LICHTFABRIEKEN LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 1 April (941 «*3^ maikt A. LEPELAAR, Haven 34, Tel. 20957 Hoe denkt U er over? Permanent Wave v.af 250 RIEK ZEVENTER ALLEEN RECHTZAKEN Nee Mevrouw PROVINCIALE PUBLICATIE PROVINCIALE PUBLICATIE Steenstraat 57A - Tel. 20477, ct. Bedrijfsbemiddelctar voor de Metaalindustrie b. Bedrïjfsbemiddelaar voor den Land- en Tuinbouw Uitgereikt werd het diploma voor vak teekenen timmerlieden aan H. v. d. Bos, W. Bons, J. Th. Dörnk Nieuwveen, D. T. Rijzinga, J. v. Wieringen, C. Wittebol en J. P. Vrolijk; voor vakteekenen metselaars J. Vonk, H. J. Vonk, H. J. Redegeld; voor vak teekenen schilders P. Vrisekoop, J. A. Zui- dam (machine- en constructieteekenen en id. voor machine en constructieteekenen aan R. Davelaar, T. J. v. Deuren, Z. Goed hart, J. H. Huisman. A. Lagendijk, P. W. v. Tol, P. v. d. Zwart en D. Hart; vakteeke nen electriciensP. C. Blom en autotech niek: K. v. d. Bijl. M. v. Muijen, T. C. Ro denburg en J. G. v. Zwieten; voorts werd een getuigschrift uitgereikt voor de ver- volgklasse voor hout- en marmerschilderen aan J. J. Koenekoop, A. L. v. Beusekom en D. C. Spek; id. voor vakteekenen tmmer- lieden aan H. Oudshoorn te Nieuwkonp. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Alphen a. d. Rijn. Aan hen die een werk stuk hadden vervaardigd voor de tentoon stelling of bijzonderen ijver hadden betoond werd tevens een blijk van waardeering toe gekend door het bestuur. De vervaardigde werkstukken trokken groote belangstelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Francina Albertha, d. van Th. C. Boesveld en Matje Mathilda Kabalt Marga- retha Gerarda Josephina, d. van G. J. Wijfje en Aafje Klijn Willem, z. van Matthijs Hoogen- dorp en Aaltje Luijendijk. Overleden Johannes Schouten, 69 jaar, ge huwd met Johanna Margaretha Wilhelmina Lausberg. Geboren: Gijsbert, Z. van Dirk Jan Boef en Jannetje Boer Theodora Elisabeth Maria, D, van Gerardus Meyer en Cornelia Maria van Deuzen Margrieta Pieternella, D. van Jacob van der Laan en Neeltje Schuilenburg. Ondertrouwd: Willem Griffioen 28 j en Jan- nigje Burggraaf 28 j. Theodorus'Heyneman 27 j. en Marijtje van 'tWout 31 j. Door de politie is tegen verschillende win keliers proces-verbaal opgemaakte wegens over treding van de prijsopdrij vingswet LEIMUIDEN. Opbrengst collecte „Winterhulp". De collecte voor ..Winterhulp" heeft op gebracht f. 78.47V2. Ondertrouwd: P. Kuperus 28 j. en E. Boonstra 29 j., wonende te Leeuwarden. Overleden: G. van der Pol, 74 j. ongeh. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Trudi Krjjna, D. van L. A. P. Stop pelenburg en A. Zaal Hendrika, D. van Jac. van Dam en M. Hoogerwerf Albertus, Z. van M. van Koert en A. M. Brouwer Theodora, D. van A. Borst en Th. Balvert. Ondertrouwd: L. Bodegraven 43 j. en M. N. van Gelderen 34 j. Overleden: Gijsbertus Zberveld 70 j., onge huwd Johannes Franciscus Douven 22 j., on gehuwd Klaas Ravensbergen 58 j.. weduw naar van J. Ouwersloot. RIJNZATERWOUDE. Opbrengst collecte „Winterhulp". De collecte voor „Winterhulp" heeft op gebracht f. 19.25. HAAGSCHE RECHTBANK. Rijwieldiefstal. Een slager uit Leiden had twee rijwiel diefstallen in Leiden gepleegd; op de Bees tenmarkt had hij de fietsen weg gehaald. Een ervan in Januari terwijl de ander in Februari volgde. Daarloor stond de slager nu terecht en hij bekende het feit. Hij be riep zich erop uit armoede te hebben ge handeld, doch de Officier vond dat toch gee nafdoend excuus. Hij vorderde acht maanden gevangenisstraf. Vonnis over 14 dagen. De vele veroordeelingen. Reeds vijftien maal was J. V. uit Leiden veroordeeld en nu stond hij weer terecht. Verdachte zou diefstal van vleesch hebben gepleegd. Dat was gebeurd in den laten avond van 4 Februari. Na den diefstal was het vleesch in een schuit verborgen ge houden en later weggehaald. Verdachte betoogde niet te hebben ge weten. dat er eigenlijk door hem diefstal werd gepleegd. Men had hem n.l. gezegd dat het vleesch gesmokkeld was, en daar om was hij met een kennis meegegaan. De officier vorderde tegen verdachte een jaar gevangenisstraf, zulks in verband met zijn vorige veroordeelingen. Het bewijs was er niet. Een chauffeur uit Leidschendam zou aan clandestiene slachterij hebben meegewerkt. Er zou een speciale schuur voor gehuurd zijn nabij Stompwijk, en de ambtenaren hadden dat in de gaten gekregen en deden daar een inval. Nu stond de chauffeur terecht, maar hij ontkende aan de slachterij te hebben mee- TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Josefina Maria, D. van J. J. Valen- tijn en W. Bouwmeester Barta Diena, D. van M. Lenting en P. C. de Blieck Gerardus An dreas, Z. van M. Lenting en P. C. de Blieck. Overleden: Anna de Boer 79 j., weduwe van J. van Blommestijn Suzanna Catharina Ap pels 68 j., echtgenoote van K. J. Huigen. Gehuwd: Pleter Kanimeraat 33 j. en Cornelia Suzanna Angenent 31 J. WOUBRUGGE. Overtreding prijsverordening. Wegens overtreding van de voorschriften betreffende de vastgestelde prijzen voor verkoop van lucifers, is door de politie te gen eén 6-tal winkeliers proces-verbaal op gemaakt. Ontvreemding van aardappelen. De veehouder de R. deed bij de politie aangifte van het feit. dat uit een hem toe- behoorende kuil met aardappelen eenige zakken met aardappelen zijn ontvreemd. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van W. Verheul en P. Herk. Ondertrouwd: M. van den Hoorn te Putten en L. F. M. M. Rietdijk. gewerkt ,.Ik kwam er wel eens, maar meer niet" zoo vertelde hij. De Officier keek erg ongeloovig, want er waren getuigen die verdachte meermalen bij de schuur hadden gezien. Daarom vor derde de Officier twee maanden gevange nisstraf. Vonnis over 14 dagen. Diefstal van een portemonnaie. Een koopman uit Alkemade had in Kat wijk diefstal gepleegd. Hij had kans gezien om bij mej. V. de portemonnaie weg te halen, waar een aardig bedrag aan geld in zat. De politie had echter den dader weten te ontdekken, zoodat hij §ich nu voor de Haagsche rechtbank had te verantwoorden doch verstek liet gaan. De Officier vorder de tegen verdachte twee maanden gevan genisstraf, die hij echter zou kunnen door brengen in de jeugdgevangenis, zooals het rapport adviseerde. De rechtbank zal over 14 dagen vonnis wijzen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Diefstal uit het magazijn. Een kruideniersbediende uit Katwijk aan Zee had diefstal gepleegd in een opslagplaats. HU had daar drie bussen met slaolie wegge-, haald, benevens vier pakken zeep. Die goederen had de jongeman verkocht, voor welk feit hij nu terecht moest staan. Het geld had verdachte in een café verteerd, waarbij hij royaal met tracteeren was geweest voor de andere gasten. De officier vond het een ernstig geval en vorderde een maand gevangenisstraf. De politie rechter veroordeelde tot veertien dagen gevan genisstraf. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Dood door schuld. Op den nieuwen Rijksweg b(j Sassenheim had een doodelijk ongeval plaats, waarvoor de chauf feur A. van 't S. uit Harderwijk aansprakelijk werd gesteld. Deze was bezig zijn vrachtauto met aanhang wagen te keeren, omdat hij voorbij een afrit gereden was. Terwijl deze auto dwars op den weg stond, naderde een auto, waarvan de be stuurder door de duisternis te laat het opstakel, dat den weg versperde, zag, en daardoor er tegen op vloog. Een inzittende der auto werd gedood. De rechtbank had van 't S. veroordeeld tot veer tien dagen gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Het Hof besloot echter de zaak nog aan te houden voor verdere be handeling. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Waar waren de eenden gebleven? Gistermorgen moest voor het kantongerecht alhier terecht staan een arbeider uit Sassenheim, wegens overtreding der Wapenwet en het jagen op verboden terrein. Op 2 Januari jJ. hadden de marechaussees Westening en de Bakker bij de Eendenkooi te Warmond schoten hooren vallen en kort daarop verdachte op den nieuwen Rijks weg met een geladen tweeloops jachtgeweer aan getroffen. Verdachte erkende de overtreding, maar verklaarde een jachtacte te hebben. De Kantonrechter meende dat het geen overtreding van de Wapenwet wasi omdat verdachte een jachtacte bezat, maar de marechaussee H. C. Westeneng uit Sassenheim verklaarde dat ver dachte zich met een geladen geweer op den openbaren weg had bevonden wat een overtre ding van de Wapenwet was, en zich op verboden terrein had opgehouden waar jagen niet geoor loofd was. Verdachte verklaarde een paar eenden aangeschoten te hebben, die bij de Eendenkooi waren neergevallen. Hij had overal gezocht maar de eenden niet gevonden. Bovendien had hij vergunning van den kooiker den heer v. d. Sterk en den landbouwer v. tyijk te Warmond om op deze terreinen te loopen, omdat „hij overal wel kom was". De marechaussee P. de Bakker uit Warmond verklaarde echter dat de heer v. d. Sterk, kooiker, en de landbouwer v. Wijk te Warmond aan verdachte geen vergunning had den verleend op deze terreinen te loopen. Het O.M. elschte f. 10 boete of 4 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. Over 3 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. Van strooperü verdacht. Een arbeider uit Noordwijk aan Zee moest te recht staan wegens loopen in de duinen van het Staatsboschbeheer en Rijnland te Noordwijk aan Zee. Verdachte ontkende de overtreding, hij had een wandeling naar het strand gemaakt en op den terugtocht had hij den gemeenteveldwachter C. Houwaart ontmoet, wien hij om wat brand hout gevraagd had. De gemeenteveldwachter C. Houwaart verklaarde echter dat niet niet waar was. Verdachte liep naar wildsporen te zoeken en was daarbij op heeterdaad betrapt. Het O.M. wees er op, aat verdachte niet gerechtigd was om wild op te sporen en daar verdachte als strooper bekend staat, eischte het OM. f.3 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Daarna moest dezelfde verdachte wederom te recht staan, omdat de jachtopziener A. v. d. Luit uit Noordwijk aan Zee. verdachte in de duinen van het Staatsboschbeheer te Noordwijk met wildstrikken had zien loopen. Verdachte ver klaarde geen wildstrikken bij zich gehad te hebben. Het O.M. wilde rekening houden dat verdachte twee boeten moest betalen en eischte f.3 boete of 3 dagen hechtenis. De Kantonrech ter vond het een zeer ernstige overtreding der Jachtwet en kon zich dan ook met den lichten eisch van het O.M. niet vereenigen. De Kan tonrechter veroordeelde verdachte tot f. 10 boete of 14 dagen hechtenis. Het begeerde boutje. Een andere arbeider uit Noordwijk aan Zee moest terecht staan, omdat hij met den vorigen verdachte onbevoegd in de duinen van het Staatsboschbeheer te Noordwijk aan Zee had ge- loopen en ook wildstrikken bij zich had gehad. Verdachte erkende wel in de duinen te zijn ge weest, maar zonder kwade bedoelingen en wild strikken had hij heelemaal niet bij zich gehad. Hij begreep ook niet dat de jachtopziener v. d. Luit dit op 300 M. afstand had kunnen zien. De jachtopziener A. v. d. Lult uit Noordwijk aan Zee verklaarde dat de afstand niet 300 M.maar 10 M. was geweest. Verdachte was op de vlucht geslagen, zoodat hij de wildstrikken niet in be slag had kunnen nemen. Verdachte staat als strooper bekend. Het OM. eischte f.5 boete of 3 dagen hechtenis. De kantonrechter vond het ook een zeer ernstige overtreding en veroordeelde verdachte tot f. 10 boete of 14 dagen hechtenis. Een onwillige weggebruiker. Een winkelbediende alhier, moest terecht staan omdat hij met zijn bakfiets op de Haarlemmer straat onnoodig den loop der Haagsche tram vertraagd had en niettegenstaande herhaalde belsignalen van den bestuurder der tram met zijn bakfiets op de tramrails was blijven rijden. Eisch f6 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Ernstige nalatigheid met ernstige gevolgen. Een los arbeider uit Katwijk aan Zee moest terecht staan, omdat hij op den Rijnsburgerweg te Oegstgeest met een met een paard bespannen voertuig had gereden, zonder dat dit voertuig aan de achterzijde verlicht was geweest. De gevolgen van deze ernstige nalatigheid waren niet uitge bleven, want een autobestuurder, die daardoor het voertuig niet gezien had, was hiertegen op gebotst, waardoor de bestuurder zeer ernstig ver wond en de auto ernstig beschadigd was. Het O.M. eischte f.15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Van het goede pad afgeweken. Een koopman alhier moest terecht staan, omdat hij in staat van dronkenschap op de Karnemelksbrug met een bakfiets had gereden. De gevolgen waren niet uitgebleven, want bij het afrijden dezer brug kon hij zijn stuur niet meer houden en was tegen de spiegelruit van den fotograaf Slegtenhorst opgereden, die daar door geheel verbrijzeld werd. terwijl in de eta lage groote schade werd aangericht. De heer P. W. Slegtenhorst verklaarde, dat het in 4» etalage een groote ravage was, waardoor veel schade was aangericht, waarvoor hij een civiele vordering van f. 17.45 indiende; de verbrijzelde ruit was door de verzekering vergoed. Het O.M. vond het een groot wonder, dat er niet meer ongelukken waren gebeurd. Het O. M. eischte f20 boete of 10 dagen hech tenis met toewijzing der civ. vordering k f. 17,45. Uitspraak f. 15 boete of 5 d. h„ met toewijzing der civiele vordering k f. 17,45. Niet behoorlijk verduisterd. Een stadgenoot moest terecht staan, omdat hij zijn woning op den Maresingel niet verduis terd had, waardoor het licht naar buiten had gestraald. Verdachte erkende de overtreding. Per ongeluk had zijn echtgenoote het licht aangedraaid. Het O.M. vond het een ernstig verzuim: iedereen weet nu wel, dat men moet verduisteren. Eisch f.3 boete of 2 d. h. Uit spraak conform. Onverlicht een auto geparkeerd. Een handelsagent uit Zoeterwoude moest terecht staan, omdat hij op vier verschillende data* zijn auto onverlicht op de Turfmarkt ge parkeerd had. Verdachte erkende de overtre dingen. Alle garages waren geheel bezet, zoo dat hij zijn auto op de straat moest parkeeren. Het O.M. wees er op, dat het niet opging om een auto onverlicht op straat te zetten en eischte 4-maal f.2 boete of 4-maal 2 d. h., rekening houdende met de omstandigheden. Uitspraak conform. BODEGRAVEN, 1 April. Aangevoerd 7 par tijen Goudschse kaas. waaronder 315 met rijks- merk, wegende 2835 KG. Prijs met rijksmerk lste soort f. 41,50. Handel vlug. HONSELERSDIJK, 31 Maart. Groentenvei- ling. Andijvie 47—69; boerenkool 91 ct. per bak; spruiten 15; spinazie 19—26; witlof 12—19; prei 8; knolrapen 2 ct. per KG.; bloemkool 2241, 2de 11—17 per stuk; peterselie 22,70; radijs 3,504,40; raapstelen 1,102,50; selderie f. 0,90 2,10; sla 4.305,80; gr. komkommers 37,50, B 28,20, C 21 per 100; peen 2223 per bos. NAALDWIJK, 31 Maart. Veilingen Bond West- land. Champignons 3,153,35; postelein 3637; spinazie 13—27; witlof 14—20; 2de 11 per KG.; sla 1ste 10,50; kelen 1,40—2,60; peterselie 1,10 1,50; radijs 2,304.40; selderie 601,30 per 100; asperges wit 3.50—3,60, dunne 1.10 p. bos; sprui ten 2,70 per bak; andijvie 4961 per 4 KG.; stoofsla 1.05 per gr. kist; komkommers 26 ct. per stuk; bloemkool 3233. 2de 1923 per stuk; prei 6,80—8,50 per 100 KG. RIJNSBURG, 31 Maart - Bloemenveiling - Tulpen: Sinoba 26—28; Couronne d'Or 24—30; Cramoisie brillant 18—22; Prosperity 22—24; Moore 22—24; Van der Hoeff 32—36; Electra 34—38; Murillo 26—28; Gele Prins 26—30; Le Nótre 2832; Peach Blossom 2630; Bartlgon 3436; Blauwe druifjes 0.80—1.30; Violen 7—9; Freesia's 20—24; Convallaria 1.40—1,70; Anemo nen f.34. Narcissen: 5060 ct.; Alfred 1618; Helios 1214; Victoria 16—18; Ornatus 9—12. RIJNSBURG, 31 Maart - Groentenveiling - Roode kool f.8; Gele kool f.6,80; Groene kool f. 3,604; Witlof f. 8—12; alles per 100 KG. Kro ten 68 ct.; uien f. 1,20; waschpeen f. 1,60—2.15 per kist. ROTTERDAM, 1 April. Heden werden ter vee markt aangevoerd: 3188 dieren, waaronder 173 paarden, 34 veulens 508 vette koeien, 1100 ge- bruiksvee, 33 schapen, 1235 nuchtere kalveren, 39 graskalveren, 43 bokken, 22 zuiglammeren en 1 big. Prijzen per stuk: Kalfkoeien f.540, f.425, f. 325; melkkoeien 530, 420, 320; varekoeien 345. 275, 225; vaarzen 330, 275, 190; pinken 280, 200, 160. Zonder Stofzuiger is goede reiniging van Uw huis niet mogelij Ik - Wij demonstreren dat voor u met een onzer nieu/wste stofzuigers - Bij ons nog keuze uit 12 modellen der bekendste meuken - Prijzen vanaf f. 46. Heeft u een stofzuiger? Laten wij hem nazien Repareren - Wikkelen - Ombouwen garantie HEL OP 20957 ELECTR. - TEOHNISOH BUREAU Alle reparatie met Ook voor huurkoop. 1131 van het Departement van Landbouw en Visscherij. EXTRA TOEWIJZING RUND VEE VOEDER. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland deelt mede, dat aan de veehouders van zuivere weidebedrijven in Zuid-Holland boven de rundveevoedertoewijzing een beperkte hoeveelheid afvalproducten zal worden beschikbaar gestelds welke voor verwelking to de mengvoeders niet geschikt zijn. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, zullen hiertoe bij den Plaatsehjken Bureauhouder van het district, waaronder zij ressorteeren, een aanvrage moeten indienen op een formulier, hetwelk bij den Plaatselijken Bureauhouder verkrijgbaar is. Dit formulier moet nauwkeurig ingevuld aan den Plaats e- lijken Bureauhouder ter hand worden gesteld. Nadat aan de hand' van de ingekomen formulieren is beoordeeld of en to hoeverre aan de aanvragen kan worden voldaan, zal tot toewijzing worden overgegaan. De gelegenheid om een aanvrage in te dienen is open gesteld tot en met 5 April 1941. Nagekomen aanvragen zuilen niet in behandeling genomen kunnen worden. 1113 Een ieder zorge dus tijdig het aanvraagformulier bij zijn betreffenden Plaatselijken Bureauhouder in te leveren. van het Departement van Landbouw en Visscherij. AFLEVEREN VAN MET DE N. V. C. GECONTRACTEERDE MEST- OF WEIDE-RUNDEREN. De Voedselcommissaris voor Zuid-Holland deelt den in zijn werkgebied wonenden belanghebbenden mede, dat bij leve ring van runderen, waarvoor een mest- of weide-contract werd afgesloten, aan de Nederl. Veehouderijcentrale, het origineele mestcontract, waarop het oornummer van het aangevoerde dier is vermeld, bij de administratie ter levertogsplaats moet worden ingeleverd. In het geval het contract niet wordt ingeleverd, zal het geleverde dier niet worden geacht te zijn geleverd in minde ring van de in het mestcontract aangegane verplichting. In het geval men reeds een gecontracteerd dier mocht hebben geleverd zonder het contract over te leggen, dient men zich ten spoedigste schriftelijk te melden bij het kantoor van den Voedselcommissaris, Afdeeling Veelevering, Anna Paulownastraat 22, 's-Gravenhage. 1112 1110 OM DEZE WEEK TE KOMEN VOOR EEN P AAS-COIFFURE NU IS HET NOG RUSTIG IN DE OCHTENDUREN, MAAR TIJDIG BESPRE KEN IS GEWENSCHT. SALON VOOR GOEDE COIFFURES 1114 Bij een gewestelijk arbeidsbureau in de pro-rincie Ziüd- Holland zijn te vervullen de betrekkingen voor Algemeene ontwikkeling, 200 mogelijk H.B.S.- en M.T.S.-op- leiding en praotische ervaring in het metaalbedrijf ver- eischt. Bekendheid met sociaal werk strekt tot aanbeveling. Salaris nader overeen te komen. Algemeene ontwikkeling, zoo mogelijk KB.S.- en Tuinbouw school-opleiding en praotische ervaring to het bloembollen- bedrijf vereischt. Bekendheid met sociaal werk strekt tot aan beveling. Schriftelijke aanbiedingen met uitvoerige inlich tingen en vermelding van huidige functie en salaris te richten tot het Rijksarbeidsbureau, Raamweg 90, 's-Gravenhage. 1133 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiE die advertenties op het gebied van geneesmiddelen en genees wijzen, waartegen bij de Commis sie van Controle geen bezwaren bestaan, worden in het Leidsch Dagblad opgenomen Het Secretariaat van bovengenoemde Commissie is gevestigdSegbroeklaan no. 33 Den Haag ül|j[||||llllll!Illlllllllllllllllllllllj||||||||lllilllll!llllllllllll!lljlllllllllllltIllllinillllllllllllHtiilllll|[IIIIIIHIIHI(r 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8