De Leidsche Bioscoop-Programma's IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 29 Maart 194! Officieete Kennisgevingen STADSNIEUWS ONE HOUR (9 I. CLEANING SERVICE :l Voor klein en groot Standaard'* brood. ▼olk gevormd heeft, bestaat er geen reden meer voor deze onrust. Namens de regeering, waarvan ik de lei ding heb, richt ik allereerst een oproep aan mijn medeburgers, alsmede aan de autori teiten, om de koninklijke regeering bij het volbrengen van haar eerste taak in deze uren, n.l. het handhaven van de orde en den vrede naar buiten, te steunen. Ik doe een beroep op de vaderlandsliefde der Joe goslavische burgers om af te zien van het houden van betoogingen, die onze betrek kingen met onze buurstaten, waarmede wij eveneens in vrede en vriendschap willen blijven leven, in gevaar zouden kunnen brengen.' Ik verzoek u. u niet te laten ver leiden tot-ondoordachte stappen en geen. gehoor te geven aan de een of andere in fluistering, van welke zijde zij ook moge komen. Een absolute orde en een correcte houding zijn de eerste voorwaarden voor het succesvol volbrengen van de opgaven, waarvoor wij ons gesteld ziep.'' In politieke kringen van de Joegoslavische hoofdstad wordt vooral de vraag besproken of de Kroaten in de regeering zullen blijven of niet. Men meent, dat dit. zal afhangen van het feit of niet alleen de regeering, maar ook de koning de overeenkomst TswefckowitsjMatsjek van 24 Augustus 1939 zal erkennen. INCIDENTEN. Naar het D.N.B. meldt, is het Donderdag in de straten van Belgrado tot anti-Duitsche demonstraties gekomen, waaraan vooral werd deelgenomen door studenten, leerlin gen van middelbare scholen en andere op geschoten jongelui. De demonstranten voerden behalve Joego slavische ook Engelsche vlaggen mede. Voor het Engelsche gezantschap, van waar uit vlugschriften werden uitgedeeld, werden demonstraties gehouden. De betoogers vielen Duitschers aan, vernielden de étalages van het Duitsche verkeersbureau en de lokali teiten van den Zwabisch-Duitschen cultuur- bond. De belangrijkste punten der stad werden door militairen bezet, het Duitsche gezant schap werd afgezet. Duitsche vrouwen en kinderen zijn in het gezantschapsgebouw in veiligheid gebracht. Voor Donderdagavond werd het tappen van alcohol verboden. Ge durende verscheidene uren waren de tele foonverbindingen in de hoofdstad ver broken. De Engelsche agenten blijven moeite doen om een anti-Duitsche stemming aan te wak keren. Ook de 60-jarige Zweedsche gezant te Belgrado, Malmar, heeft Donderdagochtend in de Joegoslavische hoofdstad een onprettig avontuur beleefd. Toen hij met zijn auto door de stad wilde rijden, werd hij door een stoet van betoogers tegengehouden. In ge broken Servisch vroeg hij naar de reden hiervan, doch men beduidde hem, dat men hem niet verstond.Hij begon daarnaFransch te spreken, doch ook in deZe taal kon hij zich niet verstaanbaar maken. Ten slotte vroeg hij den betoogers, of Zij Duitsch ver stonden. Toen hij de eerste Duitsche woor den gesproken had, werd hij uit den wagep gesleurd en op den grond geworpen. Hij ligt thans met lichte verwondingen te bed. Gisteren keerde de rust echter terug. De nieuwe chef der politie te Belgrado, de brigade-generaal Steranowitsj, heeft in een manifest aan de bevolking samenscholingen en betoogingen verboden. Het tapverbod voor alcohol blijft gehandhaafd. BERLIJN EN ROME WACHTEN AF. In de Duitsche Rijkshoofdstad zoowel als in Rome volgt men nauwlettend de ontwikkeling van de situatie in Joego slavië. Twee punten hebben daarbij de bij zondere aandacht? de toekomstige buitenlandsche politiek van Belgrado, de anti-Duitsche incidenten welke zich in Joego-Slavië hebben voorgedaan. Men verklaart echter in de Wilhelm- strasse en ook te Rome, dat men, zoolang de situatie niet voldoende is opgehelderd, volledige terughoudendheid moet betrach ten. De berichten omtrent mishandelingen' van Duitschers in Joego-Slavië, hebben Berlijn aanleiding gegeven, aldus een Uni ted Press-telegram uit de Rijkshoofdstad, den Duitschen gezant in Belgrado, von Heeren, opdracht te verstrekken hiertegen te protesteeren. De gezant staat in voort durend contact met den rijksminister van Buitenlandsche' Zaken. Van gezaghebbende Duitsche zijde is voorts aan United Press medegedeeld, dat Vrijdag om 13 uur nog geen-antwoord uit Belgrado was binnengekomen op vragen over de toe komstige buitenlandsche politiek van "Joe go-Slavië. Volgens genoemde kringen was het nog onmogelijk te zeggen of men op een snel antwoord van Joego-Slavië kan rekenen of niet. „Dat hangt geheel af" zoo ver klaarde men „van de consolidatie der verschillende botsende belangen in het land zelf". Naar aanleiding van verdere vragen werd van Duitsche Zijde verklaard, dat Duitsch-1 land geen stappen te Belgrado heeft on dernomen, omdat het niet gebruikelijk is, dat een regeering de verdragen, die door een voorgaande regeering gesloten zijn> overhoop gooit. Of de ;Zuid-Slavische handteekening on-1 der het driemogendhedenverdrag nog ge ratificeerd moet worden om het verdrag in werking te doen treden, in antwoord daarop verwees men naar het desbetref fende artikel van het verdrag, dat zegt, dat het verdrag in werking treedt op den dag van onderteekening. Ratificatie is dus niet noodig om het verdrag in werking te doen treden. ENGELSCHE HULP? Het D.N.B. meldt nog: De Londensche radio wijst op de uitla tingen van Engelsche regeeringskringen^ dat Groot-Brittannië bereid is Joego-Slavie te helpen én verklaart, dat hiermede de Joegoslaven ook automatisch de Ameri- kaansche hulp krijgen in het kader van de wet op de steunverleening, doch dat de nieuwe Joego-Slavische regeering zich nog niet heeft uitgelaten over haar buiten landsche politiek. Een dergelijk^ verklaring dient te worden afgewacht. Waarnemers aan de Joego-Slavische grens hebben Britsche gemotoriseerde strijd krachten aan de Joego-Slavisch—Grieksche grens waargenomen. De Britsche troepen werden gezien tegenover het Joego-Slavi sche grensplaats je Gjewgjeloe, aan de ri vier de Vardar, aldus het A.NP. PRINS-REGELT PAUL NAAR GRIEKENLAND. Prins-regent Paul is, naar verluidt, op eigen wensch Donderdagavond elf uur per extra-trein naar Griekenland vertrokken. De vroegere minister-president Tswetko- witsj en de vroegere minister van buiten landsche Zaken, Markowitsj zijn, nadat zij den geheelen Donderdag in het gebouw van den generalen staf vastgehouden waren, vrijgelaten. Zij kregen verlof zich naar huis te begeven, (U.P.) HET DISTRIBUTIEKANTOOR. De afdeeling Brood- en Banketbakkers, Zware en zeer Zware Arbeid van het Distri butiekantoor zal, met ingang overmorgen, Maandag 31 Maart a.s., om 16 uur voor het publiek gesloten zijn. Leiden, 29 Maart 1941. 1053 De Burgemeester A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. REDUCTIE ZIEKENFONDSPREMIE. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de reductie op dé ziekenfondspremie.ten behoeve 'van de daarvoor in aanmerking komende gesteunden, thans bedragende 13 cent per week, met, ingang van 1 April 1041 wordt verlaagd tot 11 cent. Met Ingang van genoemden datum moet derhalve door de gesteunden aan de ziekenfondsen worden betaald een bedrag van 13 cent per inge schreven ziekenfondslid, zulks met afgifte van de door de Gemeentelijke Diensten van Sociale Zaken en voor Maatschappelijk Hulpbetoon uitgereikte reductiebonnen. A. VAN DE SANDE -BAKHUYZEN, 1057 Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Diejn noare tixtieldeslributie Móggc kaike hoe slim als 'k er. uut zie" Was de klachtmaar ria 'n uur Riep het boertje vol vuur yi Is een heer dien ik doar in dat ruut zie!" Chemisch reinigen en persen Colbert costuums f. 2.97 Japonnen vanaff. 1.79 Regenjassen r f. 2.56 In EEN UUR gereed I - U kunt er op wachten. Leiden Breestraat1 2# - Telefoon 25885 Amiterdam Haarlem - Oen Haag Hijver.um Bevorwijk 930 (Ingez. Med.) NEDERLANDSCH HISTORISCH NATUURWETENSCHAPPELIJK MUSEUM. Jaarverslag over 1940. Aan het jaarverslag van bovengenoemde stichting over 1940 is het volgende ont leend: In de samenstelling van hét bestuur kwam gedurende het jaar 1940 geen verandering. Het beheer der geldmiddelen moest met de uiterste zorg en de grootste zuinigheid geveerd worden. Vermeerdering der inkom sten blijft 'dringend noodzakelijk, wil de toekomst vanhet museum niet ernstig in gevaar komen'. Vooral ds het noodig, dat er een matig bedrag voor aankoop beschik baar komt. Het -meubilair van het museum werd in goeden staat' onderhouden. Het gebouw werd door' het personeel van den Rijksgebouwendienst in goeden staat onderhouden. Ér kwamen geen-nieuwe wer ken tot stand. Toen den lOden Mei de oorlog dn Neder land uitbrak, werd het museum voor het publiek gesloten en werden 'dienzelfden dag de belangrijkste-stukken in-den kelder van het- gebouw en in een paar andere kelders opgeborgen. Gedurende de vijf oorlogsda gen werd het gebouw bovendien dag en nacht bewaakt. Eenigen tijd na de capitu latie kon het museum wederom voor het publiek opengesteld worden (28 Mei); met het oog op het steeds dreigende gevaar van bominslag en scherven zijn alle voorwer pen, die in de drie kelders in veiligheid waren gebracht, daar gelaten, totdat betere tijden aanbreken. De plaatsruimte werd weer op belangrijke wijze uitgebreid, doordat ons den 15en Juni een derde zaad in de benedenverdieping ter beschikking werd gesteld. Het Museum werd bezocht door 629 be talende en 87 niet-betalende personen. De verzamelingen verkeeren in uitste kenden toestand. De aanwinsten waren in 1940 wederom zeer talrijk en zeer belangrijk. Van deze aanwinsten verdienen in het bijzonder vermelding de barometer van Logeman (aankoop), de reconstructie van een klok van Huygens (bruikleen Kamer- lingh Onnes Laboratorium te Leiden), de snaar-galvanometer en de instelinrichting, beide van Einthoven (bruikleen Physiolo- gisch Laboratorium te Leiden), het micro scoop Cuff (bruikleen jhr. Sickinghe te Den Haag), de stereoscoop met groote opening (bruikleen Kamerlingh Onnes Laborato rium te Leiden) en de daarbij behoorende photo's (geschenk L. E .W. van Albada te Wassenaar), de fraai versierde 17de eeuw- sche gewichtsdoos (bruikleen N. N.), de reproductie der 13de eeuwsche wereldkaart (geschenk dr. J. C. J. Bierens De Haan te Amsterdam) 'en de groote collectie medi sche instrumenten (geschenk dr. M. E. Po- lano te Den Haag). De bibliotheek van het Museum ontving geschenken van dr. C. A. Crommelin, ir. R. J. Forbes, het Instituut voor de geschiede nis der geneeskunde, wiskunde en nktuur-' wetenschappen, prof. dr. C. J. van der Klaauw, de Koninklijke,-Bibliotheek te Den Haag, dr. J. Koopman en kapitein J. Oderwald. Van de Mededeelingen uit het Neder- landsch Historisch Natuurwetenschappelijk Museum verschenen de Nos. 45, 50, 51 en No. 52. De handbibliotheek van het Museum be vatte op 31 Dec. 1940 326 boeken en 965 afdrukken en brochures; -de aanwinsten gedurende 1940 bestonden uit 48 boeken en 113 afdrukken en brochures. 990 (Ingez. wied.) GOUDEN1 JUBILEUM. Bij de NtV. J. J. Krantz en Zn. Onder hartelijke bewijzen van medeleven heeft vandaag de heer J. Arnoldus, meester in de afdeeling vollerij del* N.V. J. J. Krantz en Zn., fabriek van lakens en wollen fan- tasiestoffen, zijn gouden jubileum in dienst dezer onderneming gevierd. Hedenmiddag te half één, na het beëin digen xier werkzaamhedien, werd de jubilaris met zijn familie in het bijzijn van het ge- heele personeel allereerst toegesproken door een der directeuren, dén heer dar, L. P. Krantz, die hem onder hartelijke woorden van gelukwensch en betuiging van zijn op rechte waardeering voor de arbeidsprestaties van den jubilaris en zijn goede karakter eigenschappen een .gouden horloge met ket ting overhandigde. Namens de hoofdadministratie, de tech nische' leiding en de fabrdeksboekhouding werd het woord1 gevoerd) door den boekhou der, den heer A. J. Boekwdjt, die zijn goede wenschen vergezeld; deed gaan van de aan bieding van een schilderij, waaraan nog verschillende practische geschenken wer den toegevoegd door het fabriekspersoneel. Alvorens men ging genieten- van den vrijen Zaterdagmiddag, bleef men nog eenigen "tijd onder het gebruik van ver- verschingen genoeglijk bijeen. MIJN EN DIJN. Ten nadeele van een caféhouder aan de Oude Vest is dezer dagen een viertal fles- schen bessenjenever ontvreemd. Als ver dacht van dezen diefstal is een veertien jarige jongen aangehouden, terwijl tegen de helers, aan wie de knaap het gestolene •had verkocht, proces-verbaal is opgemaakt. Voorts is de 21-jarige H. K. aangehouden, die zijn 13-jarig broertje had aangezet tot het plegen van een strafbaar feit, namelijk diefstal van een. vaatje teer. De jeugdige dader is na verhoor aan zijn ouders terug gegeven, terwijl zijn broer is ingesloten. OVERTREDING DER DISTRIBUTIE- WETTEN. De Leidsche politie heeft den 31-jarigen (N. V. aangehouden, onder verdenking van overtreding der Distri'butiewetten V. werd namelijk aangehoudeh, terwijl hij een groote partij vankensvleesch van ongeveer 75 kg. vervoerde, waarvan hij de herkomst niet kon mededeelen. Aangezien hij evenmin wist, waarheen hij het vleesch moest brengen, heeft de politie den man in verzekerde bewaring gesteld in de verwach ting, dat zulks zijn geheugen ten .goede zal komen. Voorts is aangehouden de 41-jarige koop man P. S. alhier wegens het vervoeren van een partij ongekeurd nuchter kalfsvleesch. De heer Th. W. S. M. Gründemann al- hier slaagde voor het examen van den ma- nufacturierscursus der Tilbursche Textiel school. Trianon-Theater. De parlementaire democratie, met haar vele kabinets- en mi nisterwisselingen, alsmede andere zwakhe den, wordt in de film „Mijn zoon de minis ter" op scherpe wijze gehekeld. Het geval speelt zich af in Frankrijk, waar de zoon van een eerzuchtige moeder op jeugdigen leeftijd tot minister gebom bardeerd wordt. Onder toejuichingen doet hij zijn intrede in het departementsgebouw en wordt, hoe wel bezield met tallooze idealistische voor nemens, al spoedig omgeven door de intri gues, die aan het ambt inhaerent zijn. Zijn energieke moeder neemt direct de touwtjes in handen en bedisselt alles. Het treft haar als een slag, wanneer blijkt, dat de vader van haar zoon, van wien zij sinds lange jaren gescheiden is, de kamerbewaarder der ministers is: deze heeft in korten tijd reeds zes chefs ge diend. Tegen géén prijs mag deze toeval ligheid wereldkundig worden, daar zij fu nest zou kunnen zijn voor de politieke car rière van haar zoon. Doch hoe zeer moeder en zoon ook trachten den vader te doen pensioneeren, hij dénkt daar niet aan en blijft rustig op zijn veilige post. Nu spelen zich talrijke gebeurtenissen af, die een ironisch licht werpen op de mini- sterieele werkzaamheden: er zijn feesten, er is een bekoorlijke danseres, die het ook den nieuwen minister lastig maakt, totdat de vader-kamerbewaarder tijdens een ge weldige scène, waarin hij 'opkomt voor de rechten van zijn schoondochter, die zoo vriendelijk voor hem was, zijn zoon in het openbaar een klinkende oorvijg geeft, het geen een einde aan diens politieke loop baan maakt. Maar ook de vader neemt ontslag; hij wordt echter de „held" van een radicaal- socialistische partij en na enkele dagen heeft hij zijn zoon reeds als „cultuur-mi nister" vervangen. Zijn vroegere vrouw tvacht zich nu onmiddellijk weer aan hem op te dringen, ook de danseres, waarom de ruzie ging. komt weer opdagen en de ge beurtenissen ontwikkelen zich zoodanig, dat ook de nieuwe minister er weer na en kele dagen uitligt. Gelukkig maar, want hij wist, evenals zijn voorganger, niet precies wat hem als zoodanig te doen stond. Maar hij zal wel weer door een ander, die er even weinig van weet, vervangen worden Het slot brengt een gelukkig vereend ge zin, genietend van de hengelsport: vader en zoon, beiden ex-minister en beiden in het genot van een prachtig pensioen a 50.000 francs, profiteeren na de ministe- rieele wisselvalligheid, van hun rust. De miniem korte inspanning, was, goed be schouwd, niet meer dan wat merkwaardige „ontspanning". Het zijn Heli Finkenzeller, Hans Brause- wetter ditmaal met een ministerieel baardje Francoise Rosay tot nu toe bekend uit Fransche films en vooral Hans Moser, die deze vlotte film dragen. Vóór de pauze gaan interessante Jour nals en een leerzaam filmpje over de in secten. Rex-Theater. Percy neemt vacantie", is de titel van de hoofdfilm die deze week in het theater aan de Haarlemmerstraat wordt vertoond. De hoofdvertoiker in deze film is de bekende filmster Hans Albers. Als president van het Petterson Concern, ken nen Percy (Hans Albers) en zijn dochter, geen zorgen. Maar toch doet hij dingen, die hem financieel in moeilijkheden bren gen. Van deze moeilijkheden weet zijn dochter echter niets. Totdat de bladen plotseling melden dat de president spoor loos verdwenen is. De komische verwikke lingen die zich hierna voordoen, hoe hij als kellner en later als chauffeur optreedt en intusschen zaken doet, zullen wij niet ver klappen. Wel willen wij u zeggen dat Percy een handige kerel is, het verloren terrein weer weet te herwinnen en zich van de zorgen die hij moet meemaken, niet zoo heel veel aantrekt. Zijn spel is, zooals wij van Hans Albers gewend zijn, buitenge woon krachtig. Voor de pauze wordt vertoond een aar dig natuurfilmpje en een uitgebreid Tobis-, Hollandsch- en Ufa-wereldnieuws. Het ge heel vormt een programma, dat er zijn mag. 0 Luxor-Theater. Marika Rökk bezit het ware artistenbloedZij kan aeteeren en zingen, maar .speelt zoo noodig ook in ieder acrobatengezelschap haar partijtje mee ol blinkt uit als danseres. Geen wonder, dat men deze temperamentvolle actrice aan wees voor het vervullen van de hoofdrol in de film „Kora Terry", waarin de vrouwe lijke hoofdpersoon inderdaad wel van alle markten thuis moet zijn! Kora-Terry is Immers een varlété-artlste, die te za- men met haar tweelingzuster Mara de wereld door trekt en haar enthousiaste pu bliek telkens weer verbaast door nieuwe attracties en nieuwe variaties. Helaas is Kora ook een vrouw met bitter weinig scrupules. Om haar kind, dat ergens in een pension wordt opgevoed, bekommert zij zich nauwelijks, en onophoudelijk zijn haar gedachten bezig met -haar plannen om „iets" te worden: om rijkdom te venverven en succes. De mannen, die alle waarschu-, wingen ten spijt, steeds weer verliefd op haar worden, heeft zij noodig om haar doel te bereiken en aan gebroken harten stoort zij zich niet. Bijgevolg interesseert het haar ook niet dat zij den violist Varany als het ware aan haar sympathieke zuster Mara ontsteelt om hem vervolgens zelf tot wan hoop te brengen als anderen haar beter van dienst kunnen zijn. Als Varany den ondergang ten prooi lijkt tè zijn, weet Mara hem nog juist weer In het goede spoor te brengen en beterschap te doen beloven. Kora en de met haar samenwerkende Mara laten zich dan verleiden naar Afrika te trekken, meenende daar groote successen te funnen boeken, maar dan komt Kora in moeilijkheden. Tegenslag volgt, speel schulden verergeren de situatie en spion nen vangen haar in hun net. Van kwaad tot erger vervalt het meisje. Als Mara haar poogt, tegen te houden, wil zij hoonend wegloopen, en in haar wanhoop schiet Mara haar neer. Het schot is vrij onge vaarlijk, doch een val van de trappen doet de rest. Mara wil zichzelf aangeven,*doch een oude huisvriend weet haar over te ha len dit niet te doen. Hij neemt de schuld op zich en beweegt Mara de rol van haar zuster op zich te nemen met het uitslui tende doel het. kind van Kora er niet on der te laten lijden. En zoo draagt Mara moeizaam haar lot....! Hoe zij ten slotte toch ifa een pijnlijke rechtzaak ontmas kerd wordt, blijve hier onbesproken om de film haar spanning te doen behouden. La ten wij slechts zeggen dat die spanning inderdaad tot het einde blijft en dat Ma rika Rökk in haar dubbelrol een voortref felijke prestatie levert. Deze film brengt vele aardige shows, leuke liedjes, goede dansnummers en pittige muziek (van Pe ter Kreuder) en heeft bovendien een goede iritrigne. De charmante Marika Rökk vindt Uitstekend tegenspel van Joseph Sieber en Will Quadflieg. Zij overheerscht niettemin in iedere scène, speelt vrij en frank en-ver- dient aller belangstelllngg! Lido-Theater —„Het schandaal om Vero nica een geslaagde amusementsfilm met luchtigen inhoud, behandelt de gebeurtenis sen, die zich afspelen rondom .een bankiers dochter, Veronica. Zij heeft een jonfeeman leeren kennen, voor wien zij reeds van het eerste oogenblik af een groote genegenheid is gaan koesteren. Deze Fred Junker is de ■directeur van een eerbiedwaardige oude bankinstelling, die ten tijde van het beheer van zijn vader 'n uitstekenden naam droeg, doch sedert het oogenblik, waarop Fred de teugeis in handen nam, bergafwaarts is ge gaan, om al spoedig aan den rand van den afgrond te staan. Fred, die de gevoelens van Veronica ten volle beantwoordt, weet echter niet de ware naam van Veronica en leeft in de veronderstelling, dat zij met gymnastiek onderwijs haar levensonderhoud moet be kostigen. Als zij dan ook er op aandringt, dat zij zullen gaan trouwen, zegt Fred, dat zulks geheel onmogelijk is, aangezien alleen een huwelijk met een rijke vrouw hen) van een bankroet redden kan. Veronica's vader echter komt bij Fred op bezoek en van hem verneemt Fred, wie Veronica eigenlijk is. Denkende, dat nu niets het huwelijk meer in den weg staat, verzoekt hij den bankier officieel om de hand van zijn dochter. Vero nica, die zich verongelijkt voelt over de aan vankelijke weigering van Fred om haar te trouwen, weigert op haar beurt onder deze nieuwe omstandigheden: deze weige ring komt tot uiting tijdens een diner, dat haar vader ter gelegenheid van de verloving heeft georganiseerd. De geheele familie is getuige van de onverwachte en hoogst on aangename wending, die zich in het geval voordoet. Veronica loopt weg van het diner en verdwijnt uit huis. Fred verlaat het huis eveneens en het schandaal heeft een aan vang genomen. Veronica gaat als kinderverzorgster in een door haar vader gefinancierde stichting werken, zonder dat haar vader of Fred iets van haar verblijfplaats 'af weten. Fred op zijn beurt, die begrijpt dat hij een geheel andere houding zal moeten aannemen, in dien hij ten slotte Veronica terug wil win nen, weigert de positie, die haar vader hem aanbiedt en gaat bij diens concurrent Im- raermann een Volontairbaantje vervullen, Hoe ten slotte de beide hoofdpersonen weer tot elkaar komen en welke grappige momen ten zich nog voordoen, alvorens het gelukkig einde bereikt wordt, zullen wij niet be schrijven. Zcoals reeds gezegd, een vroolijke amusementsfilm, die uitstekend wordt ge speeld. Vooral de vader van Veronica is een schitterend uitgebeeld figuur, die een wei- haast nog belangrijker en aardiger rol speelt dan de eigenlijke hoofdpersonen. Een film, die een bioscoop bezoek zeker waard is. In het voorprogramma wordt een docu mentaire film over een expeditie in de Bra- ziliaansche oerwouden gedraaid, die even eens de belangstelling verdient. De „Holborns", die aanvankelijk als Hawaianband ten tooneele verschijnen, ble ken zich later te ontpoppen als athleten die een kort doch geslaagd nummer ten beste gaven. Casino-Theater. Moeilijkheden zijn er om opgelost te worden, heet het in een be kend gezegde, maar dikwijls komt het voor, dat er geen uitweg is. Wanneer een man als Harry Piel zich echter in moeilijkheden bevindt, kan men er verzekerd van zijn, dat hij het tot een goed einde brengt. En moeilijkheden zijn er te over in deze film. Het begin is al vrij sensationeel, want wanneer twee zware jongens een goeden slag denken te slaan, vinden zij inplaats van de verwachte buit een man in eén kist. Opmerkzaam geworden door verdachte ge luiden, die uit het huis klinken, besluiten twee agenten op onderzoek uit te gaan. Zij wórden echter op doeltreffende wijze bui ten gevecht gesteld en een van de jongens ontfermt zich over den in de kist gevonden man. Hij brengt hem naar een onguur ho tel en daar verschaft men hem onderdak, tegen onderpand echter van een ring van zeer groote waarde, Den anderen dag ver neemt de waard woeste geluiden uit de kamer van zijn gast en de portier die op onderzoek uitgaat, verneemt daar dat de man (Harry Piel) zijn geheugen kwijt is en zich totaal niets meer herinnert. In den ring stond échter de naam Bobby en zoo heeft hij alvast één aanknoopingspunt. 's Avonds wordt hij echter herkend door een dame, maar wanneer hij zich tot deze dame wendt, hoort hij dat zij alleen weet dat hij Bobby heet. Teneinde raad loopt hij doelloos op straat en koopt een krant. Wanneer hij echter de opschriften en foto's ziet, komt -zijn geheugen hem weer te hulp en wordt alles hem weer duidelijk. Hij blijkt n.l. de gevierde bokser Bob Harland te zijn, die 's avonds een uitdagingswed strijd moet bokseii. Wanneer dit alles tot hem doordringt, haast hij zich naar het wedstrijdgebouw, waar alles in rep en roer is, omdat de speaker juist heeft medege deeld, dat Marland niet aanwezig is, zoo dat een ander in zijn plaats zal boksen. Zijn tegenstander die zijn verdwijning be werkstelligd heelt, gnuift reeds bij voor baat. Zijn glimlach besterft hem echter op de lippen, wanneer Marland plotseling in den ring verschijnt en de promotor toe stemming tot het gevecht geeft. „Bobby trekt dan van leer" en in een opwindend gevecht slaagt hij erin om zijn tegenstan der knock out te slaan. Buiten deze over winning behaalt hij echter nog een andere, n.l. op een meisje, dat voordien niets van hem wilde weten, of hij moest zijn naam zeggen. Dit is thans niet meer noodig, want uit duizendeiy kelen heeft zij zijn naam hooren brullen. Dit is weer een echte-Harry Piel-film, met een maximum aan spanning en sensatie, In het voorprogramma wordt de aan dacht gevraagd voor een kleurenfilmpje en een komische één-aeter met in de hoofd rol Andy Clyde. 21

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2