LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 10 April 1941 De Duitsche successen op den Balkan Het aantal slachtoffers in Engeland De strijd ter zee Italiaansch weermachisbericht Japan's politiek Duitsch weermachtsbericht Stadsnieuws De installatie van den nieuwen burgemeester Onze telefoonnummers Directie en Administratief5041 Redactie No. 21507 BEURSOVERZICHT MARKT [pfV KERICtlIIK^^ Familie-berichten r UIT I>E DUITSCHE PERS. Het feit, dat de gedachte aan de weder oprichting van het Salonikifront voor altijd velbannen is en dat het Servische leger van de buitenwereld is afgesneden, noemt de „Deutsche Diplomatisöh-Politisohe Korres- pondenz" het concreet resultaat van de jongste overwinningen van de Duitsche weermacht in Griekenland en Joegoslavië. In enkele dagen tijds is zx>odoende een luchtkasteel ineengestort, waaraan niet alleen de Serviërs en de Grieken, doch voor al de buitengewoon verstandig denkende staatslieden van het Buropeesche en niet- Europeesche Westen lang en intensief ge werkt hebben. Ook de laakbare lichtzinnig heid, waarmede verantwoordelijke staats lieden, "vooral ook die aan de overzijde van den Atlantisohen Oceaan nog tot op de laatste dagen den toestand, zooals die thans is, hebben uitgelokt is onthuld en ont maskerd. „Als antipode van de grootsche positieve prestaties van het Duitsche leger," zoo schrijft de „Korrespondenz" verder, „is de beklagenswaardige negatieve prestatie van hen, die van buiten af, tegen de wenschen van Duitschland in, de catastrophe over to taal vreemde staten met een niet te evena ren lichtzinnigheid en gewetenloosheid heb-, ben gebracht. De jongste gebeurtenissen op den Balkan zijn opnieuw een teeken voor het feit, hoe de Angelsaksische mogendhe den gewetenloos met het bestaan van vreemde volken spelen en hoe gering in het algemeen haar vermogen des onderscheids in dergelijke dingen is. Dergelijke-bewijzen van onkunde moeten een waarschuwing en een vermaning zijn. De Voeikischer Beobachter spreekt vaar „vernietigde Angelsaksische illusies" en schrijft dan verder: nu zijn wij Saloniki binnengetrokken. Gisteren nog liet men zich er in Londen over uit, dat de Grieken alleen Saloniki moesten verdedigen en toe zien, hoe zij den terugtocht van hun troe pen in Thracië en Oost-Macedonië moesten dekken. De Engelschen zullen eerst in een latere phase van den strijd in actie komen. Het is weer de oude ervaring, die zij met Engeland moesten opdoen, n.l. volken in den oorlog jagen en als kanonnenvoer ver bruiken, hulp beloven en dan de slachtoffers aan hun lot overlaten. Heeft men in Bel grado en Athene werkelijk geloofd, dat het ditmaal anders zou zijn? De Grieksche divi sies, die op deze vooruitgeschoven posten dapper hebben gestreden, hebben er in ieder geval de voorkeur aan gegeven,, de wapens neer te leggen in plaats van zich voor -Engeland nog verder op te offeren. (D.N.B.) De Britsche militaire woordvoerder heef t, naar de Associated Press uit Londen meldt, een verklaring afgelegd omtrent den huidi- gen militairen toestand op den Balkan, waarin hij dezen toestand „zeer somber" voor Engeland en zijn geallieerden noem de. Het is onmogelijk, zoo verklaarde de spreker, te hopen op een „tweede wonder" als dat van Duinkerken, aangezien te wei nig schepen aanwezig zijn voor het vervoer van de in een tang gegrepen legers. De Duitsche doorbraak is een snel en verras send succes. De woordvoerder merkte op,, dat de verdediging van Saloniki en Mace donië niet het doel is geweest van het Brit sche plan. Hij weigerde het werkelijke doel vande Engelsche legerleiding bekend te maken. Dit betrof, zoo zeide hij '„militaire geheimen." (D.N.B.) De lawine van verpletterende berichten over de Duitsche successen op den Balkan en in Noord-Afrika heeft in Londen, naar de Zweedsche dagbladcorrespondenten melden, een ijskoude ontnuchtering ver oorzaakt, 9 April 1941 zou licht de zwaarste dag voor Engelands definitieve ineenstor ting kunnen worden. De zwarte keten van slag op slag in Londen binnenkomende jobstijdingen heeft onder de geheele Brit sche openbare meening de droevigste stem ming en meest wanhopige hulpeloosheid" veroorzaakt. Het eenstemmige oordeel van de Londensche correspondenten der groote Zweedsche bladen Dagens Nyheter en Svenska Dagbladet luidt: De Woensdag moet als een van de zwart ste dagen in de oorlogsgeschiedenis van Engeland beschouwd worden. Het is te veel gezegd, wanneer men zou beweren, dat in militaire kringen te Londen vandaag een overdrevén optimisme heerscht; De door Engeland, ondanks alle Duitsche waarschuwingen begonnen luchtoorlog heeft voor de Engelsche bevolking de nood'lot- tigste gevolgen gehad. Volgens een door Associated Press gepubliceerde mededeeling van het Engelsche ministerie van binnen- landsche veiligheid werden in Engeland In de periode Juni 1940 tot einde Maart 1941 in totaal 29.630 personen gedood en 410,930 gewond, 25 procent van deze cijfers heeft betrekking op de Londensche bevolking. (D.N.B.) ENGELSCHE TREILERS VERLOREN GEGAAN. De Engelsche admiraliteit heeft medege deeld, dat de Engelsche vischtreilers Lord Selborne en Craymond Island tot zinken zijn gebracht. (D.N.B.). DE ADMIRAL SCHEER. De chef van de Britsche zeestrijdkrachten in Singapore, admiraal Layton, verklaarde dat het Duitsche pantserschip „Admiral Scheer" momenteel in den Indischen oceaan tusschen Madagascar en de Seychellen ope reert. (U. P.) AMERIKAANSCHE SCHEPEN AFGESTAAN Van cfficieele zijde wordt bevestigd, dat 10 patrouillevaartuigen van de Amerikaan- sche kustwacht aan Engeland afgestaan zullen worden. Er werd op gewezen, dat deze schepen weliswaar niet nieuw doch voor den U-booten oorlog en als geleide- schepen bijzonder geschikt zijn. Zij werden tusschen 1928 en 1932 gebouwd. (XT. P.) OPMARSCH IN ZUID-SLAVIË EN NOORD- AFRIKA MASSAWA GEVALLEN. Het Italiaansche weermachtsbericht 307, luidt: Aan het Julische front duurt de opmarsch van onze troepen in het dal van de Save voorbij Kransjska Gora voort/ In Albanië zijn aan het Zuid-Slavische front de vijandelijke acties in de zone van Skoetari gebroken. Talrijke krijgsgevange nen werden gemaakt. Onze colonnes rukken op Joego-Slavisch gebied op in Oostelijke richting om de Duitsche colonnes te ont moeten. Van het Grieksche front geen vermel denswaardig nieuws. Italiaansche luchtformaties hebben vij andelijke troepen en gemechaniseerde strijdmiddelen in de zone van Bencovazzo (Zara) gebombardeerd. De haveninrichtin gen van Sebenico werden wederom door onze afdeelingen bombardementstoestellen getroffen. Afdeelingen jachtvliegtuigen hebben defensieve installaties en troepen aan het Joego-Slavische front in Albanië met mitrailleurvuur bestookt en in scheer - vlucht in de omgeving van Slosella (Zara) aanvallen gedaan op tien gemeerde water vliegtuigen, waarvan er vier getroffen wer den, terwijl andere vliegtuigen ernstig wer den beschadigtj. Vijandelijke vliegtuigen zijn boven Zara verschenen, waar zij eenige bommen neerwierpen en eenige schade ver oorzaakten. In Cyrenaica tracht de vijand tevergeefs te ontkomen aan de omsingeling die ten uitvoer wordt gelegd door de Italiaansch- Duitsche strijdkrachten, welke, vertrokken van de kust en van een punt ten zuiden van Gebel zich voorbij Derna bij elkander hebben gevoegd. De buit aan materiaal is aanzienlijk. Onder de gevangenen heeft men ruim 2.000 manschappen met zes ge neraals en verscheidene hooge officieren ge teld. Onze luchtdetachementen hebben vij andelijke schepen getroffen en zware bran den veroorzaakt in de haven van Tobroek. Twee van onze vliegtuigen zijn niet terug gekeerd, Eén Engelsch vliegtuig is neerge schoten. In Oost-Afrika is Massawa onder den druk der sterkere vijandelijke strijdkrach ten na een moedige verdediging gevallen. De haven is versperd. De haveninstallaties zijn vernield. In het Oosten van de Middellandsche Zee heeft een van onze duikbooten onder bevel van luitenant ter zee Domenico Romano een vijandelijken kruiser getorpedeerd van het type Liverpool. UITEENZETTING VAN OHASJI. De Japansche vice-minister van bui. ten - landsche zaken, Ohasji, heeft voor de gou verneurs der provinciën, die in conferentie bijeen zijn, een uiteenzetting gegeven, waarin hij er o.m. op wees, dat het regime van Tsjang Kai Sjek waarschijnlijk den tegenstand tegen Japan gaande zou hou den door de wrijving met de Chineesche communistische partij bij te leggen en door te steunen op den Engelsch-Amerikaan- schen bijstand. Hij faees er o.m, op, dat het Tsjoengkingregime alles in het werk stelt om den Birmaweg te herstellen en te ver beteren, die vernield is door Japansche luchtaanvallen, en om een spoorweg aan te leggen ter verbinding van Birma en Yoen- nan. Waarschijnlijk zullen de V. St. een krachtige hulp verleenen aan het Tsjoeng kingregime, op den grondslag van het rap port van den afgezant van Roosevelt, dr. Currie, die eenigen tijd geleden een bezoek heeft gebracht aan Tsjoengking, Japan moet er op voorbereid zijn een verderen, gerekten oorlog met Tsjoengking te voeren Zijn uiteenzetting van de buitenlandsche politieke situatie voortzettende, verklaarde Ohasji vervolgens, dat binnenkort een for meel vredesverdrag zal worden gesloten tusschen Thailand en Fransch-Indo-China op de basis van de bemiddelingsbepalingen zooals die op 11 Maart zijn goedgekeurd. De onderhandelingen tusschen Japan en de sovjet-unie verloopen vlot. De bespre kingen over de visscherij en den handel worden thans voortgezet. Binnen afzien- baren tijd zullen de handelsonderhandelin gen besloten worden. Er is thans overeen stemming van opvattingen tusschen Japan en de sovjet-regeering bereikt ten aanzien van de algemeene zaken. Ook was Ohasji optimistisch betreffende de economische besprekingen tusschen Japan en Frankrijk ten opzichte van Fransch Indo-China. Deze besprekingen zullen binnenkort eindigen. Sprekende over de vurige discussies, die thans in de V. St, gaande zijn over de raad zaamheid van het convooieeren van sche pen, die oorlogsmateriaal voor de gealli eerden vervoeren na het van kracht worden van de leen- en pachtwet verklaarde Ohasji dat deze kwestie de ernstige aandacht van Ja nan eischt. Over de Japansche betrekkingen met Groot-Brittannië, de Ver. Staten, Duitsch land en Italië merkte de vice-minister op, dat Engeland en Amerika een toenemenden economischen druk uitoefenen op Japan, zoodat niets kan worden voorspeld omtrent de toekomstige ontwikkeling. De vriend schappelijke betrekkingen echter tusschen Japan en de spilmogendheden zullen stel lig versterkt zijn door het bezoek van Mat- soeoka aan Berlijn en Rome. Voortgaande zeide Ohasji, dat Japan niet vlot voor den wind weg zal zeilen, maar zijn vooruitzichten zijn „zeer schitterend". Ohasji grondde zijn optimistischen kijk op: 1. de nationale structuur van Japan, die een homogene natie hecht aaneensmeedt, 2. Japan's gunstige aardrijkskundige lig ging. ver weg van den oorlogsbrand ter wereld. 3 Japansche machtige strijdkrach ten, die den Stillen Oceaan beheerschen. (Domei). ENGELSCH CREDIET VOOR SPANJE. Het Spaansche ministerie van buitenland sche zaken heeft bekend gemaakt, dat op 7 April tusschen Spanje en Engelahd als aanvulling op het bestaande handelsaccoord een overeenkomst is gesloten, waarbij de Engelsche regeering de Spaansche 2l/t mil- lioen pond sterling ter beschikking stelt voor den aankoop van grondstoffen en levensmiddelen. (D-.N1B.) i SUCCESSEN OP DEN BALKAN EN TER ZEE. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: De groote successen in Servië en Grie kenland werden" op den 9den. April reeds in extra berichten bekend gemaakt. Uit Stiermarken oprukkende Duitsche troepen hebben op 9 April Maribor (Marburg) be zet. Gepantserde afdeelingen en divisies infanterie van den Generaloberst von Kleist achtervolgden na bezetting van het spoorweg- en verkeersknooppunt. Nisj, den wijkenden vijand. Bij het doordringen tot de grens van Albanië werden na het pas- seeren van de Vardar, Tetovo en Prilep ingenomen. Behalve de gisteren vermelde 20.000 krijgsgevangenen, vielen ongeveer honderd stukken geschut en eenige honderden machinegeweren alsmede groote voorra den benzine, munitie on materiaal in onze handen. Duikbommenwerpers deden met succes aanvallen op wegen en spoorlijnen in Joegoslavië. Gevechtsvliegtuigen be stookten vliegvelden in Bosnië met bom men, vernietigden hierbij zeven en be schadigden vijf bp den beganen grond staande toestellen. Irnhet gebied tusschen de Drau en de Save werden treinen die voor aanvulling zorgden alsmede spoor wegemplacementen door brisantbommen getroffen. Gepantserde afdeelingen welke uit Joego slavië het dal van de Vardar binnentrok ken, veroverden Saloniki. De meer oost waarts strijdende troepen bereikten, na door de Metaxaslinie gebroken te zijn, en na inneming van Xanthi, de Aegische zee. De Grieksche strijdmachten ten Oosten van de Vardar, welke van hun verbindingen volko men waren afgesneden, hebben onvoor waardelijk gecapituleerd. Tachtig kilometer ten Zuidwesten van Derna viel ook Mechilli in handen van de Duitsch-Italiaansche troepen. Zes generaals, twee kolonels met den rang van generaal en 2.000 manschap pen werden gevangen genomen. De buit aan oorlogsmateriaal is nóg niet te overzien. Sterke formaties gevechts-vliegtuigen brachten in den nacht van 9 op 10 April bij bijzonder goed aanvalsweer, harde sla gen toe aan het Britsche bewapeningscen trum Birmingham en aan de belangrijke haven- en werfstad New Castte. Op wa penfabrieken, scheepswerven en docks richtten voltreffers van bommen van zwaar en het zwaarste kaliber uitgebreide verwoestingen aan. Groote branden en tal rijke ontploffingen konden worden waar genomen. Ook in de havens van Ipswich en Southampton werden belangrijke mili taire doelen doeltreffend gebombardeerd. Bovendien voerde het luchtwapen gisteren den strijd tegen de vijandelijke koopvaar- dijscheepvaart in het zeegebied om Enge land met groot succes verder. Gevechts vliegtuigen brachten negen schepen met te zamen 49.000 br.t„ waaronder een groot tankschip, tot zinken. Vijf andere groote schepen, alsmede een Britsche torpedoja ger werden door, bommen zwaar bescha digd. In deze successen hebben formaties van denGeneraloberst Stumpff een groot aandeel gehad. De vijand vloog vannacht naar Noord- Duitschland. Zijn voornaamste aanval was gericht op de Rijkshoofdstad. Brisant- en brandbommen veroorzaakten vooral in woonwijken, alsmede in het centrum der stad aan openbare gebouwen en aan pan den van cultuurhistorische waarde, alsook aan kerken en musea deels aanzienlijke schade. De verliezen aan dooden en gewon den onder de burgerbevolking zijn in ver houding tot het aantal uitgeworpen bom men bijzonder gering. De vijand viel boven dien Emden en Bremen alsmede eenige andere punten van Noord-Duitschland met zwakkere strijdkrachten aan. In beide laatste nachten gelukte het bij zondere resultaten te bereiken bij den af weer. Formaties nacht jagers onder bevel van den Generalmajor Kammhuber, alsme de luchtdoel- en vlootartillerie, schoten in den afgeloopen nacht zestien, in den voor- laatsten nacht zeven vijandelijke vliegtui gen neer. Een van den aanval terugkeerend. eigen gevechtsvliegtuig haalde vannacht nog een vijandelijk gevechtsvliegtuig in het bezette gebied omlaag. ,Bij pogingen van den vijand om overdag ae bezette gebieden binnen te vliegen werden gisteren en eer gisteren tien vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. Met inbegrip van een reeds ver meld vliegtuig en van een door jagers in Libye neergeschoten vliegtuig bedragen de gezamenlijke verliezen van den vijand sinds den 8sten April 43 vliegtuigen, waar van 36 Britsche en zeven Joego-Slavische. Een aantal andere Britsche en Joego-Slavi sche vliegtuigen werden beschadigd. In hetzelfde tijdvak zijn negentien eigen toe stellen tot dusver niet teruggekeerd. In den-nacht van 7 op 8 April heeft de bemanning van een gevechtsvliegtuig met den eersten luitenant Forgatsch als com mandant en bestuurder, luitenant Gerlach als waarnemer, onderofficier Thoms als marconist en onderofficier Starke als schutter, zich in en dubbelen aanval op een belangrijke fabriek der Engelsche vliegtuig industrie in de Midlands door bij zonderen aanvalsgeest en dapperheid onderscheiden. SINGAPORE EN DE AMERIKAANSCHE VLOOT. De bevelhebber van de Britsche marine stations in China, die het oppertoezicht heeft over de Engelsche verdediging tus schen Ceylon en de Beringstraat, vice-ad miraal sir Geoffrey Layton, heeft naar As sociated Press uit Singapore meldt, ver klaard, dat Singapore ieder deel der Ameri- kaansche vloot kan opnemen. Wanneer dit door de omstandigheden noodig wordt, kan uit reeds morgen geschieden. Vice-admiraal Layton merkte verder op, dat den in Sin- gapcre gestationneerden zeestiijdkrachten versterkingen ter beschikking staan uit het midden-oosten en den Indischen Oceaan. Wol kan het ongeveer 2 maanden duren, voor alle Britsche strijdkrachten in Singa pore zijn aangekomen. (D.N.B.), BRITSCHE AANVAL OP BERLIJN: Britschebombardementsvliegtuigen heb ben hedennacht, naar het D.NJB. verneemt, een voor hen met buitengewone verliezen gepaard gaanden aanval op de rijkshoofd stad ondernomen. Reeds bij het vliegen naar Berlijn werden 15 vijandelijke toestel len door luchtafweergeschut en nacht jagers neergeschoten. Eenige brisant- en brandbommen werden op wooriwijken en openbare gebouwen geworpen. Daarbij werden weer twee ziekenhuizen getroffen. Brandbommen vielen bovendien op de be roemde Pruisische staatsbibliotheek en de staatsopera. Voor den oorlog belangrijke doelen werden niet getroffen. Er vielen verscheidene dooden en gewonden. AMERIKAANSOH SLAGSCHIP IN DIENST GESTELD. In tegenwoordigheid van den minister van marine, Knox, is het nieuwe Ameri kaansche slagschip North Carolina in dienst gesteld. Dit schip van 35.000 ton is sinds 18 jaar het eerste nieuwe Amerikaansche slagschip. In een korte rede verklaarde de minister, dat deze plechtigheid de inleiding vormt tot de schepping van een vloot, die niet den ooriog moet zijn gewijd, doch de zekerste waarborg moet wezen voor den vrede en de veiligheid van de Ver. Staten. Het Ame rikaansche volk huldigt de vredesgedachte, maar voor de Ver. Staten kan de vrede slechts gewaarborgd worden door een vol doende defensie. (D.N.B.) NIEUWE AANVALLEN OP ENGELAND. Hedennacht is, naar het D.N.B. verneemt, een Engelsche havenstad en een belangrijk industriecentrum door sterke Duitsche gevecbtsafdeelingen zeer doeltreffend aan gevallen. Bovendien werden door bommen in de afgeloopen 24 uur 9 schepen met een gezamenlijken inhoud van 49.009 br.t. tot zinken gebracht en 5 schepen met een to talen inhoud van 28.000 br. t alsmede een torpedojager zwaar beschadigd. In deze op gave is een schip van 20.000 br. t. dat door voltreffers tot zinken werd gebracht, inbe grepen. Een ander schip van 15000 ton werd zwaar béschadigd. OP MAANDAG 21 APRIL A.S. De nieuwbenoemde burgemeester, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, zal in de raadszitting van Maandag 21 April a.s. als zoodanig worden geïnstalleerd. (2 lijnen) Amsterdam, 10 April. Aan den vooravond van vier vrije dagen kon moeilijk verwacht worden, dat de han del op de effectenbeurs te Amsterdam groote proporties zou aannemen. Inderdaad was er vandaag aan het Damrak dan ook niet veel te doen. Br waren maar weinig opdrachten en de markt had een traag verloop. De koersen waren meerendeels iets lager, en gedeeltelijk hield dit verband met het teleurstellende verloop van Wall- street, maar eveneens met het gebrek aan affaire. Voor de Amerikaansche fondsen bestond wederom eenig aanbod. De vraag daarente gen was gering, en het gevolg was, dat de koers meerendeels lager kwam te liggen. Het meest ging nog om in de Staalaandee- len, maar ook Anaconda's en de kleine Spoorwegshares gaven nóg kleine bewijzen van aanwezigheid. De omzetten op de locale markt waren klein. Olie's openden eenige punten bene den het vorige slot, in verband met het aanbod van eenig materiaal. Toen dit ech ter was geabsorbeerd, trad vrij spoedig een herstel in, doch later op den middag neigde de koers toch weer tot achteruitgaan en bij het scheiden van de markt werd op on geveer den openingsprijs gehandeld. Voor Scheepvaartaandeelen bestond weinig be langstelling. Nederlandsche Scheepvaart Unies waren in doorsnee vrijwel onveranderd. Japan- lijnen golden iets lagér; voor de overige soorten was het niet gemakkelijk om tot affaire te geraken en er moesten bijvoor beeld verscheidene tapes verstrijken, alvo rens het mogelijk bleek voor Oude Booten een noteering tot stand te brengen. De si tuatie was hiermede goed gekenschetst. Aan de Indöstrieelen werd ook maar wei nig aandacht geschonken, zelfs in Aku's ging bijna niets om; desniettemin kon dit fonds zich goed op peil houden. Philips aandeelen waren eveneens weinig of nauwelijks veranderd. Unilevers daaren tegen zakten een kleinigheid af; in de min der courante soorten ring weinig om. De kóersbeweging was -onregelmatig. Evenwel dient te worden opgemerkt, dat geen groote variaties voorkwamen. Van de Indi sche Cultuuraandeelen lagen H.V.A.'s gis» drukt in de markt. Na gedeprimeerde opening zakte de koers in tot 459, om daarna weer iets naar boven te gaan. Vor stenlanden en diverse incourante soorten waren lager. Nisu's was heden exdividend 5 procent. De Tabaksmarkt was zeer stil. De Suma tra aandeelen waren zonder uitzondering eenige punten lager. Rubberfondsen had den ee'n stille markt. Amsterdam Rubbers kwamen ten slotte iets beneden het laagste peil van gisteren terecht. De Nederlandsche Beleggingsmarkt had weliswaar een kalm verloop, maar was goed gedisponeerd. De Nederlandsche Staatspa pieren konden zich vrijwel over de geheele linie verbeteren, de nieuwe 4% obllgatiën waren weinig veranderd en bewogen zich binnen zeer nauwe grenzen. De Gestaffelde Leening evenwel klom op van 87 3/8 tot 88 1/8, om daarna slechts een kleinigheid terug te wijken. Gemeentelijke en Provinciale obllgatiën waren prijshou dend. Pandbrieven stil. Boor Duitsche fondsen werdeh biedprij zen opgegeven, in enkele gevallen werd een transactie afgesloten. In hoofdzaak kwa men de biedprijzen neer op ongeveer 100 voor de guldensobllgatiën, 77 voor de in Zwitsersche francs luidende stukken, 99 voor de in marken -geldende papieren en 67 voor de dollarobligatiën. Prolongatie 2 3/4 pCt. CA.N.P.) HONSELERSDIJK. 9 April. Groentenveiling. Gr. komkommers A 34, B. 25,50, CC 17 per 100; radijs 3,60 per 100 bos; sla 8 per 100; spinazie 21 per KG. - HONSELERSDIJK, 9 April. Binnenland: an dijvie 35—63; prei 8J,4; spinazie 16—21; witlof 1732; postelein 41 per KG.; peterselie 1,204; radijs 2,50—3,60; selderie 80—2.10; sla 3,60—5,90; gr. komkommers 13,50; raapstelen 2,10—2,90 per 100; raapstelen 2,102,90 per 100; raapstelen 2,10—2,90 per 100 KG.; bloemkool 22—45; 2de 5—14 per stuk; peen 14—16 per bos. GOUDA, 10 April. Aangevoerd in totaal 1050 stuks, waarvan 248 magere varkens, prijzen van f. 2540 per stuk; 313 biggen, f. 1418 p. stuk: 272 runderen, 199 nuchtere kalveren en 1 gras- kalf, alle overgenomen door V.H.C.; 17 bokken en geiten; handel matig. - Algemeene markt.: Aangevoerd21 partijen kaas, prijs 2de kwal. met rijksmerk f.4041,50, - Aangevoerd 2500 kip- eieren; handel vlug. Coöp, Zuid-Hollandsche Eierveiling. - Aange voerd 200.000 stuks kipeieren volgens regeerings- prijzen LEIDSCHENDAM, 9 April. Kropsla, 1ste soort f. 9.50, 2de soort f.8; stoofsla f.1825; andijvie per Ko. 1018; spinazie per 4 kilo 6084 ct.; radijs f. 2,803,60; selderie f.11,30. NAALDWIJK, 9 April. Veilingen Bond West- land - Champignons 44,50; spinazie 15—21; witlof 19—28, 2de 12—15; dunsel 15—16; ge schoonde spruiten 25 per KG.; sla 9,50 12 KG., 8 10 KG. f. 4.75; witte asperges 3,90; blauwe 1.20 per bos; kelen 1,601,80; peen 1721; pe terselie 3.30—3,60; radijs 2,80—3,60; export 3,60; selderie 1.10—1,80; komkommers A. export 34, B export 25,50, C. binnenland 19 per 100; bloem kool 36—49, 2de 2634 per stuk; prei 8,50; ra barber 1724 per 100 KG.; andijvie 33—54 per 4 KG.; boerenkool 85—95 per 7 KG.; kelen binnenland 6,8010,10 per 100 KG. RIJNSBURG, 9 April. Groentenveiling. Roode kool f.8; gele kool f. 4.506,80; groene kool f. 3,504; knolrapen f. 2,20—2,40; schorseneeren A f.13—14,50 per 100 KG.; kroten 60—74 cj;.; uien f. 0,901,20; waschpeen f. 1,402,80. RIJNSBURG, 9 April - Bloemenveiling, Tul pen: 'Bartigon 3840; Copland 32—38; Rij zende Zon 3842; Parma 3440; Van der Hoeff 3640; Theeroos 3238; Titiaan 3238; Electra 32—38; Couronne d'Ör 30—34; Sinoba 26—30. - Narcissen: Alfred 13—17: Helios 1014; Golden Harvest 1316; Victoria 13—15; Koude grond- narcissen: Helios 3035; Harvest 4044; Gol den Spur 25—30; Anemonen f. 2.503; Freesla's 20—30; Convalaria f. 1,50—1,80; Gele Margrieten 70—90 ct. Verloofd: LIEN DE- VOS en JOOiP FOKKEMA. Leiden, len Paaschdag 1941. Haarlemmerweg 8, Kapteynstraat 5 4229a Verloofd: SUUS VAN LEEUWEN HENK WOESTENBURG Leiden, 13 April 1941, 4324a Molenstraat 10a, Leiden. Kempenaerstr. 31, Oegstgeest Thuis: 2en Paaschdag van 35 uur, Molenstraat 10a. Verloofd: BEP FONTEIN en W. K. L. CORD-FUNKE ir. Leiden, Wasstraat 18, Schiedam, Jan Steenstraat 9. Goede Vrijdag. 1542 Verloofd: M. DE BBUYN en E. SLEEBOOM. Leiderdorp, Pasen 1941. B'erkenkade 17. 1530 Acacialaan 42. Geen ontvangdag. Getrouwd: G, W. LEGERSTEE en MEINA VAN DENDEREN, die hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van belang stelling, voor en bij hun huwe lijk ondervonden. 1535 HAARLEM, 10 April 1941. Toekomstig adres: Hartmanstraat 23, LEIDEN.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3