GEMENGD NIEUWS tè&èk, IESD5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 3 Juni 1941 De maatregelen inzake kustverdediging de AVONTUREN VAN BARON VAN MÜNCHHAUSEN Brand te de Loenen aan Vecht Tal van vragen beantwoord daarvan de eerste vijfduizend gulden be lastingvrij. Of hij liquidatiewinst maakt, wordt beoordeeld aan de hand van de balans, welke hij zou hebben opgemaakt, indien hij •het bedrijf of beroep had voortgezet. De liquidat-iewinst boven vijfduizend gul den wordt, indien de belastingplichtige hierom verzoekt, belast naar een speciaal tarief. Het heffingspercentage bedraagt daarbij niet minder dan 15 en niet meer dan 37'/2. Het zooeven bedoelde speciale tarief wordt nog in enkele andere gevallen toegepast. I>it zijn alle^ gevallen, waarin inkomen ge noten wordt, dat weliswaar ineens los komt, doch eigenlijk in een reeks van ja ren is verdiend. Iets nieuws is ook het belasten van de winst, welke door bepaalde houders van aandeelen in besloten vennootschappen wordt behaald bij verkoop van hun aan deelen of van een deel ervan. Bedoelde houders zijn die, welke alleen, of tezamen met hun verwanten in den loop van de laatste vijf (jaren voor meer dan 1/4 ge- Personen, die minder dan f. 4.000 loon genieten en voor niet meer dan f. 200 andere inkomsten hebben, zullen in den regel niet worden aangeslagen. Een uitdrukkelijke ■verrekening van ingehouden loonbelasting blijft dan- achterwege. Dat dit een groote admi nistratieve vereenvoudiging beteekent, behoeft geen betoog. OVERGANGSREGELING. Tegelijk met het besluit op de inkomsten belasting 1941 is in het „Verordeningen blad" afgekondigd een besluit, dat den naam draagt van Invoeringsbesluit Inkom stenbelasting 1941. Het regelt drie onder werpen. In de eerste plaats bevat het bepa lingen over het berekenen van het zuiver inkomen en van de belasting voor het jaar 1941 en ten deele ook voor 1942. In de 0_ over de wijze, waarop voor 1941 voorloopige deelte van het- nominaal gestorte kapitaal I aanslagen zullen tot stand komen. In de 1940, heeft men kunnen bepalen, dat zekere bestanddeelen van het inkomen van 1940 worden overgeheveld naar het jaar 1941, indien zij aanmerkelijk meer bedroegen dan in 1941. De eerste f. 1000 van het verschil wordt niet overgeheveld. De overheveling vindt uitsluitend plaats ten behoeve van den definitieven aanslag over 1941. Bij den voorloopigen aanslag voor 1941 wordt het inkomen van 1940, op de gewone wijze be rekend, als uitgangspunt genomen. De overheveling, zooals deze in het invoerings besluit is neergelegd, kan wel eens tot on billijkheden leiden, vooral indien het jaar 1941 buitengewoon slecht voor den belas tingplichtige is. Voor deze gevallen zal nog een nadere regeling worden getroffen. Bij de overheve ling worden alle inkomsten uit eigen onder neming en uit arbeid in aanmerking geno men. Echter wordt loon (in den ruimsten zin) buiten beschouwing gelaten, voorzoo tweede plaats bevat het bijzonderhedenver het niet tantième is. Het loon wordt aandeelhouder zijn geweest. Als verwanten gelden daarbij Uitsluitend de eohtgenoote, de bloed- en aanverwanten in rechte linie, en de broers, zusters, zwagers en schoon zusters van den belastingplichtige. Hetgeen aandeelhouders bij liquidatie van een besloten of van een andere naamlooze vennootschap ontvangen boven het gestorte kapitaal wordt tot het inkomen gerekend (art. 36 lid 2 van het besluit). Tot dusver was dit trouwens in beginsel ook het ge val, doch het was van weinig beteekenis als gevolg van het zoogenaamde bronnen fictiestelsel. Het is te voorzien, dat de be paling voor de liquidatieuitkeeringen van naamlooze vennootschappen niet zal wor den toegepast, dan wel op milde wijze zal worden toegepast, indien de naamlooze vennootschap liquideert-binen een nader vast te stellen termijn. Bepalingen ter bevordering van liquidatie van naamlooze vennootschappen, welker bedrijf ook in anderen rechtsvorm kan worden voortgezet, zijn n.l. in voorberei ding. HUIZENBEZIT. Verheugend nieuws voor huiseigena ren is, dat voortaan bij het bepalen van het inkomen zal worden afge schreven op huïzenbezit, ook al exploi teert de belastingplichtige dit bezit niet in de uitoefening van een bedrijf. Interesten, welke geacht worden begre- gen te zijn in uitkeeringen, door levens- verzekeringensmaatschapijen gedaan, zul len voortaan belastbaar zijn, doch alleen voor zoover deze interesten geacht worden te zijn gekweekt, na 1 Januari 1941. Deze regeling heeft uitsluitend betrekking op uitkeeringen, welke ingevolge kapitaalver zekeringen worden gedaan. Het bezigen van de levensverzekering als belastingvluoht- heuvel wordt hierdoor voorkomen. Wegens betaalde levensverzekeringpremiën mag voortaan niets worden afgetrokken. Voor lijfrentepremiën is het anders. Lijfrenten zullen n.l. in de toekomst, evenals in het verleden ten volle belast worden. Daarom zijn betaalde premiën voor het verkrijgen van lijfrenten (koopsommen daaronder be- derde plaats regelt het de reeds hierboven ter sprake gebrachte wijze van verrekenen van de laatste ontheffing op de oude in komstenbelasting. Wat het eerste onderwerp aangaat valt op te merken, dat de nieuwe inkomstenbe lasting voor het eerst zal worden geheven over het inkomen van het kalenderjaar (belastingjaar) 1941 en dat de oude inkom stenbelasting in theorie al het inkomen belast heeft, dat tot en met 31 December 1940 is genoten. In theorie: want bij het bepalen van dit inkomen moest, volgens de oude wet, worden uitgegaan van een heele reeks onderstellingen. Het werkelijke inkomen, dat in het jaar 1940 genoten is, zou eigenlijk nimmer tot maatstaf voor de belastingheffing strekken, indien het in voeringsbesluit hierin niet op een bijzon dere wijze voorzag. Kennelijk heeft dit be sluit het niet billijk geacht, dat de perso nen, die in 1940 aanzienlijke bedrijfswin sten hebben gemaakt, over deze winsten in werkelijkheid nimmer belasting zouden be talen. Uitgaande van het feit, dat de belas tingplichtigen hun inkomen over 1940 toch moeten aangeven in verband met het vast stellen van voorloopige aanslagen voor echter ten volle bij de vergelijking mede- geteld, indien dit meetellen in het voordeel van den belastingplichtige is. Het invoeringsbesluit bevat voorts nog een bepaling, welke er toe strekt onverre- kende verliezen, welke bij bestendiging van de oude inkomstenbelasting verrekenbaar zouden zijn geweest, ook voor de nieuwe inkomstenbelasting verrekenbaar te ma ken. Wat de verrekening van dividendbelas ting betreft, is voor 1941 een bijzondere voorziening getroffen, omdat in dit jaar nog veel binnenlandsche dividenden zijn uitgekeerd zonder inhouding van dividend belasting. Artikel 1, lid 2, van het Invoe ringsbesluit verplicht de inspecteurs der belastingen tot het vorderen van bewijs, dat inderdaad inhouding heeft plaats ge vonden, alvorens verrekening toe te staan. Ook zonder dit uitdrukkelijk voorschrift zouden zij tot het vorderen van dit bewijs bevoegd zijn, doch het besluit heeft het noodig geacht hen er toe te verplichten. Zoodra de nieuwe dividendbelasting in wer- prpj*rjp TTTTr'FRRANn tpf king zal zijn getreden, zullen de genieters ,ETAGE UITGEBRAND TE SCHEVENINGEN. EENIGE KINDEREN MET MOEITE GERED. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur brak door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit in een woning staande in de Dorpstraat te Loenen aan de Vecht. Even voor 2 uur ontdekte men dat uit het dak van' de woning, bewoond door het echtpaar R. vlammen te voorschijn kwamen. De bewoonster van het brandende perceel was in de benedenverdieping van de woning bezig twee van haar kinderen te wasschen. Het geschrei van haar negen weken oud kindje dat op de bovenverdieping in het wiegje lag, was aanleiding voor de vrouw om boven te gaan kijken. Zij ontdekte toen dat de bovenverdieping in brand stond en dat ook het wiegje reeds door het vuur was aangetast. Met groote moeite wist de korddte vrouw de baby naar buiten te brengen. Een infniddels toegeschoten Loenenaar ging ver volgens de woning binnen om de andere twee kinderen in veiligheid te brengen. Het jongste kindje bleek ernstige brand wonden aan hoofd en handen te hebben bekomen en terstond werd «geneeskundige hulp ingeroepen. Op medisch advies werd het slachtoffertje terstond met de inmiddels gerequireerde auto naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht en aldaar ter verple ging opgenomen. De brandweer slaagde er in de brand te beperken tot de bovenverdie ping. Een naast gelegen perceel kon voor het vuur v/orden behoed evenals enkele in de nabijheid staande kolenopslagplaatsen. van binnenlandsche dividenden bij de uit betaling nota's ontvangen, waarop de in houding van dividendbelasting is vermeld. Deze nota's moeten zij zorgvuldig bewaren. Op de persconferentie te 's-Gravenhage werden Zaterdag eenige vragen behandeld inzake de uitvoering van de verordening, houdende buitengewone maatregelen voor I! ilv,uucll Büw* de kustverdediging. Deze vragen waren door grepen) binnen zekere grenzen aftrekbaar de AH.W.B. geformuleerd en ingediend, in i i j t-s i x- j VPVhnrm mpr. npt. rlooroon vnnr rif» ural gesteld. Deze grenzen hangen af van de grootte van het gezin en zijn vrij ruim ge steld (b.v. voor gehuwden met 1, 2 of 3 kinderen f.1500 per jaar). De niet in loon dienst zijnde belastingplichtige, of de loon trekker, die geen pensioenvooruitzichten heeft, en die daarom door een lijfrentever zekering zichzelf en zijn weduwe en weezen wil „pensionneeren", zal voortaan niet meer achterstaan bij den belastingplichti ge, die in dienstbetrekking is en uitzicht op pensioen heeft. De aandacht verdient voorts het belast worden van speculatiewinsten, welke bui ten bedrijf zijn behaald. Hieronder vallen winsten, welke behaald zijn bij een ver koop binnen betrekkelijk korten tijd na den aankoop of bij een verkoop, die voor den aankoop is geschied (termijnzaken). Onder betrekkelijk korten tijd moet hierbij wor den verstaan een termijn van twee jaar voor gebouwen en gronden en een termijn van een jaar voor andere goederen, voor effecten of voor vreemd geld. Koop en ver koop van binnenlandsche obligaties op bin nenlandsche beurzen blijft buiten aanmer king. Ook in verband met deze bepaling ver dient het aanbeveling, dat de belasting plichtige alle aan- en verkoopnota's van effecten eenige jaren bewaart. Aftrek wegens onderhoudsuitkeeringen aan ouders of aan kinderen is voortaan niet meer toegestaan. Omgekeerd zullen deze uitkeeringen niet worden beschouwd als inkomen van dege nen, die ze ontvangen. Is de uitkeering be trekkelijk hoog, dan zal de door den uit keerder verschuldigde belasting wel ver minderd worden. Immers dan kan de be paling in werking komen welke toestaat, rekening te houden met buitengewone las ten, welke op den belastingplichtige druk ken. Deze regeling sluit aan bij die van de loonbelasting. De oude regeling, waarbij uitkeeringen wegens onderhoudsverplich tingen steeds konden worden afgetrokken, kon niet worden bestendigd. Zij zou voor de loonbelasting consequenties gehad hebben, waaruit groote administratieve bezwaren zouden zijn voortgevloeid. Onder de werking van de inkomsten belasting werden door ouders nog al eens periodieke uitkeeringen toegekend aan stu- deerende meerderjarige kinderen. Meestal werd daartoe een notarieele akte opge maakt. In de toekomst zal deze manupula- tie geen zin meer hebben, want, wat men ook doet, de uitkeering zal niet aftrekbaar zijn. Hier staat tegenover, dat in tegen stelling tot vroeger, voor meerderjarige stu- deerende kinderen kinderaftrek wordt ver leend. tenminste zoolang de kinderen nog geen 25 jaar zijn. Het besluit op de inkomstenbelasting 1941 bevat een bepaling volgens welke de secretaris-generaal van het departement van Financiën bevoegd is voor bepaalde gevallen of groepen van gevallen tegemoet te komen aan onbillijkheden van overwe genden aard, welke zich bij de uitvoering van het besluit mochten voordoen. Een dergelijke bepaling kwam tot dusver in de inkomstenbelastingwetgeving niet voor. Men moet hier echter niet de conclusie uit trekken, dat de belastingplichtige slechts de pen behoeft op te nemen om al datgene wat hij onbillijk acht, ter zijde gesteld te krijgen. verband met het daaraan voor de water sport verbonden belangen. Vraag 1Mogen bezitters van watersport- vaartuigen hun booten zelfstandig over wa ter uit het verboden gebied brengen? Antwoord: ja. Vraag 2: Wat moet gebeuren met water sportvaartuigen, die niet meer of nog' niet varen kunnen?, bijv. houten motorbooten, die wegens benzinegebrek reeds langeren tijd opgelegd zijn en niet meer zonder meer te water kunnen; kajuit jachten, die wegens het verbod om tusschen middernacht en 4 uur in kajuiten te vertoeven, dit jaar niet te water zijn gelaten en deswegen niet ge teerd of geschilderd werden; vaartuigen in aanbouw of opgelegd op werven, enz. Antwoord: via de vereenigingen, clubs, werven, waarbij de betreffende booteigena ren zijn aangesloten, moet ontheffing wor den aangevraagd bij de Befehlstelle van den bevelhebber der marine, Wagenaarweg 3 te 's-Gravenhage. Behoort de booteigenaar niet tot een vereeniging, club, werf, dan moet hij zich thans daarbij aansluiten, want particuliere aanvragen kunnen niet in behandeling worden genomen. Vraag 3: Buiten het verboden gebied is er niet genoeg plaats bij de werven, water sporthavens, enz., om alle vaartuigen te bergen, en wanneer men de booten buiten het verboden gebied in kanalen enz., neer legt, zou de militaire en de beroepsscheep vaart belemmerd worden. Antwoord: Hierover overlegge de boot- eigenaar met zijn vereeniging, club of werf. Overigens is er vermoedelijk buiten het ver boden gebied genoeg plaats daar booten te bergen. Op grond der verordening moeten de booteigenaars natuurlijk zelf zich moeite geven» een behoorlijke ligplaats te vinden. Vraag 4: Wordt de afbakening van het verboden gebied nog nader omschreven? Er zijn werven, watersporthavens, enz., die wel in het verboderi' gebied liggen, doch vlak aan de grens daarvan? AntwoordDeze afbakening is op vol doende \Vijze reëas 'geschied. Men moet lig plaatsen buiten het verboden gebied zoe ken; in bijzondere uitzonderingsgevallen doe men op de onder vraag 2 genoemde wijze een verzoek daartoe. Vraag 5: Er zijn vele booten, die in de week voor bedrijfsdoeleinden dienen, doch op zon- en' feestdagen voor ontspanning verhuurd worden (punters in Giethoorn bijv.) Is dit laatste veroorloofd? Antwoord: Booten, die voor bedrijfsdoel einden dienen, vallen niet onder de veror dening. Zuivere ontspanningstochten zijn echter niet toegestaan. Vraag 6: Er zijn watergebieden, waar ho tels en restaurants slechts over water te bereiken zijn? Mogen de exploitanten de gasten per roeiboot halen en wegbrengen? Mag de bezitter van een particuliere wo ning, die rondom in het water ligt, zich van een roeiboot bedienen om zijn huis te be reiken of te verlaten? Antwoord: Deze booten vallen eveneens onder de uitzonderingsbepalingen voor boo ten, die voor een bedrijf noodig zijn; zuivere ontspanningstochten zijn echter niet ver oorloofd. Samenvattend werd opgemaakt, dat iede re booteigenaar strafrechtelijk verantwoor delijk blijft voor elk misbruik, dat van zijn boot wordt gemaakt! Als immoreel moet worden veronder steld, dat buiten het verboden gebied hier en daar reeds huurprijzen voor lig plaatsen van booten werden gevraagd, welke het 6-voudige zelfs waren van den normalen huurprijs. Deze woeker- practijkcn vallen onder de verordening op den woeker en zullen vervolgd wor den, desnoods nog met een afzonder lijken maatregel. De bewoners, een groot gezin, weten zich in veiligheid te brengen. Zondagavond werd te Scheveningen brand ontdekt in een woning aan de Renbaan straat 97, bewoond door de familie Mul der. De familie zat juist in de keuken aan den maaltijd, alleen een klein kind van anderhalf jaar was in de voorkamer aan het spelen. Men rook in de keuken een zware brandlucht en toen een der familieleden op onderzoek uitging, ontdekte men dat in de voorkamer in een kast brand was ontstaan, welke zich reeds aan het meubilair had medegedeeld. Men slaagde er in het kind nog tijdig in veiligheid te brengen, maar weldra stond de geheele eerste etage in brand. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en zeventien kinderen wist zich in veiligheid te brengen. Een onder de woning bevindend papier magazijn liep kans door het zich versprei dende vuur mede in brand te geraken. Een tweetal motorspuiten der Haagsche brand weer slaagde er evenwel in, door groote massa's water op het brandbare materiaal te werpen, uitbreiding te voorkomen. De eerste etage werd evenwel grootendeels ver nield. Een der ergste schadeposten voor den werkloozen bewoner is wel, dat de geheele voorraad kleeren, welke vanwege het groote gezin niet gering was. een prooi der vlam men werd. Er was veel publieke belangstelling voor den brand, doch de politie zorgde voor een ruime afzetting. WIELRIJDER STAK PLOTSELING DEN WEG OVER. Zaterdagavond is op den provincialen weg te Zaandam een 35-jarige Zaandamsche wielrijder aangereden door een dokters auto uit Krommenie. De wielrijder, die op het rijwielpad reed, stak plotseling vlak voor de auto een snelverkeersweg over, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. Met verwondingen aan het hoofd, een lin kerbovenbeenbreuk en een hersenschudding werd het slachtoffer naar het gemeentezie kenhuis overgebracht, nadat dokter K. uit Krommenie, hem ter plaatse eerste hulp had verleend. JONGEN VERDRONKEN TE PURMEREND. Op den eersten Pinksterdag is te Purme- rend bij het visschen met een schepnet de achtjarige Andries Timmerman in het Noord-Hollandsch Kanaal geraakt en ver dronken. De jongen was op een een meter hooge zandschuit geklommen en is toen waarschijnlijk op het looppad door het droge zand uitgegleden. De aan de Kanaaldijk wonende heer V. Post trok, hem de plaats van het ongeval duidelijk was gemaakt, zijn jas uit en sprong te water. Hij kon den dren keling echter niet te pakken krijgen. Na een kwartier dreggen met schippershaken bracht men den knaap aan de oppervlakte. Medische hulp was direct aanwezig. Drie uren was men echter tevergeefs bezig ge weest, de levensgeesten op te wekken. DE LUGUBERE VONDST. Een arrestatie. In verband met de vondst van het vrou wenhoofd, dat dezer dagen door een plei- zlervaarder in het Nieuwediep werd gevon den, heeft de Amsterdamsche politie te Rot terdam een 52-jarigen man gearresteerd. Het is een Amsterdammer die tijdelijk te Rotterdam verblijf hield. Nadere bijzonder heden kunnen -in verband met het uitge breide onderzoek, dat gaande is. nog niet worden gepubliceerd. (Tel.) THANS NOG IJS IN HET IJSSELMEER. Toen de Spanburgsche visscher V. K. op het IJsselmeer bezig was met een kuilnet te visschen, bleef zijn net bij het sleepen van de kuil plotseling vastzitten. Toen het weer los raakte, schoven twee ijsschollen naar boven, die zich op den bodem hadden vastgezet. Het net scheurde waardoor de vangst verloren ging. IN DE PUNTEN VAN EEN HEK GEVALLEN. Aan het eind van de vorige week was het 5-jarige jongetje C. V. uit Griessendam bij de openbare school aan het spelen. Het jongetje klom op een hek en een speel makkertje trok aan zijn beenen, waardoor een ijzeren hekpunt in den buik van 't kind drong. Een der omwonenden bevrijdde het kind. De spijl was zoo diep in het lichaam gedrongen, dat overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk bleek. .Gisteren is het jongetje aan de gevolgen overleden. BRAND IN GOUDSCHE GARAGE. Groote schade aan vier bestelauto's. Zaterdagavond heeft een korte brand ge woed in de garage van de stoomwasscherij en bleekerij van Daalmans en Co. aan den Fluweelensingel te Gouda, ontstaan door het in brand geraken van de anthraciet- generator van een Ford bestelauto. Er ston den vier auto's in de van gegolfd ijzeren platen vervaardigde garage. De sohade aan deze wagens beloopt meer dan f. 10.000. BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOTE BRAND AAN DE HUDSON. Graansilo verwoest. In een graansilo van aoht verdiepingen, die aan de Hudson gelegen is, is Zaterdag een groote brand uitgebroken, die zich ten gevolge van den krachtigen wind snel uit breidde. Meer dan honderd meter hooge vuurzuilen schoten de lucht ln. De geheele brandweer varn Jersey City werd gealar meerd. New Yonk en de kustwacht zonden drijvende brandspuiten. Naar Associated' Press verder meldt, heeft het vier uur geduurd, voor men den brand meester was. De silo is geheel uitgebrand, evenals 20 geladen goederenwagons en vier lichters. Vierhonderd stuks vee, die zich in de slachtplaats bevonden, gingen verloren. Volgens berichten uit Vancouver (Br.- Colmmbia) ls het administratiegebouw van een pas opgerichte vliegtuigfabriek, die bin nenkort met den bouw van watervliegtuigen voor de Royal Air Force zou beginnen, af gebrand. Ook een deel van de machines werd vernietigd. Over de oorzaak van den 'brand' is niets bekend. LORD CADMAN OVERLEDEN. De petroleummagnaat Lord Cadman, eige naar van de Amglo-Iramian Oil Company en adviseur der Britsche regeeiing ln ps- troleumkwesties, is, naar Reuter meldt, overleden. Dank zij de vetheid van het spek had mijn lokaas weldra de geheele reis door de eend volbracht, waarna het door een tweede, dan door een derde en zoo vervolgens door al de eenden werd Ingeslikt. Het was echter vast blijven zitten aan 't touw en nu waren alle eenden aaneengeregen als paarlen aan een snoer. Met Innig genoegen maakte ik mij meester van mijn vangst, bond 't touw eenige malen om mijn lichaam en keerde huis waarts. VOOR WOENSDAG 4 JUNI Hilversum I 415,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek - 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muz. 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.25 Gram.muz. 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gram.muzlek 10.00 Het Sylvestre Trio en grarnjpuziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Omroeporkest 12.00 Orgelspel 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Maastrichtsch Stedelijk Orkest, solist en gram.muziëk 2.15 Amusementsorkest en solist 3.00 Voor de vrouw 3.20 Pianovoordracht en gram.muziëk 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Christe lijke Radiostichting) 4.20 Voor de jeugd 5.00 Grammuz. 5.15 BNO: Nieuws-, economi sche en beursberichten 5.30 Voor de jeugd 5.45 Orkest Eloward 6.15 Voor d»»h blnnen- schiper 6.30 Omroeporkest 7.00 BNO: Eco nomische vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gram.muziëk 7.30 Volkszang met planobegeleiding 8.00 BNO: Nieuwsbe- rievhten 8.15 Spiegel van den dag 8,30 .45 Gram.muziëk 10.00—10.15 BNO: Uit zending in de Engelsche taal: The dutch achie vements in the Netherlands Indies. Hilversum II 301,5 M, 6.45 Gram.muziëk 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muzlek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsbe richten 8.15 Gram.muziëk 10.00 Morgenwij ding (voorbereid door het Vrijzinnig Protest. Kerkcomité 10.20 Pianovoordracht 10.40 Declamatie 11.00 Gram.muzlek 12.00 Be richten 12.15 Romancers 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Om roeporkest 1.45 Gram.muzlek 2.00 Voor de jeugd 2.30 Verkorte opera „Don Pasquale" (opn.) 4.00 Het Haagsch Trio en gramof.muz. 5.00 Cursus: Het geestelijk karakter van ons Kerkcomité) 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Salonorkest 6.15 En semble Bandi Balogh 6.45 Reportage 7.00 BNO: Brabantsch praatje 7.15 Gram.muz. 7.30 De vestigingswet Kleinbedrijf 1937 (III), causerie 7.45 Gram.muziëk 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Het Residentieorkest en solist 8.55 Declamatie 9.15 Het Residentie orkest 9.55 Dagsluiting (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 10.00—10.15 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Woensdag 4 Juni. Ie Programma: 6.4522.00 Holl. Programma 22.0024.00 Duitsch Programma. lie Programma: 6.4522.15 Holl. Programma 22.1523.00 Holl. Programma uitsluitend voor Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch Pro gramma. Ille en IVe Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7