A PENSIONGASTEN KRUSCHEN N 0 V IEID5CH DüGBiJD - Tweede Blad Donderdag 10 April 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS OffscieeSe Kennisgevingen Uit de Omstreken G. J. Logo't BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Watt en Vs Watt „Malle gevallen" Bollenzondag eerst eind April AGENDA Winterhulp Nederland 2—2, PREDIKBEURTEN VOOR GOEDEN VRIJDAG 11 APRIL. Leiden Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds: Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: Nam. 7 uur. ds, ten Cate. Eglise Wallonne: Soir k 7 heures (Samite Cene) Mr. Ie prof. Bakhuizen van den Brink. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Nam. 7 uur, ds. Weggemans. Rem. Geref. Gem.: Nam. 7 uur (Bed. H.A.), ds. Mispelblom Beyer. Ver. van VrJjz. Hervormden: geen dienst. Alphen aan den Rijn Ned. Hery. Kerken: Julianastraat: Nam. 7 uur, ds. Stehouwer. Oudsh. weg: Voorm. half elf en nam. 7 uur, dr. Cannegjeter (H.A.). Martha-Stichting: Voorm. 10.45 en nam. half- vijf, d.s Meijer (H.A.). Geref. Kerken Hooftstraat: Nam. 7 uur, ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Nam. half acht. ds. Mulder. De Ruyterstraat: Nam. half acht, ds. Bosch. Evangelisatie Hooftstraat: Nam. 7 uur, de heer de Jong. Oud Geref. Gemeente Lok. van Mandersloo- straat: Nam. 7.15 uur, leesdienst. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Nam. 7.15 uur ds. W. Bieshaar. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Klilsener. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, cand. C. W. P. den Boer. Ev. Luth. Kerk: Nam. 7 uur, ds. P. W. G. Ver- heulm van Gouda. Geref. Geemente: Nam. 7 uur, leesdients. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Jacobs. Geref, Kerk: Nam. 7 uur, ds, Petersen. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Kleisen. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden; Nam. 6.45 uur, ds. Thomsen. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. Hoofd dorp) Voorm 10 uur, ds. Salvarda. Lijnden: Voorm. 10 uur, de heer P. v. d. Berg. Vijfhuizen: Nam. 7 uur. de heer Brörens, Badhoevedorp: Nam. halfzeven, de heer J. H. Boeriyst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Nam half acht, ds. Heuzeveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Eerhardt Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, leesdienst. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, A. K. Krabbe. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf (H.A.), ds. van Sinderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. HJU, ds. v. d. Windt. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds, E. Warmolts (Bed. H.A.). Geref. Kerk: Nam. 7 urn-, ds. J. G. Aalders. Katwijk aan Zee Oude Kerk: Voorm. 10 uur', ds. Broeyer. Nieuwe Kerk: Nam. 7 uur, ds. Pras. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Gilhuis. Geref. Gem (Remisestraat)Voorm. 10 uur, ds. P. Honkoop van Den Haag. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur ds. F. G. Binsbergen (HA.). Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Nam. halfzeven (H.A.), dr. G. J. Streeder. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Nam. 6 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. Boukema. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf (Bed. H.A.), ds. van Veenen. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, cand. R. Koolstra van Haarlemmermeer. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed. H.A.), ds. van Veenen. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. A. Ponstoin. Geref. Gem: Nam. 7 uur, leesdienst. Oud Geref. Gem.: Nam 7 uur, leesdienst. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Nam 7 uur, ds. Kater (HA.). Geref. Kerk: Nam. halfacht, leesdienst. Evangelisatie: Nam. half ach, de heer A. van Scherpenzeel. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm halfelf en nam. 7 uur, ds. Lazonder. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfzeven, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. W. Bieshaar van Den Haag. Geref. Kerk: Nam. halfacht, leesdienst. Noordwijk Binnen Voorm. 10 en nam. 7 uur (HA.), ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. H. B. Visser. Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Nam. 7,30 uur; ds. B. Bauma. Ger. Kerk (H.V.)Nam. 7 uur, ds. K. H. Kroon. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: V:m. 10 uur (Bed. HA.) en nam. 7 uur (Dankz.), ds. den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10,15 uur A. P, van der Haas. Pauluskerk: Nam. 6 uur (HS.), ds. T. J. Jan sen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk): Nam. VA uur, dr. Boersema. Geref. Kerk (Mauritslaan)nam. 7 uur, cand. Marseille van Katwijk. Geref. Kerk (Morschweg): nam. 7% uur van Katwijk. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10uur. ds. Geerling. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur (HA.), ds. Heyn. Rijnsburg Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 uur, dr. H- J- Brouwer van Oegstgeest; nam. 6,30 uur, dr. van Niftrik. Kerkzaal: Nam. 4 uur, dr. Van Niftrik (H.A.). Gem, Kerk. (Rapenburg:: Nam. 7 uur. dr. Post. Chr. Gem. Kerk: Nam. 6.30, dr. Sluiter van den Haag. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Bed. H.A.), ds. de Vree. Chr. Geref. Kerk: Geen dienst. Sassenheim Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur (HA.), ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10% uur, ds. G. Westmijse van Rotterdam. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur (H.A.), ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Nam. 6,30 uur (H.A.), ds. v. d. Loo van Rijnsburg. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 5 uur (Dankz.) Voorschoten Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. 7 uur (Bed. H.A,),'ds. Fortgens. Geref. Kerk: Nam. 71/4 uur, ds. Houtzagers. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Nam. zeven uur, ds. Vroeg-in-de-weij. Geref. Kerk: Nam. kwart over zeven. ds. Smidt. Oud.Geref. Gemeente: Nam. 6 uur, ds. van der Kraats. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk): Voorm. 10,05 en nam. 7 uur (Bed. H.A.), dr. H. J. Honders. Kievletkerk: Nam. 7 uur, ds. W. A. B. ten Kate (Bed. H.A.). Ned. Prot. Bond: Nam. 7uur, mej. dr. J. W. Herfst, Geref. Kerk (Zijdelaan): Nam. 7 uur, ds. Feringa. OPHALEN HUISVUIL. In verband met den Goede Vrijdag en de Paaschdagen zal het ophalen van huisvuil uit die perceelen, welke gewoonlijk op Vrij dag worden bediend, deze week plaats vin den op Zaterdag 12 April. 1537 Voor de perceelen welke gewoonlijk op Maandag worden bediend zal dit geschieden op Dinsdag 15 April. De Directeur Gem. Reinigingsdienst. KOLENBONNEN VOOR ZIEKEN EN KRAAMVROUWEN. Voor zieken en bevallingen kan uitsluitend gedurende de maand April 1941 een kolen- bon worden verstrekt. Voor zieken dient men zich in verbinding te stellen met dr. M. D. Horst, den gemeentegeneesheer, Nieu we Mare 13, die 's Maandags en 's Dinder- dags spreekuur houdt van 2 tot 3 uur nam. en zich daarna te vervoegen aan het Dis tributiekantoor voor het onderteekenen van een verklaring. Voor bevallingen is een verklaring van den geneesheer of de vroedvrouw voldoende. Men kan zich, van deze verklaring voorzien, onmiddellijk tot het distributiekantoor wenden. Leiden, 10 April 1941. 1574 De Burgemeester van Leiden', A. TEPE, Weth.-loco-Burgemeester. WINTERHULP NEDERLAND. Oproeping collectanten. De Burgemeester van Leiden verzoekt hierbij ieder, die bereid is als collectant(e) mede te werken aan de inzameling voor Winterhulp Nederland door middel van lijsten langs de hulzen op 15 t/m 19 April a.s., zich hiervoor, uiterlijk Dinsdag 15 de zer, aan te melden ten Stadhuize, kamer 27, le verdieping. Deze opgave kan schriftelijk of in persoon geschieden met vermelding van de tijden, waarop men zich beschikbaar stelt. In het belang van de Winterhulp hier ter stede, doet hij een dringend beroep op allen, die daarvoor in aanmerking komen, om zich als collectanten op te geven. De Burgemeester van Leiden, Plaatselijk Directeur Leiden Winterhulp Nederland, A. TEPE, Weth.-loco-Burgemeester. Leiden, 10 April 1941. 1573 KATWIJK AAN DEN RIJN. Hoogere tuinbouwprijzen. Nu door de nachtvorsten van de laatste dagen met het soms koude weer de groei der jonge groenten eenigszins getemperd wordt, ligt het voor de hand dat dit invloed heeft op de prijzen der winter producten, die dan ook, al zijn wij in de lente, vlot van de hand gaan tegen goede prijzen, aanmerkelijk hooger dan voorjaar 1940. Koolsoorten zijn in prijs gestegen en roode kool kan gemakkelijk tot f. 8.40 de 100 k.g. opbrengen, terwijl gele kool van f. 6.tot f. 6.40 deed. Groene kool is ge ruimd en met spruiten, die thans tot f. 19. per 100 k.g. noteeren, Is het zoo goed als afgeloopen. Witlof gaat voor f, 12. a f. 13. per 100 k.g. in de goede kwaliteit. Hiervan was de teelt dit jaar beperkt. Schorseneeren bleven steeds goed in prijs, in de A soorten tot f. 17.- per 100 kg. wt goed loonend is. Uien bleven nog steeds op betreffende peil staan tot hoogstens f. 6. per 100 k.g. Breekpeen was iets hooger in prijs dan voorheen, thans ongewasschen f. 4.40 en gewasschen f. 5.50 per 100 k.g. Ook prei bleef op denzelfden prijs, nJ. f. 8.50 per 100 k.g. De kwaliteit is nog niet best. Dit artikel heeft wat mooi weer noodlg om wat uit te groeien. Was- peen ging ook deze week vlot weg tegen al leszins redelijken prijs, varieerend van f. 1.25 tot f. 1.95 per kist van 20 k.g. Kro ten staan thans iets hooger, voor het eerst sinds langen tijd. De noteering is thans f. 0.68 tot f. 0.74 per kist van 20 k.g. Overal op de wereld waar aan Rheumatische pijnen geleden werd, heeft Kruschen zijn weldadige werking bewezen. Neem toch óók onder vóorldu- rende controle^ digc-apóthekp 1513 Bü apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41. (Ingez. Med.) GEBOREN: Geertrui Catharina dr. van C. Dreef en G. C. Braxhoven Pieter Jan Johannes zn. van J. Taffijn en J. A G. Ricliardson Catharina Elisabeth dr. van I. Vinkestyn en J. C. van der Walle Bernardus Franciscus Leonardus zn. van J. A. van Abswoude en H. C. van den Berg Machiel Jacobus zn. van P. Tegelaar en A. H. Honsbeek Hendrik z. van T. L. Langeveld en F. Boekkooi Johanna Maria Catharina dr, van C. Kriek en C. Sloos Marinette dr. van J. W. Laarman en M. M. Lambert Hendrik Hermanus zn. van H. H. Teljeur en J. C, van den Tol Adrianus Jurlanus zn. van M. Her mans en A. J. Rotteveel Ilonka dr. van I. Kruts en B. G. de Koning Gerard zn. van G. F. D. Schaasberg en H. Grosch. ONDERTROUWD: L. van den Bosch jm. 25 jr. en N. van Varick Jd. 24 jr. J. M. Silvester jm., en M. E Bakker jd. GETROUWD: J. van Strien jm. en D. M. van den Brink, jd D Zorn jm. en C. Geerlof, jd. A. Leget jm>n M. Mieremet. jd. A. Monfils jm. en J. Platteel. jd. J. Paas jm. en D. G. van der Blom, jd. S Schraa jm. en E. M. Spierenburg jd. OVERLEDEN: J. B. Beugelsdijk. m., 63 jr. J. Trouwee, hsvr. van B van Helden 78 Jr. J. van Breene m_ 65 jr. E. R. Oppenheim, gesch. vr. 55 jr. 1550 Vrijdag en Zaterdag ALS De vroolijkste film van het seizoen. 2 EXTRA voorstellingen op Vrijdag 2 uur en 4.15 uur' Van 2den Paaschdag af (Ingez. Med.) Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Nam. 7 uur, dr. Wielinga. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Nam. 7Vt uur ds. van Harten. Geref. Kerk: Nam. 7% uur, ds. de Ruig. Zoctermeer: Ned. Herv. Kerk: nam. 7 uur, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. H. Versluys. Geref. Geftieente: Nam. 7 uur, leesdienst. Vereen, tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Nam. 7.15, de heer Wildschut. R'dam. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (H A,), ds. Eükman. Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 u., ds. Pop. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Nam. 7,15 uur, mej. ds. Günther (Bed. H.A.). NED. HERV. GEMEENTE. Beroepen: Te Arnhem (vac.-wijlen ds. H. O. Roscam Abbing) ds. D. Bouman te Spannum en Edens. Aangenomen: Naar Harderwyk, ds. J. J. Tim mer te Ermelo. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Aardenburg, ds. J. Meerburg Snarenberg te Haren (Gr.). NED. HERV. KERK. Drietal te Amsterdam (vacature ds. A. G. H. van Hoogenhuize)dr. R. B. E venhuis te Scheveningen, dr. J. Koopmans te Lei derdorp en dr. G. C. van Niftrik te Rijns burg. CHR. GER^F. KERK. Tweetal te Rijnsburg: ds. J. Kampman te Opperdoes en ds. J. Tamminga te Enschede LEIDSCHENDAM. Bijtijds gered. Het 9-jarig zoontje van burgemeester Banning had Dinsdagmiddag het ongeluk achterover in de Sluiskolk te vallen. De win kelier L. van D. welke het ongeluk zag ge beuren, snelde naar buiten en wist den knaap met een bootshaak te bereiken en daarna op den wal te trekken. Burgerlijke Stand. Overleden: A. M. Olyhoek geb. Perreyn vr. 29 jr. Chr. M. Lans vr. 59 jr. De heer M. Vermeulen, metselaar by de Ned. Spoorwegen' depót Leidschendam zal we gens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd op 30 April a.s. den dienst der spoorwegen met pensioen verlaten. Het Geref. Jeugdverband heeft alhier opgericht een gemengde wandelsportver- eeniging. NOORDWIJK. OFFICIËLE OPENING WIJKGEBOUW. Van het „Groene Kruis" en de Noordwijksche Wijkverpleging. Gistermiddag is het wijkgebouw van de afd. Noordwijk van de I.H.V. „Het Groene Kruis" en van de Noordwijk sche Wijkverpleging gevestigd Hoofd straat 12, officeel geopend. Allereerst had een ontvangst plaats in het Vereenigingsgebouw, waar de voorzitter dr. Niekerk allen een welkom toeriep en memoreerde, hoe in deze gemeente jaren lang naast elkander hebben gewerkt de Ver. Wijkverpleging en de plaatselijke afd. van het „Groene Kruis". Wijkverpleging bezat een wijkzuster en een magazijn van verplegingsartikelen, ter wijl de afd. Groene Kruis zioh bepaalde tot de T.B.C.-bestrijding, waaraan de lighal is verbonden. Al eenigen tijd is de behoefte aan samenwerking gevoeld en ook inder daad tot stand gekomen. Toen werd de be hoefte ook dringend gevoeld aan een wijk gebouw als centraal punt. E nnu is dit een feit geworden! Daarom, aldus de voorzitter, voelen wij iets als een voldoening, nu wij hiertoe zijn gekomen. De voorzitter verzocht mevr. v. Panhuijs het huis te openen. De burgemeester bracht gelukwenschen over namens B. en W. en hoopte, dat alles wat van dit wijkgebouw werd verwacht, ook in vervulling zou gaan. Mevr. v. Gilse sprak haar vreugde uit over het feit, dat op dezen dag een groote wensch in vervulling is gegaan, nu dit wijk gebouw er is. Een vreugde, ook voor de da mes van het bestuur en vooral voor zuster Baalbergen, die straks als gastvrouw en huisvrouw zal moeten optreden. Hierna bracht een afgevaardigde van het Hoofdbestuur van het Groene Kruis de beste wenschen, over. Namens het Wit- Gele Kruis sprak de heer W. de Ruiter, na mens de Ver. „Ons Huis" de heer Joh. G. de Witt, die er met vreugde op wees, hoe re Ver. „Ons Huis" al eenlge jaren gaarne het werk der Vereeniging steunde. De heer Kok sprak namens afd. Noord wijk voor „het zwakke kind". De secr-penningm. van de Ned. Centr. Ver.tot Bestrijding der T.B.C., de heer Krodijk, bracht eveneens de beste wen- schen over en gaf de verzekering van me deleven. De heer A. Dorsman als oud-voor zitter van het Groene^ Kruis was verheugd dat eindelijk de samenwerking er is, waar na ds. Niekerk allen dankte voor de goede woorden en wenschen, waarna hij de aan wezigen verzocht hem te volgen en mevr. v. Panhuys voor het eerst de deur van het tehuis te willen openen. GEEN VERMINDERING VAN HET BLOEMENASPECT. Nu binnenkort het jaarlijksche bloemen- feest wederom duizenden bezoekers naar het- bollenland zal trekken, achtte de K.N.A.C. het raadzaam zich ter plaatse op de hoogte te stellen van de vooruitzichten omtrent den bloei der verschillende bolge wassen en vooral omtrent het aantal der beplante velden. Er liepen nl. geruchten, dat het grootste gedeelte der door de typische hagen omslo ten velden en veldjes dit jaar in gebruik van de voedselvoorziening zou zijn ge steld zoodat de narcis, tulp en hyacinth zouden worden vervangen door bruine boon grauwe erwt en wat dies meer.zij. Ter geruststelling: van hen, die zich hebben voorgenomen ook dit jaar den welhaast klassieken bollentocht te ondernemen, zij hier echter medege deeld, dat eenigc vooraanstaande bol- lencxperts nadrukkelijk hebben verze kerd, dat de teelt ten opzichte van het vorige jaar dezelfde is gebleven. De bedoeling is dan ook, om in de eerste plaats voor de voedselvoorziening die velden in te schakelen, welke tengevol ge van de in het najaar 1939 ingestelde teeltbeperking, braak zijn komen te liggen. De totale afmetingen van het bloe- mentapïjt met zijn vele kleurschakee- ringen zullen dit jaar dus zeker niet kleiner zijn dan die van het jaar 1940. Van vele kanten werd gevraagd of het de moeite zou loonen om reeds met Paschen den traditioneelen bloembollenbocht te ondernemen. Het spreekt vanzelf dat het moeilijk, zoo niet ondoenlijk is, op deze vragen een af doend antwoord te geven, daar zulks ge heel afhankelijk is van de weersomstandig heden. Volgens de experts" kan in het algemeen worden aangenomen dat, verschillende narcissoorten gedurende de feestdagen in bloei zullen staan. Voor den liefhebber valt er dan reeds het een en ander te bewonderen doch van de boeiende kleurschakeeringen welke aan de bloembollenstreek heinde en ver haar we- reputatie hebben verleend, valt met Paschen zeker nog niet te genieten. Bij doorgaand zacht weer zal de mooiste periode ongeveer 10 tot 14 dagen na Paschen vallen zoodat in dat geval de Bollen-Zondag dan vermoede lijk op 27 April zal vallen. De V.V.V. te Hillegom zal, evenals zulks met zooveel succes in vorige jaren ge schiedde, ook dit jaar een rondtocht per trekschuit van het dorp door eenige mooie velden organiseeren terwijl eveneens de uitkijktoren, vanwaar men van een schitte rend uitzicht kan genieten weer zal worden opgericht. De A.N.W.B. steldé een gidsje te zamen, dat de gebieden aangeeft, waar bloembollen geteeld worden. Verschillende tochten zijn daarin opgenomen. Ook de N.Z.H.T.M. stelde diverse aanbevelenswaardige wan delingen te zamen, waarvan de beginpun ten per tram. te bereiken zijn. Hoogl. Kerk: 7% uur nam. Heden. wydingsdlenst „Ex Animo". Zaal Mekel (Hoogewoerd 87): Mandolinever. „Kynst en Genoegen". VA uur nam. Vrijdag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en VA uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 13): Gem. Gods. 7% uur nam. Zondag. Evang, Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam. DIVERSEN 's Dinsdags: lsto Binnenvestgracht 22Ge legenheid tot inenting tegen typhus en diph- terie. 11—3 uur. 's Dinsdags: Oude RUn 44 c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 78 'uur nam. s Dinsdag. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9Mi11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol - ■vaardigen 78 uur nam 8 Donderdags wykgebouw „Bethesda" (Hoef- scraat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam, sVrydags, Inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. BIOSCOPEN. 118 Jaar; 14 Jaar; S alle leeftyden. Luxor-theater: „Kora Teny" t Vanaf Vrijdag Hoera, er Is een stamhouder" t Dageiyks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags en 2de Paaschdag 2—7 uur, doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Schaduwen der duisternis" t Dageiyks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7% il, Woensd. en ZaterdL matinée 2.30 u. Vanaf Vrydag „Amor doet ln kousen" t. Trianon Theater: D m 88. Vanaf Vrydag: „Traum Müsik" Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags en 2de Paasch dag van 26.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater:„Watt en Watt als circus- gasten" Vanaf Vrydag .Kermisgasten",- Dagelijks 8 uur, Zatredag ook 2% uur, Zon dags te 2, 4% en 8 uur. Paaschdagen 2, 4% u. Vanaf Vrydag .Robert en Bertram op ski's" 5, Rex-theater: „Morgen word lk gearresteerd". Dageiyks 2 en 8 uur nam.; Zondag en 2de Paaschdag 2/4 en 8 uur. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur (Zondags gesliten): „Moeder" Goede Vrijdag nam. 2, 4.15 en 8 uur .Pensiongasten"; 2de Paaschdag 2, 4.15 en 8 uur „Malle Gevallen". De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 April 20 uur tot Zaterdag 12 April 8 uur waargeno men door: de Apotheek vanDriesum, Mare 110, Tel. 20406 de Zulder Apotheek, Lammenschans- v/eg 4, Tel. 73553. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8l #Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. I uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 1 Het gebouw, dat allereerst woning is voor de wijkzuster, Is gelukkig nog meer. Het be vat beneden wachtkamer, behandelkamer en een hoogtezonkamer. Achter het huis Is in een bijgebouw een magazijn, waarin de verplegingsartikelen zijn ondergebracht. Ten slotte is er gelegenheid in het gebouw voor even-tueele vergaderingen en cursus sen. Hieruit blijkt wel, dat thans in een groote behoefte is voorzien. De verwachtingen voor dit tehuis zullen zeker niet beschaamd worden NOORDWIJKERHOUT. Mooie Passie-herdenking. In café „De Zwaan" had, onder leiding van kapelaan Rozenstraten, voor de eerste maal een Passie-herdenking plaats, waar aan medewerkte de St. Jozef-Gezellen en de K.J.M.V. Zang, gesproken woord en too- neel vulden elkaar aan en voerden de tal rijke aanwezigen langs de groote momen ten van de Lijdensweek. Allen waren diep onder den indruk van dezen wijdingsavond. OEGSTGEEST. Kunstavond Gemeentebelang. In het Patronaatsgebouw heeft de Ver. Gemeentebelang haar leden een prachtigen Kunstavond geboden. Na een kort openingswoord van den voorzitter den heer C. Rühl hield de heer, Albert van Doorn een korte inleiding, waarin hij de beteekenis van hel Chinee- sche tooneel schetste. Over het geheel wijkt dit zeer veel af van het Hollandsche too neel door den grooteren eenvoud en on schuldiger aard der werken. Er wordt ook veel meer met gebaren gewerkt hetgeen aan het tooneel een ander karakter geeft. Ook de muziek is anders. Na deze inleiding heeft de declamatrice Nel Oosthout uit Hilversum voorgedragen: „De krijtkring". een Chineesch spel van Gerechtigheid van Li-Hing-Tao, in eigen Hollandsche bewerking met inleidende mu ziek naar oorspronkelijke Chineesche mo tieven door Alb. v. Doorn. Nel Oosthout heeft getoond een levendige talentvolle kunstenaresse te zijn die haar gehoor van het begin tot het einde wist te boeien Voor dit kunstzinnig optreden mocht zij een hartelijk laus- in ont vangst nemen; haar werd door den voor zitter als dank een prachtige bloemenhulde gebracht. i Gironummer van de W. H.N. 5553. De Bank van de W.H.N. b Kas- vereeniging N.V. Amsterdam, Postgironnmmer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk tn veler leven. RIJNSBURG. v Jong Hervormden. Dp. afd. Rijnsburg der Federatie van Jong Hervormden vergaderde ln de Kerkzaal. Na opening sprak de voorzitter, de heer Van Roon, een welkomstwoord, in het bijzonder tot dr. Van Niftrik, afgevaardigden van den Kerkeraad en de lidmaten, die j.l. Zondag hun belijdenis hadden gedaan. Na enkele mededeellngen sprak ds. H. C. Touw van Leiden over „Kerkelijk denken". Daarna gaven 35 nieuwe leden zich op voor de jonge afdeeling. Deze goed geslaagde avond werd door dr. Van Niftrik met dankgebed ge sloten. SASSENHEIM. j Vergadering „Bloembollencultuur". Onder voorzitterschap van den heer G. Vlasveld Jr. vergaderde de afd. Sassenheim van bovengenoemde vereeniging. De heer Vlasveld wees op de nog onze kere vooruitzichten voor het vak. Ondanks dit moeten wij toch alles doen, om onze gewassen zoo gezond mogelijk te houden. Voorts herdacht spr. het overleden lid den heer J. Zuilhof. Na goedkeuring der notulen volgde het verslag van den penningmeester, die zijn boeken afsloot met een voordeelig saldo van f. 699.77. De aftredende bestuursleden de heeren J. Heemskerk en L. van Leeuwen Jr. wer den herkozen, die de benoeming aanvaard den. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering op 15 April werden benoemd de hee ren H. Arentshorst Jr., B. W. Kapteijn, tot secundi de hèer van Klaveren en Swart. De beschrijvingsbrief leverde niet veel stof tot bespreking. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de reorganisatie-plannen, waarop de voor zitter antwoordde, dat hieromtrent niets naders bekend is. Den afgevaardigden werd opgedragen te informeeren naar het in December door de afdeeling ingediende voorstel inzake de 24%> heffing. Ook kwa men de prijzen der zandaardappelen ter sprake. Uitvoerig werd gediscussieerd over de Pachtwet. Na bespreking van nog enkele onderwerpen, sloot de voorzitter de ver gadering.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6