"HET KAN NOG LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 Mei 1941 De aardappelen voorziening Eerste steenlegging Arbeiderswoningen te Valkenburg AVONTUREN VAN BARON VAN MÜNCHHAUSEN RECHTZAKEN Reeds in October was een regeling ingevoerd Door burgemeester A. C. de Wilde Uit de Omstreken A GIER WALLY HAAGSOH GERECHTSHOF. Oplichting. Op 12 Nov. ji. verscheen een Leidsche kapper bij de Nederlandsche Bank te Leiden met een biljet van 5.00 mark, dat hij wilde wisselen. De bediende informeerde bij den kassier, waarop telefonisch werd na-gevraagd aan het hoofdkantoor, waarbij bleek, dat dit een niet meer geldig biljet was uit het jaar 1922. Dit werd aan G. medegedeeld, dooh niettemin betaalde hij eenige dagen later een kleermaker te Lel den, aan wien hij een bedrag schuldig was, met dit biljet. De Haagsche Rechtbank had hem wegens oplichting veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Thans behandelde het Haagsche Gerechts hof deze zaak in hooger beroep. Verdachte verklaarde het geld van een Duitschen soldaat te hebben ontvangen en dit in Duitsch geld te hebben willen wisselen bij de Ned. Bank, daar de soldaat Duitsch geld wilde hebben. De kassier van de Ned. Bank te Leiden verklaarde, dat verdachte hem niet om Duitsch geld had gevraagd en hem te heb ben gezegd, dat het biljet ongeldig was. Deze verklaringen werden door een bedien de van de Ned. Bank bevestigd. De procureur-generaal achtte oplichting bewezen en eischte bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De uitspraak werd bepaald op 19 Mei. Diefstal van bollen. In de uitgebreide frauduleuze bloembol- lenhandel welke te Voorhout eenigen tijd werd uitgeoefend, en waarvan de fa. Gul- demond de dupe werd, had J. Z. een be langrijk aandeel gehad. Hij was gedurende vijftien jaar baasknecht geweest in het be drijf, waar hij totaal 28 jaar werkzaam was, en had toen partijen bloembollen ver kocht, die van zijn patroon waren. Hij was voor dat feit veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, van welk vonnis Z. in hooger beroep kwam. De feiten werden erkend. De proc.-generaal wees er op dat tegen verdachte een jaar en zes maanden gevan genisstraf was geëischt, en alleen door het gunstig reclasseeringsrapport, wilde spr. bevestiging van het vonnis eischen. De ver dediger pleitte clementie. KANTONGERECHT LEIDEN. Gisteren moest een groot aantal personen voor het kantongerecht alhier terecht staan wegens het vervoeren en verkoopen van ge smokkelde tarwe en meel. afkomstig uit de Haarlemmermeer en voor het frauduleus slach ten van varkens en kalveren, waarbij door het O. M. zware straffen werden geëischt. De meeste verdachten lieten echter verstek gaan. Handel in gesmokkelde tarwe en meel. Een tuinder uit Rijnsburg moest terechtstaan omdat hij in strijd met de distributiebepalin gen 400 K.G. tarwe in voorraad heeft gehad. De heer A. E Ekelschoot, controleur bij de Landbouwcrisisdienst uit Haarlem verklaarde, dat men op het spoor was gekomen van een groote smokkelaffaire uit de Haarlemmermeer van ruim 1000 K.G. tarwe en daar de sporen naar Rijnsburg leidden, had men daar bij ver schillende personen een onderzoek ingesteld. Bij verdachte had men op een zolder, ver borgen onder kisten, 400 KG. tarwe aangetrof fen, De tarwe was in beslag genomen en naar het Raadhuis overgebracht. Verdachte erkende dat hij niet gerechtigd was geweest om deze tarwe in voorraad te hebben, maar het was hem niet te doen geweest om" er winst mee te maken; de tarwe had hij voor f.31 per mud gekocht en door de inbeslagname der tarwe had hij groote schade geleden. Het O. M. vond deze overtreding vooral in dezen tijd zeer ernstig, maar wilde rekening houden, dat de tarwe in beslag was genomen en eischte f.10 boete of 4 d. h. met verbeurdverklaring van de in beslag genomen tarwe. Uitspraak conform. Berouw kwam te laat. Een andere tuinder uit Rijnsburg moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Bij dezen verdachte was 160 K.G. tarwe en 150 K.G. ge smokkeld tarwemeel aangetrofffen, dat hij voor f110 gekocht had. Het O. M. eischte f. 20 boete of 10 d. h. Uitspraak f.10 boete of 4 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen 160 K.G. tarwe en 150 KG. tarwemeel. Nog een tuinder uit Rijnsburg moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Op 14 Febr. 1941 had de heer Ekelschoot bij verdachte in zijn woning 320 K.G. gesmokkeld tarwemeel aangetroffen. Verdachte beweerde, dat hij er spijt van gekregen had en het aan den „leve rancier" had terug willen brengen. Hij had f36 per zak betaald Het O.M. wees er op. dat het berouw te laat kwam en hij zich niet met smokkelen had moeten inlaten. Eisch f. 10 boete of 4 d. h., met verbeurdverklaring der in beslag genomen tarwe. Uitspraak conform. Een bakker, die met verlies werkte. Een bakker uit Valkenburg moest terecht staan, omdat de heer A. E. Ekelschoot 480 KG. gesmokkeld tarwemeel had aangetroffen. Ver dachte erkende volmondig de overtreding, maar verklaarde, dat toen Valkenburg geïsoleerd was, hij zijn geheelen voorraad tarwe had opge bakken Daar hij zeer hooge prijzen voor de gesmokkelde tarwe had moeten geven, had hij inplaats van verdiend, groot verlies geleden, daar hij bij ieder brood-6 cent moest bij passen. Het O.M. wilde wel aannemen, dat het zeer moeilijk voor verdachte geweest was, maar waarom had hij dan gesmokkelde tarwe ge kocht, waaraan hij niets kon verdienen en nog bij moest passen. Er zijn meer bakkers, die met dezelfde moeilijkheden te kampen hebben. Het O. M. eischte f10 boete of 4 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen tarwemeel. Bedelen liad hij niet geleerd. Een andere ingezetene van Valkenburg moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Bij hem waren 120 KG. gesmokkeld tarwemeel in beslag genomen. Verdachte erkende de over treding; hij had de tarwe voor f. 70 gekocht. Hij had een groot gezin, waarvoor veel noodig was. Het O.M. vond 120 K.G. tarwemeel een te groote hoeveelheid voor één gezin. Men mag zich niet ten koste van andere bevoordeelen, zulke dingen komen in dezen tijd niet te pas. Eisch O. M. f. 10 boete of 4 d. h., met verbeurd verklaring van het in beslag genomen tarwe meel. Verdachte verzocht clementie, daar hij weinig steun heeft en van zijn vader het be delen niet geleerd had. Uitspraak conform. Gesmokkelde tarwe met winst verkocht- Een tuinder uit Rijnsburg moest terecht staan, omdat hij 400 K.G gesmokkelde tarwe uit de Haarlemmermeer afkomstig, met winst verkocht en afgeleverd had aan Iemand te Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning schrijft ons: Een deel van he<t publiek blijkt in de meening te venkeeren, dat, alvorens de aardappelen werden gerantsoeneerd, er in het geheel geen regeling behalve dan, wat den prijs aangaat van de aardappe lenvoorziening van ons volk bestond. Het schijnt nuttig, dit misverstand op te helde ren, mede, omdat men dan een inzicht krijgt in de organisatie, welke ook met be trekking tot den nieuwen oogst zeer be langrijk werk zal moeten verrichten. De regeling, in October j.l. ingevoerd, be rust op de gedachte, dat voor de voorziening van ons volk niet alleen de gewilde klei- aardappelen noodig zijn, maar evenzeer de zandaardappelen, alsmede een deel der aardappelen, die tot dusverre voor de fa bricage van aardappelmeel werden gebruikt. Hierbij moet men er zorg voor dragen, dat de zand- en veenardappelen, benevens de overgebleven vroege aardappelen, dus de minder houdbare soorten, het eerst worden geconsumeerd. De klei-aardappelen kunnen beter lang worden bewaard en zijn daarom voor verbruik in en na den winter aange wezen. Bovendien heeft men, door middel van een centralisatie van het vervoer, voor de aardappelenvoorziening ook in een even- tueele, lange, strenge vorstperiode te wa ken. Een en ander wordt bereikt door een cen tralisatie van den groothandel, georgani seerd in de Vereeniging tot Behartiging van den Aardappelenhandel (VBNA). In elke provincie fungeesrt een Provinciaal Bureau van de VBNA, dat, in samenwerking met de Provinciale Inkoopcentrale voor Akker bouwproducten (PICA)de aardappelen van de telers moet ontvangen. Voorts bestaat in elk consumptiegebied een Verkoopkantoor van de VBNA, dat den kleinhandel en in stellingen als de centrale keukens van aardappelen voorziet. Een Provinciaal Bureau heeft dus een monopolie voor het ontvangen van con sumptie-aardappelen van boeren. En een Verkoopkantoor heeft een monopolie voor den aanvoer van aardappelen en den ver koop ervan aan den kleinhandel. Driërlei voordeel kan door deze organi satie worden verkregen. Ten eerste kunnen de minst-houdbare aardappelen het eerst voor de consumptie worden aangewend. Ten tweede geschiedt het vervoer zoo effi cient mogelijk, daar alle transportmiddelen worden gecombineerd voor den aanvoer. Ten derde kan men er zeker van zijn, dat men niet met, in de steden gevormde, voor raden blijft zitten, aangezien de geheele handel over het Verkoopkantoor loopt. Boven het complex, gevormd door de or ganen der VBNA en de PICA'S, werken sa men het Hoofdkantoor der VBNA en de Ne derlandsche Inkoopeen trale van Akker bouwproducten (NICA). Hoofdzakelijk op de laatste rust o.m. de taak, de groote steden van aardappelen te voorzien. Bij de NICA wordt beslist, hoeveel aard appelen in elke provincie moeten worden verladen en waarheen zij behooren te wor den vervoerd. De NICA draagt het Provin ciaal Bureau in een bepaalde provincie op, een zekere hoeveelheid aardappelen van de boeren af te nemen en naar een bepaald Verkoopkantoor te verzenden. Op deze wijze •kan de handel ertoe worden gebracht, voor één of twee weken een voorraad aan /te houden. Daarenboven is het aldus mogelijk, voor een eventueele vorstperiode een, door de NICA gefinancierden, voorraad te vor men, welken de handel niet kan financie ren. Door middel van dit stelsel is ondermeer bereikt, dat zand- en veenaardappelen, die anders on verbruikt zouden zijn gebleven, in consumptie zijn gebraöht en dat voor aard appelen een prijsregeling mogelijk was, nog vóórdat de functie van Gemachtigde voor de Prijzen was ingesteld. Laatsgenoemde functionaris oefent thans op de prijsrege ling voor aardappelen toezicht. Reeds sedert 1 October zijn de consumptieprijzen voor aardappelen precies vastgesteld, voor het geheele land gelijk. Deze al-omvattende regeling, welke aan vankelijk volgens vele telers en een groot deel van den handéü veel te ver ging, daar men ze niet noodig achtte, is in het alge meen belang noodzakelijk gebleken. Oorspronkelijk heeft men de Verkoop kantoren vrijelijk aan den kleinhandel la ten verkoopen, wat deze kon opnemen. Maar reeds tijdens de vorstperiode bleek dit in de groote steden niet meer mogelijk. Het pu bliek, hetwelk tot dat oogenblik hoofdzake lijk zand- en veenaardappelen had kunnen verkoopen, vermoedde, dat dit ook na de vorst weer het geval zou zijn, en was ge neigd om, toen tijdens de vorst klei-aard- appelen in consumptie werden gebracht, zooveel mogelijk daarvan op te nemen. Elke kleinhandelaaar werd toen gerantsoeneerd op de hoeveelheid, die hij vroeger noodig had gehad. Dit laatste herhaalde zich, toen, eenige weken geleden, de zand- en veen aardappelen op raakten en in de groote steden uitsluitend klei-aardappelen werden aangevoerd. Een deel van het publiek sloeg toen opnieuw meer in, dan het voor zijn dagelijksch verbruik behoefde. De klein handelaren leverden in de eerste plaats aan oude klanten, maar bovendien schenen de voorraden, vroeger door vele consumenten gekocht, verbruikt, zoodat ook dezen weer gingen koopen. Overigens mag er wel eens aan worden herinnerd, dat de. oogst 1940 zeer slecht is geweest. Als gevolg van de aardappelziekte was de productie laag en daardoor ging zelfs na den oorlog nog een deel der aard appelen voor menschelijke consumptie ver loren, slechts voor veevoer geschikt blijven de. Daarbij was de uitpoot, o.a. ten gevolge van de inundaties, beneden den normalen omvang. Het is vrij zeker, dat de uitpoot dit jaar, vooralop de zandgronden, aanmerkelijk hooger zal zyn, in verband met de gewij zigde verhouding tusschen de prijzen der verschillende soorten aardappelen. Tot den verbouw van de meestopbrengende soorten wordt, men nu meer geprikkeld. Ook op de kleigronden, vooral in het zuiden des lands, is intusschen de uitpoot gróoter. Voorts zal thans een veel grooter deel der veenkoloniale aardappelen voor dë con sumptie kunnen worden 'beétemd. De opgedane ervaring heeft geleid tot het aanbrengen van verbeteringen in onderdee- len der regeling en in de controle. Een voor deel is ook, dat de regeling ditmaal aan stonds van den nieuwen oogst af werkt, zoo dat men van den aanvang af zich van den omvang der consumptie op de hoogte kan stélisri en tevens kan voorkomen, dat aard appelen, voor menschelijk verbruik geschikt, als veevoer worden aangewend. Een en ander geeft reden om te verwach ten, dat dit jaar een grootere hoeveelheid aardappelen, dan verleden jaar, voor men schelijke consumptie beschikbaar zal zijn. Rijnsburg. Hoewel de raadsman van verdachte verhinderd was om te pleiten, werd op verzoek van verdachte de strafzaak verder behandeld. Het O.M, vond dit feit'bijzonder ernstig, daar verdachte gebruik had gemaakt van de moei lijkheden, waarin de menschen verkeerden en eischte f.150 boete of 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring der in beslag genomen tarwe. Verdachte verklaarde, dat hij de winst had terugbetaald. Over 8 dagen zal de kan tonrechter schriftelijk vonnis wijzen. Frauduleus geslacht varkensvleesch vervoerd. Een chauffeur uit Noordwijkerhout moest terecht staan, omdat hij 150 K.G. ongekeurd vleesch, afkomstig van frauduleus geslachte varkens van Noordwijkerhout naar Haarlem vervoerd had. De hoofdagent van politie J. Doornbosch uit Haarlem verklaardè, dat veel ongekeurd vleesch, afkomstig van frauduleus geslachte varkens aldaar verhandeld wordt. Men had een nauwkeurig onderzoek ingesteld en toen vastgesteld, dat door een broer van verdachte varkens frauduleus te Noordwijker hout geslacht werden, welk vleesch dan door verdachte per auto vandaar naar Haarlem vervoerd werd en tegen hooge prijzen verhan deld. Het O.M. vond deze overtreding bijzonder ernstig en eischte f,35 boete of 14 d. h. Daar verdachte niet de hoofdschuldige was, veroor deelde de kantonrechter hem tot f.15 boete of 5 d. h. Het kalf in de linnenkast! Een inwoner van Katwijk aan Zee moest terecht staan, omdat hij één of meer kalveren frauduleus aldaar in een schuur geslacht had of had doen slachten. De heer P. Ouwerling, keurmeester te Katwijk aan den Rijn, verklaar de, dat hij telefonisch bericht had ontvangen, dat bij verdachte frauduleuze slachtingen plaats hadden. Hij had toen met de politie in een schuur bij de woning van verdachte een onderzoek ingesteld. Zij hadden wel organen en levers van geslachte kalveren aangetroffen en een emmer met bloed met slagersgereed schap, maar de geslachte kalveren waren ner gens te vinden. Toen hadden zij in de woning een onderzoek ingesteld en met succes, want ineen linnenkast onder goed verborgen, hadden zij bouten van de geslachte kalveren aangetroffen en bovendien nog 3 K.G. onge keurd varkensvleesch. Het O. M. eischte f30 boete of 14 d. h. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vleesch. De Kanton rechter veroordeelde verdachte tot f.20 boete of 8 d. h. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vleesch. En arbeider uit Katwijk aa% Zée moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Nadat de heer P. Ouwerling andermaal was gehoord, eischte het O. M. f20 boete of 10 dagen hech tenis met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geslachte kalf. Uitspraak conform. Foto v. Vliet, Leiden1. Burgemeester A. C. de Wilde legde hed arbeiderswoningen Hedenmorgen vond aan den Middenweg te Valkenburg door burgemeester A. C. de Wilde de eerste steenlegging plaats van een complex van 12 arbeiderswoningen, die de gemeente Valkenburg bouwt met goed keuring van den Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw te Den Haag. Burgemeester de Wilde sprak bij deze plechtigheid, waarbij ook de Raadsleden tegenwoordig waren, een kort woord, waar in hij er op wees, dat er een groot verschil is tusschen het uitvoeren van de eerste steenlegging en de benaming daarvan. Im mers: de' steen, die hij zoo juist „gelegd" had, was lang niet de „eerste". Er liggen er n.l. al honderden. Spr. achtte het intus schen een voorrecht, dit te mogen doen voor een aantal nieuwe huizen, die door de gemeente gebouwd worden. Dit bouwen komt de vooruitgang van het dorp ten goede, het geeft woningruimte en voort gang in het economische leven. Burge meester de Wilde sprak voorts de hoop uit, dat de bouwer succes met zijn werk enmorgen. den eersten steen voor twaalf te Valkenburg. zal hebben en zonder schade of verzuim de huizen gereed zal krijgen. Straks' zal in deze huizen het gezinsleven bloeien, waarbij spr. de hoop .uitsprak, dat „Hij, die ons aller leven" is, hier zijn in vloed zal doen gelden. Moge veel geestelijk en gezinsgeluk in deze woningen heer- schen tot in lengte van dagen, aldus ein digde spr. Met den bouw dezer .woningen, die in een fraaie omgeving van bloembollenvelden lig gen, is reeds op 7 April begonnen: de duur van den bouw is bepaald op 4 maanden. Aannemer is de heer C. J. Strijk uit Oegstgeest, architect de gemeente-archi tect van Valkenburg ded heer Jac. Haas noot; met het toezicht is belast de opzich ter de heer L. Oudshoorn JJPzn. -uit Oegst geest. Ongetwijfeld beteekent deze bouw een belangrijke schrede inde goede richting voor de gemeente Valkenburg! De groote onbekende. Een koopman alhier moest terecht staan, om dat hij 17^ K.G. ongekeurd kalfsvleesch alhier voorhanden heeft gehad en voort-s omdat hij in een schuur alhier drie kalveren frauduleus geslacht had. De heer J. Broekhuis, opzichter- keurmeester van het Openbaar Slachthuis, ver klaarde, dat hij verdachte had aangehouden, toen hij drie huiden van pas geslachte kalveren per fiets vervoerde. Verdachte verklaarde de huiden voor een „onbekende" te moeten ver koopen, maar daar getuige dit verdacht voor kwam, had bij met de politie een onderzoek in de woning van verdachte ingesteld, maar zij hadden niets gevonden. Toen zij vernamen, dat verdachte in de Kinkerstraat een schuur ge huurd had. waren zfj daar heengegaan en een spelend meisje had hun de schuur van ver dachte, waar de kalveren geslacht werden, aan gewezenIn deze schuur hadden zij drie pas geslachte kalveren aangetroffen, terwijl in de schuur een slachtbank en slagersgereedsschap was aangetroffen. Verdachte verklaarde van niets te weten en geen kalveren geslacht te hebben. Voor een ..onbekende" had hij het slagersgereedschap in de schuur gebracht, al leen „de tafel", die voor slachtbank dienst deed, was van hem. Het O. M. achtte de feiten wettig en overtuigend bewezen en vond, dat verdachte een onsympathieke houding aannam. Gezien den ernst van de overtreding eischte het O.M. 2 maal 1 week pr. hechtenis met ver beurdverklaring van het in beslag genomen vleesch. De Kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 2-maal f. 15 boete of 2-maal 5 d. h„ met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vleesch. Frauduleus geslacht vleesch vervoerd Een tuinder uit Alkemade moest terecht staan, omdat h(j op den Lage-Ryndijk 40 K.G. ongekeurd vleesch, afkomstig van frauduleus geslachte varkens, had vervoerd. Nadat de heer P. Eveleens, rechercheur van politie alhier, ver klaard had, dat op het varkensvleesch geen énkel stempel stond en hij dit vleesch in be slag genomen had, eischte het O.M. f.25 boete of 10 d. h„ met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vleesch. Uitspraak f. 15 boete of 5 d .h., met verbeurd verklaring van het in beslag genomen varkensvleesch. Een groentehandelaar uit Alkemade moest voor dezelfde overtreding terecht staan. Eisch OM. f25 boete of 5 d. h., met verbeurd ver klaring van het in beslag genomen varkens- Eens, 't was in 't hartje van den winter, kreeg ik lust om naar I die stréken doör dë vorst hohhëllg en vrijwel onbegaanbaar Rusland te reizen, maar omdat ik begreep dat de wegen in waren geworden, wachtte ik tot er flink wat sneeuw gevallen was. - vleesch. Uitspraak f.10 boete of 4 d. h. met verbeurdverklaring van het vleesch. Daarna moest de hoofddader, eveneens een tuinder uit Alkemade, terecht staan, omdat hij aldaar in de schuur van zijn vader frauduleus een varken had geslacht. Verdachte ontkende, maar een broer van verdachte verklaarde, dat het geslacht varken in stukken was gesneden en 's avonds per fiets naar Leiden vervoerd was. Het OM. achtte de overtreding wettig en overtuigend bewezen. 92 K.G. van dit ongekeurde varkensvleesch was door de politie alhier aangehouden. Het O.M. eischte f.40 boete of 20 d. h. Verdachte ver klaarde „het werkelijk niet gedaan te hebben". De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f25 boete of 10 dagen hechtenis. V genieten van het OVERWELDIGENDE FILMWERK: TEL .Maar denkt er aan: 400 NOG SLECHTS 2 DAGEN 2548 (Ingez. Med.) KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering „Wit-Gele Kruis". Deze vereeniging hield in het Parochie huis haar jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer C. Braun. Na ope ning en lezing der notulen volgde het jaarverslag, waaruit wij OJn. vernamen dat zuster Theodota 5318 gewone en 196 Fro- phylactische bezoeken had afgelegd. Een cursus ln Hygiëne en een kookcursus was gegeven resp. door zuster v. Tilburg en zuster Sneijders. De voorzitter deed ver slag van de vergadering van den Prov. Bond en meldde dat verleden week mede onder zijn gelelde 14 kinderen naar Nun- speet zijn uitgezonden door de ver. „Het zwakke kind." Een andere groep zal vol gen. Ook deed de voorzitter mededeeling van de werking der Ver. „Het zwakke kind." Het financieel verslag van den pen ningmeester de hëer Castenmiller, ver meldde aan inkomsten f. 897.27, uitgaven f. 884.64, batig saldo f. 12.63 met een reser ve van f. 1361.54. Bij monde van den heer G. A. Ouwerling werd een alleszins gun stig rapport uitgebracht. De penningmees ter werd gedéchargeerd. Tot leden der kas- commissie werden benoemd de heeren Caspers en C. Boskamp. Het aftredend be stuurslid de heer L. J. Staats werd herko zen. Pastoor Hesp dankte voor het ontvan gen telegram tijdens zijn ziekte in Soest- dijk. Het bestuur vestigde er de aandacht op dat, wanneer na overlijden de hulp der zusters noodig is, het gebruikelijk is, dat hiervoor een vergoeding, buiten het Wit- Gele Kruis om, gegeven wordt. Het Is ge bleken, dat niet allen hiermede bekend zijn. Hierna sluiting met gebed. 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8