LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 10 Mei 1941 Onze tabaksvoorzïening Het prijzen van goederen en diensten Buitenland Eén jaar geleden: PHILIPS BEURSO VERZICHT iT\ H \x r l r 1 Definitieve regeling van Jodenvraagstuk bij vredessluitmg Familie-berichten MAIKÏ k GIMCtflTEN Stadsnieuivs Ou ze telefoonnummers Directie en Administratie25041 Redactie No. 21507 Het weekblad van den economiachen voorlichtingsdienst bevat een artikel over de werkzaamheden van het rijksbureau voor labak en tabaksproducten, hetwelk Jiesluit als volgt: Het laat zioh aanzien, dat de voorraden sigarentabak in hoofdzaak tabak van Nederlandsch-Indischen en Zuid-Ameri- kaanschen oorsprong zoolang de oorlog duurt niet zullen kunnen worden aangevuld en de sigarenlndustrie dus op den duur haar werktijden nog meer zal moeten inkrimpen dan thans reeds het geval is en mogelijker wijze zelfs geheel zal moeten worden stil gelegd. Met het oog hierop heeft het rijks bureau dan ook medewerking verleend aan de instelling van een wachtgeldfonds voor arbeiders in de sigarenlndustrie. De sigarenlndustrie beschikt thans nog over voldoende grondstof om tot einde 1941 te kunnen doorwerken.- Voor de sigaretten en de kerftabakindustrie zijn de perspectie ven iets beter. De mogelijkheid is namelijk geopend tot aanvoer van tabak. De afnemers van tabaksoorten grossiers en kleinhandelaren kunnen zoowel ten aanzien van fabrikanten als onderling aan spraken doen gelden op leveringen in de zelfde verhouding als in 1939 heeft gegolden. Deze aanspraken zijn echter niet in een voor alle gevallen geldend percentage uit te drukken. Klachten over aflevering van ta baksproducten worden onderzocht door het op verzoek van het rijksbureau door de industrie-tabak-commlssie Ingestelde centrale klachtenbureau, welks beslissingen vla het rijksbureau aan de betrokkenen worden kenbaar gemaakt. Ingeval van klachten over onvoldoende aflevering aan grossiers of winkeliers wordt steeds nauwkeurig rjagegaan hoe de indl- vidueele positie van den betrokken fabri kant of grossier is. De wisselingen in de afleveringscapaci teit van de verschillende fabrieken zijn uiteraard voor de consumenten merkbaar; het is echter onjuist uit tijdelijke schaarsch te aan tabaksproducten bij de detaillisten de conclusie te trekken, dat de binnen^ landsche markt zou zijn uitgeput. Voor sigaren bestaat de zekerheid, dat tot begin 1942 in belangrijke mate aan de vraag van de Nederlandsche consumenten zal kunnen worden voldaan: voor kerftabak en sigaretten loopt die zekerheid tot April 1942 en daarna bestaair ook bij voortduring van den oorlog nog mvoermogeiijkheden voor de grondstoffen van deze producten. De inkrimping van de productie en van den afzet, die indordaad aanzienlijk is, heeft ten doel zoo lang mogelijk met de beschikbare voorraden uit te komen; dit is In het belang zoowel van de werkgevers en de werknemers in de tabakverwerkende in dustrie als van de handelaren in en de ver- bniikers van tabaksproducten. 24 MEI IN WERKING. Het heden verschenen verordeningen blad bevat een besluit van de secretaris sen-generaal van de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij en van waterstaat over het prijzen van goederen en diensten. In dit besluit wordt bepaald, dat een ieder, die als kleinhandelaar of in een andere hoedanigheid in den kleinhandel voedlngs- en genotmiddelen, textielwaren ot lederwaren ten verkoop aanbiedt, ver plicht is deze waren te prijzen. Het prijzen dient te geschieden onder vermelding van de kwaliteitsaanduiding en de verkoop eenheid. zooals deze inden handel gebrui kelijk zijn. De gemachtigde voor de prijzen kap de Verplichting tot vermelding der prijzen tot den verkoop van andere roerende goede ren, tot het verhuren van roerende goede ren, alsmede tot het verrichten van dien sten. uitbreiden. Het prijzen moet op duidelijk zichtbare en leesbare wijze geschieden: Bij waren, 'welke in etalages, uitstalkast ten, binnen of buiten den winkel, op ver koopstands of anderszins zichtbaar uitge stald worden, -door het ganbrengen van Prijskaartjes. Bij waren, welke voor onmlddellijken ver koop gereedgehouden worden, doch niet zichtbaar uitgestald zijn, hetzij door de goederen of hun verpakkingen of de voor werpen,, waarin zij worden bewaard van een desbettreffend opschrift of van prijs kaartjes te voorzien, hetzij door prijslijsten op te hangen of ter inzage neer te leggen. Bij waren, welke door middel van mon sterverzamelingen worden aangeboden, netzij door op elk monster een prijskaartje aan te brengen, hetzij door aan elke mon sterverzameling prijsopgave der opgenomen monsters te hechten, Indien behalve de verlangde prijzen nog toeslagen of andere kosten in rekening worden gebracht, dient dit bij de prijzen te worden vermeid. De gemachtigde voor de prijzen geeft de voorschriften tot uitvoering van dit be sluit. Zij worden in de Nederlandsche Staatscourant bekendgemaakt. De gemachtigde voor de prijzen kan te vens ontheffing van de bepalingen van dit besluit verieenen. De bepalingen van dit besluit zijn niet van toepassing op openbare verkoopingen van roerende goederen. Dit besluit treedt 24 Mei in werking. Tegelijkertijd treden artikel 8 van de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 en andere voorschriften in zake prijsvermel- d'ng buiten werking. sche Bank te Amsterdam en door haar bij kantoren nog tot en met 31 Mei 1941 in betaling aangenomen of Ingewisseld. Na 31 Mei 1941 kunnen de .munten niet meer 'worden ingewisseld. De uit den omloop genomen rijkscrediet- kasmunten zijn na afloop van 31 Mei 1941 ongeldig. Voor ongeldig geworden rijks- credietkasmunten wordt geen vergoeding gegeven. Deze verordening treedt heden in wer king. HET BEGIN VAN HET DUITSCHE OFFENSIEF IN HET WESTEN. De verjaardag van het begin van het Duitsche offensief in het Westen in 1940 is voor de Duitsche pers aanleiding tot be schouwingen over de militaire en. politieke gevolgen van de Duitsche overwinning aan het Westelijk front. De bladen schrijven, dat de datum van den tienden Mei 1940 niet alleen militair beslissend is geweest, doch een politieke omwenteling op het Europeesche vasteland bewerkstelligd heeft. De Berliner Boersen Zeitung noemt den veldtocht, welke op 10 Mei 1940 begon, de j onontkoombare noodzakelijke voorwaarde i voor den oorlog van vernietiging welke het Duitsche rijk ter zee en In de lucht met' steeds toenemende hevigheid tegen Enge land kon voeren. - De Berliner Lokal-Anzeiger schrijft, dat de tiende Mei voor altijd een dag van waarschuwing voor de volkeren zal blijven, die hun lot aan Engeland hadden toever trouwd. Het jaar, dat tusschen de belde Meidagen ligt, heeft bewezen, hoeveel kans Duitschland heeft óm zich met de wapenen de levensrechten te bevechten, welke langs den weg van vreedzame pogingen tot over leg hardnekkig geweigerd zijn. De Deutsche Allgemeine Zeitung spreekt van een „revolutie" van den tienden Mei en schrij't. De geschiedenis zal de nieuwe ordening van Europa in de twintigste eeuw dateeren vanaf den tienden Mei 1940. In die ochtenduren passeerde de Duitsche re volutie de beslissende grens en trok het continent uit de scharnieren. Churchill heeft deze revolutie tot den dag van heden nog altijd niet begrepen. Vernietigend zal zij over hem lostrekken. (DN.B.) 'OPROEP AAN DE ARABISCHE VOLKEREN. In een door den zender Bagdad versprei den oproep van de Iraksche regeering won den de Arabische volkeren aangespoord, hecht bijeen te staan. De thans begonnen oorlog tegen Engeland is de vrijheidsstrijd van de Arabische wereld. Voorts „heeft de zender Bagdad een door tien Arabische stamhoofden aan minister president Kailani gerichten brief voorgele zen, welke als volgt luidt: „Jaren hebben wij op dit oogenblik gewacht. In 1929 waren wij nog niet voldoende bewapend èn ook het Iraksche leger was toen niet zoo goed ge organiseerd en uitgerust. Niettemin gingen wij toen tot den strijd tegen Engeland over. Thans zijn wij besloten, 'dezen oorlog tegen den grootsten vijand van ons volk tot aan de bevrijding voort te zetten. (D.N.B.). Alleen de „PhiliShavé" 6 heeft zes roteerende beitels, een 6peciaal ontwikkelden motor die altijd, hoe stug de baard ook is, op de jniste snelheid draait. De huidspanner houdt de huid strak en verzekert snel en grondig scheren. Eet ap paraat met den ronden kop. Prijsfl. 21.80 E Ir H O 1 v L ji 2737 (Ingez, MedJ Met betrekking tot de regeling van de Jodenkwestie in het bezette Fransche ge bied zijn van bevoegde Duitsche zijde aan Parijsdie journalisten - ophelderingen ver strekt,-welke erop duiden, dat de uniforme regeling van de Jodenkwestie als een in ternationaal vraagstuk gewenscht is. Een definitieve regeling voor geheel Europa zal bij het sluiten van den vrede geschieden. (D.N.B.) BENOEMING VAN JONGERE GENERAALS IN ENGELAND. De Britsche nieuwsdienst meldt, dat twee luitenant-generaals tot bevelvoerende ge neraals zijn benoemd. Het zijn luitenant- generaal Carr en luitenant-generaal Thor- ne, die in de plaats komen van hun aan zienlijk oudere voorgangers. Het Britsche ministerie van oorlog deelt in dit verband mede, dat thans de politiek gevolgd wordt om de belangrijkste commandoposten in handen van jongere generaals te leggen. (D.N.B.) FRANKRIJK BESCHIKT NOG OVER EEN STERKE VLOOT. HET IRAKSCHE LEGERBERICHT. HET BUITEN OMLOOP STELLEN EN HET INNEMEN VAN RIJKSCREDIET- KASMUNTEN. Na 31 Mei ongeldig. f Het nieuwe verordeningenblad bevat een verordening van den Rijkscommissaris van Jet bezette Nederlandsche gebied betref- rende het buiten omloop stellen en het in- flejnen van rijkscredietkasmunteri. tn deze verordening wordt bepaald, dat 5*c, rijkscredietkasmunten van 10 en 5 jjeichspfennig na afloop van *5 Mei 1941 jaar hoedanigheid van wetf-dg betaalmid- Jel in het bezette Nederlandsche gebied veniezen. Heze munten worden ingevorderd om uit jen omloop te worden genomen. De mun- €r)Jvorden door de „Reichskreditkasse" te alsmede door de Nederland- De Iraksche regeering heeft het volgende communique uitgegeven. Aan het westelijk front is de toestand onveranderd. In de eerste week bedraagt het aantal neergehaalde vijandelijke vliegtuigen 49. Op 3 Mei werden verkenningsvluchten ondernomen boven het vliegveld van Sinel- debbane, Habbaniyah en elders. In de vroege ochtenduren ondernamen vijandelijke vlieg tuigen een aanval op Mossoel en wierpen eenige bommen. Het Iraksche luchtdoelge schut haalde een vijandelijk toestel bij Makhzoem omlaag. De bestuurder werd ge vangen genomen. De tweede inzittende kwam in de vlammen om. Aan het zuidelijk front is de toestand eveneens onveranderd. Een reeks vijande lijke bombardementsvliegtuigen vloog giste ren over Bagdad en over eeniga militaire kampen zonder echter schade aan te rich ten. Boven de voorsteden van Alroebbane werden bommen geworpen, waarbij echter niemand gedood werd. Het Iraksche lucht doelgeschut haalde een Wellington bom menwerper omlaag, toen hij het kamp van Aloeatsjoeatsje bombardeerde. ONDERHOUD TUSCHEN MENZIES EN HULL. De Australische ministerpresident, Men- zie§, heeft gisteren een langdurig onder houd gehad met Cordell Huil. Het gesprek diende, naar Huil later meedeelde, tot het uitwisselen van inlichtingen en meeningen over vraagstukken van wederzijdsch be lang. (D.N.B.) VERKLARING VAN JAMES ROOSEVELT. Kapitein James Roosevelt, de zoon van den president, die als waarnemer in Caïro vertoeft, heeft daar, volgens een bericht van Associated Press, gezegd, dat de Ver- eenigde Staten Engeland thans het best zouden kunnen helpen door de volle ver antwoordelijkheid op zich te nemen voor de leveringen van materiaal óver den At- lantisehen Ooeaan. (D.N.B.) DE BELGISCHE EN NOORSCHE GEZANTEN IN MOSKOU. Van welingelichte zijde wordt vernomen: Naar in journalistieke kringen te Moskou verluidt, zou het volkscommissariaat voor buitenlandsche zaken aan den Belgischen gezant in Moskou Heynjick en den Noor- schen gezant Maseng, hebben medegedeeld, dat naar de opvatting van de Sovjet regee ring België resp. Noorwegen niet meer als souvereine staten beschouwd kunnen wor den. Dientengevolge hebben ook de diplo matieke volmachten van de gezanten haar geldigheid verloren, te meer daar de Sovjet- regeering zelf in de betrokken landen geen diplomatieke vertegenwoordigingen meer heeft. Ook aan den Joegoslavischen gezant, Gavrilowitsj zou meegedeeld zijn, dat zijn diplomatieke volmachten niet meer erkend zouden worden. Men beschikt nog niet over een offioieele Russische bevestiging van deze inlichtingem (A.N.P.). Ten aanzien van- Amerikaansohe dreige menten tegen de Fransche bezittingen in Afrika heeft ambassadeur de Brinon aan Amerikaansche journalisten verklaard, dat wanneer de Ver. Staten Da'kar zouden willen gaan bezetten, zij het met geweld zouden moeten innemen, want Frankrijk beschikt nog altijd over een aanzienlijke marine, die gereed ligt om in werking te treden. De Fransche marine kan in geval eener Ame rikaansche interventie een groote rol spe len. De Fransche regeering heeft de regee ring der Ver. Staten er reeds van op de hoogte gesteld, dat de Fransche koopvaar dijschepen door oorlogsbodems zullen wor den vergezeld, indien Groot-Brittannië zou voortgaan, schepen in beslag te nemen, welke het moederland van levensmiddelen voorzien. De Britsche blokkade kan niet onbeperkt geduld worden. Admiraal Darlan heeft den Amerikaansdhen ambassadeur te Vichy reeds op den ernst van den toestand gewezen. Zouden de Ver. Staten aan den oorlog gaan deelnemen, dan zal het de ge meenschappelijke taak van Europa zijn, ook een gemeenschappelijke verdediging te organïseeren. (DNB). AMSTERDAM. 10 Mei. Waar de beurshandel deze w'§ek bijna aan houdend van kleineren aard was geweest, kon moeilijk, worden verwacht, dat de affaire op de Zaterdagochtendbeurs een uitbreiding zou on dergaan. De omzetten waren vandaag dan ook zeer klein, cn nu en dan scheen het wel alsof de handel geheel tot stilstand was gekomen. Op geen enkele afdeeling ontwikkelde zich af faire van beteekenis. waarbij in aanmerking dient" genomen, dat er wederom geen factoren waren, welke bij een beoordeeling van de markt situatie goed houvast gaven. De laatste dagen was er in enkele industriepapieren nog wel iets omgegaan, voornamelijk AJC.U.'s maar ook in dit fonds was vanmorgen maar weinig te doen. De koers was vrijwel onveranderd, maar kon toch gemakkelijk gehandhaafd blijven. In weer wil van het gebrek aan affaire was de stemming over het geheel genomen goed prijshoudend, want al kwamen nergens veranderingen van be teekenis voor, zoo legden de koersen onder beurs- t{jd toch een neiging tot oploopen aan den dag. De Philipsaandeelen stegen van 2131/4 tot 215^ Unilevers van 117 1/4 tot 118 waarbij tegen het slot op ongeveer de beste prijzen werd gehandeld. De minder courante Indus- trieelen lagen goed in de markt, maar de be langstelling was gering. Voor Indische cultuur fondsen was de animo bijna geheel verdwenen. Op de tabaksmarkt was bijna niets te doen. En voor de Sumatra aandeelen kwamen slechts enkele noteeringen tot stand, waarbij aandeelen Deli Mij. en Senembah's iets lager kwamen te liggen. De Suiker afdeeling was stil. H.V.A's wer den op 417 ingezet, maar konden later in den ochtend 420 bedingen. Voor enkele incou rante, soorten kwamen iets hoogere noteeringen tot stand. De omzetten in Rubberaandeelen waren minimaal. Amsterdam Rubbers konden zich na prijshou dende opening echter eenige procenten ver heffen en stegen van 2661/4 tot 269%. De minder gangbare soorten waren prijshoudend. Voor Scheepvaartaandeelen bestond bijna geen belangstelling. Nu en dan werd een. enkele transactie afgesloten, bet koerspeil bleef bijna ongewijzigd. Dat er weinig omging op de beurs, werd voorts duidelijk aangetoond door Olies, het toonaangevende petroleumaandeel werd slechts spaarzaam verhandeld. Ook hier kon onder beurstijd toch een i kleine verbetering worden waargenomen van 230Mj tot. 2323/4%. De affaire in beleggingsfondsen droeg een traag karakter. De Nederlandsche Staatspapie ren waren overigens goed gedisponeerd. De go- staffelde leening was vrijwel onveranderd. De nieuwe 4% obligation werden wel iets lager in gezet en bij de opening afgedaan tegen 07 15/16, maar naderhand kon 981/16 worden gemaakt. De Oude Schuld was stil. Indische leeningen bijna onveranderd. Voor gemeentelijke en pro vinciale obligaties openbaarde zich ook thans weer op kalme wijze eenige vraag, Pandbrieven waren stil en zoa goed als ongewijzigd. Prolongatie 2 3/4%. CA.N.P.) r* De eigenaar van Wira-Radio, de heer J. Baart, heeft zijn winkel aan de Haar lemmerstraat 91 een grondige verbouwing doen ondei^aan, waardoor de verkoops- en expositieruimte meer dan tweemaal zoo groot is geworden als voorheen. Daardoor was het tevens mogelijk een aanzienlijke uitbreiding te geven aan de sorteering iairu pekappen, welke alle in eigen atelier wor den vervaardigd, terwijl de heer Baart zich voorts verder heeft gespecialiseerd op het gebied dei* geluidversterkers-installaties. Onze stadgenoot de heer K. P. vap der Wel is door de classis Lelden der Gerefor meerde Kerken met goed gevolg praepara- toir geëxamineerd en beroepbaar verklaard. (2 lijnen) NED. HERV. KERK. Beroepen te Nieuwe Pekela ds. A. van der Most te Farmsum. OUD-GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Monster de heer A. P. Lucas, leerend ouderling te Gravenzande. LEIDEN, 10 Mei Botermarkt: Boerenboter prima f. 1.72K—1.75. Aanvoer 250 k.g. Handel goed. LEIDEN, 9 Mei Veemarkt: 18 Stieren; 134 Kalf- en Melkkoeien f.280—550. handel matig; 117 Varekoeien f.200380, matig; 32 Pinken. f.160170, m.; 8 Graskalveren; 149 Nuohterè slachtfokkalveren; 437 Weldeschapen f.36—50, vlug; 379 Lammeren; 266 Mestvarkens f.34—50, tam. vt; 380 Biggen f. 18—25. t. Yl; 50 Bokken en geiten f.25—80- t. vl. BOSKOOP, 9 Mei. Coöp. ver, „D0 Bosk. Vei- lirig. Rozen per bos: Dorus Rijkers 220300 et.; Rosa Mundi 80—140 ct.; Butterfly 120140 et.; Briarclif 90120 ct.; Rosalandia 58—80 ct.; El len Poulsen 68-^-96 ct.; Queen Mary 130170 ct.; Florex 110—130 ct.; August Noack 100150 ct.; Paul Orampel 180—240 ct.; Babyrozen 170 —260 ct.; Eisen Poulsen 80—200 ct.; Vierlanden 1330180 ct.; Pechtold 150170 ct.; Steward 90—110 ct.; Edith Helen 120—190 ct.; Wendland 110—140 ct.; Wilh. Kordes 60—100 ct.; Hadley 180220 ct.; Ingar Olsson 110180 ct.; Ge mengde rozen 50—70 ct. Diversen per bos; Aaa- leabloemen 150—210 ct.; Clematis Prins Hendrik 160180 ct,; idem l'Azurstern 55 ct.; idem Mi$s Batemann 40' ct.; Rhododendronbloemen 110— 140 ct,; idem Pink Pearl 150170 ct.; Lathyrus 2838 ot.; Anemonen 24 ct.; Prunustakken 27— 32 ct. Diversen per stuk: Clematis Nelly Moser in pot 75—95 ct.; Jap, Azalea's 70120 <^t, HOOFDDQRP. 8 Mei. B Witte tarwe f. 12,25; rogge 11,25; Chevalier gerst f. 11,15; Brouw f. 11,75; wintergerst f. 10,75; haver f.9,25; dui- veboonen f. 14,75; paardeboonen f.13: bruine boonen f. 23,25; groene erwten f. 13.25; pale erwten f. 19,75; gele mosterd f. 18,75; kanarie zaad f. 12,75; karwijzaad f.31,75; blauwmaan- zaad f.44—46; koolzaad f.'17,25. Alles per 100. KG. zonder baal, HONSELERSDIJK, 9 Mei. Groentenvelling - Komkommers 23, 2e 17 per stuk; radijs 2,20; bloemkool 25, 2e 18,80; sla 7, 2e 5,50 per 100; spinazie 8; rabarber 9 per KG. HONSELERSDIJK. 9 Mei. Groentenveiling - Bl. druiven 5,30—6,20; dubb. bessen 5,80—5,90; postelein 23—24; tomatén 1—1,20, 2e 45—95; dubb. boonen 2,10; snij 1.70 per KG.: bloemkool 18—25, 2de 8—16; komkommers 18; perziken 27—59 per stuk; raapstelen 9,60—ft per 100 KG.; radijs 2,10; sla 90—3,30; peen 10—19 per 100; stoofsla 6,50—13, 2e 3,102,60 per 100 KG.; andijvie 44—64 per bak. LEEUWARDEN, 9 Mei Ver. van Zuivel- maatschappyen: Edammer kaas 20 pi. f.44 per 100 k.g.; 40 pl. f.67.50; Goudsche kaas 20 pl. f.44; 40 plus f. 67.50; Broodkaas 40 pl. f. 67.50; Leidsche 20 pl. f.46. NAALDWIJK, 9 Mei. Groentenvelling. Dubb. bessen 5,70; aardbeien JL85—3.85; champignons 3,603,95; druiven 5,70——5,90snijboonen 1,30— 2,15; witlof -15aardappelen 76—80; poters 60 95; kriel 33—40 per KG.; sla 7, 2e 5,50; kelen 9,50—12: peen 14—20; peterselie 8,40—9,20; ra dijs 2.20, 2de 1,76; bloemkool 23. 2e 18,80 p .100; rabarber 9 per 100 KG.; spinazie 8, 2e 3,80—6,40 per 100 KG.; tomaten 1,10 per KG.; komkom mers 23, 2e 17,50 per 100; andijvie 41—70 per 4 KG. N RIJNSBURG, 9 Mei. Groentenveiling. Wasch- peen 4.50—5.30 per kist, Prei 15.00—17.00, Witlof 12.00—16.00, Rabarber f9.00, Knolrapen f. 4.00, Spinazie 4.506.00 per 100 kg. Peterselie 8.50 10.00 Selderie 6.50-7.00 per 100 bos. RIJNSBURG, 9 Mei. Bloemenveiling. Carrara 46—50 ct., Fantasie parkiet 60—65 ct., Yellow King .3236 ct., Copland 3440 ct., Bartigon 3438 ct., Baron 2834 ct„ Koudegrond tulpen: Gemengd 20—25 ct., Couleur Cardinal 24—26 et- Rijzende Zon 2226 ct., Cramasle brillant 16 20 ct., La Reine 1418 ct Actea 5065 ct., Hor rus 30—34 ct., Ornatus 23—26 ct, Hollands glorie 4560 ct. ROELOFSARENDSVEEN. 9 Mei. Aardbeien 3648 ct., idem kleine 1725 ct. per doosje. Aanvoer 9080 doosjes. Sla 0,70—7.00 per 100 stuks. Bloemkool 13—20 ct per stuk. Peulen 5.00—5.30 per 10 pond. Rabarber 711 ot. per bos. UTRECHT. 10 Mei. Ter vocmarkt aangevoerd 2255 stuks vee, waarvan 800 runderen. Prijzen: vaarzen f.310—450 per stuk; pinken f. 230—300; melkkoeien f. 330—530; kalf koeien f. 350—550; varekoeien f.360380; handel kalm. prijzen onveranderd; nuchtere kalveren f.275: 350 schrammen f.22—36; 480 biggen f.15—22; han del kalm, prijzen onveranderd; 350 weldelam- meren f.17—25; handel redelijk, prijzen onver-, anderd. Kleinhandel: Kaas 200 KG. prijs f1,20 1,50 per KG.; aangevoerd 5000 eieren, prijs 1.1.05—1.07 per KG. VOORHOUT. 8 Mel Slachtkonijnen van f 1,60 4.50; jonge konijnen (vanaf ongeveer 6 we ken) van f. 0,80—1,2©; kippen van f. 0,80—1,20. Allee per stuk. Zoo de Heere wil en zij leven hopen anae geliefde Ouder» J, OIERE S. ulüüttE MAZUREL, den 24sten Mei den dag te herdenken, dat zij voor 65 jaar in den Echt wer den verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven is de wenssch van htm kinderen, behuwd-, töei kinderen en verloofde. Leiden, II Mei 1941. Nipponstraat 40. 9122a Met groote dankbaarheid ge ven wij kennis van de geboorte van onze Dochter ELISABETH MARTINA, H. HOOG3BOQM 8. J: HOOGEBOOM— DEEGENAARS Leiderdorp, 2771 Hoogmadesoheweg I. Heden overleed, na lang durige ziekte, onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader en Oom, DAVID BROKAAR, in den ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam: J. BROKAAR. Leiden, 8 Mei 1941. Samuel de Zeehof ^4. Corr. adres: £784 Pieter de la Courtstraat 49 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 12 M«i a,s. te 1-1.30 uur op de begraafplaat» „RWjn- hof". Aflgemeene kennisgeving. Eenige aügemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig, smartelijk lijden, onze ge diefde Vrouw, Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, MARIA VAN DER REEK geb. STTKKELORUM, in dan ouderdom van 82 jaar. Mede namens verdere familie: 8052a L. VAN DHR REEK, Leiden, 9 Mei 1941. B akkerkorffstraat 18, j Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 13 Mei a.s. op de begraaf plaats .Rhijnbof1te llf u. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, onze innig geliefde Moeder, Behuwd - en Grootmoeder, MeJ. JOHANNA ALLEGONDIS KOOL, Wed. van den Heer JAN ALT, in den ouderdom van 69 ja-ar. 's-Graveland: 8. M. v. d. REJRGH— ALT J, v. d. BfflRGH Leiden: A. ALT Ned. Oost-Indië: J. A. v. NORDEN—ALT L. v. NORDEN Leiden Wed. W. M. UITERDIJK. ALT Ned. Oost Indië: J. ALT D. ALT—NTEBERG Oegstgeest: E. J. H. ALT C, J. J. W. ALT- HENDRIKS Leiden: F. J. C. ALT Th. ALT—v, HAAFTEN en Kleinkinderen. Leiden, 9 Mei 1941. Rijnsburgerringel 17. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 13 Mei a.s. te 2 uur op de begraafplaats „Rhilnhof". Vertrek sterfhuis Duiven- Yoordesftr. 15, Oegstgeest, te 12.30 uur. 2798

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3