Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 10 April 1941 VISSCHERJ-BERICHTEN Redactie No. 21507 Reizen en t* - nuturen van Mijnheer Prikkebeen RECHTZAKEN Onze telefoonnummers: Directie en Administratie25041 Burgerlijke Stand. Geboren: Wllhelmlna Johanna Ocrarda d. van C. J. F. v. d. Lans en W. E. G. Zwetsloot Wilhelmus Hendricus Maria z. van C. Lange - veld en E. J. Hoogervorst Cornelia Maria d. van H. Franken en C. F. de Groot Johanna Sophia Maria d. van Th. P. van Kesteren en A. C. Wowijs. Overleden: H. J. Slingerland 1 maand. Te den Haag slaagde voor het diploma Typiste onze plaatsgenoote mej, Annie van Tol. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst wordt tijdens de Paasch- dagen waargenomen door de doktoren Le grand en Hubert. VOORHOUT. Tot penningmeester der Ned. Herv. Kerkvoogdij alhier Is tijdelijk benoemd in de vacature van den heer J. v. d. Bergh, de heer Jac. Knoppert K. Jzn. f VOORSCHOTEN. Gevonden voorwerpen. Een belastingmerk, twee duimstokken, een klein hondje, een ruigharige fox-ter rier, een paar regenpijpen, een zilverbon ter waarde van f. 2.50, een handschoentje, een paar kinderwantjes. Inlichtingen bij de politie op werkdagen. Zondagsdienst van doktoren. Deze wordt waargenomen door dr. C. J. Kerkhof, Telef. 93 en dr. M. V. d. Stoel, Telef. 56. WASSENAAR. Vergadering „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Lelden vergaderde de ver. Wasenaar en Omstreken onder voor zitterschap van den heer P. Zegwaard. Na goedkeuring der notulen werden de ingekomen stukken behandeld, o.a. een ver zoek van W.V.V. om toe te treden als lid. Besloten werd, evenals vorig Jaar slechts- donatrice voor f. 5.— te blijven. Voorts een bericht van sluiting van den algemeenen tuinbouwcursus op 10 April a.s. Medegedeeld werd dat de cursussen le en 2e knecht zijn uitgesteld tot 16 April a.s.; voorts dat de cursus voor liefhebbers voor het kweeken van groente geslaagd mag v/orden genoemd. Dank zij den heer de Roolj, die practlsche lessen zal geven, waar bij aansluiting nog mogelijk Is. Tot juryleden om het mgezondene te keuren worden benoemd de heeren A. H. Aartsen, Baun en Schipper. Hierna sprak de heer J. S. Mieremet over .Aardstralen en de invloed op mensch, dier en. plant". Omtrent de zg. aardstralen heeft de wetenschap nog niets vastgesteld, aldus spr. Wel blijken deze bij een langdurig ver blijf daarin, gevaarlijk, want ziekten waar voor men vatbaar is treden dan op: rbeu- matiek, aandoening v/d. lever, kanker enz. 6000 onderzoekingen zijn er gedaan; en aanvankelijk met tegenwerking, maar de feiten die onweerlegbaar bewijs leveren, toonen dit aan. Spr. noemde enkele con crete gevallen met namen, welke hij mocht vermelden. Ook heeft spr. stallen onder zocht waarin de dieren ziek werden en de paarden onrustig. Boomen die ln aardstralen staan, ver toonden op foto's kankergezwellen. Verle den jaar werd een staatscommissie inge steld, maar door de omstandigheden heeft deze nog niet vergaderd. Ook Philips is bezig met een onderzoek voor samenstel ling van een toestel, dat de stralen regis treert zoodat het onderzoek niet meer af hankelijk zal zijn van den roedelooper. Na de pauze bracht de jury verslag uit van hare bevindingen. Voor de prijsvraag 6x3 rotsplanten be haalde de heer Kooijman len prijs met 29 punten; terwijl de heer D. A. de Roolj voor een Primula Obconica 9 punten verwierf. Besloten werd dit jaar geen dennenkeu ring te houden. Hierop volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Ton, D. van B. J. W, Beunders en A Kuijper Maria Elisabeth Albertlna, D. van P. de Jong en J. van Twisk Carla Petronella, D. van P. W. Lubbe en A. C. v. d. Velde Wil helmus Theodoras, Z. van W. T. van Steijn en A. de Groot Johannes Gerardus Theodorus, Z. van J. G. T. Wolters en C. M. J. Bellekom Beatrix Irene, D. van J. v. d. Niet en M. de Monije Petronella Emerentiana Johanna, D van B. A. W. Snelderwaard en E. C. G. Eooij akkers. Overleden: Dirk Christlaan Hesseling 81 j., echtgenoot van A. H. Salverda de Grave Johanna van Egmond 44 j., echtgenoote van L. W. Kunst Wilhelmina Johanna Sanderse 32 j., ongehuwd Wouter van der Pol 2 dagen Adrlana Johanna Geppaart 59 j., echtgenoote van C. van Breugel Adrianus Verduijn 64 j., weduwnaar van A. Dijkman. Ondertrouwd: W. K. P. Busser en M. L, Ha nosset B. J. Helder en E. de Koster R. A. T. Zumpolle en M. E. Hoogeweegen. Getrouwd: J. Koomen en M. la Bree. Geslaagd te Amsterdam voor het Nij- verheidsonderwijsexamen (acte NVII) mej. A. J. Baart de la Faille alhier. Gevonden voorwerpenMeetkundeboek tasdh met inh., zakspiegeltje met foto, por- temonnaie, kinderfiets, aschbak, diverse handsohoenen, 2 Lipssleutels, kinderteeken- boek, ketting, hond, sleutel, kinderwagen- zeilttje, bril in étui, tasch met inh. Te bevragen op het politiebureau. ZOETERWQUDE. Bestuur R.K. Schaakclub. Hoewel de R.K. Schaakclub reeds langen tijd bestaat, was nog nooit een definitief bestuur gekozen. Thans is men hiertoe echter overgegaan. Nadat pater Kanling op de wenschelijkheid daarvan had gewezen, werden de volgende heeren gekozen: voor zitter: A. H. J. Paardekooper; leden: E. van Niekerk en H. Paardekooper. die resp. als secretaris en penningm. zullen optreden. Eveneens werd besloten de naam „R. K. Schaakclub Zoeterwoude" te handhaven. Na afloop der vergadering- gaf de heer D. Van Gelder een simultaanwedstrijd. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Kors z. van L. de Graaf en Rebekka van Gelder Margaretha Antoi- netta Hendrika d. van J, Verheul en W. E. v. d. Laarse Theodora Ana Maria d. van J. H, A. v. d. Heijden en M. Oh. v. d. Poll Casparius Frederlkus z. van J. Verkade en J. H. Demoet. Overleden: Alida v. d. Pijl 80 jr. wed van Th. van Steijn Cornells Stuijver 67 jr. geh. met M. v. d. Wille. ALKEMADE. Aanbesteding van woningen en schuren. Bij de aanbesteding voor het verbeteren van 40 woningen en het bouwen van 20 dubbele schuren achter die woningen in den Googerpol der voor rekening van de Woningbouwvereeni- ging „Alkemade" is het laagst ingeschreven als volgt: Perceel I: Gebr. Mulder te Bodegraven voor f.6990; perceel II: dezelfden f.7375; perceel III: Gebr. Ransdorp te Lisse voor f7665perceel IV dezelfden voor f.6447; perceel V dezelfden voor f.9757; perceel VI dezelfden voor f.6620; perceel VII C. en L. Meeuwissen, Sassenheim voor f.4125. De totale aanneemsom buiten kosten van toe zicht en architecten-honorarium bedraagt dus f. 48.979. De gunning is aangehouden. In tortaal hadden 13 aannemers ingeschreven. BOSKOOP. Zondagsdienst voor doktoren. Op len Paaschdag zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hambur ger, tel. 136'. Op tweeden Paaschdag door dr. P. du Buy, tel. 40. Rijkspostspaarbank. Gedurende Maart werd in de Rijkspost spaarbank alhier Ingelegd f. 14808.62 en te rugbetaald f. 17933.02. Op Woensdag 16 April nam. half drie, bestaat er ln het gymnastieklokaal der openb. school gelegenheid tot kosteloozei in enting. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: N. van Gorkum geb. van Wleringen Zn. Gehuwd: G. van Yperen 21 jr. en H. van Brakel 18 jr. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Verhooging der Personeele Belasting Crediet voor gymnastiekschoenen Extra uitkeering werkloozen. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Na toelichting door den voorzitter, werd z.h.st. besloten een nieuwe legesverordening vast te stellen, waarbij ingevoerd wordt de heffing van leges voor verleende bouwver gunningen, berekend naar den kubieken inhoud der gebouwen. Dan deelde de voorzitter mede, dat de begroeting voor 1941 van Ged. Sta ten is terugontvangen, waarhij opge merkt werd, dat de opcenten op de Personeele belasting opgevoerd moeten worden tot 200, in verband met nog te verwachten uitgaven, waarop bij de vaststelling van de begroeting niet is gerekend. B. en W. stelden voor hier aan te voldoen en een nieuw besluit tot heffing van 200 opcenten vast te stellen. Aldus besloten, terwijl het over eenkomstige besluit van 27 December 1940 werd ingetrokken. Hierop volgde een voorstel tot aanschaf fing van toestellen yoor het gymnastiek onderwijs. De voorzitter zeide, dat het on derzoek voor een lokaliteit nog hangende is, daar nog besprekingen worden gevoerd over een bijbehoorend terrein. Echter kun nen wel toestellen worden aangeschaft, waarvoor een credietgevraagd werd van f. 300.De heer van Vegten vestigde er de aandacht op, dat he^ voor velen, vooral de groote gezinnen, bezwaarlijk zal zijn, gymnastiekschoenen aan te schaffen. De voorzitter zou er voor gevoelen, indien hier in van gemeentewege wordt tegemoetge komen. De Raad kon zich daarmede ver eenigen, zoodat B," en W. zullen zien, wat hieraan gedaan kari worden. Het gevraagde crediet werd hierna toegestaan. Vervolgens werd besloten een bedrag ad. L 2.per werklooze beschikbaar te stellen voor extra-hulp aan ondersteunde werk loonzen (B-steun), terwijl het Rijk f.4.50 per werklooze beschikbaar stelt, berekend naar een gemiddeld aantal van 17. Van de firma F. P, Bos te Alphen aan den Rijn was een reclame inzake de straat belasting ingekomen. Adressant is, o.m. aangeslagen voor het bebouwde gedeelte van het door hem aangekochte fabrieks terrein, terwijl bij daarop voorkomende op stallen niet door hem zijn aangekocht eh intusschen ook zijn afgebroken. B. en W. achtten het bezwaarschrift juLst en stelden adressant voor van den hem ten onrechte opgelegden aanslag ontheffing te verlee- nen. Na bespreking aldus besloten. Een verzoek van het Bestuur der Ned. Herv. school, om beschikbaarstelling van gelden voor herstelling enz. van de door oorlogsgeweld vernielde school, meubilair en inventaris werd door den voorzitter na der toegelicht. Omtrent dit verzoek is voor af door het schoolbestuur overleg gepleegd met den Inspcteur van het L.O., die zijn goedkeuring daaraan heeft gehecht. De begrooting is getaxeerd op f. 6200.B. en W. stelden voor de gevraagde medewerking te verleenen en tevens te bepalen, dat het. door het schoolbestuur te ontvangen be drag wegens oorlogsschade, in de gemeen tekas wordt teruggestort. Aldus besloten. Een tweetal begrootingswijzigingen dien - steri 1940 en 1941 werden na toelichting door den voorzitter overeenkomstig de con cepten vastgesteld. Hierbij deelde de voor zitter mede, dat de motorspuit defect is en voor' reparatie is overgebracht naar Rotterdam. Een en ander is nog het gevolg van de vorst 19391940. De wenschelijkheid werd overwogen om dé garage te verwar men, B. en W. werden gèmachtigd zulks te laten onderzoeken. Ten slotte werd op verzoek van hooger- hand besloten het arbeidsovereenkomsten- besluit voor het personeel van den lucht beschermingsdienst buiten werking testel len, alsmede den slangenwagen en den zandstrooier tè verkoopen, daar deze niet meer gebruikt worden. Na rondvraag volgde sluiting. 162 Teekening van Aart van Ewljk, (Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Naar J J A. Gouverneur DUITSCH LANDGERECHT. Beleediging van den Führer. Een 35-jarige boekbinder te Leiden had zich einde Januari in beleedigenden zin uit gelaten over den Führer van het Duitsche rijk. Hij had n.l. allerlei schampere opmer kingen gemaakt bij de aanschouwing van een in de uitstalkast van een winkel aldaar neergelegde plaat, waarop de afbeelding van den Führer voorkwam. Voor het Landsgerecht beweerde verd., dat deze opmerkingen een plaat golden waarop Mussolini was afgebeeld. De winkelier, als getuige gehoord, ver klaarde echter, dat geen plaat met de af beelding van Mussolini in zijn etalage aan wezig was geweest, wel een waarop de Füh rer en maarschalk Göring waren afgebeeld. De patroon van den verdachte schetste dezen als een stil, ingetogen werker, die reeds 15 jaren bij hem in dienst was en nimmer aan politiek had gedaan. Verdachte werd, nadat de Generalstaats- anwalt een jaar gevangenisstraf had ge- eischt, door rechter Joppich tot acht maan den met aftrek van preventief veroordeeld. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Een lceüjke streek! Het was een leelijke streek die A. G. te Wassenaar had uitgehaald. Hij was pen ningmeester der afdeeling van den Straat- makersbond, en moest als zoodanig de uit- keeringen doen. Toen het lid K. ziek was, had de penningmeester een bedrag van f. 50 achter gehouden. Voor de verduistering heeft G. terecht gestaan, en werd veroor deeld tot een maand gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. De proc.-generaal vorderde bevestiging van dat vonnis waarmede het Hof accoord ging. De steun misleid. J. C. uit Wassenaar had zijn medewer king gegeven om de steun te misleiden. Hij had iemand die hem hielp bij zijn werk zaamheden en daarvoor, geld kreeg. Toen bij C. werd geïnformeerd wat hij betaalde, had C. onjuiste opgaven gedaan. Verdachte betoogde dit te hebben gedaan om den knecht te helpen, doch de proc.-generaal vond het feit zoo ernstig, dat hij een maand gevangenisstraf vorderde. Het Gerechtshof heeft arrest gewezen en verdachte veroor deeld tot een maand gevangenisstraf. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 10 April. Tongen f. 5,60—3,50; spierig 8045 ct. (beide per KG); kabeljauw 18 per stuk; griet f.141— 132; kleie schol f.85—58; pufschol f.46—21,50; groote bot f.7360; kleine bot f.46—36; groote schar f.4533; kleine, schar f.3014,50; puf- schar f.13—3,30; wijting f.6246 (alles per 50 KG). Besomming loggers:-KW. 123 f.1498; KW. 104 f.841; KW 144 f.1005. Besomming kotter: KW. 21 f.679. Maar Zuster Ursula heeft pech, •Want Prikkebeen is heusch weer weg. Zij gaat voor de patrijspoort kijken En - 't moet haar wel een wonder lijken - Daar ginds drijft onze Prikkebeen Naar" onbekende streken heen. LEIDERDORP. Bijeenkomst Luchtbescherming. De afd. Leiderdorp der Ned. Ver. v. Lucht bescherming vergaderde in „Irene". De voorzitter der afdeeling, de heer L. C. Snel, opende, waarna de heer J. N. R. van Maarle het onderwerp „Gezinsbescherming en be scherming van vee tegen gas en scherven bij luchtaanvallen" behandelde. Spr. be sprak hoe het best kan worden gehandeld bij inslag van brisant- en brandbommen. Vele aanwijzingen werden hierbij door spreker gegeven. Vervolgens werd behan deld de .bescherming tegen gasaanvallen, waarbij de verschillende gasssen en dè uit werking daarvan werden besproken. Be scherming van vee zal bij zoodanige ge vallen uiteraard alleen mogelijk zijn, in dien het gestald is. Nadat verschillende vragen beantwoord waren, dankte de voor zitter den heer van Maarle voor zijn uit eenzetting. WADDINXVEEN. Vergadering Vereenlging Ziekenzorg. De Ver. „Ziekenzorg" afd. van het Groene Kruis hield haar algemeene vergadering. De inkomsten bedroegen f. 1345,35, de uitgaven f. 1246,32. Batig saldo f99,03. De vereenlging telt thans 1044 leden. Het consultatie Bureau voor zuigelingen werd door 66 moeders bezocht. De heer Gerts bracht een gunstig rapport uit over de financiën. Tot bestuurslid werd gekozen de heer H. M. de Wilde. Na enkele besprekingen van ondergeschikt be lang sloot de voorzitter de vergadering. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Gerardus, Z. van G. A. de Wit en E. H. Kokshoorn Willemijntje Johan na, D van P. Lustigheid en L. Hoogduin Jo hannes Maria, Z. van J. M. Adegeest en J. P. Borst Nicolaas Johannes, Z. van W. van der Wel en J. van der Kooy Jacobus Leonardus Maria, Z. van C. v, Haaitert en M. C. M. Droogh Overleden: Jacoba A. W. van der Graaff 80 j., wed. van H. J. de Vlaming. Getrouwd: M. van den Hoom 31 J. en L, F. M. M, Rietdijk 33 j. ZWAMMERDAM. Op de ln het Patronaatsgebouw ge houden ledenvergadering der afd. van den R.K. Volksbond, sprak het hoofdbestuurs lid, de heer Stelnmetz, van Amsterdam over het onderwerp: ,,De Kerk in de keer punten der geschiedenis" Tot afgevaardigde naar de te den Haag te houden centrale raadsvergadering van den Bond, werd gekozen de heer N. v. Schalk en tot diens plaatsvervanger de heer J. de Koning. VOOR VRIJDAG 11 APRIL. Hilversum I, 415,5 M. Nederlandsch Pro- gramma 6.45 Grammuziek 6»50 Ochtend gymnastiek 7,00 Gram,muziek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 Schriftlezing en medita tie (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 8.10 Gewijde muziek (opn.) 8.30 ANP: Nieuwsberichten 8.45Grarn.muziek 10.00 Amsterdamsch Salonorkest (10.2010.40 Decla matie) 11,15 Grarn.muziek 11.30 Zang met pianobegeleiding 12.00 Grarn.muziek 12.42 Almanak 12.45 ANP: Nieuws- en economisch© berichten 1.00 Orgelspel 1.35 Salonorkest (2.15-^-2.30 Voor de vrouw) 3.00 Grammuziek 3.30 Ensemble Tonny Roxini 4,00 Korte Wijdlngsdienst (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité) 4.30 „Passiemuziek", causerie met gram.platen 5.00 Grarn.muziek 5.15 ANP: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Omroeporkest 6.15 „Het Saksisch land", causerie 6.30 „De groote idealen van de boeren in het licht van de Zuid-Afrikaan- sche poëzie", lezing met muzikale omlijsting 7.00 ANP: Economische vragen van den dag 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 De 7 kruis woorden 9.40 Avondwüjding (voorbereid door het Vrijz.-Prot, Kerkcomité) 9.45 ANP: En- gelsche berichten 10.00 ANP: Nieuwsberich ten. Hierna: sluiting. Hilversum II, 301,5 M, Nederlandsch Pro gramma 6.45 Grarn.muziek 6.50 Ochtend gymnastiek 7.00-Gr am .muziek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 Grarn.muziek 8.30 ANP: Nieuwsberichten 8.45 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.15 Grarn.muziek 10.00 Liturgi sche WUdingsdienst (voorbereid door de Christ, Radio-Stichting) Hierna: Orgelconcert 12,00 Berichten 12.15 Omroeporkest 12.45 ANP: Nieuws- en economische berichten 1.00 Omroeporkest 1.30 Grarn.muziek 2.00 De Kamermuziekspelers en grarn.muziek 3.00 Es- reralda 3.30 Voor de vrouwen 3.45 Orgel-' concert en zang 4.30 Voor" de kinderen 5.00 Grarn.muziek 5.15 ANP: Nieuws-, eco nomische en beurseberichten 5.30 Celesta-en semble 6.00 Declamatie (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 6.15 Rococo-octet 6.45 Toeristische raadgevingen 7.00 ANP: Eco nomische vragen van den dag 7.15 Grarn. muziek (7.307.45 „De toekomst van het Ne derlandsch Tooneel", causerie) 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag of grarn.muziek 8.30 Grarn.muziek 8.45 Ra- diotooneel 9.10 Orgelspel 9.30 Grarn.mu ziek 10.00 ANP: Nieuwsberichten, hierna: sluiting. VOOR ZATERDAG 12 APRIL. Hilversum I, 415,5 M. Nederlandsch Pro gramma 6.45 Grammuziek 6.50 Ochtend gymnastiek 7.00 Grarn.muziek 7.45 Och tendgymnastiek 8,00 Grarn.muziek 8.30 ANP: Nieuwsberichten 8.45 Grammuziek 9.15 Voor de vrouw 9.17 Grammuziek 10.00 Herhaling van avondprogramma's (opn.) 12.00 Ensemble Rentmeester -r- 12.42 Almanak 12.45 Almanak 12.45 ANP: Nieuws- en eco nomische berichten 1.00 Melodisten en solist (1.201.40 Grarn.muziek) 2.00 „Verzorging van den eigen tuin", causerie 2.20 Omroepor kest en solist 3,15 Esmeralda 3.45 Grarn. muziek 4.00 Bijbellezing (voorbereid door 3e Christ. Radio-Stichting) 4.20 Zang met pia nobegeleiding 4.40 Duitsche les in hoorspel- vorm 5.00 Viool en^ piano 5.15 ANP: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Hobo, fluit en orgel 6.15 Voor de binnen schippers 6.30 Ensemble Tonny Roxini 7.00 ANP: Vragen van den dag 7.15 Ensemble Tonny Roxini-— 7.45 Dichter en boer 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 'Spiegel van den dag 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Om- roepkamerorkest, soliste en grarn.muziek 9.40 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio- Stichting) 9.45 ANP: Engelsche berichten 10.00 ANP: NIeuwsber.. hierna: sluiting. Hilversum II, 301,5 M. Nederlandsch Pro gramma - 6,45 Grarn.muziek 6.50 Ochtend gymnastiek 7.00 Grarn.muziek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 Grarn.muziek 8.30 ANP: Nieuwsberichten 8.45 Grarn.muziek 9,15 Orgelconcert en zang 10.00 Morgenwij ding (voorbereid door het VriJz.-Prot. Kerkco mité) 10,20 Gevarieerd programma (opn.) 12,00 Berichten 12,15 Trio Jonny Ombach en solist 12,45 ANP: Nieuws-, en economische berichten 1,00 Grarn.muziek 1.45 „Het ei in de symboliek", causerie 2.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en' soliste 2.45 „Aard bevingen", lezing 3.00 Rotterdamsch Phil harmonisch orkest 3.45 Grarn.muziek 4.00 Amusementsorkest en soliste 5.00 Cyclus „De Bijbel als boek" (voorbereid door hét Vrijz.- Prot, Kerkcomité) 5.15 ANP: Nieuws-, eco nomische en beursberichten 5,30 Melodisten en solist 6.15 Utr^chtsch Madrigaalkoor en grarn.muziek 6.45 „Tien Nederlandsch© com ponisten thuis", vraaggesprek 7.00 ANP: Gro- ningsch praatje 7.15 Grarn.muziek 7.30 „De wijde wereld lokt", causerie 7.45 Grarn. muziek 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag of gTam muziek 8.00 ANP: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag of grarn.muziek 8,30 Bonto avond 10.00 ANP: Nieuwsberichten, hierna: sluiting, GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. VrUdag 11 April. Ie Programma: 6.45—22.00 Hollandsch Pro gramma 22,00—24.00 Dultsch Programma. Ile Programma: 6.45—22.15 Hollandsch Pro gramma 22.15—23,00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio Centrales 23.00—24.00 Dultsch Programma. IIIo en IVe Programma: 6.45—24.00 Duitsch Programma. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 12 April, Ie Programma: 6.4522.00 Hollandsch Pro gramma 22.0024.00 Dultsch Programma. He Programma: 6.45—22.15 Hollandsch Pro gramma 22.1523.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio Centrales 23.00—24.00 Duitsch Programma. IHe en IVe Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. (2 lijnen) ■<—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7