lEIDSCH WBÜD - Tweede Bled Woensdag 2 April 194f Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen GEVRAAGD AANGEBODEN AALSMEER. VEEL BLOEMENEXPORT NAAR DUITSCHLAND. Loonende prijzen. De aanvoer van seringen wordt steeds minder. Dit wil niet zeggen, dat er bijna geen aanvoer is, maar de veilingbezoeker en de handelaar weten het: het seizoeri loopt af. Het lang aanhoudende koude weer werkt dit nog in de hand. De handel staat geheel in het teeken van export naar Duitschland en meer dere malen is de aanvoer niet voldoende om in de vraag te voorzien. Dit tekort is zelfs zóó, dat de handel er moeilijk heden door ondervindt. Ook van andere bloemen is het toegestane kwantum voor export belangrijk verhoogd. En waar de vastgestelde prijzen voor de in aanmerking komende kwaliteiten bevre digend is, kan men aannemen, dat het grootste gedeelte der aanwezige bloemen een loon enden prijs opbrengt. Begrijpelij kerwijs blijft nog steeds een flink gedeelte over, dat niet van voldoende kwaliteit is om te worden uitgevoerd; het is dit gedeelte, dat altijd een heel wat minderen prijs op brengt. De potplantenveiling biedt nog steeds vrijwel denzelfden aanblik; hoewel steeds meer het sortiment in het teeken van het voorjaar komt. Ook deze week zijn de prijzen in het algemeen weer heel goed ge weest. De prijs werd bovendien nog gunstig gestimuleerd doordat ook enkele partijtjes potplanten (Azalea, Hortensia, Cineraria) voor Duitschland werden aangekocht. De vastgestelde prijs hiervan is ook zoodanig, dat de algemeene markt er door wordt ver hoogd. Thans mogen ook Freesia's naar Duitschland worden uitgevoerd. Alles wat van goede kwaliteit is, brengt thans een loonenden prijs op. HAARLEMMERMEER. Jongen ernstig door auto aangereden. De jeugdige S. klom met een vriendje over de afscheiding tusschen den Rijks- Kruisweg en den Kruisweg en klauterde toen achter op een wagen, die over den snelverkeersweg kwam aanrijden. Zonder uit te kijken sprong de jongen, nadat hij eenige meters had meegereden, van dezen wagen. Tengevolge van onoplet tendheid zag hij niet den vrachtauto, die uit tegenovergestelde richting naderde. Het was den autobestuurder onmogelijk nog tijdig te stoppen. De jongen smakte toen' tegen den radiateur der auto aan. De slag kwam hevig aan; onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen, waarna de jongen per ziekenauto naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd is. Gevonden: een want; een armband horloge; een taschkaart, een benzinedrijver. Inlichtingen bij de pilitie. HILLEGOM. Dat liep goed af! Des avonds werd een fietsende juffrouw aangereden door 2 jongelui, die op de fiets z.g. aan het hardrennen waren. De juffrouw kwam daardoor te .vallen voor een uit de richting Leiden komende tram. Gelukkig had deze juist bij de halte aan de Marti- nuskerk gestopt, zoodat zij snel stilstond. De juffrouw bekwam enkele verwondingen en haar kleeding werd totaal vernield. De politie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. Met Stcrt no, 64 zijn verzonden afdrukken der N.V. A. C.'v. d. Schoot-s Bloembollenhandel en Kweekerij alhier. Toen de heer R. een kort bezoek had gebracht aan het Distributiekantoor op Huize Treslong, heeft iemand zich meester gemaakt van zijn splinternieuw Raleigh rijwiel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Lezing van den heer C. de Hoog over „Bemesting". Voor de gesteunde kleine tuinbouwers hield de heer C. de Hoog, assistent van den Rijkstuinbouwconsulent te Lisse een cause rie over „Bemesting". "De heer G. Varke- visser sprak een welkomstwoord waarna de lieer De Hoog de vraag behandelde welke waarde stalmest heeft en welke voordeelen deze heeft boven kunstmest. Hierna be handelde hij de kunstmeststoffen als stik stof, phosfor en kali, waarbij hij de Chili- salpeter, zwavelzure ammoniak en phosfor- bemesting besprak. Hierna ging hij de be hoeften der gewassen na, in verband met de bemesting en besprak daarbij de sel derie, sla, peen, aardappelen en kroten. De heer G. Varkevisser dankte den spre ker voor zijn leerzaam betoog. Na een drukke gedachtenwisseling bood een der aanwezigen een stukje grond aan voor het inrichten van een proef tuintje van de Rijkstuinbouwschool. De bijeenkomst was goed bezocht. NOORDWIJK. De heer P. D. Bartstra is van het kan toor der directe belastingen en accijnzen te Sliedreoht overgeplaatst naar dat in deze gemeente. OEGSTGEEST. Teraardebstelling van wijlen den heer I. v. d. Velde. Onder zeer groote belangstelling vond op de begraafplaats „Rhynhof" de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den heer I. v. d, Velde alhier, die verleden week na een korte on gesteldheid op 77-jarigen leeftijd overleed. De overledene was o.a. directeur van de N, V., I. v. d. Velde en Co. Aannemingsmij., In welke functie hij belangrijke havenwerken heeft uitgevoerd in binnen- en buitenland, o.a. In Denemarken, Duitschland en Frank rijk. De N.V. was gedurende een tiental ja ren in Hamburg gevestigd, waar de thans overledene voorzitter was van de Neder- landsche Kolonie. Een van zijn laatste wer ken was het aanleggen van een dam door het Amsteldiep tusschen Noord-Holland en Wieringen, één van de eerste werken in verband met het droogleggen van de Zui derzee. Op de begraafplaats merkten wij o.a, op: de heeren W. A, J. Doorninck uit Den Haag, ambtenaar der Verkeerslnspec- tle, J. K. Smit uit Krimpen aan den IJssel, bedrijfsleider van J. K, Smit's Scheepswer ven, C, T, den Breejen, directeur der Bag- germij. „Holland" uit Hardlnxveld en zeer vele vrienden en kennissen van den over ledene, Dr. K. H. Boersema uit Leiden, leidde den rouwdienst ten sterfhuize en las en kele verzen uit I Cor. 15. Op Rhynhof voer de In de Aula bij de met een groot aantal kransen en bloemstukken gedekte kist, ds. T. J. Jansen Schoonhoven het woord. Hij las enkele verzen voor ujt de H. Schrift en v;el uit Joh. 14. uit Matth. 11 en ten slotte uit 2 Cor, 5. Hierna werd het stoffelijk overschot naar het familiegraf gedragen, waarna bloemen in het graf werden ge strooid en ds. T. J. Jansen Schoonhoven in gebed voorging. De zoon van den overledene, de heer, P. A. v. d. Velde uit Overschie, heeft namens de familie allen hartelijk dank gezegd voor de betoonde belangstelling, - Mej. M. C. J. van Mil alhier slaagde te Amstredam voor het examen nijverheidsonder wijs akte N vm. RIJNSBURG. Dubbeltal Chr. Ger. Gemeente. De Kerkeraad der Chr. Ger. Gemeente heeft het volgende dubbeltal opgemaakt: 1. Ds. J. Tamjninga te Enschede; 2. ds. J. Kampman te Opperdoes. SASSENHEIM. Opbrengst Collecte Winterhulp. De lijstencollecte ten bate van „Winter hulp Nederland" heeft alhier f. 171,57 op gebracht. WASSENAAR. Diefstallen. Ten nadeele van V. alhier werd ruit zijn fietsmand aan den Groot Haesebroeksche- weg vlieesch ontvreemd. Van P. aan den Rijksstraatweg^ alhier kwam tot de onaangename ontdekking, dat ALPHEN. GEMEENTERAAD. De gemeentelijke reinigingsdienst - De Bruggestraatkwestie - Het onderwijs in de Lichamelijke Opvoeding - Nieuw Raadslid- De raad vergaderde. Bij de mededeellngen deelde de voorzit ter mede, dat het rapport in overleg met den directeur van gemeentewerken betref fende het instellen van een gemeentelijken reinigingsdienst is opgemaakt, doch nog moet worden behandeld in publieke wer ken. Daar ook bij aanneming door den raad. een dergelijke dienst toch zeker 1 Mei a.s. niet zal kunnen functioneeren, ls het der halve noodig, dat de bestaande overeen komst met de ondernemers moet worden verleend, waarvoor B. en W. machtiging moeten hebben. Op voorstel van den heer den Uijl, werd besloten de overeenkomst met de ondernemers voor 3 maanden te ver lengen. Het voorstel betreffende den bouw van een brandweergarage moet eerst de com missie van publieke werken passeeren. Naar aanleiding van het feit, dat B. en W. de stukken Inzake de Bruggestraatkwestie ter visie den raad hebben voorgelegd vroeg de heer Tolk-of, nu het laken tusschen de Provincie en Ged. Staten ls doorgesneden B. en W. opnieuw besprekingen met de pro vincie willen bevorderen. Inzake het verzoek van de T.B.C.-bestrij- dlng, werd besloten,over 1940 een aanvul lende subsidie toe te staanhet verzoek voor dit jaar de subsidie van f,3000 tot f.7200 te verhoogen werd na discussie zoo opgelost, dat B. en W. machtiging wordt verleend te handelen naar de omstandigheden, zoodat het bestuur steeds in overleg wanneer het noodig' is en er geen middelen zouden zijn om patiënten uit te zenden zich direct tot B, en W. kunnen wenden. Weth. Spreij wekte voorts op bij het bestuur er op aan te dringen, dat de particuliere bijdra gen worden verhoogd, daar deze voor een dergelijke belangrijke vereeniging zeer laag zijn. Zonder stemming volgde aanneming 1. z. vaststelling van een verordening betreffen de sluiting van slagerswinkels des Dins dagnamiddags en i.z. wijziging van het raadsbesluit d.d. 21 Nov. 1940 betreffende het aangaan van een grondruillng met de prov, Z.H. Het voorstel 1. z. ruiling van grond met den heer M. C. Oosthoek, voor verdere ver breeding van de Verlengde Aarkade, werd na discussie aangenomen, evenals de voor stellen betreffende verkoop perceelen grond terwijl bij het voorstel betreffende verkoop van eenige aan de geméente tdebehoorende panden de heer Deerehberg meende dat ook de panden en overzetveer in de Prins Hen drikstraat zouden worden verkocht. Na overleg In B. en W. bleek men hier eohter van te hebben afgezien; algemeen achtte men het belangrijk, dit de gemeente deze panden en het beheer over dit overzetveer in het centrum der gemeente houdt. Bij het voorstel betreffende het onderwijs in de lichamelijke .opvoeding bleken nadere voorzieningen noodig en opnieuw moeilijk heden gerezen te zijn door wijziging van de leerlingenschaal. O.m. zal aan de o.l, school Raadhuisstraat het personeel met een man moeten worden uitgebreid en het lokaal dat uit zijn afgesloten paMruis niet minder dan 837 eieren waren ontvreemd. Bij C. aan den Rijksstraatweg werden 11 kippen met haan ontvreemd. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst voor doktoren wordt Zondag a.s. waargenomen door dokter Van Haerengen. WARMOND. RAADSAGENDA. De Raad vergadert Donderdag as. 1. Ingekomen stukken. 2. Verhuur ge meentelijke eendenkooi. 3. Verbouw voor malige O. L. school tot gymnastieklokaal. 4. Tijdelijke toelage bezoldigd gehuwd ge meente-personeel zoomede verhooging kin dertoelage. 5. Vaststelling ambtenarenreg lement voor den secretaris, ontvanger en de ambtenaren van den Burgerlijken Stand 6. Benoeming ledep der commissie tot we ring van schoolverzuim,, gismede der com missie van toezicht op het L. O. 7. Extra steunverleening aan werkloozen over 1941. 8. Comptabiliteit. 9. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 10; Rondvraag, 155 Teekenlng van Aart van Ëwjjk Naar J J. A. Gouverneur. (Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). De kust ls eindelijk weer vrij. Wat is die Prikkebeen nu blij: Hij neemt dan ook al gauw de beenen En is in een moment verdwenen. „Vaarwel, mijn lieve Ursula, Ik hoop, je komt me nu niet na". men voor gymnastiekonderwijs had willen aanwenden is daardoor vervallen, zoodat de kinderen dezer school gebruik zullen moeten maken van het gymnastieklokaal aan de school aan de Schoolstraat. Jerder moet van het R.K. kerkbestuur het gymnastiek lokaal a. d. Paradijslaan worden gehuurd, dat later bleek niet van de R.K. school zélf te zijn, doch van de kerk. Uiteindelijk werd het voorstel, aangeno men. Aangenomêh werd voorts het voorstel i.z. naamgeving aan enkele straten; tot gede legeerde der gemeente m het bestuur der t.b.c.-bestrijding werd benoemd de heer W. den Hertog; aan mej. Wagenaar werd een toeslag op haar pensioen toegekend. De commissie bestaande uit de heeren den Hertog, Deerenberg en Gesman, die werd belast met het onderzoek van den geloofs brief van den heer C. Verduijn als benoemd lid van den raad. adviseerde tot diens toe lating. De heer Dekker verzocht B. en W. te trachten, dat de gemeente in bezit krijgt een gevelsteen voorstellende de ark van Noach, zich bevindende in een pand te Aar- landerveen, en idem een in een pand te Zwammerdam, voorstellende het wapen van Oudshoorn, welks bezit hij voor onze ge meente en haar historie .van groot belang acht, alsmede bij verkrijging in eigendom het geven van een waardige plaats. Hierna sluiting. ALKEMADE. Eindles Alg. Tuinbouwcursus, In de St. Ignatiusschool had, in tegen woordigheid van den rijkstuinbouwconsu lent" ir. Van def Hrim Pli den vice-praeses der St. Josephgezell.rrver kap. Vön Fisenne de eindles plaats van don 2-jarigen alg. tuinbouwcursus, die aanving met 32 leerlin gen en eindigde met 24 leerlingen. Na een toespraak van het hoofd van den cursus, gaf de heer De Jong van Oegstgeest een exami- neerende eindles in groententeelt en sier teelt, waarna de leerlingen door het hoofd van den cursus, den heer L. G, C. de Jong getoetst werden op plantkunde, gTond-ken- nis, natuur- en scheikunde. Aan 22 van de 24 leerlingen werd een diploma uitgereikt, waarvan 14 met vrucht, 5 met veel vrucht en 3 met zeer veel vrucht. Hierna reikte ir. Van der Helm de diplo ma's uit, terwijl ook kapelaan Von Fisenne en de voorzitter van den L.T.B. de heer Jac. de' Jong reeds nog het woord voerden. Tot voorzitter van het Aüg. Burgerlijk Armbestuur van Alkemade ls benoemd de heer P. Krispijn, te Oudewetering, tot dus ver 2de voorzitter. Tot tweede voorzitter is benoemd de heer P. C. Vesseur, eveneens te Oude-Wetering. Deze mutaties houden ver band met de ontslagneming van wijlen den heer J. N. Los. RIJPWETERING. Sluitingsavond van den Handels- avondcursus. In café „De Vergulde Vos" had de slui tingsavond plaats van den handelsavond cursus, welke stond onder leiding van den heer H. M, Verhuist uit Leiden. Na een openingswoord door den waarn. voorzitter der commissie van toezicht, den heer J. Th. Juffermans, dankte de heer Verhuist de commissie van toezicht, de leeraren en cur sisten, die allen er toe bijdroegen, dat aan een zoo groot aantal het diploma zelfs 3 met lof kon worden uitgereikt. Pastoor Linthorst reikte dan de diploma's uit, zulks uit naam van pastoor Kwakman, die wegens ongesteldheid niet tegenwoordig toon zijn. Aan de drie geslaagden met lof werd naast het diploma nog een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid uitgereikt. Mr. D. A. Holtz, leeraar aan de R.K. H.B.S. te Leiden en de heer Opdam, eveneens leeraar van den gegeven cursus, voerden eveneens het woord. Namens de cursisten bood de heer Meijer beiden leeraren bloemen en een stof felijk blijk van erkentelijkheid aan. De heer Verhulst sprak een sluitingswoord. De heer v. d. Jagt uit Ter Aar verraste allen met een handig boekje, getiteld: „Wetenschap ln zakformaat". ORGEL en PIANO contant gevraagd. Fr. br. met duidelijke omschrijving en prijs aan 't Woonhuis, Vierhoutenstraat 61, Den Haag. GOEDERENBEURS Burchtsteeg 4. N. Beesten markt 79. (Veemarkt) Telef. 24013, koopt steeds contant inboedels, for nuizen, kachels, haarden, mangels, gewichten bas cules, brandkasten, enz. Vraagt Inlichtingen. Van ouds adres: A. J. HART- WUK, Telef 24013. Ook taxeeren. herstellen. MELKWIJKJE of melkzaak te koop ge vraagd, liefst in Leiden. Brieven met opgaaf van omzet en prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 3043 k. Foto- en ver gT. toestel Ter overname gevraagd foto- en vergrotingstoestel, eventueel alleen vergro tingstoestel. Brieven Bur. v. d. Blad onder No, 294C k. ENCYCLOPAEDIE Gevraagd een complete Winkler Prins encycl. Tevens romans, kinder boeken en postzegelalbums te koop gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3064 k. PERZ. TAPIJTEN en kleedjes te koop ge vraagd, ln diverse maten, van particulier, Aanb. Bur. van dit Blad onder No. 2539 k. MEUBELEN gebruikt, doch in goeden staat te koop gevraagd, door echtpaar, vast werk. op wekeliiksche afbetaling van f.4 a f,5. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2902 k. LEDIKANTEN Twee lpers. ledikanten m. matrassen te koop gevr., ln goeden staat. Brieven onder No 80 aan W. VAN BEELEN Czn., agent v, d. Blad te Katwyk a, d. Rijn SLEEPERSWAGEN te koop gevraagd, ln goe den staat, liefst op lucht banden, Brieven onder let ter V aan W. v. BEELEN Czn,, Kerkstraat 17, Kat wijk a. d. Rijn. WIJ BETALEN de hoogste waarde voor lompen, papier en metalen en alle opruimingsgoede ren. Alles wordt kosteloos afgehaald. P. J. DE NOBEL Mare 29 a. WATERSPORT Te hviur gevr. op de Kaag voor de maanden Juli en Aug. woonschip voor 4 personen. Brioven mot op gave van ligging en_ prijs aan Jachthaven H/ HAARSMA RIJLAARZEN Te koop gevraagd: een paar rijlaarzen maat 41 of 42, door C. DE MOOY, Oegstgeesterweg 74, Rijns burg. SCHRIJFMACHINE te koop gevraagd, in goe den staat. Aanbiedingen met prijf aan het Bur. V. d. Blad ona^r No. 3271b, HANGKAST Ter overname gevraagd ln goeden staat verkeerendc hangkast, brieven m. prijs opgave aau het Bui*, v, d. Blad onder No. 32Glk. WERKPLAATS Te huur gevraagdeen ruime werkplaats, liefst centrum stad, Aanbiedin gen bij: J. DIETZ, Galge- water 19, Leiden, Telefoon 22565. Moderne kinderwagen te koop gevraagd, Brieven met prijs en kleur aan den agent H MENS, Havenstr, 48, Noord wij kerhout. WIE TE KOOP HEEFT l-of 2-Jarig radiotoestel, goede harmonika electrl- sche gramofoon, koffer- gramofoon, platen, enz., zendt bericht of vervoeg u ermede: Janvossensteeg 41 te Leiden. Dan ontvangt u de hoogste waarde. KINDERWAGEN of wandelwagentje alsme de een kinderstoel te koop gevraagd. Brieven m. uiter ste prijs aan het Bur. 1. d. Blad onder No. 3148k. Tweeling vouwwagen te koop gevraagd. Doezastraat 22. TEELLAND In of om Rijnsburg teel- la.nd te h.uür gevraagd voor veevoeder (bieten). Wed. P. GLASBERGEN," Moleneinde 36, Rijnsburg. PIANO te koop gevraagd. Brieven met opgaaf van prijs en kleur aan het Bur. v. d. Blad onder No, 3216k, Box kinderstoel ledik. Gevraagd een ln goeden staat verkeerende box, kinderstoel en ledikantje. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6000k. Oude gramofoonplaten Om onze enorme platen- voorraad op peil te hou den, zijn w(j verplicht oude gramofoonplaten ln te leveren. Verkoop dit materiaal dus niet aan op- koopers of 2de b, zaken. Wij geven bovendien de hoogste waarde. L. VAN GEELEN, Haar- lemmerstr.. 56 Telef. 20593 t.o, Rex-Theater. WANDELWAGENTJE ter overname gevraagd, 'béd onderhouden, liefst met verstelb,duwer. firieven Bur, v. cl. Blad onder No, 3107k, TENNISRACKET gevraagd ln goeden staat. Aan hetzelfde adres ge vraagd klein, zeilbootje, goed onderh. en zeilklaar. Brieven met prijsopgaaf aan het Bur. van dit Blad onder No 3221k, AUTOSTEP te koop gevraagd op lucht banden in goeden staat zijnde. J. Th. WURZER. Morschwejr 149, Tél. 25786 WANDELWAGENTJE Ter overname gevraagd een in goeden staat ver- keerend modern wandel wagentje. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 3169k, VLOERKLEED te koop gevraagd, 3V2 x 4i/2, niet kleiner. Moet be slist goed zijn. Adres: Haven 17. POSTZEGELS Te koob gevr. kleine of groote verz. postzegels, al bums en boeken, Leesblbl, „Den Burcht", Burgsteeg 3. Iedere gewenschtè Belijdenis tekst kunnen wij desgewenscht in 1 dag af leveren. Daarvoor is uw aangewezen adres: Lijsten makerij ;,Dc Concurrent", Haarlemmerst? 72, tégen over Vrouwehstcégy -"Tele*. 22918, BOEKHOUDEN 241 geslaagden voor de examens „Handelskennis L. O." „Federatie (Mer- curius)Vereeniging van Leeraren". Condities f. 6.- p mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN, Kamerllngh Onneslaan 15 (Kerkplein) Lelden, Tel. 22811. Inrich ten. bijhouden controlee ren. adviezen NAAIMACHINES Wij leveren u nog steeds uit de oudö voorraad Handmachines en salon- meubels. Néerlandia, Knoch, Anker salonmeu bels, eiken ln kokerschuit en ringspoel. Het van ouds bekende reparatie-adres: v.h. WESTDORP en Co., Morschstraat 11. RUIGE MEST Te koop een beste staal ruige' mest. Te bevragen bij L, DE VOGEL, RlJndiJk- straat No. 8, Leiden. Een veeren matrasstel feeft een ideale ligging -pers, compleet gevuld met 1 a vecren, Nu nog f.65.—. Haast uil Matrassenfabriek ..Kleine" Stationsweg 47 a (ingang Elax), Telef. 26738. DIRECT AF FABRIEK koopt u het goedkoopst uw matrassen. Nog beperkten voorraad ln oude kwalitei ten tegen oude- prijzen Matrassenfabriek „Klclno" Stationsweg 47 a (ingang El tax) .Telef. 25738, Twee woonschepen te koop, lang 14 M. bij 3 M„ één van 13 M. b(J 2.75 M. Prijs f. 2.000.— p. stuk Dit zijn zeer geriefelijke woonschepen. Te bevr.: J. RIJNBENDE, Stations weg 10, Telef. 20689. KONIJNEN Te koop wegens vo^derge- brek 18 halfwassen. 3 ka nariemannen en poppen, 1 krielhaantje, zw.b., bij: WISOHMEYER, Valken- burgerweg 4, Rijnéburg. 1 AMEUBLEMENT te koop, bestaande uit: 2 fauteuils, 4 stoelen, eiken tafeltje en theekastje. Prijs f.30.—. Driftstraat 100 Lelden. Boekenkast glas in lood Gesloten boekenkast met glas ln lood, eiken pracht kabinet, staande mooie klok, ruststoel, geheel uit- schulfbaar: stilletje, tand artsstoel, spiegelkasten. KOOREMAN. 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. Maarsmansst. WASPEEN Te koop; pl.m. 400 balen waschpeen. Te bevragen: C. DE MOOY Wzn., Oegstgeesterweg 17, Rijns- burg. RADIO Te koop: een prima radio toestel met electro dyn. luidspreker on bjjbehoo- rendc eiken kast. Brioven Bur. v, d, Blad onder No. 2819k. ARCHIMEDES aanhangmotor aangeboden Practlsch nog ongebruikt. Lorentzkado 53, Tel. 25278 VASTE WASTAFEL 63 x 46 c.M. met marmer spatstuk en verchroomd garnituur, gdheel compl. f. 27.60. A. V. BRERO, Erkend gas- en waterflt- ter. Hooge Morschweg 38. Telef. 24989. BIJWERKEN van leerlingen t/m 3e klas H.B.S.toezicht op huls- werk door Officier n. a. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 3057k. AM. ORGEL Te koop mooi Am. orgel met 16 registers en harp, pracht toon en kast, 3% spel. Prijs f. 105. Burg. Vernódepark 51, te Voorschoten. RIJWIELEN Hcerenrljwiel, compleet m. kettlngk. jasbeschermer, lamp, achterlicht, bagago- dragor cn slot, met prima banden f.29.DamesrlJ- wlel compl. met kast, enz. f.25.Te bevragen: Hcercnsteeg 33, vóór 8 uur 30. EEN DRUM te koop, geheel compleet, zoo goed als nieuw, we gens omstandigheden. Te bevragen: Pres. Stoijnstraat 27, 's avonds na 7 uur. GROENTEZADEN De grootste opbrengst van uw tuin heeft u slechts, als u*de zaden haalt bh: VLIELAND's Zaadhandel, Nieuwe R(jn 60. Dagelijks verse bloemkoolplantcn. Diverse soorten kunst meststoffen voor aardap pelen, groenten en gazons Prima Studieviool aangeboden met kist, fou- draal, standaard en ver dere bijbehooren. Te be zichtigen 's avonds na half zeven: Burgersdljkstraat 14 Katwijk aan Zee. HITTESLEEPER Te koop: een nieuwe hit- of paardensleopor op Col- llngassen. voor billijken prijs. Bevragen: R. DIJK, Hazerswoude, A 130, SCHRIJFBUREAU Te koop aangeboden: groot schrijfbureau, mahonie, br. 90 c.M., lang 1,56 M. met inschuifbaar blad, gekost hébben f. 100.- nu voor f.60.Te zien en te be vragen: Haarlemmerstr. 29 Telef. 22197. Monsters Byouterieën Steeds nieuwe restanten tegen de bekende lage prijzen. VAN ROS8UM CHATTEL, Vrouwenkerk- koorstraat 1 (t.o. Vrouwen Inkoop extra hoo ge prijzen voor oud goud zilver, sieraden en antiek. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7