Voorstellen aan den Leidschen Raad SPORT Afdeeling Leiden van den N.V.B. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 29 April 1941 Volkstuintjes Zenuwachtig s'n'AKKERTJE Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Om het kampioenschap van Nederland RECHTZAKEN K Maart j.l. heeft de Wethouder van Fabri cage medegedeeld, dat de vereeniging tot aan leg en onderhouden van volkstuintjes P. Clos en Leembruggen haar volkstuintjes exploiteert op gronden, welke benoodigd zijn voor het plan tot aanleg van straatbanen benoorden den Mare- singel, waartoe de Raad besloot op 24 Februari j.l. Binnen korten tijd zal bedoeld terrein dus niet meer voor volkstuintjes kunnen worden gébruikt. De wethouder heeft tevens uiteengezet, om welke redenen het College het gewenscht acht inplaats hiervan de meer noordelijk in den Stadspolder gelegen perceelen ais volkstuintjes te doen aanleggen, een denkbeeld, waarmede de Raad zich in principe heeft vereenigd. De onderhandelingen, welke voor de verwe zenlijking van dit plan gevoerd worden met den Leidschen Bond van Volkstuindersverrceni- gingen, de vereeniging „P. C. en L." en den heer J. Roeloffs, pachter van de voor de volks tuintjes 'oenoodigde perceelen weiland in den Stadspolder, groot 4.81.60 H.A., zijn inmiddels tot een goed einde gebracht en wel met het volgende resultaat. De pachter Roeloffs heeft er in toegestemd, dat de genoemde perceelen weiland, welke aan hem voor onbepaalden tijd verpacht zijn tegen een jaarlijksche pachtsom van rond f. 105. per HA., tusschentijds uit de huur worden geno men. mits hem een schadevergoeding van f 1500 wordt uitgekeerd. Met de Commissie van Fa bricage zijn B. en W. van oordeel, dat in deze schadevergoeding met het oog op de bepalingen van de Pachtwet dient te worden berust. Te vens is met den pachter overeengekomen, dat de overige aan hem verpachte perceelen wei land in den Stadspolder en aan de Zijl aan zijn beide zoons zullen worden verpacht op jaarcontract. De Bond van Leidsche Volkstuindersvereeni- gingen heeft, daar het in de bedoeling ligt bij de herziening van het uitbreidingsplan verschil lende gronden in den Stadspolder definitief te bestemmen voor volkstuinenpark en het beheer hierover dan in zijn handen te stellen, zich, mede op verzoek van de vereeniging „P. C. en L.", bereid verklaard thans reeds als pachter op te treden. Overeenstemming werd bereikt over den voor teelland aannemelijken pachtprijs van f. 200 per H.A. per jaar en over de aan de ver pachting te verbinden voorwaarden, aangevuld ojn. met de bepaling, dat de bond verplicht is de gronden op gelijke voorwaarden en tegen denzelfden huurprijs beschikbaar te stellen aan de vereeniging „P. C. en L.". Op deze wijze komt de exploitatie van de nieuw aan te leggen volkstuintjes aan „P. C. en L.", welke vereeni ging zich ook met den aanleg en de inrichting ervan zal belasten. Dit vergt van de vereeniging de voor haai- hooge uitgave van f3700, in welk bedrag de kosten van het verplaatsen van haar tuintjes van het oude naar het nieuwe terrein zijn begrepen. Van particuliere zijde zal „P. C. en L.' hierin worden tegemoet gekomen met een bedrag van f. 2700, terwijl naai- meening van B en W nu particulieren zoo ernstig mede willen werken aan dit goedé doel, de ge meente het resteerend bedrag ad f. 1000, bene vens f. 1500 voor den aanleg van de omranding met boom- en struikgewas, ter beschutting van de tuintjes, voor haar rekening behoort te nemen, mede omdat deze tuintjes, zooals ver meld een onderdeel zullen vormen van het in de toekomst daar ter plaatse aan te leggen volkstuinenpark. Deze omranding zal uiteraard niet in de ver pachting worden begrepen. „P. C. en L." krijgt alzoo de beschikking over de definitipf voor volkstuintjes te verpachten perceelen, groot pl.m. 3.30.40 H.A., terwijl tijdelijk in de ver pachting kunnen worden begrepen perceelsge deelten, ter oopervlakte van pl.m. 0.75,14 H.A. In totaal worden dus pl. 4.05.54 HA ver pacht met een jaarlijksche opbrengst van rond f.811, hetgeen pl.m. f.305 meer is dan de hui dige opbrengst bedraagt. Met dit laatste bedrag kunnen de boven omschreven kosten ad f.4000 ih 13 a 14 jaar worden gedekt. De vereeniging „P. C. en L." heeft voorts nog verzocht ook dit jaar nog de beschikking te mogen behouden over het terrein, waarop zij thans haar volkstuintjes exploiteert. Zij is be reid den geldenden pachtprijs van f110 per HA, per jaar te blijven betalen. Hiertegen bestaat ook met het oog op den voorgenomen aanleg van straatbanen geen bezwaar. TOL BIJ HET LEIDSCHE HEK. Bij raadsbesluit van 3 Februari 1941 werd het recht tot heffing van den weg- en water- tol tegenover den Rijnsburgschen Vliet bij het „Leidsche Hek", c.a. bij continuatie verpacht aan P. Ciggaar, te Oegstgeest, voor een pacht som van f75 per maand tot uiterlijk 1 Mei 1941. Aangezien de onderhandelingen met de ge meente Voorhout inzake overdracht van een gedeelte van den Haarlemmertrekvaartweg wel iswaar in een vergevorderd stadium verkeeren, doch de overdracht.' gepaard gaande met op heffing van den wegtol. nog niet heeft plaats gehad, is het gewenscht de verpachting van maand tot maand te doen voortduren op den bestaanden voet. De heer Ciggaar gaat hier mede accoord. VERKOOP GROND. De heeren P. G. Hilgersom, H. A. Braakman cn W. Wiggers. te Leiden, hebben verzocht strooken grond achter de perceeien Cobetstraat nis 38 t/m. 58 van de gemeente te mogen koo- pen voor tuinuitbreiding. Met hen is overeen stemming bereikt over den voor dit binnenter rein aannemelijken pry's van f. 3 per vierk. M. AANKOOP GROND. De heer H. Regeer te Leiden, heeft aan de ge meente te koop aangeboden de strook grond, groot pLm. 83 vierk. M., gelegen aan de Wal deck Pyrmontstraat, hoek Sophiastraat. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat op dit aanbod dient te wor den ingegaan, omdat door aankoop tegen den aannemelijken prijs van f200 een goede afron ding van den hoek Waldeck Pyrmontstraat Sophiastraat en een behoorlijke toestand ter plaatse kan worden verkregen. De strook be hoort te worden betegeld, waarvan de kosten worden geraamd op f.275. „GRAVENSTEEN". In verband met de restauratie en verbouwing van het gebouw „Gravensteen" heeft de ge meente nog de beschikking noodig over de strookjes tuin, behoorende bij het perceel Ra penburg No. 40, resp. groot pl.m. 20 vierk. M. en pl.m. 9,50 vierk. M. De eigenaar, het Leidsch Universiteitsfonds, is bereid deze strookjes grond te verkoopen tegen den prijs van f. 10 per vlerk. M„ onder zeker beding en servituut. VASTE KERN LUCHTBESCHERMINGS DIENST. Volgens de door den Rijksinspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaan vallen vastgestelde algemeene instructie be seffende den luchtbschermingsdienst worden de tot de vaste kern van dn Luchtbescher mingsdienst behoorende arbeidscontractanten door het Hoofd Luchtbeschermingsdienst aan gesteld en ontslagen, welk Hoofc\ blijkens de D1J de algemeene instructie gevoegde concept arbeidsovereenkomst daarbij als vertegenwoor diger van de gemeente optrad. Vermits de indiensttreding op arbeids overeenkomst dus geacht moet worden te ge schieden door de gemeente, zou, werd niet an ders bepaald, de dienstbetrekking van het tot de vaste kern behoorende personeel door het ge meentelijk Arbeidsovereenkomsten-reglement worden beheerscht. Aangezien echter, zooals uit een schrijven van den Rijksinspecteur blijkt, deze het voornemen heeft de materieele rechtspositie van het tot de vaste kern behoorende personeel te regelen volgens nadere voorschriften, welke voor alle arbeidscontractanten bij den Luchtbescher mingsdienst in het geheele land gelijk zullen zijn, is het noodig te besluiten, dat het ge meentelijk Arbeidsovereenkomstenreglement op het hierboven bedoelde personeel niet van toepassing is. DEELNEMING PERSGASSTATION. In verband met de schaarschte aan motor brandstof is in deze gemeente opgericht de „Stichting Persgasstatlon Leiden", welke de oprichting en exploitatie van één of meer tankstations voor persgas binnen de gemeente Leiden en haar omgeving ten doel heeft. Deelnemers aan de stichting zijn zij, die ten minste f.300 in het kapitaal der stichting bij dragen; de bijdrage wordt bepaald naar de hoe veelheid af te nemen gas. Met het oog op den goeden gang van zaken bij de hieronder genoemde gemeentediensten en -bedrijven, is het noodzakelijk, dat de gemeente tot de stichting toetreedt en B. en W. hebben bereids de noodige maatregelen daartoe geno men. Deze toetreding vordert een uitgaaf van f.5300. welk bedrag berekênd is naar een af name van 10.000 kub. M. gas per maand en als volgt is te verdeelen over de betrokken dien sten en bedrijven: Openbaar Slachthuis f. 600.— Gemeentewerken 1200. Gem. Geneeskundige- en Gezond heidsdienst 300. Gem. Reinigings- en Ontsmettings- dienst 1800. Stedelijke Lichtfabrieken 1400. f5300.— WINKELSLUITING. Met de Commissie voor de Strafverordenin gen stellen B. en W. voor: Het is verboden een slagerswinkel voor het publiek geopend te hebben op Maandag na des namiddags 1 uur. Het in het eerste lid bepaalde geldt niet: a. op den Maandag van de week, waarin de lste Januari valt, wanneer deze dag geen Zon dag is; b. op den Maandag van de week, waarin de Hemelvaartsdag valt; c. op den Maandag van de week, waarin de 25ste en (of) de 26ste December valt; d. op den Maandag van de week, waarin Leiden's ontzet wordt gevierd; e. op 14 Augustus en 31 October. Op 29 Juli 1940 werd een adres van een aan tal schoenwinkeliers om den sluitingstijd voor de schoenwinkels te bepalen op 6.30 uur nam. en voor den Zaterdag op 8 uur nam. om prae- advies in handen van B. en W. gesteld. Op 23 Augustus d.a.v., deelden zij mede, dat zij zich voorshands van het uitbrengen van praeadvies meenden te móeten onthouden. De Secretaris- Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart had n.l. te kennen gegeven, dat z.i. de door de schoenwinkeliers aangevoerde argumenten bezwaarlijk kunnen worden aangmerkt als „plaatselijke bijzondere omstandigheden", die aanwezig moeten zijn wil het bepaalde in art. 9 van de Winkelsluitings wet toepassing kunnen vinden. Voorts berichtte hij, dat een vervroegde sluiting van winkels in het algemeen i.v.m. van verschillende zijden kenbaar gemaakte wenschen in overweging was genomen. In December is van den Secretaris-Generaal bericht ingekomen, dat op een regeling inzake vervroegde winkelsluiting voor deze winter maanden, niet gerekend kan worden. Met de Commissie voor de Strafverordeningen zijn B. en W. van meening. dat op het stand- ALPHEN III—SPORTMAN I 3—1. Alphen is vrijwel steeds iets sterker geweest. Ondanks deze kleine meerderheid duurde het toch nog tot kort voor de rust eer De Witte met een tweetal zeer goede doelpunten den stand op 20 bracht. In de tweede helft had Sportman den wind in den rug. Bij een der aanvallen raakte Broker het leder verkeerd en suisde de bal van zijn voet in eigen doel 21. Van Geen maakte aan alle onzekerheid daarna een einde er. scoorde 3—1. SPORTMAN II—Z.L.C. II 4—0. In de eerste helft wegen de partijen aardig tegen elkaar op. Toch is een doelpunt van den voet van W. Jordens niet onverdiend. Na de pauze is de thuisclub aanzienlijk ster ker en dezelfde speler brengt den stand op 20. De bezoekers zakken nu af en het gelukt den snellen linksbuiten C. Ernst er 3—0 van te maken. Opnieuw is het W. Jordens, die scoort en den eindstand prachtig op 40 weet te brengen. SPORTMAN ADSP. B.A.O.V. ADSP. 1-7 De zwakste ploeg heeft het eerste succes door kort na het begin de leiding te nemen. De be zoekers, hierdoor wakker geschud, nemen dan spoedig den aanval over en maken gelijk. Het gevolg is een volkomen belegering van het groen-witte doel en met de rust is de stand reeds 14. De tweede helft kan Sportman met den wind mede iets ruimer ademen. De achterhoede kan echter niet verhinderen, dat er nog 3 keer door de bezoekers wordt gescoord. Scheidsrechter v. d. Pot leidde correct. RIJNSB. BOTS I—A.R.C. I 4—1. A.R.C. neemt de leiding door een fraaien kop bal van A. Bergshoeff uit een corner van v. d. Linden, 01. De rechtsbinnen van de thuisclub weet dan een fout van Van Boxtel uit te buiten en de rust gaat met 11 in. In de tweede helft is het vrijwel met A.R.C. gedaan. Steeds weer komen de Rijnsburgers voor het AJt.C.-doel en doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven. Het wordt dan kort achter elkander van 11 door een drietal goede doel punten 4'1 voor de Boys, met welken stand tevens het einde komt. CN.V. I—A.R.C. ni 1—0. Tot de rust hebben de bezoekers stand weten te houden en deze ging dan ook met blanco stand in. In de tweede helft neemt de thuis club evenwel door een foutje in de AR.C.- verdediging de leiding om deze niet meer af te staan. 10. 2275 (Ingez. Med.) punt van den Secretaris-Generaal, dat hier niet van „bijzondere omstandigheden" kan worden gesproken, niets is af te dingen. De argumen tatie van adressanten is bovendien heel vreemd, Eenerzijds voeren zij aan, dat het werk zooveel zwaarder is geworden; anderzijds wijzen zij er dat zij minder te doen hebben, waardoor het werk dus lichter wordt. Uit het adres blijkt verder niet, dat juist in Leiden het publiek hoogere eischen stelt en speciaal hier een kor tere werktijd van belang is. 176 Teekening van Aart van Ewijk. (Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Naar J. J. A. Gouverneur, Is werk'lijk het gevaar voorbij? Is Prikkebeen nu waarlijk vrij Kan zij hem nu geen kool meer stoven? 2&.176 De stakker kan 't haast niet gelooven. Zoo staat hij angstig twijnend daar En denkt: „Ben 'k heusch bevrijd van haar?' M.S.V. II—QUICK BOYS IV. Deze wedstrijd kon niét gespeeld worden, daar de spelers van Quick Boys niet tijdig genoeg op het M.S.V.-terrein aanwezig waren en de scheidsrechter en de meeste M.S.V.-spclers al vertrokken waren toen zij kwamen. KOUDEKERK II—TER LEEDE II 2—2. Belde elftallen waren volledig. Het werd een aardige wedstrijd waarin de punten werden ae- deeld, 2—2 ALPHEN ADSP.—U.V.S. (c) ADSP. 4—0 Reeds in het eerste kwartier weet Alphen zich door een drietal doelpunten van Cuperus een 3—0 voorsprong te verschaffen, terwijl by een schot van W. Tuinenburg de Leidsche keener den bal laat glippen, 40. In de tweede helft weet geen der partijen het net te vinden. DOCOS I—ALPH. BOYS I 1—2. De thuisclub weet na eenlg overwicht de lei ding te nemen, waarna De Bruijn met een keu rig doelpunt gelijk maakt. 1—1. Winkel geeft na een verrassenden aanval de Boys de leiding, 1—2. Na de thee verkeeren beide doelen beur telings tn gevaar, doch de verdedigingen weten meester van het terrein te blijven, zoodat als het einde daar is, de Boys verdiend gewonnen hebben. ALPH. BOPS (A) ADS.WSB (B) ADS. 0-3 Na tien minuten nemen de gasten de leiding zonder dat de thuisclub iets kan inbrengen 0-1 Ook in de tweede helft zijn de gasten steeds sterker en weten zij den voorsprong op te voe ren tot 0—3, waarbij het blyft., ZONDAG TWEE WEDSTRIJDEN. Naar wij van de zijde van den N.VB. ver nemen, zal de competitie om het kampioen schap van Nederland reeds Zondag a.s. begin nen met twee wedstrijden. AJD.O. uit Den Haag zal de verre reis naar Almelo ondernemen en daar den strijd aanbinden met den kampioen van het Oosten, Heracles. De kampioen van het Zuiden P.S.V., gaat naar Velsen en zal daar V.S.V. bekampen. Omtrent het verdere competitieprogramma zal Zaterdag in het restaurant Terminus in Den Haag worden vergaderd tusschen de besturen van den N.V.B. en de kampioensclubs. HET KAMPIOENSCHAP VAN KOUDEKERK. De voebalvereeniging Koudekerk hield ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van het le elftal een feestavond in de zaal van den heer v. d. Spek aan den Rijndijk. De heer P. van Kempen opende de bijeen komst en^sprak het kampioenselftal met waar- deerende woorden toe. Namens de dames dona trices overhandigde mej. M. Westerhout-Fluiter aan den aanvoerder van het elftal J. de Wit een lauwerkrans en namens de donateurs overhan digde de heer J. Huisman een voetbal en een bloemstuk. De heer H. v. d. Spek bood een beker aan voor een wedstrijd van het 1ste elftal te spelen met Hemelvaartsdag of 2en Pinksterdag. De bijeen komst werd opgeluisterd door The Accordion Boys en een goochelaar. BE QUICK—H.S.C. De beslissingswedstrijd tusschen Be Quick en H.S.C. zal a.s. Zondag te Groningen op het veld van G.V.A.V. in het Oosterpark worden gespeeld. ZWALUWENELFTAL SAMENGESTELD. De keuzecommissie van dé Zwaluwen heeft voor den wedstrijd tegen een Nijmeegsch elftal op 4 Mei in het Goffertstation te Nijmegen het volgende elftal samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); achter: Walhain (H3.S.) en Wilders (Blauw wit); midden: Arendsen (D.H.C.), Van Stoffelen (Ajax) en Van Buitenen (H.D.V.S.) voor: Fischer (Ajax), Van der Vegte (H.B.S), Vente (Fijenoord). Kick Smit (H.B.C.) en Mijn- ders (DT.C.), Dordrecht. Reserves: Van den Broek (D.H.C.), De Boer (Sparta) en Janssen (Wageningen) UITSLAGEN „AALSMEER". Het is het eerste elftal van Aalsmeer weer niet gelukt een overwinning te boeken. In de eerste helft was zelfs het vooruitzicht al heel donker. Met rust was de stand al 0—3. Na de pauze zette Aalsmeer alles op allees en gelei delijk werd de achterstand Ingehaald, 3—3. Vijf minuten voor het einde beging één der Aals meerders een overtreding, waarvoor een straf schop werd gegeven, met als resultaat een doel punt. In dezen stand kwam geen verandering. De uitslagen zijn: Aalsmeer I-WM.S. I 3—4; Aalsmeer II— Heemskerk n 2—0; Aalsmeer I adsp.—D.E.C.- adsp. 3—0; W.M.S.-adsp.—Aalsmeer II adsp. 4—0: Aalsmeer IV adsp.—V. VA. III adsp. 4—0" S.D.W, IIAalsmeer IV 31. SCHAKEN. DE MATCH EUWE—KRAMER. In de match EuweKramer zy'n de eerste twee partijen door Euwe gewonnen. Nader vernemen wij dat Euwe ook de derde partij gewonnen heeft. KAMPIOENSCHAP VAN ALPHEN. Groep I: C. BruntH. W. van Teeffelenl—y H. SchollaardtH. Verhagen io R. PosthumaW. v. d. Roest lo H. VerhagenR. Posthuma o1 Groep EC. A. H. Hdoyer—P. Haverkamp o1 C. RoggeveenH. Verschuur o1 A. W. FeyL. van Bokkum 1o P. HaverkampH. Verschuur l—o Th. v. d. Maas—A. W. Fey 0—1 L. van BokkumA. W. Hooyer01 Groep III. G. SchullenburgC. Goudberg 10 D. Posthuma—J. M. Steehouwer 1—0 C. Goudberg—D. Posthuma 1—0 J. M. Steehouwer—G. Schuilenburg 01 F. Schmal—D. Brunt y, WIELRENNEN VAN AMSTERDAM ACHTER VAN DER BOM. Naar wij vernemen zal de renner A. van Am sterdam het komende seizoen uitkomen achter den gangmaker Van der Bom, die gangmaker was van Zwartepoorte. den kampioen der stayers in 1940. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Rijwieldiefstal. Toen de heer A. Koot te Oegstgeest zijn fiets een uurtje onbeheerd voor zijn woning had laten staan, bleek deze bij terugkeer te zijn verdwenen. Voor dezen diefstal stond nu terecht W. L. v. D. uit Katwijk aan Zee. Verdachte bekende den diefstal op 3 Maart te hebben bepleegd. De Officier vorderde tegen verdachte een maand gevangenisstraf. De Politierechter zag het geval zwaarder aan en legde drie maanden gevangenis straf op. Diefstal van vaten. J. J. S. uit Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, had zich to ver antwoorden wegens diefstal van eenlge va ten. Die had hij gestolen op de terreinen van de firma Tieleman en Dros te Leiden. Hij was nu bovendien gedetineerd als ge volg van rijwieldiefstal, waarvoor hij zes maanden gevangenisstraf had gekregen. In verband met deze omstandigheid vor derde de Officier nu veertien dagen gevan genisstraf. De Politierechter veroordeelde conform dezen eisch. KANTONGERECHT -TE LEIDEN. Ergerlijke baldadigheid. Gistermorgen moesten voor het kantongerecht alhier een wagenmaker uit Alkemade een scheepsmakersknecht uit Oude-Wetering en een schipper uit Leimuiden terecht staan, omdat zij te zamen en in vereeniging te Oude Wetering ergerlijke baldadigheid hadden gepleegd. Op 16 Maart 1941 hadden z\j zich naar de woning van ds. Keyfi aldaar begeven en haddep de voor, achter en deuren ln de zijpoort zoodanig met touwen vastgebonden, dat de bewoners het huls niet meer konden verlaten, bovendien hadden zij de electrische bel vastgesteld, zoodat de be woners geheel geïsoleerd waren. Het OM. eischte tegen lederen verdachte f. 10 boete of 2 weken tuchtschool. De kantonrechter veroordeelde ieder tot f5 boete of 1 week tucht school. met de ernstige waarschuwing dat het uit moest zijn met deze baldadigheden, daar hij een volgende keer veel zwaardere straf zal opleggen. Verdachte had niets gemerkt. Een chauffeur uit Amsterdam moest terecht staan, omdat hij hoewel de spoorboomen van den overweg Leiden—Haarlem nabij het station Lisse in dalende richting waren, toch met zijn verhuisauto was doorgereden, waardoor hij den spoorboom had aangereden, die daardoor was afgebroken. De chauffeur was doorgereden maar kon door de politie te Amsterdam worden aan gehouden. Verdachte beweerde dat hij van de aanrijding niets gemerkt had. Het OM. eischte f.10 boete of 4 dagen hech tenis. Uitspraak conform. Ook zal verdachte de schade van den stukgeredèn spoorboom aan de Ned, Spoorwegen moeten vergoeden. Te hard gevaren. Een schipper uit Haarlem moest terecht staan omdat hij met zijn motorschip „de Start" met te groote snelheid in de Oude Rijn te Leider dorp had gevaren, waardoor een vlet geladen met klei gezonken was. De heer J. Wassing, kleihandelaar te Hazerswoude. eigenaar van deze vlet verklaarde dat verdachte met zoo'n groote snelheid naderde dat groote golven over den walkant sloegen. Daar hij zag, dat zijn vlet ernstig gevaar liep, had hij zijn armen opge stoken en de schipper toegeroepen zijn vaart te verminderen. Pas op het allerlaatste oogen- blik had deze de snelheid Iets verminderd, maar toen was het te Iaat en was de vlet gezonken, waarop verdachte was doorgevaren. Het O.M. vond dat verdachte op ernstige wijze het vaarreglement had overtreden en eischte f. 15 boete of 6 d. h. Uitspraak f10 boete of 4 dagen hechtenis. Onwillige verduisteraar. Een bakker uit Leiderdorp moest terecht staan omdat hij 's avonds zijn woning in de Hoofd straat aldaar niet voldoende verduisterd had, waardoor uit 3 ramen het licht naar buiten had uitgestraald. De heer J. Spaargaren controleur van den Luchtbeschermingsdienst aldaar, ver klaarde dat het licht op groöten afstand zicht baar was geweest. Hij I*ad daarom aangebeld, er was niet opengedaan, maar wel was het licht direct uitgedraaid. Ook verklaarde de heer Spaargaren dat verdachte reeds 3 maal gewaar schuwd was. maar nog geen verduisteringsmaat regelen had genomen. Verdachte erkende dit, maar achtte deze maatregelen niet noodig, om dat het licht nu niet meer brandt. Het OM. vond verdachte een onwillige verduisteraar en eischte f.10 boete of 4 d.h. Uitspraak f5 boete of 2 d.h. Een aantal personen die na middernacht op straat had vertoefd, werd in de meeste gevallen tot f. 3 boete of 1 dag hechtenis veroordeeld. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN VOORSCHOTEN. Voor het kampioenschap van Voorschoten is de veertiende ronde gespeeld. De uitslagen wa ren als volgt: le klasse: J. Zuyderduyn—J. Teunisse (regl.) 2—0 P. Hakker—W. H. J. Ju 1—1 H OudshoornA. Tempelman 0—2 C. WaardenburgJ. J. Braggaar afgebr. C. BinsJ. van Bemmelen afgebr. Uitgestelde partij: S. H. KuypersG. van Bemmelen 20 2e klasse: H. van EgmondH. Strik 02 K. JuN. Veerman 20 Chr. v. d. Lee—K. Waasdorp 0—2 G. VriezingaH. Nagtegaal 20 J. J. Nederlof—M. de Rijk 2—0 N. W. Duynisveld—S. v. d. Mey20 BRIDGE. HET BRIDGEPRAATJE. Voorbeelden van antwoorden op een 1. S.A., opening. Noord 1. in SA. (4% top met 43.3.3. verdee ling) Zuid past op minder dan 1% top en een 4.3.3.3. verdeeling. Noord 1. in S.A.: Zuid 2 in S.A. op A. 1*6 2 top en een 4.3.3.3 verdeeling. B. 1 a V/z top met een driekleuren spel. C. 1 k Vk top, verdeeld in 2 kleuren, doch met een vijfkaart. D. 1 top verdeeld in 2 kleuren en met een zeskaart. Noord 1. in S.A., Zuid 3 ln S.A. op: A. 2% top en een 4.3.3.3. verdeellng. B. 2 tops maar verdeeld over 4 honneurs, Vrouw. Heer en Aas Boer. C. 1% top en een vijfkaart met een Vz top. D. top en een zeskaart plus een honneur. Noord 1. in S.A. Zuid 2 ln een kleur (stopbod). A. V2 top met een vijfkaart in een kleur. B. zonder tops maar een 6 kaart in een kleur. Noord 1. in S.A., Zuid 3 in een kleur (dwang- bod). A. biedbare vierkaart in een kleur en 3 tops. B. biedbare 5 kaart in een kleur en 2 tops. C. 5.5.2.1. verdeeling en V/> top. D. Biedbare fi kaart in een kleur en Vh. top. F. Voor de lagere kleuren, dus klaveren of ruiten, is de vereischte een biedbare vijf kaart en 2 top. Noord 1. In S.A.. Zuid 4 in harten of 4 ln sch. op: A. 1. top, plus een zeskaart resp. in harten of sch. dus te mooi voor een antwoord van 2, doch te weinig voor 3 in harten of sch. y

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7