.Vetrantsoen tot 200 gram verlaagd LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag f8 April f941 Derde Blad Ho. 24865 Melkdistributie begint a.s. Maandag Welke bon is geldig? 82sfe Jaargang De bonnen zijn aangewezen Opgave van 18 April Morgen LAATSTE dag: Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Honden -en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Melk Petroleum Eieren Grutterswaren Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep De verdere bonnen Nore dogen? I Dan bW', eo .oude' Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt het volgende mede: Met ingang van 21 April a.s. zullen twee maatregelen van kracht worden, die juist met het oog op het seizoen aan de Nederlandsche bevolking teleurstelling zullen brengen. Deze maatregelen bestaan in een verlaging van het vetrantsoen van 250 op 200 gram per week en een rantsoeneering van de melk op kaarten. Men zal misschien verwonderd zijn, dat deze beidé maatregelen tegelijkertijd ge nomen worden en nog wel op een moment, waarop de melkproductie weer begint toe te nemen. De reden hiervan is gelegen in de moeilijkheden, die de vetvoorziening voor ons land biedt. Deze moeilijkheden zijn van tweeërlei aard. In de eerste plaats is de melkproductie in de afgeloopen maanden door het ontbre ken van voldoende krachtvoeder zeer sterk achterhitgegaan en bevindt deze zich ook nu nog op een laag peil. In sommige gebie den waar men gewoon was in den winter veel krachtvoëder aan de koeien te voeren is deze achteruitgang wel 50 pet. geweest. Daar komt nog bij, dat met het oog op den moeilijken voedertoestand gedurende de wintermaanden den veehouders de raad is gegeven het afkalven der koeien zoo laat mogelijk te stellen. Dit brengt mede, dat de grootere melkproductie dit jaar geruimen tijd later zal intreden dan in andere jaren. Deze omstandigheden nu hebben tot gevolg dat er in de afgeloopen maanden veel min der boter is kunnen worden gemaakt dan onder normale omstandigheden en dat ook in den eersten tijd de boterproductle niet zoo snel zal toenemen als anders het geval is. Een tweede moeilijkheid voor de vetpositle van ons land is in het volgende gelegen. In normale omstandigheden wordt in de behoefte aan vet in ons land voorzien door boter, margarine, olie en vetten. Voor de botervoorzlening van ons land was onze eigen productie steeds ruim voldoende. Groote hoeveelheden (in 1939 was dit 62,5 millloen k.g.) werden buitendien nog uitge voerd. Voor de voorziening van margarine, vetten en oliën het totale gebruik hier van was in het aan den oorlog vooraf gaande Jaar plm. 100 millioen kg. zijn wij steeds aangewezen geweest op bultenland- sche grondstoffen, die van overzee moesten worden ingevoerd. Sinds het Intreden van den oorlogstoestand voor ons land staat deze invoer echter geheel stil en zijn er dus in het geheel geen grondstoffen voor de fabri cage van margarine, vetten en oliën inge voerd. Dientengevolge is men hier te lande sindsdien voor deze fabricage geheel aange wezen op de aanwezige voorraden. Deze voorraden worden dus niet grooter, maar zijn daarentegen door het gebruik van margarine, vetten en oliën gedurende de afgeloopen maanden voortdurend ver minderd. Met het oog op de hier omschreven om standigheden en om de vetvoorziening van ons land zoo lang mogelijk op een eenigs- zins redelijk peil te houden, is het noodza kelijk, de belde genoemde maatregelen te treffen: de verlaging van het rantsoen tot 200 gram en de melkdistributie. MELKDISTRIBUTIE. Onder de melkdistributie valt uitsluitend koemelk met een vetgehalte van 2pCt. (zoogenaamde gestandariseerde melk) of meer dan 2pCt. Buiten de distributiebe palingen vallen dus-o.a. chocolademelk, ge condenseerde melk, melkpoeder, taptemelk en karnemelk, alsook met behulp daarvan vervaardigde producten. Bij de distributie zal gebruik worden ge maakt van de inmiddels uitgereikte melk- kaarten. Elke nader aan te wijzen bon van deze kaart zal recht geven op het koopen van 13/4 liter melk per week. Deze hoe veelheid behoeft niet ineens te worden af genomen. In tegenstelling met hetgeen bij andere in distributie gebrachte artikelen is bepaald, moet bij de melkdistributie de bon niet gelijktijdig met het afleveren van de melk, maar reeds vóór het afleveren van het weekrantsoen hetgeen, zooais van zelf spreekt, vrijwel steeds bij gedeelten door het publiek zal worden betrokken aan den melkleverancier wordt afgegeven. Deze kan dan iederen dag van de week een gedeelte van het rantsoen van 13/4 liter afleveren. Door dit systeem wordt bereikt, dat de dagelljksche melkleverantié ge handhaafd blijft. Degenen, die terstond de voile hoeveelheid in ontvangst wenschen te nemen, kunnen dit evenzeer doen. De hoeveelheid van 1 3/4 liter per week komt overeen met een gemiddelde van 1/4 liter per dag. Aangezien kinderen beneden 4 jaar 4 kaarten ontvangen hebben, krijgen deze een rantsoen van gemiddeld 1 liter per dag. Kinderen van 4 tot 14 jaar heb- ben 2 kaarten dus gemiddeld liter per dag. De bonnen van de melkkaart zullen slechts een week geld'g zijn Zij zullen dus niet zooals b.v. die voor eieren nog de daarop volgende week gebruikt mogen worden. BIJZONDERE RANTSOENEN. Aan vrouwen zal op attest van een me dicus of vroedvrouw gedurende het tijdvak van drie maanden voor tot drie maanden na de bevalling een extra rantsoen van 13/4 liter per week. beschikbaar gesteld worden. Personen, die bij de uitoefening van hun beroep aan de inwerking van gif tige stóffen zijn blootgesteld, zullen even eens voor extra melk ln aanmerking kun nen komen. Aanvragen hiervoor ten be hoeve van arbeiders dienen collectief door de betrokken bedrijven te* geschieden bij de plaatselijke distributiediensten. De Staats- en particuliere mijnen moeten zich evenwel hiertoe wenden tot de Nederlandsche zui- velcentrale, afd. zuivel te 's-Gravenhage. De aandacht wordt er op gevestigd, dat personen, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten, uit dien hoofde niet voor extra melk in aanmerking komen. Zieken zullen, evenals zulks voor de ove rige in distributie gebrachte goederen is bepaald, op gecontroleerd medisch attest in aanmerking kunnen komen voor extra rantsoenen. De verlaging van het vetrantsoen maakt n.l, ook een rantsoeneering van de melk noodlg. Immers, indien dit niet zou geschie den, zou men voor de mindere hoeveelheid vet, die men krijgt, trachten een vergoe ding te vinden in een grooter melkgebruik. Hierdoor zou weer minder melk,tot boter kunnen worden bereid, hetgeen weer de vetvoorziening van ons land nadeelig zou beïnvloeden. In de laatste maanden heeft eveneens reeds een zekere beperking van het consumptiemelkverbi-ulk plaatsgevon den, welke aan den melkhandel werd over gelaten. Waar noodzakelij kerwijze hierdoor onbillijkheden voorkwamen, is eén distri butie op kaarten beter te achten. De melk distributie zal waarschijnlijk in totaal tot eenige verhooging van het gebruik leiden. Wel zullen sommige huisgezinnen, die ge wend waren zeer veel melk te gebruiken, minder ontvangen, maar dit kan met het oog op een regelmatige verdeeling niet voorkomen worden. Bij de vaststelling van het melkrantsoen is met de verlaging van het boterrantsoen rekening gehouden. Het melkrantsoen, dat per week voor personen van 14 jaar en ouder beschikbaar wordt gesteld, bevat n.l. ruim 50 gram vet. Zooals uit het voorgaande volgt, hebben de beide aangekondigde maatregelen voor de huidige vetvoorziening direct beteekenis. Echter is in het bijzonder ook de melkdis tributie voor onze vetpositle in de komende maanden van belang. Immers hierdoor kan de boterproductie in de as. zomermaanden in ons land nog meer worden opgevoerd en dit is om tweeërlei redenen van beteekenis: 1. Gedurende dezen tijd kan dan uit sluitend boter worden gedistribueerd, waardoor de nog aanwezige grondstof fen voor de bereiding van margarine, vetten en oliën voorloopig gespaard kunnen blijven tot den tijd, waarin deze door het gemis aan voldoende boter meer noodig zullen zijn. In verband hiermede zal over eenigen tijd wederom de maatregel worden ingevoerd, dat ook op de vetkaarten uitsluitend boter verkrijgbaar zal zijn, waarvoor dan een reductie op den prijs zal worden gegeven. 2. Er kan in de koelhuizen gedurende de zomermaanden boter worden opgeslagen, waarover dan beschikt kan worden in de a.s. wintermaanden wanneer de melkpro ductie en dus ook de boterproductie door het ontbreken van krachtvoeder wel zeer gering zal zijn. Hieronder volgen thans van beide maat regelen de nadere bijzonderheden. HET VETRANTSOEN. Daar de huidige verpakking van boter, margarine en vetten berekend is op een rantsoen van 250 gram per week zal nu het Boter- en vetbon nr. 11. Broodbon nr. 11. Bloemkaartbon nr. 6. Petroleumbon nr. 9. Alg. Distributiekaart: bon nr. 22 en 93: ei. Idem bon nr. 7: haver mout. Idem bon nr. 8: gort. Iden bon nr. 9: vermicelli Idem bon nr. 10: maizena Idem bon nr. 19: rijst. Idem bon nr. 62 en 72: kaas. BOTERBON nri II (t.m. 20 April) BOTERBON nr. 12 (t,/m. 27 April): 250 gr boter BOTERBONNEN nr. 13 cn 14 (21 April t/m 10 Mei) 250 gr. boter. VETBON nr. 11 (t.m. 20 April): 250 gr boter of margarine of 200 gram vet. VETBON nr. 12 (t/m. 27 April) 250 gr. boter of margarine. VETBON nr. 13 (21 April t/m. 10 Mei) 250 gr. boter of margarine of 200 gr. spijsvet. VETBON nr. 14 (21 April t/m. 10 Mei) 250 gr. boter of margarine. BONNEN Nr. 15, 16 en 17 (haarden en kachels: BONNEN Nr. 35 t/m. 41 (centrale verwar ming) brandstoffen en COKES, 5de periode alle t/m, 30 April): één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. II (t.m. 20 April; 14—21 April niet ln restaurants e.d.): BROODBON nr. 12 (t/m. 27 April; 21—23 April niet ln restaurants e.d.): BROODBON lil'. 13 (21 April t/m. 4 Mei; 28 April—5 Mei niet ln restaurants e.d.) 100 gram brood of 1 rantsoen gebak BLOEMKAARTBON nr. 6 't ni 20 April): BLOEMKAARTBON nr. 7 (21 April t/m. 18 Mei): 60 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel tarwebloem rogge meel. roggebloem of zelfrijzend bakmeel (Nadruk verboden). Bon nr. 8 (t.m. 20 April): BON nr. 25 (21 April t/m. 15 Juni) 250 2i gort rortmrtnt ot grutten. BON nr. 9 (t.m 20 April): BON nr. 26 (21 April t/m. 15 Juni) 100 gr vermicelli macaroni oi spaghetti BON nr. 10 (t.m. 20 April): BON nr. 27 (21 April t/m. 15 Juni) 100 g7 maïzena grlesmeei sago. aard appelmeel, stijfsel (geen glansstljfsel) of een hoeveelheid puddingpoeder welke 100 gr zetmeel bevat BON Nr. 19 (t.m. 20 April): BON nr. 23 (21 April t/m. 18 Mei): 250 gr rijst rijstemeel. rijstebloem, rijstgries of gruttenmeel. Rantsoenbonnen rifst en havermout zijn doorlnopend eeldts. BON Nr. 8 (speciale kaart) (t/m. 30 April): lK.G. katten- of 3—10 K.G. honden brood. BONNEN nr. 62 en 72 (t.m. 20 April): BONNEN nr. 63 en 73 (t.m. 4 Mei) BONNEN nr. 64 en 74 (21 April t/m 18 Mei) elke bon 100 gram kaas. BON nr. 18 (t.m. 27 April) 125 gram koffie of 250 gr. kofflesurro- gaat of 50 gram thee. MELKBON nr. 13 (21 t/m. 27 April) 1 3/4 liter melk. Aprl) BON nr. 93 (t.m. 20 April; 14—21 April niet tn restaurants ed.l: BON nr, 22 (t/m 19 April): BON nr. 34 (t/m. 27 April; 21—28 niet ln restaurants, e.d.) BON nr. 94 (21 April t/m. 4 Mei; 28 April- 5 Mei niet in restaurants, e.d.): 1 el. April BON nr 7 (tun, 20 April): BON nr. 24 (21 April t/m. 15 Juni) 250 gr navermout havervlokken, haver- bloem aardappehneelvlokken gort gort- mout of grutten. >P DE BONNEN, WAARVAN DE GELDIGHEIDSDUUR DES MAANDAGS KAN REEDS DEN VOORAFGAANDEN ZATERDAG GEKOCHT WORDEN. BON nr. 9 (t.m. 20 April): uitsluitend voor kookdoelelnden. BON nr. 10 (21 April t/m. 15 Juni) 2 liter (uitsluitend voor kookdoeleln den). BON nr. 21 (t/m. 10 Mei) 1000 gram suiker. VLEESCHBON nr. 11 (t/m. 23 April) VLEESCHBON nr. 13 (21 April t/m. 4 Mei) 100 gram vleesch of kip. Inclusief Been of vleeschwaren. VLEESCHWARENBON nr. 11 (tot en met 23 April) VLEESCHWARENBON nr. 13 (21 April t/m. 4 Mei) 75 gram gerookt of gekookt varkens rund- of kalfsvleesch of gerookte worst 100 gr gekookte worst, 125 gr. lever worst of 150 gr bloedworst RON'nr. 20 (t/m. 27 April) 150 gr toiletzeep (nieuwe samenstel ling), 120 gr. huishoudzeep. 150 gr. zachte zeep. vervaardigd nA 1 Jan. '41 of 200 gram zachte zeep van vóór 1 Januari '41 300 gr. zachte zeeppasta. 250 gr. zeeppoeder ot 600 gr. waschpoe- der, 125 gr zeepvlokken 250 gr zelf werkende waschmlddelen ol 200 gr, vloeibare zeep. Goed voor het wassohén van 20 K.G droog waschgoed. BON nr. 117 (apart verstrekte bon) (t.m, 30 April): 50 gram scheerzeen l tube scheercreme of 1 pot scheerzeep. BEGINT rantsoen' tot 200 gram per week is vermin derd, per vijf weken de hoeveelheid be schikbaar worden gesteld, welke voordien voor vier weken werd verstrekt. Ten einde dit te bereiken zullen beurtelings gedu rende zeventien en achttien dagen 2 bon nen, elk leoht gevende op 250 gram boter worden aangewezen. Derhalve zullen volgens onderstaand schema telkens twee bonnen geldig worden verklaard: 21 April t/m. 7 Mei 2-maai 250 gram boter; 8 Mei t/m. 25 Mei 2-maal 250 gram boter; 26 Mei t/m. 11 Juni 2-maal 250 gram boter; 12 Juni t/m. 29 Juni 2-maal 250 gram boter, enz. Na afloop van elke periode zullen de bon nen telkens nog drie dagen geldig blijven, terwijl op de bonnen, waarvan de geldig heidsperiode op een Maandag begint, reeds op den daaraan voorafgaanden Zaterdag mag worden gekocht. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April t/m. Woensdag 7 Mei a.s. geven de met „13" en „14" genummerde bon nen van de boterkaart elk reoht op het koopen van 250 gram boter. De met „13" genummerde bon van de vetkaart geeft gedurende het tijd vak van Maandag 21 April t/m. Woens dag 7 Mei as. recht op het koopen van 250 gram boter of margarine of 200 gram spijsvet, terwijl gedurende boven genoemd tijdvak de met „14" genum merde bon van de vetkaart recht geeft op het koopen van 250 gram boter of margarine. De bonnen welke op 7 Mei nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t/m. Zaterdag 10 Mei a.s. Ook op deze bon nen mag reeds op Zaterdag 19 April a.s. worden gekooht. INSTELLINGEN. Het centraal distributiekantoor zal aan ziekenhuizen, sanatoria e.d. voor April en Mei toewijzingen verstrekken op grond van het aantal verpleegdagen. De toewijzingen zullen worden verstrekt op de voor andere distributiegoederen ge bruikelijke wijze. Voor het eerst zullen de administraties van deze instellingen zich dus tusschen 5 en 10 Mei a.s. tot den plaat selijken distributiedlenst dienen te wenden. Er zullen z.g. „wisselbonnen" voor 1/4 liter melk beschikbaar worden gesteld van instellingen, die glazen melk voor direct gebruik aan de klanten verstrekken (b.v. raelksalons en café's). Deze bonnen mogen echter uitsluitend in deze instellingen ge bruikt worden. Voor melkleveranclers heb ben zij geen waarde. Hotels, café's, restau rants en cantlnes e.d. zullen geen toewij zingen voor melk ontvangen. Voor het schenken van glazen melk zullen deze in stellingen op aanvrage in beperkte mate van den plaatselijken distributiedlenst een voorschot in den vorm van bovengenoemde wisselbonnen ontvangen. Zij zullen dus bij de bereiding van spijzen en dranken ge bruik dienen te maken van taptemelk of andere buiten de distributie vallende melk producten. Huishoudscholen, voorlichtingscursussen e.d. kunnen zich ter verkrijging van bonnen wénden tot de plaatselijke dlstributledicn- sten. Aan uitklarlng onderworpen schepen dienen zich ter verkrijging van toewijzin gen te wenden tot de afdeellng zuivel van de Nederlandsche zuivelcentrale te 's-Gra venhage. De zuivelindustrie kan op de gewone wijze, mot inachtneming van de geldende bepa lingen, melk blijven verwerken. De andere melkverwerkende industrieën mogen uit sluitend gebruik maken van taptemelk, of karnemelk, welke buiten de distributie val len en zullen derhalve geen toewijzingen ontvangen. DE MELKBON. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April t/m. Zondag 27 April geeft de met „13" genummerde bon van de melkkaart recht op het koopen van een en driekwart (1 3/4) liter melk. De met „11" en „12" genummerde bonnen van de melkkaart komen hiermede te ver vallen en kunnen worden vernietigd. Bijzonderheden betreffende het inleveren van de bonnen door melkhandelaren (slijters) alsmede betreffende de inlevering van melkkaarten door melkveehouders wor den per officieele publicatie bekend ge maakt. GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 27 April a.s. geeft elk der met „13" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten, telkens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen Beschuit 75 gram. Biscuits en wafels 90 gram. Speculaas 140 gram. Andere koekjes 200 gram. Koek 160 gram. Cake 300 gram. Gevuld klein korstgebak (b.v. amandel broodjes) 400 gram. Gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram. Taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 27 April nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende het tijkvak van 28 April tot en met 4 Mei a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 18 Mei geeft elke met „7" genummerde bon recht op het koo pen van een half rantsoen „gebak", als hierboven genoemd. Op de brood- en bloembonnen mag reeds Zaterdag 19 April worden gekocht. PETROLEUM. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 15 Juni geeft de met „periode 10" gemerkte petroleum- zegel recht op het koopen van twee liter petroleum voor kookdoeleinden. maal daa35 "AKKtK y ook w„, 1834 (Ingez. Med.) HAVERMOUT ENZ. Gedurende het tijdvak van Maandag 21' April tot en met Zondag 15 Juni a.s. geeft de met „24" genummerde bon van de „bon kaart algemeen" recht op het koopen van 250 gr. havermout of havervlokken of ha- verbloem of aardappehneelvlokken of gort of gortmout of grutten. GORT ENZ. De met „25" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" geeft gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 15 Juni a.s.. recht op het koopen van 250 gram gort of gortmout of grutten. VERMICELLI ENZ. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 15 Juni a.s. geeft voorts de met „26" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koo pen van 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. MAÏZENA ENZ. De met „27" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" geeft gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 15 Juni as. recht op het koopen van 100 gram maïzena of griesmeel of sago of aardappelmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder, wel ke 100 gram zetmeel bevat, met uitzonde ring van rijstgries (dat eveneens onder de benaming van puddingpoeder ln den han del is), welk artikel op den rljstbon ver krijgbaar is. De hoeveelheid puddlngpoe ders mag verdeeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 gram zetmeel bevat, dan wel drie pakjes, waarvan elk ten hoogste 33 gram zetmeel bevat. De .hoeveelheid puddingsauspoeders, welke op een bon wordt gekocht, mag ongeacht de samenstelling over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. Ten slotte wordt er op gewezen, dat op twee bonnen een pakje maïzena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts ln verpakkingen, welke voor 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 27 April a.s. geeft de met „94" genummerde bon van de „bon kaart -algemeen" recht op het koopen van een el. De bonnen, welke op 27 April nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 4 Mei as., met dien verstande, dat zij gedurende de periode van 28 April tot en met 4 Mei niet gebruikt mogen worden ln hotels, restaurants e.d. KAAS. Gedurende het tijdvak van Maandag 21' April tot en met Zondag 4 Mei a.s. geven de met „64" en „74" genummerde bonnen van dé „bonkaart algemeen" elk recht op het koopen van 100 gram kaas. De bonnen, welke op 4 Mei nog niet gebruikt zijn, blij ven voorts nog geldig tot en met Zondag 18 Mei as. BROOD. Gedurende het tijdvak van Maandag 21i April tot en met Zondag 27 April as. geeft elk der met „13" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. De op 27 April nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende het tijdvak van 28 April tot en met 4 Mei as., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. Voorts geven de met „7" genummerde bonnen van de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 18 Mei a.s. elk recht op het koopen. van 50 gram brood. TARWEBLOEM. De met „7" genummerde bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 18 Mei a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of rogge meel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. VLEESCH. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Woensdag 30 April a.s. geeft elk der vier met „13 vleesch" ge merkte bonnen van de vleesohkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been Inbegrepen, of een rantsoen vleeschwaren. De met „13 worst, vleeschwaren" gemerk te bon geeft uitsluitend recht op het koo pen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 30 April a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 4 Mei a.s. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ditmaal wederom kip tn blik of glas, als mede door bevriezing verduurzaamde kip op de vleeschbonnen en de vleeschwaren- bonnen kan worden gekocht. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knak worst, 125 gram voor leverartlkelen, ton genworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst of 100 gram kip in blik of In glas, alsmede de door bevriezing verduur zaamde kip, been Inbegrepen. Bon „12" van de vleeschkaart komt te vervallen en kan vernietigd warden. RUST ENZ. Gedurende het tijdvak van Maandag 21 April tot en met Zondag 18 Mei as. geeft de met „23" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 250 gram rijst of rijstemeel of rijste bloem of rijstgries of gruttenmeel (ge mengd meel). De aandacht wordt er op gevestigd, dat op alle bovengenoemde bonnen, reeds op Zaterdag 19 April as. mag werden gekocht.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 9