LAATSTE BERICHTEN De Leidsche Bioscoop-Programma's IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 2 Mei 1941 AKKER'TJES Officieel© Kennisgevingen STADSNIEUWS 'n Zwaar hoofd BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN RECHTZAKEN Binnenland De distributie Buitenland De Peloponnesos bezet JAARVERGADERING VER. CHR. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Chr. H.B.S. Kagcrstraat. Gisteravond had de jaarvergadering plaats van de Ver. v. Chr. Middelbaar On derwijs in het gebouw der Chr. H.BJ3. in de Kagerstraat. De voorzitter Ds. Broekstra opende met gebed en heette de aanwezigen welkom. Allereerst -memoreerde hij de lotgevallen van het afgeloopen jaar en herdacht in gevoelvolle woorden hen, die voor het vaderland gevallen waren. Vervolgens memoreerde spr. het zoo plot seling gestorven bestuurslid dr. Korthof en hij uitte zijn dank voor het vele, dat dit bestuurslid voor de school gedaan heeft en geweest is. Daarna las de secretaris de no tulen van de laatst gehouden ledenvergade ring. die werden goedgekeurd. Daarop bracht deze het jaarverslag uit. Hieruit viel op te maken, dat de Chr. H.B.S. in bloeien- den toestand verkeert. Het aantal leerlin gen bedroeg op .1 Sept. 251. Hoewel het afgeloopen jaar het Bestuur voor vele moeilijkheden plaatste, waren desniette genstaande de resultaten van het alleszins bevredigend. Van de 27 candidaten van de B afd. slaagden 26 voor het eindexamen. Van de A afdeeling slaagden alle 24 can didaten. Met dankbaarheid werd gewag ge maakt van de toewijding van den direc teur. en de leeraren. De school wordt ge zocht door hen, die christelijk Middelbaar Onderwijs voor hun kinderen begeeren; maar tevens omdat het Bestuur steeds het doel voor oogen heeft, om de kwaliteit van het onderwijs te doen beantwoorden aan de hoogste eischen. Daarna bracht de penningmeester het financieel verslag uit, dat gunstig luidde. De verificatiecommissie stelde voor den penningmeester op de meest eervolle wijze décharge te verleenen, waarmee de verga dering gaarne instemde. Den heer Yntema penningmeester, werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer in het afgeloopen jaar Ten slotte hadden bestuursverkiezingen plaats. Gekozen werden ds. Broekstra Wzn., D. V. J. Sprey en de heer J. de Bruyne arts alhier. Daarna hadden nog verschillende uitlo tingen plaats. Na de rondvraag, die niets bijzonders op leverde, volgde sluiting. BEZOEK AAN MUSEA. Het Rijksmuseum van Oudheden en het Rijksmuseum voor Volkenkunde, beide te dezer plaatse, zijn in het le kwartaal van dit jaar resp. bezocht door 309 en 1066 per sonen. De Wethouder van Fabricage, de heer Jac. Wilbrink is verhinderd morgen spreek uur te houden. Waarschijnlijk kou gevat. Neem een "AKKERTJE" het uitmun tende middel bij verkoudheid, griep, influenza, kou in'I hoofd. helpen direct 2400 (ingez. Med.) SCHOEISELDISTRIBUTIE. Met ingang van morgen, Zaterdag 3 Mei, is de Afdeeling Schoenen van het Distribu tiekantoor voor uitreiking, tot nadere aan kondiging gesloten. Voor houders van de volgnummers: 571600 wit en 211—240 geel zal nader den dag, waarop zij aan de beurt zijn, worden bekend gemaakt. INSCHRIJVING SCHOENHERSTELLERS EN MAATSCHOENMAKERS. Formulieren, voor inschrijving bij het Rijksbureau voor Hulden en Leder te Am sterdam. kunnen aan ons kantoor. Breestaat 117, afd. schoenendistributie, tot en met Dinsdag 6 Mei worden afgehaald. Leiden, 2 Mei 1941. 2423 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. GEBOREN: Jonathan, Z. van J. J. H. Volbeda en M. Roeloffs Petrus Johannes. Z. van P J. Fasel en C. W. de Nobel Anton Marinus. Z. van J. G. Immink en M. Stavleu Clara Stientje. D van B. Boonstra en S. Brommer Elisabeth. D. van J. Kluivers en J. Visser.. GETROUWD: G. W. v. Lommei jm. en P. W. Stuurman jd. OVERLEDEN: J. P. Verstraten. M. 53 j. M. van Schaik, M. 56 j. J. G. Vreeswijk. M. 76 j. G. van der Wiel. M. 37 j. H. Warmenhoven. Wed. van L. B. den Houter 78 j. HAAGSCHE RECHTBANK. Papier en zand voor boter. Een banketbakker uit Leiden had van den koopman P. C. uit die gemeente de aanbieding gekregen van een vat boter. De banketbakker had daar wel ooren naar, en de koop werd gesloten. Voor f. 150 kwam de banketbakker in het bezit van een vat boter van 50 kilo. Dat dacht hij tenminste, want nadat het boven ste laagje van het vat was verwijderd, bleek het verdere gedeelte gevuld te zijn met papier en zand! De koopman C. die thans is gedetineerd in het Huis van Bewaring, had zich tenge volge hiervan wegens oplichting voor de rechtbank te verantwoorden. Verdachte bekende. De Officier vond het een gemeene streek, en vorderde tegen verdachte een jaar ge vangenisstraf. De koopman N. B. uit Leiden had den zelfden banketbakker opgebeld met de me- dedeeling dat ook hij boter kon leveren. Twee vaten werden geleverd, en de koop man ontving er f.300. Maar ook die vaten bleken op dezelfde wijze gevuld te zijn. Hoewel de verdachte ontkende als leve rancier te zijn opgetreden, vorderde de Of ficier tegen hem negen maanden gevan genisstraf. Uitspraak over 14 dagen. BROOD EN GEBAK. De met „16" genummerde 'bonnen van de broodkaart geven recht op het koopen van brood en gebak. De verbruiksperiode van deze bonnen loopt van Zondag 4 Mei tot en met Vrijdag 9 Mei a.s. Het koopen op deze. bonnen is geoorloofd van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 11 Mei a.s. De hoe veelheid brood, die op een bon verkrijgbaar is, bedraaggt 100 gram en de hoeveelheid gebak omvat voor de hierna genoemde bakkerij producten telkens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram. speculaas 140 gram. andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram. gevula klein korstgebak (v.v. amandel broodjes) 400 gram. gevuld groot korstge bak (v.v. boterle'tter) 500 gram. taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rant soen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De bonnen mogen gedurende den ge- heelen kooptijd ook in hotels, restaurants e.d. worden gebruikt. VASTE BRANDSTOFFEN. Gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Mei geeft de met het woord „brand stoffen" en „01 K.F." gemerkte bon van de bonkaarten M. en N., welke aan verbrui kers zijn uitgereikt, die voor kookdoelein- den op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet in combinatie met pertolcum zijn aangewezen, recht op het koopen van een eenheid vaste brandstof fen. De met de woorden „generator-anthra- ciet, vierde periode" gemerkte bonnen ge ven gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Mei recht op het koooen van 1 H.L. anthraciet-noofcjes (max. 75 K.Gd De met de woorden „generator-turf, 4de neriode" gemerkte bonnen geven gedurende bovengenoemd tijdvak recht op het koopen van 50 stuks baggerturf. TWEE BOERDERIJEN DOOR HET VUUR VERWOEST. Vanochtend omstreeks vier uur werd brand ontdekt in de boerderij van den landbouwer D. te Lierop, ónder de gemeente Someren. De vlammen sloegen kort daarna over op de boerderij van den landbouwer K. Beide pan den werden een prooi der vlammen. Een varken, twee kalveren en een zeug met big gen vonden den dood in het vuur. Verzeke ring dekt slechts gedeeltelijk te schade. MAN VERDRONKEN TE DEN HAAG. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur is te Den Haag de 39-jarige C. K. uit de Van Koetsveldstraat, ten gevolge van de duisternis met zijn rijwiel bij de Slacht huiskade in het water van de Laakhaven gereden. Burgers, die passeerden, hoorden hulpgeroep, waarop een bewoner van een woonschuit uit de Calandkade. zekere L. J. de Graaf en diens zoon, met een roei boot te hulp schoten. Zij slaagden er ln het slachtoffer uit het water te halen, waarna een agent van politie kunstmatige ademhaling toepaste. Toen de geneeskun dige dienst ter plaatse verscheen, bleek echter dat de drenkeling reeds was over leden. AANDUIDINGEN VAN MAAT OF GEWICHT. De inspecteur van het ijkwezen vestigt de aandacht van neringdoenden op het feit, dat in iedere bekendmaking, ter aan duiding van maat of gewicht, gebruik moet worden gemaakt van wettelijk geldende aanduidingen. Voor prijsaanduidingen van goederen, die bij dé maat of het gewicht worden verkocht jnoet dus gebruik worden gemaakt van namen als meter, liter, kilogram. Het ge bruik van de namen el, kan, pond, ons e.d. is niet geoorloofd. STOOMWASSCHERIJ TE ARNHEM UITGEBRAND. In den afgeloopen nacht is brand uitge broken in de stoomwasscherij van de firma Chr. J. Gysberts en Leo van der Huysen, gelegen aan den Velperweg te Arnhem. De brandweer, die met groot materieel was uit gerukt, kon tegen de vuurzee weinig uit richten. De wasscherij, alsmede een aange bouwde woning, zijn grootendeels uitgebrand. Tijdens het bluSschingswerk is een brand wacht door een omvallend stuk muur ge troffen. Hij brak daarbij eenlge teenen van den rechtervoet en moest in het gemeente lijk ziekenhuis worden opgenomen. De brandweer slaagde er na een uur hard wer ken in het vuur onder de knie te krijgen. Verzekering dekt de schade. GROOT GELDSBEDRAG GESTOLEN. Gisternacht bemerkte een nachtwaker, dat licht brandde in den kelder van een villa aan den Amersfoortscheweg te Bus- sum. Hij belde aan, waarop hem werd toe geroepen: „Ik zal het licht uitdoen." De nachtwaker, geen onraad vermoedende, ging hierop verder, maar toen hij even later weer langs de villa kwam. bleek de keukendeur open te staan. Hij wekte den bewoner en nu kwam aan het licht, dat in gebroken was. Aanvankelijk werd opgege ven. dat niets vermist werd, doch thans blijkt, dat een zeer belangrijk bedrag aan geld ls ontvreemd. Het juiste bedrag kon nog niet worden opgegeven. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Gisteravond is de 25-jarige L. Vons te Vlaardingen omstreeks 11 uur van zijn werk bij de radiocentrale aan de West- havenkade aldaar naar zijn huis vertrok ken en vermoedelijk door de duisternis misleid, in de haven geloopen. Vanmorgen omstreeks vijf uur werd door zijn vrouw bij de. politie aangifte van de vermissing gedaan. Onmiddellijk is deze met dreggen begonnen, doch dit heeft nog geen resul taten opgeleverd. Wel hebben menschen in de buurt omstreeks den genoemden tijd hulpgeroep gehoord en ook zijn de hand schoenen van het slachtoffer uit de haven opgevlscht, zoodat wel met zekerheid kan worden aangenomen, dat de man verdron ken is. ENGELSOHE LUCHTAANVALLEN. Het A.N.P. meldt: In den afgeloopen nacht vlogen enkele Engelsche vliegtuigen boven ons gebied. De meeste bommen vielen op het vrije veld of in het water. Toch ontstond ook hier en daar eenige glasscha de. Er werden zes woonhuizen vernield en in een aantal huizen werd glasschade aan gericht. Te zamen zijn er voorts helaas vijf dooden. te betreuren, twee zwaar en twee licht gekwetsten. Op enkele boerderijen werd eenig vee gedood. In Griekenland hebben, naar aan het D.N.B. wordt gemeld, af deelingen van het Duitsche leger de bezetting van den Peloponnesos voltooid. Op het vasteland van Griekenland bevindt zich geen vechtende Brit meer. ENGELSCHE KRUISER BESCHADIGD Uit Gibraltar wordt vernomen, dat de kruiser Sheffield die had moeten deelne men aan een missie op de Middellandsche Zee, welke de Italiaansch-Duitsche lucht macht heeft, doen mislukken, het dok is binnengeloopen voor 'herstel van de schade, die door bommen is veroorzaakt. (Stef ani) DE ITALIAANSCHE SCHEPEN IN AMERIKA. Het federale gerechtshof in Jacksonville in den staat Florida heeft den kapitein en •twintig leden der bemanning van het in beslag genomen Italiaansche s.s. Confidenza schuldig verklaard aan het plegen van sabotage op het schip tijdens de ligging in een Aimerikaansche haven. Het vonnis zal worden uitgesproken na de behandeling van de zaak tegen de bemanning van het Italiaansche vrachtschip Ircania. (D.NB.) AMERIKA EN DE OORLOG. De Amerikaansche minister van handel, Jones, heeft bekend gemaakt, dat binnen de eerstvolgende drie d'agen een „aanzien lijk aantal" vliegtuigen, van luchtverkeers- maatschappijen en particuliere eigenaars aan de regeering zullen worden overgedaan, ten einde in het kader van de wet op de hulpverleening aan Engeland te worden overgedragen. Een medewerker van Jones verklaarde volgens de Associated Press, dat het aantal vliegtuigen, dat in deze eerst volgende dagen beschikbaar zal komen, hoogstens 30 zal bedragen. De maatschap pijen kunnen moeilijk meer toestellen af staan zonder hun verkeersprogram te be perken. (D.N.B.) DE AMERIKAANSCHE KUSTWACHT BIJ DE MARINE INGEDEELD. Morgenthau, de minister van financiën, heeft op de persconferentie medegedeeld, dat Roosevelt heeft besloten, de schepen der kustwacht in te deelen bij de marine, een maatregel, die anders slechts in oor logstijd wordt genomen. Deze maatregel geldt voor ongeveer 25 schepen, waarvan sommige op torpedobootjagers gelijken. (D.N.B.) Trianon-theater - Zoo af en toe zijn film-artisten toch wél te benijden: wat moet het bijv. voor onzen landgenoot Johan Heesters een genot geweest zijn, te mogen meewerken in de film „Rosen in Tirol", die zich afspeelt in het schitterende Tirolsche landschap, met als vrouwelijke partner de charmante Marte Harell! Een humoristissch drietal: Leo Slezak die ditmaal niet zingt Hans Moser ën Theo Lingen is mede van de partij, zoodat men eigenlijk bij voorbaat reeds op z'n vin gers kan natellen, dat er van een genoeg lijke film sprake is. Zóó is het dan ook: van het begin tot het eind amuseert ge u bij de smakelijke voorvallen, die zich afspelen rond den ouden Fürst Lichtenberg en zijn jonge, mooie vrouw, die in connectie komt met Graf von Waldenberg, terwijl figuren als de oude, maar nog steeds stoere Jachtmeester, de adjudant van den vorst en diens kamer dienaar mede in niet geringe mate ervoor zorgen, dat hier slechts van een lach sprake kan zijn. Zoo beleven wij de gecompliceerde avon turen, die afgeleid zijn van Carl Zeller's be roemde operette „Der Vogelhandier" en die ons verhalen van de ongelukkig getrouwde Fürstin Lichtenberg, die alles heeft wat haar hartje begeertalleen niet de „ware" liefdeDat zij in het Tirolsche dorpje een man leert kennen, waarvan zij wél gaat houden, kan zij ndet helpen, want zóó iets komt immers vanzélf! Intusschen: de liefde komt en gaat niet meer weg. hóézeer zij er zich tegen teweer stelt. Het geval is te gecompliceerd, dan dat wij het in een paar woorden kunnen weergeven, maar het eindigt natuurlijk hiermee, dat de jeugdige vorstin met recht haar ouderen echtgenoot in den steek kan laten en haar graaf kan volgen naar het idyllische landgoed in de bergen, waar de kamerdienaar Hans Moser de koeien wel zal melken Vóór dit'lieflijke slot heeft zich echter heel wat afgespeeld: er is een danseres, die den vorst het hof maakt en die hij- onmogelijk meer kan kwij traken. Daarmee spelen zich de dolste voorvallen af, er is voorts een gemzenjacht in de bergen, waar géén gemzen meer zijn,'ef is een sluwe boer, die met behulp van zijn foei-leelijke dochter den vorst voor zich tracht te win nen en een huis van hem wil pachten, er is een jonge Tirolsche „vogelhandelaar", die graag gauw met zijn aardig meisje wil trouwen en er is een schilderachtige ca- roussel-rijderij voor het vorstelijk paleis, die eindigt met een verrassing, welk als een bom inslaat! Zóó kwam hier een alleraardigst geheel tot stand met Johan Heesters als zingende „jeune-premier", wien men gelukkig prijst, in zulk een paradijsachtige omgeving een jonge vorstin in zijn armen te mogen sluiten Vóór de pauze gaan een leerzaam cul tuurfilmpje en interessante journals. Rex-Theater. Het aantal creaties, waarin het duo Watt en Half Watt op het witte doek is verschenen, is legio! In on telbare rollen en vermommingen hebben zij vroolijkheid gewekt en ook in de film, welke deze week als hoofdnummer in het Haarlemmerstraattheater wordt vertoond, geven zij weer zooveel grollen en grappen ten beste, dat men er herhaaldelijk harte lijk om moet lachen. Men ziet ze hier aan het werk als dakloozen, die in een tijdelijk leegstaand huis hun intrek nemen. Ze ge voelen zich hier wonderwel thuis, zóó zelfs, dat ze het als hun eigen home beschouwen en den eigenaar bij zijn terugkeer hartelijk welkom heeten, uitteraard niet beseffende, dat de heer des huizes voor hen staat. Deze is evenwel een begrijpend jongmensch en neemt het tweetal als huisknechten in zijn huis op. Een liefdesgeschiedenis van hun meester doet bij hen het plan rijpen geld te verdienen teneinde hem in staat te stel len zijn aangebedene op te sporen. Zij be landen daarbij op een kermis en op welke wijze zij er in slagen hun kostje op te halen, zullen wij ter wille van de verras singen niet verklappen. Wij volstaan met te zeggen, dat alles ten slotte tot aller te vredenheid wordt opgelost. In het voorprogramma draait behalve het wereldnieuws een interessant filmpje over dierlijke bouwmeesters, dat zeer de moeite waard is. Luxor-theater Willy Forst' film „Ope rette" speelt in de tweede helft der vorige eeuw: in den tijd van de geboorte der we reldberoemde Weensche operette! Franz Jauner (Willy Forst) is er de hoofdpersoon in. Als artist verbonden aan een onbedui dend theater in een vergeten plaatsje op het Oostenrijksche land, komt hij in con tact met Marie Geistinger, de bekende di rectrice en hoof drol vertolkster van 't groote theater in Weenen en zijn wel is waar niet direct hoffelijke maar goed gefundeerde crltiek op haar zingen en haar wijze van voordragen doen besluiten hem als regis seur te Weenen aan te stellen. Jauner wordt daar een beroemd man, vergeet het meisje, waarop hij in het stille dorpje ver liefd was, wordt door zijn publiek en be roemde componisten als Johann Strauss en Franz von Suppé op de handen gedragen omdat hij eindelijk de ware methode ge vonden heeft om hun muziek te doen leven en wint ook de liefde van Marie Geistinger! Lang duurt dat laatste echter niet want hier botsen twee menschen tegen elkaar die zich elk koning voelen op hun gebied en geen van beiden het hoofd voor den an der willen buigen. Een conflict volgt der halve en terwijl Marie Gleistinger daarna vruchteloos poogt aan de werken van Strauss de eer te geven welke hem toekomt oogst von Suppé in een concurreerend theater enorme successen, dank zij de voor treffelijke regie van Jauner, die aan de operette het tempo, het rhythme en de charme geeft, zooals wij die nu nog steeds kennen. Inmiddels huwt hij zijn jeugdlief de en als Marie Geistinger uit teleurstel ling de operette voor de opera -heeft ver wisselt en de stad heeft verlaten, schijnt een toekomst vol glorie en geluk voor Jau ner open te liggen. Niet zoodra ontmoet hij Marie Gleistinger echter op een, bal of zijn liefde voor haar herleeft weer. Zij is bereid met hem samen te werken, hoopt hem zelfs te trouwen, maar verlaat ten slotte plotse ling het land als een vriend er haar op wijst dat zij en Jauner niet bij elkaar pas sen en dat slechts ongeluk hun deel zal worden. Hierdoor van de kook geraakt, komt Jauner in financieele moeilijkheden, wordt zelfs tot gevangenisstraf veroordeeld als zijn theater afbrandt en valt als het ware bij het Weensche publièk in ongenade tot dat uiteindelijk Marie Gleistinger terug keert, spijt heeft over haar optreden en hem helpt de vriendschap en waardeering van het publiek te herwinnen. Waarmede dan tevens de operette in al haar glorie tot nieuw leven wordt gewekt Energiek, boeiend en geestig is hier Willy Forst in de rol van Jauner! Zijn aanwezig heid vult het tooneel en houdt de aandacht gespannen En wat een aardige typeering vindt men bij Paul Hörbiger en den komi- schen Leo Slezak, welke laatste lachsalvo's door de zaal doet schallen. De vrouwelijke hoofdrollen zijn bij Maria Holst en Dora Komar in goede handen. Er is prettige muziek van Strauss, von Suppé e.a. en bovendien zorgde Willy Forst voor een uitstekende regie In het voorprogramma gaat een zeer goed geslaagde film van den voetbalwed strijd Ado—D.H.C. in het Feyenoord-sta- dion te Rotterdam, Lido-Theater. „Frou Sixta", de film welke wij deze week in Lido kunnen aan schouwen. speelt in de Tiroler bergen ten tijde van de diligence, toen de dorpjes en de hoog in de bergen gelegen, eenzame boerenhoeven nog een sterk eigen karakter droegen, en niet door het toerisme uit de groote stad véél van hun natuurlijkheid, toenmaals een van de aantrekkelijkste kan ten van het besloten dorpsbestaan, verloren gegaan was. Juist deze gehechtheid aan eigen omgeving, deze tegenzin tegen alles wat „van buiten" komt, is in de film, die het leven weergeeft op een poststation, in de eenzaamheid nabij de grens, een zoo belangrijke factor. Wij zien de moeilijkhe den uitgebeeld, die er ontstaan bij de on verwachte komst van een majoor, die, na oorspronkelijk het plan te hebben gekoes terd om zijn vaderland te verlaten, de rust en de natuur ln de bergen de voorkeur geeft boven de onzekerheid van het voor genomen reizend en zwervend bestaan. Bo vendien vat hij in de enkele uren in het poststation, dat zijn oponthoud tijdens de reis zou kosten, een diepe genegenheid op voor de eigenaresse van het station, vrouw Sixta. weduwe van den vroegeren eigenaar. De gelegenheid om zich hier te vestigen, doet zich juist in die dagen voor, als er, via dit kantoor, een sneldienst wordt ge organiseerd naar Milaan, waardoor uitbrei ding van het station noodzakelijk wordt. De majoor neemt de taak op zich, de orga nisatie in de hand te nemen, en wordt tot rentmeester benoemd. De verhouding tus- schen hem en Sixta geeft echter onder het personeel, dat er in de groote hoeve woont, verschillende redenen tot ontevredenheid. Vooral het feit dat „een vreemde" de voor naamste vertrouwenspost bekleedt, geeft veel aanstoot. De moeilijkheden stijgen nog méér, als de dochter van Sixta, Otti, naar de bergen komt van het klooster uit, waar zij tot haar meerderjarigheid werd opge voed. Zij ruïneert de verhouding tusschen Sixta en den mapoor, die thans voor Sixta's dochter liefde opvat. De ernstige conflicten die uit deze om standigheden voortspruiten, dwingen Sixta ten slotte, om stelling te nemen tegenover de opstandigheid van het personeel. Als eenige uitweg ziet zij de bekendmaking van de verloving van haar dochter met den majoor. Dit leidt ten slotte tot het eenigszins dramatische slot van de film. Een buitengewoon goed gespeelde, aar dige, waardevolle rolprent, waarin wij naast den onderhoudenden inhoud, een schat van mooie natuuropnamen zien. Voor de pauze zien wij eenige goed ge slaagde acrobatische nummers die met groot behendigheid en soepelheid worden uitgevoerd. Casino-theater - Het beroemde kinder koor „De Wiener Sangerknaben", dat overal met groot succes is opgetreden en ongetwijfeld voor niemand meer onbekend zal zijn, verschijnt deze week in bovenge noemd theater op het witte doek in de film „Concert in Tirol". De onderwijzer der Sangerknaben, Kern, had met zijn jongens in een schuur een schitterend geslaagde generale repetitie gehouden. Hiervoor ver kreeg hij toestemming van zijn meisje Leni, wier vader daar niets van af wist. Maar nadat Kern en zijn jongens waren vertrok ken, brak er brand in deze schuur uit. Met het noodlottig gevolg, dat de schuur en de gansche inhoud totaal werden verwoest. Würzinger, die eveneens verliefd op Leni, het meisje van Kern, is, weet hier meer van. Hij had in de schuur een goed plaatsje gevonden, vanwaar hij alles goed kon zien. zonder zélf gezien te worden. Maar na afloop kon hij niet onopgemerkt weg komen, zoo dat hij opgesloten werd. Met behulp van een lantaarn had hij nu getracht uit de schuur te komen, Toen hij bovenop den ladder stond, liet hij de lantaarn uit zijn handen vallen, met het gevolg, dat de schuur totaal afbrandde. Lepi's vader is door dezen brand zoo goed als geruïneerd, daar hij niet verzekerd was. Würzinger tracht nu hier profijt van te trekken en wil de geheele schade voor zijn rekening nemen. Leni's vader, die graag zou zien dat zijn dochter met Würzinger in het huwelijk trad, vindt dit natuurlijk een prachtig aanbod. Maar de politie zocht de zaak uit en Kern, de jonge onderwijzer van wien Leni véél houdt, dooh van wien haar vader niets weten wil, wordt voorloopig ge arresteerd. De jongens verzinnen nu een plan om hun onderwijzer weer vrij te krij gen. Zij besluiten ergens te gaan zingen en voor het geld een advocaat te nemen, die bewijzen moet, dat hun onderwiizer on schuldig is. Intusschen is Kern vrijgelaten, doordat Würzinger zijn mond voorbij ge praat heeft. Wanneer de jongens ergens optreden en bijna hun programma hebben afgewerkt, komt plotseling Kern met Leni de zaal binnen: tot groote vreugdee van de jongens natuurlijk! Hij neemt onmid dellijk de leiding over en is na af] cv de jongens zeer dankbaar voor hun goede be doelingen. die ten slotte toch niet noodig waren Een film die. behalve den prachtisen zang van de jongens, ook goed spel te zien geeft. Voor de pauze wordt vertoond de inte ressante film „Avonturen in hef, Oerwoud", voorafgegaan door het gebruikelijke we bnieuws. I 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2