KRUSCHEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 Mei 194! Rede van commissaris-generaal Fischböck De vacantie-tijd nadert Van week tot week in den groententuin Uit de Rijnstreek Blijft minstens een week op één plaats! AGENDA Winterhulp Nederland RADIO Boskoop in Bloemeniooi I Op de van nature warme gronden kun nen we nu snij- en spercieboonen zaaien op zware en natte bodems zijn we daar mee nog niet haastig. De zaden verrotten gemakkelijk, wat niet alleen verlies aan boonen, maar vooral aan tijd beteekent. De grond dient matig met stalmest ge mest en met kunstmest zij men bij deze gewassen niet royaal: vooral bij dit droge, schrale weer verbranden de planten ge makkelijk. Mocht de stand bijv. over een maand te wenschen laten, dan kan bij re genachtig weer beter worden bijgemest. Van bovengenoemde groenten kwekën we de lage of struiksoorten en de klimmende of stokboonen. De eerstgenoemde hebben geen steunsels noodig en vormen gedron gen, lage struikjes van 40 50 c.M. hoogte. Deze lage gewassen zijn beter voor den wind te beschutten en geven vroeger oogst, zoodat de stamboonen zich bijzonder lee nen voor een vroeg zaaisel. We zaaien op rijen, 40 c.M. uiteen en maken op 40 c.M, afstand telkens een putje van 35 c.M, diep en leggen daarin 4 zaden. Op droge bodems woele men den ondergrond even om, zoodat de zaden in vochtige aarde worden gelegd. Ook lette men er op dat de ■bodem van de kuiltjes, waarin we zaaien flink diep los is. Anders blijft bij regen het water in de zaaiputjes staan, wat niet zel den wegrotten ten gevolge heeft. Zaait men op van nature natte gronden, dan •kan men de zaden vooraf met enkele drup pels zoete olie bevochtigen: dit voorkomt vaak rotting. En waar men met reden vij anden van de boonen aanwezig kan achten, bijv. de bekende ritnaald of koperworm, daar bevochtige men de zaaiboonen vooraf met enkele druppels petroleum. Dit is een even oud als probaat afweermiddel tegen deze lastige larven. Vooral waar men zaait op gescheurd grasland, lijkt ons deze voor zorgsmaatregel niet overbodig. Na het zaaien de putjes goed dicht maken en op lichte gronden iets aandrukken. Men kan ooit geulen maken op 40 cM. onderlingen afstand en daarin de zaden leggen op 10 cM. afstand. Bij gunstig weer moeten de -boonen in 10 a 12 dagen kiemen, ziet men na dien tijd nog niets dan inspecteere men eens en zaaie, zoo noodig opnieuw. Zoodra het gewas opkomt en de rijen zich aftee- kenen wordt de bovengrond met behulp van een smalle schoffel of schrepel (kleine hak) losgemaakt en verkruimeld. Bij een normaal verloop kan half Juli worden ge plukt, welke oogst drie of vier weken duurt We zaaien deze gewassen begin Juni en eind Juni nog eens, wanneer de ruimte zulks toelaat om opvolgend te plukken, Sommige liefhebbers meenen, dat de starn- snijboonen hard of stug zijn. Maar dit is alleen het geval wanneer deze vruchten te laat worden geplukt. Men oogst geregeld tweemaal per week en laat de boonen niet te dik worden: stamsnijboonen zijn veel korter dan de stoksnijboonen. De stokboonen geven meer vruchten, maar vragen steunsel en meer werk. De stokken worden zóó geplaatst, dat ze el kaar boven niet ra-ken, zoodat de opklim mende planten geen warboel vormen. Van de snijboon komen vier a vijf, van de sper cieboonen vijf a zes zaden bij elke stok. We zaaien in een half cirkeltje aan den binnenkant en maken de geultjes, welke laatste dus een halve cirkel vormen 4a 5 c.M. diep. Vooral zorgen dat de ondergrond los is. Bij elk partijtje zaaien we een beetje boonen in een zoogenaamd nest voor re serve, om dus te kunnen inboeten, waar zaden niet opkomen. Boonen laten zich klein goed verplaatsen, b.v. wanneer ze nog maar 2 blaadjes hebben. Zoodra de zaden gekiemd zijn, dient de bovengrond los ge maakt. Wanneer de plantjes ranken vor men slingeren we deze in den beginne even om de steunsels en binden deze losjes met een touwtje of stukje katoendraad vast. De planten klimmen dan vanzelf verder. Bij dit werk dienen we er op bedacht te zijn dat de stoksnij- en spercieboon links om den stok winden, dus tegen de zon of de wijzers van het horloge in. Draait men de stengels bij vergissing rechts-om den stok, dan winden de boonen zich weer los en draaien andersom. Gere geld den bovengrond los en onkruidvrij houden en ééns per week de planten aan binden. Gemakkelijk hangen zijranken los en wanneer deze in elkaar verward raken, krijgt men ze niet uit elkaar zonder ze te breken. Goede soorten zijn: Stamsnijboonen bree- de stam. Stamspercieboon enkele en dub bele met en zonder draad. Van deze soor ten is per vierk. Meter grond 60 gram zaan noodig. Voor klimmende: de Stoksnijboon ver beterde Lange Veensche en de enkele en dubbele Stokspercieboonen met of zonder draad. Per 10 vierk. Meter grond zijn 50 a 60 gram zaden noodig. Vragen op dit gebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw." ALPHEN. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris jhr. G. J. Stoop in hotel „Centraal" gehouden verkooping, werd de melksalon en woon huizen Prins Hendrikstr. nos. 71, 73 en 75; de 4 woonhuizen Hoflaan nrs. 2, 4, 6 en 8 alsmede de pakhuizen Hoflaan nrs. 22, 22, 24 en 26 alhier na combinatie in bod staan de op f. 13030 afgemijnd op f. 1200 en dus voor -de totale som van f. 14230 toegewezen aan den heer C. M. Deerenberg q.q. alhier. AUTO VRIJWEL GEHEEL VERBRAND. De inhoud ging verloren. In de Conradstraat geraakte een bestel auto, rijdende met een gasgenerator en beladen met kruidenierswaren, van een grossier uit Groot Ammers in brand. De brand was zóó fel, dat de wagen belang rijk werd beschadigd en de inhoud ge heel verloren ging. De brandweer bluschte den brand en de vrijwel vernielde wagen werd naar het terrein van de gasfabriek gesleept. Voor den Nederlandsch Sociaal-Economischen Kring. Dezer dagen is in hotel Wittebrug te Den Haag een bijeenkomst gehouden van den Ne- derlandschen Öociaal-Economischen Kring, waarin commissaris-generaal minister dr. H. Fischböck -het woord gevoerd heeft. Aan wezig waren o.m. genoodigden uit het eco nomische leven, leden van het organisatie comité Woltersof en van den raad van volkshuishouding der N.S.B. De voorzitter, prof. dr. S. van Loon opende de bijeenkomst en zeide, dat deze gezien moet worden als een gevolg van het besluit van den Nederlandschen Sociaal-Economi schen Kring, die enkele maanden geleden door vertegenwoordigers van het Neder- landsche bedrijfsleven is opgericht, om zich meer naar buiten te gaan bewegen. Vervolgens sprak dr. Fischböck, die o.m het volgende naar voren bracht: Iedere gelegenheid om met menschenuit het bedrijfsleven samen te komen om een aantal dingen te bespreken, welke thans aan de orde zijn, juicht spreker toe. Hij. be gon met eenige opmerkingen over het ham steren. Hoewel er veel gehamsterd wordt, gaat het om betrekkelijk kleine hoeveelhe den. Maar veel schadelijker dan de mate- rieele zijde is de moreele kant van dit ham steren. Met dezen moreelen kant heeft spr. te maken wanneer hij te Berlijn de belan gen van Nederland bepleit. Wanneer im mers blijkt, dat men in Nederland zich met strikt houdt aan de bepalingen, welke de distributie-regeling aan de bevolking op legt, brengt dit het gevaar met zich mede, dat men Nederland op het peil van andere bezette gebieden zou willen omlaag druk ken, of dab men minder geneigd zou zijn bij de overbrugging van moeilijkheden te helpen, zooals zich nu b.v. bij de aardappe len hebben voorgedaan. Het is ook opgeval len, dat de rechter in het verleden veel te lage straffen op overtreders toepaste, het geen bewijst, dat de Nederlandsche recht spraak nog niet de draagwijdte van deze overtredingen beseft en nog niet begrijpt, dat het hier om de grondslagen van het bestaan van het Nederlandsche volk gaat. Er zijn nu dan ook speciale rechters benoemd om deze sociaal-economische overtredingen te berechten. Minister Fischböck hoopte, dat op deze wijze een eind zou komen aan den sluikhandel. Vervolgens kwam de commissaris-ge neraal op de lasten, die op de bedrijven drukken eii nog zullen drukken. Hij wees, evenals hij dit vroeger deed, op de zeer vrijgevige dividendpolitiek van het meerendeel der bedrijven. Het uit- keeren van zoo hooge dividenden brengt mede, dat meer belasting dient te wor den betaald. Wat bijvoorbeeld boven de 5 of 6 procent uitgekeerd zou worden, dient als belasting-object te worden beschouwd. In dien geest kan men dan ook een belastingwet verwachten. Spr. wees er daarbij op, dat een vennoot schap aan de dividend-belasting kan ontkomen door het kapitaal met de re serves te verhoogen en dus procentsge- wijs een lager dividend te bepalen, maar dan voor een keer een percentage der reserves voor den fiscus te bestemmen. Dit percentage zou dan komen te liggen tusschen de 12 pet. van de dividendbelas ting, welke men zou hebben betaald en de 31V2 pot. van de thans geldende winstbe lasting. Ook de commissarissen zullen aan de nieuwe belasting het hunne dienen bij te dragen. Een percentage van 20 noemde spreker redelijk en billijk, wanneer de tan tièmes niet bovenmatig hoog zijn. Vele ondernemers gelooven nu, dat zij him liquide middelen, welke niet verdeeld worden, het veiligst kunnen beleggen in aandeelen van bedrijven, die geheel, wat hun aard betreft, vreemd zijn aan het eigen bedrijf. Spreker zeide, dat dit niet te ver eenigen is met de plichten van een bedrijfs leider. Hij noemde hierbij als voorbeeld, dat een textielfabriek niet tot doel kan hebben zich aandeelen aan te schaffen van een oliebedrijf. Wel zou een zoodanig bedrijf aandeelen kunnen nemen in een weverij of een spinnerij. Doordat er weinig grondstof fen aan te koopen zijn, komt er veel be drijfskapitaal vrij. Dit mag echter niet in bedrijfsvreemde aandeelen worden belegd. Nog meer zullen de bedrijven hebben op te brengen en wel in dienst van de sociale politiek. De commissaris-generaal wees er op, dat in Duitschland de bedrijven ten be hoeve van de sociale verzekeringen veel meer opbrengen dan hier. Het ligt echter in de bedoeling, dat de Nederlandsche ar beiders, nadat de oorlog is gewonnen, op dezelfde wijze als in Duitschland van de sociale verzekering zullen kunnen profi teered Indien ook de noodzakelijke sociaal-poli tieke maatregelen voorloopig slechts in ongedwongen te zamen. bescheiden mate, zooals door een verbete ring der invaliditeitsrente, of zekere her vormingen der ziektewet, verwerkelijkt kun nen worden, zoo is toch, in het belang van een evenredige belasting, als punt van uit gang voor de kostprijsberekening der be drijven een tijdelijke gelijke belasting naar het loonbedrag noodig. Ook zullen maatregelen kunnen worden genomen met betrekking tot interne aangelegenheden van particuliere be drijven, de leiding e.d. Er bestaan echter ten deze geen plannen voor ingrijpende maatregelen. Het leidende personeel in een bedrijf is van te groote beteekenis voor het ge- heele economische leven, dan dat de overheid daarover geen zeggenschap zou moeten hebben. B.v. bestaat het streven aandeelen-soor- ten met bepaalde benoemingsrechten te scheppen, zoodat de leiding der bedrijven binnen een kring van verwanten of vrien den wordt gehouden. Het ware mogelijk, dat een controle vereischt zal zijn ten aan zien van het feit, dat slechts de bekwaam ste mannen ook als leiders konden optre den. De voorzitter richtte hierna woorden van dank aan den commissaris-generaal voor zijn interessante rede. Na de voordracht bleef men nog eenigen tijd met den spreker Dit jaar geen zwerftochten. In verband met de voedselvoorziening is 'net vacantie-vraagstuk dit jaar niet een voudig, Een redacteur van het A.N.P. heeft daarom eens de meening gevraagd van den heer H. W. R. de Waal, directeur van de Alg. Ned, Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer. Natuurlijk, zoo zei deze, zullen de hotel- en pensionhouders, alsmede de on dernemers van eetgelegenheden, al het mogelijke doen om onder voor hen niet gemakkelijke omstandigheden hun taak gezien als schakel In het verkeer be hoorlijk te vervullen, maar toch mag niet uit het oog worden verloren, dat de om standigheden waaronder zij dezen zomer moeren werken, heel moeilijk zullen zijn ondanks de hulp, welke hun vanwege de distributie-organen zal worden betoond. Ook zij kunnen echter geen ijzer met han den breken en bij voorbaat zal nu reeds een beroep moeten worden gedaan op de clementie van het reizend publiek, wan neer niet. aan alle verlangens, soms niet aan de meest bescjieldene, zal kunnen worden voldaan. Acht ge hierin in het algemeen een belemmering gelegen voor het maken van' vacantie-uitstapj es? Geenszins, want vooral in deze tij den is het gewenscht, dat de menschen met vacantie gaan om zich geestelijk en licha melijk te kunnen ontspannen. Dit geldt evenzeer voor de vrouw, voor wie het reeds een groote opluchting zou zijn, zich eens eenigen atijd aan de dagehjksche beslom meringen met distributiebonnen enz. te kunnen onttrekken. Maar, zooals gezegd, men moet ernstig rekening houden met de bestaande moei lijkheden en zich zoowel wat de reisgele genheid als de voedselvoorziening betreft, eenige opofferingen weten te getroosten. Als vanzelfsprekend dienen de va- cantiegangers daarnaast eenige regels in acht te nemen, waarvan wel de voornaamste is, dat tijdig plaatsen worden besproken. Want de hotelhou der of pensionhouder moet van te voren weten, waarop hij, wat de be voorrading betreft, in een bepiaalde periode moet rekenen. Voorts moet met het oog op den geldigheidsduur der consumentenbon nen dringend worden aangeraden minstens een week in dezelfde plaats te blijven. Natuurlijk is men gedurende dit verblijf niet aan deze plaats gebonden, want van het hotel of pension uit kunnen dagelijks uitstapjes worden gemaakt in de omge ving, zoodat men ook op deze wijze vol doende kan genieten van de afwisselende natuur, waaraan ons land zoo rijk is, en van de cultureele waarden o.a. op het ge bied van architectuur en musea, welke de groote massa van ons volk nog niet kent. Uit het voorgaande volgt reeds van zelf, dat het z.g. zwerven dit jaar niet gewenscht is. aangezien daardoor voor de hotels enz. absoluut moeilijkheden zullen worden veroorzaakt, welke in het belang van allen zooveel mogelijk moeten worden voorkomen. Mijn conclusie, aldus de heer De Waal, is dat er geenszins reden is voor het aan- kweeken van een stemming om maar niet met vacantie te gaan en dat er ondanks de distributiemoeilijkheden toch nog een zeer ruime mogelijkheid is zijn vacantie elders door te brengen. Ten slotte kwam nog even de kwestie van de logiesmogelijkheid ter sprake. Deze is, zoo zeide de heer De Waal, in Nederland groot, maar, mede met het oog op bestemming van een gedeelte der be schikbare ruimte voor andere doeleinden, ook weer niet zoo, dat ieder bij aankomst in een .plaats er zeker van kan zijn, daar onderdak te zullen vinden. Ook in dit ver band wees hij nog eens met nadruk op de noodzakelijkheid tijdig kamers te bespre ken en het zwerven achterwege te laten. Slechts dan zullen teleurstellingen tot een minimum worden beperkt en zal Neder land op zoo ruim mogelijke wijze als va- cantieoord voor landgenooten kunnen functionneeren. Zondag. Stadszaal: Vergadering der N.S.N.A.P. 3 uur 11am. Stadszaal: Familievoorstelling te 2 uur nam. DIVERSEN 's Dinsdags: lste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus en diph- terie. 11—3 uur. 's Dinsdags: Oude RUn 44 c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 78 uur nam s pinsüag Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%13 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau - voor onvol- waardigen 35 uur nam. s Donderdags WIjkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Genees- Eunde Consultatiebureau v Beroepskeuze 4—6. t 18 Jaar: BIOSCOPEN. 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-theater: „Episode" t Dagelijks nam 2 en 8 u„ 's Zondags 2—7 uur, doorl. voorstelling. Lido-theater: „Meisjes van 17" Dagelijks 8.1b uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 eD IVa u. Woensd en Zaterd matinée 2.30 u. Trianon-theater: ,,'t Vriendinnetje van Papa" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags en Hemel vaartsdag van 26.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „Op een avond in Mei" ^Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2'$& uur. Zondags en Hemelvaartsdag te 2, 4% en 8 uur. Rex-theater„De groote leugen" t Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag en He melvaartsdag 26% uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur, Zondags gesloten) „De man met de 2 ge zichten". Hemelvaartsdag „Boefje", 2, 41/4 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Mei 20 uur tot Zaterdag 17 Mei 8 uur waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, telef. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 4. telef. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, telef. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr, C. (46 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 12 uur 's middags: 11 gr. Celsius. Gironummer van de W. H. N 55 5 3. De Bank van de W.H.N. Is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam. Postgironnmmer 877 Sfor! op 5553 of 877. Ge brengt gelnïr In veler leven Rheumatische pijnen kunnen verdreven worden met Kruschen. Reeds gedurende tientallen jaren bracht Kruschen uitkomst over de heele wereld. Neem toch óók onder yoortdu- rende'contrölo dige-opotheke G:-d. Lo.gge Bij apoth. en drog. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41. 2963 (Ingez. Med.) Frauduleus vleesch-vervoer. Door de marechaussee en een keurmees ter Werd een tweetal personen aange houden wegens frauduleus vervoer van varkensvleesch. Het vleesch werd in beslag genomen; tevens is proces-verbaal opge maakt. BODEGRAVEN. De Bond voor Staatspensioneering. De Federatie Rijnstreek van den Bond oor Staatspensioneering is thans definitief _evormd. Het bestuur bestaat thans uit de volgende heeren: C. Hol, Nieuwerbrug, voor zitter, J. Vrij, Bodegraven, secretaris; L. Hoogendoorn, Zwammerdam, penningmees ter; C. Schakel, Zwammerdam en S. Sanne Nieuwkoop. Besloten werd de propaganda, o.a. in Alphen a. d. Rijn en Nieuwveen stevig ter hand te nemen, terwijl de contributie-af dracht aan de federatie werd vastgesteld op 5 cent per lid per jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van G. J, Roos en K. van Harten. Ondertrouwd: J. W. Hillebrand, 27 j. en J. van Wensveen, 26 j. Gehuwd: A. C. van Donk, 29 j. en G. Verburg 24 j.; A. van Zeideren 27 j. en M. Spijker 25 j.; T. Zaal, 27 j. en T. M. Koning 23 j.; W. Veerman 32 j. en M. A. Zwaneveld, 22 j. Overleden: N. C. v. d. Werken, wed, van A. A. Kooij 54 j. (overl. te Alkmaar); G. Visser, echtg. van B. J. Thijssen, 74 j. BOSKOOP. Zondagsdienst voor doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. J. Zwartendijk, telef. 355. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Wilhelmus, z. van C. «L v. d. Meij en van C, J. Loos. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: H, Roodsant 72 j. J. A. de Vries 75 j. B. van Veen 51 j. R. H. Bred- dels 59 j. a T Geboren: Johannes Marie, Z. van J. H. v. Leeuwen en A. Noordaam Helena Geer- truida Wilhelmina, D. van C. Lek en J. Mark man Ger, D, van J. v. d. Leden en N. H. Jonker Adriaan Philip, Z. van A, P. Visser en A. Tuijtel. Opbrengst Collecte „Winterhulp". De op 2 Mei j.l. gehouden speldjesdag voor de „Winterhulp Nederland" heeft opgebracht f 35,59. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden M, E. van Lonkhuijzen echtgen. van H. v. d. Graaff 25 jr. Ondertrouwd: P. Meerburg en J. Noordam J. van Erk en N. de Rooij. Dengenen, die thans een onvergete lijke bloemenpracht willen aanschou wen, kunnen wij aanraden thans een bezoek aan Boskoop te brengen. De heesters, vooral de Sierkersén, Cera- sus Kisakura en vele andere soorten staan in vollen vloei, ook andere heesters begin nen hun bloemenpracht te toonen. Een wandeling in het Guldemondpark, Viforpark, alsmede langs den Zijdeweg, Burg. Colijnstraat en Zuldwijk, waar men volop van de natuur kan genieten, is zéér aan te bevelen! Getrouwd: M J. de Jong en W. de Mul C. P. van Os en C. A. Zoethoutmaar J. Wortman en J. H. de Zeeuw. Gevonden voorwerpen: Een bruin le deren portemonnaie, een zilverbon van f. 1, een paars kinderborstrok, een uitgezaagd model van tafelpoot. Te bevragen op het politiebureau. WOUBRUGGE. Vergadering ingelanden Vierambachtspolder. De ingelanden van den Vierambachtspolder kwamen in vergadering bijeen. De rekening over 1940 werd vastgesteld aan inkomsten op f. 27.129.31 en uitgaven f. 28,736, nadeelig saldo f, 1606,69. De omslag per H.A. werd bepaald op f, 13, vorig jaar f. 12. Voorts wei-den nog tot bestuursleden gekozen de heeren W den Hertog Wzn. en J. M. Heerik, beiden to Alpher. aan den RUn. De wed. De B. deed bij de politie aan gifte van het feit, dat het eenige konijn, dat zij bezat, ontvreemd is. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Trijntje, d. van Pieter Hazenberg en van Adriana Petronella Domburg. Overleden: Gerrit Bos, 79 j., echtgenoot van Anna Maria Davelaar. VOOR ZATERDAG 17 MEI. Hilversum I, 415,5 M. Nederlandsch Pro gramma. 6.45 Gr am.muziek 6.50 Ochtend gymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gram muziek (9.15—9.20 Voor de huisvrouw) 10.00 Ern stige muziek (opn.) 12.00 Ensemble Erica Helen 12.42 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Orkest Elo- ward 1.45 Gram.muziek 2.00 Tuinbouw- causerie 2.20 Het Amusementsorkest en solist 3.30 Gram.muziek 4.00 Bijbellezing (voor bereid door de Christ. Radio-Stichting) 4.20 Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursber- 5.30 Orgelspel 6.00 Gram.muziek 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Het Omroep orkest (7.00—7.15 BNO: Vragen van den dag) 7.45 Voor den boer 8.00 BNO: Nieuwsberic- ten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Het Utrechtsch Stedelijk Orkest 9.25 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 Gram.muziek 10.0010.15 BNO: Engelsche berichten. Hilversum II, 301,5 M. Nederlandsoh Pro gramma, 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtend gymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité) 10.20 Licht programma (opn.) 12.00 Berichten 12.15 Klaas van Beec-k en zijn orkest 12.45 BNO: Nieuws- en eco nomische berichten 1.00 Gram.muziek 1.45 Voor de jeugd 2.00 Viool, piano en gram. muziek 2.40 Declamatie 3.00 Het Rotter damsch Philharmonisch orkest en solist 4.00 Gram.muziek 4.30 Ensemble Bart Ekkers 5.00 B Jj bel vertellingen (voorbereid door het Vrijzinnig-Protestantsch Kerkcomité) 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberich ten 5.30 Het Amsterdamsch Salonorkest 6.15 Het Nederlandsch Kamerkoor en gram. muziek 6.45 Reportage 7.00 BNO: Gro- nihgsch praatje 7.15 Gram.muziek (7.30—7.45 „Werkers ontmoeten elkaar") 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag of gram.muziek 8.30 Gevarieerd programma lO.OO BNO: Nieuwsberichten, sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 17 Mei. lste Programma: 6.4522.00 Hollandsch Pro gramma 22.00—24.00 Duitsch Programma, 2de Programma: 6.4522.15 Hollandsoh Pro gramma 22.1523.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio Centrales 23.00—24.09 Duitsch Programma. 3de en 4de Programma: 8.0024.00 Duits# Programma. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6