Uit de R ijnstreek LEIDSCH 'DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 10 Hei 1941 AVONTUREN VAN BARON VAN MUNCHHAUSEN afe Uit de Omstreken AGENDA Winterhulp Nederland IS UW RADIO DEFECT? ALPHEN. Verkoop gemeente-eigendommen Omtrent de gehouden verkooping van gemeente-eigendommen, die door ons ge meld werd, schrijven B. en W. thans aan den raad, dat zij van het voormalig archief gebouw Raadhuis Oudshoorn een hoogere opbrengst hadden verwacht. De vraag, of dit aanleiding zou moeten zijn den vérkoop van dit pand nog aan te hou den, wordt door hen echter ontkennend beantwoord, terwijl zij omtrent de andere panden zonder eenig voorbehoud het voor stel tot den verkoop daarvan doen. Daar het hun niet is mogen gelukken voor ge noemd gebouw een aannemelijk bedrag on derhands te bekomen, moet, nu ook de op brengst van de openbare verkooping békend is, betwijfeld worden of in de toekomst een hoogere koopsom bedongen zou kunnen worden, waarna z den raad voorstellen dé bewuste panden te verkoopen en te gun nen voor de door ons reeds gemelde be dragen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje Jannie d. van J. Broekhui zen en Barendina van Vliet Hendrlkus Mar- tlnus Maria z. van/H. W. de Wit en Theodora M. Straathof Jannetje d. van J. J. de Groot en Alida van Hemert. Burgerlijke Stand. Geboren: Stephanus Jacobus Johannes, z. van Jacobus van Leeuwen en Maria Reeuwijk. Ondertrouwd: Johannes Gerardus Qdijk, 28 jaar en Hendrika Loogman, 23, jaar Hendrikus Joseph van Egmond, 28 jaar en Jacoba Maria Antonia Hoogduyn, 22 jaar Johan Willem Gustaaf Peltzer, 29 jaar en Elizabeth Magdalena van Dijk, 22 jaar Pieter Henry, 38 jaar en Margje Maria Kroon, 27 jaar. Getrouwd: Johannes Cornells Ramp, 22 jaar met Anna van der Pouw Kraan, 23 jaar Karei Westmaas, 25 jaar met Hermine de Jonge, 21 jaar Gerrit Rietveld, 26 jaar, wonende te Ter Aar en Gerritje de Leeuw, 20 jaar Jacob Tuis, 24 jaar en Elisabeth Visser, 28 jaar. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Martinus Maria z. van N. W. van Ruiten en A. Barends. Overleden: A. de Jong 76 jr. Gehuwd: G. P. van der Snoek 30 jr. van Am sterdam en N de Jong 26 jr. alhier J.' W. Elstgeest 28 jr. en C. C. Q. Borst 24 jr. beiden alhier. Ondertrouwd: J, J. dé Jong 29 jr. en J. M. v. d. Meer 27 jr. alhier J. J. Heemskerk 40 jr en, G. C. Terstéeg 33 jr. alhier. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand* Geboren: Pieter Cornells, Z, van W. V. Velzen en D. Versluis, Ondertrouwd: T. Zaal 27 j, en T. M. Koning 23 j. A. W. J. v. d. Heijden 29 j. en G. W. Kromwijk 22 j. Gehuwd: P. N. v. d. Haak 32 j. en C. M. Drie huis 30 j. W. O vei-es 26 j. en J. M.Kraan 27 jaar. BOSKOOP. Verkooping. Op de verkooping ten overstaan van notaris W. Groen voor de erven van wijlen den heer J. Oostrom zijn de perceelen als volgt toege wezen: kweekerilland met kweekkas met de daarin aanwezige boomen- en planten, gelegen aan den Reijneveldscheweg alhier, lcooper de heer E. O. Grelner voof f.7350. Rijkspostspaarbank. Gedurende April werd op de Rijkspost spaarbank alhier ingelegd f. 11.659,70 en terug betaald f. 18.687,05. Burgerlijke Stand. Geboren: 'Adriana Elisabeth Maria d. van J. H. Bosman en A. C. Slootmans Dirk Leendert z. van C. J. Ramp en H. Gelderblom Gerar dus Jozeph z. van M. Snabel en C. A. Bosman August Maria, d. van C. H. M. Verbakei en C. M. Brand Adrianus z. van Th. L. de Wit en A. W. Benschop Jules Bernardus z. van C. Hogedoorn en E. Pronk Engelina Wilhelmina d. van C. H. Luijbregts en E. de Klerk. Getrouwd: A. van Wijgaarden 33 jr. en C, J. den Ouden 24 jr. Overleden: KI Hoögervorst echtgen. van L. P. J. Burggraaf 49 jr. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Overleden: W. Foets 41 jr. Ondertrouwd: J. H, Pels 33 jr en G. Slootweg 27 jr. Gehuwd: N. H. A. Kaptein 27 jr. en A. .M. v. d. Geest 26 jr. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vergadering Ingelanden Hondsdjjksche Polder. De stemgerechtigden ingelanden van den Hondsdijkschen polder vergaderden. De voorzitter opende waarna de notulen wer den gelezen. De boeken werden goedgekeurd. De inkomsten waren f. 2762.30, de uitgaven f. 2224,53, batig saldo f. 537,77. Overeengekomen werd tot verhooging van het totaalbedrag, waarvoor de molen tegen brand schade is verzekerd. Goedgekeurd werd een tij delijke kasgeldleening aan te gaan tot-een'be drag ad f.700. De begrooting werd vastgesteld op f. 2739,45, bij een omslag van f. 3.50 per H.A. Machtiging werd verleend tot het doen van of overschrij vingen op de begrooting 1940, alsmede tot, het aanbesteden van werken of uitvoeren in eigen beheer. In de commissie tot het nazien der in het vol gend jaar af te leggen-rekening werden benoemd de heeren A L. van Wensveen, N. Koot en A. v d. Vis en'tot plaatsvervanger D. Reyneveld W. van Egmond en P. W. Mr Heemskerk. De heer D. P. van Leeuwen werd herkozen. LEIDERDORP. Opbrengst Collecte „"Winterhulp". De collecte voor „Winterhulp" bracht hier op f. 121,80. NIEUWKOOP. JAARVERGADERING VAN HET „GROENE KRUIS". In hotel Biersma vergaderde de Z.-H. Ver, „Het Groene Kruis" afd.~ Nieuwkoop-Noor den en omstreken. De voorzitter, de heer P. Stam, sprak een openingswoord, waarna de secretaris, de heer Otto, voorlezing deed van de notulen der voorgaande vergadering en een keurig verzorgd en uitgebreid jaarverslag uit bracht. Uit,het verslag van den waarn. pennin meester, den heer W. Bourguignon bleek, dat de kasmiddelen over 1940 hebben be dragen f. 3882.37, de uitgaven f. 2017.53, batig saldo f. 1864.84. De heer G. Verlooij deelde namens de financieele commissie mede de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde te hebben bevonden. Voor 1941 zijn tot leden der financieele commissie benoemd de heeren J. G. Zwart en S. Sannes. Het bestuur gaf een opsomming van den staat en het gebruik van het verplegings- materiaal en over de werkzaamhedenvan de wijkverpleegster. Hieruit bleek; dat alle materialen in goede conditie verkeeren en, dat er door de leden een dankbaar gebruik van wordt gemaakt. Momenteel zijn 6. lig— hallen in gebruik. De aftr. bestuursleden de heeren L. Stop pelenburg, W. Bourguignon en P. Stam werden herkozen. Daarna volgde de jaarvergadering der afd. Bakerhulp en Huiszorg. Na opening door voorzitter Stam, las de secretaresse mevr. Van dén BèrgLeen- hard de notulen en het jaarverslag. Hieruit bleek, dat deze jonge vereeniging reeds veel heeft gepresteerd. Voorgelezen werd een ingekomen dank betuiging van een lid voor de ondervonden hulp. Uit het verslag van de penningmees- teresse mevr. den HertogVergeer bleek een kassaldo aanwezig van ruim f.392. Tot bestuurslid werd herkozen mevr. StoppelenburgZaal, in de vacature ont staan wegens vertrek van mevr. Gründ- lehner werd voorzien door benoeming van mevr. Van. EgmondBothof. De vereeniging telt thans 153 leden. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna d. van W. Blom en A. Schipper Jacoba d. van M. Wijman en E. B. van Leeuwen Dirkje d. van W. Verduijn en C. de Rooi. Ondertrouwd: J. Fransen 26 jr. won. te Ter Aar en C. H. van Beek 24' jr. A- Slotboom 23 jr. 'en P. Boekensteun 19 jr. Getrouwd: M. W, van Zon 26 jr. won. te Bar- woutswaarder en J. M. Verhaar 23 jr. A. van Steijn 21 jr. won. te Zevenhoven en Th. H. Ko- perdraat, 22 jr. P. van Leeuwen 24 jr. won. te Reeuwijk en D. Verduijn 21 jr. Overleden: Bastiaan Pieter Jacob Koole, 56 jr. echtgenoot van L. M. Both Pieternella Bom, 87 jr. wed. van P. van Houten. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus z. van J. van Leeuwen en H. C. Voorn Lijda Cornelia d. van G. Rietveld en D. Zemel. Overleden: W. Kult 32 Jr. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Adrianus, Z. van J. H. Kouwenhoven en P. H. Keïjzer Maria, D. van CJ. Sassen en J. Verhoef Nico Anthonius, Z. van H. van Tol en A. M. Lenting. Gehuwd: Nicolaas Gerardus Pieterse 27 j. en Hendrika Elizabeth Hoogervorst 26 j. Cor nells Adrianus de Jong 27 j. en Maria Johanna Cornelia Speet 30 J. Examens E.H.B.O. Dezer dagen werd door dr Montagne in de Chr. Nat. School examen afgenomen voor het eenheidsdiploma E.HJ3.0. Alle candidaten slaag den, t.w, de dames A. Bos, J. Bos, N. Goedhart- Lafeber, N. van Harten, J. Kesting en J. P. Rietveld-Pijper en de heeren L. Koning en M. Rietveld. Allen werden opgeleid door dr. QuarteL WADDINXVEEN. Opbrengst Collecte „Winterhulp". De laatstgehouden collecte voor „Winterhulp" heeft alhier opgebracht de somma van f384,94. De acht collecten hebben nu gezamenlijk opge bracht een bedrag van f. 2574,30. Van het hoofd kantoor „Winterhulp Nederland" werd ln totaal ontvangen een bedrag van f. 4280. Hierbij is inbegrepen een bedrag van f.400 voor kin dervoeding, dat'een dezer dagen opnieuw werd ontvangen, met de bedoeling, dat dit nuttige werk ook in Mei doorgang zou kunnen hebben. AALSMEER. VERSLAG COÖP. VEILINGSVEREENIGING „BLOEMENLUST", Totaalomzet f; 2.531.437.61. Het zoo juist verschenen jaarverslag van „Bloemenlust" geeft ons interessante cij fers inzake dit bedrijf. Natuurlijk werd dit eerst sterk beheerscht door de oorlogsge beurtenissen, doch aan het einde van het jaar kon toch een vooruitgang van f. 137.887.57 geconstateerd worden. De totaal omzet bedroeg f. 2.531.437.61. Ruim 49 millioen rozen werden geveild. 29 millioen ainjers, ruim Wi millioen serin gen -benevens vele honderdduizenden di verse andere sóórten bloemen, werden te vens verhandeld. Meer dan 7 millioen rozen bleven onverkocht. 4 millioen anjers draaiden door. Door de Sierteelt-Centrale werd voor deze produc ten uitbetaald een bedrag van meer dan f. 105.000.—. In.totaal werden 894 veilingen gehouden met 943.246 nummers. Jaarvergadering Ver. tot steun der Weduwen. Deze vereeniging. gevestigd aan den Uiterweg hield haar slecht bezochte jaarvergadering. Uit de verslagen bleek dat de vereeniging langzaam in ledental achteruitgaat. De ouden vallen af door den dood, en jongeren komen er niet meer bij. In de cijfers komt dit ook tot uitdrukking. De inkomsten bedroegen f. 798,43. Aan weduwen werd uitgekeerd ,f. 915; andere uitgaven f. 104,78. Een nadeelig saldo aldus van f 221,35. Het saldo per 31 Dec. '40 bedroeg f. 1137,70. De aftr. bestuurleden werden her kozen. terwijl in twee vacatures werden geko zen de heeren J. Buis Jr. en C. Joore Jz. Een vereeniging met weinig pretentie's maar met een humane werkkring! i Stijgende opbrengst collecte „Winterhulp". De opbrengst der huiscollecte met bus sen voor „Winterhulp" heeft bedragen f. 519.36 en die der straatcollecte (speld jesverkoop) f. 115.58. De totale opbrengst is dus f. 634.94. Kon bij het meedeelen van het resultaat der laatstgehouden lijstcollecte worden vermeld, dat deze ruim f100 meer had opgebracht dan de vorige inzameling met lijsten, thans kan worden vastgesteld, dat ook de opbrengst der bu§- en speldjescol lecte een stijging vertoont. De laatstgehou den buscollecte met speldjesverkoap bracht n.l op resp, f.380.851/* en f. 70.37Vj, of to taal f451.». Het ontvangen bedrag van f.4280 is dus be steed als volgt: f. 1900 aan de zoo noodige kin dervoeding (er werd reeds eerder f. 1500 voor dit doel ontvangen)f2380, aan waardebons ter verdeeling -aan behoeftige gezinnen. Men ziet dus weer opnieuw, dat het ge*d nuttig besteed wordt! Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Dirk, Z. wan J. D. van Wichen en W. Huizer Johannes Wijnand, Z. van H. van der Graaf en M. E. van Lonk- hiüjsen. Gehuwd: A. P. Moons en W. M. van Tol J. D. Geerlof en A. C. Stormbroek K. Slin gerland en T. J. Zwanenburg H. K, Snoeü en N. van Rhijn. Ondertrouwd: P, Oudijk en K. Lamens. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Annigje Catharina, d. van A. Noordam en M. van Rijn Cornells Ger rit, z. van J. van Klaveren en J. E. Nell. Opbrengst Collecte „Winterhulp." De laatste gehouden collecte voor „Win terhulp" heeft f. 61.86 opgebracht. Vergadering Ingelanden polder Oudendijk. De ingelanden van den polder. Oudendijk kwamen in vergadering bijeen. De reke ning over 1940 werd vastgesteld en de om slag per HA. bepaald op f.13, vorige jaar f.9. Tot secretaris-penningmeester werd gekozen de heer Schaminee. ZWAMMERDAM. Opbrengst Collecte „Winterhulp". De laatste alhier gehouden collecte op straat en langs de huizen ten bate van „Winterhulp" heeft opgebracht f. 39,95. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem Veerman 32 j. en Maria Adriana Zwaneveld 22 j. Overleden: Cornelia Pieternella Dekker 71 j„ eohtg. van Willem van der Panne Jan Tee-, kens 71 j., echtgenoot van Neelt.je Molenaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Franciscus. z. van J. C. Wies en H. Enzler Petronella Hendrika Maria, d. van G. J. van Grieken en W. Jooren Jeannetta Aletta, d. van H. Prins en A. den Ouden Martinus, d.yvan H. van Wieringen en P. Roeland. Ondertrouwd: J. Meivogel. 28 jaar en T. M. Geereking, 22 jaar. Getrouwd: J. Pannekoek. 28 jaar en C. Alder- den, 24 jaar. HILLEGOM. Burgerlijke >tand. Geboren: Johanna Geertruida Maria, D. van L, P. van Loon en E. J. Warmerdam Dina Adriana, D!" van P. van Beek en W. F. Hartman Geertruida Maria Johanna, D, van P. A. G. Versteegé en M. C. van der Salm Bernardus Boudewijn, Z. van M. van der Stelt en M. de Graaf Catharina Wilhelmina. D. van D. Th. Bakker en H. Kr ook. Ondertrouwd: P. J. van der Klugt en E. C. van der Paal J. A. de Bruin en B. M. Assen delft C. van Bemmelen en A. M. Aangeenbrug Getrouwd: C. M. Elfering en P. A Raamsveld H. J. Pijpers en C. J. Rotteveel. Overleden: C. van den Berg, wed. van F. Schipper, Vr. 90 J. KATWIJK AAN ZEE. Jaarfeest Knapenvereeniging „Samuël". De derde en laatste groep van bovengenoemde vereeniging kwam in de. Oranjezaal van het Jeugdhuis bijeen in tegenwoordigheid van vele ouders. Na opening met het zingen van ps. 68 10 eri gebed las de voorzitter, de heer KL Jonker, 2 Tim. 3 en heette allen hartelijk wel kom. Voorts sprak de voorzitter een inleidend woord, waarna met evenveel succes aLs de beide vorige feestbijeenkomsten, hst programma af gewerkt werd. LISSE. Gevonden voorwerpen. 2 Bruine handschoenen, hond, sleutel. Inlichtingen op het politiebureau. Oude rijwielmerken voor Winterhulp. De oude belastingmerken kunnen voor Winter hulp worden gedeponeerd in een bus in de nal van het Gemeentehuis. - Ten nadeele van fa. T. alhier werd een partij confectlegoederen ontvreemd. VALKENBURG. Opbrengst collecte „Winterhulp". De straatcollecte voor Winterhulp 'Nederland heeft alhier opgebracht de somma van f. 22.73. Burgerlijke Stand, Ondertrouwd: Arie den Admirant en Lena Jansen. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Maria Cornelia, D. van Ch. A. v. d. Salm en J. J. P. Prins Petrus Jo hannes Jacobus, Z. van J. v Gerven en G. M. y. Emmerik. Overleden: Margaretha Cornelia van der Meer 72 j„ wed. van B. Schulte. WARMOND. Vergadering R.K. Ziekenhuis verpleging. Onder voorzitterschap van den heer F. Slager vergaderde in Hotel De Stad Rome de R.K. Ziekenhuisverpleging. Na een woord van welkom, las de secretaris, de heer Ho- genboom de notulen, die onder dankzegging vastgesteld werden. De penningmeester, de heer Flint, bracht het financieel verslag, en de secretaris een overzichtelijk jaarverslag uit. Een voorstel om den maximum -leeftijd voor toetreding tot de vereeniging te stel len op 55 jaar met dien verstande, dat iemand, die in een andere plaats reeds lid was van een ziekenhuisfonds, automatisch wordt overgeschreven bij dit fonds. Als be stuursleden werden gekozen de .heeren Sla ger, van der Vooren en Weyers. Hierna zet te dr. Walenkamp leerzaam uiteen, wat de medici onder een operatie verstaan. Na rondvraag volgde sluiting. Mond en Klauwzeer. In deze gemeente is thans bi] het vee van verschillende boeren de gevreesde ziekte mond en klauwzeer uitgebroken. Bestrijdingsmaatre gelen zijn genomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theodora Aagtje d van J. Scheltens en J. Th. van Seggelen 'Adriana Elisabeth d. van C. N. -van Winsen en A. J. Keyzer Grietje Cornelia' d. van G. M. Schyf en J. Nek Johannes Koenraad z. van C. W. Heyl en D. J. v. d. Berg Johanna Maria d: van P. M. Sikking en J. G. Koppers. Gehuwd: C A. Verkley jm. 34 jr.-en M, A. v. d. Geest jd 33 jr. Overleden: J. G. van Noort echtgen. van G. •v. d, Berg 74 jr: J. C. Waasdorp 2 jr C. G. van Seggelen geb. Nulkes 53 jr. G. M. Kraan geb. -Je Groot 68 jr. Zondag. Hooigracht 30: Samenkomsten te 10 uur van. en 7% uur nam. Evang". Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6Mi uur nam. Luthersche Kerk: Concert Jan Prins en Hennle Schouten. 2& uur nan. Oegstgeest (Geversstr, 13): Oerau Gods: 10 uur voorm. en 4'A uur nam. ttlOtilXMPISN T 18 laar; 14 jaar; I aDe leeftijden. Luxor-theater: „Gevaarlijke vrouwen" t. Dagelijks nam 2 en 3 u„ 's Zondags 2—7 trar. doorl. voorstelling. Lido-theater: „Wat zouden uw drie wenacben zijn?" Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 430 en 7% u. Woensd en Zaterd. mattnée 230 il Trianon-theater: „De vrooljjko vrouwtje*" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags ran 2—6.80 uur doorl voorstelling. Casino-theater: .Marionetten" Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur. Zondags te 2, 4% en 8 var. Rex-theater: „Watt en Watt als daöoo- zen" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 2—6H trar doorL voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur, (Zondags gesloten) „Grenspatrouillr. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Mei 20 uur tot Zaterdag 17 Mei 8 uur waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, telef. 20406 en de Züider Apotheek, Lammenschansweg 4, telef. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, telef. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de dokteren Hovens Greve. Jasperse, Meyboom, Nieirwawaag, Stoffers en Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 20300. 1 LUCHTTEMPERATUUR. 1 9 uur voorm.: 7 gr. C. (46 gr. R). Gironummer ran 4e W. H.N 5 5 53. De Bank ran de W.B.N. fs Kas- rereenlging Amsterdam. Postgironnmmer 877 Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk tn veler teren. Bel 24244 De Radiotechnische Dienst IEMCO n.v. NIEUWE RIJN 32. 5798 (Ingw. Med.) Op 't zelfde oogenblik was 't, als klonk een stem uit den hooge die mijn barmhartigheid prees en mij toeriep dat die goede daad stellig niet onbeloond zou blijven. Ik zétte mijn tocht voort, totdat de nacht inviel en de duis ternis mij belette verder te reizen. Geen spoor van eenig dorp was te ontdekken; het geheele land was onder sneeuw be dolven en ik kon geen weg ontdekken. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: A. Tersteeg en H. M. v. d. Zwet W. P. Wahle en M. H. H. v: d. Feesten A. van Steijn en T. H. Koperdraad. RAADSAGENDA. De raad vergadert Maandag a.s. ten raadhuize om 10 uur v.m.. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 3. Verzoek bijz. scholen om beschikbaarstelling van gelden voor leer middelen ten behoeve van vak 7.-4. Voor stel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake den vleeschkeuringsdienst mét Alphen a. d. Rijn en zes andere gemeenten.5. Wijziging gemeente-begrooting 1940. Drie koeien te- water. Dezer dagen geraakte van den landbouwer C. alhier, bij het naar de weide brengen drie run deren in de Ringvaart. Het kostte veel moeite, voordat men de dieren tegen den hoogen wal kant had opgetrokken. Daarvoor hestond groote belangstelling. ZOETERWOUPE. GEMEENTERAAD. Het Gymnastiekonderwijs Gratifi- oatie voor de volontairs. Daar dé raadsvergadering op Donder dagmorgen wegens onvoltalligheid niet kon doorgaan, werd giseravond vergaderd onder voorzitterschap van den burgemeester. Af wezig de heeren Meijdam, de Groot en van der Ploeg. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten aan de R.K. Jongensschool aan den Schenkelweg f. 1031,22 beschikbaar te stel len voor den aankoop van nieuwe banken. In verband met de invoering van het vak lichamelijke oefeningen aan de lagere scholen werd besloten: a. van de Patro naatscommissie te huren het patronaat voor het geven van genoemd onderwijs tegen f. 550 per jaar. In dit lokaal kan dan onderwijs worden gegeven voor 3 scholen nl. de R.K. Jongensschool, de R.K. Meisjes school en de O.L. School; b. aan het schoolbestuur aan den Hooge Rijndijk een jaarlijksche vergoeding te ge ven varf f275 voor het gebruik van het gymnastieklokaal aldaar; c. te benoemen tot vakonderwijzer voor de lichamelijke oefeningen aan de O. L. school alhier de heer J. J. Penders Jr. te 's Gravenhage tegen f. 1.50 per lesuur; d. een vergoeding van f.100 p. j. toe te kennen aan de vakonderwijzers voor het geven van een applicatiecursus aan de leer- 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6