LEIDSCH DAGBLAD STADSNIEUWS LEID3CH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 26 Mei 1941 Frankrijk en de Ver. Staten PHUL&HAVf Engelsche uitlatingen Verspreide berichten BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK a Interview met Laval stellingen op Cyprus, daar zij deze nood zakelijk achten, als Kreta door de Duit- schers mocht worden ingenomen. Naar Reuter uit Caïro meldt, zijn vol gens een officieel Egyptisch bericht van Vrijdag op Zaterdag luchtaanvallen ge daan en bommen geworpen op de omge ving van het Suez-kanaal. Engelsche vliegtuigen wierpen bommen op Aleppo en Damascus in Syrië. EEN RADIOTOESPRAAK VAN BARTLETT Het Lagerhuislid Bartlett heeft in een radiotoespraak gezegd, dat de toestand op Kreta „niet zeer'bemoedigend' is. Weder om moet worden vastgesteld, zoo zeide hij, dat de Duitschers steeds in den aanval zijn en Groot Brittannië nog steeds in de ver dediging. Een feit is het, dat de Duitschers telkenmale met meer tanks, meer kanon nen, meer valschermjagers, meer duikboo- ten aankomen, dat zij meer fabrieken bou wen en daar meer arbeiders aanstellen. Voor den eerstvolgenden tijd moeten wij derhalve, zoo ging Bartlett verder, ons voorbereiden op „terugtochtgevechten" en wij moeten waarschijnlijk nog eenige ver dere nederlagen opsteken. Deze oorlog on derscheidt zich van alle vorige, hij gaat om zoo te zeggen ieder aan. In den vorigen oorlog was er de strijdende troep en het vaderland, dat wel werkte, maar verder geen deel had aan den strijd. Thans zit ten wij allen midden er in. Desondanks, aldus Bartlett, zijn er helaas nog steeds velen, die zich dit niet duidelijk voor oogen stellen en die denken, dat zij niet behoe ven mee te doen. In vele opzichten gaat. het niet zoo zeer om een gebrek aan ar beidskrachten als om een gebrek aan ar- beidswil. De fabrieken brengen niet steeds datgene tot stand, wat zij kunnen produ- ceeren. En dan is er ook nog de troep mop peraars. Zij richten groote schade aan, want de geest ,van het volk is het die den oorlog beslist. (D.N.B.) VERKLARING VAN MENZIES. Volgens een bericht uit Sidney heeft de na vier maanden afwezigheid teruggekeer de Australische ministerpresident Menzies in een interview verklaard, dat hij binnen kort een geheime zitting van het parle ment bijeen zal roepen, opdat „uiterst be langrijke dingen" besproken kunnen wor den. De oorlog heeft een doodelijk karakter aangenomen, hij is nog steeds in het de fensieve stadium en opvallende Brit- sche overwinningen mogen niet ver wacht worden. Integendeel, men moet ,voor bereid zijn op mislukkingen en teleurstel lingen. Menzies bepleitte vervolgens een nauwere samenwerking tusschen militaire en industrieele deskundigen. Astralië, zoo besloot hij, moet een maximale productie van oorlogsmateriaal nastreven. (D.N.B.) GENERAAL VOLPINI GESNEUVELD. Onder de heldhaftige verdedigers van Amba Aladzi, die op het veld van eer zijn gevallen, zoo meldt Stefani, bevindt zich generaal Volpini, de adjudant van den her tog van Aosta. Dit is de vijfde Italiaansche generaal, die in het eerste jaar van den oorlog in den strijd is gebleven. EEN HULDE AAN PRIEN. De bevelhebber van het Duitsche duik bootwapen, vice-admiraal Dönitz, heeft de volgende dagorder uitgevaardigd: Günther Prien, de held van Scapa Flow,1 heeft zijn laatsten tocht gedaan. Wij duik bootmannen, buigen ons in trotschen rouw en groeten hem en zijn mannen. Ook wan neer hem de wijde Oceaan bedekt staat Günther Prien toch voor altijd midden tus schen ons. Geen duikboot zal naar het Wes ten varen, die hij niet begeleidt, die niet iets van zijn geest meeneemt. Geen slag tegen Engeland zal door ons geslagen worden, waaraan hij niet, aandringend tot den aan val, mededoet. Overloopend van jeugdige kracht en élan is hij voor de duikbootstrij ders een eeuwig voorbeeld. Wij hebben hem verloren en herwonnen: symbool is hij voor ons geworden voor onze harden, onwrik- baren aanvalswil tegen Engeland. De strijd gaat voort in zijn geest". (D.N.B.). WEYGAND IN MAROKKO. Generaal Weygand heeft een bezoek ge bracht aan den sultan van Marokko. Hij verklaarde te Fez dat alle Franschen, die zich om de toekomst van Frankrijk bekom meren Pétain's politiek moeten volgen. ONDERTROUWD: M. v. d. Kaay jm. 23 jaar en M. S. la Lau jd. 22 jaar D. P. R. Kuijvenhoven jm. 32 jaar en M. J. Klootwijk, gesch. 32 jaar J. v. Leeuwen jm. 24 jaar en J. v. d. Burg jd. 20 jaar G. Speel jm. en A .Paats jd. B. A. van Ulden jm. 26 jaar en G, H M. Horstink jd. 23 jaar J. P. de Wit jm. 26 jaar en E. G. Stoter jd. 27 jaar L. de Wit jm. 24 jaar en P S. Nauwen jd. 26 jaar P. Groen jm. 21 j. en A. de Graaf jd. 20 j. I. A. Groot jm, 31 jaar en E, v, Egmond jd. 22 jaar. OVERLEDEN: W. A. J. Harteveld, Man 78 j. H. v. Ton geren— Cuper, Vr 65 j. M. Louwrier, ongeh. Vr. 87 j, A. j. E. v. WijkBergman, wede, 83 j. A. L. J. van D. te L. Vertrek van Amster dam. de Ruyterkade dagelijks behalve Zondags te 9.15 uur; aankomst Kampen met aansluiting voor treinpassagiers voor Twente en Drente te 14.30 uur; aankomst. Zwolle Emmawijk met aan sluiting voor passagiers naar Couvorden en Dedemsvaart. per E.D.S. te 17 uur; aankomst Zwolle Diezerkade te 18 uur. Vertrek Zwolle Diezerkade 8.20 uur; idem Emmawijk 9.15 uur, idem Kampen 11.30 uur; aankomst Amsterdam 16.45 uur. Enkele reis A'damZwolle le kajuit f. 1.50; 2e kajuis f.1; retour tl maand geldig) f.2.25 en f. 1.50. Enkele reis tram Leiden—Amsterdam f.0.90; retour (1 maand geldig) f. 1.25. EXCURSIE „OUD-LEIDEN". Naar de Katwijksche duinen. Zaterdagmiddag hield, begunstigd door fraai weer, de Vereen. „Oud-Leiden" een excursie met als hoofddoel de bezichtiging van het bedrijf der „Leidschè Duinwater Maatschappij" te Katwijk. Zij, die niet fiet sten, begaven zich onder leiding van den heer A. Bicker Caarten per tram naar Kat wijk, om vandaar naar den Watertoren te wandelen. Deze groep wijdde tijdens de wandeling haar aandacht aan den fraaien molen te Katwijk en aan het landschap. De groep wielrijders verzamelde zich bij de Rijnzichtbrug en ging onder leiding van den heer N. J. Swierstra langs den Hooge Morschweg over de Haagsche Schouw naar Valkenburg. Bij de oprijlaan naar Toren vliet, de voormalige Cruyswech, werd even halt gehouden, om enkele zaken uit Val- kenburg's verleden in herinnering te bren gen en in de tweede plaats om even voor te bereiden op een kort bezoek aan de opgra vingen, welke daar op het oogenblik plaats vinden onder leiding van prof. dr. A. E. van Giffen uit Groningen. Het betreft hier n.l. de ontgraving van twee Romeïnsche Cas- tella, het eene uit 47, uit den tijd van keizer Claudius, het ander uit 109, uit den tijd van Trajanus. Van het laatste heeft men reeds een belangrijk deel der fundamenten blootgelegd. Uit den aard der zaak moesten de mededeelingen hieromtrent zeer beperkt zijn, daar het werk nog niet is afgeloopen en het nog wel even duren zal voor de vol ledige wetenschappelijke publicaties ver schijnen. Doch men heeft zich in ieder ge val na de korte inlichtingen voorloopig kun nen oriënteeren over enkele hoofdzaken en de uitgestrektheid van het geheel. Toen werd de tocht voortgezet naar den water toren, waar de leiding werd overgenomen door Ir. P. C. Lindenbergh, directeur van het bedrijf. De voetgangers konden gebruik maken van een werkspoortje, dat naar de duinvlakte van Berkey voert, terwijl de wielrijders langs denzelfden weg het aar dige paadje langs de sprang konden vol gen. Aan het eindpunt vlijde men zich tegen een duinhelling met een bekoorlijk vijvertje aan den voet. Hier nam de heer Linden bergh het woord om een uitvoerig en helder overzicht te geven van de werking van het bedrijf. Wij behoeven daarvan geen over zicht te geven, aangezien er voor eenigen tijd uitvoerig in ons Blad over is geschre ven. Slechts op één punt willen wij de aan dacht vestigen. Omdat op den duur de duinen gebrek aan water zouden krijgen, heeft men een middel moeten beramen, om dat gevaar te voorkomen. Men heeft in een duinpan een vijver gegraven, waarin langs kunstmatigen weg water wordt ge voerd uit een wetering in het Valkenburger broekland. Uit dien vijver kan men het Nip dezelfde oude vermaarde van altijd. Brandend Maagzuur, smakelijk en zoo gemakkelijk in te nemen. Onder voortd. corttrl v. ïcheik -apoth, GJ.L'dgg>r III 1.27 en 0.41, bij alle Apoth. en Drog. 3288 (Ingez tied.) water door kunstmatig aangelegde kronkel beddingen laten stroomen, waarin het lang zamerhand in het zand wegzakt, om ten slotte voor een deel in dé spreng terecht te komen. Men kan den toevoer naar believen regelen. Deze kunstmatige watertoevoer heeft tengevolge, dat het grondwater in de duinen stijgt, hetgeen op frappante wijze de zoo karakteristieke flora en fauna der duinen ten goede komt. Zoo kan de water voorziening der stedelingen rustig voort gang vinden, terwijl meteen het eigen aardig schoon van het duinlandschap niet wordt aangetast. Nadat nog een korte duinwandeling was ondernomen, begaf men zich weer naar den watertoren, waar onder deskundige voorlichting de techni sche installaties werden bezichtigd. Hoogst- voldaan keerde men ten slotte naar Leiden terug. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Jaarverslag over 1940. Aan bovengenoemd verslag is het volgen de ontleend: De school werd van 1 Januari tot 1 Sep tember bezocht door 906 leerlingen en van 1 September tot 31 December door 639 leer lingen. De opleidingen en cursussen welke in vorige jaren 's avonds gegeven werden, konden in verband met de ontvangen voor schriften van het Departement 's avonds geen doorgang vinden. Het mocht echter wel gelukken, eenige lessen op den middag te stellen. Het totaal aantal cursisten was echter belangrijk minder. Ondanks de rantsoeneering der levens middelen ep andere grondstoffen, konden de lessen zooveel mógelijk normaal voort gang vinden, alhoewel steeds met veel zorg en overleg gehandeld moet worden. In meerdere opzichten werd actief deel genomen aan het werk der Gem. Commis sie inzake huishoudelijke voorlichting. De ontvangsten bedroegen f. 110.375..De totale uitgaven bedroegen f. 110.375.53Vs, de ontvangsten f39.804.77, maakt f 70.570,76'/2. Hiervan is ontvangen '70% Rijkssubsidie of f. 49.399.53V2 en 30% Gemeentesubsidie f. 21.171.23. Te zamen f. 70.570.76'/2. Het sal do der rekening en verantwoording be draagt f 9243.76%. De cursus te Oegstgeest werd bezocht van 1 Januari tot 1 September door 54 leerlin gen en van 1 September tot 31 December door 48 leerlingen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Adviesbureau voor de Ceramiek „Cera- tenca", Wassenaarschew'eg 2, Leiden. Ad viesbureau en laboratorium voor de klei- .en aardewerkindustrie. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: verkoopkantoor van producten ten behoeve der Ceramische Industrie, sinds 1 Mei 1941. N.V. „De Leidsche Coüfant", Dagblad voor Lelden en Omstreken", Papengracht 32—34 Leiden. Uittredend Commissaris: H. M. Si- monis, Leiden. „De Groote Vink", Vinkweg 3, Voor schoten. Koffiehuis. Tot beheerder van het zich in het bezette Nederlandsche gebied bevindende vermogen van den eigenaar van bovengenoemde zaak, met inbegrip van het hem toebehoorende Hotel, Café, Restaurant „De Groote Vink", te Voorschoten is op grond van de par. 13 en 19 der Verordening van den Rijkscomm. voor het bezette Ne derlandsche gebied, betreffende de beh. van vijandelijk vermogen van 24 Juni 1940, met ingang van 9 Mei 1941 benoemd: A. Amr- hein, 's-Gravenhage. Pierre Laval heeft in een interview met den correspondent van United Press te Pa rijs principieele uiteenzettingen gegeven van de Fransche politiek en de bedreigin gen der Ver. Staten tegen de onschend baarheid van het Fransche koloniale rijk. Laval begon met te zeggen, dat het er naar uitziet, alsof 11a den wapenstilstand de misverstanden tusschen de Ver. Staten en Frankrijk regel geworden zijn. De voor naamste zorg van Frankrijk is het behoud van zijn imperium. De Ver. Staten moeten toegeven, dat zij Frankrijk tijdens den oor log niet geholpen hebben en zoodoende hun deel der verantwoording voor het ongeluk van Frankrijk dragen. Laval verklaarde, dat de tegenwoordige spanning tusschen Frankrijk en de Ver. Staten op ernstige misverstanden berust. Hij herinnerde eraan, dat de president van de Ver. Staten na de ontmoeting van Mon- toire in een tot het staatshoofd, maar schalk Pétain, gerichte boodschap, de hou ding van Frankrijk gecritiseerd heeft. Ver volgens las hij de destijds door hem uit naam van maarschalk Pétain aan Wash ington toegezonden nota van antwoord, voor, waarin gezegd wordt, dat de Fransche regeering zich altijd gehoed heeft voor de onafhankelijkheid van haar handelingen. Elders in de nota werd gezegd: „anderzijds heeft Engeland tegen Frankrijk en zijn re geering een houding aangenomen, welke het Fransche volk niet kan toelaten." Het erbarmelijke voorbeeld van mijn land geeft mij thans het recht, zoo vervolgde Laval, tot het Amerikaansche volk te zeg gen: „alvorens ge u blind in een groot avontuur stort, denkt na over het lot van een bevriend land, dat in September 1939 in een oorlog gesleurd werd, welke van het eerste oogenblik af verloren was." Het vaak genoemde argument der Ver. Staten dat zij aan den oorlog wilden deel nemen om Frankrijk te bevrijden, wees Laval van de hand met de woorden, dat dit indruischt tegen de levensbelangen van Frankrijk. Met een sterk hart en slechts gedragen door de liefde voor mijn vader land, ben ik na den wapenstilstand .de on derhandelingen met Duitschland begonnen. Geen enkel oogenblik, in geen gebaar of eenig voorstel hebben de Duit-schers een houding aangenomen, welke mijn trots als Franschman gekwetst heeft, zoo zeide La- val letterlijk. In Montoire, zoo vervolgde hij, heb ik twee uren lang met den Fuehrer gesproken. Het algemeene beginsel der sa menwerking van Frankrijk met Duitsch land is daar vastgelegd. De. vrede, welken ik hoop te verkrijgen en waaraan ik na de ontmoeting met den Fuehrer geloof, is een vrede van eer en rechtvaardigheid, een vrede,, welke Frankrijk in staat stelt, aan de groote politiek der samenwerking in het nieuwe Europa loyaal deel te nemen. Deze vrede is het doel der 'samenwerking met Duitschland, terwijl een vrede van ver brokkeling en verwoesting het gevolg zou zijn, wanneer Frankrijk weigerde de met een uniek gebaar door den Fuehrer uitge stoken hand aan te nemen. Ingaande op de Amerikaansche argumen ten van Frankrijks democratie verklaarde Laval, dat deze oorlog anders is dan die van vroeger. Deze oorlog is een revolutie, waar uit een verjongd en gelukkig Europa te voorschijn zal komen. En wanneer men onder de democratie datgene zou verstaan, wat men in Frankrijk heeft leeren kennen, en waaraan men grootendeels het ongeluk van dit oogenblik te danken heeft, dan moet gezegd worden,- dat Frankrijk daar van genoeg heeft en niet toelaat, dat daar voor gestreden wordt. Frankrijk zal een nieuwe, gezonde en sterke republiek bou wen. Met alle groote staten moet Frankrijk twee taken vervullen: eerst den vrede, en dan zijn socialisme opbouwen, om de werk loosheid. het ongeluk ,en de wanorde te ver dreven. Zich rechtstreeks tót de Amerikanen rich tend, sloot Laval mét de woorden: „men kan zich onmogelijk voorstellen, dat de Ver. Staten op een oogenblik van Frank- rijk's grootsten nood, de tricolore willen gaan vervangen door de .stars and stripes" in de verre Fransche bezittingen. Frankrijk zou in de naaste toekomst een trait- d'union tusschen de nieuwe wereld en het nieuwe Europa kunnen worden. Deze taak kan hét echter slechts dan vervullen, wan neer. het tot een duidelijke samenwerking met Duitschland zonder bijgedachten over gaat." schuilt in de zes fóteëïWhdè beitels van de „PhiliShave" 6. De stugste baard verdwijnt snel en grondig. Uitgerust met een speciaal ontwikkelden mo~ tor, ronden kop en spccialen huidspanner. Prijs fl. 21.80 PHILIPS 3289 (Ingez. Med.) WAT DOET DE KERK VOOR DE NIET-KERKELIJKE JONGEREN? Een bijzondere jeugddienst. Reeds geruimen tijd maakt het in den kring van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te dezer stede onderwerp van bespreking uit wat voor de vele niet-ker- kelijke jongerenvanwege de Kerk gedaan kan worden. Zoo werd van de zijde van de hoogleeraren prof. dr. P. A. H. de Boer en prof. dr, H. Kraemer de vraag gesteld of de Kerk als Kerk op dit terrein geen zen- dingstaak heeft te vervullen en of zij niet probeeren moet om deze jongeren ook tot de verkondiging van het evangelie te roe pen. De kerkeraad gaf deze zaak in zijn laatst gehouden vergadering in handen van het ministerie van predikanten, dat hierover beslissen zal. Teneinde echter geen tijd verloren te la ten gaan, heeft ds. D. Kuilman, mede op aandrang van enkele andere predikanten zijn beurt in den jeugddienst, welke gis ter-avond. in de Marekerk werd gehouden en waarin hij zou voorgaan, afgestaan aan prof. De Boer. Voor dezen bijzonderen dienst bestond buitengewoon groote belangstelling. Naar schatting waren ruim duizend voor het meerendeel jeugdige personen aanwezig. Behalve de vaste jeugddienstbezoekers wa ren zeer vele leerlingen van H.B.S.-en, Gymnasia en ook leden van kerkelijke- en niet-kerkelijke jeugdvereenigingen in het Volkshuis, die allen hiertoe waren uitge- noodigd, aanwezig. Prof, de Boer, die met veel niet-kerke lijke (jongeren geregeld contact heeft, be paalde in deze ure zijn jeugdig gehoor bij Jesaja 40 30 en 31, waarbij het thema van zijn overdenking was: „Uit verlies winst." Aan het einde van dezen dienst las prof. De Boer de volgende opdracht voor: Hoe komt jong-Nederland gezond door dezen tijd? Door te erkennen dat de menschenwe- reld, en dat wij zelf óók, het dagelijks van God verliezen en dat dit verlies de mis lukking van het leven beteekent. Door naar Jezus Christus te luisteren, want Hij bezit de spelregels van God, waar door wij op den weg. tot overwinning ko men. Door den draak te bestrijden die gewelds verheerlijking" heet; den draak die „haat en wraak" heet; den draak die verleiding en besmetting heet" heet; den draak die „moedeloosheid" heet. God heeft veel ver trouwen in ons, want Hij laat ons in een zwaren tijd dragers van Zijn ideeën zijn. Zal jij tot jong-Nederland behooren, dat gezond levensgeluk bezit en daarmee ook in het leven van den medemensch de god delijke winst brengt? Ja als je de proclamatie die van bo ven komt, gehoorzaamt, als je Jezus in je leven toelaat als je Vriend en Heer. Dan komt er spirit voor den levensweg als met adelaarswiekslag omhoog, als een wedrenner voorwaarts! want God roept ook jou, midden uit het verlies, in Zijn dienst. Zulk een leven is: de kruisbanier tot in Gods handen dragen. d> Na het voorlezen van deze opdracht werd gemeenschappelijk Gez. 118: 1, 2 en 3 ge zongen. Hierna sprak prof. De Boer de oud-testamentische zegenbede uit, waarop de gemeente antwoordde met de N. T.-ze- genbede (Gezang 95). Voor hen, die over dezen dienst, of wat daarmede verband houdt, nog eens willen napraten, bestaat daartoe de gelegenheid bij dr. J. Riemens en ds. H. C. Touw. INTERKERKELIJKE GEBEDS- SAMENKOMSTEN, In een vergadering, welke bezocht was door predikanten en ouderlingen uit ver scheidene Protestantsche kerken te dezer stede is besloten om op de Vrijdagen voor en na Pinksteren een gebedssamenkomst te houden. Men was_van oordeel, dat of schoon geen drang tot dergelijke samen komsten uit de gemeenten of uit de ker= keraden was opgekomen, het toch goed zou zijn om deze te houden. Naast gemeen schappelijk gezang, gebed en het lezen van een Schriftgedeelte zullen er ook korte toe spraken worden gehouden. In de eerste samenkomst zullen het woord voeren ds. R. C. Harder, miss. die naar des Woords der Geref. Kerk en ds. K, H. Kroon, Geref. predikant in H. V., die zullen spreken over ..De nood van Kerk en wereld vraagt naar gebed om den H. Geest." In de tweede samenkomst spreken ds. N. Bieger, Luth. predikant en ds. D. J. Vossers, Herv. predikant over „Onze apos tolische taak voor Kerk en wereld." Beide samenkomsten worden, in de Lu- thersche Kerk gehouden. DE SCHAAPSKUDDE OP DC GOOISCHE HEIDE. Aangekocht door de firma Zaalberg. De „Vereeniging van vrienden van het Gooisch natuurreservaat" is Zaterdagmid dag in een buitengewone vergadering te Bussum bijeengekomen, om te beslissen over een belangrijk bestuursvoorstel inzake de schaapskudde op de Gooische helde. Sinds een zestal jaren is een groote at tractie op de uitgestrekte Gooische heide een schaapskudde van pl.m. 120 dieren, welke in 1935 door de Vereeniging van vrienden van het Gooisch natuurreservaat was gekocht. Zij ondervindt thans echter moeilijkheden, o.a. financieele, bij het in standhouden der kudde. Het bestuur van de „Vereeniging van vrienden" is in contact gekomen met de Ned. Fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon alhier, welke de schapenteelt in Nederland wil be vorderen. Deze N.V. hèeft zich nu bereid verklaard de kudde onder zekere voorwaar den aan te koopen. De kudde zal ten min ste gedurende vijf jaar op de Gooische heide gehandhaafd blijven, en de vereeni ging zal gedurende dien tijd jaarlijks f.500 aan de N.V. betalen als bijdragen in de ex ploitatiekosten. De vereeniging heeft na vijf jaar het recht de schaapskudde terug te koopen. Met algemeene stemmen besloot de vergadering tot den verkoop. REMONSTRANTSCHE BROEDERSCHAP. Tot proponent is bevorderd de heer D. •G. v. Vreumingen, theologisch doctorandus. CLUBAVOND L.K.C. „FLUKS". In de zalen van „Oud Hortuszicht" is een zeer geslaagde clubavond van de L.K.C. „Fluks" gehouden, welke vooral door de jeugdige leden dezer momenteel zeer bloei ende vereeniging druk bezocht werd. De juniorleden voerden keurig een too- neelstukje van Andersen „De twaalf maan den" op. De massazang onder leiding van den clubdichter George A. Marc werd een groot succes, maar de clou van den avond was wel het optreden van den goochelaar „Pro fessor Jansse". Het was al laat, toen de voorzitter van Fluks, de heer F. A. Schilt- huizen Jr. dezen avond met een toespraak besloot, waarin hij opmerkte, dat hoewel de sportprestaties van de Fluks-twaalftal- len niet al te best waren in den laatsten tijd, deze avond weer bewezen heeft, dat de geest in deze in ledental groeiende vereeni ging, prima is. De avond werd beëindigd met het zingen van het clublied. C. J. V. PREDIKER 12 la. Bestaat 80 jaar. De Chr. Jongel.-Vereeniging Prediker 12 la hoopt 10 Juni haar tachtigjarig be staan te herdenken. Ter gelegenheid van dit jubileum zal Maandag 9 Juni in de Marekerk een wij- dingsdienst worden gehouden. Ds. R. C. Harder, Geref. predikant en ds. H. C. Touw, Herv. predikant zullen in dezen dienst het woord voeren. HET EERSTE PLANTSOENCONCERT. Het muziekgezelschap „Werkmans Wils kracht" onder leiding van den directeur, Ger. Dik, zal Donderdag as. het eerste Plantsoenconoert geven. Het concert vangt aan 8 uur precies. Men wordt beleefd ver zocht gedurende het concert niet te loopen. Het programma luidt: 1. Mooi Nederland, marsoh, S. Vlesslng. 2. Trancred, ouverture, Rossini. 3. Verschmahte Liebe, wals. P. Linke. 4. G-rosze Fantasie über Motive aus Ver di's opera „Rigoletto", Ger. Dik. Pauze 5. Fartus Fortuna (Verversmarsoh), Ger. Dik. 6. Valse uit de Suite" Bagatelli, Ger. Dik. 7. Mazurka, Ger. Dik. 8. Slavische Rhapsodie No. 2, Carl Friede- man. 9. Sambre et Meuse, marsch, Rauski. 10. Tribut de Lamora, Turin. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexamc-n Indisoh recht de heeren J, A. Lamers (Lei den). J. G. Platteeuw (Den Haag), A. Kruyt (Den Haag), C. E. de Korver (Den Haag) en A. P. J. Boom (Oegstgeest), en voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde, hoofdvak Piharmacïe, de heeren J. v. d. Berg (Sliedrecht) en J. A. Cats (Den Haag) Plaatst' Uw advertenties ta hel het dagolad met verre weg de grootste public) teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse 'ijke agenten aangenomen. Dit geldt ^ok voor onze .Kleine Advertenties" 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2