RADIO-REPARATIE De Leidsche Bioscoop-Programma's lHMfH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 10 Mei 1941 Verzoek en mededeeling aan onze afeonné's - houders van girorekeningen v__J OFFICIEELE KENNISGEVING VISSCHERIJ-BERKH1EN TECHN. BUR. „IDECO" SPORT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN ONE HOUR I CLEANING SERVICE 1 Laatste Berichten Binnenland Sla-olie op bon 17 van de boter- of vetkaart De verjaardag van Mussert &iri&Wk'B?Z3PSiBxnvz^^.7!e?sr:xi,TMrjnk>ihuuMiiMMV*4tAJmi^H hiiiium IIIWH i Onzen abonné's, die het abonnementsgeld over het 2e kwartaal 1941 per giro hebben voldaan, doch geen rekening hebben gehouden met de prijsverhooging van f. 2.35 tot f. 2.47 met ingang van het tweede kwar taal, wegens door ons tebetalen 5°/o omzetbelasting, verzoeken wij dringend de te weinig betaalde 1. 0.12 alsnog op onze girorekening 57055 over te schrijven. Dit verzoek is tevens gericht aan onzen abonné's, die het abonnements geld automatisch van hun girorekening laten overschrijven en de betref fende machtiging voor een bedrag van f2.35 per kwartaal nog niet hebben vervangen door ©en nieuwe voor f. 2.47 per kwartaal. Het daartoe benoo- digde formulier wordt op verzoek gaarne gratis verstrekt. Aan abonné's-girorekeninghouders, die voortaan het abonnements geld automatisch wenschen te doen overschrijven, stellen wij eveneens gaarne gratis het benoodigde machtigingsformulier ter beschikking. DE DIRECTIE. De Hollanclia-ivedstrijden EN EEN ONBEVESTIGD GERUCHT. Naai het Vad. verneemt, wordt in verband met de voedselsituatie ernstig overwogen alle voor dezen zomer vastgestelde roei- wedstrijden te laten vervallen. Wij hebben ons naar aanleiding van dit bericht geiyeixtLtot den heer Bos secreta ris der. roei- en zeilvereen. „Hollandia" te Alphen, die ons mededeelde dat hem van een dergelijk voornemen niets be kend is. Integendeel heeft juist het be stuur van den Nederlandschen Roer bond er bij „Hollandia" pp aangedron gen haar op 6 en 7 Juni bij 's Molenaars te houden jaarlijksche roeifestijn zoo mogelijk té laten doorgaan. Het „Hol- landia"-bestuur heeft daarna bij de verschillende clubs geïnformeerd of er animo bestaat om aan deze wedstrijden deel te nemen (per slot van rekening is Alphen niet zoo heel gemakkelijk te bereiken) en dit onderzoek heeft zulke bevredigende resultaten opgeleverd dat besloten is alles in het werk te stellen om de Hollandia-wédstrijden op de vastgestelde data doorgang te laten vinden. Ëen definitief besluit kan ech ter pas genomen worden na het sluiten der inschrijvingen. YAARDIGHEIDSPROEVEN H.L.O, De.afdeeling Leiden-Oegstgeest van de Nationale Vereeniging tot Bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling (Hl.O.) deelt ons mede, dat het Secretariaat thans wordt .waargenomen door den heer C. J. J. van Ekeris, Boonstraat 9, te Oegstgeest. Hef ligt .in de bedpeling om in de 3de week van Juni a.s. de proeven ter verkrij ging van het H.L.O.-diploma'af te nemen. Zij, die zich aan het examen willen onder werpen; gelieven zich vóór 15 Juni'a.s. op te geven., - - - V ZWEMMEN. NEDERLAND SCHE ZWEMSTERS NAAR DENEMARKEN. Ragnhiïd Hveger komt daarna naar Nederland. Naar wij van den secretaris van de technische commissie van den N.Z.B., den heer Dogger vernemen; heeft de Deetische zwembond het verzoek van den Nedèrlandschieri zwembond om de ih'terhationale wedstrijden te Kopenhagen, waarvoor de drie beste Nederlandsche zwem sters zijn uitgenpodigd, veertien dagen uit te stellen, ingewilligd. Thans zijn de beide ont moetingen vastgesteld op 6 en 8 Juni as. Het programma op de beide dagen is als- volgt: 6 Juni: 400 nieter schoolslag, 400 meter borst- crawl, 100 meter rugslag, 3 X 100 meter wissel slag. estafette. 8 Jupi: 200. meter schoolslag; j^OO .meter borstcrawl, 200 meter rugslag, Zweedsche esta fette 100 meter rugslag, 200 meter schoolslag en 100 meter- borstcrawl. Ten aanzien van het uitkomen van onze zwemsters in Zweden kon de secretaris van den Deenschen zwembond nog geen definitieve rae- dedeelin'gen doeii. Wel" werd ten aanzien hier van opgemerkt, dat in Zweden ernstige pogin gen worden aangewend om de Nederlandsche zwemsters ook naar Zweden te krijgen en liefst gecombineerd met de Deensche reis. Ten slofte werd de Nederlandsche zwembond De Burgemeester van Leiden maakt be kend dat autoriteiten, leiders van onder nemingen of instellingen, alsmede particu lieren, die hem ter kennismaking wenschen te bezoeken, daartoe gaarne door henf in de gelegenheid zullen worden gesteld. Tot hét afspreken van dag en uur wende men zich tot de Secretaresse van den- burgemeester, telefoon no. 20041, apparaat no. 65. De Burgemeester voqrnoemd, 2800 STEVENTNCK. GEBOREN: Hendrik z. van H. Zierikzee en N, v. d. Weij- den Willem Gerrit z. van J. Veldkamp en H. W, v. d. Brink Lily Louise d. van M. Prins en L. J, A. van Veggel Maria Beatrix Irene, dr. van L. K. de Bel en J. G. Nucolet Jen- nigje d. van M. Postma en H, J. Evers Theo dora Maria Antonia d. van P, L. Zwetsloot en E. M. Kerkvliet Gerrit z. vap A. Vletter en A. Hogewoning Daniel Hendrik z. van D. A. Jansen en C. Koets Hendrica Maria dr. van P. J. van der Raadt en A. H. Hillenaar. ONDERTROUWD: J. van Duijnhoven wedn. 40 jr. en J. Kraan jd. 43 jr. H. W, van der Vlugt wedn. 63 jr. en J. C. van Hoorn jd. 47 jr. A. Hooghiemstra wen. 55 jr. en E. A. M. Vogels jd. 46 jr. OVERLEDEN: M. B. Mulders hsrvr. van J. H, Putman 68 jr. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 10 Mei. Kabeljauw 1.12,50 per st.; tarbot 1.6—5,50; tong 1.5.304 per KG.; makreel 1.12—68; groote griet 1.165-145; middel griet i 125n kleine griet 1.126—105; kleine sul 1.80—78; kleine schol 1.65—56; pufsohol 1.38—21.50; pulschol 2; 1.18—6; wijting 1.46—33,50; groote schar 1.30; kleine schar 1.25—10,50; pulschar 9—5; poon tjes 1.36. alles per 50 KG. Treiters: IJm. UI, 210 manden, 1.8241; IJm. 29, 175 manden. 1.5813; IJm. 418, 170 manden, 1.5408; IJm. 189, 130 manden, 1.3859. Kotter: TJX. 29 1.1052. Loggers: KW. 91 1.1818; KW 115 1,1319; K.W 52 1.1478; KW 58 f.159; ICW 2 1.2336; KW 107 f.1245; KW 108 1.1114; KW 104 1.462; Sch. 223 1.1112; Sch, 13 1.1115; KW 173 1.1586 -(be somming vait 8 Mei). BREESTRAAT 121 TEL. 22862 2799 (Ingez. Med.) in kennis gesteld vanhet feit, dat RagnMld Hveger de uitnoodiging van den Nederlandschen zwembond om de Nederlandsche zwemsters op baar terugreis naai- Nederland te vergezellen, om op verschillende wedstrijden in ons land uit te' komen dankbaar heeft aanvaard. De Nederlandsche zwemsters worden op 5 Juni in Kopenhagen verwacht en zullen daar tot 14 Juni blijven. Dit heertje van tegen de tachtig Werd de opeelschheid van Terry te machligt Wij hielpen dien klant Jn een uur uit den brand En de stop icas onvindbaar waarachtig t Kunststoppeges en reparaties worden vliegensvlug uitgevoerd. Vlug eri als nieuw terug l Uiden - Breestraat 128 - Toleloon-25885 Amiltrjaro - Hoarlcm - Dun Haag1"- Hilvortum - Beverwijk i ii 2764 (Ingez. Med.) DE BON MOET TUSSOHEN 12 EN 18 MEI WORDEN INGELYERD. Zooals reeds eerder werd hekend gemaakt zal wederom sla-olie op een der bonnen van de boter- en vetkaart verkrijgbaar worden gesteld. De bon, welke recht geelt op slaolie, is bon „17" van de boter- en vetkaart, welke geldig.zal zijn van Maan dag 26 Mel tot en met Woensdag 11 Juni aanstaande. Op bon „17" van de boterkaart zal in bovengenoemd tijdvak 250 gram boter ol 200 gram slaolie ol raapolie verkrijgbaar zijn en op bon „17" van de vetkaart 250 gram boter ol 250 gram margarine of 200 gram slaolie ol raapolie. In verband met de bevoorrading van de winkeliers dient men de bonnen, waarop men slaolie, raapolie of margarine wenscht te betrekken, reeds van te voren bij de winkeliers in te leveren. Degenen, die op bon „17" van de boter kaart slaolie of raapolie of op bon „17" van de vetkaart slaolie, raapolie of marga rine wenschen te betrekken, dienen deze bonnen in het tijdvak van Maandag 12 Mei tot en met Zaterdag 17 Mei bij de winke ter had de rolprent aanzienlijk in waarde doen stijgen. De hoofdpersonen, zijn een jonge inge nieur, Mourante, die langen tijd in Italië r.aar een fabriek zocht die zijn nieuwe mo del auto, goedkoop en degelijk, wil bouwen. Zijn verloofde Maria ontmoet toevallig een haar onbekenden ouden heer, die, zooals deze zelf zegt, te veël geld heeft, en hier voor iets zoekt, waaraan de menschen iets hebben. Hij staat haar toe, drie wenschen te doen, maar Maria vindt dit alles te on wezenlijk om er op in te gaan. Totdat de situatie voor Mourante langzamerhand zoo hopeloos wordt, dat zij besluit, haar eersten wensch te uiten: een fabriek, die den wagen .van Mourante bouwen wil. Deze wensch wordt verveuld, en nu be gint de les, welke ook het sprookje leert: dat geluk wat alle menschen zich toe- wenschen niet voor geld te koop is. Hoe zich de gebeurtenissen verder ontwikke len zullen wij niet verraden. In leder geval héél "anders dan men aanvankelijk ver moedt. Het slot wordt evenwel in tegen stelling ditmaal met het sprookje tot aller voldoening een „happy end." De hoofdrollen worden aardig gespeeld en aan Spanning en verrassingen ontbreekt het niet. Vooral de oude heer, die alle moei lijkheden eigenlijk op zijn geweten heeft door zijn royaal aanbod, is buitengewoon aardig getypeerd. In het voorprogramma treden op de 4 Stanleys. Een nummertje van verbluffende krachtprestaties,, dat aller bewondering afdwingt. Casino-Theater. De bewonderaars (sters) van den beroemden zaliger Benja- mino Gigli kunnen deze week weer eens genieten van den zang van dezen beroem den tenor. Want in de film „Marionetten" heeft hij volop gelegenheid om zijn talent te toonen. Bulten dezen zanger spelen in deze film nog mee Paul Kemp en Theo Dingen, die voor de vroolljke noot zorgen Glgll speelt hier de rol van den beroemden zanger Mario Rossi, die, omdat hij volko men rust wil hebben, zich schuil houdt en zich uitgeeft voor wijnboer. Bij toeval ont moet hij daar zijn ouden zangleeraar, die nu zijn opera failliet is, een marionetten theater is begonnen. Mario spreekt af, dat hij bij de eerstvolgende voorstelling zal zingen. Een journaliste (Gloria Bakerman) aangetrokken door de prachtige stem van Mario ziet, wanneer het doek per ongeluk valt, dat er echt Iemand zingt. Zij gaat naar Mario toe en vertelt hem dat zij een groot zanger van hem wil maken. Mario, liers in te leveren, die hiervan een een voudige administratie dienen bij te houden en desgewenscht een ontvangstbewijs aan den klant behooren af te geven. Wanneer men verzuimd heeft vóór IJ Mei de bonnen bij de winkeliers in te leveren, kan hierop in de geldigheidsperiode van 26 Mei tot en met 11 Juni uitsluitend boter worden ge kocht, echter zonder dat daarbij op de bón nen van de vetkaart reductie wordt ver leend. In verband met het feit, dat het rantsoen slaolie of raapolie 200 gram bedraagt "én de inhoud van de slaolieflesschen in het alge meen geen veelvoud van 200 gram vormt, zullen de winkeliers de hoeveelheid, waar op hun klanten tegen inlevering van een of meer bonnen recht kunnen doen gelden, als regel niet in haar geheel in fabrieks- verpakklng kunnen afleveren. Zij zullen dus in dat geval de per heele of halve flesch afgeleverde hoeveelheid buiten de fabrieks- verpakking om dienen aan te vullen. Wie. b.v. vier bonnen heeft ingeleverd en daar voor een heele flesch slaolie met een in houd van 720 gram heeft ontvangen, zal, daar deringeleverde bonnen recht geven op 4 X 200 800 gram, nog 80 gram slaolie apart kunnen ontvangen. In een publicatie zijn de voorschriften voor het inleveren van de bonnen door detaillisten bekend gemaakt. HET SCHILLEN VAN AARDAPPELEN. Van vele zijden rijzen klachten over ver hooging van de prijzen, welke door groen- tenhandelaren in rekening worden gebracht voor het schoonmaken van groenten, in het bijzonder, voor het schillen van aardappelen. De gemachtigde voor de prijzen wijst er met nadruk op, dat verhooging van de voor het schillen berekende prijzen boven die, welke 9 Mèi 1940 algemeen geldend waren als overtreding der prijsvoorschriften zal worden beschouwd. De overtreders zullen uiteraard worden bestraft. Boezemvrienden, zijn gezondheid en Standaard's brood. 2734 (Iggez. Med.) Het A.N.P. meldt: De leider der natiaonaal-socltaüstische beweging, wetende dat de dagen van thans voor velen treurdagen zijn, heeft uitdruk kelijk den wensch te kennen gegeven, dat morgen, op den dag zijner verjaring, niet door de leden der N.S.B. zal worden ge vlagd. HULP AAN SLACHTOFFERS VAN DE BOMINSLAGEN IN HET WESTEINDE TE 'S-GRAVENHAGE. Afgezien van andere hulp heeft de rijks commissaris een bedrag beschikbaar ge steld voor hen, die schade hebben geleden door de bominslagen in Den Haag aan hét Weat-jnde op 2 Maart 1.1. Gisteren heeft de gel-Lacbt'»(je voor zuid-Holland van den rii'sc;. nssaris, in tegenwoordigheid van dsn wc ernemend burgemeester, met een hartelijke toespdak dit bedrag ten stadhuize aan belanghebbenden uitgereikt. DISTRIBUTIEKAARTEN en -BONNEN VOOR DE DUITSCHE WEERMACHT. Verordeningenblad no, 19 bevat de vijfde verordening van dèn rijkscommissaris ter aanvulling van de verordening no. 51/1940 betreffende het Invoeren van distributie kaarten en distributiebonnen voor de Duit- sche weermacht voor den aankoop van le vens- en voedermiddelen, welke onder de distributie vallen of waarvan het gebruik in het algemeen verboden is. Blijkens deze vijfde verordening worden de rose vleeseh of vleeschwarenkaarten vervangen door rose militaire distributiebonnen met roodep op druk voor 50 gram vleesch of vleeschwa- ren, terwijl voorts zijn ingevoerd rose bon nen met zwarten opdruk voor 1/4 K.G. ■aardappelen. Rex-Theatcr. „Watt en V: Watt als dakloozen" blijken eindelijk onderdak te hebben gevonden in het theater, aan de Haarlemmerstraat, welks directie hun ver blijfsvergunning met een week heeft ver lengd. Ongetwijfeld ten genoegen vair deze vroolijke zwervers" en vari alien, die in de komende week hun grappige avonturen mee zullen beleven. Luxor-Theater De loopbaan van een jeugdigen bokser is vol gevaren zoodra hij zich door bijzondere successen op den voor grond begint te stellen. Vriendschap wordt hem opgedrongen van vele zijden en terwijl hij de schoonheid en rechtschapenheid van lieftallige buurmeiskes domweg over het hoofd ziet, loopt hij als hij niet heel erg oppast weldra in de fuik van de een of andere schatrijke juffrouw, die met den kampioen wenscht te „pronken" en zich bovendien tot overmaat van ramp zelf nog wijs. maakt ook dat zij van hem houdt. Ook met Masetto Tonelli, den succesvollen Italiaanschen pugilist, gaat het zoo. Zijn vader mag dan nog zooveel zorg over hem maken en zijn training leiden, tegen de listen eener rijke en wereldwijze barones moet hij het eveneens afleggen en tusschen den vader, en den van de kook geraakten verliefden jongeman ontstaat een twist, welke er toe leidt, dat laatstgenoemde de stad verlaat in gezelschap van de vrouw, die hem in verwarring gebracht heeft. Troosteloos blijven de ouders achter als mede het aardige buurmeisje, dat nog voor kort aan een verloving meende te mogen denken, en tevergeefs wachten zij eenige weken op bericht. Gauwer dan men echter heeft kunnen .voorzien, komt de ontknoo ping Masetto moge een bekend bokser zijft, als echtgenoot wenscht de vrouw met wie hij op reis ging, hem toch bij nader inzien niet en als zij hem dat poogt duidelijk te maken, vallen hem ineens de schellen van de oogen, keert hij als een berouwvol zon daar naar huls terug, bereid om weer te boksen.en ontdekt hijtegelijkertijd dat zijn buurmeisje toch eigenlijk veel aan trekkelijker is dan de vrouw, die hij zoo juist heeft verlaten! Ziedaar de inhoud van de film „Gevaar lijke vrouwen", een film met een aller minst ingewikkeld scenario, doch deson danks rijk aan spanning. De vele bokspar- tijen namelijk zijn buitengewoon goed ge filmd, terwijl de camera-man bovendien bij herhaling de lens richtte op het opgewon den publiek en daar tallooze prachtige deed Wie een somberè bui heeft ga dat eens zien; hij zal in vroolijke stemming huistoe gaan! Fraaie opnamen zijn er verder van turn- Öemonstraties (de beste Ltalaansche gym nasten moeten er aan meegewerkt hebben) en van de ski-sport in een mondaine win tersport-plaats! En voor alles moet eigen lijk genoemd worden het uitstekende, warm aangevoelde spel van Masetto's vader, die de meest -boeiende en sympathieke figuur is van deze geslaagde film! Het voorpragramma geeft o.m, mooie op namen uit het Fipschc berglandschap zoo wel in den zomer als in den winter. En ook de watersport vraagt de aandacht: De Kaag Loosdrecht enz. verschijnen in volle bedrij vigheid op het zilveren doek, zij het dat de varende motorbooten het bewijs leveren dat deze film al eenige seizoenen geleden werd opgenomen, hetgeen overigens aan de attractie niets af doet. Lido-Tlieater. „Drie Wenschen", is een Nederlandsche film. welke in Rome wérd opgenomen. Hierin wordt, op luchtige wijze behandeld, hoe zich in werkelijkheid het bekende sprookje van de drie wenschen kon. voordoen, en hoe lde gunst, wenschen te mogen doen die, eenmaal in vervulling gegaan, hun waarde verliezen, ook in het werkelijke leven ,erg aanlokkelijk schijnt maar meestal vele moeilijkheden ten ge volge heeft. Ondanks den origineelen op zet van de film vindt men in de uitwer king er van veel terug, wat ook in andere, buitenlandsche filmen al dikwijls gegeven is. Jammer, want een meer „eigen" karak die haar een lesje wü geven stemt daarin toe en zoo begint Gloria met haar lessen. Mario wordt echter verliefd op haar, maar wanneer hij haar dit laat blijken, lacht ze hem uit. Den volgenden dag echter weigert hij te zingen en dan liegt zij hem iets voor. Wanneer een impressario door Gloria over gehaald wordt om naar haai- ontdekking te komen luisteren, ontdekt deze direct hoe de vork in den steel zit, want hij is n.l. Mario's impressario. Hij doet evenwel net of het een nieuwe zanger is, en zegt, dat hij hem 16 September wil laten optreden. Op het oogstfeest vertelt Gloria, dat zij indertijd comedie heeft gespeeld, maar dat zij niet van Mario houdt. Deze besluit nu wraak te nemen en niet te zeggen wie hij is. Wanneer Gloria bij de voorstelling met Mario ten tooneele verschijnt, herkent men hem als den zanger Rossi. Wanneer Gloria dit hoort, verdwijnt zij beschaamd van het tooneel, Ijlings keert, zij huiswaarts, maar onderweg hoort zij plotseling zijn stem en ziet ze hem weer zingen in het Marionet ten-theater. Dan komt ook zij tot andere gedachten en achter het scherm van het marionetten-theater vinden ze elkaar. Voor de pauze een goed verzorgd voor programma waarin men o.a. het sprookje „De gelaarsde kat" kon zien, niet als tee- ken- maar als sllhouettenfilm, iets nieuws, wat zeer zeker de moeite waard is. Trianon-Theater. „Waarheid en ver zinsel" zijn dooreengemengd in de film „De vroolijke vrouwtjes het be kende meesterwerk van den Duitschen ope ra-componist Otto Nicolaï, die reeds op 39- jarigen leeftijd 11 Mei 1849 in Berl- lijn, waai- hij o.a. hofkapelmeester der Kon. Opera was, overleed. „Waarheid en verzinsel": immers, Nicolaï schreef zijn opera naar een bewerkte tekst van Shakespeare en in déze film wordt het voorgesteld, alsof de opera gehéél ontleend zou zijn aan Nicolaï's belevenissen in Wee- nen, waar hij als Kreutzer's opvolger als dirigent van 18441847 zulk prachtig cul tureel werk verrichtte. Overigens schreef Nibolaï zijn opera in Berlijn en niet in Weenen. Maar dat doet er minder toe: want véél, van hetgeen dên „eenzamen" mensch Nicolaï. gevierd als musjcus, maar tragisch in zijn ontmoetin gen met vrouwen, kenmerkte, komt ook hier naar voren, terwijl zijn uitbeelding groote overeehkomst vertoont met de foto's, sooats wij die uit de biografieën kennen. Nicolaï dan bouwt de opera op zijn Ween- sche avonturen; daar heerscht als mach tig operadirecteur de vrouwenjager Baloc- chino, dien wij later in de opera als Fal- staff herkennen. Nicolaï woont te zamen met zijn vriend von Weiteneg^ bij een hofkleerraaker en zijn vrouw, wier. bekoorlijk, nichtje Mizzi Stahdelmeyer, die over een prachtige stem beschikt, al gauw beider aandacht trekt. Mizzi wordt door Nicolaï aan Balocchino gepresenteerd en zingt hem vóór, maar zij merkt al gauw, dat hij zich méér voor haar charme, dan voor haar mooie stem inte- ressert. De kleennakersvouw, von Weite- negg en Mizzi besluiten zoowel Balocchino, die het den vrouwen zoo lastig maakt, maar ook den kleermaker, dié zijn vrouw veronachtzaamt, een poets te bakken. Ba- locchino wordt voor een soupertje ten huize van de kleermakersvrouw geïnviteerd, maar de echtgenoot komt onverwacht thuis en .er ontstaat een hevige achtervol ging. De nu plotseling sterk jaloersche echtgenoot rust niet, vóór hij Balocchino haast te pakken heeft. Voorts is er sprake van een geheime drukkerij, waarvoor Ba locchino aansprakelijk wordt gesteld: men weet hem te arresteeren en in een mand wordt hij voor den politieprofect gebracht. Daaromheen speelt zich de steeds groeien de liefde van Nicolaï voor Mizzi af, die echter von Weitenegg in haar hart beslo ten heeft. Eerst wanneer de opera, waarin zij de hoofdrol vervult, geschreven is en haar première beleeft, begrijpt Nicolaï hoe het tusschen beiden gesteld is. Balocchino, die vernomen heeft, dat Ni colaï hem als lioofdfguur voor zijn opera- heeft uitgekozen om hem belachelijk te maken, is van plan de première met be hulp van 10 sterke mannen in het water te gooien. Maai- hij komt zóódanig onder den indruk van Nicolaï's prachtige muziek, dat hij zijn plannen laat varen en den meester tusschen het eerste en het tweede bedrijf zijn veveering betuigt. Nicolaï bllift na het grandiose succes van zijn opera alléén achter, Mizzi en von Y'ei- •-enegg vertrekken naar het landgo^:' "U den laatste, de avonturen zijn verre"en, maar Nicolaï's opera, waarvan wij in deze film verschillende goedgeslaagde stukken zien, blijft leven voor de eeuwigheid. Het geheel, vormt een allergezelligst ver haal,gehouden in echt gemoedelijR-Oos- ténrijkschen stijl met uitstekend spel van Paul Hórbiger, Lizzi Holsschuh, Wolf Al- V ^h-Rey en anderen. ""óór de pauze volgt men met belang stelling het wereldnieuws en een interes sante cultuurfilm. 2-4

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2