LEBDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 2 April 1941 Welke bon is geldig? Duitsch weermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht Uit de Omstreken Opgave van 2 April Heden laatste dag: Boter en vet Brood en bloem Eieren Grutterswaren Honden en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren IM UTÏERCN^j Marius Heynes o BEURSOVERZICHT Zeep Uit de Rijnstreek MARKT fr, Het opperbevel der Duitsche -weermacht maakt bekend: Pantserstrijdkrachten van liet Duitsche Afrika-corps. hebben op 31 Maart tijdens een gewelddadige verkenping in Noord' Afrika in samenwerking met het Duitsche en Italiaansche luchtwapen een vooruitge' schoven steunpunt en een versterkte stel ling van den vijand ingenomen. Er werden gevangenen gemaakt en talrijke Britsche gepantserde verkenningswagens en auto's werden bij den strijd op den grond en door luchtaanvallen vernield. De vijand trok zich ijlings op Agedabia terug. De eigen verlie zen zijn gering, j Een'duikboot heeft in het Noorden van den Atlantlschen Oceaan onder bevel van It. ter zee eerste klasse Herbert Schulze, vijf vijandelijke, in convooi varende sche pen met te zamen 35.300 b.r.t in den grond geboord. Verwacht kan worden, dat. nog een groot stoomschip is getorpedeerd, Vliegtuigen van een gevechtseskader on der leiding van majoor Ulbricht hebben zes groote tankschepen met in totaal 42.000 b r.t. aan den ingang van het kanaal St. George vernietigd. Een groep van dezelfde formatie, onder leiding van den eersten luitenant Muenz, heeft een vliegveld aan de Britsche Zuidkust aangevallen met groot succes. Hierbij werden voltreffers ge plaatst ln hangars en schuilkelders, terwijl 24 vliegtuigen op den grond stellig werden vernield. Verdere bomaanvallen waren ge richt op vliegvelden, op Newquay en op de Midlands, De vijand is overdag noch 's nachts het rijksgebied binnengevlogen. Het Italiaansche weermachtsbericht no. 299 luidt: Aan het Gcieksche front niets van belang te melden. Noord-Afrika: Italiaansche en Duitsche gemechaniseerde troepen hebben, na den' vijandelijfcen weerstand te hebben gebro ken, Marsa Brega in Cyrenaica bezet. Onze vliegtuigen hebben vijandelijke schepen gebombardeerd, waarbij er één tot zinken werd gebracht in de haven van Benghazi. Oost-Afrika: De verdediging onzer troe pen tegen sterkere vijandelijke strijd krachten is gisteren voortgezet, zoowel aan het Noordelijke front als ln de zone van de rivier Au ach. Onze luchtmacht ln Oost- Afrika heeft twee vliegtuigen van het type Hurricane en twee vijandelijke bombarde mentsvliegtuigen neergeschoten. t LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Strampraad geb. van der Hey- den Z. H. G, van den Berg geb. Hoogeveên Z. A. M. G. van der Plas geb. de Boer Z. A. Verhagen geb. van Leeuwen, Z. P. van der Veen geb. Nieuwpoort, Z, Th. van der Zon geb. Lelieveld Z. A. van Santen geb. Over- devest D. E. M. Koese geb. Roos, 2 D. Ondertrouw^: J. W. van Uffelen en J. M. Le lieveld J. Hellemoris 'en M. in 't Veen. Getrouwd: D. J. Batenburg en A. van Mul- lem. Overleden: G Kraan m.. 4 jr. H. de Vries 84 jr OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Martine Hendrika dr. van W. S. A. Colenbrander en J. E. Themann Cornelia dr. van M. de Mooij en C. E. van de Velde Ge- rardus Jacobus z. van" G. J. Hoogervorst en M. P. v. d. Berg Paulus Jan zn. van P. C. J. Voogdt en A. Knappert Reneé Sarina Marie Louise dr. van G. A. Kater en S. M. Schouten Janny dr. van C. A. Zandbergen en M. van Egmond, Overleden: J. M. Dagnlaux 57 Jr. M. H. C. van der Nagel 69 jr. M. M, E. Bouma Nieu- wenhuis geb. Oppelaar 75 jr. I, van de Velde 77 jr. Ondetrouwd: N. S. Onderwater en M. C. Juf fermans H, A. van Zuijlen en J. Jungerius J. F. L. Fontein en A. M. Velds S. L. Speijer en H, A, van Hartevelt. VALKENBURG. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER DE WILDE. Als secretaris der gemeente. Op sobere wijze is het feit herdacht, dat burgemeester de Wilde 25 jaar secretaris was van onze gemeente. Om 6 uur werd de burgemeester per auto van zijn woning gehaald met zijn echtge- noote en twee dochters. Op het bordes van het Gemeentehuis werden mevr. de Wilde bloemen aangeboden, door de twee doch tertjes van den veldwachter Rous. Nadat de burgemeester in de Raadszaal waarin vele bloemstukken van vereenigin- gen en particulieren prijkten geleid was, heette weth. Bol de raadsleden met hun echtgenooten, .het gemeente-personeel, ds. Veldkamp en andere genoodigden welkom, Daarna las hij een gedeelte voor van de notulen van 24 Maart 1916 waarin de secre taris-benoeming gememoreerd werd. JAPAN EN HET PACT VAN DRIE. De „Vereeniging "tot tenuitvoerlegging van het driemogendhed'enverdrag" heeft te Tokio een massavergadering gehouden, die werd bijgewoond door talrijke vertegen woordigers van regeering, weermacht en hoogescholen, leden der nationale partijen en jeugdorganisaties. Ook de diplomatieke vertegenwoordigers der spilmogendheden waren aanwezig. De drie Japansche spre kers en de Duitsche zaakgelastigde, Boltze, die over het doel van het verdrag spraken, oogstten stormaohtigen bijval, toen zij tegenover Engeland en de-vijanden der spil mogendheden een onverbrekelijke strijdge meenschap eischten(D.N.B (Nadruk verboden) Vleesch- en Vleesch- warenbon nr. 8. BOTERBON nr. 9 (t.m. 6 April) BOTERBON nr. 10 (tot en met 13 April) 250 gr. boter. VETBON nr. 9 (t,m. 6 April) 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet. VETBON nr. 10 (tot en met 13 April) 250 graan boter of margarine. BROODBON nr. 9 (tol. 6 April; 31 Maart— 7 April niet ln restaurants, e.d.) BROODBON nr. 10: (tot en met 13 April; 714 April niet in restaurants, e.d.) 100 gram brood of 1 rantsoen gebak BEOEMKAARTBON nr. 6 (to, 20 April) 50 gram brood of rantsoen gebak of 35 gr. tarwemeel, tarwebloem, rogge meel. roggebloem of zelfrijzend bakmeel BON nr. 92 (t.m. 6 April; 31 Maart- tot 7 April niet in restaurants, e.d.) BON nr. 83 (tot en met 13 April; 714 April niet in restaruants, e.d.) 1 ei. BON nr. 7 (t.m. 20 April): 250 gr havermout havervlokken, haver- bloem aardappefmeelvlokken gort gort- mout of grotten Bon nr. 8 (t.m, 20 April): 250 er gori srortmout of grutten. BON nr. 9 (to. 20 April): 100 gr vermicelli macaroni of spaghetti BON nr. 10 (to 20 April): 100 gr maïzena griesmeel sago aard appelmeel, stijfsel (geep glansstij fsel) of een hoeveelheid puddingpoeder welke 100 gr zetmeel bevat BON Nr. 19 (to. 20 April) 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijstgries of grattenmeel. Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. BON Nr. 8 (speciale kaart) (t/m. 30 April): l'/i K.G. katten- of 3—10 K.G. honden- brood. BONNEN nr. 61 en 71 (t.m. 6 April): BONNEN nr. 62 én 72 (t.m. 20 April): elke bon 100 gram kaas BON nr. 18 (to. 27 April): 125 gram koffie of 250 gr. koffiesurro- gaat of 50 gram thee. BON nr, 9 (t.m. 20 April): uitsluitend voor kookdoeielnden. BON nr. 17: (to. 13 April) 1000 gram suiker VLEESCHBON nr. 8 (t.m. 2 April) VLEESCHBON nr. 10 (t/m. 13 April) 100 gram vleesch tnciusiei oeen of vleeschwaren VLEESCHWARENBON nr. 8 (t.m. 2 April) VLEESCHWARENBON nr. 10 (t/m 13 April) 13 April) 75 gram gerookt of gekookt varkens- rund- of kalfsvleesch of gerookte worst 100 gr gekookte worst, 125 gr. lever worst of 150 <rr bloedworst. Spr. memoreerde vervolgens, hoe vele plaatsgenooten den heer de Wilde om raad vroegen en hoe hij steeds klaar stond, om hen naar beste weten te helpen. Nooit was hem iets te veel! Een ieder vond bij hem een geopend oor. U was, aldus spr. niet de ambtenaar die dacht, dat het volk er voor hem was, maar gij hebt steeds getoond, er te zijn voor het volk. Hierdoor hebt gij de harten der Valkenburgers gewon nen, iets dat niet zoo gemakkelijk gaat! Vervolgens memoreerde spr. de drukke werkzaamheden, den grooten werklust en noemde het personeel gelukkig onder zoo'n humanen chef te mogen arbeiden. Spr. hoopte, dat de heer de Wilde nog vele jaren als secretaris en burgemeester de kracht van God mag oritvangen, om Valkenburg te regeeren en te dienen. De heer de Nies bood burgemeester de Wilde een stoffelijk blijk van waardeering aan namens den raad en uitte-daarbij in hartelijke woorden de gevoelens van den raad. Namens het gemeente-personeel sprak de heer v. Haarlem zijn beste wenschen uit. Spr. gewaagde van de jarenlange samen werking, welke vele banden van persoon lijke vriendschap gelegd hadden vooral in de droeve dagen, die spr. verleden jaar meemaakte, waarna hij namens het per soneel een cadeau aanbood De heer v. d. Berg, hoofd der school wenschte den burgemeester geluk namens de jeugd van Valkenburg. Ds. Veldkamp gewaagde van de humani teit, den werklust en ijver van den burge meester en betrok ook de echtgenoote van den burgemeester in de hulde. Spr. hoopte, dat Valkenburg nog jaren door den burgemeester bestuurd mag wor den; daartoe helpe U God. Van 8 tot 9 uur bestond er voor verschil lende vereenigingen gelegenheid, om den burgemeester te compllmenteeren. Om 8 uur hadden zich vele afgevaardigden van diverse vereenigingen in het raadhuis op gesteld. Ds. Veldkamp wenschte burge meester en mevrouw de Wilde nogmaals geluk, thans namens de 26 vereenigingen, welke de gemeente telt, waarna hij namens de vereenigingen, vertegenwoordigende de burgerij der gemeente, een fauteuil met oorkonde aanbood. Nadat de burgemeester het een en ander gememoreerd had uit zijn ambtsperiode, dankte spr. diep geroerd voor de zeer vele blijken van belangstelling en allen, die hadden mede gewerkt om dezen dag voor hém tot een onvergetelijke te maken! Hij hoopte, dat God herri nog vele jaren de kracht en den lust mag geven om te arbei den in het belang en voor het welzijn der gemeente, waarna weth. Bol de vergade ring sloot. VOORSCHOTEN. Opbrengst en uitkeerihg „Winterhulp". De laatste huislijstcollectc voor „Winterhulp" heeft in deze gemeente f. 304,40 opgebracht. Thans heeft de burgemeester bonnen, ter waarde van f1500 ontvangen ter uitreiking aan behoeftige gezinnen. In het water gevallen. Nabij een sloot in het Burgemeester Vernède- park speelden kinderen, toen plotseling de 4-jarlge G. M. in het water viel en, zooals hij later vertelde, wel 4 maal onder was geweest. De heer K. heeft den jeugdige drenkeling van een wissen dood gered, door hem uit de sloot te halen. Dr, H. J. Keegstra kon gelukkig, geen nadee- lige gevolgen constateeren. Gevonden voorwerpen. Een kinderwantje, distributiestamkaart, een boomstam, een wantje (bruin), een regenkapje, een paar blauwe sierveters, een tasch met in houd (kruikje en broodtrommeltje), een roode muts, een paar kinderwantjes (groen mei bruine rand), een jongenspakje. Inlichtingen bij de politie. IN „PRO ARTE". Marius Heynes -woont in een aardig lan delijk huis aan de Kaag. Aan de Kaag- plassen heeft hij dan ook sinds vele jaren zijn hart verpand en het kon slechter. On uitputtelijk in aantal zijn er de schilder achtige hoekjes, die ten overvloede bij morgen-, middag- of avondlicht en in de verschillende jaargetijden steeds weer an ders verschijnen voor het gevoelig oog en gemoed. Een Kaagschilder behoeft nooit in •herhaling te vervallen, hetgeen Heynes dan ook niet doet. Hij heeft zijn éigen sterk persoonlijke visie, en, ofschoon hij sterke kleuren, en desnoods tegenstellingen er van niet vreest, een fijn gevoel voor het color iet van 't Kaaglandschap zooals hij het ziet. Hij houdt van licht en kleur en weet in zijn opaliseerende luchten een weelde van fijne tintelende tonen aan te. brengen. Het water van zijn Kaagstmkken reflec teert de luchten, waarin soms minder wol ken zijn geschilderd dan de fijne glanzen van een met licht gedrenkten uiterst ijlen nevel. Ge ziet hoe meesterlijk hij langs de zoo men de doode rietpluimen schildert, waar in de zon allerlei kleuren toovert. Dan weer ziet ge stukken, waarbij de oeverzoom ge vuld is met een overvloedige vegetatie van goudgele dotters. Ik zal al die werken niet afzonderlijk noemen. Er zijn er ook een paar waar de winter zijn sneeuwkleed over de oevers heeft uitgespreid en ge voelt de fijne tinte ling van de kou over den plas gaan. Ook denk ik aan de fijne vibratie zijner luchten in een' paar andere sneeuwge- zichten. Afzonderlijk moet ik melding maken van eenige werken, waarop waterlelies voorko men, de bloem, die in zijn geheimzinnige pracht tusschen de'groote groene bladeren op het watér drijft en het pogen om de diepe spiegeling van dat water te vertolken. Wel zeer mooi is het stuik met de roode nymphea's. Dit alles getuigt, van gedegen vakmanschap en een dichterlijke visie. Éen enkele maal, b.v. in het stuk met de zonne bloemen, treft ons in de compositie iets on rustigs. Heynes heeft ook aan de kust van Bre- tagne geschilderd. Men ziet hier de rotsen uit het water oprijzen. De> lichtwerking over de rotsen, over de zee en de ondiepten der zee is hier nauwkeurig bestudeerd. Toch is en blijft het Kaaggezicht de sterkste uit drukking van zijn kunstenaarschap. Laten we het op prijs stellen, dat deze rasechte Hollander juist aan ons landseigen land schapschool! zoo voortreffelijk zijn lyrische bewogenheid uit. NIEUWE COMPOSITIE VAN COR DE GROOT. Eerste uitvoering t£ Leiden. Onze bekende Nederlandsche pianist én componist Cor de Groot heeft zoo juist een nieuwe compositie voltooid en wel een con cert voor fluit en orkest. De allereerste uit voering van dit werk zal plaats vinden op 20 April a.s. te Leiden door het Residentie orkest onder leiding van den componist. De solist is Jan Prins aan wien het concert is 'opgedragen. BON nr. 20 (t/m. 27 April) 150 gr. toiletzeep (nieuwe samenstel ling). 120 gr huishoudzeep. 150 gr, zachte zeep, vervaardigd nd 1 Jan. '41 of 200 gram zachte zeep van vóör 1 Januari '41, 300 gr zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder ot 600 gr. waschpoe- der, 125 gr zeepvlokken 250 gr zelf werkende waschmtddelen ol 200 gr vloeibare zeep Goed voor het wasschen van 20 K.G droog waschgoed BON nr. 117 (apart verstrekte bon) (t.m. 30 April): 50 gram -cbeerzcen 1 tube scheercrème of 1 pot scheerzeep. WARMOND. Inbraak in Distributiebureau. In het distributiebureau alhier hebben dieven zich door verbreking van een ruit toegang verschaft. Hoewel een groote ra vage is aangericht, was de buit zeer ge ring, daar de kaarten etc. opgeborgen wa ren in een kluis; geld was niet aanwezig. Enkele kaarten en bonnen worden vermist. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, Tot voorzitter der commissie tot wering van schoolverzuim alhier is benoemd prof. J, H, Nickel, directeur van het RJK. Philosophicum te dezer plaatse en tot secretaris dezer com missie de neer H. L. van Delft, gemeente-secre taris. ZEVENHOVEN. Vergadering Wit-Gele Kruis. Tijdens de jaarvergadering van het Wit- Gele Kruis bleek dat de Wijkzuster 277 zie kenbezoeken en 319 zuigelingen in behan deling heeft gehad. De penningmeesteres had In kas f. 220.34. Herkozen zijn tot be stuursleden de heeren G. v. Rossenberg en P. J. de Groot. Gekozen is tot .secretaresse mej. M. v. Pulpen, in de plaats van mevr. Bocxe, welke bedankte. In de jaarvergadering der Chr. Jongel. Ver. „Zljt getrouw", bleek uit het finan- cieele verslag, dat het kassaldo bedroeg f. 27.45. AARLANDERVEEN. Voor het diploma auto-hersteller der Ambachtsschool te Gouda slaagden onze plaatsgenooten G. E. van Aken, W. van Bemmel. Voor het diploma electrlclen slaagde A. Schüller, Bevorderd werden tot de tweede klas der af deeling auto-herstel ler. O van Bemmel, C. Lok, J. van Vliet, A. v. d. Klein. ALPHEN. Het nieuwe telefoongebouw. De aannemersfirma gebrs. den Ouden heeft een aanvang gemaakt met de voorbe reiding van den bouw van het nieuwe tele foongebouw noodig voor de automatiseering dat zal verrijzen aan de Wilhelminastraat in de omgeving van de Laatste Stuiver. De politie heeft aangehouden een 11- jarig meisje, dat .zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een damestasch uit een rijwieltasch waarin zich een portemonnale met geld bevond. Een groot deel van het geld bleek te zijn verdwenen. Geslaagd te Amsterdam voor de Akte N 8 (Nijverheidsonderwijs) de dames J. Gesman en M. Booy belden alhier. BOSKOOP. Bestriding; van wandgedierte. Ter bestriding van wandgedierte hebben B. en W. bepalingen vastgesteld, waarin o.m. is bepaald, dat het een verhuurder en huurder, verboden is een huls te verhuren en te betrekken wannéér huis en meubelen, niet gedekt zijn door een verklaring, dat in het huis en meubelen geen wandgedierte ls aangetroffen. Als deskundige is door B. en W. erkend de heer H, 't Hart alhier. NIEUWKOOP. Op Goeden Vrijdagmorgen te 10 uur zal, evenals vorige jaren in de Dorpskerk éen liturgische Wijdingsdienst worden ge houden. Behalve een korte meditatie zullen de verschillende gedeelten van het lijdens evangelie worden gelezen, afgewisseld door koorzang en gemeentezang. Het kerkkoor onder leiding van mej. R. H. Dewald te Den Haag en een jongenskoor onder leiding van den organist vepleenen medewerking. NIEUWVEEN. De Verhuurdersbond hield ln Hotel Schreu- der een ledenvergadering. De voorzitter de heer Abr. van Zcest herdacht den overleden voorzit ter den heer C„ de Vries en den overleden se- sret&ris den heer Chr. v. d. Berg. Als bestuursleden werden gekozen de heeren C. van Dijk en H. "W. Nout Het bestuur bestaat thans uit: Abr. v. Zoestl, voorzitter; H. W. Nout. secretaris en de heeren J. Kv/akkenbos. J. v. d. Laan, P. van Ankeren. K. J. M. Speet en C. van Dijk - Dinsdag 8 April a.s. zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting, ten huize van dr. B. Nout des voormiddags van 3—9 uur. WADDINXVEEN. Onze plaatsgenoote mej, A. de Jong slaagde voor het diploma leerares coupeuse I en mej. R. Ulté voor costumière. AMSTERDAM, 2 April. De verwachtingen, dat de nieuwe devie- zenregeling een hausse beweging op de effectenbeurs zou kunnen veroorzaken, zijn heden volkomen bewaarheid geworden. Vandaag liep een golf van aankooporders •over de markt en het resultaat hiervan was dat op de locale aandeelenmarkt bi) de opening aanzienlijk hoogere prijzen werden besteed. In vrijwel alle rubrieken ontstond een levendlgcaffaire. Het zeer hooge koers- peil lokte echter eenig aanbod uit en reeds spoedig ging een groot gedeelte van de aan vankelijk verkregen koerswinsten verloren. Dit beteekende wel niet dat de innerlijke markttendenz was veranderd, maar de reactie die zich voltrok, moest ln hoofd zaak worden beschouwd als van technl- schen aard. De koersschommelingen, die werden mee gemaakt, waren trouwens zeer groot en de markt had een bewogen voorkomen. Een goed voorbeeld van de beursontwikkeling werd gegeven door de toonaangevende aan- deelen. H.V.A.'s werden een dertigtal punten boven het vorige slot ingezet en werden af gedaan tegen 495"/». Middenbeurs daalde de koers een twintig-tal punten tot 475%,doch vervolgens trad weer een verbetering in tot omstreeks 485%. Vorstenlanden werden me de belangrijk hocger afgedaan, terwijl ook diverse outsiders onder de suikerfondsen een een belangrijke koerswinst konden boeken. Ook op de Ruibbermarlct liet men zioh niet onbetuigd. Amsterdam Rubbers golden bij de opening een 15-tal punten hooger en waren 312%. Hier trad een reactie in tot niet ver van 300 maar nadien volgde een verbetering. Van de Tabaksaandeelen waren de Suma- tra-soorten over de geheele linie hooger, in het bijzonder Oude Deli's. De fluctuaties waren hier minder markant en hoewel de topprijzen niet gehandhaafd bleven, res teerden toch nog behoorlijke koerswinsten. In Olies ging het levendig toe. Het toon aangevende petroleumaamdeel opende een 25-tal punten boven den vorlgen topprijs. Daarna zakte het in tot 282%, -maar kon zich ook daarna redresseeren. Van de In- dustrieelen werden vooral Aku's druk ver handeld. De koersstijging was hier niet zoo teekenend als voor de verscheidene andere fondsen. De koers schommelde ln hoofd zaak tusschen 131'/.% en 127%, Unilevers openden willig op 140%, daalden tot 134, en gingen ten slotte weer wat naar boven. De Philips aandeelen zakten, na op 340% te zijn gedebuteerd, een kleinigheid in. Voor de minder courante Industrieelen bestond bijna uitsluitend vraag, terwijl daartegen over geen aanbod bestond. Dit had tot ge volg. dat in verscheidene gevallen belang rijk hooger noteeringen te voorschijn kwa men. Het zakenverkeer op de Scheepvaart markt was druk en vooral ging de aan dacht uit naar Scheepvaartunle's, Oude Vaarten, Oude Booten en Japanlijnen. Na vaste opening kon een terugslag wor den waargenomen, maar aan het einde van de rekening bleven ook hier koerswinsten over. Op de Amerikaansche markt ontwiikelde zich nogal wat affaire in de Staalaand'eelen, de Koperwaarden en de Spoorwegshares, In tegenstelling met de loeale markt bestond voor de Aimeri'kaanitjes een zwakke stem ming, daar de positie dezer fondsen ter 'beurze op het oogenblik anin of meer on zeker wordt geacht. Een drukke affaire ontstond op de be- legglngsmarkt. Van de Nederlandsche staatspapieren, die algemeen belangrijk hooger waren, gaven vooral de nieuwe 4 obligatiën zeer groote omzetten te aan schouwen. Bij den inzet werd gehandeld tegen 98 daarna kreeg het aanbod even de overhand en daalde de koers tot 97 5/16, doch vervolgens kon weer een flink herstel v/orden waargenomen. Ook de gestaffelde leening werd druk verhandeld en schommelde tusschen 90 3/8 en 91%. De obligatiën uit de andere jongere emissies waren algemeen hooger. De Oude Schuld werd belangrijk boven de vorige prij zen afgedaan. Ook de obligatiën Neder- landseh-Indië konden zich belangrijk verbe teren. Gemeentelijke en provinciale papie ren lagen vast ln de markt. Pandbrieven waren gevraagd, terwijl er vrijwel geen aanbod bestond, zoodat ook hier hoogere noteeringen tot stand kwa men. Voor de Duitsche fondsen kwam het he den niet tot affaire. Wel werden biedprij zen opgegeven en deze waren belangrijk boven de vorige noteeringen, n.l. voor de guldens obligatiën 100, voor de dollar obli gatiën 75, voor de in Engelsche ponden luidende obligatiën 62 en de in Zwitser- sche francs geldende stukken 86. Voor de in marken luidende obligatiën werden nog geen biedprijzen opgegeven, het geen verband hield met het feit, dat de omrekeningikoers voor de marken, die voor heen 60 cent per mark bedroeg, in over eenstemming zal worden gebracht met den voor het Duitsche ruilmiddel thans vasfcge- stelden prijs van 75.36. Prolongatie 2% OFFIOIKEtE valutakoersen DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke eD tel transacties). New York 1.88 3/16. 1.88 9/16; Brussel 30.11 |.17; Helsinki 3.81, 3.82; Stockholm 44.81, 44.90; Zürich 43.6 43.71. Bankpapier: New York 1.86141.90 1/4; Brussel 30,08, 30 20* Stockholm 44,76, 44.94; Zürich 43.59. 43.75. KATWIJK A. D. RIJN, 1 April Knolselderle Ai f. 12.50—13; Schorseneeren A f. 16.40—17; Roode kool f. 6.50—8; Gele Kool f.5.80—6 40' Spruitkool f.16—18; Uien f. 5.40—6; Waspeeri f. 1.20—1.30; Kroten 56—68 ct. LEIDSCHENDAM, 31 Maart Kropsla le srt. f 1/10,50; idem 2e srt. f. 4.50—9.00; Stoofsla f.18— f.24; Spinazie per 4 k.g. f. 0.76—1.08; Radijs f. 3.-30—4.40. RIJNSBURG, 1 April Groentenveiling Roode kool f.8; Gele Kool f. 6.80; Boerenkool f. 2.50—4; Knolrapen f. 2.30—2.70; Brusselsch Lof f.8—15; Spinazie f.24 per 100 k.g. Kroten 74 ct,; Uien f.1—1.20; Waschpeen f 1.402.25 per kist. RIJNSBURG, 1 April Bloemenveiling; Tulpen: Rijzende Zon 3842; Grand Due 36— 40; Bastigon 3436; Copland 32—36: Van der Hoeff 32—t36; Peach Blossom 2832; Electra 32—36; Theeroos 32—34; Murillo 26—28; Titiaan 28—32; Gele Prins 26—30; Le Nótre 28—32; Car rara 30—32; Prins van Oostenrijk 2428; Sinoba 26—28; Couronne d'or 24—30; Cramoisle brlllanfc 18—222; Prosperity 22—24; Moore 20—24.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3