LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 1 April 1941 Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Het 50-jarig bestaan der Ger. Kerk UT O V A „MOORD IN DE VILLA HARDEN" Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen FINANCIEELE VERHOUDING RIJK EN GEMEENTE. a Uitkeeringen ltit het Gemeentefonds. In de Ned. Staatscourant no. 63 is opge nomen een staat betreffende de uitkeerin gen uit het gemeentefonds over het tijdvak 1939/40. Op deze staat komen o.a. de volgende Aalsmeer 1 92416.51; Aar(Ter) 128402.50; Alphen aan den Rijn f. 106.522.49; Bent huizen 1.4868.89; Bodegraven f. 29021.67; Boskoop 1 58780.30; Haarlemmermeer f 275,896.73; Hazerswoude f. 31343.47; HiUe- gom f. 101.847.03; Katwijk f. 98591.08; Kou dekerk f 13796.85; Leiderdorp f 12645.52; Leimuiden f 14332.67; Lisse f77644.89; Nieuwkoop I' 17523.29; Nieuwveen 1 8616.24; Noordwijk f65452.34; Noordwijkerhout f 58177.14; Oegstgeest f 25375.33; Rijnzater- woude f5728.78; Rijnsburg f. 30801.93; Sas- senheim f. 52850.11; Valkenburg f. 6771.65. Voorhout f 38518.96; Voorschoten f28289.24; Waddinxveen f 46294.24 Warmond f 12480.09 Wassenaar 1 34146.50; Woubrugge f 10701.11 Zevenhoven f 7097.49, Zoetermeer f27774.94, Zoeterwoude f 27160.36, Leidschendam f. 72673.92. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, Z. van C. J. M. van No- belen en H. W. C. van Stein Hendrika Cor nelia Maria. D. van J. Stroombargen en M. W. Weijers Cornells Johannes, Z. van P. van dei- Beek en C. M. Aangeenbrug Hendrik Gabriel Theodoms, Z. van H. C. Spierings en H. C. A. Trompert Geertruida Hendrica Theodora, D. van A. van de Water en R, S. de Block Jo hanna /Cornelia Agatha. D. van J. Oorthuis en L. M. Born. Ondertrouwd: K. Sloterdijk en M. Slagboom R. Staal en Chr, Vijfhuizen. Getrouwd: P. Winkelaax en A, C. van Vliet. KATWIJK AAN DEN RIJN. EEN PLECHTIGE HERDENKINGSDIENST. Het was Zondag juist 50 jaar gele den, dat de plaatselijke Geref. Kerk tot openbaring kwam. Naar aanleiding van dit feit hield ds. J. G. Aalders een gedachtenispredikatie. Als tekst had deze gekozen 1 Sam. 7 vers 12, dezelfde tekst, die ook in den gedenk steen van het kerkgebouw is aangebracht. Spr. herinnerde er aan, hoe op 2en Paaschdag 30 Maart 1891 uit de Chr. Geref. gemeente te Katwijk aan Zee als moeder kerk de plaatselijke, zelfstandige gemeente werd georganiseerd. De eerste samenkomst had platas in het Chr. Schoolgebouw, waar ds. H. Beuker van Leiden sprak naar aan leiding van ps. 2 vers 6 en ds. B. W. Renke- ma van Rijnsburg een toepasselijk slot woord sprak. Een halve eeuw van strijden wederwaardigheden is thans voorbijge gaan, waarin ook vele blijken van den trouw van onzen God werden ondervonden. Tusschen den geboortedag en den gedenk dag is veel voorbijgegaan. Maar wat ook voorbijging, gebleven is de kerk, het Woord en de trouw van God, aan Wien wij alles danken. De Heere heeft de jonge gemeente gesterkt en geschraagd en haar op het hoogste verblijd, haar tot hiertoe ge holpen. Wij mogen thans een gedenk naald slaan. Niet jubileeren tot eigen roem en glorie. Niet wij zijn het, maar de Heere heeft ons tot hiertoe ge holpen en zoo willen wij herhalen, wat de jonge gemeente beleed, bij het ver krijgen van een eigen kerkgebouw en wat de hoofdgedachte is van onzen tekst: „Tot hiertoe heeft ons de Heere geholpen". Hieruit spreekt: le. Dank baarheid voor het verleden en 2e Ver trouwen voor de toekomst. Spr. schetste dan den toestand, waarin het Israëlietische volk verkeerde na een 20 jarige harde en meedoogenlooze onder drukking door de Filistijnen. Het volk roept tot den Heere. Hij verwekt Samuël. Deze wekt op tot bekeering, want zonder bekeering ook geen verlossing. Te Mizpa wordt een nationale boete- en bededag ge houden. De Filistijnen naderen met een groote militaire macht. Samuël offert en bidt. En als de nood op het hoogst is, is de redding nabij. Een vreeselijk onweer brengt de legerbenden in verwarring. Dit is geen menschenwerk. De Heere heeft gesproken. De God van Israël. Het vuur van den hemel is de reactie op het gebed van Samuël. Gode zij de eer. Deze gedachte wil Samuël tot uiting brengen in het oprich ten van een gedenksteen. Eben-Haëzer, steen der hulpe, opdat de latere geslachten weten, wat de Heere gedaan heeft. Datzelfde getuigenis heeft de jonge kerk alhier voor 50 jaar afgelegd, toen zij kerke lijk zelfstandig werd en spoedig daarna een eigen kerkgebouw. Eben-Haëzer: Aan de vergetelheid ontrukt, door den gedenk steen, die in den voormuur der kerk werd ingemetseld. Die steen is een belijdenis van dankbaarheid, is een teeken des geloofs. En na 50 jaar is die steen een getuigenis voor heden, een bevestiging van de waarheid dier belijdenis. Ook ons is de strijd niet bespaard. Vijanden van buiten en van bin nen. De Satan, de spot en smaad der we reld, de zonden van eigen hart, de boosheid van eigen vleesch. Indien het voortbestaan aan ons gelegen had, wij waren in den druk vergaan. Samuël belijdt zijn vertrouwen voor de toekomst in den naam Heere, God des Ver- bonds, Jehova. Die gisteren en heden de zelfde is en tot in der eeuwigheid. Ook wij mogen uit dien naam vertrouwen putten voor de toekomst. Maar dit geldt voor ons alleen, als wij in zijn gemeenschap blijven en ons in gehoorzaamheid buigen voor onzen koning Jezus Christus, Hij is de groote Eben-Haëzer, de machtige steen der Hulpe. De tweede helft der eeuw, die wij thans als kerk zijn ingetreden kon wel eens voeren naar de diepte. Doch geen nood. De Heere, die ons tot hiertoe geholpen heeft, zal ons dóórhelpen en uithelpen tot het einde. Met den geloofsblik op Jezus Chris tus mogen wij zeggen, dat deze Heere onze Heere is. Hij heeft gezegd: Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde en „Ik ben met U alle dagen tot aan de voleinding der wereld". Deze dankstond werd mede bijgewoond door ds. H. Meijering, die bijna 40 jaar de gemeente heeft gediend, en in Dec. 1939 eervol emeritaat, ontving. Vergadering R.-K. Ver. voor Ziekenverpleging. De Ver. voor Ziekenhuisverpleging „St. Franciscus van Assisië" vergaderde in het Parochiehuis. Na opening door den voor zitter den heer P. H. Castenmiller deedt deze mededeeling van de aansluiting bij de Federatie voor de Bloembollenstreek waar door de Vereeniging ojn. niet aangeslagen wordt in de belasting en het Vereenigings- jaar thans zal loopen volgens het kalender jaar, inplaats van 1 April31 Maart. Aan het jaarverslag van den secretaris den heer W. J. v. Leeuwen ontleenen wij dat het ledental 412 betalenden met 215 kinderen bedraagt. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester den heer F. J. Luyten verna men we dat 19 personen waren opgenomen in het ziekenhuis met 356 ligdagen, 8 maal is de ziekenauto- gebruikt. De inkomsten, over 10 maanden bedroegen f. 1577.14, de uitgaven f. 1519.93, batig slot f. 57,21, De be zittingen der vereeniging zijn f. 1109.30. Het schriftelijk rapport der controlecommissie was gunstig. De penningmeester wérd ge- déchargeerd. De per. aftr. bestuursleden F. J. Luyten, 'W. J. v. Leeuwen en Hub. N. v. Paridon werden herkozen. Vervolgens had, in verband met de aansluiting bij de Fede ratie, de behandeling en daarna de vast stelling van een nieuw reglement plaats. Tot leden der controlecommisse werden ge kozen de heeren J. A. v. Schie, A. Mulder en C. v. d. Marei. Na rondvraag sluiting. 1119 NOG TOT EN MET DONDERDAG de actievolle film VOORAF GROOT RIJPROGRAMMA. (Ingez- Med.) LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. De kwestie der O. L. school De schade vergoedingen Veursche straatweg De bouw der middenstandswoningen De laatste vergadering in het oude Raadhuis. De raad vergaderde; afwezig de heer Kranenburg. De voorzitter begroette wet houder de Koning, die na een ernstig on geval weer aanwezig was, Z. h. st. werden aangenomen het voor stel tot uitbetaling van f.390.vergoeding aan het R.K. schoolbestuur voor beschik baarstelling van eenige lokalen ten behoeve van de leerlingen der O. L. school aan den Westvlietweg; het voorstel om f. 15043.12 voorschotten te verstrekken aan het bijzon der lager onderwijs; het voorstel om mede werking te verleenen aan het bestuur der R.K. scholen Dr. van Noortstraat tot in richting en aanschaffing leermiddelen on derwijs lich. opvoeding en het voorstel om in de salarisregeling der ambtenaren op te nemen eenige diploma's, die voor extra be looning in aanmerking komen en dat tot het verleenen van ontheffing van precario rechten van benzinepompen, die niet in ge bruik zijn. Ook het voorstel om in verband met het besluit tot opheffing van de O. L. school Prinses Julianaweg, per 1 April a.s., onge vraagd eervol ontslag te verleenen aan het hoofd, den heer K. Lambo en de onderwij zeres mej. H. C. Segaar, werd goedgekeurd. De heer Koerts vroeg, of de ouders op de hoogte zijn gesteld van de sluiting en wenschte geen dwang om de kinderen naar de ver afgelegen Westvlietwegschool te la ten gaan, nu de regeling met Voorburg tot stand gekomen is, dit zou dan alleen in het voordeel zijn van het bijzonder onderwijs De voorzitter merkte hieromtrent op, dat de ouders niet gewaarschuwd konden worden, daar nog steeds het beroep loopende is; men zal hen alsnog inlichten. Dwang tot bezoek aan de Westvlietwegschool zal niet worden geoefend. B. en W. willen dit verloop eens een jaar rustig aanzien. Het voorstel werd hierna z. h. st. aangenomen, evenals dat om voor 1941 z. g. B-steun beschikbaar te stellen. De voorzitter was, na discussie, bereid het voorstel tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling met den HaagVoor burgRijswijk inzake de vleéschkeurings- wet nogmaals aan te houden, ofschoon op spoed is aangedrongen. Aldus besloten, Z. h. st. werd goedgekeurd de herziening van het uitbreidingsplan Westvlietweg 100. Inzake een adres tot schadevergoeding betreffende vaststelling rooilijn Veursche straatweg werd na uitvoerige discussie, waaraan deelnamen de heeren Kerkhoff, Willemse, Vink en Zuidwij k, besloten, dat adressanten de heeren B. F, Boers, P. Vie- veen, J. Brouwer en het raadslid F. J. Zuid- wijk eerst aan B. en W. de geleden schade in cijfers zullen moeten aantoonen, voordat B. en W. hun afwijzend standpunt zullen laten varen of een commissie benoemen van onderzoek. Z. h. st. werden goedgekeurd de wijzi gingen der begrooting 1940 en 1941. Inzake het voorstel tot het verleenen van een voor- schot groot f. 304920.a 2.3/4% en een voorschot renteloos groot f. 264Q0.voor den bouw van 44 middenstandswoningen aan de N.V. Bouw- en Huizen Mij. „Het Raadhuis' meende de heer Vink dat urgenter is het bouwen van arbeiderswoningen en wonin gen voor groote gezinnen; bovendien heeft spr. bezwaar dat deze middenstandsbewo ners nog f, 25.per jaar cadeau krijgen uit de gemeentekas. Nadat de voorzitter had toegezegd, dat zeer spoedig plannen voor arbeiderswoningen den raad zullen berei ken, werd het voorstel z. h. st. goedgekeurd. Nadat de heer Vink eenige opmerkingen had gemaakt betreffende de pachting van volkstuintjes, wees de voorzitter er op, dat dit de laatste zitting is in het oude gemeen tehuis, waar men een honderdtal jaren werk heeft verricht in het belang der gemeente en waar ook hij eenige maanden op aange name wijze heeft kunnen werken. Zilveren jubileum van den heer A. H. van den Akker. De heer A. H. van den Akker Joh.zn., her dacht zijn 25-jarig voorzitterschap der Eie- renveilingsvereeniging Het Wapen van Veur Talrijk waren de bewijzen van belangstel ling, zoowel van de zijde der zustervellin- gen, als uit andere kringen. Naast vele schriftelijke bewijzen, kwamen ook velen hem persoonlijk complimenteeren. Van de zijde der Eierenveilingsvereeniging Het Wa pen van Veur werd hij verrast met een fraaie mand met bloemen, 's Avonds kwa men de bestuursleden dezer vereeniging, de heeren J. Al, C. Huisman en de Ridder ge- 154 - Teekening van Aart van Ewtfk Naar J J. A. Gouverneur. (Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). De arme Prikkebeen denkt na, Hij ziet, hoe zuster Ursula Heel zachtjes is in "slaap gezonken; Nu wordt hem eind'lijk rust geschonken. Hij zelf wordt er ook droom'rig van, Maar zint toch op een aardig plan. lukwenschen. Met een hartelijke toespraak bood de heer C. Huisman den jubilaris een fraaie bim-bam klok aan, waarvoor hij, mede namens zijn hoogbejaarde echtge- noote, hartelijk dank zegde. Jaarvergadering R.K. Middenstandsvereen. In de jaarvergadering van de R.K. Mid- denstandsvereeniging „de Hanze" werden goedgekeurd de jaarverslagen van secre taris en penningmeester. De inkomsten be droegen f272.72, de uitgaven f, 227.36. zoo dat er een batig slot is van f. 45.36. Herkozen werden als bestuurslede^ de heeren A. Boer en M- Waayer. Burgerlijke Stand. Bevallen: M J. Starenburg geb. Hennekom. D. Chr. M. van Veen geb. van Summeren, D. M. M. Overvliet geb. Remmerswaal. Z. A. J. H. van Leeuwen geb. Vieveen, D. Overleden: F. H. Barmentloo, vr., 69 jaar. Getrouwd: D. J. G. Batenburg en A. van Mullem. Getrouwd: D. Muussers en H. van der Stap. LISSE. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Johannes, z. van A. A. Bliek en van G. Harting Cornelia Gertrudis, d. van A. C. Elfering en J. M. Koek Johanna Adriana Johanna, d. van H. Wassenaar en A. A. van Bohemen Maria Cornelia Anna, d. van A. J. Clemens en C. M. Langeveld Alida Johanna, d. van Th. van der Aart en A. M. Aartman, Overleden: Sietje Verhoog, wed. van J. Marbus 74 jaar. Ondertrouwd: A. Th. M. Beelen en H. H. Schoone, Prijsuitreiking Huisbroeitentoonstelling. In de Christelijke School aan de School straat alhier had de prijsuitreiking plaats aan de prijswinnaars van de Huis broeitentoonstelling der Geref. School jeugd, Daarbij waren tegenwoordig de com missie van Controle, personeel der School en eenige belangstellenden; voorts verte genwoordigers van het bestuur der school. Nadat de gelukkige prijswinnaars in de school samengekomen waren, richtte de heer G. Batenburg, namens de Commissie tot het organiseeren der tentoonstelling zich tot de jongens en meisjes en felici teerde hen met het behaalde succes. Een woord van dank richtte spr. tot het per soneel der school, in het bijzonder den heer Mijnders voor zijn vele werk. Namens de leerlingen wist de heer Batenburg zich al ler tolk wanneer hij het Schoolbestuur har telijk dank bracht voor de medewerking door een 24-tal mooie prijzen beschikbaar te stellen, hetgeen de belangstelling voor deze tentoonstelling zeer heeft verhoogd. Vervolgens werden de prijzen aan de jon gens en meisjes uitgereikt. Zeer verrast door de mooie prijzen gingen zij verheugd huiswaarts met de beste plannen voor een volgende tentoonstelling. NOORDWIJK. RAADSAGENDA. De Raad komt Vrijdagmiddag a.s, te 3 uur in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de navolgende op de agen da vermelde punten. Ingekomen stukken. Mededeelingen. Vast stelling notulen. Verslagen. Goedkeuring van de gasthuisrekeningen over 1940. Huur van gedeelten strand ten noorden van den vuurtoren. Verpachting consumptietent op het strand. Verhuring van de woning Schoolstraat 2b, boven de politiepost. In- gebruikgevlng van gronden aan G. B. v. Rhljn en Gebr, van der Putten. Toeken ning van weezengelden. Uitgifte in erf pacht van gronden in het Langeveld. Be noeming van onderwijzeres aan de open bare lagere school. Wijziging van de kin dertoeslagregeling voor arbeidscontractan ten. Voorstel van A. C. Meijer en 3 andere raadsleden tot het geven van een extra uitkeering aan behoeftigen. Adres van de slagerspatroonsvereeniging „Katwijk en Omstreken" te Katwijk, tot het sluiten van slagersbedrijven op den Woensdagmiddag. Voorstel tot wijziging van de telefoonin- staliatie in het Raadhuis, Voorstel inzake het maken van een kruispunt in den Pro vincialen weg, nabij de R.K. begraafplaats voor aansluiting van een 'verbindingsweg naar Noordwijk aan Zee. Wijziging van de gemeentebegrooting en van de bedrijfsbegrootmgen voor 1940 en 1941. OEGSTGEEST. Diefstal van konijnen en kippen. De tuinder H. kwam tot de onaangename ontdekking, dat van zijn land aan de Haar lemmertrekvaart een drietal konijnen uit het hok was ontvreemd. Tezelfaer tijd waren van den tuinder M. die daar ook zijn land heeft, vier kip pen uit het hok verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Wecst op tijd binnen! Wie des nachts niet op tijd binnen is, zal daarvan de gevolgen zeker ondervinden. Wederom heeft een 4-tal inwoners dit kunnen ervaren. Dit is ook het geval met overtreding der verduisteringsvoorschriften. Ook te dezer zake is tegen een groot aantal personen procesverbaal opgemaakt. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilfried Günther, z. van D. Binnendijk en J. Unseld; Jan, z. van J. ten Donkelaar en J. Hoogeveen; Anton, z. van Jac. Heemskerk en G. Bey. Gehuwd: W. Bouwman en A. M. v, d. Mey. Overleden: Dirk Cornelis v. d. Kwaak, 9 maanden. Tot kweekelinge met akte aan deJu- lianaschool is benoemd mej. C. Schipperus te Voorburg. Tot penningmeester van het bestuur der Scholen met den Bijbel is benoemd de heer M. Pieper. SASSENHEIM. Vergadering „Berg- en Daalpolder." In Het Bruine Paard werd de j aarlij k- sche vergadering van Ingelanden van bo- vengenoemden polder gehouden onder voorzitterschap van den heer J. L. van Reisen. Van de in totaal 69 uit te brengen stemmen waren er 31 aanwezig. Na vaststelling der notulen werd de re kening over 1940 behandeld en goedge keurd. Deze wees in ontvangt f. 2258.42 en in uitgaaf f. 1652.74 aan, zoodat er een ba tig saldo is van f. 605.68. De bemalingsin richting (ruw-olie) vroeg, voor onderhoud f. 270.80, onderhoud slooten f. 21.60 en af lossing geldleening f. 225. De commissie tot nazien der rekening had alles in orde bevonden. De omslag bedroeg f. 6 per H.A, Het bestuur werd gemachtigd tot het doen van eventueel voorkomende af-, en overschrijvingen en ondershandsche aan besteding of tot uitvoering van werken in eigen beheer. Tot leden dercommissie tot nazien der rekening 1941 werden benoemd de heeren F. J. Damen, G. Rutgerink en B. Warmer dam. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag van f. 2216.90 aan ontvangsten en f. 1636.70 aan uitgaven. De omslag werd begroot op hetzelfde bedrag als in 1940. Na bespreking van eenige huishoudelijke zaken volgde sluiting. In de schoollokalen van het St. Anna- gesticht werd een tentoonstelling gehou den van het werk der leerlingen van de Fröbelschool en de Vakschool voor Meis jes. Voor deze tentoonstelling bestond groote belangstelling. Geëxposeerd was het vouw- en plakwerk der kleuters, terwijl de leerlingen der Vakschool mooi werk lieten zien in nuttige en fraaie handwerken, lingerie- en cos- tuumnaaien. VALKENBURG. 25-jarig: jubileum van den heer De Wilde. Heden herdenkt burgemeester A. C. de Wilde den dag, dat hij vóór 25 jaar benoemd werd tot secretaris dezer gemeente. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Janneke Haantjes en Jan Foeke Reitsma. ZEVENHOVEN. Burgerltfke Stand. Ondertrouwd: Johannes Nap, j.m. 21 jaar en Aartje Fokker, jd. 19 Jaar. Geboren: Gijsberta Agnes, D. van C. Q. Verleun en A. H. Klever. ALPHEN. Nieuw raadslid. De heer C. Verduyn heeft als opvolger van den heer B, van 't Riet zijn benoeming als lid van den raad aangenomen. Subsidie Ver. tot bestrijding der tuberculose De vereeniging tot bestrijding der tuber culose heeft een verzoek ingediend om een aanvullende subsidie van f. 2022.97 uit de gemeentekas, voor het jaar 1940. B. en W. merken hieromtrent op, dat voor 1939 aan de vereeniging eveneens een aanvullend subsidie is verleend tot een bedrag van f. 1393.39, zulks naar aanleiding van hun desbetr, voorstel. Blijkens de overgelegde financieele be scheiden, zijn voor 1940 de uitgaven be cijferd op f. 11184.82 en de ontvangsten op f. 8261.72, alzoo een nadeelig saldo van f. 1928.92. Voor dat jaar moet evenwel nog ontvangen worden het provinciaal subsidie dat op rond f. 800 kan worden gesteld. Het nadeelig saldo op de rekening beloopt voor 1940 dan rond f. 1100.—. Voorgesteld wordt, naast het gewone subsidie van f. 3000.— over 1940 een extra subsidie van f, 1100.— toe te kennen. Blijkens een nieuw verzoek heeft de betrokken vereeniging ge vraagd te beginnen met het jaar 1941, de jaarlijksche gemeentelijk subsidie van f, 3000.te verhoogen tot f. 7200,B. en W. stellen den raad hieromtrent voor, dit adres ln hun handen te stellen om prae- advies, uit te brengen in den loop van het jaar, wanneer meerdere gegevens bekend zullen zijn voor het vormen van een oordeel Sluiting cursus Nulsambachtstceken- school 1940-r-1941. In bovengenoemde school had- de offi- cieele sluiting plaats van den cursus 1940 1941 van de Nutsambaohtsteekenschool. De directeur de heer W. van Diest gaf een uitvoerig jaaroverzicht en reikte tevens de diploma's uit, terwijl daarna gelegen heid bestond de tentoonstelling te bezoe ken voor de bezichtiging van de vervaar digde werkstukken. Het bleek, dat de resul taten van het onderwijs alleszins bevredi gend waren. Het theoretisch onderwijs is voor som mige vakken nog uitgebreid, terwijl dit voor andere vakken als metaaldraaiers etc. vol gend jaar nog zal worden-doorgevoerd. Speciaal is aandacht besteed aan het tee- kenonderwijs voor den scheepsbouw, terwijl voor het autovak dit jaar voor het eerst het eindexamen werd ingesteld. Het gedrag der leerlingen was zeer goed. Bij het begin van den cursus werden 200 leerlingen ingeschreven waarvan 198 wer den toegelaten. In het bestuur werd ln de plaats van den heer H. Laros benoemd de heer G W. Vis, terwijl als gedelegeerden door de gemeente in de plaats van de hee ren Brouwer en Bergshoef werden benoemd de heeren J Gesman en C. J. v. d. Bijl. Van de 35 leerlingen der le kl. werden 28 bevorderd, waarvan 2 voorwaardelijk. Van de 45 leerlingen der 2 kl. werden 39 bevor derd waarvan 6 voorwaardelijk; Van de 47 der 3e kl werden 41 bevorderd, waarvan voornw 9; van de 25 leerlingen der 4e kl. 22, waarvan 2 voorw., terwijl van de 30 leerlingen der 5e kl. aan 23 het diploma kon worden uitgereikt. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7