LAATSTE BERICHTEN LEID5CH DAGBLAD - Eerste Bied Zaterdag 29 Maart 1941' VISSCHERÏJ-BERICHTEN De restauratie van „Gravensteen" Rijnlandsch borgstellingsfonds Binnenland Ir. Jhr. J. Röell in de directie der N.Z.H.T.M. Regeling van hef Nederlandsehe deviezenverkeer Buitenland De situatie in Zuid-Slavïë BEURSOVERZICHT Familie-berichten Foto. ,.Oud Eéfdên". Bij de restauratie van het historische „Gravensteen" op het Gerecht alhier kwam boven de voorgalerij het bovenstaande fraaie mozaiek-fries bloot. Belangrijk werk ten baten Tan den Middenstand. y JHE JAARVERGADERING. In de Donderdagmiddag onder voorzitter schap van den heer D. ten Cate Brouwer gehouden jaarvergadering van de Stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds voor den middenstand, welke behalve door het be stuur ook werd bijgewoond door burge meesters behoorende tot het district van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, heeft de districtscommissaris, de ■heer P. A. van Aggelen, directeur der Ge meentelijke Volkscredietbaiik alhier, het vijfde jaarverslag uitgebracht. Aan dit verslag oritleenen wij, dat het fonds in het verslagjaar belangrijke hulp verleening heeft kunnen organiseeren voor hen, die slachtoffers zijn geworden van be drijfsschade tengevolge van oorlogsgeweld. Behandeld zijn 470 (v. j; 2001 aanvragen. Van de 470 in 1940 ingekomen aanvragen werden ln 93 gevallen credieten verleend tot een totaal bedrag van f, 19875.—; in 286 ge vallen werd alleen saneering en/of bemid deling verleend; 10 aanvragen werden tij dens de behandeling ingetrokken; 5 aan vragen moesten onmiddellijk worden afge wezen, omdat zij niet voldeden aan de prin cipieel te stellen eischen. Slechts 48 aan vragen of 10% van het totaal werd afge wezen, omdat zij niet oredietwaardig waren of de zaak niet kon worden gesaneerd en/of niet levensvatbaar bleek. Het verloop der credieten is zeer gunstig. In het algemeen wordt zeer behoorlijk aan de verplichtingen voldaan. De saneering en schuldbemiddeling ma ken een zéér belangrijke factor uit van de hulpverleening van het fonds. Als gevolg van door het fonds getroffen schuldbemid- delingen met crediteuren konden in 395 posten f. 13348.55 aan crediteuren worden uitgekeerd. Sedert de oprichting is dit 1853 posten tot een totaalbedrag van rond f. 47000. Deze schuldbemiddelingen maken ■het mogelijk, dat na verloop van tijd aan crediteuren 100% hunner, vordering kan worden uitgekeerd. Bij het organiseeren van hulpverleenin gen aan hen, die tengevolge van oorlogsge weld bedrijfsschade hadden, heeft het fonds in nauw overleg-met het Comité Hulpver leening Valkenburg Z.H., samenwerking tot stand gebracht met de Stichting Zuid-Hol land 1940, het Nationaal Fonds voor Bijzon dere Noodeh, de Stichting V.E.B.O. en de burgemeesters in die gemeenten van het District Rijnland, waar oorlogsschade voor- In 177 gevallen heeft de districtscommis saris aan al deze instanties een advies-rap port uitgebracht. In totaal is op deze wijze in samenwerking, een bedrag van rond 1.102.000 aan hulp georganiseerd, waardoor het mogelijk was slachtoffers van bedrijfs schade wegens oorlogsgeweld, op een enkele uitzondering na, de volle 100% van de vast- gestelde schade bij voorschot, en in verreke ning op de later van Rijkswege uit te kee- ren oorlogsgeweldschade, uit te keeren. De belanghebbenden zijn hiermede zeer gebaat geweest, daar hiermede de schade kon wor den hersteld en bovendien omdat deze her stelling kon geschieden voor prijzen, welke ■belangrijk lager zijn geweest dan wanneer uitkeering der schade eerst veel later zou hebben plaats gehad. Verder heeft het fonds samenwerking tot stand gebracht met de reeds eerder ge noemde organen en het Herstelfonds 1940 van het Departement van Sociale Zaken, de Coöp. Groentenveiling Katwijk en Omstre ken en de Coöp. Bloemenveiling „Flora" te Rijnsburg, tot het organiseeren van hulp verleeningen ten behoeve van personen, die door inbeslagname van land of met den oorlog verband houdende feiten schade aan hun bedrijf hebben geleden. De districts-commissaris heeft in 54 ge vallen aan bovengenoemde Instanties ad vies-rapport uitgebracht. De samenwerken de organisaties hebben op deze wijze een bedrag van rond f18000 in den vorm van voorschotten op later uit te keeren schade vergoeding verstrekt. De stichting verleent ook bemiddeling tot verkrijging van Werktuigencrediet. Het verslag gewaagt er voorts van, dat vele middenstandszaken zich in moeilijkhe den zagen gebracht, doordat het crediet van hun leveranciers werd ingetrokken, waardoor zij hun leveranties contant moesten betalen. Het fonds heeft in vele van dergelijke gevallen middenstanders over deze moeilijkheden heengeholpen. Ook ont staat thans voor verschillende bedrijven de moeilijkheid, dat door vergrooting van den omzet de voorraad vermindert, terwijl deze niet kan worden aangevuld; de liquide mid delen nemen dan toe, doordat zij geen be legging in de zaak kunnen vinden. Ander zijds zijn er bedrijven, die nu reeds een zeer verminderde opbrengst hebben, doordat zij geheel of gedeeltelijk moesten worden stop gezet. Het is te verwachten, dat een zekere over- •brugglngshulp noodzakelijk zal zijn. Op welke wijze dit zal moeten geschieden kon nog niet worden vastgesteld. De zorgen en .moeilijkheden van den middenstand zijn, in verband met de huidige omstandigheden; vele. De stichting is steeds bereid den midden stand zooveel als in haar vermogen is met raad en daad terzijde te staan, daarbij erop bedacht zijnde, dat zelfhulp de beste hulp is en dat met het treffen van maatregelen het verantwoordelijkheidsgevoel van den mldr denstander niet moet worden verzwakt, maar moet Worden versterkt. Tenslotte brengt het fonds dank aan per sonen en autoriteiten voor de zeer aange name samenwerking. De penningmeester, de heer G. R. D. Crom- melin, directeur van de Twentsche. Bank N.V. kantoor Leiden, heeft het financieel verslag uitgebracht, waarbij de inkomsten en de uitgaven worden vastgesteld op f. 3011.21, met een batig saldo van f. 463.15. De kapitaalrekening geeft in ontvangsten en uitgaven een bedrag van f. 43540.87. Aan het slot van de vergadering heeft de voorzitter dank gebracht aan de burge meesters voor hun medewerking en daarbij gewaagd van den bijzonderen steun, welken het bestuur zoowel bij de oprichting van de stichting als gedurende de vijf jaar van haar bestaan heeft mogen ontvangen van den burgemeester van loeiden, mr. A. van deSaride 'Bakhuyzen LEIDSC1ÏE UNIVERSITEIT. Toelating: van privaat-docenten. Bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Opvoeding, We tenschappen en Cultuurbescherming zijn dr. J. Zeldenrust en dr. J. Dankmeijer, beiden alhier, tot wederopzeggens toegelaten als privaat-docent in de faculteit der genees kunde aan de Leidsche universiteit, respec tievelijk om onderwijs te geven in anatomie en embryologie en in de gerechtelijke ge neeskunde. VEREENIGING VOOR VOORBEREIDEND ONDERWIJS. De jaarv-gadering. Gistermiddag hield de Vereeniging voor Voorbereidend Onderwijs alhier haar jaar vergadering in het Internaat der Kweek school onder voorzitterschap van den heer dr. C. de Jong. Blijkens het jaarverslag van den secreta ris nam het aantal leden der vereeniging in 1940 belangrijk toe: 101 nieuwe leden wer den aangenomen, terwijl 6 leden door over lijden of bedanken aan de vereeniging ont vielen. Op 31 December bedroeg het. leden tal 211. De heer J. Verwer, die 22 jaren in het be stuur zitting had, waarvan 20 jaren als voorzitter, was in 1940 aan de beurt van afs treden, doch wenschte geen herverkiezing. De jaarvergadering benoemde hem om zijn vele en belangrijke diensten tot eerelid. In de maand Juni nam de heer Verwer af scheid in een samenkomst van bestuur, leeraressen en kweekelingen, bij welke ge legenheid zijn verdiensten voor de-kweekt school werden herdacht. Mevr. A. M. van der KlaauwBruins werd in zijn plaats als bestuurslid gekozen. De nieuwe cursus van de kweekschool opende begin September met 85 leerlingen, onder wie 24 internen. Aan het eind-exa men ter verkrijging van de hoofdakte na men 14 meisjes deel; het einddiploma werd uitgereikt aan 11 candidaten, de anderèii. 2ouden binnen een half jaar herexamen krijgen voor het practisch, gedeelte. Het diploma A werd behaald door drie kweeke lingen. Mej. E. de Haan te 's-Gravenhage, de da mes J. Baars en Ag. Ingeneeger en de hee- ren A. de Thouars en H. van Slooten, allen alhier, traóen bij deze examens als gecom mitteerden op. De fröbelschool aan het ïcapenburg werd bezocht door gemiddeld 127 leerlingen. De inzending van werkstukjes naai* de tentoon stelling te Amsterdam bij gelegenheid van de Fröbel-herdenking trok zeer de aan dacht, niet het minst van personen uit on derwijskringen. De Haanstraschool aan de Leliestraat, waarvan de exploitatie veel zorg vereischt, doordat nog steeds geen enkele subsidie van overheidswege wordt toegekend, telde^ ge middeld 116 leerlingen. De ouders en de oudercommissie doen al het mogelijke om de zware lasten voor deze school te verlich ten. Ondanks de moeilijke tijden sluit de rekening 1940 met een klein batig saldo, ge volg van ver doorgevoerde bezuinigingen en enkele meevallers, zooals verhoogde op brengst der schoolgelden, schenkingen - eri particuliere bijdragen. Een adres aan de Rijksregeerlng om de - DIT JAAR NEEMT Ir. BURGERSDIJK AFSCHEID. In aansluiting op ons bericht onder .Bin nenland" betreffende de opneming van ir. jhr. J. Röell in de directie der Noord-Zuid-, hollandsohe Hr amwegmaa tsch atpp ii kan nog worden gemeld, dat het in het voor nemen van den huldigen directeur, ir. W. J. Burgersdij'k, ligt in den loop van dit jaar afscheid van het bedrijf te nemen, zoodat na eenigen tijd jhr. Rüell als leider zal op treden. Jhr. J. 'Röell werd 22 September 1880 te Heerlen geboren. Hij bezocht de Polytech nische School te Delft en behaalde daar in 1902 het diploma van civiel-ïngenieur. Hij trad in dienst der voormalige H.LJ.S.M en was werkzaam te Amsterdam, Alkmaar en' Nijmegen, het laatst als inspecteur van het vervoer. Op 1 Juli 1916 volgde zijn be noeming tot directeur der Westlandsche Stoomtram Maatschappij, van welke maat schappij hij dus bijna 25 jaar de leiding heeft gehad. De heer Röell heeft deel uitgemaakt van verschillende commissies, op het gebied van personen- en goederenvervoer. Ook was hij secretaris van de Vereeniging van Werk gevers op Tramweggebied, welke vereeni ging op zijn initiatief tot stand kwam. Voorts was hij bestuurslid van de Ned. Vereeniging van Tramweg- en Auto-trans portdiensten. Toen .de strijd tusschen spoor en autobus zich begon te doen gelden was de Westlandsche Stoomtram Maatschappij de eerste ma&tsohappijdie autohusdlensten instelde. Ten slott ewas hij een der oprich ters van de A.M.O.V.A.. die met z.g. Pull- mahbussen een internationaal autobusver- keer onderhield. Thans is verschenen een besluit van de secretarissen-generaal van de departemen ten van financiën, van Justitie, van han del, nijverheid en .scheepvaart, van land- bouwen visscherij en van koloniën, betref fende de regeling van: het Nederlandsehe deviezenverkeer, op grond van paragraaf 1 der verordening no. 23/1940 en in overeen stemming met de paragrafen 2 en 3 der verordening no. 3/1940 van den rijkscom missaris voor het Nederlandsehe gebied. Tevens is de deviezen-verordening van 1940 ingetrokken, behalve voor zoover be treft strafbare feiten*-;/vyelke voor het in werking treden van hëtL nieuwe besluit zijn begaan. Met dezelfde restrictie wordt de wet: internationaal betalingsverkeer 1934, voor het bezette Nederlandsehe gebied inge trokken. MAATREGELEN TEGEN HET BEPERKEN VAN WERK. Bij besluit van.den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken (Ver ordeningenblad no. 13) zijn wijzigingen ge bracht in het eerste uitvoeringsbesluit inge volge de verordening betreffende het be perken van werk. Artikel 1 van laatstgenoemd besluit komt nu te luiden als volgt: Het is den leiders van landbouw-, indus trie- en handelsbedrijven, alsmede dengenen die een vrij beroep uitoefenen, verboden: 1). het werk in het bedrijf of in het vrije beroep tijdelijk of voorgoed stop te zetten; 2). den werktijd van werknemers tot min der dan 36 uren in de week in te korten; 3). werknemers te ontslaan, tenzij artikel 1639p, van het burgerlijk wetboek toepasse lijk is. Ds. W. VAN DOOREN OVERLEDEN. Ds. Wv van Dooren, emeritus-predikant der Ned. Herv. Gem. te Oostzaan, is te 's-Gravenhage in den ouderdom van 63 jaar overleden. Ds, Van Dooren werd in 1901 te Wirdum (Gron.) tot het predikambt inge leid en stond daarna te Drempt, Roosen daal, Benningibroek, Oost- en West-Blokker, Nieuwveen en Oostzaan. Hij verkreeg in 1938 feervol emeritaat. ONVOORZICHTIG DEN WEG OVERGESTOKEN., Ken doode en een zwaar gewonde te Buss urn. Gistermiddag is op den rijksweg bij den Gooisehen Boer te Bussum een ongeluk ge beurd, waarbij een jongen gedood werd. De 12-jarige Van M. stak plotseling den rijweg over zonder uit te kijken, waardoor hij werd aangereden door een auto, die uit de richting Naarden kwam. De jongen was op slag dood. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. In de Gildestraat te Bussum is gisteren eveneens een ernstig ongeluk gebeurd. Een driejarig meisje is hier door een driewieler aangereden, waarbij het zoo zwaar gewond werd, dat zij niet vervoerd kon worden. De bestuurder van de driewieler is tot nu toe onbekend gebleven. subsidie tot het oude bedrag te herstellen, had tot op dit oogenblik g'een goed resul taat. De penningmeesteres bracht verslag uit van haar gehouden beheer in 1940. Waar de rekening door een accountantsbureau in orde was bevonden, wend het voorstel van dën voorzitter, om mevr. Verheij van Wijk onder dankbetuiging voor haar goede zor gen te dechargeeren. aangenomen. De begrooting voor 1941 kwam daarna aan de orde en werd goedgekeurd. -Het aftredend bestuurslid de heer C. W. .Huibregtsen, secretaris, werd herkozen en mam zijn benoeming aan. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter de bijeenkomst. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL TE WADDINXVEEN. Gisteren te ongeveer 5 uur had te Wad- dinxveen een ernstig ongeluk plaats. Bij de N.V. Houthandel v.h. gebr. Alblas was men bezig boomen te lossen. Plotseling schoot een boom uit de strop, met het gevolg, dat de arbeider S. R. tusschen boom en schuit 'bekneld geraakte. Nadat, de on gelukkige bevrijd was, word geneeskundige hulp ingeroepen. De dokter constateerde een zeer ernstige kneuzing in het onder lichaam. Op zijni advies werd R. onmiddel lijk naar. de Wijkverpleging te Gouda ver voerd. Men vreest voor zijn leven. WAARSCHUWING VAN HOOVER. De vroegere Amerikaansche president, Hoover, heeft zich in een redevoering tij dens het jaarlijksche banket van de Chris telijke vereeniging van jonge mannen op scherpe wijze gekeerd tegen een deelne ming van de Ver. Staten aan den oorlog. Hoover waarschuwde voor den geest van haat, onverdraagzaamheid en zelfverblin ding, die het-gevolg zou zijn van een deel neming aan den oorlog en die, evenzoo als Versailles, een vloek dreigt te gaan vormen voor de volgende na-oorlogsperiode. Het" is Versailles geweest, zoo verklaarde Hoo ver, dat grootendeels de drakentanden van den huidigen oorlog heeft gezaaid. Als be wijs hiervoor in welke mate de oorlog ge voelens van haat kan wekken sprak Hoover over zijn ervaringen uit den wereldoorlog. Hij wees er op, dat hij kort na den wapen stilstand had voorgesteld de levensmidde len-blokkade tegen Dultschland op te hef fen. Zijn wensch om vrouwen en kinderen te helpen was toen echter in alle geallieer de landen afgekeurd. Men heeft ze verder honger willen laten lijden en niet ingezien, dat honger haat baart. (D.N.B.) De politiepresident van Belgrado heeft, naar de bladen melden, een communiqué van den.volgenden inhoud uitgegeven: „De eerste dagen hebben, als bij iedere wijziging van een regime, ook enkelen geloofd hun persoonlijke gevoelens op bijzondere wijze aan te passen bij den nieuwen toestand. De minister-president heeft tot onze burgerij den oproep gericht geen betoogingen te hou den. Intusschen hebben naar aanleiding van de feestelijke godsdienstoefening in de hoofdstad onder het publiek wederom soort gelijke betoogingen plaats gevonden, welke geenszins in overeenstemming zijn met de waardigheid en de vredelievende houding van ons land. Voor zoover deze betoogingen de uitdrukking waren van onverantwoorde lijke elementen, moeten zij,ten allerscherp- ste veroordeeld worden. De autoriteiten heb ben Van haar kant alle maatregelen geno men om een herhaling van dergelijke excessen te verhinderen, welke alleen de regeering de uitvoering van haar taak tot het welzijn van land en natie bemoeilijken". (D.N.B.) VISCHPRIJZEN. IJmulden 29 Maart. Grocite Griet 134—120; Middel Griet 107; Kleine Griet 80; Kleine Schol 8048; Pufschol 4020; Groote Bot 6860; Kleine Bot 45; Groote Gul f. 110; Kleine Gul f. 73; Haring 90; Wijting 45—37; Kleine Wijting 30; Groote Schar 4940; Middel Schar 30—20; Puf- schar 148.10, alles per 50 k.g. Kabeljauw 2010 pér stuk; Tarbot 5; Tongen 4.40—2.50; Spiering 6462; alles per k.g. Besommingen: Trawler IJm. 418 Erica 5 250 manden f. 9643. Loggers: IJm. 283 f.2389; Sch. 73 f.3000; Sch. 135 f.2087; Sch. 14 f.1838: Sch 402 f.3187; KW. 166 f.2589; KW..97 f.3247; KW. 58 f.2039; KW. 175 (2e gedeelte) f.46. Kotters: KW. 92 f.2179; KW. 77 f.1034; HD 125 (2e gedeelte) i\ 199. AMSTERDAM, 29 Maart De omzetten op de Amsterdamsche ef fectenbeurs waren heden, ten minste voor Zaterdagsche verhoudingen, vrij groot. Op verschillende afdeelingen ontwikkelde zich een levendige affaire en daarbij bestond een vaste stemming. Kort na de opening viel weliswaar eenige aarzeling waar te nemen, doch later in den ochtend liepen de koersen vrijwel algemeen steevast naar boven en aan het slot werd meerendeels op de beste prijzen van den dag gehandeld. Omtrent? de aanleidende oorzaak van de sterke markttendenz ver diepte men zich wederom in gissingen, zon der dat met zekerheid de juiste, beweegre denen waren, aan te geven. In Olies ging het druk toe. Onmiddellijk werd eenige punten boven het vorige slot gehandeld en langzamerhand liep de koers nog een vier tal punten naar boven, zoodat tenslotte op 252% werd gehandeld. Van de Industrieelen gaven Aku's een drukke affaire te zien. Oorspronkelijk viel vergeleken met giste ren, geen groote verandering waar te ne men, doch ook hier kwam in de tweede helft van den beurstijd flinke vraag los, met het resultaat, dat de koers in een snel tempo naar boven liep en in de omgeving' van 120°/o kwam. Unilevers ontmoetten eveneens kooplust en konden zich even eens in de nabijheid van 120%> verheffen. De Philips aandeelen waren goed prijshou dend, maar kalm. Voor de minder courante Industrieelen bestond een vaste stemming. De affaife was gering. De Scheepvaartrubrièk ontmoette weder om eenige belangstelling. De koersen waren hier echter niet veel veranderd, maar mee rendeels toch iets hooger. Voor Indische cultuurwaarden bestond mede een aange naam sentiment. De. schommelingen waren hier echter minde.r groot. H.V.A/S bewogen zich in hoofdzaak op het peil van de vo rige topprijzen. In de Tabakken was weinig te doen. De noteeringen waren vrijwel on veranderd. De Rubberaandeelen waren goed ge<M^ poneerd. Amsterdam-Rubbers konden zich meerdere procenten verbeteren. Voor ver scheidene minder couranten kwamen hoo- gere noteeringen te voorschijn. Op de Amerikaansche markt was niet veel te doen! Kleine omzetten konden wor den opgemerkt in de Staalaandeelen, welke zich op omstreeks de vorige prijzen op hielden. De Koperwaarden en Spoorweg- shares trokken geringe attentie. Een opvallend verschijnsel was de zeer vaste stemming, die zich op de Nederland sehe beleggingsmarkt baan brak. Hierbij werd druk zaken gedaan in de nieuwe 4% obligatiën en de gestaffelde leening. De nieuwe 4% obligatiën liepen regelmatig naar boven van 96 1/8 tot 96 7/8, de gestaf felde leening klom op van 84 7/8 tot 86. Bij het scheiden van de markt werd op de hoogste prijzen gehandeld. De obligatiën uit de andere jongere emissies waren hoo ger en eveneens was dit het geval met de Oude Schuld en de obligatiën Nederlandsch Indië. Gemeentelijke en provinciale obliga tiën waren kalm, algemeen iets vaster. Er bestond eenige vraag, maar er was bijna geen materiaal beschikbaar. Ook pandbrie ven waren wat beter gedisponeerd. In de Duitsche waarden ontwikkelde zich een kalme affaire. Door elkander waren de koersen niet veel veranderd. Maar de vraag was eerder toch grooter dan het aan bod, met het resultaat dat kleine verbete ringen konden worden opgemerkt. Prolongatie 2 3/4%. LEIDEN, 29 Maart Botermarkt: Prima boerenboter f, 1.75. Aanvoer 30 k.g. RIJNSBURG, 28 Maart Groentenveiling: Roode kool f.8; Gele kool f. 6.80; Boerenkool f.2—3.50; Knolrapen f. 2.10—2.60; Brusselsch lof f.1014; Schorseneeren A f.13; idem B f.5; Spruiten f. 1016 per 100 k.g. Kroten 68 ct.; Uien f. 0.90—1.20; Waschpeen f. 1.60—2.25 per kist RIJNSBURG, 28 Maart Bloemenveiling Tulpen: Rijzende Zon 4044; Grand Due 40— 42; Bastigon 3436; Rose Copland 32—36; Sl- noba 26—28; Couronné d'or 2430; Cramoisie brillant 1822; Murillo 26—28; Theeroos 32 34; Tltiaan 28—32; Gele Prins 26—30; Le Nótre 28—32; Van der Hoeff 32—36. Narcissen: Alfred 1618; Helios 1214; Vic toria 1618; koude grond narcissen 5060 ct. per 100; Bosviolen 7—9 ct.; Convallorla f. 1.50 f. 1.80; Freesia's 18—22; Anemonen f. 3.20—3.80; Hyacinthen gemengd f.8—9. UTRECHT, 29 Maart Veemarkt. Totaal aangevoerd 2350 stuks vee. 750 stuks Runderen. Vaarzen f.290—430; Pinken f.200—280; Melk koeien f.320—530; Kalfkoeien f.340550; Vare koeien f. 220380. Handel redelijk, prijzen hooger 940 Nuchtere Kalveren. 300 Schrammen f.21—35; 360 Biggen f.14 f.20; handel redelijk. 250 k.g. Kaas f. 1.20—1.50 per k.g. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze Dochter JOHANNA. C. D. LH3TVOET J. LIGT VOET-HORREE. Leiden, 28 Maart 1941. Kraaierstraait 10. 1027 Getrouwd: JACOB KORT en JANNA B. C. VERDOES, die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank ■zeggen voor de veie blijken va.n belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Rijnsburg, 28 Maart 1941. Kanaalstraat 19. 1033 Heden behaagde het den Heere. tot Zich te nemen, na een smartelijk, doch geduldig .gedragen lijden, onze lieve jongste zorg volle Dochter, Zuster, en ons aller lieveling JOHANNA OOLTHUIS, in den leeftijd van bijna 19 jaar. God sterke en steune ons in dit smartelijk verlies. Wed. E. OOLTHUIS- PELT E. OOLTHUIS en Verloofde M. OOLTHUIS en Verloofde C. OOLTHUIS Leiden, 28 Maart 1941. Oosterdwarsstraat 14. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 1 April as. te 11.30 uur op de begraafplaats „Rhijn- hof". 1031 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden behaagde het den Heere tot Zich te nemen, na een smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, onze lieve Kleindochter en Nicht, JOHANNA OOLTHUIS, in den leeftijd van bijna 19 jaar. Uït aller naam: Fam. PELT. Leiden, 28 Maart 1941. Tevelingshof 2. 1032 3—

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3