Uit de Omstreken LESDSCH OMBLAD - Tweede Blad Zaterdag 5 April 194? tarali GEMENGD BRANDHOUT Uit de Rijnstreek Fa. DE CLERCQ v. LENNEP AGENDA Winterhulp Nederland IS UW RADIO DEFECT? Belangrijk hoogere vischomzetten AALSMEER. Feestavond Ver. Oud-leerlingen. De Vereeniging van Oud-leerlingen der U.L.O.-school gaf haar jaarlijkschen feest avond. De groote zaal van „de Oude Vei ling" was tot de laatste plaats bezet met een,in hoofdzaak jeugdig publiek. Het be stuurslid, mej. A. de Wilde opende, waarna een uit de leden gevormd gezelschap op verdienstelijke wijze het bekende tooneel- spel „Het Chineesche Landhuis" van Os mond en Carbet, opvoerde. Het was een goed geslaagde avond. HAARLEMMERMEER. EXAMENS DER CHRISTELIJKE LANDBOUWWINTERSCHOOL. Voor het eindexamen der Chr. Land- bouwwlnterschool slaagden: T. Biemond te Uithoorn; N. P. Broers te Aalsmeer; C. Buitenhuis, H. v. d. Mey, J. G. Milatz, C Oostwouder, A. C. Pruissen en J. V. d. Veer te Haarlemmermeer; F, J. Edens, te Am sterdam; J. ter Hoeve te Beverwijk; W. M Immink en A. W. v. Scheppingen te Nieu wer- Amstel; W, C, van Leeuwen te Alphen a. d. Rijn; L. Lievaart te Moercapelle; C. Mur te Mijdrecht; A, C, Nleuwenhuis te Lisse; J. A. Struyk te Dirksland en N. Wiertsma te Spijk. Voor het overgangsexamen slaagden: M. v. Andel te WieringerwerfJ. Anema, F. Bootsman, J. Th. Keizers, J. Knoop,, L. Noordam, B, Tensen, M. C. Verkuyl, O. H. Verkuyl, W. Vossebelt en A. de Wildt te Haarlemmermeeh; C, Biemond, Th. v. Eeden Petersman en J, Parmentier te Bleiswijk; P. C. Dalebout, te Kerkwerve; R. Dorrepaal te Koudekerk a. d. Rijn; A. v. d. Eijk te Benthuizen; L. A de Haan te Nieuwer-Amstel; J, Israels te Baarn; J. C. Maat te Uithoorn; W. Melis te Seroos- kerke CW.)H. Papenhuyzen te Heem stede; H. W. Prins te Sloten; D. Quaak te IJzendijke; J. A. van Splunter te Half weg; J, H, Wiersma te Haarlem. Niet geslaagd: 2 leerlingen. HILLEGOM. Onze plaatsgenooten mej. C. van der Ploeg en mej. C. Burgerhout slaagden voor thet examen coupeuse. Bij de politie werd aangifte gedaan van ontvreemding van 5 spitgraven, staan de in een schuurtje aan de Leidschestraat. Drie dezer graven waren gemerkt „Van Driel". Een onderzoek wordt ingesteld. LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering: R.K. Vereeniging voor Ziekenhuisverplcging. In de jaarvergadering van de R-K. Ver. voor Ziekenhuisverplcging werden goedgekeurd de verslagen van den secretaris-penningmeester. Het ledental steeg na afvoering van 91 leden van 1265 op 1789. Verpleegd werden 96 (v.j. 87) leden met 1—25 dagen, 24 (v.j. 23) leden met 2545 dagen en 17 (v.j. 18) leden met 45—60 dagen. Gemiddeld aantal verpleegdagen 20 (v.j. 21). Van de 137 verpleegde leden met 2788 verpleeg dagen werden er 105 met 1903 verpleegdagen opgenomen In St. Antonius Hove t-e Voorburg, De inkomsten bedroegen f. 11796,50, de uit gaven f. 11166,98, voordeelig slot f. 629.52 (v.j. f. 774,02). Volgens de balans bedroegen de bezit tingen f. 9360,02. Herkozen werden als bestuursleden de heeren L. C. de Koning, secretaris-penningmeester en J. Schuyt, 2e voorzitter. Clandestien geslacht vlecsch. In verband met clandestiene slachting heeft de gemeentepolitie een bezoek gebracht aan de boerderij van den landbouwer H. in den Meeslouwerpolder, Aangetroffen werd een hoeveelheid clandestien geslacht varkensvleesch, dat in beslag werd ge nomen en naar het Gemeentelijk Slachthuis te Den Haag vervoerd. Tegen H. is procesverbaal opgemaakt. Zilveren Jubileum. De assistent by de Ned. Spoorwegen, van het station Leidschendam-Voorburg, de heer W. H. Lichtenbelt. herdenkt Donderdag a.s, zijn 25- jarig dienstverband by de spoorwegen. Van den landbouwcursus van den L.T3. zijn geslaagd de heeren M. van Haaster. A. van Swieten. Corn. Verhagen, Wilh. van Vliet, Corn, van den Bosch, Nic. Juffermans. Joh. van der Salm, Th. Kooien, Th. van Leeuwen. W. van der Salm. A. van Santen, L. van der Steen, Fr. van Swieten en A. van der Voort, NOORDWIJKERHOUT. Tot leider van het distributiebedrijf alhier is aangewezen de heer Th. v. Schalk, alhier. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD NOORDWIJK. Extra uitkeering Aanleg kruispunt. De Raad vergaderde: met kennisgeving was afwezig notaris Punt. Het verbreeden van den Ouden Zeeweg by het Casino is door Ged. St. goedgekeurd. De verslagen Commissie van Toezicht L.O. be pleitte de heer Monyé melkverschaffing aan schoolkinderen. De mogeiykheid ervan is in onderzoek. Goedgekeurd werden de Gasthuisre kening 1940 en een voorstel om als steeds een gedeelte strand te pachten van den Staat be noorden den Vuurtoren. De consumptietent aan den Dulndamschen Schulpweg werd aan denzelfden pachter als vorig jaar verpacht; de huurovereenkomst Gemeentewoning aan den heer Nöteboom werd goedgekeurd. Als ondcrwU- zeres aan de O.L. School, hoofd de heer Marüt werd benoemd No. 1 van de voordracht mej. F. A. Schotema uit Leiden, thans kweekelinge aan deze school. Ook hier werd de wbziging aangenomen van kindertoeslag voor ambtenaren in tijdelijken dienst en van arbeidscontractanten. Een voor stel van den heer A. C. Meyer om alle gesteunde behoeftigen in de gemeente één week extra onderstand uit te keer en. mede onderteekend door de leden Caspers, Meskers en Van Leeuwen werd aangenomen. De slagerspatroonsver. voor Katwyk en Omstreken had verzocht om eiken Woensdagnamiddag wettelijk gesloten te wor den, behalve voor weken waarin Chr. feestdagen vallen. Aldus besloten. Nu de automatiseering in de Gemeente haar beslag zal krijgen vermoedelyk reeds in Juni of Juli. moet de tefelooninstallatie in het Raadhuis aanmerkelyk veranderd worden. Een overeen komst met PTT werd goedgekeurd en een cre- diet voor dit doel van f.550 verleend. De Hoofdschotel was een voorstel tot èanleg van een kruispunt in den nieuw aan te leggen Provincialen weg nabij de R.K. Begraafplaats met de bedoeling hierop te zyner tyd de nieuwe weg aan te sluiten naar Noordwijk aan Zee. zooals in het Uitbreidingsplan is vastgesteld. Een tunnel kan nu gosdkooper gemkakt worden bij den aanleg van den nieuwen weg dan later, hoewel de kosten van f, 17.500 niet gering zyn. Mocht men echter later met een aansluiting komen, dan zouden de kosten drie maal hooger zyn. Prov. Staten stellen de gemeente hiervoor nu nog in de gelegenheid, mits direct beslist wordt. Met 2 st. tegen werd het voorstel aan genomen. Na een korte rondvraag volgde ge heime zitting. VALKENBURG. Jaarvergadering „Draagt elkanders lasten" In de zaal' De Vries vergaderde de Ver eeniging „Draagt elkanders lasten". De voorz. de heer P. Korpershoek, open de, waarna de secretaris de heer J. Ouwer sloot, de notulen en het jaarverslag las, waarin hij de 26 leden herdenkt, welke aan de vereeniging ontvallen zijn, waar van 20 tengevolge van den oorlog. De penning-meester de heer Joh. v. d. Zwart, bracht zijn jaarverslag uit; dit meldde aan inkomsten f. 1256.65, uitgaven f. 2902.63; nadeelig saldo f. 1645.98. Spr. bracht lof aan de Leidsche doktoren, die de oorlogsgewonden, welke in andere zie kenhuizen verpleegd waren, kosteloos be handelden. Als bestuurslid werden herkozen de hee ren J. Ouwersloot Jr. en G. v. Dijk Chr.z. De ligdagen der patiënten tengevolge van oorlogshandelingen zullen niet meer door de vereeniging betaald worden. Het aan tal ligdagen werd weer vastgesteld op 50. De voorz, dankte den bode, den heer Chr. Imthorn Jr. die 17 jaar lang de con tributie inde. Hij hoopte dat de -nieuwe bode de heer C. Ouwersloot met dezelfde toewijding dit werk zal voprtzetten. Hierna sluiting. 1297 tfoorkome men; verstopping, slechte ontlasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz. door grondige zuivering van bloed en Inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingszout Een weldaad voor hel organlsmel Flacon f 1.05. Dubbele flocon.f 1,75- bij apothekers en vakdrogisïen. (Inpez. Med.) WARMOND. GEMEENTERAAD. De heer C. M. van Stijn herdacht - Geld- leening van f. 10.000 - Extra steun- uitkeering. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Jansje, D. van Gerard van Wilgen en Maria van Wilgen Ingen Leendert. Z. van Leendert Ingen van Zwlenen en Gijs- bertha de Pater Willem Maarten. Z. van Jo hannes Frederik Samsom en Maria Marta Hof er Bertus Gerardus. Z. van Cornells Hendrik van der Linden en Agatha Bouthoorn Jan Willem, Z. van Dirk Rtfswyk en Christina Wil- helmina van Heusden Catharina. Elisabeth Maria, D. van Christianas Willi elm us van der Salm en Elisabeth Maria van Santen. Geboren: Louwrcns z. van Ph Dfjs en Poulina Hogervorst. Geboren; Willem Pieter, Z. van P. Broer en Wouterina de PaterMaria Johanna, D. van J. v. Kampen en Maria P. Th. v. d. Berg Nicolaas, Z, van S. C. Rijlaarsdam en Cornelia Verhagen. Ondertrouwd: R Zaayer 34 jr. wonende te Echteld met Cornelia J. Graafland 26 jr. G. Molenaar 25 jr. met Lijdia C. van Geelen 20 jr. Overleden: Maria Oomen 71 jr. wed. van G. Griffioen A. Rietveld 7 mnd, overl. te Leiden A. v. d. Snoek 65 jr. gehuwd met N. Verhagen. Overleden: Elisabeth Susanna Wondergem 34 j., gehuwd met Daniël de Fey ter. De Rykswaterstaat heeft aanbesteed het leveren van betontegels. een gebouw en opsluit- banden, voor den aanleg van het Rykswegen- plan 1938 in de gemeente Markelo, te Diepen- heim. Laagste inschryfster was de N.V. Duinker en Verruit alhier voor f. 21.405,20. gelegd. Aldus is een extra-zware verkeers weg ontstaan, die weliswaar nog niet is opengesteld, omdat er nog gewerkt wordt aan de bruggen. Voor het diploma machineschrijven slaag den de dames M Bakker, R. v. d. Pol. R. Krom- wyk en de heer C. van Muiswinkel Bnzn. Voorts slaagden voor het diploma Stenografie ..Groote" mej. T. de Jong en de" heer A. den Boon. BOSKOOP. Aan de Chr. School voor L. O. en Ulo, aan de Rozenlaan alhier, is met in gang van 1 April tot onderwijzer benoemd de heer D. Graatsma Jr., alhier. De heer E. A. L. Damm, adj.-com- mies der directe belasting alhier, wordt met ingang van 1 Mei e.k. in gelijke be trekking overgeplaatst naar Utrecht. DE KAAG. - Aan de Eerste Nederlandsche Slagersvak school te Utrecht, slaagde onze plaatsgenoot N. Biemond, voor handelskennis en vakbekwaam heid. Onder voorzitterschap van den burge meester vergaderde de Raad. Alle leden waren tegenwoordig. De voorzitter herdacht het overlijden van den heer C. M. van Stijn die jaren lang voortreffelijk als raadslid de belan gen der gemeente heeft behartigd. Op voorstel van B. en W. werd besloten de eendenkooi aan den huidigen pachter voor het Jaar 19411942 wederom voor f. 200 te verhuren. Voorlezing werd gedaan van het bestek en de voorwaarden, waarnaar de verbouwing van de voormalige O. L. School tot gymnastieklokaal zalworden aanbe steed. De heer Weyers verzocht de aanbe steding te doen plaats vinden uitsluitend onder Warmondsche ingezetenen. Dit voor stel werd niet voldoende ondersteund. In verband met de kosten dezer werkzaam heden werd besloten een geldleening aan te gaan van f. 10.000 koers a pari rentende 41/8%, 'sjaars aflosbaar in 20 Jaren. In deze geldleening waren tevens begrepen de kosten van restauratie van het oude raad huis. Tevens werd besloten aan den ge meente-architect den heer Bakkers voor de werkzaamheden aan deze verbouwing verbonden een gratificatie toe te kennen. Besloten werd aan de ambtenaren wier loon minder dan f. 1900 per jaar bedraagt een duurtetoeslag toe te kennen van 6'/o van hun salaris, mits met deze verhooging hun bruto wedde niet boven f. 1900 komt. Tevens werd besloten de kindertoelage te verhoogen van f. 52 op f. 75 per kind p. j., een en ander uitsluitend echter voor het gehuwd personeel. Op verzoek van Ged. Staten werd het ambtenaren-reglement in dien zin gewijzigd dat het ook van toepas sing wordt op den secretaris, den ontvan ger en de ambtenaren van den Burgerlij ken Stand. Als leden der commissie tot wering van schoolverzuim en van de L. O, commissie werden benoemd de heeren H. Moret, hoofd van de school met den Bijbel alhier en A. van Moorse!. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor 1941 voor de werkloozen als extra steun een bedrag be schikbaar te stellen van f. 6.50 terwijl voor de kleine tuinders als extra steun beschik baar werd gesteld f. 3.25 per kleine tuin der. Van deze bedragen zal resp. door het Rijk worden bijgedragen f.4.50 en f. 2.25. Besloten werd tot wijziging der begrooting dienstjaar 1940 zoomede die voor het dienstjaar 1941. De verandering aange bracht in het gemeentefonds en het ver vallen van de heffing van opcenten op de gemcentefondsbelostig, levert een voordeel op van f.3626. Besloten werd toe te treden tot de stichting Vreemdelingenverkeer „Zuid-Holland" en hiervoor een subsidie beschikbaar te stellen van f. 10. Na rondvraag volgde sluiting. De zoo zeer gevreesde ziekte mond en klauwzeer is weer uitgebroken; de land bouwer N. Bink heeft reeds mond- en klauwzeer onder zijn vee, Terstond zijn de noodlge maatregelen ter bestrijding geno men. WASSENAAR. HUWELIJKEN PER PAARDEBUS. Nood maakt vindingrijk en als er geen benzine voor particuliere doeleinden mag worden gebruikt, zoekt men naar iets an ders om zich in voorkomende gevallen te kunnen verplaatsen. In de Residentie, al dus het „Vad.", heeft dit reeds eenige ma len geleid tot huwelijken per tram, waar bij de geheele bruidsstoet in een tramrij tuig plaats nam en zich zoo naar het stadhuis liet rijden. Twee bruidsparen in onze gemeente, die op Vrijdag 18 April in het huwelijk tre den, hebben er iets anders op gevonden. Zij hebben n.l. ieder beslag weten te legden op een bus van de Paarden busonderneming Pe-Be en zullen daarmede op genoemden BODEGRAVEN. „EENDRACHT MAAKT MACHT". VERGADERING ZIEKENKAS Afscheid van den beer H. Blazer. De Ziekenkas „Eendracht maakt Macht" hield een zeer belangrijke vergadering. Zij kwam n.l. voor de laatste maal bijeen on der leiding van den heer H. Blazer, die niet alleen oprichter der vereeniging was, maar haar ook gedurende 47 jaar diende, waar van. 30 jaar als voorzitter. Natuurlijk be- heerschte dit feit in hooge mate de ver gadering en verliepen de gewone werk zaamheden, het uitbrengen van de versla gen enz. in vlot tempo, Tot bestuurslid werden gekozen de heeren L. Verduijn en J. Martens, terwijl in de vac. Blazer werd gekozen de heer H. Elderblom. In hartelijke woorden werd vervolgens de scheidende voorzitter door het bestuur gehuldigd. Men betreurde diens heengaan zeer en wist wat het zou beteekenen, dat deze niet meer de leiding der zaken zou behartigen, wat hij al deze jaren met groote activiteit heeft gedaan. Altijd zocht hij het belang van den arbeidenden stand. Hartelijk werd voor al dat werk gedankt, waarna hem als hulde blijk een fauteuil met kussens werd aan geboden, die de heer Blazer dankbaar aan vaardde. Ten slotte werd besloten den heer Blazer het eere-voorzitterschap aan te bieden. De'werkzaamheden aan de Zuidzijde. Het werk aan de Zuidzijde is thans zoo ver gevorderd, dat begonnen is met het opnieuw aanbrengen van de weggenomen bestrating. Onder die bestrating ligt nu een stevige onderlaag van gewalste sintels, waarover thans weer de steenen worden Hebt U geen kolen En is het nog koud, Maakt U geen zorgen Wij hebben hout. (50 'In hard, 50 ®/o zacht) a f. 4.20 per 100 kg. ELECTRISCHE BRANDHOUTZAGBRIJ Filiaal: KORTE DIEFSTEEG 6a - LEIDEN Tclef. 22332. 1304 (Ingez Med.) datum om twee uur voor het Raadhuis rijden. De eene bruidsstoet komt in de kleine bus voor zes personen, waarvan de wanden geheel van glas zijn, zoodat men het gesluierde bruidje goed zal kunnen waarnemen. ZOETERWOUDE. Vergadering R.K. Ziekenhuisfonds. Het R.K. Ziekenhuisfonds „St. Antonius van Padua" vergaderde in het Patronaats gebouw aan den Schenkelweg. De secretaris gaf een verslag over het le kwartaal 1941, waaruit bleek, dat het ledental eenigszins is toegenomen. Hierna stelde het bestuur voor tot aan sluiting bij de Federatie van Ver. voor Ziekenhuisverplcging in Nederland. De oorzaak tot dit voorstel was gelegen in het feit, dat de vereeniging voor Ziekenhuis verplcging van het batig saldo per jaar winstbelasting moeten betalen en \yel 10% plus 200 opcenten. De Federatie met haar aangesloten vereeniglngen zijn echter van deze belasting vrijgesteld. Na discussie werd met alg. st. tot aan sluiting besloten. In verband hiermede werden eenige arti kelen van het huishoudelijk reglement ge wijzigd. Na rondvraag volgde sluiting. LEIDERDORP. Lezing van den heer H. D. J. Reeser. Dezer dagen hield de heer H. D. J. Reeser, arts alhier in het gebouw Lindelaan 12 A voer de Ver. van Vrijz. Hervormden een le zing over het onderwerp „Beschikking over leven en dood van medisch standpunt be zien". De heer Roeders heette den spreker wel kom. De heer Reeser behandelde o.a. de gevallen, waarin de medicus voor de keuze wordt gesteld bij een gevaarlijke operatie. Ook het dilemma in daartoe leidende ge vallen, behoud van moeder of kind bij een geboorte werd (besproken. De diverse inzich ten, vooral op kerkelijk gebied, passeerden daarbij de revue. Verder schonk hij aan dacht aan den patiënt behept met een on geneeslijke ziekte. Hierbij liet hij vooral uitkomen, dat het leven als zinvol be schouwd moet worden en de ziekte niet als een straf, dooh als een uitvloeisel van het leven zélf. Vooropgesteld werd daarbijdat de modieus steeds rekening moet houden met dwalingen van de wetenschap, zélfs al schijnt een bepaald geval absoluut hopeloos te zijn. Voorts legde spr. den nadruk cp de moei lijke positie, waarin de medicus verkeert, die behalve met zijn wetenschappelijk standmmt cok rekening.heeft te houden met zijn christelijk beginsel. Het een en an der word mot eenvoudige, duidelijke voor beelden op een prettige, voor leeken bij zonder bevattelijke wijze, uiteengezet. Na een geanimeerde gedachtenwisseling word den heer Reeser dank gezegd voor zijn uiteenzettingen. Ondanks vrij hooge uitgaven, o. a. wegens onderhoud van het Kerkgebouw, kon de rekening der Ned. Herv. Gemeente over 1940 worden afgesloten met een klein batig saldo. NIEUWKOOP. Alhier is een RK. Meisjeszang vereeniging opgericht met 22 leden. Het bestuur is samen gesteld als volgt: J. Groenendijk, Presidente; A. Woerde, secretaresse; J. Hoogerwerf, pen- ningmeesteresse. Als directeur treedt op de heer N. van den Haak. TER AAR. Onbrengst. en uitkeering Winterhulp. De ïystencollecte voor Winterhulp heeft on geveer f. 125 opgeleverd. Van de centrale instantie is een bedrag van f.700 ontvangen. WADDINXVEEN. Diploma's turnen. Verschillende dames en heeren van de Gymnastiekver. T.O.O.S. namen deel aan het examen diploma turnen. De vereeniging sloeg weer een goed figuur; slechts enkele werden afgewezen. Bij andere vereenigln gen was het getal uitvallers veel grooter. De navolgende personen behaalden het di ploma: le graad heeren: C. van Elk, A. Pille, Spek, W. v. d. Laan, v. Nielen; 2e gr.: Roggeveen, Appel, Nocrlander. van Erk; 3e gr.: van Driel, A. van Driel, D. Kwaak. le graad dames: H. Boere, G. v. Nielen, E. v. d. Water; 2e gr.: J. Koetsier; 3e gr.: M. Hoogendijk, B. Langendam Burgerlijk" Stand Overleden: Chr. van der Kraats, echtgenoot van A. le Grand 55 j. J. E. Smits, echtgenoot van M. D. van Cuilenburg 55 j, Gevonden voorwerpen: Een vulpenhouder en een vulpotlood; een dameshandschoen; een kinderwantje. Bevragen op het politiebureau. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6\~> uur nam. Jeruel: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 5 en 7% uur nam. Lido-theater: Concert „Nieuw Leven", 10 uur voorm. Stadszaal: N.S.N_A,P., openbare vergadering. Spr. de heer Lensink. 3 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te IOV2 uur voorm. en 7 uur nam. Oegstgeest (Geverssfcr. 13): Gem. Gods te 10 uur voorm, en 4*4 uur nam. Maandag. Rapenburg 131: Tentoonstelling Fröbelschool 25 en 78 uur nam. Katwijk-aan-Zee (Casa Cara): Spr. ds. Hooykaas. 7J/4 uur nam. BIOSCOPEN. 118 Jaar; 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-theater: „Kora Terry" f Dageiyks nam, 2 en 8 uur, 's Zondags 27 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Schaduwen der duisternis" t Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 eD 7% il, Woensd er. Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-theater: ,X> III 88". Dagelijks 2 en 8 uui, *s Zondags van 26.30 uur door! voorstelling Casino-theater: „Watt en Watt als circus- gasten" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2, 4% en 8 uur Rex-theater: „Morgpn word ik gearresteerd". Dageiyks 2 en 8 uur nam.; s Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwyk aan Zee): Nam 8 uur (Zondags gesloten): „Moeder". De avond-, nacht en Zondagsdienst 'der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 5 April 20 uur tot Zaterdag 12 April 8 uur waargeno men door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, Tel. 20406, de Zuider Apotheek, Lammenschans- weg 4, Tel. 2-3553. Te Oegstgeest door: Dé Oegstgeestsche Apotheek, Wilhclminapark 8, Tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst wordt van van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, v. d. Hoeven, Hovens, Gréve Jasperse, Renaud en Teeuwen, Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Hugenholtz tel. 20390. LUCHTTEMPERATUUR. 9 u/ur voorcn.: 5 gr. C. (41 gr. F.). Gironummer van de W. B. N 5553. De Bank vaD de W.H.N. ls Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgïronnmmer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brenjt geluk In veler leven. Bel 24244 De Radiotechnische Dienst IEMCO n.v, NIEUWE RIJN 32. 5798 (Ingez. Med.) WOUBRUGGE. Burgeriijke Stand. Geboren: Petrus Hugo Jozef z. van W. Th. Kraan en M. P. Schouten Maria Johanna d. van J. A. de Vette en J. van der Lubbe. Overleden: Johannes Josephus Kapteijn echt- gen. van A. M. Otte 63 jaar. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, Z. van H, J. Henneken en J. J. Hoogendoorn Johannes Gerrit, Z. van J. P. Duyvelaar en J. J. Klos Adriana, D'. van A. J. Hoogendam en D. Oskam. Overleden: Frederik Hendrik Dorst 39 j., Z. van W. Dorst (overleden) en A. Westhoek. Ondertrouwd: August-inus J. Vonk 28 j. en Anna C. Kramer 21 j. Albertus J van Nierop 22 J. en Christina Wênsveen 19 j. Gevonden voorwerpen. Een paar dameshandschoenen; een zwar te damesschoen. Inlichtingen aan het po litiebureau. Tot bacterioloog aan de Rijksserum- inrichting te Rotterdam werd benoemd onze vroegere plaatsgenoot dr. A. Bos Czn„ dierenarts, thans hoofdassistent aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Maart 1941 ingelegd f. 1880.— en terugbetaald f. 8.037.55. MOSSELSEIZOEN WAS EEN SUCCES. (Van onzen deskundigen medewerker) Maandag was er te IJmuiden een flink aantal schepen aan de markt. De vraag was bijzonder woed en daar de verschillende aanvoeren niet onbevredigend waren, wer den mooie week bes ommin gen gemaakt. De motorloggers maakten van f. 3000 tot f. 4000 en de stoomtreilers van f. 3000 tot f. 8500. Na Maandag is de aanvoer zeer gering ge ring geweest. De visscherij op de kust was by- zonder schraal. Wijting werd zeer weinig gevan gen; de vangst van kleine schar nam iets toe. De vischprijzen bleven de geheele week zeer hoog. Groote tong bracht per kilo op van f.4 tot f. 4,70: kleine van f. 2,50 tot f.2,80. Tarbot van f. 4,70 tot f. 5. Kabeljauw van f. 5,50 tot f. 16 per stuk naar grootte. Griet van f.70 tot f.130; schol van f. 40 tot f, 76; kleine schol van f. 14 tot f.40; wüting van f.33 tot f.54, alles per kist van 50 KG. Gedurende de eerste drie maanden werden in de Schevcningsche veiling de volgende omzetten bereikt: Motorloggers f. 115.000 Motorkotters 79.000 Motorschokkers 178.000 Totaal Scheveningen f. 372.000 tegen f. 43.000 in de eerste 3 maanden van 1940. De omzetten te IJmuiden bedroegen over het eerste kwartaal f. 844,000 tegen f. 615.000 in de eerste 3 maanden van 1940. Totale omzet 1941 f. 1.216.000 tegen f. 65S.000 eerste kwartaal 1941. De veilingomzetten van Noordzeevisch bedra gen dus dit seizoen tot nu toe byna het dubbele van de overeenkomstige periode van het vorig jaar. De garnalenvlsscherij leverde bevredigende resultaten op. Tengevolge van de goede vraag werden er redeiyke prijzen voor de garnalen betaald. Het mosselseizoen loopt thans ten einde; misschien, dat de aanvoeren nog enkele weken zullen duren, doch dan is het afge- loopen voor de eerstvolgende maanden. Het afgcloopen seizoen is voor de binneniand- schc markt een succes geworden. Nog nim mer werden zulke groote hoeveelheden in Holland geconsumeerd. De export bleef be- langrük btf die van de voorgaande jaren ten achter. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6