LEIDSCH DAGBLAD - Eerste B3ad Dinsdag 29 April 1941 Welke bon is geldig? Redactie No. 21507 NAGEKOMEN BERICHTEN Duitsch weermachtsbericht Opgave van 29 April Morgen laatste dag Italiaansch Weermachtsbericht Stadsnieuws VISSCHERiJ BERICHTEN Onze telefoonnummers Directie en Administrate 25041 Aardappelen Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Honden en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Melk Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep Binnenland BEURSOVERZICHT MAKKT verklaring van mackenzie king. In het Canadeesche Lagerhuis heeft Maokenzie King, de minister-president, gistermiddag naar de Londensche berich tendienst meldt, een overzicht gegeven over den oorlogstoestand. Hij zeide, dat hij er zich geen illusies over heeft gemaakt, dat het voorjaar van 1941 minder stormachtig zou worden dan dat van 1940. Wel heeft men niet verwacht, dat de Duitschers zoo snel zouden vorderen en dat Zuld-Slavlë zoo spoedig ineen zou storten. Zoo lang Groot-Brittannië echter nog stand houdt, aldus Mackenzie King, zijn de gebeurtenis sen op den Balkan van secundaire oe- teekenis. Men moet echter in de naaste toe komst alle mogelijke verrassingen verwach ten. Punten van gevaar zijn vooral gelegen in Singapore en op de Britsche eilanden. (DNB). HET DRIE-MOG ENDHEDEN-PACT. In het Palazzo Chigi te Rome Is onder voorzitterschap van den Italiaansohen mi nister van bultenlandsdhe zaken, graaf Ciano, een vergadering gehouden ter vor ming van de algemeene commissie, zooais die opgenomen is in artikel 4 van het Drie- mogendheden-pact. De ambassadeurs van Duitschland en Japan namen deel aan de vergadering. Graaf Ciano gaf een korte uiteenzetting van de voornaamste politieke, militaire en economische kwesties, die val len in het kader van het Drie-mogend- heden verdrag. De richtlijnen der toekom stige activiteit van de algemeene commis sie en de militaire en economische com missies, die haar werkzaamheden reeds hebben begonnen, werden getroffen. (Ste- fani). de bombardementen op brest en lorient. Ten aanzien van de Engelsche luchtaan vallen op Brest en Lorient heeft ambassa deur de Brinon nog een verklaring afge legd, waarin hij zegt: De haven van Brest is onder bijna mis dadige omstandigheden gebombardeerd en geen enkel militair doel is getroffen. De Brinon las vervolgens een rapport voor van een zijner medewerkers, die ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld. Het rapport luidt: „De Engelsche luchtaanvallen op Brest en de streek van Lorient hebben met uitsluiting van ieder militair doel hoofdza kelijk de burgerbevolking getroffen. Het wreedst is het ziekenhuis geteisterd. Het is volkomen vernield en tot dusver zijn 60 lij ken uit de puinen geborgen. Talrijke per sonen worden nog vermist. In het zieken huis zijn ln de eerste plaats gedood: vrou wen in het kraambed, ouden van dagen, kinderen en verpleegsters, die hen verzorg den. Onder de gewonden van een tweede ziekenhuis in Brest bevindt zich het doch tertje van een Franschen matroos, die bij den Engelschen overval op Mers el Kebir is gedood. Het geheele overige gezin ligt nog bedolven onder de puinen van het zieken huis." De Brinon maakte vervolgens be kend, dat bij den Engelschen bombarde- mentsaanval van 22 April op Lorient, waar bij 50 personen om het leven zijn gekomen, geen enkel der door den Londenschen om roep genoemde doelen, dus schepen, haven installaties, docks,, opslagplaatsen enz. ge troffen zijn. Alleen de burgerbevolking was het slachtoffer van deze bombardementen, die, evenals in Bordeaux, van groote hoogte en over een groot terrein verdeeld werden uitgevoerd. Men kan onmogelijk zonder pro test en zonder verontwaardiging dergelijke bombardementen aanvaarden, welke in hoofdzaak de Fransche bevolking treffen zonder het geringste oorlogseffect te sor- teeren. (DNB). IN ITALIAANSCHE HANDEN GEVALLEN. De Oorriera della Sera meldt, dat de En gelsche gezant in Belgrado, sir Ronald Campbell, en de Britsche militaire attaché, luit. kol. Clarke die de Zuidslavische regee ring op haar vlucht waren gevolgd, door een Italiaansohe torpedoboot op de Adriatische Zee aan boord zijn genomen, toen zij trachtten met een Mein stoomschip Kreta te bereiken. Aan boord van het schip bevond zich ook de Amerikaansche journalist Brook, die door het verspreiden van valsche be richten over revolutionnaire bewegingen ïn Italiaansche steden berucht is geworden. (D.N.B.) NIEUWE AANVALLEN op ENGELAND. Duitsche gevechtsvliegers hebben, naar aan het DJ1.B. wordt gemeld, in den loop van 28 April een drukke activiteit ontplooid boven Noord- en Oost-Engeland. Verschei dene verkenningsvliegtuigen drongen tot Noord-Schotland door en vielen bij helder daglicht fabrieken en voor den oorlog be langrijke doelen met succes aan. Ook in Oost-Engeland werden bewapeningsfabrie- ken en haveninstallaties tijdens vluchten overdag ondanks fel afweervuur effectief met bommen bestookt. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht Plymouth en boven dien Portsmouth en verscheidene vliegvel den op het Britsche eiland aangevallen. Zoo werden de vliegvelden St. Eval en St. Athan met succes met bommen bestookt. Geparkeerde vliegtuigen werden getrof fen. Waargenomen kon worden, dat op het vliegveld St. Athan groote branden ont stonden. die zich tot de munitieopslag plaats uitbreidden. Kort na elkaar weer klonken hevige ontploffingen. Ten oosten van Dundee, werd naar het D.N.b. verneemt, een koopvaardijschip van 5000 b.r.t. door twee voltreffers vernield. Het schip zonk binnen enkele oogenblik- ken. Ter hoogte van Lowestoft kreeg een schip van 4000 b.r.t. twee voltreffers mid scheeps en geraakte in brand. Aangeno men kan worden, dat ook dit schip verlo- ren is gegaan. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: In Griekenland rukten Duitsche troepen voor de zuivering van den Pelopponesos voorbij Patras naar het Zuiden op. Ita liaansche strijdkrachten bezetten het eiland Korfoe en de haven Preveza in Epirus. Het luchtwapen bracht gisteren in de Grieksche wateren vijf koopvaardijschepen met te za- men 18.600 brt. tot zinken en beschadigde een aantal kleinere schepen. Duitsche ge vechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers bombardeerden in den afgeloopen nacht opnieuw doeltreffend de haven van la Va- letta op het eiland Malta. Een bom van het zwaarste kaliber trof een kruiser van de Southampton-klasse midscheeps. Een tank. installatie en een koopvaardijschip werden in brand geworpen. Op de staatswerf en ln de kade-installaties werden bomtrefters geplaatst. Een andere formatie Duitsche gevechtsvliegtuigen viel het vliegveld Ve- nezia met goed gevolg aan. In Noord-Afrika bracht een door troepen van het Duitsche Akrikacorps diep in de vijandelijke linies uitgevoerde opmarsch aan de Britsche strijdkrachten in de om geving van Solloem nieuwe aanzienlijke verliezen toe. In den strijd tegen het Britsche eiland vielen in den nacht van 28 op 29 April vrij sterke afdeelingen gevechtsvliegers de oor logshaven Plymouth bij goed zich op de aarde aan. Er ontstonden talrijke uitge strekte branden en vernielingen. Boven dien werd het havengebied van Great Yar mouth, een fabrieksinstallatie aan de Schotsche oostkust, alsmede een kolenom- slaghaven, spoorlijnen en talrijke barak kenkampen in het gebied rondom Peter head succesvol met bommen bestookt. Op vliegvelden van den vijand in het Zuidwesten van het eiland sloegen bom men in temidden van talrijke geparkeerde vliegtuigen. Hangars en munitleojislag- plaatson geraakten in brand. Gevechts vliegtuigen vernietigden ten oosten van Dundee en ten Zuidoosten van Lowestoft twee koopvaardijschepen met een gezamen lijken inhoud van 10.000 b.r.t. Jagers scho ten gisteren een Britsche formatie, be staande uit drie jachtvliegtuigen van het type Spitfire, bij de nadering van de Ne- derlandsche kust neer. Luchtdoelartillerie schoot in den afgeloopen nacht voor de Fransche kust een Brltsch gevechtsvlieg tuig neer. In de Noordzee en aan de Ka naalkust schoten lichte zeestrijdkrachten vier, de marine-artillerie een vijandelijk vliegtuig neer. De vijand vloog op 28 April met één vliegtuig naar het Noorden van het West- Duitiche kustgebied. Door neergeworpen bommen ontstond .slechts geringe mate- riesle schade. In den afgeloopen naoht hadden geen gevechtshandelingen van den vijand boven het Duitsche rijksgebied plaats. Bij de gevechten in Noord-Afrika hebben luitenant-kolonel Knatoe, commandant van een bataljon motorrijders, en de eerste lui tenant en compagniescommandant vaneen verkenningsafdeellng, Behr, zich bijzonder onderscheiden. Alle brandstoifenbonnen Honden- en kattenbrood: bon nr. 8. Bon nr. 117 (aparte bon): scheerzeep. Het Italiaansche weermachtsbericht No. 328 luidt als volgt: Gisteren gedurende de eerste uren van den dag hebben Italiaansche vliegtuigen in scheervluchten een aanval ondernomen op Malta en daarbij opslagplaatsen van oor logsmateriaal vernield. Vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps hebben in de omge ving van de vlieghaven Calafrana twee En gelsche watervliegtuigen van het type Sun derland met mitrailleurvuur bestookt en in brand geschoten. In den nacht van 28 op 29 April hebben formaties van het Duitsche vliegercorps de luchthavens van Malta be stookt. Branden en ontploffingen werden veroorzaakt en een vijandelijke kruiser werd getroffen door bommen van zwaar kaliber. In Noord Afrika, tén Noorden van To- broek, hebben Italiaansche en Duitsche toestellen herhaalde malen fortificaties en batterijen getroffen en vijandelijke vlieg tuigen op den grond met mitrailleurvuur bestopkt. In de zone van Solloem hebben Italia'ansch-Duitsche verkenningsvliegtui gen gevoelige verliezen toegebracht aan den vijand. Uit Oost Afrika niets van belang te melden. Donderdag a.s. is het 25 jaar geleden, dat mej. J. Kwestro bij de familie Hui- bregtsen aan de v. d. Brandelerkade als dienstbode in dienst trad. Mej. W. C. d Nie, leerares aan een bij zondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen hier ter stede is benoemd tot lid vaan de commissie, welke in 1941 belast is met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaam heid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes. VISCHFRIJZEK IJMUIDEN, 29 April. ConsignatievlschPuf schol f. 7.50; Pulschar f.76.50 per 50 kg.; Tongen f. 4.80 per kg. &E ACHTERVOLGING DER BRITTEN. In het zeegebied tusschen het Grieksche vasteland en het eiland Kreta zijn gisteren oy de achtervolging van de vluchtende En- •^.^ohen vijf schepen met een totalen in houd van 18.500 brt. door het Duitsche Jachtwapen tot zinken gebracht. Bovendien w.r kvee koopvaardijschepen met 2500 °rt. inhoud beschadigd. (D.N.B.). (2 lijnen) broodbonnen' nr. 15 (t/m. 7 Mei) IVs K.G, aardappelen. BOTERBONNEN nr. 13 en 14 (t/m. 10 Mei): 250 gr. boter. VETBON nr. 13 (t/m. 10 Mei): 250 gr. boter of margarine of 200 gr. spijsvet. VETBON nr. 14 (t/m. 10 Mei) 250 gr. boter of margarine. BONNEN Nr. 15, 16 en 17 (haarden en kachels: BONNEN Nr. 35 t/m. 41 (centrale verwar ming) BRANDSTOFFEN en COKES. 5de periode alle t/m. 30 April): één eenheid vaste brandstoffen. broodbon nr. 13 (tot en met 4 Mei; 28 April—5 Mei niet in restaurants e.d.) broodbon nr. 14 (tot en met 11 Mei; 512 Mei niet in restaurants, e.d.) 100 gram brood of 1 rantsoen gebak bloemkaartbon nr. 7 (t/m. 18 Mei) 50 gram brood of Vt rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel tarwebloem rogge meel. roggebloem of zelfrijzend bakmeel BON nr. 94 (tot en met 4 Mei; 28- April 5 Mei niet in restaurants, e.d.): BON nr. 85 (tot en met 11 Mei; 5—12 Mei niet in restaurants, e.d.) 1 ei. BON nr. 23 (t/m. 18 Mei) 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstgries of gruttenmeel. rijstebloem. bon nr. 24 (t/m. 15 Juni) 250 gr havermout havervlokken, baver- bloem aardanpehneelvlokken gort gort- mout af grutten bon nr. 25 (t/m. 15 Juni): 250 gr gort gortmout of grutten. op de bonnen, waarvan de geldigheidsduur des maandags begint, kan reeds den voorafgaanden zaterdag gekocht worden. (Nadruk verboden) BON nr. 26 (t/m. 15 Juni) 100 vt vermicelli macaroni of spaghetti Bon nr. 27 (t/m, 15 Juni): 100 gr maïzena griesmeel. sago. aard appelmeel stijfsel (geen glansstijfsel) of een hoeveelheid puddingpoeder welk? 100 ct zetmeel bevat BON nr. 28 (t/m. 11 Mei): 500 gr. peulvruchten. Rantsoenbonnen rijst en havermont zijn doorloopend geldie BON Nr. 8 (speciale kaart) (t/m 30 April) l'/t K.G katten- of 3—10 K.G. honden brood. BONNEN nr. 63 en 73 (tjn 4 Mei) BONNEN nr. 64 en 74 (tot en met 18 Mei) elke bon 100 gram Raas BON nr. 18 (t/m. 11 Mei) 125 gram koffie of 250 gr. kofflesurro- gaat of 50 gram thee. MELKBON nr. 14 (tot en met 4 Mei) 1 3/4 liter melk. bon nr. 10 (t/m 15 Juni) 2 liter (uitsluitend voor kookdoelein- den). bon nr. 21 (t/m. 10 Mei) 1000 gram suiker. vleeschbon nr. 13 (t/m. 4 Mei) 100 gram vleesch of kip. Inclusief been of vleeschwaren vleeschwarenbon nr. 13 (/tm. 4 Mei) 75 gram gerookt or gekookt varkens- rund- of kalfsvleesch of gerookte worst 100 gr gekookte worst. 125 gr. lever worst of 150 gr bloedworst. BON nr. 29 (tot en met 31 Mei): 150 gr toiletzeep (nieuwe samenstel ling). 120 gt huishoudzeep 160 gr. zachte zeep vervaardigd oë 1 Jan. '41 of 200 gram zachte zeep vaD vóór 1 Januari '41 300 gT zachte zeeppasta. 250 gr zeeppoeder oi 600 gr waschpoe- der 125 gr zeepvlokken 250 gr zelf werkende waschmlddelen ol 200 gr vloeibare zeep Goed voor het wasschen van 20 K.G drooR wasohgoed BON nt 117 (apart verstrekte bon) (t.m 30 April): 50 gram scbeerzeen 1 tube scbeercrêmi of 1 pot scheerzeep de luisterbijdrage. De persdienst van het N.V.V. meldt: Vele leden der radio-cenitrales hebben zich tot de P.T.T. gewend met het verzoek om ontheffing te verkrijgen van de luister bijdrage. Daar de P.T.T. in verband met den omvang van het aantal aanvragen en het gewicht van de normen, die daarbij zul- ler gelden, echter niet in staat is onmid dellijk eenj beslissing te treffen, is het N.V.V. met de p.t.t. in onderhandeling getreden teneinde een regeling te .verkrijgen, waar door de leden der radiocenltrales, die ont heffing hebben aangevraagd, in afwach ting van de te verwachten beslissing, ont slagen worden van de luisterbijdrage. Het N.V.V. heeft thans bericht ontvangen dat in afwachting van de beslissing betref fende het verzoek om ontheffing te verlee- nen van de verplichting tot betaling van de luisterbijdrage, zal worden volstaan met de inning van enkel abonnementsgelden. Dit beteekent dus, dat vele luisteraars, die ont heffing van de luisterbijrage hebben aan gevraagd, thans reeds ontslagen zijn van de verplichting om de luisterbijdrage te be talen. AMTERDAM, 29 April. In toenemende mate gaat het vraagstuk van uitkeerlng van dividend hetzij in contanten, hetzij in aandeelen de algemeene belangstel ling vragen. Werd in het begin van dit jaar door de Bandar Rubber met het systeem, aan deelhouders voor de keuze te stellen het divi dend in contanten of in aandeelen te ontvan gen, een begin gemaakt, onlangs volgde de Alge meene Noritmaatschappijdit voorbeeld, door mede te deelen, dat het dividend van llté naar wensch van den aandeelhouder betaalbaar zou zijn in contanten of aandeelen. Ook door Lindeteves werd een soortgelijke weg bewandeld. Deze maatschappij declareerde eenigen tijd ge leden een lnterimdivldnd van 10 eveneens naar keuze van aandeelhouders in contanten dan wel in scrips. Omtrent de motieven die tot het betreden van dezen weg hebben geleid, werd door de be trokken maatschappijen geen nadere verklaring afgelegd. Vermoedelijk zijn het vooral twee overwegingen die den doorslag hebben gegeven bij het bepalen van een dergelijke dividend-uit keerlng. Ten aanzien van de ondernemingen die belang hebben bij Nederlandsch-Indië en andere overzeesohe gewesten, en die, ten gevolge van de oorlogsomstandigheden geen middelen uit deze gebieden kunnen verkrijgen, is de neiging dividend in vorm van aandeelen uit. te keeren, zonder meer te begrijpen en verklaarbaar. Eener- zijds immers ontbreken de gegevens omtrent de behaalde resultaten, alhoewel men er zonder uitzondering van overtuigd is, dat de gang van zaken vrijwel zonder uitzondering uiterst gun stig geweest moet zijn, gezien de hooge prijzen die voor de producten konden worden verkregen, alsmede ten gevolge van de algemeene opleving in onze koloniën op velerlei gebied. Aan den anderen kant geldt voor de maatschappijen die belang hebben bij Indië de overweging, dat deze ondernemingen uit hoofde van liquiditeitsover wegingen de wenschelijkheid sterk naar voren doen komen om de financieele positie der maat schappij zoo hecht mogelijk te houden. In vele gevallen blijven de vaste lasten dezelfde, zonder dat daar voldoende inkomsten tegenover staan. Het ligt geheel binnen de lijn der verwach tingen. dat ook in de toekomst nog andere maatschappijen ertoe zullen overgaan dividend- betalingen doen plaats hebben ln den vorm van uitkeering van aandeelen Dit kan natuurlijk ln principe een gevaar vormen voor een „verwa tering" van het maatschappelijk kapitaal. Waar vele ondernemingen men denke hier in de eerste plaats aan industrieele bedrijven haar bedrijvigheid aanzienlijk verminderd zien door het steeds schaarscher worden der grondstoffen, is het de vraag, of vergrooting van het aandee lenkapitaal onder deze omstandigheden wel ge- wenscht is. De mlddagbcurs. Het meest kenmerkende verschijnsel van de effectenbeurs te Amsterdam was van daag het groote gebrek aan affaire. Bij ont stentenis van gegevens, welke als een maat staf bij een beoordeeling van de koersont wikkeling konden worden aangelegd, hield het beleggende publiek zich op den achter grond en er waren dan ook maar zeer wei nig orders tot uitvoering te brengen. Hoe wel vraag en aanbod ongeveer met elkan der in overeenstemming waren, legden koersen toch een neiging tot afbrokkelen aan den dag en voornamelijk moest dit worden toegeschreven aan de kleine om zetten. Voor Indische Cultuiuraandeelen be stond nauwelijks belangstelling; alvorens vorens het tot affaire in H.VA.'s kon ko men, moésten enkele tapes verstrijken. En toen ten slotte eenlge transacties mogelijk bleken, welke transacties overigens betrek king hadden op slechts enkele stukken, kwam de noteering iets lager te liggen, Aan de Incourante Suikerfbndsen werd hoege naamd geen aandacht geschonken. De Rubber-afdeeling was eveneens zeer stil. BU de opening golden Amsterdam Rubber een paar punten lager, vergeleken bij het vorige slot. In het verdere verloop werd slechts nu en dan een enkel aandeel ver handeld en dit gaf geen aanleiding tot mutaties van beteekenis. In de incourante Rubberaandeelen was bijna niets te doen; voorzoover affaire werd gedaan kwamen iets lagere noteeringen te voorschijn. Voor Tabaksaandeelen bestond geen animo. De koersen van de Sumatra-aan- deelen waren slechts weinig veranderd. De Petroleummarkt had eveneens een kalm verloop. Olies werden prijshoudend ingezet, maar geleidelijk aan ging de koers een klei nigheid naar beneden. Van de Amerikaansche petroleumafdee- ling gaven Shell Unions teeken van aan wezigheid, waarbij iets beneden het vorige peil werd gehandeld. De Scheepvaart papieren lagen bijna- geheel buiten de be langstelling. De stemming voor deze fond sen was prijshoudend. De Industrieelen trokken weinig belangstelling. De Philips- aandeelen waren zeer stil. Zij waren eerder Iets lager en eveneens was dit het geval met Unilevers en Aku's. De koersbeweging van de minder courante industrieelen was onregelmatig, waarbij kleine nadeellge verschillen in de meerder heid waren. Op de Amerikaansche markt was niet veel te doen. Kleine omzetten konden wor den waargenomen in de Staalaandeelen, Car and Foundry, Anaconda's en de lichte spoorwegshares. Aanvankelijk weken de koersen weinig of niet af bij die van gisteren. Onder beurs- tijd kon geleidelijk aan een kleine ver zwakking worden waargenomen. De beleggingsafdeling was rustig. De nieuwe 4 °/o Ned. staatsobligatiën gaven op bescheiden voet regelmatig affaire te aan schouwen, waarbij de koens geen verande ring onderging. De gestaffelde leening kon zich op peil houden. Voor de obligation uit de jongere emissies kon een kleine neiging tot achteruitgang worden bespeurd. De Oude Sohuld was zoo goed ais ongewijzigd. De Indische leeningen lagen iets zwaar der in de markt. Gemeentelijke en provin ciale obligatleën waren prijshoudend zon der meer. Voor pandbrieven bestond eeni- ge vraag, De koersen gedroegen zich dien overeenkomstig. (ANP.) Prolongatie 2 3/4%. OFFICIEELB VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en teL transacties). New York 1.88 3/16, i.88 9/16; Brussel 30.11, 30.17; Helsinki 3.81, 3.82; Stockholm 44.81 44,90: Zürich 43.63, 43.71, Bankpapier: New York 1.8614, 1,901/4; Brussel 30.08, 30.02; Stockholm 44.76, 44.94; ZUrlch 43.59, 43.75. BODEGRAVEN, 29 April. Aangevoerd 31 partijen Goudsche kaas. waaronder 1395 met rijksmerk, wegeride 12.555 k.g. Prijs met R.M., le srt, f41,50; 2e srt. f. 40. Handel matig. HONSELERSDIJK, 28 April. Groentenveiling export: sla 7—8.50; komkommers 28; radijs 2.80 per 100. HONSELERSDIJK 28 April. Groentenveiling. Binnenland; Sla 78.10; 2e 3.10; komkommers 28; B 20; radijs 2.802-90; bloemkool 22—23; 2e 16—20; peterselie 3.30—3.50; peen 12—26 per 100; rabarber 812.10; prei 21—25 per 100 kg.; spi nazie 1218; witlof 23 per kg. NAALDWIJK, 28 April, Bond Westland Aardbeien 2.75; Champignons 3.05—3.40; SnU- boonen 2.60; Postelein 33—35; Peulen 1.50; Wit lof 23; 2e 17; aardappelen 1.201.25; tomaten 2.20 per kg.; kelen 17; 2e 8.10—12; rabarber 8— 12; prei 21—24 per 100 kg.; kervel 1.70; peen 12—24; seldery 3.90—5; radijs 2.80; peterselie 3.603.80: komkommers 28; 2e 21 per 100; per ziken 58—76; bloemkool 22—34; 2e 16—21 per stuk; stoofsla 95—90 per 6 kg.; andijvie 73—1.18 per 4 kg.; spinazie 60—75 per 5 kg. ZOETERWOUDE, 28 April. Eierveiiing: Aangevoerd 1800 eieren. Kipeieren regeerings- prijs. Pluimvee: Kippen f. 2.20—2.50; Hanen f.2.50; I£onlJnen f. 1.101.40. Alles per stuk. BOSKOOP, 28 April. Coöp. vereen. De Bosk. Velling. Rozen per bos: Queen Mary 50 ct.; Butterfly 120140 ct.; Florex 44 ct.; August Noack 68—130 ct.; Dorus Rijkers 240—300 ct.; Brlarclif 50—130 ct.; Wilh. Kordes 70—110 ct.; Else Poulsen 3244 ct.; Gemengde rozen 30-50 ot. 'Diversen per bos: Andromeda 8 ct.; Rhodo- dendronbloemen 80—130 ct.; idem Pink Pearl 70130 ct.; Idem gemengd 80 ct.; Cerasus Hl- sakura 230—270 ct.; Tulpen 10—25 ct.; Azalea- bloemen 160230 ct.; Seringenbloemen 75—110 ct.; Clematis Prins Hendrik 170 ct.; idem Nelly Moser 50 ct.; idem, Mevr. Ie Coultre 160 ct. Di versen per stuk: Gouden regen 30 ct.; Jap. Aza lea's 40—75 ct.; Clematis in pot, Nelly Moser 75 ct. RIJNSBURG, 28 April. Bloemenveiling - Bar- tigon 32—38: Copland 28—32; Pitt 32—38: Yel low 28—34; Rijzende Zon 34—38; Grand Due 3438; Parma 30—35; Carrara 2834. Cresus IS—24; Horrus 18—24; Verrltal 26—30; l'Inno- cence 18—24; Anemonen f. 1—1,80; Freesia's 32 —28; Margrieten groot 60—80; idem klein 30— 40; Violen 48; Arabis 68. RIJNSBURG, 28 April. Groentenveiling Roode kool f.9; gele kool f. 7,60; knolrapen f. 3.60—4,20; witlof f. 1218 per 100 KG.; kroten f. 1.40—1,60; waschpeen f. 3,404,10 per kist. ROELOFARENDSVEEN. 28 April. Aard beien 3561 ct. per doosje, aanvoer 840 doosjes. Sla 1.708.50 per 100 st.; Spinazie 15 ct. per kg.; Andijvie 9 ct. per kg. ROTTERDAM. 29 April. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 2595 dieren waaronder 1396 runderen; 853 nuchtere kalveren; 125 gras kalveren, 80 schapen, 69 bokken, 63 zuiglamme- ren. 8 biggen, 1 paard. Prijzen per stuk: Melkkoeien f.545—425—325; Kalfkoelen f. 555—430—330; Varekoelen f.345— f.275—225; Vaarzen X. 330-^275—190: Pinken f, 200-200-160.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3