STADSNIEUWS LBOSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 23 Mei 1941 Uit Amerika Verspreide berichten OFFICIEËLE KENNISGEVING Lentefeest Leidsch Volkshuis SYRIË. Naar uit Beiroet gemeld wordt, wenden de Fransche autoriteiten zich zeer scherp tegen de verspreiding van valsche berich ten over Syrië door buitenlandsche pers agent-schappen en radiozenders, die onder Eugelschen invloed staan. Zoo-is klaarblij kelijk met het doel de Syrische bevolking te alarmeeren en te misleiden, de bewering verspreid, dat een regiment strijdkrachten van de Gaulle in Syrië zou zijn binnenge drongen. Verder wordt beweerd, dat ter ge legenheid van de inspectiereis van den Franschen généraal Bergeret in Syrië anti- Fransche betoogingen zouden hebben plaats gevonden-. Al deze -tendentieuze inlichtingen worden van. Fransche zijde formeel tegenge sproken en men voegter in dit verband aan toe,1 dat, geenerlei. troepenbeweging aan de SyrLsch-Palestijnsche grens heeft plaats gehad en dat ook geen Fransch regiment is overgeloopen naar de afvallige strijd krachten van de Gaulle. Het Fransche' leger in Syrië'heeft *n ergens behoeven in te grij pen. Evenmin zijn er in Syrië of in Libanon arrestaties verricht. Volgens andere uit Beiroet ontvangen be richten zijn omstreeks 100 Amerikanen, o.m, talrijke professoren der Amerikaansclie uni versiteit in Beiroet, aan de Syrisch-Pales tijnsche grens aangekomen. Men verwacht, dat nog meer Amerikanen definitief uit Syrië zullen vertrekken, (D.N.B.) UITINGEN VAN ROOSEVELT EN STIMSON. Naar aanleiding van den marinedag heeft president Roosevelt den voorzitter van de federale scheepvaartoverheid een schrijven gezonden, waarin hij een soort boodschap aan het volk van de Ver Staten heeft op genomen. Roosevelt verklaart om.: Het lot van Amerika is afhankelijk van de handelsvloot. Zij is de beslissende factor voor het voortbestaan van de Ver. Staten als vrije natie. Schepen, zeelieden en scheepsbouwarbeiders hebben voor het grootste deel de taak van de kusten dei- Ver. Staten de krachten verre te houden, die de oude wereld ten val hebben gebracht en die thans de nieuwe wereld bedreigen. Steeds meer en nog snellere schepen, met zeelieden uit de Ver. Staten bemand, zullen door de open wateren der zeven zeeën materiaal transporteeren, dat er mede toe zal bijdragen, de bedreiging van vrije volken in alle deelen der wereld te niet te doen. Op de persconferentie heeft Roosevelt met een spotlachje de beweringen weerlegd, dat hij voornemens zou zijn den noodtoe stand af te kondigen. In een persconferentie heeft de minister van oorlog, Stimson de neutraliteitswet een „schending van onze geheiligde en meest belangrijke buitenlandsche politieke tradi tie, n.l. de vrijheid der zeeën" genoemd. Stimson voegde hieraan toe, dat hij deze verklaring aflegde als particulier, en niet in zijn kwaliteit van minister van oorlog. Hij is reeds altijd tegen de neutraliteits- wetgeving geweest en heeft reeds lang voor speld, dat zij Amerika in moeilijkheden zou brengen. De beslissing over de vraag, of de opheffing van de neutraliteitswet op het oogenblïk urgent is, ligt echter bij anderen. (D.N.B.) AANLEG VAN PIJPLEIDINGEN. Ten gevolge van het stijgende gebrek aan tankbooten is de olie-industrie in de V. S. voornemens een pijpleiding van 3200 kilo meter lengte aan te leggen. Hierdoor zou den de oliegebieden in het Zuidwesten van de V.S. verbonden worden met de verbruiks- gebieden in het Oosten. De kosten worden op 60 a 75 millioen dollar geraamd, terwijl men 6 tot 9 maanden voor den aanleg noo- digt denkt te hebben De leiding zal 'n capa citeit moeten hebben van 250 300.000 va ten per dag. Deze hoeveelheid komt onge veer overeen met een vierde van de thans door tankbooten getransporteerde hoeveel heden. President Roosevelt heeft in een schrijven aan het Congres verlangd, dat hem onverwijld volmachten worden ver leend. Hij motiveerde zijn verzoek hiermede, dat het een onhoudbare toestand is, dat een groot gedeelte van de olieverbruikende in dustrieën in de V.S. op den aanvoer door de kustschepen aangewezen is. Doorslaggevend voor het verzoek zou de in vakkringen reeds herhaalde malen catastrofaal genoemde toestand bij de tankscheepvaart zijn, waar in de terugslag van de hulp aan Engeland zich reeds bijzonder duidelijk doet gevoelen. (A.N.P.). ONBEKENDE VLIEGTUIGEN OP HAWAII. Ter gelegenheid van de groote manoeu vres van de op Hawaiï gelegerde Amerl- kaansche troepen, waaraan ongeveer 40.000 soldaten deelnemen is in Honoloeloe, naai de Associated Press meldt, een verduiste ringsoefening van een halfuur gehouden. Het Amerikaansche persbureau meldt hier over verder, dat onbekende vliegtuigen bo ven Honoloeloe en eenige andere plaatsen pamfletten hebben uitgeworpen, waarin de bevolking werd aangespoord het bevel tot verduistering niet ernstig op te vatten. De verduisteringsoefening, zoo wordtin de pamfletten gezegd, heeft slechts ten doel, een oorlogshysterie te verwekken. Ooriogs- ophitsers streven ernaar, de Vereenigde Staten in een werkelijke verduistering te storten. Roosevelt's deelneming aan den imperialistischen oorlog heeft den kapita listen reeds genoeg winst gebracht. De rijst, welke het hoofdvoedsei van Hawaiï vormt, zoo wordt in de pamfletten gezegd, is 38 procent in prijs gestegen en er zijn honderd onderdrukkingswetten uitgevaardigd. (DN.B.) SIR ROBERT VANSITTART TREEDT AF. Naar de Britsche berichtendienst meldt, zal Sir Robert Vansittart op eigen verzoek worden ontheven van zijn functie van diplo matiek raadsman "der regeering, zoodra hij ln de volgende maand zijn zestigste jaar heeft bereikt, (D.N.B.) RIJKSBESTUURDER VAN IJSLAND. Het IJslandsohe Althing heeft, zooais ver wacht. 'den vroegeren .gezant te Kopen hagen Björnson als rijksbestuurder van IJsland gekozen. (D.N.B.l GRIEKSCHE MINISTERS NAAR EGYPTE. Zes leden der Grieksche regeering zijn van Kreta naar Egypte vertrokken. BS I DE BRANDSTOFFENDISTRIBUTIE 1941—1942. (Uitknippen en bewaren) Het seizoen voor brandstoffen zal dit maal, niet als het vorige jaar 6, maar 12 maanden duren. De bedoeling is ieder zoo veel mogelijk gelegenheid te geven geduren de de zomermaanden wintervoorraad op te doen. Wie geen of onvoldoende bergruimte heeft, behoeft zich niet ongerust te maken, want de uit te reiken bonnen blijven 12 maanden geldig en niemand kan meer koo- pen dan op de bonnen verkrijgbaar wordt gesteld. Bij deze uitreiking zijn ülleen zij aan de beurt, die zelf een perceel of een gedeelte van een perceel bewonen. Overgelegd moet worden, behalve het ingevulde en ondertee- kende U inmiddels toegezonden formulier een distributiestamkaart, waarop het woord „Hoofd" is gestempeld. Voor verhuurde ka mers, hotels, schouwburgzalen, behandel-, spreek- of leskamers e. d. zal men zich eerst later moeten melden. Als vertrekken moeten op het formulier opgegeven worden daadwerkelijk bewoonde kamers. Niet medegerekend mogen dus wor den gangen, portalen, trapruimten, toilet ten, zolders, kelders, garages, serres, hallen, badkamertjes met uitsluitend douche (dou che-cel), keukenkasten of kastkeukens. Een keuken met bijkeuken en een zgn. dubbel- alcoof worden als één vertrek beschouwd. Uitsluitend geheel afgetimmerde en als woon- of slaapvertrek ingerichte zolderka mers (dus niet zgn. lattenkamertjes) kun nen opgegeven worden. De aanvraagformulieren moeten niet teruggezonden worden naar het Distributie kantoor maar medegebracht worden op de uitreiking. HAARDEN EN KACHELS. Voor woningen bestaande uit 1 tot en met 4 vertrekken' zal uitgereikt worden een bon kaart „J" van 15 eenheden Nos 1, 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 18 en 19. Voor woningen bestaande uit 5 of meer vertrekken zal uitgereikt worden de bon kaart ,,K" van 20 eenheden de Nos van 1 tot en met 20. Voor gezinnen van 7, 8 of 9 personen zul len bovendien worden uitgereikt 3 losse bonnen voor „één eenheid brandstoffen" en voor gezinnen van 10 of meer personen 6 losse bonnen voor „één eenheid brand stoffen". Deze losse bonnen zullen niet worden ver strekt, dan na overreiking en afkruising van alle stamkaarten van het betrokken gezin. Voor de bonkaarten „J" en K" zal afge- kruist t worden het vakje F2, voor de losse bonnen het vakje F3. CENTRALE VERWARMING. Aan alle verbruikers van de categorie „Centrale Verwarming" wordt een bonkaart „L" uitgereikt. Deze bevat 44 eenheden (Nos 1 tot en met 44). Voor deze categorie moet het aantal gezinsleden niet worden opgegeven. x Later zullen aaii gebruikers van Centrale verwarming, die huizen van meer dan 300 kubieke meter bewonen, periode bonnen worden uitgereikt. Ook bewoners van hui zen met 3 of 4 buitenmuren zullen dan rui mer bedacht worden. Tot de leden van één gezin worden gere kend te behooren: inwonende ouders, kin deren, kleinkinderen, stiefkinderen, verdere familieleden en inwonend dienst personeel. (Dus geen kamerbewoners, pensiongasten e. d.) De kantoren van uitreiking zullen ge opend zijn van 8 tot 12.-30 uur voorm. en van 2 tot 5.30 uur nam. aan de volgende adressen: Morschweg 34 (het vroegere Christelijke Militair Tehuis)»; Lombokstraat 49 (het Be stuursgebouw van „De Eendracht"); Stille Rijn 3 (het vroegere Bureau van Bevol king); Oude Vest 36 (de vroegere Kweek school, Utrechtsche Veer 3 (het gebouw van de Burgerwacht) en Hyacinthenstr. 18 (het bestuursgebouw van de Tuinstadwijk). Evenals bij de vorige uitreiking van ko- lenkaarten wordt het publiek straatsgewijze opgeroepen, en wel in deze volgorde: MORSCHWEG 34. Maandag 26 Mèi e.k. j— Van Baerlestraat, Borgerstraat, Bosch- iof Gasthuispolder, Bothastraat, Brederostraat, Constanten Huygenslaan, Coornhertstraat, Cronjéstraat Da Costastraat, DelftSche Jaagpad, Doelen gracht, Doelensteeg, Êva van Hoogeveens- hof, Floralaan, Galgewater, Kort Galgewa ter, de Genestetstraat. Dinsdag 27 Mei e.k. Gerard Brand straat, Groenhazengracht, Haagweg, ter Haarkade, Hazebroekstrhat, Herman Coster- straat, Hertzogstraat, Pj C. Hooftlaan, Jacob Gatslaan, Joubertstraat, ten Katestr^it, Kolfmakersteeg, Komkommerhof, v. Len- nepstraat, Lopsenstraat. Woensdag- 28 Mei e.k. Loridanshof, Morschkade, Morschsingel, Morschstraat, Morschweg (Hooge), Morschweg, Morsch weg (Lage). Donderdag 29 Mei e.k. Narmstraat, Ni- colaas Beetsstraat, Nonnensteeg, Noordeinde Noordeindsplein.Oltmanstraat, Paul Kru- gerstraat, Pesthuislaan, Plesman laan, Pot gieterlaan, President Steynstraat. Vrijdag 30 Mei e.k.. Pretoriusstraat, Reitzstraat, Rembrandstraat, de la Reystr., Roemer Visscherstraat, Rijnzichtstraat, Schimmelstraat, Slikste'eg, Smldsteeg, Rijn en Schiekade, Spieghelstraat. Zaterdag 31 Mei e*k. v. d. Tasstraat, Tësselschadestraat, Tollensstraat, Tous- saintkade, Transvaalhof, Transvaalkade, Valkensteeg, Varkenmarkt, Vondellaan, Weddesteeg, de Wetstraat, Wolmaranstraat, Zegersteeg. LOMBOKSTRAAT 49. Maandag 26 Mei e.k. Alexanderstraat, Amaliastraat, Ambonstraat, Anna Paulow- nastraat, Anna vanSaksenstraat, Atjeh straat, Balistraat, Bankast-raat, Biliton straat, Binnenlaan, Bloémstraat. Dinsdag 27 Mei e.k. Borneostraat, Cele besstraat, Decimastraat, Dillenburgerstraat, v. d. Duynstraat, Driftstraat, Formosastraat Hambroeklaan. 4 Woensdag 28 Mei e.k. Heerensingel, Hogendorpstraat, Jan Lievensstraat. Jan Paulushof, Javastraat, Joan Willem Friso- straat, Julianastraat, Kemperstraat, Kool hof, Kooilaan, Kooipark, Kpoistraat, Lage Rijndijk. Donderdag 29 Mei e.k. van Limburg Stirurristraat, Lombokstraat, Louise de Colignystraat, Lusthoflaan, Madoerastraat, Marnixstraat, vMauritsstraat, Mecklenbur- gerstraat, Medusastraat, Molenstraat. Vrijdag 30 Mei e.k. Nassaustraat, Ver lengde Nassaustraat, Nipponstraat, Oranje straat, Os- en Paardenlaan, Parkstraat, Prinsenstraat, Prins Frederikstraat, Prins Hendrikplein. Zaterdag 31 Mei e.k, Prins Hendrik straat, Ringkade, Schoolstraat, Siboldstraat, Soembastraat, Sophiastraat, Sumatrastraat, Timorstraat, Voorstraat, Waldeck Pyrmont- straat, Willemstraat. STILLE RIJN 3. Maandag 26 Mei e.k. Aalmarkt, Agnietenstraat, Anna of Aalmoeshuishofje, Anna's hof (Sint), Apothekersdijk, Assen- delfthof, Baatstraat, Begijnhof, Berkendaal- straatje, Beschuitsteeg, Bethlehemshof (Lange Gracht), Binnenvestgracht (1ste, 2e, 3e, 4e, 5e), De Blauwe Klokhof, Bloem- markt, Botermarkt, Bouwelouwensteeg, Brandewijnsgracht, Breestraat, Brouckho- venhof, Burgsteeg, Caeciliastraat, Clara- steeg. Dinsdag 27 Mei e.k. Coninckshof, Dirkspoort, Diefsteeg, Dolhuissteeg, Donker- steeg, Druckerstraat, Duizenddraadsteeg, Elisabeths Gasthuishof, Emmastraat, Fran cois Houtteinhofje, Gangetje, Gerecht, Gre- venstraat, Groeneveldstichting, Haarlem merstraat. Woensdag 28 Mei e.k. Halvemaanspoort Hartesteeg, Heerengracht, Heerensteeg, Hekkensteeg, Hendrikstraat, Hooglandsche Kerkgracht, Höogl. Kerkkoorsteeg, Hoogl. Kerksteeg, Hoogstraat, Hooigracht, Hout markt, Houtstraat, Huighof, Huigstraat, Jacob Dochtershof, Jan de Laterhof, Jan Michielshof, Jan Pesijnhof, Janvossensteeg, Joost Fransen van der Lindenhof, Kaas markt, Kabeljauwsteeg, Kerksteeg, Ketel- boetersteeg, Kloksteeg, Klooster, Koddesteeg Koestraat, Koninginnehof, Koolgracht, Koorlammersteeg, Koornbrugsteeg (dwars) Koppenhinksteeg Kruisstraat. Donderdag 29 Mei e.k. Kuipersteeg, Langebrug, Lange Gracht, Leege Werfsteeg, Lokhorststraat, Lombardsteeg, Lijsbethsteeg (korte en Lange), Maarsmanssteeg, Manden- makerssteeg, Marendorpsche Dwarsstraat, Maria Anna's Hof, Marktsteeg, Meermans hof, Meisjespoort, Michielsstraat (Sint), Middelste Gracht, Middelweg, Mierenest- hofje, Mirakelsteeg, Moriaansteeg. Vrijdag 30 Mei é.k. Nieuwe Rijn, Nieuw - steeg, Nieuwstraat, Noorderstraat, Noord- rundersteeg, Oostdwarsgracht, Oude Hee rengracht, Oude Rijn, Papenstaat, Papen gracht, Paradijssteeg, Pelikaanstraat, Pieter Gerrit Speckhof Pieterskerkgracht, Pieters- kerkkoorsteeg, Pieterskerkstraat, Reine- veststeeg, Roggebroodspoort (Hof). Salo- monstee'g, Schachtenhof, Schagensteeg, Schapensteeg Scheepmakersteeg, School steeg, Sint Pancrassteeg, Sint Ursulasteeg, Sionshof, Sionshof (Klein)Sionsteeg, Sophiapoprt, Steenschuur, Stevenshof, Stille Rijn Suzanna Klinkerstraat of Blansj aar hof, Uiterste Gracht. 3201 Zaterdag 31 Mei e.k. Venetië (Hof van) Vestestraat, Vincentiuspoort, Vischmarkt, Voldersgracht, Vollebregtshof, Volmolen- gracht, Vredehof, Vrouwenkerkhof, Vrou- wenkerkkoorstraat, Vrouwenkerksteeg (Lange), Vrouwensteeg, Willemshof, Wol- steeg, Woudendorpshof, Zandstraat (Voor ste of Lange), v. d. Werffstraat, Wouters- hof, Zonneveldstraat, Zuid Rundersteeg, Zuidsingel, Zijl- of Rozenpoort. OUDE VEST 36. Maandag 26 Mei e.k. Aloëlaan, Am bachtstraat, Bakker Korffstraat, van Ban- chemstraat, Beestenmarkt, Nieuwe Beesten markt, van Beuningenlaan, Bilderdijkstraat, Boerhaavelaan, Braasemerstraat, Bronk- horststraat, Catharina Maartensdochter's Hof, Fagelstraat, Fokkestraat en -plein, Frans van Mierisstraat, Gabriel Metzustraat, Gasstraat, Gerrit Doustraat, Groenhoven- straat. Dinsdag 27 Mei e.k. Groenoordstraat en -plein, Hansenstraat, Korte Hansenstraat, Haverzaklaan, v. d. Helmkade, v, d. Helm straat, Haarlemmerweg, Heynsiusplein, Heynsiusstraat, Hoogerbeetsstraat, Houtlaan, Hugo de Grootstraat, Johan de Wittstraat, Justus Carel Huis, Kagerstraat. Woensdag 28 Mei e.k. Jan van Goyen- kade, Koningstraat, Lammermarkt, v. Le- denberchstraat, Leeuwenhoekstraat, Leeuw- werikstraat, Lucas van Leydenstraat, Lijs terstraat, Korte, Lange en Nieuwe Mare, Maredijk. Donderdag 29 Mei e.k. Maredijkhofje, Maresingel, Mariënpoelstraat, Marislaan, Meezenstraat, Merelstraat, Musschenbroek- straat, Nachtegaallaan, v. Oldenbanieveld- straat, Oude Vest, I*5.steurstraat, Paulus Buysstraat, Pieter Huibertshof, Piet Hein- straat, Poelgé.eststraat, Prinsessekade, Raampoort. Vrijdag 30 Mei e.k. Oude Singel, Raam straat, Rapenburg, Kort, Rapenburg, Rood- borststraat, Rijnsburger Singel, Salvatörs- hof, Lange Scheistraat, Schutterstraat, Sint Aagtenstraat, v. Slingelandtlaan, Spoor straat, Stationsplein. Zaterdag 31 Mei e.k. Rijnsburgerweg, Stationsweg, van Swietenstraat, Terwee- park, Turfmarkt, Steenstraat, Vaartkade, Vaartstraat, Vinkestraat, Vliegent Harthof, Vlierboompoort, Volmolengracht, Vreewijk straat, Vroonstraat, Wagenstraat, Warmon derstraat, Warmonderweg, Wassenaarsche- weg, Witte Rozenstraat, Witte Singel. UTRECHTSCHE VEER 3. Maandag 26 Mei e.k. Barbarasteeg, Bethlehemhof (Levendaal), P. J. Blok- straat, Bolwerkstraat (Dwars), Brugmans poort, Brugsteeg (Nieuwe), Burggravenlaan Catharinastraat, Cathrijnestraat, Cobet- schitteren in het zonnelicht, de Meiboom wordt geplant en ten slotte zingen allen: 't Is lente, 't ls lente! Ons heerlijk lentefeest Van blijheid en van vreugde, Van sterke, Jonge geest. 't Is lente, 't ls lente! 't Is feest van heerlijk samenzijr^ Van Jonge sterke menschen In warmen zonneschijn. Het zou ons te ver voeren' hier in den •breede uit te weiden over de vele hoogte punten, waaraan dit spel rijk was en over de tallooze aardige vondsten op het gebied der costumeering. Dit spel was reeds het vorige jaar in studie genomen, doch om begrijpelijke redenen bleef toen de uitvoe ring achterwege; zelfs dit had zijn goede zijde, want wanneer mep nü de costuumpjes had moeten vervaardigen, zouden vermoede lijk heel wat huismoeders met een beden kelijk gezicht haar textielkaart voor den dag hebben gehaald Thans was alles even friseh, fleurig en jolig: het Volkshiuiswerk van zijn zonnigste zijde! Wij kunnen er maai' één ding van zeggen: reserveert nü reeds den Hemelvaartsdag 1942 voor een bezoek aan dit blijde kin derfeest. U zult er ons t. z. t. dankbaar voor zijn dien raad te hebben opgevolgd LEERLINGEN-VOORDRACHTAVOND JANNY BOEKKOOI. Men schrijft ons: De leerlingen van Mej, Janny Boekkooi pianoleerares, legden Woensdagavond voor een uitgebreid auditorium in de Kleine Stadszaal bewijs van hun vorderingen on der de goede leiding van deze. leerares af. De avond werd door den heer R. v. Eecke met een hartelijk welkomstwoord ingeleid. Wij willen volstaan met onze waardeering' uit te spreken over het muzikale en tech nisch beheerschte spel der jeugdige execu tanten, die wederom vlijtig gestudeerd heb ben. De sopraan mevr. M. Weggemans—Kooy luisterde het programma op met eenige straat, Dozystraat, Evertsenstraat, v. Ga lenstraat, Geeregracht, Geerestraat, Goeje- straat (de), Gortestraat, (le6e) Groene- steeg, Hartmanstraat, Haven, Havenkade, Havenplein, Havenstraat (Dwars), Haven straat (Oost). Dinsdag 27 Mei e.k. Havenstraat (West)Haverstraat, Heemskerkstraat, Hermanstraat. Jan Willemshof Juffrouw Maashofje, Kaarsenmakerstraat. Kalver markt, Kanaalstraat, Kanaalweg, Kern straat, Klikstraat, Koenesteeg, Hooge Rijn dijk. Woensdag 28 Mei e.k. Kortenaerstraat, Hooge Woerd, Kr a a ierstraat, Krauwelsteeg, Kijfgracht, Langestraat (en Korte), Leven daal. Donderdag 29 Mei e.k. Looierstraat (le en 2e)Meergurgerstraat, Minnebroersgracht Munnikenstraat, Nieuwe Waardstraat, Oos- ter Dwarsstraat, Oosterkerkstraat, Ooster straat, Oranjeboomstraat, Oranjegracht, Oranjegracht (Korte), Overrijn, Pvakhuis- straat, Plantsoen. Vrijdag 30 Mei e.k. Plantage, Room burgerlaan, Roomburger Weg, De Ruyter- straat, Rijndijkstraat, Rijnkade, Rijnstraat, St. Jorissteeg, Van Speykstraat, Spilsteeg, Tasmanstraat, Tevelingshof, Trompstraat, Utrechtsche Jaagpad, Utrechtsche Veer, Verdamstraat. Zaterdag 31 Mei e.k. Ververshof, Ver- verstr,. Ververstraatplein, Waard, Waard- gracht, Waardkerkplein, Waardstraat (en Nieuwe), Watersteeg, Weverstraat, Wiel- makersteeg, Zoeterwoudsche Singel, Zijl singel, Zijlstraat. HYACINTHENSTRAAT 18. Maandag 26 Mei e.k. Acaciastraat, An- jelièrstraat, Bakhuys Rozeiboomstraat, Bak- kersteeg, Barend van Namenshof, Van Bemmelenstraat, Bethaniehof, Bloemisten laan en Verlengde Bloemistenlaan, Boisot- kade, v. d. Brandelerkade, Buitehruststraat, Buys Ballotstraat, Ruime Conscientiestraat, Cronesteinkade, Daihliastraat, Doezastraat, Drie Octoberstraat, Duiveribodestraat, Fran_ chimontlaan, Fruinlaan, Garenmarkt. Dinsdag 27 Mei e.k. Heerenstraat, Hei ligen Geesthofje, Hoefstraat (Korte en Oude), Van der Hoevenstraat, Van 't Hoff- straat, Hugo de Vriesstraat, Hyacinthen- straat. Jan van Houtkade, Jerazalemhof, Kaiserstraat, Kaiserstraat (Sterrenwacht), Kamerlingh Ormeslaan. Woensdag 28 Mei e.k. Kampersteeg, Kapteynstraat, Kaütanjekade, Koninginne- laan, Korevaarstraat, De Laat de Kanter straat, Laimmenschansweg, Le euwkenstraat, Leliestraat, Leuvenstraat, Lindenstraat. Donderdag 29 Mei e.k. Lorentzkade, Magdalena Moonsstraat, Meidoornstraat, Melohior Treublaan, Meloenstraat, De Mey van Streefkerkstraat, Molensteeg, Philoso- fenpad, Pieter de la Courtstraat, Pioen straat, Pioenhof, Prinses Wilhelminastraat. Vrijdag 30 Mei e.k. Raamsteeg (Korte en Lange), Resedastraat, De Ridderstraat, Du Rieustraat, Roodenburgerstraat, Sa muel de Zee's hof, v, d. Sande Bafchuyzen- laan, Sdhelpenkade, Seringenstraat, St. Ja- cobsgracht, St. Jacobshof, De Sitteriaan, Staalrwijkstraat, Stadhouderslaan. - -1 Zaterdag 31 Mei e.k. Stieltjesstraat, Thorbeckestraat, Tib oei Siegenbeekstraat, Tomatenstraat, Tulpenstraat, Valdezstraat, Vliet, v. d. Waaisstraat. Wasstraat, Zee- manlaain, Zoeterwoudsche Weg. Voor iéder gezin dient te worden afge vaardigd iemandvan ten minste 18 jaar, die behoorlijk inlichtingen kan, verstrekken over de inrichting van het huis. Ditmaal kunnen, uitsluitend ingezetenen van de Gemeente Leiden geholpen worden. Men wordt dringend aangeraden op den hierboven vastgestelden dag te komen, om dat het onmogelijk zal zijn te vroeg- of te laatkomers op andere dagen te helpen. Een ieder werke naar vermogen mee om een vlotte uitreiking te verzekeren. Leidèn, 23 Mei 1941. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Schumann-Wolff- en Hollandsche liederen. Haar warm, vol stemgeluid en mooie yoor- dracht ontlokten den toehoorders een da verend applaus, waarin haar accompagna- •trice, mej. Boekkooi, welverdiend deelde. Mevr. Loek Rosemeier speelde een Cho pin-nocturne, met ware innerlijke beleving. Zij vertolkte bovendien zeer verdienstelijk het „Largo" uit het le Beethoven piano-con cert en vond hierbij vertrouwden steun in mej. Boekkooi, haar vroegere- leerares, die de orkest-vervangende tweede piano-partij voor haar rekening nam. In een geestige toespraak betuigde de lee rares het publiek haar dank voor de aan dacht en aan de medewerkenden voor het gebodene. Een fraaie bloemenhulde aan leerares en solisten vormde een waardig besluit. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: „Bijzondere invohities van den derden graad en den eersten rang in het platte vlak en haar uitbreiding op de ruimte", de heer E. T. Steller, geboren te Manganitoe en wonende te Den Haag; idem op proef schrift getiteld: „The charophyta of ma- laysia and adjacent countries" de heer J. S. Zaneveld, geboren te Scheveningen en wonende aldaar. Idem op proefschrift ge titeld: „Katalytische oxydatie van Me thaan" de heer G. Hennemann, geboren te Salatiga en wonende te Bilthoven. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechten de heeren G. M. van Exter (Lel den), H. S. Catz (Rotterdam) en M. E. v. Nievelt (Overveen);- voor het doctoraal ex. rechten: de heeren F. Simons (Amserdam); voor het arteexamen- lege deel te: mej. M- A. M. Meijer (Voorschoten!en de heeren H. Olthuis (Den Haag!R. B. Spanjaard (Dén Haag) en J. C, v. d. Graaf (Rotter dam) Bevorderd tot arts zijn mej. E. H. Mühlei- sen (Rotterdam) en de heeren L. L. Kre- ling (Boskoop), W. G. M. v. d. Valk (Maas tricht), R. Slotema (Den Haag), J. Weeink (Den Haag) en C. H. W. Heusden* (Maartensdijk bij Utrecht), EEN BLIJ FESTIJN VA ft VOORJAAR, JEUGD EN ZONNESCHIJN BINNENSHUIS. Ha, dat. was nu weer een èeht Volkshuis- Lentefeest. Toegegeven: het had misschien nóg mooier kunnen zijn. wanneer niet de Stadsgehoorzaal, maar het ópen, vrije veld de plaats van handeling ware geweest, maar anderzijds: zag u ooit zóóveel jeugdige blij heid, zóóveel kinder-zonneschijn, zóóveel eerlijke, oprechte, warme voorjaarsstem ming binnenshuis? Ons Blad telt vele lezers en lezeressen en uit den aard der zaak woonde slechts een zeer Klein deel van hen gistermiddag dit prachtige lentefeest bij, maar we zouden het allen .gunnen, juist in deze tijden, vol natio nale en internationale woelingen en tegen strijdigheden een dergeHjken middag van spontane levensblijheid te beleven. Hoeveel inspanning en liefdevolle toewijding de voorbereiding van dit kinderfeest mej. Buth en haar staf van trouwe medewerkers en medewerksters ook moge hebben gekost, zij allen kunnen er van overtuigd zijn, dat 1 TANKSCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Volgens berichten is het Canadeesche olie- tankschip Canadolite van de .Imperial Oil ln Montreal aan de Westkust, van Afrika getorpedeerd. Het schip had een inhoud van 11.309 ton. (D.N.B.) FRANSCH POLITICUS GEARRESTEERD, Bij een poging om de Spaansche grens in het geheim te overschrijden, is André Blumel, voormalig Kabinetchef van het ka binet Blum, gearresteerd, naar de pers uit Persignan meldt, (D.N.B.). de opvoering van „En tóch Komt de Lente" niet alleen voor de jeugdige executantjes, maar ook voor de talrijke toeschouwens- schare een uiterst welkome ontspanning is geweest. Dit spel vol Kleur en Klank deed ons een oogenblik de sfeer van bommen werpers en duikbooten, waarin wij dagelijks verkeeren, vergeten de vergelijking klinkt als een vloek in een kerk en voerde ons terug naar het. pretentie- en complicatie- looze stadium van de prille jeugd, die voor haar spel de Natuur Hot' onderwerp had gekozen, Heel even Kwam in het inleidend spreek koor de «past van dezen tijd om den hoek kijiken: En ln de smart van dezen tijd willen wij sa&m beleven ons groote feest van lentekracht en van het heerlijk leven dat nu ontwaakt ls op de aard en alle gaafheid heeft bewaard, die nu ons hart versterken moet en vullen met veel levensmoed. Maar verder was het'al levensvreugd en -blijheid wat de klok sloeg. Als vanouds had dit Lentefeest tot onderwerp de overwinning van het juichende voorjaar op den somhe ren winter. Die strijd kende vele stadia: de gure najaarsvlagen joegen de in de herfstzon dansende paddestoeltjes op de vlucht, de sneeuwkabouters kondigden de komst van de Sneeuwkoningin aan, Koning Winter en zijn trawanten, de ijspegels en de barre Noordenwind maakten den vogels het leven zuur en bezorgden den kolenboer en den loodgieter volop werk. Maar dan komen heel schuchter de elfjes, gekoesterd door de eerste zonnestralen; de schoorsteen vegers treden aan, voor den tuinman be gint de drukke tijd en warempel komen daar de eerste roode aardbeitjes boven den grond. Steeds blauwer wordt de voorjaars hemel, een stralende lentedag breekt aan, de bloemsemknoppen verbreken hun kluis ters, de teere vleugels-van kleurige libellen

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2