KRUSCHEN LESDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 25 April 1941 De distributie Nieuwe bonnen aangewezen Gemeenteraad van Katwijk Welke bon is geldig? JCUN/T EN LETTEREN. Tentoonstelling van nieuwe Duitsche boeken Opgave van 25 April Morgen LAATSTE dag: Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Honden en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Melk Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep ONGEVEER 300 WERKEN OP ALLERLEI GEBIED. Een belangwekkende tentoonstelling van nieuwe Duitsche boeken en van hulpmid delen voor openbare bibliotheken is giste ren in het gebouw der openbare leeszaal aan de Bilderdijkstraat te Den Haag ge opend. Zij omvat een keuze van ongeveer 300 titels uit de voornaamste werken, die op zeer uiteenloopend gebied in de laatste jaren ln Dultsohland zijn verschenen. De meeste schrijvers zijn met opzet met slechts één werk vertegenwoordigd, het geheel biedt niettemin in beperkt bestek een zeer aantrekkelijk overzicht van hetgeen de Duitsche wetenschap, letterkunde, dicht kunst en techniek in den laatsten tijd heb ben gewrocht. Van Nederlandsche zijde waren hij de opening van deze tentoonstelling die het karakter draagt van een reizende collectie, want zij zal op nog een tiental andere plaat sen worden gehouden aanwezig o.a. de secretarissen-generaal van de departemen ten van opvoeding, wetenschap en cultuur bescherming en van volksvoorlichting en kunsten, resp. prof. dr. J. van Dam en dr. T. Goedewaagen, de wnd. burgemeester van Den Haag. prof. ir. C. L. van der Bilt en gep. luitenant-generaal Seyffardt, namens de Nederlandsch-Duitsche cultuur-gemeen schap en van Duitsche zijde o.m. de com missaris-generaal voor bestuur en justitie staatssecretaris dr. F. Wimmer, de Sonder- Beauftragte van den rijkscommissaris, dr. Schwebel, de gezant dr. Otto Bene, de Kreis- inspecteur dr. Schuon, directeur en leera ren van de Deutsche Oberschule en vele anderen, Dr. P. C. Molhuysen, voorzitter van de commissie van toezioht der centrale ver- eeniging voor openbare leeszalen en biblio theken, begroette de autoriteiten en ver dere genoodigden, waarna dr. Wimmer een toespraak hield, waarin hij genoemde ver- eeniging dankte voor de beschikbaarstel ling van eenige harer mooie lokalen ten be hoeve van deze reizende tentoonstel ling en van deze feestelijke opening. Toen wij hier te lande kwamen, aldus dr. Wimmer, ontwaarden wij het reeds in de Nederlandsche boekerijen gewoon geworden beeld, dat men ook overal elders buiten Dultsohland kan vinden, n.i. dat de Duit sche literatuur van de laatste tien jaren geen behoorlijk deel uitmaakte van den boekenvoorraad. Wel was er geen gebrek aan boeken in de Duitsche taal, doch deze v/aren voor het meerendeel van emigranten of Joodsche schrijvers. Vele daarvan zijn' Hetze-geschriften. Wij nemen het den enkelen bibliothecaris niet euvel, dat hij deze boeken aankocht, want hij kreeg de andere, werkelljk-Duitsohe werken nauwe lijks te zien. Prof. van Dam is een van de weinigen, die hiertegen in verzet zijn ge komen, Het totale beeld was echter weinig verheugend. ■Thans hebben gelukkig de leiders van den Nederlandsche boekerijen begrepen, dat een andere richting diende te worden ingesla gen. De rijkscommissaris heeft zijn grooten steun hieraan gegeven en hij heeft de volle medewerking van de vereeniging voor open bare leeszalen en bibliotheken ondervonden Na de rondreis zal de collectie een plaats vinden in den boekenschat van de Haag- sche openbare leeszaal. Prof. dr. J. van Dam, secretaris-generaal MELK. Het is gebleken, dat op de met „een rant soen melk" gemerkte bonnen in sommige gevallen slechts een kwart liter melk is af geleverd. De aandacht wordt er op gevestigd dat een rantsoen melk 1 3/4 liter bedraagt. Tegen afgifte van bovenbedoelde bonnen kan dus dezelfde hoeveelheid worden ge kocht als tegen afgifte van een bon van de melkkaart. Ook de met „een rantsoen melk" gemerkte bon, welke onbeperkt geldig is, kan iederen dag worden afgegeven aan den melkleve- rancier, die desgewenscht de volle hoeveel heid van 13/4 liter ineens, dan wel in ge deelten aflevert. De met „14" genummerde bon van de melkkaart geeft gedurende het tijdvak van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei a.s. recht op het koopen van 1 3/4 liter melk. TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Gedurende het tijdvak van Maandag 28 April tot en met Zaterdag 31 Mei a.s. geeft de met „29" genummerde bon van de „bon kaart algemeen" recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Ja nuari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeep poeder of 600 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, dooh uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van was- scherijen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude vorraden zeepvlokken, zelfwerkende waschmiddelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer worden aan gemaakt, nog mogen worden uitverkocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. ZEEP VOOR WASSCHERIJEN. De bestaande regeling ten aanzien van de wasscherijen blijft onverminderd van kracht. De wasscherijen zijn derhalve verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch een zeepbon van het publiek in ont vangst te nemen. Zooals reeds voorgeschre- van het departement van opvoeding, we tenschap en cultuurbescherming, zeide hierna o.a.: De Duitsche boekencollectie, die ter be schikking werd gesteld, heeft de commis saris-generaal dr. Wimmer, zoo juist aan ons overgedragen in den geest van welwil lendheid en vertrouwen, die zijn persoon en zijn houding tegenover ons volk en ons land kenschetst. Het is een collectie, die werkelijk als een geschenk is bedoeld: het schenkt ons kostbare geestelijke schatten en verlangt van ons geen andere contra prestatie dan dat wij er welwillend kennis van nemen en anderen daartoe de gelegen heid geven. Als men dat doet, zal de col lectie verder wel voor zichzelf propaganda kunnen maken. Namens de centrale vereeniging sprak dr. P. C. Molhuyzen, die een overzicht gaf van het werk der vereeniging, waarna mr. H. M. de Vries als plaatsvervangend voorzitter van de Haagsche openbare leeszaal met enkele woorden dank bracht voor het kost bare geschenk, dat de leeszaal hiermede heeft verkregen. ven is dienen de wasscherijen eerst een bon van haar klanten in ontvangst te nemen en pas daarna een hoeveelheid van twintig kilogram waschgoed, hetzij ineens, hetzij bij gedeelten in behandeling te nemen. De wasch van kantoren, hotels, café's enz. voor zoover het handdoeken, poets- en stof doeken, servetten, tafellakens e.d. betreft, kan ter behandeling worden gegeven zonder dat daarbij bonnen behoeven te worden af gegeven. BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei a.s. geeft elk der met „14" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van on geveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „14" genum merde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten tel kens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes .-200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korstge- bak b.v. amandelbroodjes) 400 gram, ge vuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rant soen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gr. meel of bloem is verwerkt. De op 4 Mei nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig- gedurende de pe riode van 5 Mei tót en met 11 Mei a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatst genoemde week niet mogen worden ge bruikt in hotels, restaurants e.d. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei a.s. geeft de met „85" genummerde bon van de „bon kaart algemeen" recht op het koopen van een ei. De bonnen, welke op 4 Mei nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 11 Mei a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de periode van 5 Mei tot en met 11 Mei niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. KOFFIESURROGAAT EN THEE. Omtrent de distributie van koffiesurro- gaat en thee zullen bij een afzonderlijk be richt nadere mededeelingen worden ge daan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat op alle bovengenoemde bonnen, reeds op Zaterdag 26 April a.s. mag worden gekocht. Alle Lijders aan Rheumatiek moesten de eenvoudige Kruschenkuur volgen, zooals miljoenen menschen over de heele wereld dat dagelijks doen. Kruschen zal ook U uitkomst brengenl - Dèèrom, neem óók rende control" ran scheikun dige-apotKeke G. J. Logge Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41. 2124 (Ingez. Med.) Verleening ere dieten Vaststelling Politie-Ambtenaren reglement Omlegging Trambaan Nieuwe en gewij zigde straatnamen. De Raad vergaderde onder voorzitterschap van den Burgemeester, die, na opening'met gebed, den raadsleden dankte voor de hem gebrachte bloemenhulde ter gelegenheid van zijn 50sten verjaardag. B. en W. stelden voor het vermenigvuldi- gingscijfer tot heffing van straatbelasting over 1941 vast te stellen op 9/10, welke ge ringe verlichting in verband met de toe neming van het aantal belastbare perceelen gemotiveerd is. Goedgekeurd na een korte bespreking. Nadat een voorstel tot het huren en ver huren van grond (grasland van terreinen, gelegen aan den Nieuwen Duinweg aan Jan Schaap tegen f. 28.per maand) was aan genomen, volgde het voorstel tot beschik baarstelling van een crediet tot wijziging van het profiel van den Sluisweg, ingevolge het feit, dat de pompinstallaties staande voor de garage Dijksman in de verkeers- baan zijn komen te staan. Als resultaat van onderhandelingen is in principe overeenge komen, dat de pompinstallatie c.a. zal wor den geplaatst op het terrein tegenover ge noemde garage en aansluitend aan de speelplaats van de school voor Geref. L. O. De hieraan verbonden kosten worden ge schat op rond f800.Goedgekeurd. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel tot het verleenen van medewerking ex art. 72 der L. O.-wet 1920 aan de bij zondere scholen, zulks in verband met een aanvraag van het Bestuur der Vereen, tot stichting en instandhouding van een Chr. School voor L. O. en U. L. O. alhier voor de vergrooting van de speelplaats achter de school voor L. O. aan de M. A. de Ruyter- straat, teneinde deze dienstbaar te maken aan het onderwijs in de lichamelijke oefe ning. De heer Schonenberg dringt op spoe- digen bouw van een gymnastieklokaal aan, bijv. achter de school Varkevisserstraat. Het voorstel werd hierop goedgekeurd. Besloten werd een crediet van ten hoog ste f.200.— beschikbaar te stellen voor de aanschaffing ten behoeve van de openbare school voor gewoon L. O. van leermiddelen, vereischt voor het onderwijsTn de L. O. op de speelplaats. Hierop werden de voorschotten verleend op de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 aan de bijzondere scholen. Aangenomen werd het voorstel tot het verleenen van een tijdelijke toelage op de salarieering van het gemeentepersoneel, n.l. van 6% voor zoover de bruto wedde ver meerderd met deze toelage, een bedrag van f. 1900.per jaar niet overschrijdt. Deze maatregel eischt een bedrag van f.4700. Ook het verleenen van een kindertoelage aan het gemeentepersoneel werd bespro ken, waarbij de heer Wassenaar opmerk te, dat tot zijn verwondering de hoogst ge- salarieerden de hoogste toelage krijgen en de minst gesalarieerden de minste. Z. i. had dit omgekeerd moeten zijn. Het uitvoerige prae-advies van B. en W. lokte diverse be sprekingen en voorstellen uit, waarna het voorstel aangehouden werd. In bespreking kwam het voorstel tot vast stelling van het Politie Ambtenarenregle- men R., dat aangenomen werd. In«dit zeer uitvoerige reglement is o.a. ingesteld de rang van Hoofdinspecteur en de mogelijk heid geschapen tot het benoemen van ten hoogste 17 agenten. Inzake de voorgestelde salarieering werden breedvoerige bespre kingen gevoerd. Voorstel tot het vaststellen eener wijzi ging der verordening, regelende den rang en de bezoldiging van het kantoorpersoneel der gemeentebedrijven. Hierin is o.a. be paald, dat voor het lager administratief personeel de promotiekans vergroot zal worden, hetgeen tevens bevorderlijk moet worden geacht aan een goed functioneeren van het administratief personeel. Met het oog op het feit, dat in verband met de geprojecteerde uitbreiding ten aan zien van de terreinen gelegen aan den Zee weg, langs de Noordzijde van de trambaan, rekening zal mqeten worden gehouden met een voortzetting der reeds op het „Witte Hek" aangevangen bebouwing, achtten B. en W., nu het Tolhuis in verband daarmede reeds werd gesloopt, het oogenblik aange broken, om ten behoeve van de doortrek king van den Parallelweg, eveneens te komen tot de omlegging van de in deze om geving liggende trambaan. Dit werk zal zich uitstrekken van onge veer 100 M. ten Westen van de vroegere tolwoning tot ongeveer 150 M. ten Oosten daarvan, terwijl de thans aanwezige over weg ten Oosten van de tolwoning in den zelfden vorm, waarin deze bestaat, ook in de nieuwe tramsporen zal worden gemaakt. Voorts zullen 3 overwegen aangelegd wor den, n.l. 1 breed 12 M. ongeveer tegenover de Willem de Zwijgerlaan en 2. elk breed 1 M. op ongeveer 100 M„ resp. 300 M. ten NW. daarvan. Hiertoe zullen verschillende perceelen grond van de N.Z.H.T.M. gekocht moeten worden, onder bepaalde voorwaar den. Voor het uitvoeren der werken ver zochten B. en W. een crediet van f.4400. en te besluiten tot aankoop der perceelen grond a 30 ct. per M. Conform besloten. Besloten werd tot het toekennen van een presentiegeld van f2.aan de Raadsleden voor het bijwonen van een commissiever gadering. Besloten werd aan het pl. comité voor steunverleening B ter verstrekking van ex tra hulp aan werkloozen en B-tuinders, een bijdrage over 1941 te verleenen van f. 2.- per werklooze en f.1.— per B-tuinder, be rekend naar de gemiddelde aantallen over de eerste 10 maanden van 1940 (resp. ver eischt zulks de bedragen van f. 1374.en f. 1393.—.) Na het vaststellen van wijzigingen in de gemeentebegrootingen voor de jaren 1940 en 1941 volgde het prae-advies op de inge komen adressen om toepassing te geven aan art. 6 der Winkelsluitingswet. Dit werd goedgekeurd, hetgeen inhoudt, dat het ver boden is een slagerswinkel geopend te heb ben des Woensdags na 1 uur des nam.; en een kappers- of barbiersonderneming des Dinsdags na 1 uur des nam. Na een wijziging der bouwverordening, volgde intrekking der verordening betref fende de verbetering van het geitenras, in verband met de afgekondigde provinciale verordening te dezer zake. Hierop werd goedgekeurd een voorstel tot het geven en wijzigen van straatnamen. In verband met de omstandigheid dat de ter reinen van het complex „Het Witte Hek", in de naaste toekomst vrij spoedig in exploi tatie zullen worden gebracht, zullen de straten daar genoemd worden naar mannen die zich als zeehelden in de historie van ons land door groote daden in hooge mate verdienstelijk hebben gemaakt. Op de naamborden zullen tevens in jaartallen uit gedrukt, het jaar van geboorte en overlij den vermeld worden. De straten, gerekend vanaf de Noordzijde loopende van West naar Oost, zullen resp. heeten: „Kortenaerkade", „J. van Brakel- straat", „Witte de Withstraat" en „Piet Heinlaan". De straten, gerekend vanaf de Westzijde, loopende van Noord naar Zuid resp. „M. H. Tromplaan". „Adm. de Rüyter- straat", „Jb. van Heemskerklaan" en „Jan Evertsenlaan". De bestaande M. A. de Ruy- terstraat wordt „Bestevaersweg". De naam Binnensluis komt te vervallen; de Gast huissteeg en de verlengde Gasthuissteeg worden gecombineerd onder den naam „Gasthuissteeg". De Te Britten straat, Hes- senstraat en Batavenstraat, de le t/m 4e Kanaalstraat benevens de Kanaaldwars straat zullen de historische namen ver krijgen van Friezenstraat, Frankenstraat, Saksenstraat-, Cattenstraat en Kaninefaten- rtraat. Boter- en vetbon nr. 12. Broodbon nr. 12. Melkbon nr. 13. Alg. distributiekaart: bon nr. 18: koffie en thee. Idem nr. 20: zeep. Idem nr. 84: ei. BOTERBON nr. 12 (t/m. 27 April): 250 gr boter BOTERBONNEN nr. 13 en 14 (t/m. 10 Mei): 250 gr. boter. VETBON nr. 12 (t/m. 27 April) 250 gr boter of margarine. VETBON nr. 13 (t/m. 10 Mei): 250 gr. boter of margarine of 200 gr. spijsvet. VETBON nr. 14 (t/m. 10 Mei) 250 gr. boter of margarine. BONNEN Nr. 15, 10 en 17 (haarden en kachels: BONNEN Nr, 35 t/m. 41 (centrale verwar ming): BRANDSTOFFEN en COKES. 5de periode alle t/m. 30 April) één eenheid vaste brandstoffen BROODBON nr. 12 (t/m. 27 April; 21—28 April niet ln restaurants e.d.): BROODBON nr. 13 (tot en met 4 Mei; 28 April5 Mei niet in restaurants e.d BROODBON nr. 14 (28 April t/m. 11 Mei; 512 Mei niet ln restaurants, e.d.) 100 gram brood of 1 rantsoen eebak BLOEMKAARTBON nr. 7 (t/m. 18 Mei) 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel tarwebloem, rogge meel. roggebloem of zelfrijzend bakmeel BON nr. 84 (t/m. 27 April; 21—28 April niet in restaurants, e.d.) BON nr. 94 (tot cn met 4 Mei; 28—April— 5 Mei niet in restaurants, e.d.) BON nr. 85 (28 April t/m. 11 Mei; 5—12 Mei niet in restaurants, e.d.) 1 el. BON nr. 23 (t/m. 18 Mei) 250 gr. rijst, rljstemeel, rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel. BON nr. 24 (t/m. 15 Juni) 250 gr havermout havervlokken, haver- bloem aardappehneelvlokken gort gort- mout of gnirten BON nr. 25 (t/m. 15 Juni) 250 gr gort gort.mout of grutten. (Nadruk verboden). BON nr. 26 (t/m. 15 Juni) 100 «jt *Prnve*»i|i mfaronl Of spaghetti. Bon nr. 27 (t/m. 15 Juni): 100 gi maïzena gnesmeel sago aard appelmeel stijfsel (geen glansstijfsel) of een hoeveelheid puddingpoeder, welk? 100 gr zetmeel bevat BON nr. 28 (t/m. 11 Mei): 500 gr. peulvruchten. Rantsnenbnnnen rijst en havermout rijn dnorloonond eeldlg BON Nr. 8 (speciale kaart) (t/m. 30 April): I1/» K.G katten- of 3—10 K.G honden brood. I BONNEN nr. 63 en 73 (t.m 4 Mei): BONNEN nr. 64 en 74 (tot en met 18 Mei): elke bon 100 gram kaas BON nr. 18 (t.m 27 April): 125 gram koffie of 250 gr. kofflesurro- gaat of 50 gram thee MELKBON nr. 13 (t/m. 27 April) 13/4 liter melk. MELKBON nr. 14 (28 April t/m. 4 Mei): BON nr. 10 (t/m 15 Juni): 2 liter (uitsluitend voor kookdoeleln- den). BON nr. 21 (t/m. 10 Mei): 1000 gram suiker. VLEESCHBON nr. 13 (t/m. 4 Mei) 100 gram vleesch of kip. Inclusief been of vleeschwaren. VLEESCHWARENBON nr. 13 (/tm. 4 Me» 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch "of gerookte worst, 100 gT gekookte worst. 125 gr. lever worst of 150 gr bloedworst. BON nr. 20 (t/m. 27 April) BON nr. 29 (28 April t/m. 31 Mei): 150 gr toiletzeep (nieuwe samenstel ling), 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep. vervaardigd nS 1 Jan. '41 of 200 gram zachte zeep van vóór 1 Januari '41 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoe der 125 gr zeepvlokken 250 gr zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep Goed voor het wasschen van 20 K.G droog waschgoed BON nr. 117 (apart verstrekte bon) (t.m. 30 April): 50 gram scheerzecn 1 tube scheercrême of 1 pof scheerzeep. OP DE BONNEN, WAARVAN DE GELDIGHEIDSDUUR DES MAANDAGS BEGINT, KAN REEDS DEN VOORAFGAANDEN ZATERDAG GEKOCHT WORDEN. ZATERDAG 26 APRIL 1941 Hilversum I 415.5 M. Nederl. Programma 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnast ek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.45 Gram.muz. 9.15 Voor de vrouwen 9.17 Gram.muziek 10.00 Ernstige Het verlengde deel van de Jan Toorop- straat tusschen Sluisweg en Kanaaldwars straat verkrijgt den naam van Tubanten- straat. De Nieuwsteeg te Katwijk aan Zee wordt gewijzigd in Nieuwstraat; het ge deelte Noordstraat tusschen Voorstraat en het Noordelijk deel van de Noordstraat wordt Torenstraat. De le, 2e en 3e W. Taat- straat worden aangeduid met resp. W. Taat- straat, Chr. de Wetstraat en Cronjéstraat. Het le Vuurbakspad van de v. Meiskade tot aan de W. Beukelszoonstraat wordt veran derd in Vuurbaakstraat. Het verdere ge deelte van het Vuurbakspad wordt gevoegd bij Duinhof. Het 2e en 3e Vuurbaakspad worden resp. Hellingstraat en Scheepma- kefsstraat. De naam Noorderstraat wordt gewijzigd in Loggerstraat. Wat tot dusverre voor een deel met Duinoord en Zeeweg v/erd aan geduid, zal Zeeweg heeten. De Voorstraat te Katwijk a. d. Rijn wordt Rijnstraat. Het gedeelte straat vanaf de Callaostraat tot de Baron van Wassenaerschool en het gedeelte vanaf genoemde school tot den Achterweg worden vereenigd en zal Commandeurslaan heeten; de Nieuwe Commandeurslaan ver valt. De benaming Kerkplein wordt gean nuleerd. Een voorstel van den heer Wassenaar om de bestaande straatnamen te handhaven werd verworpen met 134 st. Nadat eenige gronden in het grondbedrijf waren ondergebracht werd het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Zuidstraat 1 te Katwijk a. Zee aangenomen. Na een korte rondvraag volgde sluiting met gebed. avondmuziekprogramma's (opn.) 3"2.00 De Melodisten 12.42 Almanak 12.45 ANP: Nieuws- en economische berichten 1.00 Molto Cantabile (1.25—1,35 Gram.muziek 2.00 Cau serie „Hortensia's in kamer en tuin" 2.20 Ge varieerd concert 3.50 Gram.muziek 4.00 Christelijke Radio Stichting: Bijbellezing 4.20 Zang met pianobegeleiding 4.35 Duitsche les (in hoorspelvorm) 5.05 Zang met pianobege leiding 5.15 ANP: Nieuws-, economische- en beursberichten 5 30 Orgelspel 6.00 Gramo- foonmuziek 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Gram.muziek 7.00 ANP: Vragen van den dag 7.15 Omroeporkest en sol'-t 7.45 Voor de boeren 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag - 8 30 Berichten (Engelsch) 8.45 Hobo, fluit, piano en gramunuziek 9.40 Christelijke Radio Stichting: Dagsluiting 9.45 ANP: Engelsche berichten - 10.00 ANP: Nieuws berichten, sluiting. Hilversum II 301,5 M. Nederl. Programma 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymn. 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Gram.muziek 10.00 Vrijz. Protest. Kerkcomité: Morgenwijding 10.20 Herhaling van vroolijke avondprogram ma's (opn.) 12.00 Berichten 12.15 Omroep orkest 12.45 ANP: Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Gram.muziek 1.45 Cau serie „De natuur roept de Jeugd. Voorjaarstee kenen in de stad" 2.00 Utrechtsch Stedelijk orkest (2.453.00 Causerie „Vogels van onze heide") 4.00 Omroeporkest en soliste 5 00 Vrijzinnig Protest. Kerkcomité: Cyclus „Twee tentoonstellingen" 5.15 ANP: Nieuws-, econo mische en beursberichten 5.30 Gram.muz. 5.40 Rococo-octet 6.15 De Meesterzangers en gram.muziek 6.45 „Tien Nederlandsche com ponisten thuis", vraaggesprek 7.00 ANP: Gro- ningsch praatje 7.15 Gram.muziek 7.30 Le zing „Tegen de Mooren: Voor Portugal's groot heid" 7.45 Gram.muziek 8.00 ANF: Nieuws berichten 8.15 Spiegel van den dag of gram. muziek 8.20 Gevarieerd programma 10.00 ANP, Nieuwsberichten, sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 26 April. Ie Programma: 6.45—22.00 Hollandsch Pro gramma 22.00—24.00 Dultsch Programma. lie Programma: 6.4522.15 Hollandsch Pro gramma 22.1523.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio Centrales 23.00—24.00 Duitsch Programma. Ille en IVc Programma: 6.45—24.00 Duitsch Programma. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7