STADSNIEUWS LEfDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 7 Mei 1941 OFFICIEELE KENNISGEVING OPVOMIDEX Een onfortuinlijke fabrikant Redelijk goed aanbod op veemarkt BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Boekhoud'bureau OPLEIDING VOOR RECHTZAKEN De cipier liep er in F" TWEEMAAL BRAND IN 24 UUR. De eigenaar van de matrassenfabriek aan den Stationsweg, welke Maandagavond grootendeels uitbrandde, de heer J. Kleine, beleeft wèl onplezierige dagen. Gisteravond omstreeks kwart over acht brak wederom brand uit in een hem toébe- hoorend pakhuis in de Hoefstraat 58, waar eveneens eenige duizenden kilo's wol- en kapokvulling lagen opgeslagen. De brand werd ontdekt door den rijwielhandelaar J. N. van de Jan v. Houtkade, die de politie- brandweer waarschuwde, welke er onder leiding van inspecteur Dijkstra onmiddel lijk met een motorspult op uittrok. Met een slang op de waterleiding was het ge vaar voor uitbreiding spoedig geweken, maar als gevolg van de groote brandbaar heid van het materiaal kon toch weer niet worden voorkomen, dat een groot deel van den voorraad verloren ging. In tegenstelling met de werkplaats aan den Stationsweg was dé heer Kléine voor dit pand wgl verzekerd en wel tot een be drag van zesduizend gulden. De oorzaak is onbekend. Juist gistermiddag was een vijftigtal bedden en een groot aantal kussens van een hotel te Nodrdwijk-aan-Zee overge bracht naar dit pakhuis door een vracht auto van een wassoherij, welke gestookt werd met een houtgenerator. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat een der bedden in aanraking is gekomen met den genera tor, waardoor oververhitting is ontstaan en de kapok is gaan smeulen, doch zeker heid te dien aanzien bestaat niet. Bij aan komst heeft de heer Kleine nog gezegd: „Het is net of ik een brandlucht ruik", doch men kon niets verdachts vinden, zoodat men de goederen aflaadde en het pakhuis afsloot. Eenigen tijd later brak de brand uit. IJo commissaris van politie was bij den brand aanwezig. SPEELTUINVER, „WESTERKWARTIER." Viering van het koperen jubileum. Ter gelegenheid van het 12'/2-jarig be staan van de Speeltuinver. „Westerkwar tier" was gisteravond in het Chr. Militair Tehuis een feeselijk samenzijn belegd met de ouders en genoodigden. Bijna alle ouders hadden aan dezen oproep gehoor gegeven, terwijl wij onder de genoodigden opmerkten de afgevaardigden van de Speel tuinen Noorder-, Zuider- en Oosferkwar- tler, den heer Joh. v. d. Bos namens de Woningbouwver. „Ons Belang", den heer A. Klaar, (een zoon van den oprichter van het speeltuinwerk in Nederland) namens de N.U.S.O. uit Amsterdam en den heer J. Verlint namens de Leidsche Speeltuinfede ratie enz. De zaal was goed bezet toen de voorzitter, de heer G. F. Lardee, om even 8 uur dezen avond opende. Hij riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de hierboven genoemde per sonen, om- vervolgens in groote lijnen te schetsen hoe de oprichting van den speel tuin tot stand was gekomen, waarbij veel steun van B. en W. van Lelden werd on dervonden. Opgericht met 17 leden telt ..Westerkwartier" nu 170 leden en 600 kin deren en is één der mooiste en grootste speeltuinen van ons land geworden. Spr, wekte dan ook alle ouders, die nog geen lid waren, op, dit nuttige werk te steunen. Hierop bracht de heer Klaar namens de N.U.S.O. de hartelijke gèlukwenschen over; het deed hem - genoegen dat het nuttige speeltuinwerk zooveel steun van het ge meentebestuur heeft. De heeren Vljlbrief en Verlint brachten namens de Leidsche Speeltuinfederatie de hartelijke gelukwen- schen over, waarop door de afgevaardig den van Noorder-, Zuider- en Oosterkwar tier eveneens onder hartelijke gelukwen- schen bloemstukken werden aangeboden. Vervolgens nam de heer Joh. v. d. Bos namens de Woningbouwver. het woord en bood het bestuur een geldelijk bedrag aan. De heer Lardee bracht ten slotte dank aan allen voor de goede wenschen en cadeaux. waarop men nog eenigen tijd gezellig bij een bleef. Aan de ouders werd een aar dige attractie aangeboden. CHR. KWEEKSCHOOL, Als gecommitteerden voor de eindexamens aan de Chr. Kweekschool alhier zijn aan gewezen: H. van de Weijer, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, voor zitter; M. Boon, leerlaar m.o. lichamelijke opvoe ding, te Amsterdam (uitsluitend voor licha melijke oefening); M. Brahs, hoofd van een bijzondere lagere school, te Dordrecht (uitsluitend voor han denarbeid) ar, R. Casimir, hoogleeraar aan een Rijks universiteit, te 's-Graverrhage A, Kooijman, oud-leeraar aan een hoogere burgerschool, te Amsterdam; mej. C. A. Stappers, Ieerares bij het nij verheidsonderwijs, te Haarlem (uitsluitend voor nuttige handwerken) en als plaatsvervangende gecommitteer den: E, H, Bos, schoolopziener van het lager onderwijs in de inspectie 's Gravenhage; B. A. Crul, oud-Indisch ambtenaar, te Leiden; E.' J. M, Giesen, oud-leeraar aan een hoo gere burgerschool/te Amsterdam; A. Metz, leeraar aan een gymnasium, te Leiden (uitsluitend voor lichamelijke oefe ning), O Als gecommitteerde elders is aangewezen onze stadgenoote mevr. A. H. H. M. Holtz Kellëiiaers, Ieerares M.O. lichamelijke op voeding. De commissaris van politie verzoekt ons mede te dee-len, dat ingezetenen, die Belgische kinderen huisvesten, verplicht zijn daarvan aangifte te doen aan het Politiebureau, af deeling Vreemdelingen dienst, welke afdeeling dagelijks van 912, van 24 en van 7—10 uur geopend is. KLEERMAKERS WEEST OP UW HOEDE Twee Leidsche kleermakers zijn het .slacht offer geworden van twee mannen van onge veer 22 jaar oud, die zich In hun winkel vérvoegden en den wensch uitspraken een costuum te 'koopen. Zij bezichtigden daartoe verscheidene coupons om vervolgens te vragen naar een coupon, welke zij in de etalage hadden gezien. Van de afwezigheid van den verkooper maakten zij daarna mis bruik door een of meer coupons van de toonbank weg te nemen en onder hun jas te verbergen. De „heeren" vertrokken daarna met een staaltje van de couponstof uit de etalage en de belofte over den koop nog eens na te zullen denken," Ook elders, o.a, ln Apeldoorn, heeft dit tweetal dezelfde truc met succes toegepast. Mochten zij" bij meerdere Leidsche winke liers probeeren hun slag te slaan, dan zul len dezen er goed' aan -doen onmiddellijk de politie op te bellen. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand April. Gevonden zijn: Een armbandhorloge, agenda, brillen, biljetten, bagageriem, cein tuurs, duimstok, et\ii, inhoudende pasfoto's, foudraaal voor damesparapluie, hoofddoek je, bruine dameshoed, handschoenen, kleedje, muts, muziekboek,, overall, onder deeltje van een machientje, portemonanies pakje inh, 3 paar gymnastiekschoenen, pasfoto, Psalmboekje ringetje met steen, R.-K. kerkboekje, rozenkrans, riem, rol pa pier, sleutels, spons, spade, shawl schort, vulpotlood, vlot, vulpen, zweep. Gevonden in de Tram (stadslijn)Hand schoenen, R.-K. kerkboek, damesparapluies een lederen tabakszak, sleutel, Psalm- en Gezangenboekje, een hoofddoek, een hang slot je, een zilveren armband met agaat steen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen iederen werkdag van 13 uur namiddag, behalve Donderdags en Vrijdags ten politiebureele alhier. G. KUYPER t In den ouderdom van 62 jaar is te- Ste- dum overleden onze oud-stadgenoot de heer G. Kuyper, jongste zoon van den bekenden staatsman wijlen dr. Abr. Kuyper' en sedert 1932 burgemeester van Stedum. De heer Kuyper, die te 's-Gravenhage geboren werd en de militaire loopbaan koos kwam in October 1917 als hoofdinspecteur aan het Depot te dezer stede.'Tijdens zijn verblijf alhier werd hij bevorderd tot ma joor van het le regiment Infanterie. De heer Kuyper, die zich in deze gemeente ook op politiek terrein heeft bewogen, was ln dien tijd secretaris en later ook voorzit ter van de A it. Kiesvereeniging te dezer stede. Om gezondheidsredenen nam hij 1 No vember 1931 ontslag uit den militairen dienst. Na zich ter .secretarie van Koude- kerke in de gemeente-administratie te hebben bekwaamd, volgde in 1932 zijn be noeming tot burgemeester van Stedum. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Vrijdagmiddag om 3 uur te Stedum plaats vinden. KERNSTRAAT-SCHOOL. Ouderavond, Gisteravond hield de Opleidingsschool voor gyifmaslum en H.B.S. aan de Kern straat een zeer druk bezochte ouderavond in de aula van het Gymnasium. Met het oog op de verduisteringsbepalingen en den wensch der ouders het werk der kinderen in de school na afloop nog te bezichtigen, was de aanvang om zeven uur gesteld. Na de gebruikelijke opening, voorlezing der notulen en jaarverslagen met décharge van de penningmeesteresse volgde een be stuursverkiezing, waarbij de periodiek af tredende bestuursleden, de dames A. M.van der KlaauwBruins en G. Meurs—Raas- veld, herkozen werden en de heer G. A. de Jager, arts alhier, verkozen werd in de va cature K. Millard, welken laatsten door den voorzitter der oudercommissie, dr. ir. A. M. van Deventer, dank werd gebracht voor de aangename samenwerking. Het hoofd dei- school, de heer J, Hokkeling, hield een kor te Inleiding over voortgezet onderwijs en na rondvraag volgde de sluiting dm half ne gen, waarna mem zich naar de school aan de Kernstraat, begaf HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL, Opheffing: W. F. van Gessel, Hooigracht 20, Leiden, kruidenier. Wijzigingen: N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo, Hooglandsche Kerkgracht 4, Leiden. Uittre dend President Commissaris: Mr, G. H. E, Nord Thomson, Leiden, dd. 1 Mei 1941, Fa. Gebr. Stouten v/h, Gebr. Splinter, Kleiwarenfabrlek, Rijnkade 7a, Leiden. Bo vengenoemde vennootschap onder firma is ontbonden. Het bedrijf wordt thans voort gezet onder den naam: Electrische Kleiwa- renfabriek Bard. Lammens v/h. Gebrs. Splinter, door B, P. M. Lammens. Fa. Wed. J, Koster, 3 Octoberstr. 2b, Leiden, brandstoffenhandel. Wijziging handelsnaam in: W. Treur voorheen Firma Wed. J. Koster, OPENBARE KENNISGEVING. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor de persoonsbewijzen, met de uitreiking waar van een aanvang is gemaakt, per stuk f. 1 aan leges moet worden betaald. In geval van min-] of onvermogen kan dit bedrag tot de helft worden vermin derd of kostelooze uitreiking worden toe gestaan. Zij, die voor vermindering der leges of voor kostelooze uitreiking in aanmerking wenschen te komen, moeten een daartoe strekkend verzoek indienen, Hiervoor wor den kosteloos formulieren beschikbaar ge steld ten Stadhuize, ingang Vischmarkt (Bodekamer), op werkdagen tusschen 9 en 17 uur; des Zaterdag tusschen 9 en 12V* uur. Bedoelde formulieren moeten ingevuld en onderteekend worden toegezonden aan den Inspecteur der Gemeentebelastingen vóór. 18 Mei a.s. Deze openbare kennisgeving is thans uit sluitend van belang voor de inwoners der gemeente Leiden, wier geslachtsnaam aan vangt met een der letters E tot en met J. Onder de geslachtsnaam van een gehuwde of gehuwd geweest zijnde vrouw wordt ver staan haar meisjesnaam. Te zijner tijd zal np-dér worden gepubli ceerd, wanneer de óverige inwoners dei- gemeente, die voor bovenbedoelde vermin-" dering of ontheffing in aaninerking wen schen te. komen, een desbetreffend verzoek kunnen inzenden. De inwoners, wier geslachtsnaam niet aanvangt met een der letters E. tot en met J,, zullen derhalve moeten wachten tot hun letter aan de beurt is, Personen, die reeds een verzoek .hebben "ingediend, moeten het bericht daarop afwachten en niet op nieuw een formulier inzenden. De verzoeken moeten worden ingediend door het hoofd *van het gezin voor alle inwonende gezinsleden op cén formulier; door alleenwonende personen voor zichzelf. De Burgemeester voornoemd, STEVENINCK, Lelden, 7 Mei 1$41. 2618 BEHOORLIJKE AANVOER OP DE VARKENSMARKT. (Van onzen deskundigen medewerker-) De aanvoeren op de z.g. „Groote Voor- jaarsmarkten" die ieder jaar na aflöop van den staltijd plaats vinden, zijn dit jaar belangrijk minder „groot", dan zulks in vorige jaren het geval was. Wij zien er slechts nauwelijks de helft van het gewone kwantum en bovendien lang niet het gehalte, als wh gewdon zjjn, Het zijn in hoofdzaak de veeweiders, die zich op deze voorjaarsmarkten van materiaal voor zien, doch de koeien, die goed in het vleesolr zaten en wat „wicht" hadden, zijn nu in zeer vele gevallen geleverd aan de, Centrale voor de vleeschdistributie, zoodat het vee. dat nu voor de weiden wordt ingekocht, veelal licht en ma ger is. Het gevolg zal zijn, dat de vette weide- koeien dit jaar, wat de meerderheid aangaat, later rijp zullen zijn. Te, meer, daar zij pas laat de weide zijn ingegaan en er bovendien nog wei nig gras is. Op de weekmarkten was het aanbod begin dezer weck in het algemeen nogal redelik goed, doch de handel was door het koude weer wederom zeer stroef, terwijl de prijzen weer eenigszins aan den lageren kant wa- le:> cn er nog wel iets onverkocht bleef ook. Alleen de beste kalfkoeien voor export ble ven op den prijs. Pinken en graskalveren eveneens bij luien handel everi gedrukt in prijs maar de vrouwelijke kalveren van enkele weken oud, werden weer zeer duur verkocht. Wij zagen meer dan f. 100.— besteden voor kalveren van een week of zes oud. De levering van slachtvee vOor de distributie was over het algemeen weer zéér klein, doch toch niet minder dan de vorige week. Nuchtere kalveren echter weer achteruit gaande kwantum g en schapen zoo goed als nihil. Op de magere varken en biggenmarkten vrij behoorlijke aanvoeren en de handel bij zeer hooge prijzen ,,lul duur". Noteeringen eerder nog even hooger dan de vorige week, Voor de vleeschdistributie werden heden te Leiden 80 runderen en 67 kalveren geleverd GEBOREN: Jacobus Johannes Theodores, Z. van S. Zwetr sloot en E. W. van der Meer Adriana, D. van H. van Laar en G. Schutte Paula Johanna Maria, D. van H. Vos en S. Kallenberg Eli sabeth Geertruida, D. van S. S. Mulder en E. Sloos Allegonda Sophia, D. van J. W. J. Schuster en C. M. Nobel Jacobus, Z, van J. C. van de Wetering en B. van Weerlee Pierre Marie, Z. van B. J, Ledeboer en A. J. Kruijk Geertruida, D," van J van Houten en ,A. Stikkelorum Jozeph Maria, Z. van H. J. Beugelsdijk en A. A. M. Welsink Siebalt IJnte, Z. van IJ. Roode en A. R. Smits Geer truida Elisabeth Petronella, D. van A, L, de Graaf en N. Hollander. Christina Maria d, van J. van Dijk en C. B. Lub Wilhelmina Sophia dr. van G. Bernard en J. de Water Jansje Frederika dr. van C. van der Vlist en P. J. Redel. ONDERTROUWD: J. L. H. Schreurs jm. 23 j. en M, de Keijzer jd. 24 j. J W. de Water jm. 27 jr, en W. Gressie jd. 24 jr. W. Veniet jm, 26 jr. 'en M. Keus jd. 34* jr GETROUWD: A. E. Bleijs jm. en M, Penseel jd. N. P, C. Mieloo jm. en M. H. Bruggemann jd, J. J. G. B, Seller jm. en A. J. van den Broek jd, OVERLEDEN. J. Bljjleven, Wedn, 63 j, A. van Houten vr, 90 jr J. Trouwee m„ 67 jr. N.' Koudijs wed. van J. P, Breedijk 35 Jr. A. de Vogel wed. van K. I, G, van der StaalJ 72 jr. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4e klasse, 3de ïy&t Trekking van Woensdag 7 Mei 1041 Hooge Prtfzen 5000,— 6848 1000,— 7827 17889 100.— 4099 5090 9231 Prijzen van f 65. 1371 1628 1674 1690 2041 2389 2592 2706 2725 2959 .3140 4130 4426 4518 4848 5092 5163 5391 5476 5966 6158 6349 6398 6557 6711 6757 6860 6865 6915 7140 7510 7551 7600 7693 7802 7810 8088 8126 8185 8286 8670 ,r TT T 9272 9511 10429 10441 10602 10665 U198 11907 Wed. O. Veefkind, Hoofdstraat 43E Leidei- j j 94 1266 12063 13046 13306 13346 13B40 nrr» nnrikp in knlrmifllp waren TTif-.trpdp.nrl dorp, winkel in koloniale waren. Uittredend Eigenaresse: Wed. M. VeefkindWessel, Leiderdorp, d d. 1 Juni 1939. Wijziging han delsnaam in: Firma O. Veefkind, ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het Voorbereidend Kerkelijk examen; de heeren J. Ris (Er- melo) en J. D. de Stoppelaar (Oegstgeest). Voor het alhier afgenomen examen van apothekersassistent zijn geslaagd D. Wille- kens (Hillegersberg), H_, Wiessing (Den Haag), H. M. de Groen (Rotterdam), T. N. Sturm (Den Haag) en H. H. M. S. Lasonder (Leiden). De Burg-erzangschool, directeur P. de Rook heeft gisteravond een gedaagde uit voering gegeven voor de patiënten van de gestichten Endegeest, Rhijngeest en Voor geest. Waar hetzelfde programma morgen avond wordt uitgevoerd in ,,'t Schutters hof", ikomen wij daarop Vrijdag nader terug. 33617 13981 14189 14325 14327 14352 14691 15242 15424 15599 16281 10556,16805 16901 16954 17096 17151 17332 17439 17534'17621 17750 17768 17954 18068 18724 18801 19256 19403 19421 19504 20273 29354 20494 20831 21035 21466 Verbeteringen 4e klasse, 3e lijst: 3435 m, z, 3425; 4786 m. z. 4768 1 Prof. dr, C. de Boer, hoogleeraar, dr. J, M. E. Buffin, bijzonder hoogleeraar, de heer L. Delibes, assistent en mej. dr. C. Serrurier, privaat-docente aan de Leidsche Universiteit zijn benoemd tot leden eener staatscommissie, belast met het afnemen van examens in de Fransche taal. Tot plaatsvervangend lid eëner commissie voor de Duitsche taal is benoemd mej. dr. A. Dijksterhuis, Ieerares aan de Meisjes- H.B.S. alhier en tot lid eener commissie voor de Engelsche taal dr.A. A. Prins, leeraar aan het Gymnasium en de Meisjes-H,B.S. alhier. GEVESTIGD: R. Blommaert en fam., predikant, Boerhaa- velaan 37 A. H. A, M. van den Bouwhuijsen, verpleegster, Boerhaavelaan 13 J. G, J. Brands verzekeringsagent, Hooge Rijndijk 140a Th. A, Brans, kantoorbediende. Parkstraat 26a H. J. A, van den Brink, winkelbediende, Zoeter- woudschesingel 74 A. H. Cellarius, apotheker, Lammensohansweg 4 Wed, C. Kort—Van Dam Nagtegaallaan 16 Wed. N. MeyerDaudey, Rijnsb.weg 157 E. G. Diederiks, Havenkade 5 L. A, Eerland en fam., fabr. arb„ L. Rijn dijk 04 M, W. Galj aard. -lnstr maker, Heeren- straat 130 A. E, de Groen, Pietersk.koorsteeg 7 A. J. Hanselman, sigarenmaker, Janvossen- steeg 59 H. W, Hoets, Rijnsb.Weg 10 E. Jan sen. dienstbode, Morschkade 20a c. G. Koek, dienstbode, van 't Hoffstraat 9 J. Kolderman, koopman, de M. van Streefkerkstraat 1 E La Lau, de L. de Kanterstraat 2 S. M, C. Lut; St-aalwijkstraat 8 J. L. Meerpoel en fam., winkelier in naaimach., Breestraat 171 H. Naaijer, huisschilder, Marislaan la J. van 't Oever, kantoorbediende, Witte Singel 96 D. Oussoren, Marienpoelstraat 15 J. A, Ripperda, slager, Transvaalhof 21 J. Soh&fer, dienst bode, Plantage 12 L. Schotemefjer, hfd. insp, boekhoudbiu-, Noordeindsplein 8a M. A, M, Schuws, Noordeinde 50 C. Smit,- koopman, Rijnsburgerweg 53 J, E. Solleveld, Oranje gracht 93 A, van der Krieke-Spriensma, Hoogewoerd 173 A. L. M. Strljbos, Noordeinde 50 T. M. van Velsen, dienstbode, Hooge Rijn dijk 29 G. Verboon, dienstbode. Kanaalstraat 22 J. O. Verhoog, landbouwer, Trompstr, 10 M. Bartels—Klaar, wed. en fam- de Sitterlaan 91 B, Zeventer. kinderjuffr.", Steenstr, 57a C. C, Zunder, semi-arts. Rijnsb.weg 29b M. C, P, L'Ortije, M. L. J. P. L'Ortije, J. J. H. E. L'Or tije, de Sitterlaan 116. VERTROKKEN. F. H. Ansingh en fam., Haarlem, v, Eeden straat 5 G, H. Bakhuis en fam,, Utrecht, J. S. Bachstraat 21 H. Bakhuis, Noordwljk, Kon. Astridboulevard 5 W. M, Bauermann, Den Haag, Thomsonlaan 105a H. L. J. Bech, Epe, Hoofdstraat Bil II J. Belgraver, Haarlem, Wilhelminastraat 16 C. J, van Bergeyk, Rot terdam,, Av. Concordia 114 J, Beumer, Maar tensdijk U-, Prof. Wentlaan 46 J. W. H. Bink, Voorschoten, Leidscheweg 303 P. Bisschop, Den Haag, Valkenboschlaan 70 A. Th, L. de Boer, Den Haag, Molenstraat 18 M. P. de Boer, Den Haag, Molenstraat 18 B. L. A. Maurenbrecher-Bonemeijei', Valkenburg L-, Go- zewijnstraat. 11 P. Braamzei en fam. Leider dorp, Jaagpad 9 Wed. L. Broekveldt-Brink, Den Haag, Vreeswijkstraat 659 T. M, A. Brunklaus, Breda, Baronielaan 67 G, Butter, Voorschoten, Parkstraat 8 C, L. van Buuren en fam;, Wassenaar, Arzweg 0 J. W. Buijs, Vlisslngen. Helebardlerstraat 4 K. Carton, Den Haag, Rijslag 31 v— E. J.' Coster en fam., Rijnsbui'S. Oegstgeester,straatweg 1 H. P. Cos- ter, Groningen, Quintuslaan 13 J. M. A. van Dam en fam„ Wassenaar Schouwweg 34 J, C. E. Dekker, Den Haag,- waalsdorperweg 28 J. M. van Duuren, Den Haag, Badhuisweg 58 M. J. H. van Duuren, Oegstgeest, Julianalaan 6 C, JL. Ebeling, Zaandam, G, FJinckstraat 13 A. van Es, Sassenheim, Jac, v. Beljerenlaani 11 J. A. Griffioen, Hilversum, Hollandschelaan 28 A. M. Gründemann, Oegstgeest, Julianalaan 10 C. C. M. Gründemann, Oegstgeest, Julianalaan 10 F. M. P. Gründemann, Oegstgeest, Juliana laan 10 T. H. de Haas, Heerlen, Rembrandt- straat 18 M. C. Habraken, Delft, Oude Delft 2 M. Harrrtsen, Voorburg, Parkweg 70d P. N. van Hemert en fam., Haarlem. Bloemveldlaan 17 G. Hofstecnge en fam,, Utrecht, Pieters kerkhof 24 A. H. Hombergen en fam. Sassen heim, Meldoornlaan 31 N. de Jong, Bodegra ven, Willemstraat 77 W. C. de Jong, Den Haag, Spui 40 G. Ju, Meppel, Gr, Oeverstraat 146 J, C. TimmermanJurgens, Zutphen, Sprongweg C. L, Ivist. Voorsohoten Schoolstraat 92 P, J. W. Kaspers, Leiderdorp, Berkenkade 27 C, L. Kist, Voorcshoten, Schoolstraat 92 P. C. Koek, Den Haag, v. Alkemadelaan 350 P G. Kvijnen, Den Haag, Appelstraat 47 J, M, Krfjthe, Ede Gld., Heidelaan 1. O. A. Lamberts en fam., Eindhoven, Pauw laan 5 J. van der Leest en fam.. Den Haag, van Vlotenstraat 82 J. S. Lelgnes Bakhovpn Haarlem. Gasthuisvest 47 K. Lubberts Eind hoven, Pauwlaan 5 E. B. M. Lucassen. Nij megen, Van Peltlaan 178 H. Matzinger, St. Laurens, Noordw. B 18 A. L. F. J. Mauren- breeher, Valkenburg L., Gozewijnstr. 11 D. van MeursVan Meer. Roosendaal c.a Wouw- scheweg 97a J. B. Mensert. Amersfoort, Pa rallelweg 22 E. Mulder en fam., Renkum, Utrechtschestraatweg 76 N. C. Mulder. Hil versum. Koninginneweg 27 A. E. Nieuwenbvu'g Nijmegen, Daalscheweg 231 J. T T. Onstenk, Den Haag. W. de Withstraat 26 J W. Onstenk en fam, Groningen, Endrachtskade NZ 3—la H. P J. Sieokm'-vnn Rcmundt Haarlem, Atjeh- straat 57 W. M. Reverse, Amsterdam, Olym- piaplein 231 W. F. Roozendaal, 's-Hertogen- bosch, Westwal 21 A. H H. van Royen en fam., Delft. Oude Delft 2 A. J. van Schagen Uden, B 273 M, H. R. A. van Schelle, Wasse naar. Schouwweg 29 J. van Rosse-Schu- macher. Alkmaar, Luttink Ouddorp 51 H, Semefjn, Beverwijk. Vondellaan 95 F. M. van Dorp-Sevensma, Katwijk, V/. Beukelszstr. 2 M- M. Slimmers en fam„ Amsterdam, Fr. Hen- drikplants. 941 P. Smeets en fam., Doorn, Gezichtslaan 23 H. A van der Star, Woü- brugge, Hoogmade B 272 T. P. Stikvoort, Venlo, Vogelzankstraat 9 P. W. van Lommei- Stuurman, Den Haag, Antwerpschestraat 3 J. Swaanen en fam., Oegstgeest. de Kampenaer- straat 64 G. J. Verboom. Capeile a. d. IJssel, 's-Gravenweg 157 M. Verhoeven en fam.! Eindhoven, Helmerslaan 15 E, H, van dei- Ham—Verschoor. Wassenaar, v. Z, van Nye- veltsraat 161 J. M. van Vré, Noordwljk, Schii- ferstraat 12 A. M. de Vries, Den Haag, Ruych- rocklaan 203 A. J. Wenteler en fam.. Den 55 LEIDEN - KORTENAERSTRAAT 190 BIJHOUDEN ENÜ-ICïFITEN BiALAiNHEN. .CONTROLE ADMINISTRATIES OMZETBELASTING MIDDENSTANDSEXAMEN April 1942 12 Mei nieuwe cursus, f. 2.50 p. in. 2613 (ingez. Med.) LIST VAN TWEE GEVANGENEN. „Twee jaar gevangenisstraf heb ik voor den boeg," zuchtte een chauffeur in een der cellen van het Huis van Bewaring te Utrecht, aldus „de Tel." De jongeman uitte deze klacht niet voor stoelen of banken, want hij. had een vriendelijk celgenoot ln een hotelbediende van ongeveer gelijken leeftijd. Deze gedetineerde had medelijden met den chauffeur, want hij zou zelf bin nen enkele dagen uit het Huls van Bewa ring worden ontslagen. Wat belette hem dus om eenig medelijden te toonen met den chauffeur, die nog cwee jaar te goed had? Tot zoover had de geschiedenis een vrij normaal verloop, maar de volgende com plicaties' zouden we niet durven vermel den, als we ze niet zelf tijdens de recht bankzitting vernomen hadden. Wat zei de hotelbediende? „Kerel," sprak hij tegen den chauffeur, „ik weet het goed gemaakt. Morgen komen ze mij uit de cel haten, dan m'ag ik naar huis, Jou komen ;e halen om je twee jaar ln de gevangenis op te sluiten. Weet je wat, jij trekt mijn kleeren aan ik jouw kleereu en door deze persoonsverwisseling krijg je een pracht kans om het Huis van' Bewaring uit te komen." Zoo gezegd, zoo gedaan. Het tweetal ver wisselde van kleeding en wisselde boven dien stamkaarten en allerlei identiteitspa pieren- uit, om verder rustig te wachten op het moment, dat de cipier de celdeur zou openen en den naam zou afroepen van den hotelbediende, die vrijgelaten zou worden. Het groote moment kwam. „Gedetineerde D.", riep de cipier, „ga naar den badmeester, zoek .(je spullen bij elkaar en maak dat je gauw klaar bent, dan zullen we je vrijlaten. Vandaag loopt je hechtenisstraf ten einde." Maar D. hield zich bescheiden op den achtergrond, gaf een knipoogje aan den chauffeur v. d .H. en bleef kalm ln de cel. De chauffeur had zijn rol goed ingestu deerd, Hij stapte naar voren en riep: „pre sent!" Het ging alles prachtig. De chauffeur, hoewel- nog twee jaar te goed hebbende, gedroeg zich zooals D, zich ongetwijfeld ook gedragen zou hebben, namelij'Jc vroo- lijk en dankbaar over de vrijlating. Hij nam beleefd afscheid en ging de wijde wereld in. Ziezoo, dacht de cipier, deze is weer weg en de man draalde de deur in het slot. Maar wie zal de verbazing van den ge vangenisbewaarder beschrijven, toen de hotelbediende hem den volgenden dag vroeg, wanneer men hem nu eindelijk zou vrijlaten. „Vrijlaten?", stamelde de bewaarder, .man, je hebt toch nog twee jaar te goed? Jo bent toch v. d. H,?" „Welnee," zei de man, ,ik ben L>. De chauffeur dien je gisteren naar huis ge stuurd hebt, die had nog, twee jaar te goed. Dat was v. d. H. maar ik niet!" Zoo kwam de persoonsverwisseling aan het licht en bleek dat de bewakers de dupe waren geworden van een geraffineerden truc. De bewuste chauffeur kon later weer gepakt worden, zooda thij zijn twee (jaar gevangenisstraf toch zal moeten onder gaan. Gisteren had de hotelbediende zich Voor de rechtbank te' verantwoorden, wegens het verleenen van hulp aan ontvluchting. De chauffeur en een derde gedetineerde, öfe het plannetje-smeden in een andere cel gehoord hadden, verschenen als getui gen. Zij vertelden hoe de- ontvluchting in haar werk gegaan was, waarbij de chauf feur, zooals te begrijpen is, al heel weinig enthousiast was in zijn verklaringen, om dat'zijn ontvluchting mislukt was en hij zijn twee jaar gevangenisstraf nog zal moeten ondergaan. De officier van Justitie vorderde tegen den hotelbediende wegens hulpverleening" bij ontvluchting, een gevangenisstraf van. drie maanden. Over twee weken zal hij kunnen vernemen, welke straf de recht bank hem als belooning voor zijn vrien delijk aanbod zal opleggen, IIAARLEMSCHE RECHTBANK. Die.fstal vair een heerenrijwiel. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen een .30-jarigen los-arbeider uit Lisse die veertien dagen geleden terecht heeft gestaan omdat hij op 10 Maart j.l. ten na- deele van den 40-jarigen bloemist J. M. v. Houten uit Hillegom een rijwiel heeft weg genomen hetwelk op de Botermarkt te Haarlem onbeheerd stond. Verdachte was reeds eerder veroordeeld. De officier van Justitie mr. v. d. Burgh had 8 maanden v'angenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 6 maanden gevangenisstraf. Haag, H. de Grootstraat 66 J. H. Wildervanck de Blécoui't, Gerssel, Eefde E 268 C. J. .oe Winter, Oegstgeest, Laan v. O, Poelgeest 7 A. A. Wijnekes, Den Haag, 2e Sweelinckstr. 124 Wed. O. Horsman—Zuurdeeg en fam., Voor schot erp Hofweg 17 J. J. van der Zwart, Den Haag, Alkemadelaan 42.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2