SPORT LEIDSCH ÜM6BL4D - Tweede Blad Naandag 9 Juni 1941 De Hollandia" van Nereus en Triton Drie overwinningen van De Vliet Sensatie op den Brasemer! Om het kampioenschap van Nederland Wesseling (die Leïthe) verbetert een baanrecord Minstens vijftien scheepjes gekapseisd Zeilwedstrijden vart Hollandia De N.V.B.-competitie Alphia—Postalia 4-5 Alphen II-O.N.A. II 5-1 Afdeeling Leiden van den N. V. B. CVan een onzer redacteuren). De tweede dag der „Hollandia-roeiwed- strgden heeft ideaal roeiweer gebracht. Den geheelen Zaterdagmiddag straalde de zomer zon, en stond een lichte wind, dien de ploe gen mee hadden en toen de eerste twee wedstrijden even zoovele verbeteringen van het baanrecord opleverden, leek het veel belovend, EEN GOED BEGIN. Eerst verbeterde onze stadgenoot, het Leythe-lid Wesseling het baanrecord in het nummer Ovemaadsche Skif, dat sinds 1935 op naam stond van de Hoop "met 8 min. 15 seconden met liefst meer dan een kwart- minuut, het brengende op 7 min, 58 2/5 sec. en onmiddellijk daarna ging Triton's Jonge Vier A over de baan en bracht het record om zeep van Laga, gevestigd in 1932 met een tgd van 7 min. 213/5 sec. De Trito- neezen legden de 2000 meter in precies twee seconden minder af. Evenwel, dat waren en bleven de eenige bij zondere prestaties van dezen dag, waarvan ver der alleen vermeldenswaardig is de vrij goede tijd van Nereus Jonge Aclit B en de gedeci deerde overwinning van de Oude Acht der Am sterdammers in het hoofdnummer. V DE OUDE ACHT. Veel strijd is er in deze laatste race overigens niet geweest. Nereus begon, zooals gewoonlijk met een bliksemstart en had rreeds op 500 meter het boeiennadeel ingeloopen. Halverwege de baan was het reeds duidelijk, dat alleen bijzon der gebeurtenissen Nereus de eerste plaats zou den kunnen doen ontgaan en bij het passeeren van de eindstreep bedroeg de voorsprong der Amsterdaamers op Laga bijna twee volle leng ten, terwijl Njord weer 2 lengten achter Laga lag. NEREUS WINT DEN BERTHA-PRIJS. De Amsterdamsche studenten waren trou wens bijzonder succesvol, want behalve in het hoofdnummer behaalden zij nog drie overwin ningen. n.l. in de Ovemaadsche Vier, de Oude Vier en de Jonge Acht B, waardoor zij tevens voor een jaar-beslag legden op den door lederen student-roeier felbegeerden Bertha-prijs, zijnde voor de vereeniging met het grootst aantal ovei-winningen. Deze beker werd in 1937 defini tief (na de vijfde maal) door Njord gewonnen, waarna Bertha in 1938 een nieuwen beker be schikbaar stelde, welke thans achtereenvolgens is gewonnen door Laga, Njord en Nereus. Na de Nereïden volgt het Utrechtsche Triton met 3 overwinningen in de lichte Vier. Jonge Vier A en Jonge Acht A en twee tweede prijzen in de Jonge Twee A en Oude Vier. Daarna volgt Wil lem m met overwinningen In de Jonge Skif A en Oude Twee en vier tweede plaatsen in de Ovemaadsche Skif, Ovemaadsche Twee, Jonge Twee B, en lichte Vier. Die Leythe. Dordt, Argo. de Hoop. Delftsche Sport en Poseidon smaakten elk éénmaal het zoet der overwinning; Njord, Laga, de Laak, Maas en Daventria bleven daarvan gespeend. nummers Skif en Stijl Skif Seniores, beide ge wonnen door mej. Stom, terwijl de Hoop, de Maas en Dordt eenmaal den eerepalm weg droegen. Al-met-al kan „Hollandia" met voldoening terugzien op een welgeslaagd en buitengewoon vlot verloopen roeifeest. waarvan de sfeer even wel in sterke mate leed onder den druk der tijdsomstandigheden. Moge dit het volgende jaar anders en weer ..als van ouds" zijn! In DE DAMESNUMME^S legde de Vliet met overwinningen in twee stijl nummers (Gladde Skif en Jonge Vier) en een zege van de Acht bij het snelroeien beslag op het grootst aantal eerste prijzen, waarnaast nog tweede plaatsen werden bezet in de Dubbel Vier stijlsnel- en de Gladde Vier stijlroeien. Voor waar een prachtig resultaat! De dames vmi Willem III wonnen twee eerste prijzen in de lengte); 3. Njord (2 lengten). DE UITSLAGEN. waren als volgt: Ovemaadsche Skif: 1. Die Leythe (M. F. A. Wesseling) in 7 min. 58 2/5 sec.; nieuw baan record, oud ree. 8.15 van de Hoop in 1935; Willem m (13/4 lengte). Jonge Vier A: 1. Triton in 7 min. 19 3/5 sec. (nieuw baanrecord; oud record Laga in 7 min. 213/5 sec. uit 1932). De winnaars waren B. W. T. Dagevos, bg., W. Cornelis, H. J. Bolhuis, J. H. van Westendorp, si., J. J. C. Weijnman, st.; Argo (2 lengten); 3. Laga (Ver.). Jonge Skif A: 1. Willem IH (Chr. T. Neu- meier) in 8 min. 51/5 sec.; 2. de Maas (J. Kwantes) (taflengte Jonge Acht B: 1. Nereus in 6 min. 27 4/5 sec., 2. Njord (1/4 lengte); 3. Laga (4 lengten). Win- nende ploeg: J. Bais. bg.. W. A. S. ter Kuile, S. Glazanburg, H. E. M. Apituley. M. S. ter Kuile X. Drilling, P. C. Timmerman, H. B. Pluin, sl. H. T. L. Lim, st. Oude Skif: 1. Poseidon (D. Logger) in 8 min. 19 sec.; 2. De Laak (R. E. J. A. Marers) (3 lengten). Lichte Vieren: 1. Triton I (J. C. A. N. On land, bg., P. D. Six, P. J. Wefers Bettink, C. F. Vreede. sl., G. Monzees, st.) in 7 mln. 43 3/5 sec.; 2. Willem III (2 lengten); Argo, dat vrij wel tegelijk met Triton over de eindstreep ging, werd gediskwalificeerd wegens het nemen van een verkeerd piket. Stijlsnelroeien Damesskif: 1. Willem III (mej. B. J. stom; 2. Nautilus (mej. Gré van Leeuwen) (1 lengte). Stijlsnelroeien Damesachten: 1. de Vliet (G. M. Lekkerkerker, bg., F. H. Berends. M. J. U. Kessler. R. K. van Steenis, E. Smit, L. F. Wie mans, H. Visser, W. A. M. van Aardenne, sl., V. G. H. A. Rfjsdijk, stvr.); 2. Nereus meter). Stijlsnelroeien Damesvieren: 1. de Maas (mevr. T. Wefers Bettink, bg., M. Hudig, T, Bonjer, E. Rutgers, sl., L. Lucardie, stvr.); 2. Dordt Oh lengte); 3. Delftsche Sport 3/4 lengte. Ovemaadsche Twee: 1. De Hoop (B. Zuider- hoek, bg. B. Poulie, J. Th. Zur Mühlen, st.) in 9 min. 3/5 sec.; 2, Willem III (1 lengte); 3 Triton Oh meter). Ovemaadsche Vier: 1. Nereus in 7 min. 46 3/5 sec.; 2. Njord I (1 lengte); 3. Njord II (ver.) De winnende ploeg was als volgt samengesteld: J. van der Have, bg., A. J. H. van Rees, H. F. Rombouts, F. Eggink sl.. F. W. Sijthoff, st.). Stijlroeien Dames Skif Seniores: 1. Willem 3H (mej. B. J. Stom); 2. De Hoop (mej. E. F. M. Sanders) Stijlroeien Dames Ovemaadsche Vierf 1, Dordt (A. H. Pieterse, bg.. B. D. Verheij, G. W. Stamm. M. A. van. Veen, sl., E. de Wijs st.vr.); 2. de Vliet; 3. Willem IH. Stijlsnelroeien Dames Dubbel Vier: 1. De Hoop (J. A. Mellegers, bg.. E. Herman, M. E. E. Zeegers, E. J. Taconis. sl. H. C. A. M. Busch stvr.); 2. de Vliet lengte). Oude Twee: 1. Willem III (H. van der Meer, bg., F. Borghols, sL D. Alderse Baes, st.) in 8 min. 281/5 sec.; 2. Argo (1 lengte). Jonge Acht A: 1. Triton in 6 min. 48 4/5 sec.; (B. W. T. Dage vos. bg.. W. Cornells. Vermeulen, J. Brensman, O. J. ten Thije, J. Th. Planten, H. J. Bolhuis, J. H. van Westendorp, sl., W. A. I. Ente, st.); 2. Laga (3/4 lengte); 3. Njord (3 lengten). Jonge Vier B: 1. Delftsche Sport (L. C. Kop pen. bg., J. A. Dekker, P. N. Vogelaar, H. M. Ankersmit, sl. J. J. Weeda, st.) in 7 min. 41 sec 2. de Hoop (4 lengten); 3. Daventria (6 lengten). Oude Acht (Hoofdnummer)1. Nereus (J. Bais, bg., N. A. S. ter Kuile, J. H. van der Waals, Chr. E. van der Ploeg, J. A. W. C. Smit, S. de Wit. P. C. Timmerman. J. B. Pluim, sl., H. T. L. Lim, st.) in 6 min. 36 sec.; 2. Laga (13/4 (Van onzen sportredacteur). Buitengewoon sensationeel waren gisteren de zeilwedstrijden, als besluit van het driedaagsch festijn van „Hollandia"! In de zeilerswereld is men er al zoo'n beetje aan gewend: op den Bra semer is het windstil of het stormt er, maar iets bijzonders is er bijkans altijd. En ook op dezen Zondag is de opwinding gekomen hoe rustig en gemoedelijk alles aanvankelijk ook toeging! Wind was er bij den aanvang der wedstrijden, waarvoor ongeveer 130 deelnemers waren inge schreven, maar nauwelijks en wie een goeden start had, was dan ook direct favoriet voor den eersten prijs. De verandering kwam echter op het mo ment dat het eerste jacht door de finish ging, namelijk de 45-kwadraatmeter „Janmaat" van Heincn. Blijkbaar verrast door den aan zienlijken voorsprong van dit schip op zijn beide concurrenten: Benati en Walta, vergat „oomc Chris" Kiewit op zijn lichtelijk valsch kinkenden toeter te blazen, doch in plaats daarvan klonk ineens bij volmaakt blauwen hemel een luid onweersgerommelDrie kwartier duurde het da- rna nog voordat dc opkomende bui zich over den plas ontlastte, maar toen dit tegen kwart 70or drie ge schiedde leek het alsof de zondvloed was losgebroken! De wind schoot met een ruk naar den Zuidwestelijken hoek on terwijl felle bliksemstralen de gitzwarte luchten van één scheurden, viel de regen bij stroomen en werd het voor kort nog zoo kalme water tot een kolkende zee opgezweept. Hoog sloegen de golven over de aan de steigers gemeerde jachten, welker bemanningen in het hotel van den heer Zeegers een toevlucht gezocht had den en voordat men kon toeschieten, was er reeds een ware ravage aangericht. Masten zwiepten tot op het water, schepen sloegen los, liepen vol of maakten brokkenEn op den plas, ver weg: ergens tusschen Roe lof aren ds veen en de Leidsche Vaart, streed een vloot van meer dan vijftig scheepjes (de staart van de Sharpies en Olympia-jollen, de Pampussen, de BJVÏ.'ers, de 12-voetsjollen en de Noord-Nederlandsche 16 M2-klasse) een verwoeden, maar dikwijls hopeloozen kamp tegen de elementen! Menigeen wist zich te redden door tijdig zijn tuig los te gooien, velen evenwel zagen het gevaar te laat en minstens vijftien deelnemende booten li.epen vol of sloegen om, zoodat men weldra overal de kielen van verongelukte scheepjes op de golven zag dobberen! In den nog steeds stroomenden regen zijn twee sleepbooten en een motorboot er op uit getrok ken om de drenkelingen naar den wal te bren gen. terwijl de wedstrijd-commissie inmiddels tot de conclusie kwam dat zij geen uitslag vaststel len kon voor de Pampus-klasse, de 12 voetsjollen, de B.M.-klasse en de N;N. 16 M2 klasse! Over de andere klassen uitteraard weinig nieuws. Heinen, tot zijn oude liefde: de U-klasse, teruggekeerd, voerde zijn Janmaat zonder strijd VOETBAL. Go Ahead is gedegradeerd. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Om het Kampioenschap van Nederland. VSVHeracles 22; ADOBe Quick 24. Afdeeling I. Promotiecompetitie 2e klasse: EDOKFC 3—0 Promotiecompetitie derde klasse: WX—QSC 01, de Vole wijekersRapiditas 50, Elinck- wijk—HFC 3—3. Derde klasse C: AalsmeerWilskracht 50, WMSNEA 1—1, De Meer—TIW 4—0. Afdeeling II. Promotiecompetitie 2e klasse: EmmaCW G-0 2e klasse A: BMTNeptunus 53. Promotiecompetitie 3e klasse: SVWde Hol- landiaan 12, de MusschenSpartaan 1920 1-3. Derde klasse C: FortnuaOW 41. Promotiecompetitie vierde klasse: Wassenaar- Haastrecht 41, GSVCromvliet 51. 4e klasse A: LD W STON A 5—1. 4e klasse B: AlphiaPostalia 45. 4e klasse E: DSOOliveo 51. Promotiecompetitie res. derde kl.: Alphen 3 Ona 2 5—1. Afdeeling III. Promotiecompetitie 2e klasse: PEC—Go Ahead 20; VitesseRigtersbleek 20. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse: PicusLimbur- gia 21; MirandaRBC 40. Afdeeling V. Promotiecompetitie 2e klasse: WWGRC 2-4. VAN OVERAL. Twee minuten voor het einde van den wedstrijd te IJmuiden tusschen VSV en He racles zag het er nog naar uit dat de club uit Almelo na afloop de kampioen'svlag zou mogen hgschen. In die laatste oogenb^ikken v deed VSV echter nog eenmaal een tegenaan val en zij slaagde er warempel in den 21 achterstand nog in een gelijk spel om te zet ten, zoodat de beslissing in deze extra-com petitie weer een week verschoven Is. Stellig zal Heracles de reis wel halen, maar in ieder geval blijft de spanning nog even gehand haafd. Ado was niet op schot tegen Be Quick, stond spoedig met 30 achter en verloor verdiend met 42. Voor den Ado-midvoor Westhoven was dit de laatste wedstrijd voor de Haagsche ploeg in verband met zijn verhuizing naar Hoorn. Voor den wedstrijd vond in verband daarmede een kleine huldiging plaats. Heracles 7 5 11 21—8 11 P. S. V6 2 3 1 10—10 7 A. D. 07 2 2 3 12—15 6 Be Quick 6 2 1 3 7—13 5 V. S. V6 - 3 3 7—11 3 Edo is hard op weg naar de eerste klasse! Thuis boekte zij een fraaie 30 zegee op KFC en worden. Rust was gekomen met blanken stand, haar positie is dientengevolge uiterst sterk ge worden. In de tweede helft kwam er een inzinking in de KFC-achterhoede enr, Edo wist dat uit te buiten door" in korteii tijd drie doelpunten te scoren. E. D. O. K. F. C. Z. F. C. 2 2 2 1 2 - 7—2 2—3 2—6 V.S.V.—HERACLES 2—2. Toen 65 minuten van den speeltijd verstreken waren, had de voorhoede van Heracles nog geen enkele maal kans gezien het VSV-doel gevaar lijk dicht te naderen, terwijl het spel van VSV tot dat moment van dien aard was geweest, dat de 10 voorsprong een poovere belooninfc van haar zooveel betere spel moest genoemd wor den. Een uiteindelijke Almelosche nederlaag lag dan ook wel in de lijn der verwachting. Vijf en twintig minuten voor het einde echter werkte de Almelosche midvoor Veldhuis doel man Michel tegen den grond. De VSV-doelman nam zijn plaats onder dc lat weer in, doch had blijkbaar zoo'n hinder van den opgeloopen trap, dat hij in de vólgende mi nuut een slap schot van Krabshuis liet gaan. En nu werden de bordjes verhangen. VSV's spel zakte als een kaartenhuis ineen. Plotseling was het hechte in haar verdediging verdwenen en slecht plaatsen alsmede halve en heele mis- trappen waren aan de orde van den dag. Hera cles echter greep haar kans. Het was dan ook al spoedig' 12 en het zag er allerminst naar uit, dat VSV nog gelijk zou maken. Desniettegenstaande kwam toch de gelijkma ker. Heracles, dat de overwinnlg veilig wilde stellen, ging tegen het einde oJ. geheel onnoo- dig zich op verdedigen toeleggen. Dit werd haar noodlottig. VSV kwam nu in den aanval en toen van der Lugt kort voor het einde nog even aan zijn glorie-tijd deed herinneren, was Dekkers met een trekbal kansloos gepasseerd (22). A.D.O.BE QUICK 2—4. Deze wedstrijd mag wel zeer merkwaardig wor den genoemd. Het was de laatste thuiswedstrijd van de Ha genaars en deze werd tijdens regen en onweer gespeeld en wisten de Be Quickers binnen het kwartier een 03 voorsprong te behalen. In de eerste helft was Be Quick overwegend sterker. Na de rust werd de wedstrijd ongeveer alleen op de Groningsche helft gespeeld. De wedstrijd was nog maar pas vijf minuten oud, toen Bottinga, de linksbuiten van de Gro ningers, een goeden voorzet gaf, waarna de vrij staande van Kpoyk onhoudbaar inschoot (0—1). Steeds fraai combineerend en met open spel kwamen de Groningers terug. Op den anderen vleugel gaf Prins vervolgens goed voor doel en Blijham gaf Koek voor de tweede maal met een kopbal het nakijken (02). Niet lang daarna wasNhet al 0—3 door van.Kooyk. Neuteboom wist ondanks dit succesvolle offen sief van Be Quick een tegenpunt to plaatsen (13). Na de rust was er van het Groninger spel niets meer over, zoodat een ware stormloop op het doel door A.D.O. ingezet werd, welke pas ha een half uur -door de Heer bekroond werd met een onhoudbaren kogel (23). Boerma wist ondanks ADO's overwicht het vierde doelpunt te scoren voor Be Quick en stelde daarmede de Groningsche overwinning veilig. Wat de lagere afdeelingen betreft moet gewe zen worden op successen van Wassenaar en Al phen II, respectievelijk tegen Haastrecht (met 4—1) en Ona II (met 5—1). De concurrenten van DOSR bestreden elkaar te Gouda, waarbij GSV met 5—1 triomfeerde over het Haagsche Cromvliet. Emma blijkt absoluut de sterkste te zijn in afdeeling II. Met rust leidde zij tegen CW met 20 en met 60 kwam het einde. Misschien was die uitslag wat geflatteerd, maar er wordt toch in leder geval door bewezen dat Emma vèr-uit de beste papieren heeft voor de promotie! Emma a.... 2 2 - - 101 4 C. V. V2 1-1 4—6 2 Overmaa's 2 - - 2 18 In het Oosten Is Go Ahead gedegradeerd, waar mede een bekende en populaire vereeniging uit de eerste klasse, waar zij jarenlang een voor aanstaande rol heeft vervuld, is verdwenen! Met 2o verloor Zij gisteren, door een tekort aan productiviteit, in Zwolle tegen PEC en dit be- teekende definitief het einde. Tegelijkertijd won Vitesse met 20 van Rigtersbleek, zoodat de laatste wedstrijden: Rigtersbleek—PEC en Go AheadVitesse den doorslag zullen moeten ge ven voor de promotie. Vitesse A5 3 11 76 7 P. E. C5 2 2 1 11—7 6 Rigtersbleek 5 2 12 6—6 5 Go Ahead 5 - 2 3 48 2 De spaning in het Zuiden is toegenomen door de 2—1 nederlaag van Limburgia tegen Picus, dat nu met haar gelijk staat. De stand is.: Limburgia 1 3 2 Picus 3 2 R. B. C3 1 Miranda 1 1 Standaard 2 - 1 - 2 9—4 5—5 3—6 4—0 1—7 In het Noorden hielp G~ C de positie van LSC versterken door WW ten val te brengen. L. S. C2 2 - - 5—1 4 G. R. C3 1-2 6—7 2 W. V. V3 1-2 58 4—2 MET DE RUST. Alphia heeft de competitie besloten met een nederlaag. Dé wedstrijd moest na een kwartier worden onderbroken voor een fiksche stortbui welke een kwartier lang aanhield. In dit eerste kwartier had niem^d het net weten te vinden. Nadat weer was begonnen was het veld erg glad geworden, zoodat de spelers alle moeite hadden zich staande te houden. Vele mistrappen waren hier dan ook het gevolg van. Postalia zat er flink op en wist na een vergeefschen aanval het leer te bemachtigen en op gelukkige wijze te doel punten. Kort hierop was de stand weer gelij.; door een fraai schot van den Alphia-rechtsbin nen. De wedstrijd die een snel verloop had gaf soms aardige staaltjes samenspel te zien, maar dit werd wat te ver doorgevoerd zoodat beide achterhoeden gemakkelijk konden ingrijpen. Bij een Postalia-aanval vergat de Alphia-doelman uit te loopen, zoodat de linksbuiten gemakkelijk kon scoren. Hierna werd Alphia geleidelijk ster ker en wist nog voor de rust den stand op 4—2 in haar voordeel te brengen. In de tweede helft ging de strijd een tijdlang gelijk op met aan weerskanten legio kansen, zonder dat er ook maar één werd benut. Toen Postalia weer een aanval op zette, wist zij den stand op 43 terug te brengen. Direct weer een Haagsche aanval en de Alphia-doelman kan den bal weer uit het net halen (44). Door dit succes aangemoedigd kwamen de gasten even aan het woord en 10 minuten voor het einde slaagden zij er in om de leiding te nemen. De resteerende minuten was Alphia sterk aanvallend maar de linksback stond als een rots in de branding en niefonver- dlend wonnen de gasten met 45. De protestcommissie heeft het protest, door Alphia ingediend, in den wedstrijd JagersAl phia toegewezen, zoodat de uitslag nu 43 voor Alphia wordt. club echter kwam met het voornemen in het veld om den beker althans de eerste jaren weer in Katwijk te houden. Zoo kreeg men vart het begin tot het eind een vlnnigen strijd te zien, die op hoog peil stond en het aankijken ten volle waard was, en die ten slotte in een kleine zege voor de thuisclub eindigde. Er ontwikkelde zich een snel op en neer gol vend spel met beide doelen om beurten in ge vaar. De rust brak aan zonder dat er gedoel punt was. Vijf minuten na de pauze kreeg De Jong op de linksbuitenplaats in buitenspelposi tie een bal (wat de scheidsrechter over het hoofd zag) en uit diens voorzet kogelde Verdoes on houdbaar in. 10. Nog geen vijf minuten later maakte Vis er 2—0 van. Eindelijk wist Scheveningen hierna te doel punten. toen bg een doelworsteling Bauw een bal achter de doellijn gestopt had, en de scheids rechter naar het midden wees. 21. Intusschen hadden aan de andere zijde Verdoes, Vis en van Duybode het doel herhaaldelijk onder vuur ge nomen, totdat het wederom Vis was, die uit een corner, den bal in de touwen joeg 3—1. Nadat er even gestopt was voor Bauw, die ongeoor loofd aangevallen was, slaagden de gasten er in den achterstand te verkleinen tot 32, welks doelpunt in buitenspelpositie geboren werd. Onder groote spanning brak het einde aan, en had de thuisclub door iets beter voorhoede- spel verdiend gewonnen. ter overwinning en bij de Valken leek het alsof Bruynzeel een geheim motortje in zijn „Nimrod" had gebouwd, zoo snel liep dit scheepje, een slechte start ten spijt, de andere voorbij om met enormen voorsprong te triomfee ren De Duvel van Schrijver hefeft onafgebroken de leiding gehad bij de Regenbogen, evenals Flemming met zijn Estamtam bij de Olympia- jollen (in welke klasse de nationale kampioen Jan Bier derde werd), de Jan van Galen liet aan alle Drakenzeilers van start tot finish zijn spiegel zien en bij de Sharpies toonde Jac. Stap zich voor de zooveelste maal een onzer beste zeilers. Prachtig op tijd was hij weg en ondanks vinni- gen strijd van Ott, Overmans e.a. wist hij zich op de eerste plaats te handhaven. De volledige uitslagen luiden als volgt: U-klasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen; 2. Walta, st. C. A. Vermaat; 3. Benati, st. E. J. Alofs. Drakenklases: 1. Jan van Galen, st. J. A. Vor stelman; 2. Toch, st. E. O. Moltzer; 3. Sterna, st. E. Tims; 4. De Vliegende Hollander, st. A. Warners. Regenboogklasse: 1. Duvel, st. H. Schrijvers; 2. Hollandia, st. C. van Staveren: 3. Duke II, st. J. C. v. d. Velde; 4. Eelko, st. W. Bergsma. Olympia-jollen: 1. Estamtam/st. C. C. Flem ming; 2. Mop, st. H. Bollemeyer; 3. Beroêboe III, st. J. Bier; 4. Boreas, st. S. de Wit. Sharpies: 1. All Weather, st. Jac. Stap; 2. 't Geusje, st. B. E. Ott; 3. Pieternel, st. E. v. d. Helde; 4. Ronny, st. Overmaas. Pampus-klasse: 1. Pinguin, st. Fokke de Jong. Valken-klasse: 1. Nimrod, st. C. Bruynzeel; 2. Sas, st. I. Loopuyt; 3. Pepita, st. Hooft. Bij Alphen ging het na de rust beduidend beter dan daarvoor. In de eerste helft waren het vrijwel steeds de Gouwenaars, die den toon wisten aan te geven. Daarna herstelde Alphen zich prachtig en wisten Windhorst c.s. een over wicht te krijgen en wat meer zegt. dit over wicht tevens in doelpunten uit te drukken. Na ongeveer een twintig minuten spelen nam Alphen onverwachts de leiding toen Van Geen het leder naar Bezemer plaatste en deze op 4jn beurt een afgemeten voorzet gaf, die weer door Van Geen keurig werd opgevangen on benut (10). Hierna kwam het Alphendoel een enkele maal in gevaar en de O.N.A.-llnksbinnen maakte met een fraai doelpunt weer gelijk. In de tweede helft bleek duidelijk, dat de bezoekers voor de rust te veel van hun krachten gevergd hadden. Reeds spoedig was het door Van Geen met een bijzonder fraaien kopbal uit een voorzet'van Bouthoorn 21. Bij een der volgende aanvallen passeerde rechtsbuiten Bouthoorn enkel O.N.A.-speler om van de doel lijn af terug te spelen naar Van Geen, die geen fout maakte (3—1). Het werd door Windhorst met een fraai schot 41, terwijl Bezemer aan alle onzekerheid een einde maakte door het vijfde doelpunt voor zijn rekening te nemen. L.D.W.S.T.O.N.A. 5—1. De laatste competitiewedstrijd van belde par tijen had weinig te beteekenen, want geen en kele speler spande zich in om er een waardig besluit van dit seizoen van te maken. LJD.W.S. speelde in het veld aanmerkelijk beter en oefende dan ook dadelijk druk op het TONA-doel uit. Pas ria een kwartier ontstond het eerste doelpunt, toen Schugart uit een voorzet van rechts op de Juiste wijze langs den uitgeloopen doelman schoot. Tot de rust wist TONA verder doelpunten te voorkomen. Na de hervatting ging de strijd een tijdlang gelijk op, maar toen J. v. d. Weijden voor L.D.W.S. de score op 20 had gebracht, kreeg de thuisclub weer overwicht. De schotvaardig heid bleek echter niet groot. Wallaard bra'cht met twee doelpunten den stand op 40 en door een mooi vleugelschot van Hillebrand werd het zelfs 50. TONA kwam toen nog even opzetten en wist door haar rechtsbuiten toen een der LDWS- verdedigers het leer voor eigen doel speelde, een verdiend tegenpunt te maken. In den stand kwam verder geen wijziging meer, zoodat LDWS dezen door den heer v. d. Valk goed geleiden wedstrijd met 5—1 won. QUICK BOYS WINT DEN TROUSSELOTBEKER. Scheveningen «"eslagen met 32. Zaterdagavond speelde Quick Boys om den Trousselotbeker tegen de 3de klasser Scheve ningen. Reeds tweemaal achtereen hadden de bezoekers den beker gewonnen en bij voorbaat stond dan ook vast dat Scheveningen haar uiterste best zou doen om ook voor de derde maal te winnen en daarmede definitief eigenaar te worden van de zeer fraaie trofee. De thuis- OLYMPIA V—BODEGRAVEN II 8—1. Door de nederlaag, welke Bodegraven II in haar voorlaatsten wedstrijd tegen Olympia V deed, heeft zij haar plaatsgenoot Esto het kam pioenschap cadeau gedaan. De overwinning kwam ten volle toe aan de thuisclub, doch de hooge score kwam alleen op het debet van den Bodégravendoelman en van den arbiter, die het eene off-side goal na het andere toekende, alsof hij nog nimmer van buitenspel had gehoord. Met de rust stond de thuisclub reeds met 4—0 voor om na de thee nog vier doelpunten aan de score toe te voegen. Wel redde Bodegraven hierop de eer, doch verder kwam zij niet, zoodafc Olympia met 8—1 zegevierde. OVERMAAS WINT DEN ZILVEREN BAL. Door met 50 van DF.C. te winnen is Over maas in het bezit gekomen van den Zilveren Bal. AP HEN JUN.O.N.A. JUN. 1—5. De Alphen Jun. speelden een vrlendschappe- lijken wedstrijd tegen een Jim.-elftal van O.N.A. De rast ging reeds in met een 20 voorsprong voor O.N.A., waarna in de. tweede helft Hen drikman voor Alpheri tegen scoorde. Doch de bezoekers wisten hierna nog driemaal de Al- phenroos te treffen (15). ALPHEN IV—ALPH. BOYS II 8—2. Dank zij een zeer productieven bui van J. do Witte, die niet minder dan 6 van de 8 Alphen- doelpunten voor zijn rekening nam, wist Alphen een groote overwinning te behalen. Tweemaal nam Alphen de leiding, doch tweemaal wisten de Boys door De Heij gelijk te maken, 22, ter wijl De Witte Alphen andermaal een voor sprong gaf, waarmede de rust aanbrak. Na de thee maakte C. de Witte 42. terwijl J. de Witte kans zag nog viermaal het net te vin den, 8—2. SPORTMAN m—L.F.C. V 7—0. Al direct oefent de thuisclub een hevlgen druk uit op het geel-zwarte doel; toch duurt het nog eenigen tijd alvorens midvoor Jordens de score kan openen (10). Met een mooien kopbal maakt dezelfde speler er 20 van. Nog voor de rust brengt opnieuw Jordens uit een penalty den stand op 30. Na de pauze geeft rechtsbuiten v. Egmond den LF.C.-keeper het nakijken. Na wanhopig verdedigen der thuisclub, weten Jordens en C. Ernst den stand hooger te brengen. Het einde komt met 7—0. Scheidsrechter De la Rie floot zeer goed. SPORTMAN V—BERESTEIJN II 5—0. Sportman V heeft den laatsten wedstrijd van het seizoen in een klinkende overwinning om gezet, waardoor de tweede plaats op de rang lijst werd behaald. Al spoedig opent de thuisclub de score met een mooi doelpunt (10). S. v. Wezel zorgt voor nummer twee. Beresteijn geeft zich echter nog niet gewonnen en valt energiek aan, doch de verdediging is paraat. Aan den anderen kant verdwijnt het derde doelpunt in de touwen. Hier mede komt de pauze. Na de hervatting blijft Sportman in het offensief en linksbinnen Binnendijk weet nog twee doelpunten aan den stand toe te voegen, zoodat het einde komt met een 5—0 ovprwin- ning voor de thuisclub. De scheidsrechter floot correct. HOCKEY. H.D.M. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Door in Tilburg met 2—1 fin de derde ver lenging) van Venlo te winnen is H.D.M. gisteren kampioen van Nederland geworden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7