GEe„ BEter PRODUCT DAN GÉBÉ's PRODUCT DOODENHERDENKING CebUCO'S Couranten- Catalogus LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 16 tyei 1941 Uit de Rijnstreek GEBE's Groentesoep GEBE's Mayonnaise - GEBEBO - Ge'bE's Jus GEBE's Limonade Poeder GEBE's Surrogaatpeper - GEBE's Selderij Zout OFFICIEELS PUBLICATIE AALSMEER. ALG. VERG. COtfP. YEILINGSVEREEN. „BLOEMENLUST". Belangrijke besprekingen. „Bloemenlust" heeft in haar algemeene vergadering enkele zeer belangrijke be sprekingen gehouden. De voorzitter de heer A. Barendsen opende, wees op de groote veranderingen die bezig zijn zich te vol trekken. Maar spr. is verheugd, dat ons werk gewaardeerd wordt, wat zich uit in het koopen onzer producten. Wij weten, dat de laatste maanden van 1940 beter werden en deze verbeterde toestand Jioudt nog steeds aan. Sprwees dan op de veranderde veilings toestanden, In verband met de vastgestel de prijzen voor export naar Duitschland. Spr. is er van overtuigd, dat alles zich thans zoo goed mogelijk ontwikkelt,- dank zij den volledigen inzet van bedrijfsleiding en verder personeel. Spr. dankte den heer Mensing voor de vele moeiten, die hij zich getroost heeft om dezen belangrij ken export te helpen voorbereiden; hij uitte daarbij den wensch, dat het den heer Mensing ge geven zal zijn nog veel te helpen meewer ken om, waar noodig, enkele correcties aan te brengen. Thans is reeds bereikt, dat ook voor den handel op het binnenland iets meer kan gorden gereserveerd. Een voorstel om aan den Proeftuin een renteloos voorschot te verschaffen, groot f.3750, werd aangenomen. (Met nog meer bijdragen moet dit dienst doen om een rozenkweekerij te koopen, waardoor de Proeftuin meer gelegen heid krijgt, om allerlei noodzakelijke proeven te nemen. Hierna hield de heer v. d. Helm een rede over het onderwerp: „De teelt van groen ten in dezen tijd". Uitvoerig stond spr. stil bij de verschillende mogelijkheden, die voor de bloemisten .bestaan, in verband met de voorschriften voor groententeelt en bloem teeltbeperking. Verschillende vragen werden gesteld en naar genoegen beantwoord. Elke kweeker kan door ambtenaren van den Tuinbouwvoorllchtingsdienst bezocht ;worden. {Tenslotte beeft de heer Mensing vooral gewezen op de verplichtingen van de bloemisten ten opzichte van, Duitschland. Spr. wees er op, dat Duitschland zich bereid heeft ver klaard, om onzen bloemenexport te helpen. In cijfers toonde spr. aan, dat dit géén ijdele klank is geweest. Et is in het laatste jaar voor een bedrag van f. 3.647.000 aan bloemen naar Duitschland gegaan. Dit bedrag zegt iets, maar als wij zien, wat in Duitschland de kweekers moeten doen voor de voedselvoorziening, dan moe ten wij begrijpen, dat wij ons moeten in spannen om aan de gerechtvaardigde eisch: inkrimping van 10% onzer glascultu- rs, 30% van de vrijegrond cultures, met de verplichting daarop voedselgewassen te verbouwen, te voldoen. Doen wij dit niet loyaal, aldus spr., dan zullen de gevolgen niet uitblijven. Na nog enkele besprekingen over dit onderwerp, sloot de voorz. deze be langrijke vergadering. HILLEGOM. BOLLENVELDENBEZOEKERS EN „WINTERHULP-NEDERLAND", Gedurende het bezoek van de vele bloe menliefhebbers aan de mooie bollenvelden hebben de actieve medewerkers (sters) der collectantengroep Winterhulp Nederland een mooi succes geboekt In hun collectebus. Deze opbrengst bedroeg f. 38.50, Het ligt in de bedoeling a.s. Zondag bij de bezoekers der bollenvelden nogmaals de Winterhulp bus te laten rondgaan. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagdienst der doktoren wordt Zon dag a.s. waargenomen door dokter van Straaten. Bij v. k. ongevallen belle men op Politie tel. 5.5.5.5. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboen: Maartje Gijsbertha, cL v. J. van den Oever en A. C. v. d. Horst, Ligusterstraat 36; Leendert, z. van M. Knetsch en K. van der Plas, Commandeursweg 2a; Arie, z. vah J. van der Bent en M. van der Plas, Parlevlietslop 15; Grietje, d. van W. Ouwehand en G. van der Plas, Sluisweg 15; Antonius Hermanus, z. v, P. A. Helling en A. M. Lintsen, Badstraat 4; Maria Adriana, d. van P. A. Helling en A. M. Lintsen, Badstraat 4; Alice Clazina, d. v. J. D. van Dijk en K. Guijt, Vierstraat 28; Gerrit Johannes, z, van G. Spierenburg en C. Geervliet, Voorstraat 35b, Rijn; Jan, z. v. A. de Haas en A. Zweek- horst, Kerkstraat 30b; Jan, z. v. C, Remmelzwaal en T. Ros, Zuidstraat llf. Overleden: Dirkje van Duijn, echtgen. van A. de Lange, oud 80 jaren; Johannes Adrianus de Jong, z. v. W. de Jong en A. A.'Notenboom, oud 23 jaren; Gijsbertha Maartje van den Oever, d. v. J. v. d. Oever en A. C. v. d. Horst, oud 2 d. Getrouwd: J. Koemans en J. J. Ravensbergen, de Ruijterstraat 8; J. Bakhuizen en K. J. van Tongeren, Schiermonnikoog 82, Zaandam; J. Dijkhuizen en A, Krijgsman, Parklaan 3; J. Voos en M. H. van den Hoek, Varkevisserstr. 31; L. F. Arkesteyn en M. M. Luijten, v. Wassen.- kade 36; C. Guijt en W. E. van Zonneveld, M. H. Tromplaap 2; J. van'Rijn en J. Klok, Wees- huisstraat 10. Getrouwd: N. van Maren, Voorstr. 22 en J. C. van der Drift, Voorstr. 22. KATWIJK AAN DEN RIJN. REDELIJKE PRIJS VOOR KOUDEGRONDSGROENTE. De invloed van het weer. Het is tijd, méér dan tijd zelfs dat er eenige aanvoer van jonge groente van den kouden grond gaat komen. Maar het is regelmatig zóó koud, dat men zijn geduld nog wat op de proef zal moeten stellen! De vroege aardappelen zijn deze week weer eens, voor de zooveelste maal afge vroren, waardoor het oogsten wel minstens 10 dagen verlaat zal worden. Vorig jaar was er om dezen tijd volop koudegropdsgroente, welke toen echter voor lagen prijs wegging. Thans is zulks anders. Die oogst ontvangt tenminste nu een redelijken prijs. Maar hoe zal het gaan als binnenkort, bij mooi weer, dat toch eens komen zal, de groote massa komt afzetten? Als er een flinke regenbui komt met malsch weer, zal men versteld staan over den grooten aanvoer, want véél staat klaar, om geoogst te worden. Van de winterproducten is waspeen nog een arti kel, waarvan een flinke voorraad is. Deze gaat nog steeds voor een mooien, goed loo- nenden prijs, van f.4 tot f. 5.10 per kist van 20 K.G. De financieele uitkomst van dit product is de laatste weken beter dan men sinds jaren kende. Het artikel witlof noteerde van f. 10 tot f. 16.50 per 100 K.G., wat een redelijke prijs is. Ook Prei bracht een goeden prijs op, n.l. van f. 10.40 tot f. 19.50 per 100 K.G. Spinazie staat met een hoogste noteering van f.7 per 100 K.G. en Radijs gaat voor f. 1.80 tot f. 2 per 100 bos. Vergadering Ver. Katholiek Katwijk. De vereeniging „Katholiek Katwijk" ver gaderde in het Parochiehuis onder voorzit terschap van pastoor Hesp. Na opening las de secretaris de heer C. v. d. Marei de no tulen. Door de omstandigheden was er geen jaarverslag. Dan volgde het financieel ver slag van den penningmeester den heer Jac. P. Rietveld. De inkomsten waren f58.72, de uitgaven f. 23.35, batig saldo f. 23.35. De re kening werd goedgekeurd. De per. aftr. be stuursleden de heeren Nic. J. Winters en C. van der Marei werden herkozen. 'Inzake de bollenveiling had het bestuur mét de commissie 1940 overleg gepleegd en stelde dientengevolge voor, om niet, zooals voorheen, in Mei een veiling te houden van te veld staande bloembollen, doch een vei ling van droge bollen en wel op Dinsdag 19 Augustus. De bedoeling is, dat de bollen dan in papieren zakken, in het Parochiehuis aanwezig zullen zijm Men kon zich met het tenkbeeld zeer goed vereenigen. Tot leden der commissie voor deze aangelegenheid werden benoemd de heeren P. H. Casten- miller, CL Brauri, Hub. N. v. Paridon en L. J. v. d. Valk. LEIDSCHENDAM. Geschenk voor het nieuwe Raadhuis. Een comité uit de ingezetenen "van de buurt schap Stompwljk zal ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gemeentehuis Dinsdag a.s, aanbieden een uit smeedijzer vervaardigde lamp voor d^ burgemeesterskamer. LISSE. Proeftuin voor Virus-bestrijding1. In Hotel „De Witte Zwaan" werd een bij eenkomst gehouden ter opening van den Proeftuin voor Virus-bestrijding en noma- liseering. De heer dr. H. E. H. Betting gaf een uiteenzetting betreffende de proeven op den proeftuin en over die, genomen in de practijk'. Practische wenken werden ge geven ter bestrijding van de zoo gevreesde Virus-ziekte. Hierna werd onder leiding van drs. Betting den Proeftuin bezichtigd. Ledenvergadering Ned. Protestantenbond. Alhier werd de j aarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden door de afd. Lisse van den Ned. Protestantenbond. De. voorzitter, de heer A. L. Koenen, open de, waarna de secretaris, de heer van Leeu wen, de notulen en het jaarverslag las. In het jaarverslag werd gereleveerd wat in dit jaar is geschied. Met een woord van dank werden de notulen en jaarverslag vastge steld. De heer J. Veldhuyzen van Zanten bracht als penningmeester het financieel verslag uit. Het boekjaar sloot met een èind-saldo van f. 467.20. De heer Snip bracht een gun stig rapport uit van het onderzoek der be scheiden. Vervolgens werd de begrooting voor 1941 behandeld en vastgesteld. Enkele vragen werden gesteld en beantwoord. Tot leden de kascommissie voor 1941 wer den benoemd de heeren Snip en B. Donk. Na rondvraag volgde sluiting. OEGSTGEEST. Benoemd tot lid van de commissie, welke in 1941 is belast met het afnemen van examens te Haarlem ter verkrijging van de acte van bekwaamheid, bedoeld in art. 776 der wet tot regeling van het lager onderwijs de heer J. Bovenberg alhier, leeraar aan de bijzondere H.B.S. te Leiden. In de commissie, te Den Haag belast met het afnemen van examens, ter verkrij ging van de acte van bekwaamheid in han denarbeid, is benoemd tot voorzitter de heer B. van Julsingha, alhier, inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Leiden. VALKENBURG. GEMEENTERAAD. De verpachting van het vischrecht. Credietverleening van f.11000 voer brandspuiten'!) ereplaats. De raad vergaderde onder leiding van burgemeester de Wilde. Afwezig de heer alhier woonachtig, verbaliseerd. Nic. v. d. Nagel. Na opening en vaststelling der notulen, werd aan den heer C. Barn- hoorn op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De verpachting van het vischrecht op den Rijn zal publiek geschieden, terwijl het vischrecht in de groote Watering ver pacht werd aan den heer J. Geervliet voor f. 15 p. j. Een perceel land werd weer on derhands verpacht aan den heer C. Lan ge vel cl voor f. 35 p. j. B. en W. werden gemachtigd een crediet te verstrekken van f. 11.000 tot het bou wen van een brandspuiten-bergplaats met veldwachterswoning plus arrestantenio- kaal. Van het schoolbestuur der Clir. Schooï- vereenlging was een verzoek binnengeko men om de vergoeding per leerling met f.4 per leerling te verhoogen in verband met de hpoge onkosten van huur voor di verse lokalen om onderwijs te geven. Na discussie werd besloten, dat de gemeente deze kosten voor haar rekening zal nemen en dat de vergoeding gehandhaafd blijft, zooals die is. Een ander verzoek dezer ver eeniging was het beschikbaar stellen van gelden voor den herbouw der school. Met alg. st. werd besloten de noodige gelden beschikbaar te stellen voor herstel en ver bouw van de school, zoodat spoedig met den bouw begonnen kan worden. Tot slot dankte de voorzitter den raad voor de hartelijke wijze van medeleven bij zijn 25-jarlg jubileum als secretaris dezer gemeente. VOORSCHOTEN. Gevaarlijke hond. De familie B. heeft bij de politie aan gifte 'gedaan van het feit, dat een hond van v. d. L. Veurscheweg, alhier, een ko nijn heeft doodgebeten. Aangezien deze hond reeds eerder als gevaarlijk werd be stempeld, zal proces-verbaal worden opge maakt. Konijnen ontvreemd. De heer N., Rijndijk, alhier, heeft aan gifte gedaan van het feit dat in den afge- loopen nacht 6 konijnen, 2 groote en 4 kleine, zijn ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. Geen identiteitsbewijs. Wegens venten zonder vergunning heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen, P. J. V. uit Lelden, Bovendien bleek, dat hij geen identiteitsbewijs bij zich had, zoodat ook voor dit 'verzuim een proces-verbaal zal volgen. Laten voortsleepen. Steeds zijn er personen, die het gemak kelijker vinden in plaats van te trappen zich te laten voorttrekken door een of ander voertuig. Dit is verboden en daar om werden A. Mi en B. M. de J.. beiden (Iets Aparts) Crème-kleurige Saus (Als gesmolten Boter) (De bekende kwaliteit) Gaze use 2965 Voor Industrie - Grootbedrijf - Hotel-Café-/Restaurant-bedrijf. Verzoetingsmiddel Tabletten 110 x zoeter dan suiker - Surr. Limonade Gazeuse Tabletten - Mineraalwater Tabletten GÉBÉ's Surrogatenfabriek, Reguliersgracht nol 21, Amsterdam C. Tel. 33757-33545. van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, CHEMISCHE PRODUCTEN. De Directeur van 'liet Rijksbureau voor Chemische Produc ten, daartoe gemachtigd door den Secretaris-Genera al -van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend*, dat In de Staatscourant van 15 Mei 1941 een Beschik king ia verschenen, waarbij de bij de Chemische Producten- besehlkklrg 1G41 No. 1 behoorende tabellen A en B' als volgt zijn aangevuld én gewijzigd'. A. Aan d© tabel A worden toegevoegd: D. de volgende plantenziekten- en insectenbestrijdingsmid- delen i kopensulfaat, koperoxychloride, kopercarbonaat, basisch kopercarbonaat, koper-kalkverbhidingeh, benevens'meng sels en verbindingen van deze stoffen met andere stof fen; calduanarsenaatPatijsch groen, voor zoover niet gebruikt als grondstof voor de vervaardiging van verf, benevens mengsels en verbindingen van deze stof met andere stoffen; loodarsenaat; nicotine en nicotinepro- duoten; pyrethium en pyrethrumproducten; derris en derrisproducten. 2) gecalcineerde soda, caustische soda en natronloog, water glas (natron- en kali-) in vasten en vloeibaren vorm, en natriumbicarbonaat. 3) mica, bewerkt en onbewerkt. 4) micapoeder. 5) zuur-caseïne en leb-caseïne. B. Aan d£ tabel B worden toegevoegd: 1) plakmiddelen van dierlijken of plantaardigen oorsprong (behalve beender-, vleesch- en vischlij'm) 2) kunsthoorn (op caseïnebasis) 3) chloorverbindingen, behalve chloorrubber en de verbin dingen, welke voorkomen op de bij de Geneesmiddelen- beschikking 1939 No. 1 behoorende tabel van genees middelen. 4) methylalcohol; propylalcohol en butylalcohol, benevens de isomeren; amylaloohol; cetylalcohol; benzylalcohol; dlacetonalcohol; Hurfurylalcohoj; tetrahydrofurfuryl- alcohol; cyclohexanol; methylcyclohexanol; allylalcohol; citronellol; geraniol. C. Als gevolg van het bovenstaande vervallen op tabel B mica (bewerkt en onbewerkt) micapoeder en waterglas, terwijl' „koperverbindingen (behalve kopersulfaat)" gewijzigd dient te worden in „koperverbindingen (behalve de in tabel A vermelde verbindingen)?'. Op tabel A zijn vermeld de producten, waarvoor het reeds thans noodzakelijk is rantsoeneeringsmaatregelen te treffen, terwijl ten aanzien van de op tabel B voorkomende producten vooralsnog kan worden volstaan met een inventarisatie van de zijde van het Rijksbureau voor Qhemische Producten. Tabel A. I. Aanmeldingsplicht. Ingevolge genoemde,Beschikking is elke onderneming, die haar normaal bedrijf maakt van het fabriceeren, bewer ken, verwerken (d.w.z, voor industrieel gebruik aanwen den), importeeren van de op tabel A vermelde goederen of van den handel in die goederen, verplicht zich bij het Rijksbureau voor Chemische Producten te laten inschrij ven. Daartoe moet binnen 3 x 24 uur na heden een aan vrage om toezending van, een aanmeldingsformulier wor den ingediend bij het Rijksbureau voor Chemische Pro- duoten, Koningskade 15 te 's-Gravenhage. Bij deze aan vrage moet gelijktijdig worden vermeld, voor welke pro ducten men wenscht te worden ingeschreven. De aanmeldingsplicht geldt eveneens voor hen die kopersulfaat anders dan voor de vervaardiging van plan tenziekten- en insectenbestrijdingsmiddelen aanwenden (galvaniseeren, verfstoffen, enz.). II. Opgaveplicht. Plantenziekten- en insectenbestrijdingsmiddelen. Detailhandelaren alsmede coöperatieve aankoopvereeni- gingen en dergelijke organisaties, diie rechtstreeks leveren aan de verbruikers en voor wie de hierboven vermelde aanmeldingsplicht niet geldt, (zijn voor zoover zij de op tabel A vermelde plantenziekten- en insectenbestrijdings- middelen in voorraad of voorhanden hebben, verplicht aan den Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten, Koningskade 15 te 's-Gravenhage, opgave te doen van hun voorraden. De formulieren, waarop deze opgaven dienen te geschieden, worden op aanvraag gratis door voornoemden Directeur aan belanghebbenden ver strekt. De aanvrage dient binnen 10 dagen na heden te worden ingezonden. Ill Verbodsbepalingen. Voorts is het ingevolge genoemde Beschikking verboden de aan de tabel A toegevoegde goederen te koopen, te ver- koopen, af te leveren; in voorraad of voorhanden te hou den, te bewerken of te verwerken, zonder schriftelijke vergunning van den Directeur van genoemd Rijksbureau. De detailhandelaren zijn uitgezonderd, zoowel van de aanmeldingsverplichting als van de verbodsbepalingen Er wordt op gewezen, dat vergunningen uitsluitend d zullen worden verleend aan ingeschreven ondernemingen. Van de verbodsbepalingen wordt, aan ingeschreven ondernemingen op de onderstaande wijze dispensatie (ontheffing) verleend: 1) Plantenziekten- en insectenbestrijdingsmiddelen. Van alle verbodsbepalingen geldt dispensatie tot we deropzegging. 2) Gecalcineerde soda. Van het verbod tot verkoopen en afleveren geldt ge durende een termijn van 14 dagen n% heden een dis pensatie tot normale hoeveelheden. Van de overige verbodsbepalingen geldt een dispensatie tot weder- Caustische soda en natronloog. Van het verbod tot het in voorraad of voorhanden houden geldt dispensatie tot wederopzegging. Van alle overige verbodsbepalingen geldt gedurende twee maanden na heden dispensatie tot normale hoe veelheden. Waterglas (natron- en kali-).in vloeibaren en vasten vorm! Van het verbod tot het in voorraad of voorhanden houden geldt dispensatie tot wederopzegging. Van alle overige verbodsbepalingen geldt gedurende een termijn van 6 weken na heden dispensatie tot nor male hoeveelheden. Natriumbicarbonaat. Van alle verbodsbepalingen geldt dispensatie tot weder opzegging. Mica, bewerkt en onbewerkt. (Hieronder vallen ook micaniet en micapoeder). Van het verbod tot het in voorraad of voorhanden houden geldt dispensatie tot wederopzegging. Van het verbod tot be- of verwerken geldt dispensatie gedurende een termijn van een maand: na heden tot hoeveelheden, welke niet meer bedragen dan 1/12 deel van de totale in 1940 bewerkte of verwerkte hoeveel heden. Deze dispensatie geldt niet voor de haarden-, haardkachel- en kachelindustrie. Van de overige verbodsbepalingen geldt geen dispen satie. 3) Zuur-caseïne en leb-caseïne. Van het verbod tot in voorraad of voorhanden houden geldt dispensatie tot wederopzegging. Van het verbod tot bewerken en verwerken geldt dis pensatie gedurende een termijn van een maand na heden, tot hoeveelheden, welke niet meer bedragen dan 1/12 deel van de totale in 1940 bewerkte of verwerkte hoeveelheden. Van de overige verbodsbepalingen geldt geen dispen satie. Tabel B. Wat betreft de goederen, toegevoegd aan tabel B', is alleen degene, die deze goederen fabriceert of importeert, verplicht zich bij het Rijksbureau voor Chemische Producten te laten inschrijven. Daartoe moet binnen 3 x 24 uur na heden een aanvrage om toezending van een aanmeldingsformulier wor den, ingediend bij het Rijlcsbureau voor Chemische Producten, Koningskade 15, 's-Gravenhage. Bij de aanmelding moet worden vermeM, voor welke pro ducten men inschrijving wenscht. Door de tabel B wordt het Rijksbureau voor Chemische Producten in staat gesteld, zich tijdig de zoo onmisbare ge gevens voor de voorziening van Nederland met chemische producten te verschaffen. Nadrukkelijk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat ten aanzien van de op tabel B vermelde goederen in tegenstelling met- die, vermeld op tabel A geen verbodsbepalingen gelden. 2967 Ter nagedachtenis van hen, die vielen voor het Vaderland, op DINSDAG 20 MEI in de Stadsgehoorzaal - Aanv. 7.30 u. Met medewerking van: Bram Martijn, Vleugel en Orgel; Mej. Lous Mosseveld, Vleugel; een blaaskwartet van het Muziek corps W. W.; Alma Mater-koor; Leidsch a CapeUakoor en een klein koor. Het- geheel onder •leiding van WILLEM MTZEE. Programma's tevens bewijs van toegang h f. 0.40, bel. ln-b., verkrijgbaar bij: Fa. Eggers, Botermarkt, waar tevens ge legenheid is tot plaatsbespr. a f. 0.10 p. p. Voor verdere adres sen zie aanplakbiljetten. 2975 Uitgave April 1941. Een losbladige catalogus van de volledige adver tentie-tarieven en con tract-voorwaarden van de geheel© Nederlandsche Dagbladpers; uiterst overzichtelijk door uniforme rangschikking van tarieven en andere gegevens; blijvend van waarde, ook bij verandering van tarieven. Verkrijgbaar ad f. 4.25 (storting op postrekening no. 1539 van dén pen ningmeester der Neder landsche Dagbladpers Haarlem) 2—3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10