IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad 23 April 194! Leiderdorp - Bekendmaking Uit de Rijnstreek Gouden Echtvereeniging te Woubrugge Geringere aanvoer van slachtvee gevraagd AANGEBODEN Daar de heer C. van Tongeren naar een andere bijeenkomst moest, berustte de ver dere leiding bij den heer W. van Beelen. Ös aftredende bestuursleden de heeren J, Ar- nol en D. Parlevliet werden herkozen. Door de Middenstands-centrale wordt bij de afdeelingen een enquête ingesteld naar de winkelsluiting. De groote meerderheid der vergadering was vóór winkelsluiting: de eerste vijf dagen der week 's avonds om 7 uur. Wat. de Zaterdagavondsluiting be treft, was de meening verdeeld tusschen des avonds 8 en 9 uur. Men was er alge meen voor om 's middags te sluiten tus schen half één en half twee. De heer G. Poot sloot met dankgebed. LEIDSCHENDAM. GROOTE AARDAPPELENDIEFSTAL. 15 x 25 kilo ontvreemd. Des nachts heeft men zich bezig gehou den met groote aardappelen-diefstallen. Ten nadeele van den. tuinder de VI. aan den Westvlietweg zijn niet minder dan 15 kisten, elk inhoudende 25 kilo aardappelen ontvreemd. Brutaler heeft men het aangelegd bij R. aan den Westvlietweg; daar heeft men uit een der putten zelfs ca. 14 H.L. mede genomen. De politie zoekt nu naar daders en aardappelen. ZILVEREN JUBILEUM VAN HET GROENE KRUIS. Drukbezochte receptie en bazar. Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan hield de afd. van het Groene Kruis een drukbezochte receptie in haar wijk- gebouw aan den Voorburgscheweg. Verschillende ingezetenen en ook van el ders, kwamen het bestuur complimenteeren O.a. merkten wij op burgemeester Banning dr. Reyers, wethouder de Koning, dr. Per- quin, afgevaardigden der zusterverenigin gen Voorburg Nootdorp, Voorschoten en Den Haag. De mfdeelingen Voorburg en Nootdorp lieten haar wensohen vergezeld gaan van eenige bloemstukken. De voorzitter, de heer J. Koerts heeft de sprekers dank gebracht. Gistermiddag had de jubileerende ver- eeniging. een bazar georganiseerd, welke werd geopend door burgemeester Banning. Naast vele leden en belangstellenden waren o.a. ook aanwezig burgemeester Ban ning en echtgenoote. mevrouw ds. Bouke- ma, ds. Vermet en echtgenoote, de heer van der Maal voor het Ned. Roode Kruis, dr. Perquin, de heer Borst van de Coöp Groen teveiling en echtgenoote, enz. De voorzitter de heer Koerts sprak een kort openingswoord, waarin hij de oprich ters van de afdeeling dankte, vooral den burgemeester voor zijn aanwezigheid en aan het ^ames-comité, dat het bestuur in staat had gesteld dezen bazaar te houden. Hierna sprak burgemeester Banning, die et zich over verheugde dat in een gemeente als Leidschendam een dergelijke vereeni- ging tot stand was gekomen. Want wat zou, aldus spr. er van de ziekenverzorging zijn terechtgekomen, als het Groene Kruis er eens niet was? Spr. sprak den wensch uit dat deze bazar een groot voordeellg slot voor de vereeni ging zou opleveren, waarmede spr. tevens den bazar voor geopend verklaarde. Hierna werd een rondgang gemaakt langs de stands en bleek al dadelijk dat bij de aanwezigen genoeg kooplust voor de ver schillende artikelen aanwezigwas. Vergadering K. J. M. V. One sr leiding van den heer W. Bleys, hield de afd. van de Kath. Jongeren Midden stands Vereeniging haar jaarvergadering. Goedgekeurd werden de verslagen van se cretaris en penningmeester; er is een voor deellg slot van f. 11.30. Herkozen werden als bestuursleden de heeren W. Bleys, voorzit ter en J. van Veen, en gekozen de heer A. Bontje. Tot leden der controle-commissie werden gekozen de heeren A. Halverhout en G. Haagen. De plannen tot viering van het 10-jarig bestaan op 10 Dec. a.s.. zullen in een lustrum-commissie nader worden uitge werkt. OEGSTGEEST. VERG. COÖP. BOERENLEENBANK. Afscheid van de kassier den heer v.d. Heul. Onder voorzitterschap van den heer Joh. Uittenbogaard is in „Het Witte Huis" de algemeene ledenvergadering gehouden van de Alg. Coöp. Boerenleenbank. De voorzit ter sprak een woord ter nagedachtenis aan het overleden getrouwe lid den heer A. van Varik, die sedert de oprichting van de Bank steeds de belangen van de bank en leden heeft helpen behartigen. De notulen van den secretaris den heer P. Oudshoorn werden ongewijzigd goedge keurd. In het jaarverslag beschouwde de kas sier de heer M. v. d. Heul de Bank als be drijf, waarin niet alleen een redelijke winst moet worden gemaakt, maar ook het al gemeen welzijn van de leden moet worden betracht. Dank werd gebracht voor de prettige samenwerking, welke de kassier na het neerleggen van zijn functie niet licht zal vergeten. De rekenening 1940 werd zonder opmer kingen vastgestell. De ontvangsten be droegen f. 690.834.35. De Uitg. f. 685.834.35. De balans 1940 aan bezittingen en schul den sluit met een bedrag van f. 253.112.91. Herkozen werden respo. als bestuurslid en. lid van den Raad van Toezicht de hee ren A. E. v. d. Voet en B. J. v. d. Meene. Tot plaatsvervangend bestuurslid werd benoemd de heer B. J. v. d. Meene en als pl.v. lid van den Raad van Toezicht de heer C. Bakker Jr. Van de ledenlijst werden 4 leden afge voerd. Medegedeeld werd dat de rentestandaard van 1940 ongewijzigd zal blijven en die voor land en tuinbouw voor 1941 hetzelfde zal géiden als voor den middenstand. Hierop volgde het officieele afscheid van den aftredenden kassier, den heer M. v. d. Heul. De heer v. d. Meene schetste hem met waardeering als iemand, die bij de uitoefe ning van'zijn ambt nooit aan eigen belan gen heeft gedacht doch uitsluitend zijn plicht als kassier heeft behartigd. Spr. overhandigde den Jieer v. d. Heul, namens alle leden een enveloppe met in houd, hem met zijn echtgenoote nog tal van rustige jaren toewenschende. De heer y. d. Heul dankte zichtbaar be wogen voor dit spontaan bewijs van hulde. Vervolgens had de installatie plaats van den nieuwbenoemden kassier, den heer A. Ketting, die door den voorzitter werd toe gesproken. De heer Ketting dankte het bestuur en den Raad v Toezicht voor het in hem ge stelde vertrouwen. De voorzitter dankte dan den heer v. d. Heul voor de zoovele jaren ondervonden aangename samenwerking, hem met zijn echtgenoote nog vele jaren van rust toe- wenschend. Prof. Verstraten herinnerde aan de pret tige samenwerking aan den opbouw van de Bank en wenschte den heer v. d. Heul nog vele gelukkige jaren toe. Ook begroette spreker hartelijk den nieuwen kassier. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. RIJNSBURG. RAAD S AGENDA. De Raad komt Vrijdagavond te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Wijziging veldwachters- verordening. 4. Vaststelling winkelsluitingsver- ordening. 5. Wijziging arbeidsovereenkomstenbe- sluit. 6. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van een wegenbelasting. 7. Vast stelling vergoeding ex artikel 101 der L.O.-wet 1920 aan en het uitgegeven bedrag over 1940 door 'de schoolbesturen. 8 1 Vaststelling verorde ning op de heffing van rechten ten behoeve vari den keuringsdienst voor vee en vleesch. 9. Ontslag agent der arbeidsbemiddeling. 10. Aan bieding rioleeringsplan. 11-. Voorstel van B. en W., te bepalen, dat de herziening van het plan van uitbreiding der gemeente wordt voorbereid. 12. Verstrekking van extra B-steim aan werk- loozen en.kleine grondgebruikers. 13. Compta- biliteitsbesluiten 14. Rondvraag. 15. Sluiting. WARMOND. UITBREIDING DER N.V. PADOX. Door den Algemeen gemachtigde voor den Wederopbouw Is aan de N.V. Timmerfabriek „Padox" alhier vergunning verleend voor den bouw van een aantal nieuwe loodsen, het bouwen van een garage met bijkomende werken. De herijk van maten en gewichten zal voor 1941 plaats vinden op 7 Mei a.s. in een der zalen van hotel De Stad Rome. WASSENAAR. STRIJD OM EEN SIERAAD. De eigenaresse kreeg het terug. Terwijl mevr. G. alhier in de tram stapte, verloor zij haar broche. Haar dienstbode bemerkte dit en raapte het kleinood op, doch twee zigeunervrouwen rukten haar het sieraad uit de hand.-zeggende dat het van haar. was. Mevr. G. kocht ten slotte de broche voor f. 20 terug, doch de politie die er verder in gemengd werd. zag kans óók het geld nog terug te krijgen. Vergadering Ver van Oud-leerlingen. In het Wapen van Lelden hield de ver eeniging van oud-leerlingen der Tuinbouw- cursussen een ledenvergadering, onder voorzitterschap van den heer H. Schipper. Na lezing der notulen werden diverse ingekomen stukken behandeld, waarop de heer G. Verlind uitvoerig behandelde de in de vorige vergadering gestelde vragen over den kweek van Rozemarijn eri knol selderij. Na de pauze had de oriënteeringsprijs- vraag plaats waarna door de heeren Ver lind en van Wissen een serie medegebracht materiaal werd besproken Vervoer ongekeurd vleesch. R. uit Valkenburg werd bekeurd voor het vervoer van ongekeurd vleesch, dat in be slag werd genomen. I. Aan hen, die'bij de uitoefening van hun beroep voortdurend met giftige stoffen omgaan,*kap een extra rantsoen melk van 100 worden toegekend. - Aanvraagformu lieren zijn voor werkgevers of bedrijfslei ders, wier personeel op een extra rantsoen recht kan doen gelden, verkrijgbaar aan het Distributiekantoor. Kerklaan 1. Aan individueele arbeiders worden deze formulieren niet uitgereikt. Zij echter, die zelfstandig een beroep uitoefenen, waarbij zij voortdurend met giftige stoffen omgaan, kunnen wel een aanvraagformulier beko men. De aanvraagformulieren moeten uiter lijk op 26 April a.s. aan den Distributie- dienst worden ingeleverd. Aanvragen kunnen uitsluitend worden gericht tot dén Distributiedienst, waaronder de plaats van vestiging van het desbetref fend bedrijf ressorteert. n. Diegenen die geen aansluiting hebben aan het gasnet in hun perceel, alsmede zij die niet electrisch koken, kunnen in aan merking komen voor een bonkaart (vaste brandstoffen en/of petroleum). Uitsluitend die gezinnen of personen komen voor deze kookregeling in aanmerking, die een zelf standige huishouding voeren. Met nadruk wordt er op gewezen, dat indien iemand geen gasfornuis of gascom- foor bezit, doch wel is aangesloten op het gasnet, hij niet in aanmerking komt voor deze regeling. Voor zoover iemand, die niet is aangesloten aan het gasnet, gewoon is op .petroleum te koken, kan hij in aanmerking komen voor een bonkaart petroleum. Petroleum verbruikers, die tevens gasver- bruikers zijin, of die over een gasinstallatie beschikken, komen echter in het geheel niet in aanmerking voor het verkrijgen'van vaste brandstoffen of petroleum. Aanvraagformulieren hiervoor kunnen afgehaald en ingeleverd worden tot uiter lijk 28 April 1941. III. Melkveehouders, dat zijn zij, die melkkoeien houden, dienen hun melkkaar- ten alsmede die van de bij hen inwonende gezinsleden, in te leveren op het Distribu tiekantoor. Deze inlevering moet uiterlijk op 30 April 1941 geschieden. Bij de inlevering moeten de melkveehou ders de stamkaarten van henzelf en van hun gezinsleden toonen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de mèlkkaarten van het al of niet inwonend personeel niet behoeven te worden ingeleverd. JW*' Met ingang van 28 April 1941 is het Distributiekantoor Kerklaan no. 1 geopend eiken werkdag van 912.30 uur, behalve 's Zaterdags; tevens 's Vrijdagsmiddags van 24 uur. 2067 (Ingez. Med.) ZOETERWOUDE. BEDRIJFSVEREENIGIN G „RIJNSTREEK-WEST" Het bestuur dezer bedrijf svereeniging kwam bijeen ter bespreking van de bedrijfs voering. Hierbij waren tevens tegenwoordig de heeren ir. de Groot, landbouwconsulent; ir. Huisman, zuivelconsulent; de heer de Jong namens ir. Verhoeven; L. Jacobs, dir. R.K. Landbouwwinterschool, Voorhout; de land- en tuinbouwleeraren de heeren v. d. Hoek en Boogmans en de technisch leider der vereeniging, de heer Schouten. De voorzitter, de heer A. C. Paardekooper, deelde mede, dat de statuten der vereeni ging de departementale goedkeuring had den verkregen. Spr. dankte de commissie voor het tot stand gebrachte werk. Ir. de Groot deed hierna uitvoerig mede- deeling betreffende de nieuwe gebiedsin- deeling van Zuid-Holland in verband met het werk der consulenten. De taak van van den assistent der vereeniging wordt hier door verzwaard, omdat ook een deel van de bollenstreek binnen het gebied van zijn arbeid is komen te vallen. Een commissie, bestaande uit de heeren ir. de Groot, Schouten, Roest en Schaminée, zal deze zaak nader in studie nemen en overwegen op welke wijze de belangen der vereniging veilig gesteld kunnen worden. Het zomerprogram werd hierna bespro ken. De voorzitter herinnert er nog eens aan, dat de leden steeds gratis advies kun nen krijgen van den assistent en 'dat deze hun bedrijven bezoekt indien hierom ge vraagd wordt. Het voordeel der vereeniging is, dat een nauw contact ontstaat en blijft bestaan tusschen de deskundige voorlich ting en de bedrijfsvoerders. De heer Jacobs heeft gemeend zijn taak als secretaris .der vereeniging te moeten neerleggen. Op verzoek van het bestuur verklaarde de heer Schaminée zich bereid de werkzaamheden voorloopig waar te nemen. V ALPHEN. EEN VERDWENEN KNECHT. Vermoedelijk geld verduisterd. Door den bakker W. van Z. is bij de politie aangifte gedaan van de verdwijning van een 17- jarigen knecht, die na Maandagmorgen niet meer was teruggekeerd. De oorzaak der ver dwijning is vermoedelijk de verduistering van geld in dienstbetrekking, daar hij als gewoonlijk, Maandag bij de diverse diensten geld voor zijn patroon heeft geïncasseerd, en hiermede ver moedelijk op stap is gegaan'. - Door een bewoner van 's Molenaars werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van hem toebehoorende konijnen. LEIDERDORP. Burgerlijke 6tai*d Geboren: Helena Geertrulda, D. van J. v. Rijn en M. J. VQlwater. Opbrengst der Winterhulp-collecte. De lijstencollecte voor de Winterhulp, welke hier verleden wepk werd gehouden, heeft opge bracht f. 155,75. NIEUW-VENNEP. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst voor doktoren te Nieuw Vennep wordt Zondag a.s. waargenomen door dokter Schreuder. ZWAMMERDAM. De heer J. Hoeks, t In den ouderdom van 70 jaar is alhier overleden de heer J. Hoeks, oud-lid van den Gemeenteraad. De thans overledene, die in het R.-K .kerkelijk -en verenigings leven «een vooraanstaande plaats innam, was vanwege zijn verdiensten voor dit lief dewerk begiftigd met het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Door de gemeentegeneesheeren A Schreuder, A. W. v. Beek en J. Batelaan, zal op een nog nader te bepalen dag irt de verschillende wijken der gemeente zittin: worden gehouden voor kostelooze vaccina tie. Zij, die hiervan gebruik wenschen te maken moeten zich vóór 30 April as. ver voegen ter gemeente-secretarie. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 23 April 1941 Hooge Prijzen f 5000.— 2313 1424 3154 5016 7005 7946 9495 10391 13150 15189 17018 1828G 19618 21525 1727 4187 5128 7128 8141 9841 10492 13231 15234 17041 18300 19732 21778 Prijzen van f 45— 1936 2138 2658 3035 4320 4457 4485 4608 $165 6615 6733 6783 7206 7398 7778 7855 8298 8504 8584 8726 9888 9965 9971 10015 10980 11381 11541 11638 13307 13330 14112 14454 15401 15458 15647 15810 17211 17481 17541 17789 18349 18632 18685 18821 19838 19937 20199 20467 21828 3104 3-134 4667 4779 6838 6994 7864 7923 8768 9065 10028 10078 11708 12024 14815 15161 16796 16935 17837 18108 19123 19352 20734 21340 VAN HET ECHTPAAR DE GRAAF. Foto „L.D.r Het Gouden Eechtpaar. Morgen hoopt het echtpaar C. de Graaf, wonende B 166, te Woubrugge, het feit te herdenken, dat het vóór 50 jaar in den echt werd verbonden. Het huwelijksleven werd gezegend met 8 kinderen, waarvan er echter helaas 2 zijn overleden. Allen zijn getrouwd en hébben een behoorlijke brood winning; zij gaven hun ouders 14 kleinkin deren. De Graaf is in Woubrugge een goede be kende, vooral uit vroegere dagen, toen hij als koetsier de passagiers van en naar de treinen bracht. Doch vijftig jaar is héél wat en in dien tijd is ook véél veranderd, zoodat hij, toen de auto het paard van den weg verdrong, bij de landbouwers zijn brood ging verdienen, wat hem steeds is gelukte Nu telt hij bijna 80 jaren en is niet meer in staat te arbeiden, doch hij kan op een arbeidzaam leven terug zien. Zijn echtgenoote, 72 jaar oud, doet haar huishouden nog met groote nauwkeurig heid en opgewektheid. Toen wij het bruids paar een bezoek brachten, was de woning fraai versierd met bloemen en planten. Zij mochten in haar bruidsdagen veel belang stelling ondervinden. Wij wenschen hun een rustlgen levensavond toe. .Verbetering 3e klasse. 2e lijst: 20176 m. z. 20177. BINNENKORT MEER SCHAPENVLEESCH (Van onzen deskundigen medewerker). Noodgedwongen is de overheid er toe moeten overgaan deri vleeschbon van 10 op 16 dagen te stellen. Dit was te voorzien, want van de stallen komt nu niet veel slachtvee meer. Het meeste ls ge ruimd en de overgang van het slachtvee uit de weiden zal voor de vleeschvoorziening nog veel moeilijkheden opleveren. Doch het is toch altijd beter, dat in het huidige stadium niet al het magere vee wordt afgeslacht om toch maar eer. stukje vleesch te hebben, terwijl men juist dit vee nu voor de vleesch. en vetproductle noodig heeft. Beter is het dus in den weidetijd eenig°n voorraad te produceeren. De aanvoeren van slachtvee voor de distributie waren de laatste dagen wederom aanzienlijk minder en bovendien accepteert men lang niet alle beesten als slachtvee. Men reserveert een gedeelte voor de wet- weiden, dat daar dan ook veel meer voor geschikt is. Over enkele weken zal er echter wel wat méér vet schapenvleesch ln de distributie kunnen worden gebracht, want ongeveer Mei zullen de aanvoeren van vette schapen o.i. belangrijk toenemen. Op de afdeelingen .mager vee" viel de aan voer begin dezer week over het algemeen niet tegen en er was op de weidecontracten een heel goede vraag. De prijzen waren dan ook vast, hoewel niet direct hooger. Met contract of bonafgifte werd besteed van f160 tot f. 275, terwijl zonder de bonnen de prijzen gemiddeld f.120 tot f. 125 hooger waren. De bonnenwaarde was dus eon gulden of vijf minder dan de vorige week. Voor de versche melk- en kalfkoeien, waarvan eveneens een re delijke aanvoer, was de handel over de geheele linie iets levendiger dan de laatste weken het geval was en de prijzen liepen dan ook eenlgs- zins op. Voor de beste soorten zagen wij besteden van f.450 tot f.575 toe. Mindere kwaliteiten van f.320 tot f.430. Vaarzen van f.320 tot f. 450 en pinken van f2.50 tot f. 320 per stuk. Op de nuchtere kalvcrenmarkten werd voor de distributie voor den tüd nog tamelijk wat geleverd, doch zienderoógen loopen de kwan titeiten nu toch achteruit. Het seizoen is afgeloopen. Vette kalveren zien wij bijna niet meer aangeboden en dit artikel zal gedu rende den verderen tijd van den oorlog wel uitgeschakeld blijven, en wachten op betere tijden.' Vrij goede aanvoeren waren op de wolvee markten en hoewel de prijzen voor de welderU, waarvoor in hoofdzaak wordt gehandeld, nog hoog zijn, houdt men toch rekening met de huidige geslachte waarde. Men houdt dus thuns de prijzen voor de weideschapen binnen de per ken, hetgeen enkelfe weken geleden lang niet altijd het geval was. Straks, als de weidelammeren loskomen, zal men zich ook moeten instellen op de prijzen, die de centrale voor de slachtschapen uitbetaalt. Dit neemt niet weg. dat de waarde dan nog aanzienlijk hooger ligt dan het vorig jaar en de fokker een besten prijs voor zijn product zal ontvangen. Wij vernemen, dat er in het land reeds ver kocht wordt voor f20 en f22 per stuk. De magere varkens- en blggenhandel was bij behoorlijke aanvoeren vrijwel constant. Dus niet goedkoop! Voor de distributie werden heden op de Leld- sche markt 125 runderen en 115 nuchtere kal veren aangeboden. Antieke staande klok of hangende stoeltjesklok, alsmede wortelnoten kabi net of antieke kast op bal- Pooten te koop gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad onder No 41181: Postzegelverzameling te koop gevraagd, alsmede Konlnglnne-type 1940 en oe overdrukzegels. ge bruikte of ongebruikte se ries. En de losse waarden vanaf de 12% cent. Brieven Bur. v. d Blad onder No. 6066 k GOEDERENBEURS Burchtsteeg 4 N Beesten, markt 79. (Veemarkt). Telef. 24013, koopt steeds A contant Inboedels for nuizen, kachels, haarden, mangels, gewichten bas cules. brandkasten, enz- Vraagt Inlichtingen. Van ouds adres: A J. HART- WIJK. Telef 24013 Ook taxeeren herstellen MELKGEIT gevraagd, tevens Fvlesche klok. stoeltjesklok. koper, tin. antiek meubilair of Hlndeloopeh stoelen en tafel van part. Warmon- derweg 3. Oegstgeest. Telef. 26689. FOTOGRAFIE Gebrulksmaterlaal _te koop Bevraagd, ontwlkkelscha- leQ. donkere kamerlamp. Blansplaat etc. Brieven m Prijsopgaaf Bur. v. d. Blad onder No. 5641 k. MELKWIJKJE of melkzaak te koop ge vraagd. liefst ln Lelden. Brieven met opgaaf van omzet en prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 3611 k. SCHILLENWIJK te koop gevraagd ln Lelden of omgeving. Brieven met opgaaf van grootte, hoe veelheid en prijs Bur. v.d. Blad onder No. 5612 k. VOLKSDANSCLUB vraagt ter overname oude of nieuwe gramofoonpla- t&i van contra-, zwaard- of morris-dansen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5635 k. MALEISCH Les gevraagd in ruil voor Duitsch. Fransch of steno grafie. Studieboeken voor deze vAkken aanwezig. Brieven Bur. v. rl Blad onder No 6642 k. KINDERWAGEN Te? overname gevraagd een stevige kinderwagen, ln goeder, staat, voor goed doel. Brieven: Boerhaave- laan 18 a. KOOLLAND Gevraagd 10002000 R.R. prima koolland, liefst ge scheurd welland door: GEBRS. KROMHOUT, Heerenweg 1, Rijnsburg. KIPPEN Te koop gevraagd 4 of 6 Jonge kippen a. d. leg. Brieven met prijs aan het Bur van dit Blad .on der No. 5569 k VLOERBEDEKKING liefst twlstedmat te koop gevraagd en een 'huiska merameublement of ge deelte daarvan. Brieven m. beschrijving en prijsopgave Bur. van dit Blad onder No, 5684 k. DRUMINSTALLATIE Een ln goeden staat zijnde drumlnstallatle of alleen groote trom met console (ook beide afzonderlijk) te koop gevraagd. Brieven met prijsopg. Bur. van dit Blad onder No. 5698.fe. TUIN AMEUBLEMENT en een gasfornuis te koop gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad onder 5683 k. WANDELWAGENTJE Te koop gevraagd een wandelwagentje, ln goe den staat. Brlev. m. prijs opgaaf Bur van dit Blad onder No. 5704 k. KINDERWAGEN of wandelwagentje te koop gevraagd, alsmede een da- mesrljwel. Brieven met uiterste prijs aan Bur. v. d. Blad onder No. 5695 k. HYPOTHEEK Gevraagd door solled per soon 10 15 mille 4%. Brieven Bur. v. d. Blad onder No 5700 k. DAMUSRIJWIEL te koop gevraagd, goede banden. T. v. ROOI JEN, Rijndijk 304, Voorschoten^ ANTIEKE TEGELS en enig antiek tin te koop gevraagd. Brieven met be schrijving en prijsopgave Bur. van dit Blad onder No. 5681 k. NAAIMACHINES te koop gevraagd, defect geen bezwaar. WIJ geven de hoogste prijzen. Repa ratie van alle merken naaimachines vlug, aoed- koop en gegarandeerd^ Het Machinehuls. Haven 7. Telef. 24809. HEERENRIJWIEL zoo goed als nieuw of 1n prima staat verkeerend te koop gevraagd Brieven m. opgave van rnerlc en prijs Bur van dit Blad ouder No 5768 k. DAMESRIJWIEI Te koop gevraagd eei.' 2de hand?ch damesrilwlelmot goede banden, liefst van particulier. J. ANGEVARE. Boekhprst- laan 56, Voorhout.- PIANO te koop gevraagd door Ver eeniging. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5765 k. AUTOPED op luchtbanden ter over name gevraagd. Aanbied, na 6 uur nam. aan P. J. Blokstraat 11 (H. RIJnd.). BOEKHOUDEN 241 geslaagden voor de examen"! „Handelskennis L. O." „Federatie (Mer curius) Vf-reenlging van Leeraren Condities 5.- p mnd per wekel lesuur J A JANSEN Kamerlingh Onneslaan 15 (Kerkplein) Leiden. Tel 22811. Inrich ten. bijhouden, controlee- reh, adviezen. A. VAN DER LEK Uw kapper! Voorheen 17 Jaar gevestigd Oostmolen straat 15 ln verwoest Rot terdam. thans Apothekers- dljk 2. beveelt zich be leefd met billijke tarieven ln Uw gunst aan. VERZENDT Uw goederen per J J-. P. VAN DER MEER Gere gelde boot- en autodlen- aten Leiden-Rotterdam v v en omstreken Goederen- opslag Stadsbpsteldlennten Aanneming alle soorten vervoer Hoofdkantoor: Oude V<«Bt 175 TM et 20307 Overnaadsche zeilboot Te koopovernaadsche sloep, pl.ni. 5.50 M. lang. overnaadsche zeilboot type B.M. Belde geschilderd Oregon pine motorboot m buitenboord motor. pjk. Te koop gevraagd: wherry 12 voets fol. met omschrij ving. GEBR. AKERBOOM Jachtwerf, Nieuwkoop. INVALIDEWAGENS Modern, sleriyk, solide, mot trap-, duw- en zelf beweging. Opvouwbare op massieve en luchtbanden, ook kindermaten! Draag-, gemak-, rust-, zieken- en rolstoelen, enz. Goedkoope, vertrouwde speciaalzaak. NIMMER LAST als VAN DEN BERG voor u wasoht! VAN DEN BERG'S Wasch- Industrte. van der Duyn- straat 22 Lelden. Salamander kachel Wegens verhuizing te koop een salamander kachel, flinke maat. geschikt voor grote kamer. Te bevr.: Morschsingel 21, Lelden. Meisjes- en Herenrijw. Zo goed als nieuw hcren- UJwlel (geheel compleet) te koop zwaar model, en meisjesrijwiel (nieuwe ban' den), van 10 tot 15 Jaar. Hooigracht No. 55. 3—?

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7