Ons Kort Verhaal Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 3 Mei 1941 Uit de Omstreken De 5000ste inwoner van Rijnsburg In het donker Inbraken ie Rijnzaterwoud« VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus Maria z. van A. A. Warmerdam en G. H. Waayer. Gehuwd: Johannes Sietze Kloet 23 jr. won. te Oude Pekela en Barbara Wilhelmina van Kampen 22 jr. alhier. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Verhuur arbeiderswoningen Vaste aanstellingen en salarisregelingen gemeen te personeel Aankoop gron den verbreeding Schoolstraat en Leidscheweg Vervoer schoolkin deren paardenbus Aankoop ter rein voor afzanden Volkstuintjes. In de gistermiddag gehouden raadsverga dering, waarin de heer J. P. v. d. Marei met kennisgeving afwezig was, werd besloten de 15 arbeiderswoningen aan de Nieuw-Voor- dorpstraat te doen verhuren door den ge meente-opzichter en niet te bevorderen dat de huurprijs van f. 4.75 per week zal worden verhoogd. Hierbij werd opgemerkt dat de huurprijs wordt vastgesteld door den secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken. Een verzekering tegen wettelijke aansprake lijkheid tegenover derden zoowel als tegenover de Inzittende kinderen van de paardenbus en een verzekering tegen schade aan de bus wer den afgesloten met de fa. J. C. J. Knegt en Zn. te Amsterdam tegen een premie van f. 70 p. j. Na uitvoerige besprekingen werd besloten dat bij de bedrijven alsnog zal worden aangesteld een tweede vaste werkman; het aantal vaste arbeiders bij den dienst van openbare werken zal worden gebracht van 2 op 3. Deze werklieden worden ingedeeld in de loonschaal van f.21 f.25 per week. Aan den tijdelijken teekenaar A H. van Grol werd een vaste aanstelling verleend tegen een salaris van f. 1500 met 3 één-jaarlyksche ver hoogingen van f.100. Het salaris van den adj. opzichter werd ge bracht op f. 1800 met 3 één-jaarlijksche verhoo gingen van f. 100. Het aantal tuinknechts werd gebracht op 3 en het weekloon verhoogd tot f.24f.28 per week. Voortaan zullen zy ook 's Zondags toezicht moeten houden op de beplantingen, in verband met baldadig optreden van de jeugd. Het salaris van den tuinman werd verhoogd tot f. 1.800 met 3 een-jaarlyksche .verhoogingen van f.100 en het aantal werksters uitgebreid tot 3. Bij de centrale boekhouding werd aangesteld een derde meteropnemerincasseerder tegen f.21 -f. 25. Daar de besturen der bijzondere scholen aan spraak kunnen maken op een voorschot ver goeding kosten van vakonderwijs in de lichame lijke oefening, jaar 1941, werden de volgende bedragen beschikbaar gesteld: R.K. Jongens- en Meisjesscholen f. 1.723.05. Ned Herv. School f. 1.059.99, Geref. School f. 654.13, Bijdorp afd. Lager Onderwijs f. 169,48. Besloten werd de boombeplanting in de Bjj- dorpstraat uit te stellen tot later, echter zullen de herstellingen aan de trottoirs worden ver richt. Ten behoeve van de verbreeding van de Schoolstraat werd van den heer A. J. Turion aangekocht gedeelten van perceelen 231,8 M- voor den prijs van f. 5.975, terwijl een houten schuur zal worden verplaatst en voorzien van een steenen voorgevel, schuifdeuren en een steenen afscheiding zal worden aangebracht. De eigenaar moet de perceelen grond schoon opleveren. Verder werd aangekocht van den heer G. G van Bemmelen en cons. huis. schuur en erf tér grootte van 225 M- voor f. 11.200 en een tegemoetkoming van f. 2.800 als bedrijfsschade. Voor de verbreeding van den Leidscheweg werden aangekocht perceelen grond van den heer A. J. Turion, mej. P. M. L. de Graaf f en den kerkeraad van de Geref. Kerk, terwijl van den heer J. M. de Ruyter nog 12 M3 grond word aangekocht en IVa M3 teruggegeven. Voor het Vernèdepark en dé straten m de onmiddellijke omgeving werd een éénrichting verkeer ingevoerd en de Eikenlaan en Tolstraat voor alle verkeer gesloten. Het vervoer van de schoolkinderen per paar denbus werd op een nader te bepalen datum opgedragen aan den heer B. Blok tegen een vergoeding van f. 6 per dag, terwijl de kinderen zullen worden afgehaald aan „De Haagsche Schouw." Om geheel te kunnen voldoen aan de aan vragen voor volkstuintjes werden nog 7.655 M beschikbaar gesteld om te worden verhuurd, waardoor de totale oppervlakte bijna 40.000 M zal bedragen. Voor het afgraven van zand ten behoeve van den aanleg van een straat vanaf het Raadhuis naar de Wijngaardenlaan werd nabij de Elslaan een terrein gekocht ter grootte van 7.970 M3 voor f. 10.000. De heer A. Q. Doeswijk stemde tegen. De bestaande overeenkomst met J. Gerrits, inzake het opruimen van straat- en huisvuil, werd verlengd tot 1 October 1941. Voor den bouw van 8 arbeiderswoningen wer den aangekocht, onder voorbehoud dat het rijk de vereischte financieele medewerking zal ver- leenen, 460 M3 grond van mej. P. M. L. de Graaff tegen f.5.35 per M3 en 840 M2 van de heeren Gebr. de Bruyn tegen f. 5.60 per M-' ge legen aan dé Hyacinthstraat en de bouw op ge dragen aan den heer M. Laurentius. In de kosten van exploitatie van de pontver binding tusschen Morsch en Rijndijk ten be hoeve van de Ohr. Bewaarschool Morsch werd een sub§idie verleend van f50. De inspecteur van het L. O. in de inspectie Delft heeft meegedeeld dat tegen benoeming van den heer van Barneveld als vakonderwijzer voor lichamelijke oefening geen bezwaar bestaat, zoodat besloten werd den heer van Barneveld te benoemen als zoodanig aan de O. L. School. Hierop sluiting. ZOETERWOUDE. RAADSAGENDA. De Raad komt Donderdag 8 Mei a.s., des v.m. te 9Vs uur bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool, Schen- kelweg, om beschikbaarstelling van de noodige gelden voor aanschaffing van schoohneubelen; 3. Voorstellen van B. en W. met betrekking tot de invoering van het vak lichamelijke oefeningen op de jagere scholen in deze gemeente; 4. id. tot intrekking der verordening op het Agent schap der Arbeidsbemiddeling; 5. Id. tot het verleenen van eervol ontslag aan den agent der arbeidsbemiddeling, wegens op heffing der betrekking; 6. Id. tot verhoo ging der gratificaties van de volontairs te secretarie; 7. Id. het toekennen eener gratificatie aan den geneeskundige, als be doeld in art. 5, eerste lid van de Wet van 22 December 1939, Stbl. 805; 8. Id. tot het verleenen van" medewerking aan wacht geldregelingen voor arbeiders en beambten Werkzaam in ondernemingen, die door ALPHEN. Burgerlijke oland. Geboren: Marinus, Z. van C. Krap en Stof- folina van den Berge Wilhelmina Juliana Beatrix Irene, D. van C. van Kippersluls en Cornelia Hoogerwerff Pieter, Z. van P. Bree- veld en Tonia Petronella Koster Cornells Andreas Nicolaas, Z. van A. N. Hoogeveen en Wilhelmina Maria Verlaan Adrianus, Z. van P. Honout en Elizabeth Bernarda Röling. Gehuwd: Corns. J. de Hey 27 j. en Johanna Simmerman 23 J. Adrianus Hoogerwerf 38 J„ wonende te Nieuwkoop en Jacoba Loogman 21 j. Huibert Kwakernaak 26 j. en Catharina Stapper 22 j. Bestuur Federatie Hervormde Jongeren. Het bestuur van de hier opgerichte afd. van de Federatie van Hervormde Jongeren is na de eerste vergadering, waarbij zich 47 leden opgavei, samengesteld als volgt: dr. G. Ph. Scheers, voorz., de heer M. A. J. Visser, 2e voorz., mej. M. M. Boot, secre taresse, de heer J. Moll, penningmeester en als bestuursleden zijn verder nog benoemd mej, E. Horsman en K. Kom, terwijl na mens den kerkeraad in het afd.bestuur zitting heeft de heer H. A. v. d. Kemp. Begin van Brand. Gisteravond ontstond een begin van brand bij den landbouwer B. aan de Nieu we Sloot. Door krachtig ingrijpen van om wonenden wist men den brand te bedwin gen en behoefde de brandweer, die reeds ter plaatse was gearriveerd, geen dienst te/ doen. Het dak, waarin een groot gat' brandde, was belangrijk beschadigd. De oorzaak van den brand is onbekend. Met Staatscourant No. 85 zijn verzonden afdrukken der wijziging in de statuten der Martha-Stichting alhier. ALKEMADE. VERGADERING VEENDER- EN LIJKERPOLDER. Omslag: f. 17.p«r H.A. In hotel ,,De Vier Heemskinderen" te Roelofarendsveen vergaderden de Ingelan den van den Veender- en Lijkerpolder bul ten de bedijking. Tegenwoordig waren 23 stemgerechtigde Ingelanden, te zamen uit makende 49 stemmen. Het totaal aantal stemmen, dat kon worden uitgebracht, be draagt 182. Na het openingswoord van den voorzitter den heer E. Elsgeest las dé secretaris de notulen, welke onder dank werden goed gekeurd en vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat de secre taris in October van het vorige jaar zijn 25-jarlg ambt als poldersecretaris heeft mogen herdenken. Spr. wist zich zeker de tolk van allen, wanneer hij den secretaris dank,zegt voor alles, wat hij in die 25 ja-, ren voor het belang van den polder heeft gedaan. Hij wenschte hem toe, dat hij nog vele jaren zijn functie als zoodanig mag blijven vervullen. De secretaris betuigde zich zeer erkentelijk, dankte voor deze waardeering en hoopte nog vele jaren naar best vermogen voor de belangen van den pelder werkzaam te mogen zijn. De commissie van onderzoek deelde bij monde van den heer E. Klein mede, dat de rekening en bescheiden In de beste orde waren bevonden. De rekening werd na voorlezing door den secr.-penningmeester zonder bemerkingen goedgekeurd met aan inkomsten f. 5934.48 en aan uitgaven plm. f. 5660.41; batig saldo alzoo f. 274.07. De begrooting 1941 sloot aan inkomsten en uitgaven op f. 7682.61; de omslag werd be paald op f. 17.00 per H.A., alzoo f. 1 hooger dan het vorige jaar. Tot leden der com missie van onderzoek voor de komende re kening werden benoemd de heeren J. v. d. Meer Czn., B. v. d. Meer Corszn. en Chr. Castelein en tot plaatsvervangende leden de heeren C. Huigsloot, G. Rietbroek en P. Loos Hzn. De boeken werden ln orde be vonden. Besloten werd tot verhaal van couponbelasting op de rente der loopende geldleening bij de Nutsspaarbank te Alphen aan de Rijn. De voorzitter deelde mede, dat aan J. Cozij Mzn. per 1 October 1940 eer vol ontslag Is verleend als machinist van den polder en dat in zijn plaats is benoemd voorloopig voor een jaar, zijn zoon J. Co- zijn Jzn. op dezelfde voorwaarde en jaar wedde als zijn vader. Na rondvraag volgde sluiting, JONGEN VAN WISSEN DOOD GERED. Door kranig optreden van den heer T. v. d. Heden, plaatselijk bureauhouder van de V.V.O te Roelofarendsveen, Is het zoontje van den heer H. de Jong van verdrinking gered. De heer v. d. Heden bedacht zich geen moment en sprong gekleed te water en smaakte het genoegen den drenkeling, ale reeds ln een gevaarlijke situatie was geraakt, op het droge te brengen. den Secr.-Generaal van het Departement van Soc. Zaken zijn aangewezen; 9. Id. tot het beschlkbaarstellen van een crediet ln verband met de storting van asch en vuil nis aan de Noord Aa; 10. Id. tot wijziging van het Arbeidsovereenkomstenbesluit; 11. id. tot het besohikbaarstellen van grond voor den verbouw van tulnbouwgewassen; 12. Id. tot wijziging der verordening op de heffing en invordering van kadegeld; 13. Id. tot opnieuw vaststelling eener verorde ning als bedoeld in art. 6, le lid, der Win kelsluitingswet 1930; 14. Id. tot wijziging der verordening van 17 Maart 1941, hou dende wijziging der verordening, regelende de eisohen van benoembaarheid en de be zoldiging der veldwachters; 15, ld. tot In trekking van het raadsbesluit van 30 Ja nuari 1941, tot toekenning van kinderbij slag aan het personeel van de vaste kern der luchtbescherming; 16. Id. tot over dracht aan het Rijk van een gedeelte voet pad aan den Hooge Rijndijk; 17. Id. tot aanvulling der Algemeenen Politieverorde ning; 18 ld. tot oninbaarverklaring water- geld: 19 ld. tot wijziging der begrooting van het Waterleidingbedrijf 1940; 20. Id. tot wijziging der gemeente-begrooting 1940; 21. ld tot wijziging der gemeente-begroo ting 1941: 22, Verlenging ontruimingstar- mijn woningen F. 263 t/m 265. BODEGRAVEN. Jaarvergadering Chr. Ver. voor Ziekenverpleging. Onder presidium van ds. Dam werd de jaar vergadering van de Chr. Vereen, v. Ziekenver pleging gehouden. De jaarverslagen werden uitgebracht over 2 jaar, omdat de vorige jaar vergadering desty'ds door den oorlog niet was gehouden Het vereenigingswerk kon rustig voortgaan, mede dank zij de opbrengsten van den in het najaar 1939 gehouden bazar, want de Jaarrekeningen lieten ieder een nadeelig saldo van ruim f. 200 zien Herkozen werden als be stuurslid de heeren Bn. Batelaan en T. Vink, terwijl gekozen werd mevr. Karssen—Van Leeuwen. Jaarvergadering# Zuidzijdsche Polder. In de jaarvergadering van den Zuidzijdschen polder werd het overleden bestuurslid, de heer H. van Oosterom. herdacht. De rekening werd vastgesteld met een batig saldo van ff. 1226,96. maar niettemin werd de begrooting over 1941 ingediend met een hoogere raming aan ont vangsten en uitgaven, ml. f. 6462,14 en werd besloten den omslag te verhoogen van f.3 op f. 4.50. Besloten werd een molestverzekering aan te gaan van f. 30.000. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna d. van J. de Groot en E. P. Voordouw Catharina Alida d. van C. Veldhuijzen en J. Teekens Janny Willy d. van A. Vroege en P. van Muiswinkel. Ondertrouwd: A. van Zeideren 26 jr. en M. A. Zwaneveld 22 Jr. A. C. van Donk 29 jr. en G. Verburg 24 jr. ^Getrouwd: J. H. Fabrle 20 jr. en N. de Vlieg De heer D. Francken alhier behaalde ln Utrecht het Rijksdiploma Hoefsmid. BOSKOOP. OPLEVING IN HET VEILINGSBEDRIJF. Hoogere prijzen der bloemen. De Boskoopsche Velling mag zich in een gestadlgen groei der veilingsomzetten ver heugen. In de afgeloopen maand April, werd n.l. voor f. 1200 méér geveild dan het vorig jaar, terwijl de eerste 4 maanden in dit jaar reeds een voorsprong hebben van f.4500. ■bij het vorig jaar. Als men nu in aanmerking neemt, dat on geveer hetzelfde kwantum is geveild, dan blijkt daaruit voldoende, dat de prijzen der bloemen thans beduidend hooger zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerda Cornelia, D, v. C. van Elswijk en W, M. Modderkolk, Maria Adrlana, d. v. A. Haskes en G. Nljveldt Jan, z. v. H. Wiersma en E. Varga Geer- trudis, Maria Anna, d. v. H. van der Zwet en A. van der Meer. Ondertrouwd: A. D. Scheepmaker en KI. van Eijk C. Faase en A. van Klaveren. Getrouwd: C, Bulk 35 j. en H. Bodegra ven 34 j. Op 13 April 1941 is te Leiden geboren Bernhard Leopold Peter Karl de Mooljzoon van C. de Mooij en J. A. Groeneveld, wo nende Oegstgeesterweg 74,te Rijnsburg. Met de geboorte van dit kind, dat het 16e kind uit dit huwelijk is, is thans de 5000ste inwoner in het bevolkings register van Rijnsburg ingeschreven. In verband met dit heugelijke feit is aan de ouders ten behoeve van dit kind door den burgemeester persoon lijk een spaarbankboekje ter hand ge steld. door PETER VAN SANDEVOORDE. De was voor het eerst ln dat hotel. Beter nog, ik was voor het eerst ln die stad. Ik wist geen weg in zoo'n modern hotel. Ik wandelde door de gang en ik wist niet of het mijn gang wel was. Bovendien was ik het nummer van mijn kamer vergeten. En dan plotseling, zonder eenige inlei ding, riep lemend me. Een strenge zelfbe wuste stem. „Zeg". Grappig, dacht Ik. Ik kende niemand daar. Ik kende niemand in de heele stad. En daar roept iemand me in een groot hotel, waar ik nooit tevoren was. En hij riep me zelfs nog eens. „Zeg, hallo"! Afgezien van de onbehoorlijke manier van aanroepen ging ik de kamer binnen. Nog leuker. De kamer was donker. Ik kon geen hand voor oogen zien. In een hoek bewoog zich wat. Het zou me niets ver wonderen als hij geboeid was. Overvallen misschien. Het hotel was zoo groot. Boven dien is een stad nooit te vertrouwen. „Hallo", zei lk. „Wie is daar?" „Ik ben van Laar", zei de man. „Van Laar?" zei lk. „Neemt i mij niet kwalijk, maar ik ken geen van Laar. Maar hebt u iets noodig? Kan lk iets voor u doen?" „Ik ben van Laar," herhaalde de man. „Dat zegt me niets, ik begrijp u niet. Ik ben hier voor het eerst. Ik wandelde door de gang en u riep me. Hebt u iets noodig? Waar Is de knop van het licht?" .„Hoepel op!" zei de man. „Dat ding is stuk". Over verbazing gesproken. Ik zou hem een klap voor zijn hoofd hebben kunnen geven ais ik dat maar in het donker had kunnen zien. Zoo'n bruut. Hoepel op. „Ik wil weten," hernam hij. „of je mor gen met me wilt lunchen". Wel heb je ooit. „Met je lunchen?" zei lk. „Maar ik ken.u niet eens. Het.Is heel aardig van u, zoo nléti maar' wie ben_u? En waar is het KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Fietser raakte bekneld. Gistermiddag had in de Hoogenaard, de controleur van de Landbouw-Crisiswet, de heer K. J. S. uit Lobsduinen, het ongeluk met zijn rijwiel bekneld te raken tusschen een groentenkar en een melkauto, die uit tegenovergestelde richting kwam. De heer K. J. S. bekwam een hoofdwond, een bloed uitstorting in den arm en veel schade aan zijn kleeding. Den bestuurder van den melkauto trof geen schuld. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis, Z. van R. Dorrepaal en N. van der Bijl. Overleden: Wilhelmus Bernardus Koot 2 j. Begin van brand. Donderdagmorgen ontstond een begin van brand in den schoorsteen by den landbouwer J. D. R. in de Lagewaaifi. Toen de brand spuit er plaatse verscheen, bleek de brand reeds te zijn gebluscht. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. van Th Bartels en J. du Pau. Gehuwd: C. G. Straver en G. M. Straathof W. P. van Schie en M. Straathof. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde in voltallige zitting. Na opening, gebed en notulen deelde de voor zitter mede, dat de begrooting voor 1941 door Ged. Staten is goedgekeurd. Inzake „Aankoop gymnastieklokaal" werden de besprekingen in besloten zitting gevoerd. Besloten werd van G. de Rooy aan te koo- pen het pand in het dorp, eerder bewoond door H. van Haselen, om dit in te richten tot gym nastieklokaal voor de vier verschillende scho len. Een voorstel tot het benoemen van een vakleeraar voor het te geven gymnastiekonder wijs kon geen meerderheid vinden. Keuringskring Alphen a/d. Rijn Voor de uitvoering van den vleeschkeuringsdienst res sorteert deze gemeente onder de centrale van Nieuwveen. Wegens een versterkte centralisatie, met voornamelijk de strekking om zuiver amb telijke keuringsdiensten in het leven te roepen, worden in de provincie verschillende nieuwe kringen gevormd, waarbij Nieuwkoop met nog 6 andere gemeenten is ondergebracht bij Alphen aan den Rijn. De regeling, zooals deze in ont werp is toegezonden, werd met alg. st. goedge keurd, waarbij men uitgaat van de verwachting, dat de plaatselijk aanwezige slagers zich van hun eigen slachtplaats mogen blijven bedienen, terwijl men verder bij hoogere instanties zal aandringen op afschaffing van de invoerkeu ring. In de vorige vergadering werd aangehouden een voorstel tot aanvulling van de Alg. Politie verordening met de bepaling. „Het is aan eigenaren en gebruikers van woonschepen ver boden daarmede ligplaats in te nemen anders dan in de Ringvaart achter dorp en Zuidelnde. B. en W. zyn bevoegd daarvan ontheffing te verleenen voor hen, die op den dag van het raadsbesluit in de gemeente met een woon schip aanwezig zijn, met de bevoegdheid een andere plaats aan te wijzen. Voor de toepas sing van dit artikel worden onder „woonsche pen" verstaan woonschepen als bedoeld in arti kel 1, 1ste lid der wet op de woonwagens en woonschepen. Zeer uitvoerig werd dit voorstel besproken. Men was het er o.a. over eens, dat de aanwe zige woonschuit aan den Noordschen weg niet getolereerd kon worden. Men wilde liever een tusschenweg bewandelen, terwijl de voorz. zeide, dat B. en W. reeds gegaan waren, zoover als hun mogelijk leek. Ten slotte werd het voorstel met alg. st. aan genomen, waarbij voor een viertal nog een uit zondering zal worden gemaakt en vacantiegan- ggers tot maximaal zes weken ook ontheffing kunnen krijgen. Het in de vorige vergadering aangehouden voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van een tweetal krotwoningen kwam nu andermaal aan de orde. Met 6 tegen 5 st. werd het voor stel aangenomen. Tegen de heeren Augustinus, Stam, Nell, Bodegraven en Den Hartog. Arbeidsovereenkomstbesluit De rijksinspec teur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen te Den Haag zond toe een mo del-contract voor het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. Op deze wijze wil men de materieele rechtspositie van dit personeel regelen volgens voorschriften, welke voor alle arbeidscontractanten bij den lichtknopje?" „Wilt u alsjeblieft ophoepe len?" vroeg hij. „U vroeg me wat", zei lk. „Maar ik ben niet van plan om met u te praten. Ik ken u niet en ik wil u ook niet leeren kennen. U riep me binnen, ik wil niet weten waar om u me riep". „Kan je me hooren", vroeg hij. „Of ik Je kan hooren?" Nu was het mijn beurt om te grommen, „Of ik je kan hoo ren. Man, ze moeten je tien kilometer ver derop nog hooren." „Ik word er ziek van om nog langer met je te praten!" „En als lk nog langer naar je luister!" zei ik. „Als lk maar een straaltje licht had, en een glimp van je neus kon zien, dan sloeg ik er op." „Denk je dat Karei morgen ook komt?" „Hoe moet lk dat nu weten?" riep ik uit. „Ik heb nog nooit van dien knaap gehoord. Wie is het?" „Goed." zei de maanzieke," vraag het hem dan." „Ik zeg Je, dat ik niet weet wie het is!" brulde ik. „Hoe kan lk hem dan vragen. Ik heb zelfs nog nooit van hem gehoord. Ik ben hier vreemd. Ik ken hier niemand. Toen lk uw deur voorbij liep „Als ik Je nu nog eenmaal moet vragen of je wilt ophoepelen," zei de man, „dan zal lk Je er zoo meteen hardhandig uit gooien, dat het hotel er van dreunt. Versta je dat?" „Nee," zei lk, „daar begrijp ik niets van. Als lk het privévertrek van een Idioot be land ben, dan had je me hooren te waar- sohuwen. Dan had ik geweten, waar lk me aan te houden had". „Breng je vrquw mor gen niet mee." „Waaat??" „We kunnen daar beter geen vrouwen bij hebben Vertel Karei dat ook. Wat zegt je?„ „Ik zei niets!" ..Hoepel op, en zwijg!" „Maar ik ga ook weg. Ik zei geen woord. Dat heb ik je net gezegd. Maar hoe kan je nu zeggen, dat ik mijn vrouw niet mee zal nemen, als ik mijn mond moet houden? GELD, SIGAREN EN ETENSWAREN ONTVREEMD. Gisternacht hebben inbrekers te Rljn- zaterwoude toegang weten te erschaffen tot de woning van den heer A, de Kroes, hoofd der O.L. school en tot de villa van den heer Jac. Bodaan. Bij den heer de Kroes zijn de dieven door het keukenraam bin nengekomen, en hebben toen beneden in het huis, zoowel als in den kelder, alles doorzocht. Van alles hebben zij meegeno men. ongeveer een kleine f. 100.— aan geld 400 sigaren, voorts uit den kelder verschil lende eetbare waren, w.o. kaas, boter, fles- sohen met groenten en vleesch. Ook namen zijn nog distributiekaarten en bonnen mee. Bij den heer Jao. Bodaan zijn de daders door het verbreken van een ruit uit één der glazen deuren de kamer binnengeko men. Zij haalden ook daar alles overhoop. Hier Is de bult echter zoo groot niet ge weest; slechts een weinig geld wordt hier vermist. Dat de buit hier niet grooter Is geweest, was zeker te danken aan het feit, dat mevrouw Bodaan wakker werd door het gekraak van het openbreken van een kast; zij wekte direct haar man. Toen de dieven zich ontdekt zagen zijn zij ijlings gevlucht. Gisteren hebben de burgemeester en eenige veldwachters en een politiehond den geheelen dag getracht de daders op te sporen. Ook ls bij een paar huisgezinnen huiszoeking gedaan, doch tot dusver zon der resultaat. luchtbeschermingsdienst ln het geheele land gelfjk zullen zijn. De Inspecteur achtte het hiervoor noodig, dat bil raadsbesluit wordt be paald. dat het Arbeidsovereenkomstbesluit niet van toepassing is op het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. Dit besluit werd eenparig genomen. Een comptablliteltsbeslult wordt goedgekeurd. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. H. van Bemmel 34 j. en J. van den Bosch 33 J. J. Fransen 25 j. en C. H. van Beek 24 J. NIEUWVEEN, Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Maria, z. van P. H. A. de Kuyer en Th. C. M. Kamp Paulus Cornells, z. van A. J. Walraven en H. Verkerk. Overleden: J. P. Visser, 54 Jaar T. Balder, 77 Jaar M. Roos, 31 jaar B. de Graaf, 77 J. Varkenspest. Op een tweetal boerderijen is bij varkens de gevreesde ziekte de varkenspest geconstateerd. Verkooping. Ten overstaan van notaris A. H. J. Lohman te Oudewetering, zijn de hulzen van mevr. C. de Vries bij afslag verkocht. Perc. I werd gecombineerd gekocht door den heer Verboom, uit Woubrugge voor den prijs van f. 5935. Perc. III gekocht door den heer Akerboom Ter Aar, voor f.2025. Perc. IV en V werden ge combineerd verkocht aan den heer H. Lammers, Uithoorn, voor f.9175. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida, D. van C. Tiele en H. de Vlieg Cornells, Z. van C. van den Berg en T. Even man Nicolaas Teunis, Z. van A. Hllgers en man Niicolaas Teunis, Z. van A. Hllgers en W. H. Noorlander' Marlus Dirk, Z. van J. H. G. Smith en A. de Haan Maria, D. van W. A. Kraan en N. Noorlander. Overleden: A. de Vries 4 J. C. Kuster, echtgenoote van K, Broer 69 J. Gehuwd: W. J. de Wit en W. van Eijk P. de Jong en J Viisser. Ondertrouwd: H. K. SnoeiJ en N. Van Rhljn C. P. van Os en C. A. Zoethoutmaar. WOUBRUGGE. Geboren: Petronella Gerdina d. van P.Th. Borst en C. G. M. van Goozen Martlnus Jo hannes z. van J. C. Hoogeveen en M. A. Borst. Ik moet antwoorden, niet? Maar dat kan ik niet. Ik weet van geen Karei, heb lk ge zegd. Ik wil niemand van jullie leeren (ren nen ook. Niemand!" „Wat doet u hier?" vroeg hij. „Wat ik hier doe?" zei ik, „Je weet wat ik hier doe. Ik liep langs je deur en je riep me binnen. Ik kwam binnen om te zien wat je wilde „Probeer Karei er van af te houden om zijn vrouw mee te nemen. Ik mag haar niet." „Ik zei je, dat ik hem niet kenl" „En als je wat wil weten omtrent Ana conda A „Dat wil ik niet. Ik wil niet weten wat jij van Iemand denkt." „Zwijg meneer, houdt uw kaken op el kaar". „Hebt u het tegen mij?" „Precies". „Een pracht mislukking". „Slaat dat op mij? Dat zal u berouwen meneer! Dat gooi ik voor het gerecht! Een kalm man, iemand, die niemand kwaad zal doen, die het recht lief heeft, komt ln een rustig en voornaam hotel en wordt daar door een maanzieke „Anaconda A." „Wat is daarmee?" „Een volkomen mislukking?" „O, bedoel Je hem, dat Is wat anders." Lieve help, meneer als lk een buldog had stuurde lk hem op u af. En ik zou met het grootste genoegen schorpioenen onder uw lakens stoppen". „Je bent een praohtkerel, versta Je!" „Nee, Ik ga weg. Mijn geduld ls uitgeput". „Zal Je er nu eens eindelijk uitgaan!"' „Dat doe ik, zoo vlug als lk kan. Deze kool vol maanzieken .Ah". Langs de muren naar de deur zoekende, voelde lk Iets aan den muur. „Ha, eindelijk de lichtknop," riep ik uit. „Nu kan ik je eens bekijken, Jij Idioot 1" Ik draaide het licht aan. Hij zat schrijlings op een bureau in den thoek van de kamer. Hij had de hoorn van de telefoon tegen zijn oor gedrukt. „Zeg Karei, dat ik hem zelf wil spreken," zei hij. Hij keek op en staarde mij aan. „Er uit!", brulde hij. „Neemt u mij niet kwalijk", zei lk. En ik ging (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden). 3-2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7