Défilé door den leider der N.S.B. - Voetbal - Het Cauberg-criterium 82iie JunnLEIDSCH 0A6SI&Sfweede Blad Sonate Pathétique FEUILLETON door OCTAVUS ROY. (14 „Zij waren allebei in avondcostuum," ver klaarde Madge dadelijk. „Dat maakte de gelijkenis misschien nog-sterker nu ik Juffrouw Harrison ook in een avondjapon rag. Maar dat andere meisje die droeg een witte japon met een donkeren mantel. het was meer dan dwaas „En jullie tweetjes zijn ook dwaas." Gregg keek rond en dwong.zichzelf tot een grijns lach. „Ssssjt. Niemand vertellen maar ik ben dien avond met Lynn uitgeweest, en re had geen avondjapon aan, en heusch waar, op mijn woord ik heb nog nooit iemand aangehouden, zelfs niet zulke rijke lui als de Andrews." Wally zei verontschuldigend: „Kan ik het helpen, als ik me een beetje opgelaten voel?' „Allicht nietZullen we wat dansen, Madge?" Hij nam haar mee naar den dansvloer, en zuchtte van opluchting, toen een ander haar weer van hem overnam. Gregg Stuart stapte naar buiten: de koele dennenlucht deed zijn hoofd opklaren. Hij liep in het donker rond en probeerde logisch ie denken. Maar dat scheen ook al niet te helpen, want dat bracht hem onvermijde lijk t een conclusie, die hij niet wilde 'rekken. Hy had Lynn Harrison vorigen Donder dagnacht ontmoet. Zij zou op het uur van den overval op Long Island hebben kunnen zijn. Haar metgezel was een lange jonge man in smoking geweest. En Lynn had een witte avondjapon met zwarten mantel ge dragen V. Gregg pootte zijn auto langs het trottoir van het 7'ofplein om op Toby te wachten, die in de Bon Marché een boodschap had moeten doen. Eindelijk verscheen ze en wipte naast hem op de bank. Hij vroeg: „Prettig gewinkeld?" „Naar omstandigheden redelijk wel." „Je hebt nog al wat tijd noodig gehad voor twee zulke kleine pakjes." „O, magr ik ben meer kijker dan kooper." Hij reed den kant van Pineville op, tot ze de laatste woningen achter zich hadden. Gregg vroeg: „Vind je het erg, als ik je langs een omweg thuisbreng?" „Maar meneer Stuart! En U bent nog zoo jong!" De betonweg waarlangs zij rolden, was verlaten, maar Gregg reed een slakken gang. Toby zat hem een paar minuten van opzij op te nemen; keek naar zijn scherp- gesneden trekken, zijn saamgeknepen grij ze oogen, den verbeten trek om zijn mond. „Het leven schijnt moeilijk te wezen, Gregg", flapte ze er eindelijk uit. Hij glimlachte tegen haar. maar het kost te zichtbaar moeite. Plotseling vroeg hij: „Hoe lang ken je Lynn al?" Toby antwoordde met een vraag op den man af. „Waarom?" „Eerlijk gezegd, omdat ik zoo weinig van Lynn afweet en graag zooveel zou wil len weten." „Alweer waarom?" „Ik ben nog al erg op haar gesteld," be kende Gregg. „Aha! Nu komen we, waar we wezen wil len," zei Toby stralend. „Dat is een fijn ding, Gregg verliefd te zijn! En iedereen behoorde, dat eens te probeeren." „Je behoeft het mij niet aan te praten." „Oké, broeder! Ik strooi maar mijn woor den van wijsheid om me heen. Dus jij wilt, dat ik Lynn Harrison's geheimen verraad?" „Ik bedoel geen biografische data „Wat een leelijke woorden tegen een aar dig meisje!" „Vertel me wat over Lynn zelf". Hij was zichtbaar verlegen. „Je weet best wat ik bedoel." „Huil maar niet! Mamma weet het wel. Laat eens kijken: ik ken Lynn nu zoowat drie jaar In het begin kende ik haar maar vluchtig, later werden we heel dik met elkaar. Ik geloof, dat ik wel haar beste vriendin ben zij is voor mij altijd een groote steun geweest. Zij komt ergens uit de Korenstaten, maar nu is zij meer New Yorky dan Padic-City. Ze is een echte ar tiste en ze kent haar vak. Haar baan is eenvoudig zoo vast als een huis: ze kunnen haar niet missen op haar bureau; en als het noodig is, kan ze geweldig hard werken. Ze houdt van bioscoop en theater; houdt van boeken, van reizen. Ze is om zoo te zeg gen van alles op de hoogte, maar zonder practijk." „Is ze erg populair bij de mannen?" „Dat moet jij noodig vragen! Ik moest eigenlijk jaf zeggen, maar ik zal de waar heid spreken. Het spreek.t vanzelf, dat zij een schep vrienden heeft, maar geen enkele daarvan schijnt genoeg in zijn kersepit te hebben om Lynn te interesseeren." „Nu dus geen speciale verwikkelin gen?" „Lieve help! Wat gebruik je weer een hoop woorden. Als je bedoelt, of ze aan iemand verslingerd is dan is-mijn ant woord: ja." De auto slingerde even over den weg, en Gregg zei: „O Toby begon te lachen. „Ben je zoo onnoo- zel geboren, Gregg, of heb je jezelf alleen maar zoo slecht opgevoed?" „Wat bedoel je?" „Tja, je hebt er zelf om gevraagd. Nou dan daar komt de slag. Meneer Stuart het is me een buitengewoon genoegen U te kunnen mededeelen dat mejuffrouw Harri son algeheel en volkomen ctèpel is van jou!" „Maar wacht eens even „O, wat heb jij'een dikke huid! Een oli fant is er niets bij. Dat is het toch wat je wilde weten of ben ik nU'heelemaal mijn richtingsgevoel kwijt?" Hij bloosde. „Natuurlijk, dat ook wel Maar ik bedoelde eigenlijk nog iets an ders „Zwem er dan maar recht op af, maar niet zoo spartelen. Vertel op." ,Xynn's leven in New York.... Ze heeft me daar nog zoo weinig over verteld. Is ze gelukkig? Heeft ze veel zorgen „O, bedoel je dat? Ja, als je denkt, dat je den dolenden ridder mag spelen en Lynn uit moeilijkheden redden, dan ben je glad mis. Lynn leidt het rustigste leventje, dat je je maar kunt bedenken ze heeft ab soluut geen zorgen. Het spijt me-wel maar zoo is het nu eenmaal."- Gregg zei: „Dank je." Toby had nem van één ding, maar ook niet mee. dan één ding overtuigd: namelijk, dat welke Lynn's zor gen ook waren, Toby er niet het minste vermoeden van had. Toby was een open boek. Hij liet den auto draaien en reed te rug. Toby leunde achterover, en ademde diep de scherpe Novemberlucht .in. Ze zei kalm: „Fijne lui zijn jullie, Gregg." „Dit compliment moet ik op U terugwij zen, juffrouw Fuller." „Aardig, maar stom. Waarom zeg je zulke dingen niet tegen Lynn?" „Ik zal er aan denken." „Laat er maar geen gras over groeien." Lynn was alleen in de woonkamer, toen Gregg en Toby binnenkwamen. Frenzy had een vuurtje van éikenblokken aangelegd, en zij staarde met een" ernstig gezicht in de vlammen. Om Toby om den tuin te leiden, begroette Gregg haar op luchthartigen toon: „Je zit daar als een uil in doods nood! Ga je soms mee, een. frisschen neus halen?" Lynn stond op en zei glimlachend: „Wil de je nog wandelen? Waar wil je heen?" „Zoo maar. Grijp je jas, dan loopen we een eindje het bosch in." Toby riep van de trap: „Ik zal je mantel naar beneden godien, Lynn. En ga niet met je rug tegen een palm aan zitten: die kun nen gemeen prikken." Zij liepen langzaam en doelloos door het bosch. Gregg verbrak eindelijk de stilte en vroeg nonchalant: „Heb jè Je gisteravond geamuseerd, Lynn?" „Geweldig." - „Heb ik je niet gezegd, dat het aardige luidjes zijn?" „Ja Hij trachtte zijn onrust verborgen te houden. „Hoe vind je Madge en Waily An drews?" „Die twee gezellige tonnetjes? Een alle machtig aardig stel." (Nadruk verboden), (Wordfc-vervolgd) ZONDAG WERD TE VALKENBURG het tweede internationale Cauberg-criterium verreden, ditmaal gewonnen door den Limburger Hub. Sijen uit Maastricht, in den'tijd van 2 uur 52 min. 12 sec. De kopgroep komt onder een schilderachtig poortje door een der bochten. Polygoon VIJF BROERS WERDEN BINNEN TIEN MAANDEN TEGELIJK VADER EN OOM. Deze vijf broers uit Kalamazoo in Amerika hebben een zekere ééndags beroemd heid gekregen. Ieder van hen werd in verloop van 10 maanden vader, zoodat dus ook allen gelijktijdig oom werden. Onze foto toont de jonge Amerikanen met hun zoons en dochters resp. neven en nichten. (Scherl) DE A.N.W.B. organiseerde Zondag een fraaien wandeltocht in de schitterende omgeving van Velp. De deelnemers onderweg in het bosch. Polygoon VIJF PAAR OOGEN KIJKEN (RITISOH naar het bedienen door dezen candidaat op het examen voor steward voor civiel personeel ter koopvaardij, dat in het gebouw voor den werkenden stand te Amsterdam werd gehouden. Polygoon IfcK GELEGENHEID VAN DEN 4/STEN VERJAARDAG VAN DEN LEIDER DER N.S.B. Ir. A. A. Mussert, werd Zondag door dui zenden partijgenooten op de Maliebaan te Utrecht voor hem gedefileerd. Tijdens het voorbijtrekken der 6000 W.A.-mannen. Polygoon OM HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zondag werd te den Haag de wedstrijd A.D.O.V.S.V., 11, gespeeld in het propvolle A.D.O.-stadion. Keeper Koek weet een gevaarlijk moment voor zijn doel te keeren. (Polygoon)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5