SPORT IEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Vrijdag 30 Mèi 1941 KERK- EN SCHOOLNiEUWS AVONTUREN VAN BARON VAN MUNCHHAUSEN Alg. synode der Ned. herv. kerk RECHTZAKEN Schele hoofdpijn AKKERTJE Schoolsportdag op 21 Juni VRAGENRUBRIEK 14 (UN/T EMITTEREN, PREDIKBEURTEN. VOOR DE PINKSTERDAGEN. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur ds. Klüsener, nam. 6 uur ds. E. E. de Looze van Gouda; Maand.voorm. 10 uur ds. Klüsener. Geref. Kerk: ZoncLvoorm. 10 uur cand. den Boer, nam. 6 uur ds. Dam; Maand.voorm. 10 u. ds. Bokma van Waarder. Ev. Luth. Kerk: Zond.voorm. 10 uur ds. A. K. van der Mey van Amsterdam. Geref. Gemeente: Zond.voorm. 10 en nam. 6 uur leesdienst; Maand.voorm. 4 uur de heer Wy- ting van Amersfoort. Evangelisatiekring: Zond.nam. 3uur de heer de Bruin van Wassenaar; Maand.nam. 4 uur de heer J. Sevensma van Amsterdam (openlucht samenkomst op de O. Markt). Boskoop Ned. kerv. Kerk: Zon.voorm. 9!^ uur de heer J. Zwijnenberg. van Reeuwijk; nam. 6 uur en Maan.voorm. uur ds. Jacobs. Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 en nam. 6 uur en Maan.voorm. 10 uur de heer v. d. Spek van Schipluiden. Chr Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 en nam. 6 u. en Maan.voorm. 10 uur ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Zon.voorm. 10 uur ds. Zuurdeeg. Geref. Gem.: Zon,voorm. 10 en nam. 6 uur en Maan.voorm. 10 uur leesdienst. Rem. Kerk voor Vrijz. Herv.: Maan.voorm. 10 uur ds. R. H. Oldemen van Santpoort. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Zon.voorm. 10 en nam. 7 uur ds. Kiehl; Maan.voorm. 10 uur ds. Van Binsbergen van Koudekerk. Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 en nam. 7 urn en Maan.voorm. 10 uur ds. Heuzeveldt. Katwijk a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 9.30 en nam. 5 uur ds. E. Warmolts; Maand.voorm. 9.30 uur ds. van Nifterik van Rijnsburg. Geref. Kerk: Zond.voorm. 9.30 en nam. 5 uur ds. J. G. Aalders; Maand.voorm. 9.30 uur dr. Ruys van Lisse. Katwijk aan Zee Geref. Kerk: Zon.voorm. 10 uur ds. Gilhuis: nam. 5 uur ds. Meyering; Maand.voorm. 10 uur ds. Gilhuis Geref. Gem. (Remisestraat)Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur en Maand.voorm. 10 uur lees dienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm'. 10 uur ds. Van Binsbergen; nam. 6% uur ds. H. C. Touw van Leiden; Maand.voorm. 10 uur ds. Kiehl van Hazerswoude. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 7 uur ds. Haspers; Maandag geen opgave. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur ds. Jacobs van Boskoop; nam. 6% uur ds. J. F. Engel van R'dam; Maand.voorm, 10 uur de heer Lekkerkerker van Alphen. Kinderkerk: Zond.voorm. 10% uur de heer C. W. Córts. Geref. Kerk: geen opgave. Lcidschendam Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Boukema; Maandag geen dienst, Lisse Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur ds. Van Veenen; nam. 5 uur (Jeugddienst) ds. van Leeuwen; Maand.voorm. 10 uur ds. Van Veenen. Geref Kerk: Zond.voorm, 10 en nam. 4 uur ds. Ruys; Maand.voorm. 10 uur ds. Visser van Noordwijk-Binnen. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur en Maand.voorm. 10 uur ds. Ponstein. Geref. Gem.: Zond.voorm. 10 en nam. 4 urn- de heer Bel van R'dam; Maand.voorm. 10 uur leesdienst. r Oud Geref. Gem.: Zond.voorm. 9% en nam. 3 uur en Maand.voorm. 9% en nam. 3 uur lees dienst Ned' Prot. Bond: Maand.voorm. 10.15 uur ds. Westmij se van Rotterdam. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Zond.vm. 10 uur ds. -Lazonder; nam. 7 uur ds. Salverda van Hoofddorp; Maand.voorm. 10 uur ds. Lazonder. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. 3% uur en Maand.voorm. 10 uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10%.en.nam. 4 uur en Maand.voorm. 10% uur leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10% en nam. 7% uur en Maand.voorm. 10% uur de heer Van Ginkel van Riethoven. Geref Kerk: Zond.voorm. 10% uur leesdienst; nam. 2% uur ds. De Ruig; Maandag geen dienst. Oegstgeest Groene Kerkje: Zond.voorm. 10.15 uur ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Zond.voorm. 10 uur de heer v. d. Haas; nam. 5 uur cand. P. H. de Bres; Maand. voorm. 10 uur ds. Jansen Schoonhoven. Ver van Vrijz. Herv. (W. de Zwljgerkerk) Zond.voorm. 10% uur dr. Boersema van Leiden. Sassenhehn Ned. Herv. Kerk: Zond.voonn. 10 uur ds. Krijkamp; nam. 5 uur (Jeugddienst) ds. J. Petri van Dordrecht; Maand.voorm. 10 u. ds! Krijkamp. Gerèf. Kerk: Zond.voorm. 9% uur en nam. 5 uur ds. Kuiper; Maand.voorm. 9% uur ds. Flinterman van Tienhoven. Chr. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en nam. 5 uur en Maand.voorm. 10 uur leesdienst. Ned Prot. Bond: Zond.voorm. 10.30 uur de heer A. Bekins van Leiden. Pinkstergemeente: Zond.voorm. 10 en nam. 5 uur de heer Zouteman; Maandag geen dienst. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur en Maand.voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Zond.vjn. 10 uur (Bed. H. D.) en nam. halfzeven; Maand. voorm. 10 uur ds. Vroeg-in-de-Weij. Geref. Kerk: Zond-voorm. 10 uur en nam. zes uur en Maand.voorm. 10 uur ds. Smidt. Oud-Geref. Gemeente: Zond.voorm. 10 uur en nam. zes uur en Maand.voorm. 10 uur ds. van der kraats. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk) Zaterdagnam. 4% uur, gebed; Zond.voorm. 10.05 uur, dr. Honders; nam. 5.05 uur, ds. ten Kate, Maand.voorm. 10.05 uur dr. J. Riemens van Lei- ^Kievitkerk: Zond.voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate Maand.voorm. 10.05 uur, ds. A. Hoekert van V<NedUIprot. Bond: Zond.voorm. 10% uur, mej. dr. J. W. Herfst. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Zond.voonn. 10 en nam. 7 uur, ds. v. d Ent Braat; Maand. voorm 10 uur ds. van Harten van Zevenhoven. Geref. Kerk: Zond.-voorm. 10 en nap?. 7% u. ds. Dronkert; Maand.voorm. 10 uur ds. Bosch van Alphen. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Zond-voorm. 10% en Maand.voorm. 10% uur, ds. van Harten Geref. Kerk: Zond.voorm. 10% en nam. 7% en Maand.voorm. 10% uur, ds. de Ruig. Chr. Geref. Kerk (Polder:: Zond.voorm. 10% en nam. 7% uur, leesdienst; Maand.voorm. 7% uur, ds. Kleisen van Boskoop. Zoetermeer Zond.voorm. 10 en nam. 6 uur dr. J. J. Woldendorp; Maand.voorm. 10 uur ds. T. Stigter te Berkel. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 6.30 urn en Maanv.m. 10 uur ds. H. Versluijs. Geref. Gemeente: Zond.voorm. 9.30 en nam. 6.30 en Maand.voorm. 10 uur, leesdienst. Vereen, tot Verbr. der Geref. Waarheid Zond.voorm. 10 en nam, 7 en Maand.voorm. 10 uur de heer Wildschut te Rotterdam. Vereen, van Vrijzinnig Herv.: Zond.nam. 6.30 uur ds. Mulder te Meede. Zoctcrwoudc Ned. Herv. Kerk: Zond.voorm. 10 uur. ds. Eijkman; Maand.voorm. 10 uur, de heer Heijmans van Leiden. Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Zond.vjn. 10 en nam. 7 uur en Maand.voorm. 10 uur, ds. Pop. Geref. Kerk: Zond.voorm. 10 en nam. 7 uur en Maand.voorm. 10 uur ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Zond.voorm. 10% uur, mej. ds. Günther; Maandag geen dienst. DE rtERDE ZITTING. Na opening en gebed werden de notulen der vorige vergadering vastgesteld. Den se cretaris werd hulde gebracht voor zijn nauwkeurige weergave van al de gestelde vragen en de daarop gegeven antwoorden. Ter sprake kwam het punt: stichting van hervormden vereenigingsraad voor eenigen tijd is geïnstalleerd de synodale commissie: hervormde jeugdraad. Verblijdend moet worden geacht, dat steeds meer doordringt het besef, dot allerlei arbeid onder de jeugd en op christelijk terrein behoort uit te gaan van de kerk of behoort te worden verricht in contact met de kerk. Waar de hervormde jeugdraad reeds bestaat, werd besloten over te gaan tot oprichting van een synodale commissie, benoeming der leden van dien raad werd aan alg. syn. commissie overge laten. Naar aanleiding van een gestelde vraag, oordeelde de synode, dat art. 62 alg. regl. mede in het licht van art. 59 geïnterpreteerd moet worden. In dat art. is o.a. sprake van buitengewone synod, vergaderingen uit te schrijven door de alg. syn. commissie. Een buitengewone synodale vergadering heeft een bepaalde taak, die kan leiden tot voor stellen, waarover de kerk gehoord moet worden. Dit laatste geschiedt dan op de eerstvolgende classlcale vergaderingen, ter wijl de daarop volgende synode de conside ration behandelt. Bij de uitdrukking „van het volgende jaar" in art. 62 dient verder in het oog te worden gehouden, dat het syno dale jaar loopt van den derden Woensdag van Juli van een jaar tot den derden Woens dag van Juli van het volgend jaar. Als ge delegeerde in de zeemancentrale werd be noemd dr. L. D. Terlaak—Pool, thans reeds bestuurslid daarvan. Een schrijven van ver schillende lidmaten der kerk werd doorge geven aan „kerkelijk overleg" op dat de benoemde studiecommissie haar aandacht er aan zou wijden en de synode dienen van advies. De synode besloot tot „kerkelijk over leg" het verzoek te richten om de mogelijk heid te bestudeeren om te komen tot op richting van een opleidingsschool voor ker kelijk werk. Een concept agenda voor de classicale vergadering werd besproken. De vice-president dankte den president voor zijn leiding. Hierna sloot de president de vergadering en ging in dankzegging voor. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De onbeheerde fiets. In Lisse stond op 28 ilaart een fiets on beheerd van C. C. Broekhof. Van die gebo den gelegenheid had de landarbeider v. d. S. uit Lisse misbruik gemaakt door een tasch die op de fiets was te stelen. Daar voor stond hij nu terecht. De Officier vond het een brutaal stukje werk dat geleverd was, en vorderde een week gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde verdachte conform dezen eiscli van den officier. Bij het eten halen. De familie W. A, G. te Leiden Jiad op dracht gegeven aan een juffrouw die in het huishouden hielp om in de Centrale Keu ken eten te gaan halen. Daarvoor, moesten bonnen gegeven worden, doch de juffrouw had alle distributie-bescheiden meegeno men en had die gehouden. Daarom stond ze nu wegens diefstal te recht. Ze hield echter vol de kaarten niet te hebben meegenomen, doch de Officier vond het bewijs gelverd, en vorderde een maand gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde tot een week gevangenisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK. De „waarschuwing". „Dat was nou de laatste waarschuwing die ik hem heb willen geven", zoo moti veerde een jongeman uit Wassenaar een door hem gepleegde mishandeling. „Wat zou er gebeurd zijn als de waar schuwing niet had geholpen?" wilde de Officier weten. Dat wist verdachte zelf blijkbaar niet. want hij moest er eerst een tijdje over denken. De laatste waarschuwing was niet mis geweest, want A. Abblnk had met een stok een. klap op zijn neus gekregen, waardoor een neusbeentje was gebroken. De Officier vond die „waarschuwing" nogal raak, en vorderde veertien dagen gevangenisstraf. ZWEMMEN. Zwefnfeest van ,De Watervrienden' EEN GOED GESLAAGDE AVOND. Niet minder dan 232 Jongens en meisjes namen gisteravond in de overdekte zweminrich ting aan de Haarlemmerstraat deel aan de onaerlinge wedstrijden van de vereeniging „De Watervrienden" en er mocht waarlijk gesproken worden van: een huis vol vreugde! „De Water vrienden" vormen een onderaf deeling van den Nederlandschen Arbeiders-Sportbond, aïdeeling Leiden en hoe goed het deze zwemclub gaat, blijkt wel uit het feit. dat zij reeds een vijfhon derd leden telt. Dat de belangstelling van ouders en verdere familieleden voor dit zwem feest aanzienlijk was, ligt voor de hand en bij honderden zat of stond men dan opk in de vroolijk met kleurige doeken versierde zwem inrichting rondom het bassin om te zien, welke vorderingen de kleuters hadden gemaakt. En over het algemeen viel dat lang niet tegen. Zeker, er waren enkele kleintjes wat overmoe dig geweest, zoodat zij wellicht mede door hun opgewondenheid hun baantje niet tot het einde wisten af te leggen, maar vele leden van den „technlschen dienst" der vereeniging. onder opperste leiding van den heer Dries Brug man. stonden voortdurend gereed om te helpen en de blijmoedige stemming werd dan ook ge on seconde bedreigd. De voorzitter, de heer W. Bres, hield een openingstoespraak, waarin hij o.m. den afgevaardigde van de Haarlemsche Water- vrienden benevens de vertegenwoordigers van andere afdeelingen van den N.ASF. welkom heette, waarna de avond geheel gevuld was met wedstrijden, spelletjes en demonstraties. Bij de kleuterspelletjes berustte de leiding bij mevrouw Blauw, terwijl het figuur-zwemmen (een mooi extra-nummer der werkende leden) geschiedde volgens instructies van den heer Brugman. In de pauze werden aan de kinderen versnaperin gen uitgedeeld, zoodat zij &l-met-&l een prach- cigen avond hebben gehad. De uitslagen der verschillende wedstrijdnum mers waren: 25 M. schoolslag meisjes 8—10 Jaar: 1. Lenl Lourier, 36,4 sec.; 2. Nellie Polanen, 38 sec.; 3. Rietje Zirkzee, 42 sec. Idem jongens. 810 jaar: 1. Chrisje de Ko ning 25,5 sec.; 2. Dirk Hinnen. 32,1 sec. 25 M. schoolslag meisjes. 1012 Jaar: 1. Willy •van As, 23,9 sec.: 2. Tinl Lepelaar, 24,4 sec.; 3. Jannie van der Waals, 27.8 sec. Idem Jongens. 10122 jaar: 1. Marius van Lancel, 37.4 sec.; 2. H. van Heuzen, 55,4 sec, 25 M. schoolslag meisjes. 1214 jaar: 1. Lenl de Wolf, 23,7 sec.; 2. Ida de Lange, 26,4 sec.; 3, Lena van Meurs, 26,7 sec. Idem,-jongens 1214 jaar: 1. Jack Wittenaar, 24,2 sec.; 2. G.'de Water. 25,5 sec.; 3. Jack Gilzenil, 28,6 sec. 25 M. vrije slag meisjes, 10—122 jaar: 1. Janny Crama, 29.4 sec.; 2. Corri Stlkkelorum. 30,8 sec.; 3. Leni Romanesko, 32,7 sec. Idem meisjes. 12—14 jaar: 1. An Ravensber- gen. 26.5 sec.; 2. Tini Gijrénij, 28 sec.; 3. Corrie Stolk. 29,1 sec. Hlnderniszwemmen meisjes: 1. Leni de Wolf, 39.6 sec.; 2. Tlni Lepelaar, 41,8 sec.; 3. Toni v. d. Woerd, 43 sec. Tdem Jongens: 1. Jack Wittenaar, 41,5 sec.; 2. Marius Lancel, 43 sec.; 3. Wim Wagenaar, 43,5 sec. Tot besluit heeft een aantal leden een de monstratie schoonspringen gegeven. Een zwemfeest voor de leden zal plaats vin den op Donderdagavond, 5 Juni. DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR DENEMARKEN. Naar wij vernemen zullen de Nederlandsche zwemsters, dezelfde zwemsters, die in de maand Maart een tournée maakten door West-Dultsch- land, op Tweeden Pinksterdag de reis naar De nemarken aanvaarden onder leiding van mevr. De Dood—Koenen. Zij worden dan op 4 Juni Neem *n 3452 Inge?. Med.) ZEVEND DUIZEND GULDEN BOETE VOOR PRIJSOPDRIJVING. In een tapijt- en beddenhandel te 's-Gra- venhage bleek men zich niet te houden aan de prijsvoorschriften. Ee.n onderzoek, dat op verzoek van den inspecteur voor de prijsbeheerschlng te 's-Gravenhage werd ingesteld door deskundigen van het rijks bureau voor textielproducten en door den rijksaccountantsdienst, bracht aan het licht, da', de prijzen van vele goederen uit oude voorraden verhoogd waren, terwijl bij gestegen verkoopprijzen van nieuwe goede ren dezelfde winstpercentages werden ge handhaafd. Zooals bekend is, mogen slechts de in geld uitgedrukte winstmarges worden aangehouden. Verdachte L„ directeur van het bedrijf, gaf de overtreding toe. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van f. 7.000. In verband met de eindexamen-data. is is thans definitief besloten, dat de Leidsche Schoolsportdag. waaraan zal worden deel genomen door de leerlingen van alle middel bare scholen en het gymnasium hiier ter stede, zal worden gehouden op Zaterdag 21 Juni in het Sportpark „Leidsche Hout". Het programma zal o.a. bestaan uit een groote gemeenschappelijke vrije oefening, uitgevoerd door circa 700 jóngens, verder baldemonstralies door meisjes, estafette- loopen, vijfkampen en dergelijke. Voor dezen dag bestaat groote belang stelling. des middags in Kopenhagen verwacht. Voor d$ eerste maal zullen zij op 6 Juni te Kopenhagen starten, terwijl ook wedstrijden zUn vastgesteld op 8 Juni. Daar de zwemsters daarna nog ruim een week in Denemarken verblijven voordat zU de terugreis aanvaarden, wordt aangenomen, dat zU gedurende dezen tijd t>ok nog in andere wedstrijden zullen uitkomen. Inmiddels verne men wij, dat behalve de Deensche recordhoud ster Ragnhild Hveger ook haar landgenoote Börge Haeth onze zwemsters op haar terugreis zal vergezellen. Verondersteld wordt, dat zij reeds op 22 en 23 Juni in Amsterdam zullen starten, alsmede op 25 Juni te Haarlem en vermoedelijk In nog twee andere plaatseen. Kort daarop zullen zU e terugreis aanvaarden, doch daarbij tevens nog uitkomen in wedstrijden te Leipzig op 29 Juni a.s. ter gelegenheid van de Leipzlger sport week. VOETBAL. Afdeeling Leiden van den N. V. B. PROGRAMMA VOOR PINKSTEREN. Maandag 2 Juni. 2e klasse A: Lugd. 4—Rouwkoop 2, 12 uur (le terrein) v. d. Wilk 3e klasse A: LFC 5Leidsche Boys 2, 11 uur, v. d. Lelie. 4e klasse A: Lugd. 7—ASC 7, 10 uur (le ter rein) Hoogevoort. 4e klasse BASC 8—Morschkw. 3, 12 uur. (2de terrein) v. d. Tuin. Adspir. B: UVS (c)—Alphen, 12 uur (kl. blj- terrein (Zondag) van Duuren; AOV—Sportman (b) 11 uur, Beurze. R.K. ELFTALLEN. 2e klasse: Lisse 3—VVSB 2, 2% uur, J. J. v. d. Berg. 3e klasse A: Lisse 4UDO 2, 12% uur v. d. Meij. U.V.S. II EN DE PROMOTIEWEDSTRIJDEN. Na een gedwongen rust gaat UVS. II thans aan de afwerking van het promotieprogramma beginnen. Zij zal namelijk op 2en Pinksterdag thuis Neptunus III ontmoeten. Aanvankelijk was volgens het programma Sparta II definitief on deraan in de reserve eerste klasse geëindigd, zoodat de gegadigden waren, Sparta II, HBS II, Neptunus III en UVS II, Nu blijkt echter achter af, dat Overmaas II niet gewonnen heeft, maar verloren met 13 van SW II, zoodat er nu nog een kleine kans is, dat niet Sparta maar Over maas onderaan eindigt. De beslissing valt dus a.s. Maandag daar beide dan moeten spelen. De promotiewedstrijd Sparta II—HBS II Is dus voor a.s. Maandag komen to vervallen. UVS II komt in den wedstrijd tegen Neptunus III als volgt uit: doel H. Bosboom; achter: P. Onderwater en G. den Daas; midden B. v. Duyl, J. Brussen en A. v. d. Berg; voor: O. Verhoogt, J. Fasel, H. v. Bovene, W. v, Weerlee en J.On- vlee. CONCORDIA—A.S.C. Op Tweeden Pinksterdag speelt A.S.C, met twee elftallen te Delft tegen Concordia. D.S.O.—i-PARAAT. Zondag speelt D.S.O. te Zoetermeer vriend schappelijke. wedstrijden tegen de Haagsche voetbalclub .Paraat". De wedstrijden vinden plaats als volgt: 12 u.: D.S.O. II—Paraat II: 2 uur D.S.O. I—Paraat I; 4 uur D.S.O. III—Paraat III. WEDSTRIJDEN VAN „AALSMEER". Voor Pinksteren zyn vastgesteld: Zondag: AalsmeerAlbatros, 6 uur. Maandag: Aalsmeer I—Wilskracht I, 2 uur; Aalsmeer I adsp.Swift adsp., 3 uur. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwljksche Golfclub organiseert op 2en Pinksterdag een wedstrijd tegen Bogey om den Calodrama-beker Zoo herinner lk mij, dat ik eens op een mijner zwerftochten j één schot er eenlge tegeiyk te treffen. Tot overmaat van aan een meer kwam, waar ik eenlge dozijnen wilde eenden I ramp had ik het laatste schroot op mijn geweer Maar lk zag, die te veel verspreid waren dan dat hopen mocht met wilde ze zoo graag alle thuis brengen, daar lk een aantal vrienden te- gast bad. TENNIS. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Te Amsterdam zijn internationale tennis wedstrijden gehouden. De eindstrijd luidt: 1. Utrecht met 23 pt.; 2. Amsterdam 17 pt.; 3. Leiden 16 pt.; 4. Delft 14 pt.; 5. Wagenlngen 5 pt. en 6. Groningen 0 pt. De prijs vod* den besten enkelspeler werd gewonnen door Borren (Utrecht) en de prijs voor den beste dubbel- door de Gebrs. Akkers- dijk (Utrecht). NEDERLANDSCHE TENNISBALLEN. Het bestuur van den N.L.TF. heeft de be schikking kunnen krijgen over een deel van de productie van tennisballen van Nederlandsch fa brikaat. Evenals verleden Jaar heeft men beslo ten, die-over alle aangesloten clubs te verdeelen. Aan de ruim 350 vereenlgingen ls dan ook een brief gericht, waarin wordt medegedeeld, dat per tien leden ongeveer 4 ballen verkrijgbaar zijn. Bij de verdeeling is men niet alleen uitge gaan van het aantal leden, maar ook van net aantal competitleploegen, waarmede een veree niging uitkomt. Een beperkte hoeveelheid ls voor o.a. de na tionale JeugdkampioenschapswedstrlJden en eventueel voor oefenmeesters-amateurs gereser veerd. Er zijn echter, evenmin als verleden Jaar, ballen beschikbaar voor de tournoolen. ATHLET1EK. BELANGRIJKE. WEDSTRIJD OP DE 200 M. Alle cracks te Rotterdam bijeen. Bij de atletiekwedstrijden van Minerva, die Zondag a.s. te Rotterdam worden gehouden zal een interessante 200 meter worden verloo- pen. Voor dit nummer hebben namelijk Oscn- darp, Nota, Van Beveren. Grijseels en Van Osta ingeschreven. Deze vijf loopers, die men allen in de finale mag verwachten, doen op het oogenbllk zoo weinig voor elkaar onder, dat een fraaie strijd mag worden verwacht. Verblijdend is het, dat Van Beveren thans van zijn besluit, om niet meer aan persoonlijke nummers deel te nemen, ls teruggekomen. De Olympische 200 meter-finalist toonde zloh tijdens de viermaal 200 meter estafette ln het Goffert-stadion te Nijmegen van een heel goede zijde en hi) zal Zondag dan ook een hartig woordje meespreken aldus de Tel. HENGELSPORT. t DE WEDSTRIJD OP JUNI. Ten onrechte Is gisteren gesproken van het 35-jarig bestaan van den Hengelaarsbond voor Lelden en Omstreken. Het betreft het Jubileum van de Haarlemsche vereeniging „Tusschen het riet", te Haarlem, waarmede genoemde bond samenwerkt. BILJARTEN. LISSER B1LART KRING. Do verdere uitslagen in de 2de klasse waren: C. Zwetsloot Jac. Wassenaar P. Kerkvliet L, Heuygers J. Hoogkramer O. V. d. Berg L. Heuygers L. de Ezen N. van Dijk L. de Elzen H, v. d. Ploeg Jac. van Kampen H. van Dijk J. Schoone F. de Elzen DAMMEN. KATWIJKSCHE DAMCLUB „K.D.C." De uitslag der 8ste ronde voor den prijzenwed- strijd is als volgt: J. Sclioneveld—P. Dijkstra 0—2 re gl.; A. Dijkstra—A. v. Beelen 2—0; A. A. Vooys—W.: Bötteher 2—0; D. HartkampJ. Hou wer 20. Uitslag uitgest. paity: J. v. Elk—P. Dijkstra afgebr. pnt. brt. h.s. gem. 100 38 15 2.63 72 38 11 1.90 100 41 12 2.44 81 41 10 2.— 100 60 8 1.66 85 60 9 1,25 100 41 11 2.44 100 41 13 2.44 100 60 12 2. 97 50 1.74 100 36 13 2.77 55 36 14 1.52 100 43 16 2.41 97 43 13 2.25 100 42 10 2.42 90 42 13 2,14 J. B. te I-. Beide aanslagen zijn Juist becij ferd. Aangezien de hurwaarde van het perceel dat u 1 Januari 1940 in gebruik had, niet meer bedroeg dan f.205, werd geen aanslag opgelegd naar de 2e grondslag (meubilair). De waarde is thans geschat op f.200—299. De opcenten zijn voor het belastingjaar 1941 met 50 verhoogd en bedragen thans f.200. A. S. te L. Volgens de verordening valt u onder den Arbeidsdienst. Verdere bijzonderhe den zijn echter nog niet bekend. UITVOERING CHR. ORATORIUMVEB. „CON AMORE". e De C.O.V. „Con Amore", die op 26 Dec. JJ. haar medewerking verleende bij een kerstcon cert van de K.C.O.V. „Excelsior" in de Wester- kerk te Amsterdam, hoopt Woensdag 4 Juni a.s, een uitvoering te geven in de Marekerk alhier. Het programma bevat werken van Telemann, Bach, Handel, Mozart en Richter. Als solisten werken mede Gerda Pons, sopraan, Bella Keyzer, alt en Kees van der Kraan, hobo. Aan het orgel: Wim Bulthuis. Het geheel staat onder leiding van den dirigent, den heer D. Smink. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij TJeenk Willink, Zwolle, in de Editie Schuurman en Jordens: Kinderwetten, door Mr. Dr. E. van Bolhuis; Ongevallenwet, door Dr. L. Leydesdorff; Regelingen betreffende de prijsbeheerschlng, door Mr. Dr. E. v. Bolhuis. Blommendaal, Den Haag: Het Jaar onzes Hee- ren: Pinksterbrief 1941. Van Kampen, Amsterdam: Frederik de Groote, Kernspreuken van den Staatsplan, Soldaat en Denker. Born, Assen: ln de serie Neerlands Fundamen ten: De overwintering óp Nova-Zembla, door D. Wijnbeek. f Em Querido, Amsterdam: De glorie van .iet ambacht, door J. B. Th. Spaan, piet een inlei ding van Ir. J. v. d. Waerden en met 32 illustra ties. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7