[Voorstellen aan den Leidschen Raad Ons Kort Verhaal Op de pier LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 1 April 1941 Indeeling der hotelbedrijven 'i4eêA Wederom verhooging gasprijs BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Welstandseischen zullen worden gesteld Bij besluit van 30 December 1940 werden de gasprijzen na daartoe verkregen toestemming van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart met 3/a cent per kub. M. verhoogd in verband met de stijging van de kolenprijzen; Zooals bekend is, werd deze verhooging bere kend aan de hand van een door dat Departe ment in overleg met de Gasstichting der Ver- eeniging van Gasfabrikanten vastgestelde for mule. Sedert dien zijn, gelijk commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en ElectricIteit mededeelen, de exploitatiekosten van het gasbe drijf weder zoodanig gestegen, dat volgens de zelfde berekening, thans over het tijdvak 1 December 19401 Maart 1941, een verhooging van den gasprijs van voor 10 Mei 1940 met 1 cent per kub. M. gewettigd is; dit beteekent dus, dat de gasprijzen thans opnieuw met cent per kub. M. kunnen worden verhoogd. Onder mededeeling, dat ook naar meening van B. en W. met het oog op de financicele resultaten van de exploitatie der gasfabriek van de gegeven bevoegdheid tot verhooging van de gasprijzen weder gebruik behoort te worden gemaakt, geven zij in overweging te bepalen, dat na de opneming van het verbruik over cle maand Maart 1941 de prijs van het gas zal bedragen I. volgens tarief A: a. bij levering over den gewonen meter; een aansluitrecht van 40 cent per maand, benevens voor het verbruikte gas 9 cent per kub. M. (grondprijs) voor de eerste 20 kub. M. per maand en 8 cent per kub. M. voor de overige leub. M. per maand; b. bij levering over den muntgasmeter10 ct. per kub. M. voor de eerst 20 kub. M. per maand en 9 cent per kub. M. voor de overige kub. M. per maand; n. volgens tarief B bij levering over den, gewonen meter en over den muntgasmeter een aansluitrecht van 40 cent per maand en een vastrecht van f. 1.85 per maand, benevens 5 cent per kub. M. voor het verbruikte gas. BENOEMING EN ONTSLAG. B. en W. stellen voor den heer dr. W. Stuur man op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als directeur van het Openb. Slachthuis en als hoofd van den Keuringsdienst van vee en vleesch, alhier. Als opvolger dragen B. en W. voor den heer L. P. de Vries, alhier, keurings veearts bij genoemde afdeelingen. Voorts stellen B .en W. voor op verzoek eer vol ontslag te verleenen aan den heer J. Wol- ters als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Als opvolger dragen B. en W. voor den heer P. A. de Tombe. In de vacatures in de Commissie van Toezicht op de bewaarscholen, ontstaan door het ver trek van mevr. Z. Kruit—Vermeer en het be danken van den heer H. Kuipers door B. en W. de volgende voordrachten: 1 mevr. T. van Berkum—Sieders, 2. mevr. J. Vijlbrief—Bave- laar; 1. de heer J. Wijtsma, 2. de heer H. Schutte. O O B. en W. stellen voor op verzoek eervol ont slag te verleenen aan mej. M. H. C. Pels als hoofd der bewaarschool aan de Gortestraat. BOUW VAN WERKMANSWONINGEN. De rekening over het exploitatiejaar 15 September 1938/1939 van het plan der oude woningen van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen sluit met een voordeelig saldo van f. 2402,11. Aange zien voor uitkeering van 3% dividend een be drag van f.1674 benoodigd is, bedraagt het overschot f. 2402,11 f.1674 f. 728,11, welke som in de gemeentekas ijioet worden gestort. KABELOLIE HUIS JE DER LICHTFABRIEKEN De Stedelijke Fabrieken van Gas en Electri- citeit hebben voor den bouw van een kabelolie- huisje, dat opgericht zal worden in verband met het leggen van den intercommunalen hoog spanningskabel Den Haag-Leiden, de beschik - kig noodig over een gedeelte van het aan de gemeente toebehoorende perceel bouwterrein, gelegen aan den oprit van de Rijnzichtbrug na bij den Morschweg. Voor het beschikbaar stel len van dezen grond zullen de Lichtfabrieken f.9 per vier. M. aan de gemeente betalen, be nevens een vergoeding wegens waardevermin dering voor het overige gedeelte van het terrein ad f.6 per vierk M. Dit gedeelte zal n.l. zijn waaide als bouwterrein verliezen, daar het nu in verband met den bouw van het kabelolie- huisje en het leggen van den kabel als plant soen zal worden aangelegd. AANKOOP GROND. In verband met den bouw van de nieuwe tex tielfabriek van de N.V. Gebrs. van Wijk en Co. zal binnenkort worden overgegaan tot den aan leg van een overgang over de spoorbaan Leiden- Woerden in het verlengde van den Lammen- schansweg. Hiervoor dient de strook grond, groot pl.m. 375 vierk. M., kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie M, No. 5335 (ged.), te worden aangekocht. De eigenaresse, de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij, heeft zich bereid verklaard den grond aan de ge meente af te staan voor f. 1,60 per vierk M., een prijs, welken B. en W. met de Commissie van Fabricage aannemelijk achten. 4 HET ARCHIEF. In November 1937 werd ter vervanging van de met ziekteverlof zijnde adjunct-commies, mej. A. J. Verspille, ten Archieve op arbeids contract aangesteld: mej. L. J. Ruys. Sinds eenigen tijd heeft mej. Versprille haar werkzaamheden hervat, doch het blijkt, dat er aan de diensten van mej. Ruys ook in de toe komst blijvend behoefte bestaat. De vaste kern van het personeel is thans volledig bezet, ter wijl verschillende werkzaamheden, waarvan het nalaten de bruikbaarheid van het Archief, zoo wel voor de gemeentelijke organen als voor het publiek, ernstig zou schaden, niet kunnen wor den verricht zonder uitbreiding van het perso neel, d.w.z. zonder behoud van mej. Ruys. Waar het hier werkzaamheden van zeer langen duur betreft, zijn B. en W. van oordeel, dat haar een vaste aanstelling dient B. en W. te worden verleend en wel in den rang van adjunct-com mies op het aan dezen rang verbonden maxi mum-salaris. Deze rang en dit salaris zijn m overeenstemming met den aard van het werk, de bevoegdheid van mej. Ruys en het dipor haar als arbeidscontractante verdiende salaris. VRIJE MIDDAG VOOR SLAGERSWINKELS. 24 Februari 1941 werd in handen van B. en W. om praeadvies gesteld eén adres van de Slagers patroons Vereeniging voor Leiden en Omstreken en van de RK. Slagers Patroons Vereeniging St. Pelagius", houdende het verzoek om voor alle slagerswinkels een plaatselijken uniformen sluitingsmiddag en wel den Maandag (na 1 uur) vast te stellen. Het is het gevolg van een bindend besluit van den Centralen Vleesch- en Veehandel Deze centrale organisatie wenscht voor het 'geheele land een uniforme regeling van den vrijen middag, die krachtens de sociale wetgeving aan het personeel moet wordeh gegeven. Art. 6 van de Winkelsluitingswet geeft den Raad de bevoegdheid den gevraagden maatregel bij verordening te nemen. Hij heeft van deze bevoegdheid reeds gebruik gemaakt ten aan zien van de kapperszaken. Daarbij bleek het gewenscht een aantal uitzonderingen op het verbod om de winkels op een bepaalden middag geopend te hebben in het vercrdc-ningsartikel op te nemen. B, en W. zijn van oordeel, dat aan het ver zoek van de organisaties behoort te worden voldaan, aangezien daarmede de belangen van de werkgevers en de werknemers in het bedrijf worden gediend en geen enkel algemeen publiek belang zich daartegen verzet. H. i. behooren echter uit dezelfde overwegingen, als ten aan zien van de kapperszaken gelden, ook hier van het verbod te worden uitgezonderd de weken, waarin reeds een algemeene feestdag valt, ter wijl de dagen, voorafgaande aan Maria Hemel vaart en Allerheiligen eveneens dienen te wor den uitgesloten. DE GESTICHTEN „ENDEGEEST". Van het tekort van de bedrijfsbegrootlng van de gestichten „Endegeest" c.a. voor 1941 ad f40.000 is slechts f. 15.000 (het bedrag n.l. be trekking hebbende op „Rhijngeest") in de ge meente-begrooting opgenomen, zulks in verband met het voornemen, om het andere deel van het tekort op de een of andere wijze op te heffen. B. en W. kunnen thans mededeelen, dat het met Ged. Staten gepleegde overleg, om door verhooging van den verpleegprijs en van het kleedgeld tot dekking van dit deel van het tekort (f,25.000) te geraken, tot een gunstig resultaat heeft geleid; Ged. Staten toch hebben onlangs, naar aanleiding van een laatstelijk na overleg met de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest" c.a. gedaan voorstel, be richt. dat zij zich kunnen vereenigen met een verhooging met ingang van 1 Januari 1941 van den verpleegprijs van het gesticht „Ende geest" met f.40 en van het kleedgeld voor die inrichting met f.10 per jaar. als gevolg waar van de verpleegprijs tot f. 680 en het kleedgeld tot f. 30 per jaar zal stijgen. De verpleegprijs en het kleedgeld van de afdeeling „Voorgcest" zul len daarentegen geen wijziging ondergaan en mitsdien resp f. 620 en f. 20 per jaar blijven bedragen. SUBSIDIE VOORGESTELD. Van de Leldsche Vereeniging tot Oprichting en Instandhouding van Medisch Opvoedkundige Bureaux is een verzoek ingekomen om van de gemeente een jaariyksche bijdrage te mogen ontvangen ter bevordering van het werk van het onder haar ressorteerend medisch-opvoed- kundig bureau te dezer stede. Dit bureau behandelt gedragsmoeilijkheden en nerveuze stoornissen bij kinderen, waarbij het aan de ouders, onderwijzers en opvoeders, als mede aan organisaties de noodige hulp en voor lichting geeft. Hierbij bestaat een nauwe samenwerking met dè Psychiatrische kinder- kllniek van de Universiteit in het sanatorium De eerste druk van deze, voor iedere Katholiek zoo belangrijke brochure in twee weken uitverkocht! Sfe tweeefe dvufeis ztétec/teMtt PRIJS 5 CENT Verkrijgbaar bij kiosken, op de stations en bij den Dienst Materiaal der N.S.B. Maliebaan 29 te Utrecht. (7'/2 ct postzegel bijsluiten voor franco toezending). VRAAGT OOK UW BOEKHANDELAAR! 1101 (Ingez. Med.) „Rhijngeest". In vele gevallen worden goede resultaten bereikt, zoodat het bureau steeds meer waardeering ondervindt en er hoe langer liOé meer adviezen worden ingewonnen. Moes ten aanvankelijk de werkzaamheden van het bureau beperkt blijven, in de jaren 1936 t/m. 1940 konden zij dank zij een ruime subsidie van de Rockefeller Foundation, aanmerkelijk wor den uitgebreid. Nu deze bijdrage evenwel is komen te vervallen, dreigt het gevaar, dat het bureau wegens onvoldoende financieele midde len zal moeten wordeh opgeheven. Opheffing van het bureau zou evenwel niet in het belang van de gemeente zijn. Tengevolge toch van zijn adviezen wordt door vroegtijdige behandeling genezing en verbetering van kinderen, wier-op voeding moeilijkheden biedt, mogelijk. Aldus wordt de geestelijke volksgezondheid bevorderd en tevens voorkomen, dat een aantal kinderen later, geheel of ten deele ten laste van de ge meente opgenomen moeten worden in zenuw inrichtingen, gestichten enz. Met de Commissie voor den Geneeskundigen en Gezondheidsdienst zijn B. en W. dan ook van oordeel, dat onder bepaalde voorwaarden een gemeentelijke bijdrage in deze behoort te worden verleend. Ook Ged. Staten dezer pro vincie hebben besloten subsidie te geven, en wel ten bedrage van 10% van de door hen redelijk geachte uitgaven. Rekening houdend met deze bijdrage en het tekort, dat de overgelegde be grooting voor 1941 van het bureau aanwijst, ware het bedrag, dat de gemeente jaarlijks voor haar rekening dient te nemen om het bureau in stand te houden, te bepalen, op ten hoogste f. 850. GEBOREN: Margaretha dn van J. Sommeling en A. de Jong Jannetje dr. van K. Bakker en A. G. Bierfischer Cornelia dr. van A. Wendt en J. M. Sasburg Hendrika Paulina dr. van L. P. J. Mathot en C. M. J. Zwetsloot Meta Julia Jacoba dr. van F. Bekooij en J. C. Pont., Susanna, D. van D. Gijsman en M. C. de l'Ecluse Johanna. D. van C. D. Ligtvoet en J. Horree Maria. D. van E. Willemsen en C, A. Erkelens Jan Eldert Wijnand, Z. van J. E. Roggeveen en G. J. P. van den Broek ONDERTROUWD: A. Leget jm 27 j. en M. Mieremet jd 26 j. A. Monfils jm 21 j. en J. Platted jd 18 j. J. Paats jm 23 j. en D. G. v. d. Blom jd. 20 j. OVERLEDEN: G K. J. Caron, Wed. van H. B, Huijsmans 67 j. G. Dool. wed. van A. Blote, 83 jr. In de Staatscourant is opgenomen een voorschrift van den directeur van het Rijks bureau voor het Hotel-, Café-, Restaurant- en Pensionbedrijf, regelende de indeeling der hotelbédrijven. Ten aanzien van de inschrijving van inrichtingen bij het Rijksbureau in de rubriek „hotel" worden onderscheiden inrichtingen, gevestigd in centra van verkeer, en die, welke niet zijn gevestigd in centra van verkeer. Centra van verkeer in den zin van deze beschikking zijn 76 gemeenten of gedeelten van gemeenten, waaronder 's Gravenhage, Scheveningen, Rijswijk, Delft, Gouda, Haarlem, Leiden, Noord- wijk aan Zee, Schiedam en Voorburg. HOTELS Onder de rubriek „hotel" worden bij het Rijksbureau ingeschreven inrichtingen, be stemd tot het tegen betaling verstrekken van logies, in hoofdzaak voor korten tijd, mits zij voldoen aan de volgende welstands eischen I. zij moeten onder vakkundige leiding staan en voorzien zijn van vakkundig per soneel; II. de beschikking hebben over en/of voorzien zijn van: A. Wanneer de inrichtingen zijn gevestigd in centra van verkeer: 1. 1. ten minste 12 voor gasten bestemde slaapkamers, in directe verbinding met de buitenlucht staande, elk voorzien van ten minste één bed en meubilair, welke naar het oordeel van den directeur aan redelijke eischen van zindelijkheid en comgort voldoen; 2. ten minste één waschtafel, voorzien van koud en warm stroomend water, in iedere slaapkamer; 3. een conversatiezaal of een schrijftaal of een leesvertrek; 4. ten minste een afzonderlijke ruimte, vol doende groot en ingericht om daarin door alle gasten gelijktijdig de maaltij den te doen gebruiken; 5. op iedere verdieping ten minste één in gerichte badkamer, voor algemeen ge bruik gereed, welke naar het oordeel van den directeur aan redelijke eischen van zindelijkheid en comfort voldoet, als mede zoowel gelijkvloers als op iedere verdieping ten minste één toiletgelegen heid met waterspoeling; 6. aansluiting aan het telefoonnet; 7. gelegenheid tot het verstrekken van spij zen en dranken aan gasten ten minste van 8 tot 20 uur; 8. voorts moet de inrichting dag en nacht toegankelijk zijn voor gasten zonder ge bruikmaking van een sleutel. B. Wanneer de inrichtingen niet zijn ge vestigd in centra van verkeer. 1. Ten minste 6 voor gasten bestemde slaapkamers, in directe verbinding met de buitenlucht staande, elk voorzien van ten minste één bed. en meubilair, welke naar het oordeel van den directeur aan redelijke eLschen van zindelijkheid en comfort voldoen; 2. ten minste één ingerichte 'badkamer voor algemeen gebruik gereed, welke naar het oordeel van den directeur aan redelijke eischen van zindelijkheid en comfort voldoet, alsmede gelijkvloers zoowel als per verdieping ten minste één toiletgele genheid met waterspoeling; Door PETER VAN SANDEVOERDE. „Laten we de pier opgaan," zei Tannie. „Waarom?" vroeg ik. „Je kunt de zee hier net zoo goed zien." „Van de pier af krijg je een heel anderen kijk op de zee. We moeten onzen kennissen na de vacantie kunnen vertellen dat we op de Pier zijn geweest." „Die idiote moderne „Ach, kom mee!" zei Tannie, en trok me van het bankje. We gingen naar het tour niquet en ik haalde juist mijn portemon- naie te voorschijn toen.Hemeltje," riep ik uit. „Wat is er? Heb je geen geld genoeg bij ije?" „Ja. Ik bedoel nee. Ik heb al mijn geld in het pension laten liggen. Als we nu eens naar het pension terug gaan en voor de lunch wat rustig gaan zitten lezen en dan vanmiddag „Ik heb toevallig nog wat geld bij me, dan betaal ik wel." „Ik ik houd niet van mannen die vrouwen voor zich laten betalen." „Lieve help," riep Tannie uit. „Je zou bijna zeggen, dat je de pier niet op wil." „O, nee," zei ik glimlachend. „Niets lijkt me beter dan een paar uur op de pier door te brengen. Maar het viel me juist in, dat het nu wat vol is,, en dat we niet te laat voor de lunch moeten komen...." „Lieveling, we hebben nog meer dan twee uur tijd vóór het lunchtijd is." „Het geheim van een prettige vacantie is alles tevoren geregeld te hebben. Van morgen bijvoorbeeld besloten we een wan delingetje te gaan maken en daarna wat te gaan lezen. Nu probeer jij om dat zorg vuldig opgestelde plan met je pier-verbeel- ding in de war te sturen. Ik vind het on- noodig om die pier op te gaan." „Als je klaar bent met je nonsens," zei Tannie, „dan gaan we eindelijk de pier eens op." „Het lijkt me nogal erg vol," probeerde ik terwijl ik eens over het hek keek. „Zou den we niet veel beter rustig een eindje het strand langs gaan?" Ik begrijp je niet, het is juist heelemaal niet druk." Het was eigenlijk niet zoo druk als ik wel gehoopt had. Als het druk is, dan heb je altijd nog een kans om te ontsnappen zon der dat het in de gaten loopt. En laat ik eerlijk zijn, toen we daar net voor het tourniquet stonden, zag ik, dat Loopman ook op de pier was. Loopman is mijn kleer maker Ik moest hem nog een paar costuums be talen en hij zond mij de rekeningen even regelmatig als ik ze verscheurde. Alleen maar om Tannie gerust te stellen had ik haar gezegd, dat die costuums al betaald waren. Vrouwen begrijpen geldzaken niet zoo goedIk had steeds maar weer het plan om te betalen, maar het was zoo'n heusch plan, dat het net was alsof ik al betaald had. Ik wist dat Tannie dat niet zou inzien. Ik moest me dus steeds klaar houden om te kunnen retireeren. Zou hij me toch te pakken krijgen, dan zou hij nog niets van me los krijgen na tuurlijk, maarik vreesde, dat ik last zou krijgen met Tannie in verband met onze verschillende financieele inzichten. „Laten we naar de autofriaten gaan," stelde ze voor. „Het is daar erg warm," wierp ik tegen. Ik had Loopman juist naar binnen zien gaan. „Goed dan, laten we dan naar het res taurant gaan." „Pracht idee," stemde ik toe. „Nee we doen het niet," zei ik; Loopman kwam naar buiten. „Bij nader inzien, zal het daar bij de automaten toch niet zoo warm zijn, mis schien zelfs wei lekker koel. Laten we daar naar toe gaan." Ik dacht, dat het nu wel veilig terrein zou zijn. We gingen naar binnen en ik deed juist mijn uiterste best op een kracht machine toen ik Loopman weer naar bin nen zag komen met een handvol munten. Hij was alleen even naar buiten geweest om wisselgeld te halen. „Dit dit is niet om uit te houden je zou er een spierverrekking van krijgen, laten wé naar buiten gaan om een frisch luchtje te scheppen," zei ik en trok Tannie gauw mee naar buiten. „Je bent rusteloos," zei ze. „Ik ben niet van plan om weg te gaan, voordat ik ge zien heb of dat oude heertje meer kracht in zijn handen heeft dan jij. Jij kwam niet verder dan vijftig." „Zou je geen trek hebben in een heerlijke portie ijs," probeerde ik. Dat werkt meestal altijd. Maar nu faalde het echter. Ze zei, dat het koude ijs me te snel zou afkoelen dat was erg schadelijk voor mijn inge wanden. Ik had kunnen zeggen, dat het voor haar bedoeld was, maar ze weet te goed dat ik dol op ijs ben. Ik keek eens rond. Loopman genoot. Hij vloog als een bij van automaat naar automaat. Ik was juist besloten om een strategi- schen terugtocht te gaan voorbereiden voordat hij aan onze afdeeling gekomen was, toen hij plotseling zes toestellen over sloeg en recht op ons aankwam. Nu moet er gehandeld worden en niet beraamd. Ik stak mijn gezicht in mijn zak doek, draaide op mijn hakken om en snel de naar buiten gevolgd door Tannie. „Je krijgt last van de hitte," zei ze „Ik zal me beter voelen na een wande ling." „Goed, kom mee dan. Hij heeft ons nu gezien." ■Eh Wi— wi wie heeft ons gezien?" „Meneer Loopman natuurlijk." „Wat, Loopman, mijn kleermaker?" Tannie begon te lachen. „Het was grappig om te zien hoe jij hem probeerde te ontloopen," gichelde ze. „Hem ontloopen? Ik? Doe niet zoo gek!" „Toen ik hem op de pier zga „Wilde je daarom de pier op?" „Natuurlijk. Ik wilde dat hij ons zou zien!" „Maar waarom?" „Nu, ik wist hoe jij over zijn rekening in de put zat." „Je je wist dat ook?" „Natuurlijk wist ik dat, domoor. En ik dacht zoo, dat jij nog meer van je vacantie zou genieten als je wist dat hij die reke ning niet meer zal sturen voordat jij hem kunt betalen." „Wat praat je me nu? Waarom zal hij dat niet doen? En waarom moest hij ons nu met alle geweld .zien?" „O, niets, niets," zei Tannie. „Hij hoorde, dat zijn vrouw mij vertelde, dat hij dit weekend voor een zakenconferentie naar Groningen moest (Nadruk verboden.— (Auteursrecht voorbehouden). 3. een afzonderlijke ruimte, voldoende groot en ingericht om door alle gasten geffjk- tijdig de maaltijden te doen gebruiker^ 4. aansluiting aan het telefoonnet; 5. voorts moet de inrichting dag en nacht toegankelijk zijn voor gasten. LOGEMENTEN ENZ. 1. Onder de rubriek „logement" of „her berg" worden bij het Rijksbureau inge schreven inrichtingen, bestemd tot het te gen betaling verstrekken van logies, in hoofdzaak voor korten tijd, niet voldoende aan de genoemde welstandseischen. 2. De directeur kan echter inrichtingen, als in lid I bedoeld, in de rubriek ,^hotel" inschrijven, indien zij naar zijn oordeel als „hotel" kunnen worden beschouwd. Onder de rubriek „pension" worden bij het Rijksbureau ingeschreven inrichtingen, bestemd tot 'het tegen betaling verstrekken van maaltijden en van logies voor langeren tijd. RESTAURANTS EN CAFÉ S. Onder de rubriek „restaurant" worden bij het Rijksbureau ingeschreven inrichtingen, bestemd tot het tegen betaling verstrekken van in hoofdzaak maaltijden, al dan niet voor gebruik ter plaatse, die inrichtingen, welke gedreven worden in schepen, vlieg tuigen of treinen, daaronder begrepen. On der deze rubriek zullen ook worden inge schreven lunchrooms, noenzalen, sociëtei ten, spijskokerijen, broodjeswihkels, poffer tjeskramen en inrichtingen, waar de ver koop al dan niet geheel of gedeeltelijk per automaat geschiedt. Onder de rubriek „café" worden bij het Rijksbureau ingeschreven inrichtingen, be stemd tot het tegen betaling verstrekken van in hoofdzaak dranken en van eenvou dige spijzen voor gebruik ter plaatse, die inrichtingen, welke gedreven worden in schepen, vliegtuigen of treinen, daaronder begrepen, onverschillig onder welken naam deze inrichtingen worden geëxploiteerd, uitgezonderd de boven met name genoemde. Het is den ondernemer, wiens inrichting •bij het Rijksbureau staat ingeschreven on der de rubriek „hotel", verboden, die inrich ting onder de benaming „hotel-pension" bij het publiek bekend te ma'ken. Voorts is het den ondernemer, wiens inrichting bij het Rijksbureau niet staat ingeschreven onder de rubriek „hotel", verboden, die inrichting onder de benaming .hotel", al dan niet met toevoegingen, bij het publiek bekend te maken. Het is den ondernemer, wiens inrichting bij het Rijksbureau staat ingeschreven on der de rubriek „pension", verboden, logies tegen betaling te verstrekken aan gasten voor een korteren onafgebroken tijdsduur dan van ten minste 5 dagen. Deze bepaling geldt niet, wanneer he<t be treft bezoekers voor korten tijd bij inwo nende gasten. Van bedoelde verboden kan door den di recteur aan alle of aan bepaalde onderne mers, al dan niet voorwaardelijk, geheele of gedeeltelijke dispensatie worden verleend. Aan een dispensatie kunnen door den di recteur beperkingen worden verbonden. HET PENSIONBEDRIJF. In de Staatscourant wordt verder mede gedeeld, dat 'het aan ondernemers van pen sions is toegestaan, ook gedurende „week ends" logies tegen betaling te verstrekken. VOOR WOENSDAG 2 APRIL. Hilversum I, 415,5 M. Nederlanclsch Pro gramma - 6.45 Giam.muziek 6.50 Ochtend gymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 Grarmmuziek 8.10 Ge wijde muziek (gr.pl.) 8.30 Nieuwsber. ANP. 8.45 Gram.muziek 10.00 Amsterdamsch Sa lonorkest (10.2010.40 Voordracht) 11.15 Zang en pianovoordracht 12.00 Gram muziek 12.25 Eerst raet- dan baet12.42 Almanak 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1.00 Musiquette en soliste 1.50 Orgelspel 2.15 Voordracht 2.30 Esmeralda en solisten 3.00 Gram.muziek 4.00 Bijbellezing (Uitzen ding voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 4.20 Voor de kinderen 5.00 Gramanuziek 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 Luchtvaartkundig praatje 5.45 Rococo-octet 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 De Ramblers 7.00 Economische vragen van den dag ANP. 7.15 Schrammelkwaxtet en soliste 7.30 Gram.muziek 7.45 Schrammel- kwartet en soliste 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Berichten (En- gelsch) 8.45 Resident ie-orkest en soliste (opn.) 9.40 Dagsluiting (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsber. ANP., slui ting. Hilversum II, 301,5 M. Nederlandsch Pro gramma 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtend gymnastiek 7.00 Gramanuzlek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 Gram.muziek 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.15 Gram.muziek 10.00 Morgen wijding (Uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 10.20 Gram.muziek 11.00 Voordracht 11.20 Omroeporkest 12.00 Be richten 12.15 De Melodisten 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Ensemble Frans Wouters en gram.muziek 2,00 Clave- cimbel. piano en zang 2.45 Gram.muziek 3.45 Eugen Wolff en zijn ensemble en soliste (opn.) 4.15 Amusement in Amsterdaam 5.00 Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" (Uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 5.15 Nieuws-, economische en beursber, ANP. 5.30 Omroeporkest 6.00 Gram.muziek 6.15 Omroeporkest 6.45 Re portage 7.00 Brabantsch praatje ANP. 7.15 Residentie-orkest (opn.) 8.00 Nieuwsbe richten ANP. 8.15 Spiegel van den dag of gram.muziek 8.30 Omroeporkest en soliste 9.30 Filmbespreking 9.45 Gram.muziek 10.00 Nieuwsber. ANP., sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Woensdag 2 ApriL Ie Programma: 6.4522.00 Hollandsch Pro gramma 22.00—24.00 Duitsch Programma lle Programma: 6.45—22.15 Hollandsch Pro gramma 22.1523.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio-Centrales 23.0024.00 Duitsch Programma. IIIc en IVe Programma: 6.4524.00 Duitsch Programma. 2-3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10