LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 29 Maart 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS OORLHUIM f. 1.450.000.000 Voor de Vrouw Goed koken met wat er is Haifjaarl. schaderegeling Vit de Omstreken AGENDA Winterhulp Nederland PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 30 MAART. Leiden Chr. Geref. Gem. (Steenschuur) Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10% uur, ds. A, P. van de Water van Zwolle. Eglise Wallonne: Dlx heures et demie, Mr. E. Michelin MoreaU, pasteur a La Haye. Evang. Luth. Gem.: Vooa'm, 10% uur, ds. Mak kink; nam. 5 uur, ds. Bieger. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm. 10 uur, ds. Harder; nam. 5 uur, ds. Weggemans. Geref, Kerk (Heerengracht): Voorm. 10 uur, dr. Westerink; nam. 5 uur (Bed. H.D.), ds. Wier- slnga. Geref. Kerk (Oude Vest)Voorm. 10 uur, ds. Weggemans; nam. 5 uur, ds. Harder. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur, ds. Wierslnga; nam. 5 uur, dr. Westerink. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10% uur, ds. W. Mackenzie van Amsterdam. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis)V.m. 10% uur, dr. Boersema. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht): Nam. 12% uur, dr. Boersema, Vrijz. Jeugddienst (Gerecht 10): Nam. 7 uur, ds. A. Th. van Leeuwen. Vrije Kath, Kerk (Vreewijkstr. 19): Voorm. 10% uur, gez. mis. Geref, Kerk In H.V. (Patrimonium): Nam. 5 uur dr. Kroon. Aalsmeer Ned, Herv. Kerk (Dorp)Voorm. 10 uur, ds. v. d. Linde (Bed. H D.)nam. 3 urn*, ds. Alkema. Ned. Herv. Kerk (Oost): Voorm. 10 uur, ds. Alkema (Bed, H. D.)nam. 3 uur, ds. v. d. Linde. Geref. Kerk: Voorm. 10 en ham. 3 uur, ds. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. P. Geels. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. De Lange. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 3 uur, ds, v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 3 uur, ds. Moolhuizen, Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerken, Ju- lianastraat: Voorm. 10 uur," dr. Scheers; nam. halfzeven de heer Lekkerkerker. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds. Stehouwer. Ned. Herv. Kerk, Oudsh.weg: Voorm. halfelf ds, Spaans van Katwijk. Evangelisatie Hooftstr,: Voorm. 10 en nam. 3% uur ds. Abbering van Hoevelaken. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Geref. Kerk.n, Hoofdstr.: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Hartkamp. Raadhuissfcr.: Voorm. 10 uur ds. Bosch; nam. 5 uur ds. Mulder. De Ruyterstr.: Voorm. 10 uur ds. Mulder; nam. 5 uur, ds. Bosoh. Chr. Geref. Kerk, v. Reedestiv. Voorm. 10 en nam. 5% uur, ds, Hendriksen van Zeist (H. A.), Oud-Geref. Gem., lok. v, Mandersloostr.: V.m. 10 en nam. 5 uur, ds. 'tHoog van Utrecht. Benthuizen Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10.30 uur en nam. 3 uur ds. W. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 10.30 uur en nam. 2.30 uur, leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds Klüsener; nam. 6 uur, de heer Dekker. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur cand. W. C. P. den Boer; nam. 3 uur ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. V. W. C P. Schmidt van Schiedam. 'Geref. Gem,: Voorm. 10 en nam. 6% uur, leesdienst. Evangelisatiekring Beursgebouw: Nam. 3% u. de heer Sevensma van Amsterdam. Boskoop Ned. Herv, Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur ds, Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Petersen Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Kleisen. Rem. Kerk voor Vrijz. Herv,: Voorm. 10 uur ds. C. P Thomsen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur lees dienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk Hoofd dorp: Voorm, 10 en nam. 3 uur ds. Salverda. Lijnden: Voorm. 10% uur de heer v. d. Berg. Aalsmeerderweg: Voorm. 11.15 uur de heer Koudstaal. Vijfhulzen: Voorm. 10 en nam. 3 uur de heer Brörens. Badhoevedorp: Voorm. 11 uur de heer Boer- lijst. Nieuwmeerdijk: Voorm. 10 uur de heer H. Heerema van Amst-erdam. Hazerswoude Ned. HerV. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur. ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds Heuzeveldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10% u, ds. S. van Sinderen. De Kaag Ncd. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. v. d. Windt; nam. 4 uur (jeugddienst) ds. Veldkamp van Valkenburg. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Katwijk a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% en nam. 5 uur ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 5 uur ds. Aalders. Katwijk aan Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Gilhuis. Geref Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 5 'uur ds. Weyting van Amersfoort. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. dr. G. J. Streeder van Leiden; nam. 6% uur dr. Scheers van Alphen a. d. Rijn. Kinderkerk: Voorm. 10% uw de heer E. Slee boom Jr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Dijk. Leidschendam Ned, Herv. Kerk: Voorm, 10 en nam. 3 uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Boukema. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, cand. M. J. P. Vlijm van Utrecht. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur dr. Buys.. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: Voorm. 9% en nam. 2% u. uur leesdienst. Ned Prot, Bond: Voorm. 10.15 uur ds. L. W. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Nieuwkoop Ned. Herv, Kerk: Nam. 2.30 u. ds. Klusener van Bodegraven. Geref. Kerk: Vóorm. 10.30 en nam. 3 uur, cand. Schweitzer van Amsterdam. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Nienhuis van Gouda. Nieuw veen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Kater. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 3 uui- de heer A. van Scherpenzeel. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Callenbach van IJmulden; nam, .3% uw (Jeugddienst) ds. v. d. Voet van Haarlem. 1. Spinaziesoep, aardappelen, speredeboon- js uit de bus, rollade, beschuit met jam. Koud vleesch, savoyelcool, aardappelen, chocoladevla. Stamppot van rauwe raapsteeltjes, griesmeelpap. 4. Jachtschotel van bruine boonen, veld sla en biet, sinaasappel. Bruine boonensoep, rijst met boter en suiker. Gehakt, gedroogde appelen, aardappe len, rijstkoekjes. 7. Stamppot van rauwe zuurkool met witte boonen, pustardvla met bitterkoekjes. Door jonge groente, rauw opgediend, brengen wo afwisseling in het menu. Na de lange wintermaanden Is men blij in de winkels weer de jonge groente te zien. Alles is nog' duur, maar met wat overleg kan ze toch weer afwisseling in onze maal tijden brengen, zonder dat we zoo veel meer van deze uitgeven. Gebruikt men ze rauw, dan kan men het met veel minder doen, dan wanneer men ze kookt, want jonge groente slinkt heel Isrg onder het •koken. Men heeft nu ongeveer 1/4 noodig van wat men anders gebruikt en bovendien behoudt men alle voedingsstoffen, waar- wan bij het koken er toch verloren gaan. Voor 4 personen rekent men voor een stamppot b.v. bosjes raapsteeltjes of 1 pond spinazie. Het schoonmaken is natuurlijk ook veel vlugger afgeloopen, want vooral in jonge spinazie komen heel wat zaadjes voor. Ook kan men ven 'n handvól spinazie, b.v. 200 gr. voor 4 personen een smakelijke soep maken. Geeft men daarna b.v. een bus ingemaakte groente, dan zullen de voe dingsstoffen, die deze groente door het ste- riliseeren mist, door de soep voor een groot deel geleverd worden. Natuurlijk moet men aan stamppot met •rauwe groente wennen, maar goed toebereid zal ze toch zeker in den smaak vallen. Hieronder volgen eenige recepten. Stamppot met rauwe spinazie of met raapsteeltjes. Benoodigdheden voor 4 personen: 2 K.G. aardappelen, 500 gr. spinazie of raapsteel tjes (ongeveer 4 bosjes), 40 gr. vet of mar garine, melk of melkpoeder, peper, zou,t nootmuskaat. Bereiding: De aardappelen afboenen en patten of schillen en pitten. Ze opzetten met weinig water en zout en in een goed gesloten pan gaar en droog koken (pLm. Va uur)De spinazie uitzoeken, wasschen, goed uit laten lekken en klein hakken/ of de raapsteeltjes schoonmaken door de wortel tjes er af te snijden, ze 'te wasschen en heel fijn te snijden. Melk of water en melk poeder 'bij de aardappelen gieten, even door KINDEREN VAN DEZEN TIJD zijn Jozo en Nezo. Hygiënisch verpakt zout, door geen - menschenhand aan geraakt. 991 (Ingca MedJ laten koken en daarna fijnstampen. De pu- rée afmaken met het vet, wat peper en noot en de groente er doorroeren. Alles goed heet laten worden en dadelijk op dienen. Varkenslapjes of gehakt kunnen hierbij gegeven worden. Wanneer er geen vleesch te krijgen is, dan kan men na dezen stamp pot een melktoespijs geven of pl.m. 100 gr. taptemelkpoeder door de purée roeren. Spinaziezoep. Benoodigdheden voor 4 personen: l liter water, pl.m. 200 gr. spinazie, 40 gr. boter of 'margarine, 45 gr. bloem, 2 bouillonblok jes, 1 d.l. melk (melkpoeder)"nootmuskaat. Bereiding: De spinazie uitzoeken en was schen. In 10 gr. boter gaar smoren, het water, met de bouillonblokjes, toevoegen en even door laten koken. Daarna door de zeef gieten en alle spinazie er door wrijven. Van het vocht met de rest van de boter en de bloean een gebonden soep maken. Melk of melkpoeder even mee laten koken en op smaak afmaken met noot en zout. Als men brood over heeft, kleine dobbelsteentjes hiervan snijden, ze in wat boter bruin bak ken en afzonderlijk bij de soep geven. ONDERLINGE VERZEKERING GEVESTIGD TE TELEFOON MAATSCHAPPIJ 'S GRAVE NHAGC tl. 30.41 BESTUUR: L. C. F. E. VAN HELDEN TUCKER, voorzitter; A. A. B. BÖCKER, gedele- gerde; Mr. J. J. MONTIJN; N. J. J. GROBBEN; F. E; EVERS, administra teur. Tot deze week werd verzekerd ruim in de volgende afdeelingen: Afd. A. Woningen, winkels, boerde rijen, inventarissen enz. tot f. 50.000.en inboedels tot f. 20.000.—. Afd. B. Andere en grootere risico's. Aid. C. Persoonlijke ongevallen. Aid. D. Uil. Gevaarlijke risico's. Afd. D. III. Vaartuigen, Aid. E. Bedrijfsschptle, en Huurder- ving. Afd. G. Geld, geldswaarden, preciosa. Afd. H. Herverzekeringen. Afd. I. Inboedels tot f.7500. DRIEMAANDELIJKSCHE SCHADE REGELING! Vraagt inlichtingen bij Uw 1025 ASSURANTIE-BEZORGER! Geref. Kerk: Voorm, 10% en nam. 3% uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 4 uur leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. 3 uur, ds. G. T. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, lees dienst. Noordwftk-Binnen Ned. Hen'. Kerk: Van, 10 en nam. 5 uur, ds. W. W. Siddré. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, dr. H. B. Visser. Noordwjjk-aan-Zee Ned. Herv. Kerk: V.m, 10 en nam. 5 uur, ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Voorm. 10 eri nam, 5 uur, ds. B. Bouma. Ger. Kerk (H. V.): Voorm. 10 uur, ds. K. H. Kroon. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Den Hertog. Ned. Herv. Kerk (de Zilk)Nam. 7 uur ds. Den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u., de heer A. P. van der Haas, Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. T J. Jansen Schoonhoven; nam, 3 uur (Jeugddienst), ds. H. C. Touw van Leiden. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk); Voorm. 10% uur, ds. F. Kleijn van Den Haag. Geref. Kerk (Mauritslaan)Voorm. 10 en nm. 5 uur, cand. P. v. d. Schaaf van Leiden, Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur, ds, Broekstra, em. pred. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Geerling. Geref, Kerk: Voorm. 10% uur (H. A.) en nam. 3% uur (Dankz.), ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Heijn, RÜnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. Van Niftrik; nam. 5 uur, de heer A. van Boon. Kerkzaal: Voorm, 10 uur, ds. F. J. Pop van Delft; nam. 5 uur, dr. Van Niftrik. Ger, Kerk (Rapenburg)Voorm. 10 uur, ds. Post; nam. 6 uur, ds. Van der Loo. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 uur, ds. Van der Loo; nam. 6 uur ds. Post, Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Rijnzaterwoude Ned Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 2% uur, ds. De Vree, Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur ds. Kuiper. Chr. Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Albers van Vlaardingen. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10% uur ds. Oldeman van Delft. Valkenburg Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. 6.30 uur ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur cand. Beroepen te Warns ds. W. Broer te Hollum Bremmei te De Bilt. op Ameland. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. vijf uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem. (Leidscheweg 41): Nam. 5 uur, leesdienst. Ver. der Vrijz. Hervormden (Leidscheweg 66) Voorm. halfelf, ds. De Graaf f van Naaldwijk. Geref. Kerk (Zfjllaan)Voorm. 10 uur, ds. Feringa; nam. 5 uur, cand. J. van Buuren van Amersfoort. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 u„ cand. Van Buuren; nam. 5 uur, ds. Feringa. Waddinxveen Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur ds. Vroeg In de wey. Geref. Kerk: Voorrri.. 10 en nam. 6 uur ds. Smidt. Oud Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Van der Kraats. Warmond Ned. HefV. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. De Bel. Wassenaar Ned. Herv Gem.: geen opgave. Ned. Prot, Bond: Voorm. 10.35 uur ds. P. v. d. Veer van A'dam. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Van der Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Dronkert. Ned. Prot. Bond: Nam. 2 uur mej. ds. Günther van Zwammerdam. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm 10% uur, ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. De Ruig; Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u, dr. J. J. Woldendorp (H.D.), nam. 2.30 uur dr. J. J. Woldendorp (Voorber. H.A.). Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 2.30 uur ds, Versluüs. Geref. ,Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur lees dienst. Ver. tot Verbr. der Geref, Waarheid: Voorm. 10 en nam. 2 uur de heer van Hoeven van Waddinxveen. Ver. van Vrijz. Herv.: Nam. 6.30 uur onbekend. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Eijkman Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm- 10 uur en nam, 2.30 mu ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. 10.30 uur mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen te Wijnjeterp te Duurswoude (toez.) cand. A. de Kleine thans hulpprediker te Hee- renveen-Nijehaske, te Paesens cand. Hylarldes thans hulpprediker te Driebergen. DOOPSGEZ BROEDERSCHAP. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena d van H. C. Hendriks en T. M. Cliné Jan Peter z. van J, F. Bergshoef en J. A. Eshuis. Getrouwd: W. de Ruit 26 jr. en M. Rupschus 26 jr. Overleden: C. Keessen 86 jr. wed. van J. Hansen. Waar Winterhulp ook om denkt! Naar men ons meedeelt, heeft de waar nemend Plaatselijk Directeur van Winter hulp Nederland alhier aan een echtpaar, dat dezei dagen een huwel ksjubileum vierde, op den herdenkingsdag een Winter hulp-gift doen toekomen. Opbrengst collecte „Winterhulp". De laatste lijstcollecte voor Winterhulp heeft hier opgebracht f. 859.42. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Bartel, Z. van B, van Maasdam en J, Oudshoorn Anna Maria Martina, D. van B, C, G, Breed en M. W. Lleverse Maria Cornelia,D. van H. A. Bakker en A, P, van Roode Johannes Adrianus, Z. van A. P. van Leeuwen en M, W, Verlaan Jozef FrancLscus, Z. van C. H. van Vugt en A. E. Bekkering Martina Maria, D. van G, P, Boogman en M. M. Broer Alida Maria, D, van C. W. van Dlemen en G. M. Nleuweveen Corstiaan, Z. van H. van de Koppel en IV. ten Brink Cristlna, D. van G. C. de Mol en C. H, H. te Loo Jacobus Leonardus, Z. van J Zwetsloot en M. Groen in 't Woud Jacob, Z. van H. van 'tHof en M. Kloet, Ondertrouwd: Tamis Laurentius Wiering 22 j. en Johanna Lamboo 23 j. Hendrik Johannes van Elk 28 1. en Antonla Wilhelmina Millenaar 21 j, Jelle Meester 34 j. en Alyda Elisabeth Maria Guiting 30 j. Koenraad Maarten Ver- kuijl 65 j. en Metje Antonia de Jong 61 j. Getrouwd: Dames Marlnus Goulooze 30 J. en Suzanna Magdalena Baas 20 j, Hendrikus Hofmans 34 j. en Cornelia Dekkers 40 j, Kor- nelis Visser 28 j, en Eelkje van der Zwaag 30 J. Overleden: Geertje van Zilverden 71 j. ongeh, Cornelia van der Vaart 79 J„ echtg. van J. Verwer Franciscus Commissaris 72 j„ echtg, van W. Vastenhout Klaas Roodenburg 70 J„ echtg. van P. Verkuijl Anna Christina Croese 83 j., wed. v. J. Zoutendijk Jetske Groenewoud 83 j., wed. van F, Scheepstra Cornells Romers 75 j., wedn. van J van der Wiel Trijntje Verdoes 64 j„ echtg. van J. van der Pol. EIND-EXAMEN NIJVERHEIDSSCHOOL. Bijzonder geslaagde tentoonstelling. In de Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp werd het cursusjaar besloten met een grootsch opgezette tentoonstelling, die buitengewoon groote belangstelling trok, De voorzitter der Middenstandsvereeni- ging, de heer L. W. van Drlel opende en dankte o.£. mèvr, Salverda en de heeren Linthout, Nieuwkoop, Oggel, Venema en Spijker, die de school in onderscheiden functies hadden gediend. Een teleurstelling was liet, toen de direc trice mep. C. Garssen voor de vacantiezlek werd en de werkzaamheden moest staken. Wij wenschen, aldus spr. haar een spoedig herstel toe. Mej. v. Driel heeft zoolang de leiding op zich genomen en werd in haar werk bijgestaan door de leeraressen Sluis, Hugo en De Boer. Corire Meer dankte namens de leerlingen de leeraressen en het schoolbestuur. De heer Eggink sprak namens den Mid denstandsbond zijn bewondering uit over wat hier tot stand is gebracht. Truusje Meyer bood de directrice een geschenk aan. De toonzalen waren versierd met bloe men, die elk jaar door de A^lsmeersche Veiling worden afgestaan. Het diploma werd uitgereikt aan: Corrie Meer, Elizabeth Klootwijk, Matje v. Leeuwen, Teuntje Offerman, Johanna Klootwijk, Godéfrieda H. v. d. Wens, Mar- garetha F. de With, Johanna voor den Dag, Jacoba Th. Sells, Grietje Wessels, Zwaantje Bosman, Gergje Vaalburg, Adriana E. Maarsen te Aalsmeer, Maartje M. de Koker, Trijntje Schoo, Jacoba H. v. Kooten, Ma- rietje v, Dam, Cornelia Venema te Amster dam, Margaretha E. de Man. Bevorderd tot de hoogste,klas zijn: Antje Tanis, Johanna H. de Hoog, Weesperkaspel, Geertruida H. Meyer te Aalsmeer, Femme- tje H. v. d. Helm Hoofddorp, Nelletje v. Woerden, Nieuw-Vennep, Heiltje v. d.,Bijl te Rijk, Maria Weststeyn, Nieuw-Vennep, Jacoba Schalk, Nieuw-Vennep, Jdnke C. Vorsje, Vijfhuizen, Sophia J. v. Buyten, N.- Vennep, Emma E. Mrabus, Hoofddorp en Nelile Roodenburg, Haarlemmermeer. Jaarverslag Nijverheidsscholen. Aan het jaarverslag der Middenstands- vereeniging „Haarlemmermeer" over de Nij verheidsscholen te Hoofddorp en Zwanen burg ontleenen wij: Het aantal leerlingen bleef constant. Na de tentoonstelling in 1940 werd aan 24 leer lingen het diploma uitgereikt te Hoofddorp en aan 13 te Zwanenburg. In het afgeloo pen jaar welden twee avondcursussen in costuumnaaieü voor beginnenden en een voor gevorderden gegeven, voorts een cur sus in koken, gewone en fijne keuken,'twee middagcursussen in costuumnaaien, een in costuum- en Hnnennaaien en drie in voor lichting. Het personeel bestaat thans uit de direc trice mej. C. Garssen, J. v. Drlel, M. Sluis, G. C. H. Hugo, C. M. A. de Boer, N. A. Vijf huizen, M. J. C. v. Amsterdam en de heer A. v. d. Ploeg. De balans geeft aan activa f. 78036.56, waarvan aan grond en gebouwen f. 72671.36 De rijkssubsidie bedraagt f. 1194.33, de ge meentelijke subsidie f. 125.65. De exploitatie-rekening sluit met een een bedrag aan nettokosten van f. 14.827,62, waarvan ten laste van het Rijk komt 70"/,, of f. 10379.33 en ten laste der Gemeente 30"/o of f 4448.29. In voorschot werd ont vangen van het Rijk f. 9185 en van de ge meente f. 4322.64, In hotel ,,de Beurs" hield het P.E N in samenwerking met de Commissie aange wezen door den directeur-generaal van de Voedselvoorziening een kookdemonstratie waarvoor groote belangstelling bestond De chef-leidster mevr. A. RoerschSe- meljns hield een inleiding over de moge lijkheden om door de moeilijkheden heen te komen. Mevr. J. FellusWynia sprak Zondag. Evang. Chr. Gem,: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam. Schouwburg: Charlotte Kohier „Frasquita", 2 uur nam. StadszaalLK.K. „Voor Allen". Nieuw Hol- landsch Strijkkwartet. 2% uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. DIVERSEN 's Dinsdags: 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus en diph- terie. 11—3 uur. 'sDinsdags: Oude Rijn 44 c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 78 uur nam, 's Dinsdag Mare 18; Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—11 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- •vaardigen 7—8 uur nam s Donderdags WtfKgebouw „Bethesda' (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. 's Vrijdags, tast. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45. BIOSCOPEN. 118 Jaar; 14 Jaar; S alle leeftijden. Luxor-theater: „Kora Terry" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Het schandaal om Veronlka" t Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7% u., Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-theater: „Mijn zoon de minister" Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 26.30 uur doorl voorstelling, dasion-theater: „Bobby trekt van leer" t Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur, Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-theater: „Percy neemt vacantie" t Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur door! voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam 8 uur (Zondags gesloten): „Moord in de vilia Har den" f 0 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Maart 20 uur tot Zaterdag 5 April 8 uur waar genomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060, de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31. Tel. 21313. Te Oegstgeest door: De Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Bockel, J. de Bruyne, P. van Es, Lahr en Simons, Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp, tel. 21916. LUCHTTEMPERATUUR. I -uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). Gironummer ran de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. Is Kas- vereeniging' N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 oi 877. Ge brengt geink in veler leven. meer over de bereiding van het voedsel in deze tijden. De talrijke aanwezige dames beschouw den met belangstelling het bereiden der gerechten, die met eenvoudige middelen werden samengesteld en naar het bleek goe'd smaakten. HILLEGOM. De verfraaiing der gemeente. Van gemeentewege worden thans vele parken en plantsoenen met jonge heesters en boomen beplant. Zoo ook werd het wan delpark Treslong van veel Rhododendrons en geboomte voorzien, hetgeen direct al bij de intrede vroolijk aandoet. De tevens aangebrachte prikkeldraad- afscheiding werkt nu juist niet mede aan deze verfraaiing, doch breekt veel af. Tegen prijsopdrijving. Terzake prijsopdrijving voornamelijk van lucifers werd tegen een 3-tal winkeliers in deze gemeente proces-verbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen: Aanwezig op het politieboreau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de na volgende als gevonden aangegeven voor werpen: Zwarte motorhandschoen, sleutel, (looper), een paar roodbruine kinderwan ten, een paar grijze wanten, houtje met 2 sleutels. LEIDSCHENDAM. Opbrengst Collecte „Winterhulp". De winterhulpcollecte heeft opgebracht f. 220,74, Vijf in één'klap. De landbouwer H. van den A. aan den Middenweg alhier had door J. C. K. alhier een varken clandestien laten slachten. Blijkbaar was dit ter oore gekomen van de gebr. J. V. alhier. Dit trio, waarvan een als knecht in dienst geweest Is bij van den A., heeft des nachts het vleesch weggehaald. Blijkbaar was de buit nog niet groot genoeg want nog vier varkens werden uit de hok ken gehaald, ter plaatse gedood en mede genomen Dank zij de activiteit van de Voorburg- sche politie had onze gemeentepolitie zeer spoedig het goede spoor en wist het vleesch ten huize van J. H, B. in beslag te nemen. Een der gedoode varkens is later uit de Vliet nabij de Tedlngerstraat opgehaald, blijkbaar heeft men hiermede geen raad geweten De gebr. B. hebben, na te zijn aangehouden, volledig bekend. Ook tegen H. v. d. A. en J. C. K. zal proces-verbaal worden opgemaakt. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6