LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Biad Zaterdag 31 Mei 1941 Commissarissenbe lasting Invoeringsbesluit inkomstenbelasting Regeling van de sportbeoefening Een verordening vastgesteld BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEVEILDE PERCEELEN Onze telefoonnummers: Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 (IJN/T INI LEÏTERD Uit de Omstreken Instelling van een college van gevolmachtigden LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD MARKT In bet verordeningenblad Is verschenen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën betreffende de commissarissenbelastlrig. Hierin wordt het volgende bepaald. Artikel 1. (1) Onder den naam van „commissarissenbelasting" wordt een bijzon dere belasting geheven van de belooningen hierna aan te duiden als commissarisloon door lichamen, vallende onder artikel 1 van het besluit op de winstbelasting 1940 (no. 83/1940), voor de werkzaamheid van hun commissarissen toegekend. (2) Onder commissarissen worden ver staan de natuurlijke personen en de rechts personen, die, onder welken naam ook, be last zijn met toezicht op het bestuur, onge acht of zij bijkomstig ook aan de bestuurs taak deel hebben. Artikel 2 1. Het commissarisloon wordt opgevat en berekend volgens de artikelen 4. 5 en 6 van het besluit op de loonbelasting 1940 (No. 224/1940) en de met betrekking tot die artikelen uitgevaardigde uitvoerings voorschriften. 2. Commissarissenbelasting wordt gehe ven over het totale bedrag van het com missarisloon, dat ln een kalenderjaar door den commissaris wordt genotèn van het lichaam. 3. Het commissarisloon wordt als genoten beschouwd, zoodra het is uitbetaald, verre kend of op eenigerlel andere wijze ter be schikking van den commissaris of van een derde is gesteld, dan wel zoodra het ren tedragend is geworden. Artikel 3 1. Commissarissenbelasting is niet verschuldigd indien het commissaris loon in een kalenderjaar niet meer bedraagt dan honderd gulden. 2. De belasting bedraagt bij een commis sarisloon van: le. meer dan f. 100, doch niet meer dan f.1000: 20 ten honderd van het bedrag, waarmede het commissarisloon f. 100.te boven gaat. 2e. meer dan f. 1000, doch niet meer dan f.5000: f.180, vermeerderd met 30 ten hon derd van het bedrag, waarmede het com missarisloon f. 1000 te boven gaat. 3e. meer dan f.5000: f.1380, vermeerderd met 50 ten honderd van het bedrag, waar mede het commissarisloon f. 5000 te boven gaat. (3) Heeft de commissaris reeds eerder in hetzelfde kalenderjaar commissarisloon genoten, dan wordt het gevoegd bij het nader van hetzelfde lichaam, genoten com missarisloon en wordt de belasting, over het aldus verkregen bedrag berekend, vermin derd met de belasting over het eerder ge noten commissarisloon. (4) De belasting is, voor rekening van den commissaris, verschuldigd door het lichaam, en wel zoodra het commissarisloon door den commissaris is genoten. Artikel 4. Neemt het lichaam de belas- ting voor eigen rekening, dan wordt ook deze prestatie als commissarisloon beschouwd. Zij wordt in aanmerking genomen door het overige commissarisloon te verhoogen, en wel indien het overige commissarisloon be draagt: le. meer dan f. 100,. doch niet meer dan f. 820, met een vierde van het bedrag, waar mede het f. 100 te boven gaat: 2e. meer dan f, 820, doch niet meer dan f. 3620, met f. 180, benevens drie zevenden van het bedrag, waarmede het f. 820 te boven gaat: 3e. meer dan f. 3620, met f. 1380, benevens .een bedrag gelijk aan dat, waarmede het commissarisloon f. 3620 te boven gaat. Artikel 5. (1) De loonbelasting en de inkomstenbelasting worden slechts gehe ven over het bedrag, dat na de inhouding wegens de commissarissenbelasting over blijft. (2) Is de commissaris een aan de winst belasting onderworpen lichaam, dan geldt bii dit lichaam de commissarissenbelasting over het hem opgekomen commissarisloon niet als een onttrekking aan het vermogen voor andere dan bedrijfsdoeleinden. Artikel 6. (1) Het lichaam Is verplicht: le. De commissarissenbelasting in te houden volgens de bepalingen, welke gel den voor de loonbelasting. 2e. Een loonbelastlngkaart aan te leggen en een loonstaat bij te houden, indien een en ander niet reeds voor de loonbelasting geschied is of geschiedt. 3e. De ingehouden commissarissenbelas ting aan te teekenen op den loonstaat en, na afloop van het kalenderjaar, op de loon- belastingkaart. 4e. - De ingehouden commissarissenbelas ting af te dragen indien ook loonbelas ting ingehouden moest worden, tegelijk met deze volgens de bepalingen, welke gelden voor de loonbelasting. (2) Het commissarisloon, waarover de commissarissenbelasting is berekend, en het ingehouden bedrag aan commissaris senbelasting worden op de aangifte voor de loonbelasting, bedoeld bij artikel 19, lid 1 (rom), van het besluit op de loonbelasting 1940, afzonderlijk vermeld. Artikel 7 Commissarisloon, dat krach tens erfrecht of krachtens huwelijksver mogensrecht door, rechtverkrijgenden van den commissaris wordt genoten, wordt voor de heffing van de commissarissenbelasting geacht door den commissaris te zijn geno ten. Artikel 8 De artikelen 21 tot en met 24 en 26 tot en met 40 van het besluit op de loonbelasting 1940 zijn voor de commis sarissenbelasting van overeenkomstige toe passing. Artikel 9. (1) De commissarissenbelas ting wordt mede geheven van het commis sarisloon, dat na den 31sten December 1940, doch vóór het in werking treden van dit besluit door den commissaris is genoten. (2) Deze belasting is verschuldigd door den commissaris. Zij wordt geheven op den vost van de bepalingen, dienaangaande door den secretaris-generaal van het de partement van financiën uit te vaardigen. Artikel 10. (1) Dit besluit treedt heden in werking. (2) Het wordt aangehaald als „Besluit op de commissarissenbelasting 1941". GEBOREN: Catharlna Hendrika Anna, D. van H. den Hoed en A. M. van der Veldt Gretha Ja- coba, D. van G. Houtman en G. de Jong Arie, Z. van A. Stijger en E. M. Hoogweg Jannetje Wilhelmlna, D. van P. A. Lange- zaal en J. de Beer Elisabeth, D. van W. K, van Rossum-en G. A. Lassohuijt Anna Petronella, D. van S. Sohraa en E. M. Spie renburg Frank Hendrik, Z. ven K. J. Calsijn en J. Montague Anna, D. van P. van Poelgeest en M. van Tongeren Jo hanna Helena Martina, D. van J. LIgtvoet en E. Binnendijk Johannes, Z. van J. de Wolf en Vreeken Apolonia Jacaba Maria, D. van R. H. Jaspers en P. M. Ouwerkerk. ONDERTROUWD J. Janse, jm„ 24 j, en C. M. van den Burgh, jd., 24 j. W. H. Dieben, jm., 41 j. en A. J. M. Baijer, jd., 38 j. J. van Kra- lingen, jm., 30 j. en J. Klunder, jd„ 24 J. E. J. Roodakker, jm., 24 j. en J. M. Heij- mans, jd., 21 j. OVERLEDEN: M. J. Doncker, vr., 95 jaar M. de Jong, B-, 77 jaar J. van Rijn, m., 48 jaar. AMERIKA EN GROENLAND. Naar Associated Press meldt, zal de vol gende week een reeks Amerikaansche amb tenaren uit Groenland terugkeeren, die daar een studie gemaakt hebben van de strate gische positie van het eiland wat betreft de verdediging van het Westelijke halfrond. De ambtenaren werden vergezeld door den gouverneur van Groenland, Svie, die met autoriteiten van de Ver. Staten wil onder handelen. (D.N.B.). HIT HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Goeteborgs handels- en scheepvaartblad meldt uit Londen, dat Rhys Davies Donder dag j.l. in het Britsche Lagerhuis de regee- ring heeft verzocht, haar vredesdoelen te definieeren en een verklaring af te leggen, dat Engeland Dultschland niet volkomen wil '«slaan. Deze rede heeft hevige aanvallen 'an alle partijen verwekt. (DNBh ERANSCH SCHIP DOOR ENGELSCHEN KRUISER OPGEBRACHT. Associated Press meldt uit Port of Spain (Trinidad), da/t het Fransche s.s. Winnipeg 18379 brt.) op weg van Marseille naar Mar tinique door een Britschen kruiser is aan gehouden, een dag voor aankomst in Mar- "nlque, en voor verder ondenoek naar Trl- hidad is opgebracht (DNB). Ten overstaan van notaris H. M. Markusse te Leiden Het heerenhuis met tuin te Lelden Grben- hovenstraat 8 in bod f. 7900, kooper de heer J. J. de Cler q.q. te Leiden voor; f.8010; het winkel huis met afz. bovenwoning ,te Lelden Janvos-, sensteeg 6—6a is uit de hand-verkocht; het pakhuis te Lelden Fokkeplèih 3 in bod f.260, kooper de heer J. J. de Cler q.q. te Lelden voor f.280; het huis en erf te Voorschoten, Oranje kade 19 in bod f.4800, kooper de heer D. Has- sefras q.q. te Hazerswoude voor f.4800; het "huls en erf to Voorschoten Oranjekade 21, in bod f. 4700, kooper de heer J. Hoogendoorn te Zwam- merdam voorff. 4700; het huis en erf te Voorschoten Oranjekade 23 in bod f.4650, koo per de heer D. Hassefras q.q. te Hazerswoude voor f.4650; het huls en erf te Voorschoten Oranjekade 25 in bed f.5000, kooper de heeren W. en J. Jansen te Voorschoten voor f.5000. (2 lijnen) NIEUWE UITGAVEN. Gedenkboek M. A. Brandts Buys Jr. Bij de N.V. van Loghem Slaterus' Uitge versmaatschappij verscheen een Gedenk boek, uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum als dirigent van het Arn- hemsche Toonkunstkoor, den heer M. A. Brandts Buys Jr. Dit boekje, dat uitgege ven ls in opdracht van het bestuur der afd. Arnhem der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, opent met een voorwoord van K. Th. Koch en bevat voorts talrijke interessante bijzonderheden uit de geschie denis van het Arnhemsche Toonkunstkoor, voorts een beschouwing van Georg Schlim- me over den jubileerenden dirigent, als mede talrijke bijdragen van bekende kun stenaars enz. In het verordeningenblad is opgeno men een besluit van den secretaris-gene raal van het departement van financiën be treffende het Invoeren van het besluit op de Inkomstenbelasting 1941. Hierin wordt het volgende bepaald: Artikel 1 1. Overtreffen de zuivere op brengsten van eigen onderneming en van arbeid tartikel 5, lid 1, 1ste, van (het be sluit op de inkomstenbelasting 1941) ln het kalenderjaar 1940 die ln het kalenderjaar 1941, dan wordt, voor de berekening van het- zuiver inkomen ln het kalenderjaar 1941, het verschil, voor zoover het f. 1000.te boven gaat, geacht op den lsten Januari 1941 te zijn genoten. Bij de vergelijking wordt zuivere opbrengst van dienstbetrek king, voor zoover zij niet in tantième be staat, bulten beschouwing gelaten, tenzij zulks in het nadeel van den belastingplich tige zou zijn. 2. Verrekening van dividendbelasting met den aanslag in de Inkomstenbelasting voor 1941 vindt slechts plaats, voor zoover de plaats gehad hebbende Inhouding van di videndbelasting uit bescheiden wordt aan getoond. Artikel 2 Voor de toepassing van arti kel 16, lid 1, 1ste, van het besluit op de In komstenbelasting 1941 worden als onverre- kende verliezen uit de kalenderjaren 1939 en 1940 beschouwd de verliezen, welke uit de toepassing van de artikelen 12 tot en met 17, lid 1, der wet op de Inkomstenbelas ting 1941 voor de belasting jaren 1939/1940 en 1940/1941 voortvloeien. Het verlies uit het belastingjaar 1939/1940 kan slechts worden afgetrokken, voor zoover verrekening nog niet voor het belastingjaar 1940/1941 heeft plaats gevonden. Artikel 3. (1.) Aan de personen, die op 1 Januari belastingplichtig waren krachtens hoofdstuk 1 van het besluit op de Inkom stenbelasting 1941, wordt een voorloopige aanslag voor 1941 opgelegd, berekend naar het zuiver inkomen over het kalenderjaar 1940, opgevat en berekend volgens de be palingen van dat besluit, doch met uitslui ting van de inkomsten uit speculatie. (2.) Met afwijking van het bij lid 1 be paalde worden als onverrekende verliezen uit vorige jaren (artikel 16, lid 1, 1ste, van het besluit op de inkomstenbelasting 1941) de bedragen ln aanmerking genomen, wel ke krachtens artikel 2 voor het kalender jaar 1941 verrekenbaar zijn. (3). Voor zoover aannemelijk is, dat het zuiver inkomen 4n 1941 aanmerkelijk lager zal zijn dan dat ln 1940 kan de voorloopige aanslag naar het lager zuiver inkomen wor den opgelegd. (4.) Voor de heffing van de voorloopige aanslagen zijn de artikelen 43, 45, lid 1, 46 tot en met 52, 54 tot en met 56, 57, lid 1, lste, 57, lid 2, en 58 van het besluit op de inkomstenbelasting 1941 van toepassing, met dien verstande, dat bij de toepassing van de artikelen, 43 en 46 tot en met 51 de toestanden in het jaar 1940 in acht geno men worden. (5) De voorloopige aanslag wordt aan blnnenlandsche belastingplichtigen opge legd: 1. Indien de belastingplichtige op 1 Mei 1941 binnen het rijk woonde: in de gemeen te. waar hij op 1 Mei 1941 woonde. 2. Indien de belastingplichtige op 1 Mei 1941 niet meer binnen het rijk woonde; b. in de gemeente, waar hij op 1 Januari 1941 of bij den lateren aanvang van zijn belas tingplicht woonde. 3. In de overige gevallen: in de gemeen te, waar de belastingplichtige zich heeft aangemeld of ls opgespoord. (6) De voorloopige aanslag wordt aan buitenlandsche belastingplichtigen opge legd in de gemeente, krachtens artikel 42, lid 2, van genoemd besluit te bepalen. Artikel 4. Is in het zuiver inkomen, waarnaar de voorloopige aanslag in de in komstenbelasting voor het kalenderjaar 1941 wordt opgelegd, zuivere opbrengst van dienstbetrekking begrepen, dan wordt, ter berekening van den voorloopigen aanslag, de volgens de in koms te nb el as tingtab el en volgens artikel 48 van het besluit berekende belasting verminderd met het bedrag, dat verschuldigd ls voor een. zuiver Inkomen, gelijk aan de zuivere opbrengst van dienst betrekking. De vermindering kan echter niet tot een teruggaaf van belastingen leiden. Artikel 5. (1) De volgens artikel 60, lid 4, van het besluit te verrekenen gedeel ten van da aanslagen ln de belastingen naar het inkomen voor het belastingjaar 1940/1941 worden vastgesteld als onthef fing op de aanslagen voor het belasting jaar 1940/1941 .en ln mindering gebracht op den voorloopigen aanslag ln de inkomsten belasting voor het kalanderjaar 1941. (2) Bedraagt de ontheffing meer dan de voorloopige aanslag voor het kalenderjaar 1941, of wordt geen voorloopige aanslag opgelegd, dan wordt de ontheffing niet in mindering gebracht, doch afzonderlijk ver leend en verrekend met den voorloopigen aanslag in de inkomstenbelasting, met de aanslagen in de belastingen naar inkomen en vermogen voor het belastingjaar 1940/41 of met eenige anderen openstaanden aan slag ln een directe belasting. Voor zoover verrekening niet mogelijk ls, wordt de ont heffing uitbetaald. (3) De omstandigheid, dat een aanslag geheel of ten deele nog niet invorderbaar ls, staat aan de verrekening niet ln den weg. Artikel 6 Indien de ontheffing, bedoeld bij artikel 5, lid 1, op den voorloopigen aan slag ln mindering ls gebracht, wordt voor de invordering slechts het verschil als een aanslag beschouwd. Artikel 7 Tegen den voorloopigen aan slag kan niet worden opgekomen. Artikel 8 (1) besluit treedt heden in werking. (2) het wordt aangehaald als „invoe ringsbesluit Inkomstenbelasting 1941". HILLEGOM. Fietsendiefstal. Toen Iemand een automatiek bezocht, werd zijn' rijwiel ontvreemd. Eenige dagen later werd ln de Vossénvaart een rijwiel ontdekt, dat echter ontdaan was van wie len, banden en electr. lamp. Bij onderzoek bleek het bedoelde rijwiel het ontvreemde te zijn. Jeugdige inbrekers. Dezer dagen hebben eenige jeugdige per sonen van 10 en 11 jaar door middel van raam-openschulving zich toegang verschaft tot een woning, waarvan de bewoners af wezig waren. Verschillende kasten waren opengebroken, maar er ls niets vermist. Bij het door de politie ingestelde onderzoek, bleek, dat één der jongens, dienzelfden dag f. 5,— uit de woning van zijn tante had weggenomen en gedeeltelijk versnoept had. Een andere Jongen bleek uit een aan den weg staande kar een kaas te hebben ont vreemd. Aardappelen-diefstal. Een ingezetene deed bij de politie aangif te van diefstal van 2 manden met Red-Star aardappelen uit een perceel aan de Haven alhier. De politie stelt een onderzoek in. Gevonden voorwerpen. Een bruine oude glacé handschoen. Een rood regenkapje. Een witte rozenkrans in rood étui. En sleutel. Een grijs gespikkelde ceintuur. Een briilne portemonnale Inhou dende 12 cent. Een blauwe rozenkrans. Een stamkaart van N.Z.H.T.M. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie te Hillegom, tusschen 7 en 8 uur namiddag. Het verordeningenblad bevat een besluit van den secretaris-generaal van het depar tement van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming betreffende het regelen van de sportbeoefening in Nederland. Hierin wordt het volgende bepaald. Artikel 1 (1) De regeling van de sport beoefening en van het sportwedstrijdwezen in Nederland behoort tot de zorg v^n het departement van opvoeding, wetenscnapen cultuurbescherming. (2) Sportbeoefening in den zin van dit besluit is iedere bezigheid op het gebied van de lichamelijke opvoeding. Artikel 2 (1) De secretaris-generaal van het departement van opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming vaardigt de voorschriften, welke tot regeling van de sportbeoefening en van het sportwedstrijd wezen in Nederland noodig zijn, uit, met name wat betreft den organisatorischen opbouw der afzonderlijke takken van sport, voort-s wat betreft de voorwaarden, waar onder sportbeoefening in Nederland ls toe gestaan, alsmede de wijze, waarop de sport wordt beoefend en sportwedstrijden wor den gehouden. (2). In de dienovereenkomstig uit te vaar digen voorschriften kan worden bepaald, dat vereenigingen of personen, die in strijd met de bepalingen dier voorschriften sport ■beoefenen, voor bepaalden of onbepaalden tijd van het beoefenen van een bepaalden dan wel van eiken tak van sport worden uitgesloten. Artikel 3. (1). De secretaris-generaal van het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming worde bij de vervulling van zijn taak bijgestaan door een college van gevolmachtigden voor het sport- wezen, hetwelk uit drie leden 'bestaat. (2). Alvorens voorschriften, als bedoeld in artikel 2, uit te vaardigen, wordt dit col lege gehoord. Artikel 4. De bepalingen van de veror dening no. 41/1941, ten einde te komen tot een herordening op het gebied van nlët- commercieele vereenigingen en stichtingen, blijven onverminderd van kracht. Artikel 5. Dit besluit treedt heden in werking. In verband met bovenstaand besluit deelt de secretaris-generaal van het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming het vol gende mede:^ dat het college van des kundige gevolmachtigden voor de sport" zal bestaan uit de heeren K. J. J. Lotsy, te Dordrecht, H. k Stilling, te Gronin gen en J. de Valk. te Amsterdam. De bevoegdheden van diit college van rijksgevolmachtigden zullen nader worden omschreven en te algemeener kennis wor den g'&bracht. De ontwikkeling van zaken brengt thans mede, dat de functie van adviseur voor sportzaken bij het departement van op voeding, wetenschap en cultuurbescher ming komt te vervallen. De heer Lotsy heeft deze functie met lofwaardige toewijding gedurende eenige maanden vervuld en de vele en nuttige maatregelen, welke op het gebied van ae sport konden worden getroffen, zijn voor het grootste deel aan zijn doorzettingsver mogen en aan zijn kennis van zaken te danken. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Gerardus, Z. van H. G. Duwel en P. A. Westgeest Hendrik, Z. van S. C. Kardol en J. C. Evers Johannes Cor nells Maria, Z. van J. J. Tesselaar en W. G. Vogel. Ondertrouwd: Th. Warmerdam en J, J. van BerkeL Getrouwd: J. A. de Bruin en B. M. Assendelft P. J. van der Klugt en E. C. van der Paal C. van Bemmelen en A. M. Aangeenbrug. Overleden: B. van Gerven, wed. van G. Steenvoorden, Vr. 75 J. LE1DSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. P. van der Sman. gèb. Den Boer, D. M. C. Haket, geb. De Vreede, Z. M, C. C. Hooymans, geb. Verhage, Z. G. C. Ouds hoorn. geb. Moerkerk, Z. J. A. Hilgersom, geb. Van Stein, Z. en D. F. van Leeuwen, geb. Van Dijk, D. P. C. Jansen, geb. Sormani, D. M. H. J. Wortel, geb. Hekman, Z. A. M. van Brecht, geb. COmpfens, Z. Ondertrouwd: J. L. van Schie en W. A. van den Boogaard J. Lassche en J, W. van Niel. - Getrouwd: N. J. de Jong en W. Th. Hooymans P. C. Blokland en C. J. Scheenaard J. C. van der Salm en M. H. Stijnman T. W. J. Mcoyweer en H. C. Meester A. G. Roeling- en M, A. van der Meer C. J. van Swieten cn- A. Onderwater. Overleden: H. G. van Veen, geb. Smits, Vr. 74 j. A. van Veldhuyzen, geb. Van Dalen, Vr, 72 j. - W. van Rijn. geb. Den Hollander, Vr. 84 j. A. M. Olsthoorn, geb. Van Dijk, Vr. 73 j. In de vergadering van den Grooten Droog- gemaakten Polder zijn goedgekeurd de jaarver slagen van secretaris en penningmeester. In- plaats van den heer D. van den Bosch, die in verband met zijn 71-jarigen leeftild als voorzit ter aftrad, werd als zoodanig gekozen de heer B. Kneppers. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bU de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. J. WIJTENBURG, Haarl.£trgat 2 W. G. J. VERBURG. Heerenstraal no. 2 Fa A. SOMERWIL Azn„ Hoogewoerd 24 A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126 A. VAN EGMOND. Haven 2/4 W. VAN LEEUWEN. lanvóssensteeg 19 W. P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A en aan de Kiosken BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp BOSKOOP, 30 Mei. Coop. ver. „De Boskoop- sche Veiling".-Rozen per bos: Pauls Scarlet 80 96 cent, Rosa Mundi 64—108 ct., Dorus Rijkers 90—130 ct., Gloria ?Jundi 90—138 ct., Juweeltjes 94132 ct., Else Poulsen 76102 ct., Florex 70 130 ct., Vierlanden 80120 ct., Butterfly 40-^68 cent, Rosalandla 4562 ct., 'Babyrozen 86106 cent, Pechtold 52—90 ct.; August Noach 3248 cent, Briarclif 5371 ct., Duisburg 3849 ct., Ellen Poulsen 4065 ct., Hadley 150—180 cent, Wendland 4668 ct., Better Times 100—130 ct., gemengde'rozen 2845 ct. Diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 75 85 cent, idem Mevr. le Coultre 85150 ct., idem Nelly Moser 2649 ct., Violieren, dubb. §269 cent, idem, enkele 17 ct., Lathyrus 17—20 cent, Rhododendronbloemen 80 ct., Clematis in pot per stuk 47—61 ct. HONSELERSDIJK30 Mel. Groentenveiling, binnenland Aardbeien 1,10,-2; dubb. bessen 1 1,30; roode bessen 1,60—2,80; tomaten 48 per KG.; bloemkool 1318, 2de 9—13,50; raapstelen 75—1,50; sla 45—400; peen 10.80—14 per 100; perziken 936 per stuk; spinazie 5,105,30; ra barber 6,30—8,00 per 100 KG.; stoofsla 12—25; andijvie 2633 per bak; radijs 1,60 p. 100 bos. HON8ELERSDIJK. 30 Mei. Groentenvelling - Bloemkool 18, 2de 10,80—14,40; peen 11.20—14; komkommers 17, 2de 13; sla 34, 2de f.1 per 100; spinazie 6,40 per 100 KG.; bl. druiven 3,50; tomaten 48 ct. per KG. KATWIJK A! D. RIJN. 30 Mei. Witlof f. 25— 28; prei f. 34—42 per 10 0KG.; spinazie f.4—6,10; radijs f. 1,301,60, rabarber f. 7,408, raapstelen f. 910, sla f. 35 per 100 bos; bloemkool II en I f. 14—18. LEIDSCHENDAM, 30 Mei. Engelsche komkom mers lste soort f. 17, 2de soort f. 13. 3de soort f. 8;50; stek per Ko. 1012 ct.; -gele komkom mers lste soort f14,5017, 2de soort f10,60 14, 3de soort f. 8,20—10.90, stek per kilo 1015 ct.; kropsla lste soort 34; stoofsla f. 5,5012; peen f.14; bloemkool lste soort f.18, 2de soort 1.13,50, uitschot f.8—12; tomaten, midd. f.24; groote ronde f.24; 2de soort f.24, 3de soort f24, bonken f.24; andijvie per 5 Ko, 5078 ct.; spi- nazie per 4 Ko. 1224 ct.; postelein f.1214; raapstelen f.23; rabarber per Ko. 8 ct.; snij- boonen 90—104; radijs f. 1,60; prei 4144; sel derie f710. NAALDWIJK, 30 Mei. Groentenveiling. Roode bessen 2,60—2,90; aardbeien 0,851,90; cham pignons 4,104,35: Frankenthaler 3,904,20; dubb. boonen 0.851,20; snij 96115; postelein 8—13; pruimen 3.20; tomaten 3848, B 3848, C 48 per KG.; aardappelen 39—50; poters 47—62;. kriel 41 per KG.; bloemkool 16—18. 2de 11 13,503de 910,80; peen 714- peterselie 1,50 6.5Ö; radijs 11.60: selderie 3.60—6,70; sla 24, 2de 1,603 per 100; witte asperges 5751; blauw 52—54; kelen 3050; rabarber 6,40—8; spinazie" 1,604,40 per 100 KG.: Paprica 7—22 per stuk; stoofsla 911 per 6 KG.; andijvie 28 33 per 4KG.: komkommers 17, 2de 13, 3de 8 per 100; perziken 2634. 2de 1724 ct. per stuk. RIJNSBURG. 30" Mei. Groentenveiling. Ra barber f.8; spinazie f.34,50; "prei'f. 4042 per 100 KG.; kervel f.8; selderie f. 2.80—5; Peter selie f.6—'7.80; radijs f. 1,60: sla-uien f. 3,304 ner 100 bos: bloemkool I f. 18, Idem II f. 10,80: kropsla f. 1.802,90 per 100 bos. RIJNSBURG 30 Mei. Bloemenveiling. Irissen wit 20—26; blauw 1824; geel 2430; Anemo nen f. 1.40—2: Pyrethrum: Robinson f. 1.60— 2,20: Red King f. 1.80—2.40; wit f.2—3; Ixia's f. 1.40—1.60; Margrieten 50—81; Lathvrus 23 -34. ROELOFARENDSVEEN. 30 Mei. - Aardbeien 2128 ct.*, idem kleine 1729 ct. per- doosje; sla f. 0,604,00; bloemkool f. 2,9018,00 per 100; peulen f. 3,405,60; doperwten f. 4,10; snijboo- nen f. 5.005,50; idem stek f. 3,20—3,40 per 10 pond; radijs 5080 ct.; peen f.8,00 Hos; spinazie f.5,60 per 100 KG.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3