Uit de Rijnstreek IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 9 Mei 1941 OFFICIEEL! KENNISGEVING Uit de Omstreken Bus-garage te Noordwïjk door vuur verwoest AGENDA Jammerlijk verdronken Winterhulp Nederland HILLEGOM. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende April 1941 ingelegd f. 10164,73 en terugbetaald f. 19471,35.- Zondagsdienst der doktoren. De Zondagsdienst der doktoren wordt Zondag a.s. waargenomen door dr. van der Kaaden. Opbrengst Collecte „Winterhulp". De alhier gehouden buscollecte ten bate van „Winterhulp Nederland" heeft in totaal opgebracht f. 253.311/2- KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Dina Juliana, d. van T. Ouwehand en W. Haasnoot, 3e Kan^alstr. 1 Nelly d. van G. van der Does en N.1 v. d. Plas, Achterkerkweg 7 Rein z. van D Krijgsman en J. van Duijn, Jan Tooropstraat 38 Cornells Johannes z. van J. J. Kroon en C. Sip. Stenge- linstraat 9 Hendrina d. van H. de Zwart en J. den Haas, Duinoord 51. Gehuwd: J. de Mol en M. Plug, Varkevisser- tsraat 38 L. Vooys en M. van Beelen, Stenge- linstraat 12 A. van Duijn en J. Sneyders, Oostpad 12-. Ondertrouwd: D. de Mooy, Vliet Z.Z. Rijns burg en L. -Hus, Varkevisserstraat 264 J. Vooys, Varkevisserstraat 31 en M. H. van den Hoek, Varkevisserstraat 31 J. van Rijn, Wees huisstraat 8, en J. Klok, Parklaan 44 J. Dijk huizen, Jan Tooropstraat 43 en A. Krijgsman, Varkevisserstraat 247 A. P. van der Ster, Leiden en A. van der Plas, Jan Tooropstr. 36 M. van der Marei de Ruyterstraat 41 en B. van Dijk, Jan Tooropstraat 23a. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE PRIJZEN DER GROENTEN. Ongekende prijs voor waschpeen. Het weer verbeterde de laatste week nog weinig,-.mitsdien kwam er nog weinig groei in de jonge groenten op den kouden grond. Sommige nachten kwamen zelfs nog stevige nachtvorsten voor en de vrpege aardappelen die boven den grond staan (en dit doen zij nog lang niet allemaal!) hadden het hard te verantwoorden. Radijs en sla kwam nog slechter vooruit dan spinazie. De wlnter- producten gaan nog graag weg. Koolsoorten zijn schaarsch en duur. Uien zijn zoo goed als op. Prei noteerde tot f. 8.50 per 100 K.G. Schorseneeren tot hoogstens f. 17.50 per 100 K.G. Witlof van f. 16.— tot f. 18.50 per 100 K.G. en Waschpeen bereikte deze week een prijs als nimmer te voren, n.l. tot f. 5.75 per kist van 20 K.G., een tot heden ongekenden prijs! Nadieri is zij iets gezakt, doch bleef niettemin in de goede kwaliteit rond f.5. hangen. Kroten gingen, dank zij het koele weer ook nog graag weg tegen f. 1.tot 1.1.60. KATWIJK AAN ZEE. VERKOOPING. Ten overstaan van notaris C. J. P. Dolk te Lelden had gistermiddag in Caqa Cara de openbare verkooping plaats van het woonhuis met zomerhuis, open plaats en erf aan de E. A. Borgerstraat 30, In bod staande op f. 4500, werd het gekocht door D. N, den Haan q.q. uit Rijnsburg voor f. 5000. Tot waarnemend hoofd der school van het Rotterdamsch Zeehospitium alhier is, in verband met het vertrek van den heer P. v. d. Belt, benoemd de heer S. Kiestra, onderwijzer aan die school. HET GEBOUW TOTAAL UITGEBRAND. Gistermiddag is brand uitgebroken in de vroegere remise van de voormalige stoomtram, eigendom van de N.Z.H.T.M. Het groote gebouw was thans als garage in gebruik bij den Autobusdienst „De Duinlandcr". Reeds eenige minuten nadat de brand ontdekt was, stond het gebouw in lichter laaie. Eenige vaten benzine en olie konden nog worden weggehaald. Een autobus, wel ke in het gebouw stond, is gehefel verbrand. Geweldige rookzuilen ontwikkelden zich toen een partij autobanden ging branden. De brandweer, die ook de belendende perceelen moest beveiligen, was den brand spoedig meester, doch wel is het gebouw totaal uitgebrand en ook zijn voor een groot gedeelte de muren om gehaald, om het gevaar te verminderen. Eenige spuitgasten moesten nog op post blijven voor de nablussching. Verwacht wordt dat het gebouw niet meer zal verrijzen, zoodat de entree van de badplaats kan worden verfraaid. heeren ds. H. P, Fortgens, T. de Groot Sr. en D. J. Brinks. Het verpleèggeld werd over 1941 vastge steld op f. 3.50 p. d, voor volwassenen en f. 3.voor kinderen. In het huish. reglement werden eenige wijzigingen aangebracht. De ontvangsten van het operatiefonds bedroegen f. 2197.41, de uitgaven f, 792.72, voordeelig saldo f. 1404.69. Het reservefonds was per- 31 Dec. 1940 groot f. 1280.en het kapitaal f. 2841.15. In totaal waren er op 31 December 1940, 1377 leden hetgeen een vooruitgang is van 110 leden. Gezien de reserve en het totaal bezit van dit fonds werd besloten, voorloopig voor een jaar. ook voor de loopende gevallen, de maximum vergoeding te verhoogen tot f. 75.—, terwijl de vergoeding operatiekamer bleef gehandhaafd op f. 30. Opbrengst Collecte „Winterhulp". De laatste alhier gehouden collecte voor „Winterhulp" heeft opgebracht f. 169.13. Zondagsdienst der doktoren. Deze wordt waargenomen door dr. H. J Keegstra, Telef. 120 en dr. M. v. d. Stoel, Telef. 56. Ten nadeele van den heer W is een rijwiel ontvreemd, dat hij een oogenblik on beheerd had laten staan voor een pand aan de Voorstraat. De politie stelt een onder- 1 tijd werd zoek in. succes. - ZQETERWOUDE. ONTWIKKEKLINGSCURSUS. Sluiting. De Ontwikkelings-cursus Zoeterwoude- Rijndijk-Leiderdorp e. o. 940/1941 werd ge geven in het R.-K. Patronaatsgebouw „Meerburg", Zoeterwoude-Rijndijk. Op verzoek der commissie van toezicht, bestaande uit de heeren kapelaan Rohde, ,H. v. d. Poe], H. van Mil, Fr. van Thiel en F. Zandbergen, stelde de heer H. M. Ver^ hulst, accountant te Leiden, lessen en lee raren van de Ontw.cursussen „Systeem Verhuist" ter beschikking, en trad hij per soonlijk op als adviseur voor het geheel betreffende de handelswetenschappelijke vakken. Kapelaan Rohde leidde uitstekend de lessen Geloofsleer. In totaal werden 46 cursisten ingeschreven; door verhuizing moesten 9 hunner afvallen. De schriftelijke en mondelinge examens werden afgenomen door een speciale examen-commissie, be staande uit de heeren Jongkind en Rohde, F. A. Reyerse, Opdam, van Thiel en Ver hulst. Hieraan namen 29 cursisten deel, waarvan 5 afgewezen zijn en 1 her-examen verkreeg. Geslaagd zijn: H. W. v. d. Hoe ven, K. v. d. Vliet, J. A. van Diemen, P. H. d. Poel, C. Pieterse (allen met lof), J. J. v. d. Hoeven, C. Roodenburg, L. Tyssen, G, v. d. Po.el, J. M. Tyssen, E. M. ^T. v. d. Valk, C. R, van Velzen, C. van Diemen, A. Pieter se, J. J, Tyssen, H. H. Omtzigt, M. Tyssen, C, G. Gerse, F. Klein en A, G. van Mil, allen Zoeterwoude; F. Giezen en J. Glezen, uit Leiderdorp, J. G. A. van Lubeek, uit Leiden, De diploma's zijn uitgereikt in een gezel lige bijeenkomst door den pastoor der Pa rochie Meerburg, die hartelijk dank bracht aan allen die medewerkten aan het wel slagen van dezen nuttigen leergang, in het bijzonder aan de diverse leeraren en aan de leden van de commissie van toezicht. Nadat de heer Verhulst en mr. Holtz nog een kort woord hadden gesproken, werd deze leergang officieel gesloten. Een prijzen, bestaande uit eën practisch boek, werden uitgedeeld aan- de heeren A. v. d. Hoeven, .hoofdprijs; 2de prijzen de heeren J. A. van Diemen en v. d. Vliet; 3de prijzen aan de heeren P. v. d. Poel en C. Pieterse die door een onpartijdige commis sie waren aangeduid als de beste leerlingen. WINTERHULP - NEDERLAND. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat door hem besloten is om de rijwielbelastingmerken, welke In verband met de op 1 Mei j 1. vervallen rij wielbelasting overbodig zijn geworden, langs de huizen te doen ophalen, teneinde, na verkoop, de opbrengst van het metaal te bestemmen voor Winterhulp Nederland. Hij doet een vriendelijk beroep op de in gezetenen om de belastingplaatjes zooveel mogelijk gereed te willen leggen en deze aan de personen, die zich daartoe, voorzien van den rood-wit-blauwen band om den mouw, aan de huizen zullen aanmelden, te willen afgeven. De Burgemeester van Leiden Plaatselijk Directeur Leiden Winterhulp - Nederland, STEVENINCK. Leiden, 9 Mei 1941. 2716 „Wat zouden uw drie wenscheo JONGETJE IN DE WETERING TE BOSKOOP. Het 6-jarig zoontje van den landbouwer 1. Maurits, wonende in de buurtschap Rondenburg" te Boskoop ls nabij de ouderlijke woning in de Wetering geraakt en jammerlijk verdronken. Kunstmatige ademhaling, die geruimen toegepast, had helaas geen RIJNSBURG. Voor het préparatoir examen der Clas sis Leiden is geslaagd onze vroegere plaats genoot, de heer K. P. v. d. Wel, candidaat aan de Vrjje Universiteit. Daardoor is hij beroepbaar bij de Geref. Kerken. SASSENHEIM. Verbouw Burgemeesterswoning. De verbouw van de ambtswoning van den Burgemeester is opgedragen aan den laag- sten inschrijver C. J. Klebert. Dinsdag 13 Mei a.s. des namiddags tus- schen 2 en 3 uur, zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan tot kostelooze inen ting. VOORSCHOTEN. VERGADERING „ONDERLING HULPBETOON". In de Ohr. Bewaarschool aan de School straat vergaderde de Ver. voor Ziekenhuis- verpleging „Onderling Hulpbetoon" onder leiding van den voorzitter ds. H. P. Fort gens, die woorden wijdde aan de nagedach tenis van wijlen den heer Retel, in leven bode der vereeniging, die veel voor haar bloei heeft gedaan. Zoowel het verslag van den secretaris, den heer C. Bolle als dat van den penning meester, den heer J. M. de Ruyter, werden onder dank aanvaard. De ontvangsten bedroegen in 1940 f7775,44 en de gekweekte rente f. 222.zoodat in totaal was ontvangen f. 7997.44. De uitga ven bedroegen f. 5711.35; voordeelig saldo f. 2286.09. In totaal werden in een ziekenhuis ver pleegd 61 personen met 1238 verpleegdagen waarbij 6 personen de maximum-uitkee- ring ontvingen. Aan verpleeggelden werd betaald f. 3604.15 en aan vervoerkosten f. 246.76. Aan het re servefonds werd over 1940 toegevoegd f. 550.zoodat dit op 31 December 1940 bedroeg f.5600.—. Het kapitaal bedroeg op 31 December 1940 f. 3773.38. Het aantal leden bedroeg 31 December '1940, 688 gezinnen en-i637 enkelleden. Nadat de controle-commissie alles in orde had verklaard, werden tot leden van con trole voor 1941 benoemd de heeren Jos, Turion en Verrips. Tot bestuursleden werden herkozen de ALPHEN. VERKOOPING VOORM. RAADHUIS VAN OUDSHOORN. En andere huizen. Bij de ten overstaan van Notaris jhr. G. J. Stoop in hotel „Centraal" gehouden ver kooping, werd het voormalige raadhuis van Oudshoorn, in bod staande op f. 1600.af gemijnd op f. 1000.door den heer D. van Dien q.q. alhier; het woonhuis met erf aan den Steekterweg No. 298 in bod staande op f. 1475.afgemijnd op f. 10.— door den heer J. W. Niekerk alhier en de twee woon huizen met garage aan de Lindenhovestr. No's 1 en 3 nabij Zwammerdam in bod staande' op f. 4800,afgemijnd op f475.— door den heer A. Wilgenburg q.q. te' Nieuw koop. Alle perceelen, afkomstig van de ge meente, werden gegund. Jeugdige rijwieldief opgespoord. Dank zij het onderzoek van de politie is het mogen gelukken den dader van het Za terdag j.l. ten nadeele van C. v. L. gestolen heerenrijwiel reeds aan te houden. Het bleek een 16-jarige jongen te zijn afkom stig uit Nieuwer Amstel, die eerst in Uit hoorn een damesrijwiel had ontvreemd, dat hij hier Zaterdag had verkocht. Daarop heeft hij genoemd heerenrijwiel hier ont vreemd waarmede hij de reis naar Rotter dam voortzette; bij aankomst aldaar liep hij in den val. SUBSIDIE „DE PROEFTUIN" TE BOSKOOP. Overeenkomstig het verzoek van de Ver. „De Proeftuin" te Boskoop stellen B. en W. den raad voor, daar ook belangen van boomkweekers in onze gemeente woonachtig door het werk dezer vereeniging kunnen worden gediend, tot wederopzeggens een subsidie van f.50.p. j. te verleenen, voor het ëerst voor het jaar 1941. Subsidie Alphen's Zwembad. B. en W. stellen den raad voor, daar vol daan is aan de voorwaarden, gesteld voor het verkrijgen van een subsidie, deze over 1940 te verleenen tot een bedrag van f. 1500 en voorts goed te keuren de rekening 1940 en de begrooting 1941. Het raadsbesluit tot verlenging van den ontruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde woningen is door Gèd. Staten goedgekeurd. BODEGRAVEN. Opbrengst Collecte „Winterhulp". De laatstgehouden Winterhulpcollecte heeft alhier opgebracht f. 252.37. Zilveren jubileum van den heer v. d. Hoeff. De heer C. M. v. d. Hoeff, stoker aan de Gasfabriek, herdacht zijn zilveren jubileum ir. deze functie. De jubilaris werd in ver band daarmee 's morgens te midden van het grootste deel van het personeel in het kantoor der Directie ontvangen en door den directeur en den bedrijfsleider der fa briek gehuldigd, waarbij hem bovendien geschenken werden aangeboden. De rest van den dag vierde hij feest in den fami liekring. De politie moest gistermiddag optre den tegen een aantal woonwagenbewoners, die hier hun standplaats hebben en die een kaaspakhuis waren binnengedrongen en 3 kazen hadden bemachtigd. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School te Waarder werd benoemd mej. J. Smit alhier. Tot badmeester van de stichting „Zwembad Bodegraven" is voor dit seizoen benoemd de heer Ramp te Boskoop, die ook verleden Jaar deze functie vervulde. De heer J. J. van Zoest alhier, slaagde te Utrecht voor het diploma Gediplomeerd Hoefdsmld. BOSKOOP. Zondagdienst voor doktoren. Voor Zondag 11 Mei, zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. C. H. Flim, telef. "38. Voor het kerkelijk examen te Arnhem slaagde de heer J. Zwljnenburg, hulp-pre diker bij de Ned. Herv. Gemeente alhier. HAZERSWOUDE. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. BLIJLEVEN. Gistermiddag "werd op de Algemeene Be graafplaats ten grave gebracht wijlen de heer J. Blijleven, oud-kantoorhouder der P. T.T. te dezer plaatse en correspondent van ons blad. Nadat ten huize van den overledene een treffende rouwdienst was gehouden, welke geleid werd door ds. Kiehl, Ned. Herv. pre dikant alhier, vond op de Algemeene Be graafplaats de teraardebestelling plaats. De notabelen der Ned. Herv. Kerk, be stuursleden van den Ger. Zendingsbond en van de Kiesvereeniging Calvijn volgden, met de familieleden en belangstellenden, de baar. Ds. Kiehl voerde aan de groeve het woord en herinnerde aan het woord „De mensoh wikt, God beschikt", dat wel zeer treffend op het leven van den heer Blijleven en zijn echtgenoote, die hem eerst kortgeledenin den dood voorging, van toepassing was. Vooral in de laatste jaren van zijn leven: het was de wikking des menschen dat hij, na met pensioen gegaan te zijn, nog menig gelukkig jaar zou kunnen leven. Door de beschikking van God echter, kwam daar de ziekte van zijn vrouw; veel van het ver wachte geluk werd door deze krankheid verstoord. De heer Blijleven kon niet bij haar begrafenis tegenwoordig zijn, daar hij juist te voren naar Leiden moest om een gevaarlijke operatie te ondergaan. Boven verwachting slaagde deze operatie en men hoopte, dat hij nu gelukkige jaren met zijn dochter zou kunnen doorbrengen. De hoop kwam steeds dichterbij en het zou weer goed worden. De menschelijke wikkingen werden ai zekerder, maar tengevolge van van Gods' beschikking kwam het anders uit. Spr. wees er vervolgens op, dat de jheer Blijleven zijn lot in handen van Christus heeft gelegd en dat zijn lijden hem dichter bij zijn Heiland heeft gebracht. Wij verlie zen in hem een goed vriend, waarbij spr. wees op 2 Thim. 4 waarin gezegd wordt: „Ik heb den goeden strijd gestreden". Hij zocht altijd naar hetgeen verbond en kon iedereen waardeeren met de eer van een Christelijk karakter. Ten slof te sprak ds. Kiehl een woord van troost tot de kinderen. Namens den Ned. Bond van Chr. P.T.T.- personeel voerde de lieer A. Fonteijn Uit Den Haag het woord en wees er op, dat een sohok van ontroering ging door dezen kring bij het vernemen van het overlijdensbe richt. Als vertegenwoordiger der groep kan toorhouders werd hij spoedig in het college aangewezen en hij heeft met grooten Christenzin gewerkt. Spr. dankte den over ledene voor zijn medewerking tot groei en bloei van den 'bond. Als troostwoord gaf hij de familie mee 1 Cor. 15. Nadat ds. Kiehl nog een kort woord ge sproken en het „Onze Vader" gebeden had was de indrukwekkende plechtigheid ge ëindigd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vergadering Chr. Jongerengroep. De Chr. Jongerengroep -vergaderde in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk. De voorzitter de heer E. A. Bloem opende, waarna de secretaris de notulen las, die onveranderd werden goedgekeurd. Verschillende onder werpen werden door de leden behandeld, o.a. „Iets uit de geschiedenis van Koude kerk" en een vrije bijdrage, die veel bijval vond; ook werd het boek „Zeg schooier, waar ga je naar toe", besproken. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze goed be zochte vergadering. Dinsdag". Stadsgehoorzaal: Kinderkoor Ex Animo, 7% u, BIOSCOPEN f 18 Jaar: 14 jaar; 9 alle leeftijden. Luxor-theater: „Gevaarlijke vrouwen" t. Dagelijks nam 2 eD 8 u.. 's Zondags 2—7 uur, door], voorstelling, Lido-theater: zijn?" 9. Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 eD 7% u. Woensd en Zaterd matlnée 250 a Trianon-theater: „De vroolijke vrouwtjes" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—650 uur door! voorstelling. Casino-theater: „Marionetten" Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur. Zondags te 2. 4% en 8 uur. Rex-theater: „Watt en Watt als dakloo- zen" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 2—6% uur door! /voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur, (Zondags gesloten) „Grenspatrouille". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 3 Mei 20 uur tot Zaterdag 10 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, Te! 21060; de Doeza-Apotheek! Doezastraat 31, Te! 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek. Wilhelmlnapark 8, Te! 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm: 7 gr. C. (45 gr. P.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 12 uur: 10 gr. Celsius. Gironummer van de W. H. N 5553. De Bank van de W.HJ». Is Kas- vereeniging N.V. Amsterdam, Postgironnmmer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt getob fa veler leven Opbrengst Collecte „Winterhulp". De laafste alhier gehouden „Winterhulp- collecte' 'heeft f. 43.01 opgebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Dirk, Z. van J. D. Corts.en A. M. Roos. Gehuwd: H. Q. vaii Teijlingen 31 j. en E. P. van Wetten 28 j. Donderdag 15 Mei a.s. zal er in de dokterswoning gelegenheid gegeven wor den tot kostelooze inenting. LEIMUIDEN. DROEVIG ARBEIDSONGEVAL. O Duim afgerukt. Onze plaatsgenoot G. van As, die bij een heimachine werkzaamheden verrichtte bij het werk van de Amsterdamsche Ballast- maatschappij, geraakte met zijn rechter duim bekneld tusschen een staaldraad, waardoor dit lichaamsdeel in zijn geheel van zijn hand werd gerukt. Beroepen bij de Ger. Kerk. Cand. C. Gilhuis, thans hulpprediker te Montfoort, is beroepen bij de Ger. Kerk alhier. Geboren: Beatrix d. van Chr. G. Verhoeven en N. Oosterman. Overleden: J. Verweij 83 jr. wed. ran K. Kemp Ondertrouwd: C. de Wagenaar 31 jr. wedn. van G. Schokman en A. A. van der Brink 25 jr. won. te Hilversum. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Verhooging lichttarief - Aangaan geld- leening van f. 5000. De Raad vergaderde. Afwezig de heer J. Lamens. De voorzitter, mr. N. Vernéde, opende waarna.de notulen werden vastge steld. Eenige goedkeuringen van Ged. Sta ten betreffende verkoop grond Molenstraat en verlenging termijn van ontruiming on bewoonbaar verklaarde woningen werden aagenomen. Een schrijven was ingekomen van de Electr. Bedrijven te Delft, waarin medegedeeld werd, dat het lichttarief ver hoogd is van 257a cent op 26 cent per K.W. U. De heer Duinisveld kon .hiermede nieb accoord gaan, hoewel hiertegen .niets te doen is. De voorzitter vroeg machtiging tot raadpleging van een advies van een des kundige op electriciteitsgebied waarvoor f. 200 noodig is in verband met een nieuw aan te gaan contract met de gemeente Delft, waartoe werd besloten. Een adres van den nachtwaker Moerland was ingeko men met verzoek hem een bedrag van f70 toe te staan voor een nieuw gebit. De voor zitter deelde mede dat B. en W. hiertegen bezwaar hebben en voorstellen dit niet toe te kennen. De heer Dekkers mee.nde, dat den heer Moerland dit wel toekomt Na discussies werd besloten op dit verzoek niet in te gaan. Besloten werd de verhuur van de Drleambachtskade voor f,20 p Tot vakleeraar voor het onderwijs van licha melijke oefening werd No. 1 van de voor dracht benoemd nj. de heer A. J. Zandee te Voorburg. Tevens werd besloten tot het huren van het gymnastieklokaal voor deze oefeningen van de Spaar- en Voorschot bank voor f.400 p. j. Op een verzoek van de slagers tot wijziging der Winkelsluitings verordening om des Woensdagsmiddags na 13 uur te mogen sluiten, werd gunstig be schikt. Op een voorstel tot tijdelijke ver hooging van 6% van de jaarwedden van het gehuwde gemeentepersoneel voor zoo ver de bruto wedde, vermeerderd met deze toelage een bedrag van f.1900 niet over schrijdt en tijdelijke verhooging van Kin dertoelage gemeente politie en gemeente werklieden werd gunstig beschikt met dien verstande dat de kindertoeslag voor de veldwachters verhoogd werd van f.60 tot f, 75, voor de veldwachters, in 't bijzonder belast met den nachtdienst te verhoogen van f. 25 tot f, 40. De heer Dekkers meen de, dat de verhooging voor de veldwachters belast met den nachtdienst ook een ver- hooging toekomt van f. 15 evenals de veld wachters. De voorzitter zeide dat het hoog ste is gegeven wat wordt toegestaan. Over eenkomstig het voorstel van B. en W. werd een wijziging vastgesteld inzake het uit breidingsplan en bebouwingsvoorschriften inzake het terrein aangekocht van de fa milie v. Beek. Besloten werd een bedrag te verleenen aan het bestuur van de R.-K, Jongensschool voor den aankoop van 8 schoolbanken. Vervolgens werd besloten tot verkoop van grond aan de "Molenstraat voor bouwterrein, alsmede tot het verhuren van grasgewas langs den Bleiswijkscheweg en aangekochte gronden A.' van Beek. Hierna volgde het punt aankoop schuur en woon huizen van L. Leng-Keek aan de Delftsche Wallen Nos. 20 t/m 25 en het aangaan van een geldleening van f. 5000, De voorzitter dèelde mede dat B. en W. voorstoellen deze perceelen te koopen daar ze aan den in gang liggen van het uitbreidingsplan en het geheel zeer ten goede zal komen. Deze grond, ongeveer 500 M2. ls te koop voor f. 5000, waarop 2 schuren en 3 woonhuizen. De heer v. Duyvenbode was hier niet voor daar het z.i. te duur is en achtte het niet noodig, dit nu al te koopen. De heer Groe- newegen meende dat f. 35O0 genoeg is evenals de heer Roos. De heer v. Straalen was voor den aankoop, indien het voor het geheel een beter aanzicht geeft. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. tot aan koop aangenomen met 6 st. voor en 4 te gen. Voor st. de heeren v. Straalen, Dek kers. Duinisveld, Scheer, v. Well en v. d. Tas. Besloten werd tot het sluiten van een molestverzekering voor de gemeente-eigen dommen bij de Onderlinge Oorlogsschade Maatschappij te Den Haag. De voorzitter stelde voor naar aanleiding van het vol gende punt om den kommandant van de Brandweer een belooning toe te kennen van f 100 pij. De heer Duinisveld en andere leden meenden dat zulks niet noodig is, daar de burgemeester het hoofd van de brandweer is. Het voorstel werd verworpen. Voor de heeren Roos, v. d, Tas, Scheer en v. Well- Na wijziging der begrooting 1940 en In volgde sluiting. 2—8

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6