BINNENLAM)Joego Slavië bij de As? (L HoofJ. Akkertje Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 25 Maart 1941 Een landbouwstaat met rijke, onontgonnen bodemschatten Jim's witte haren Een organisatie van bloembollenkweekers Het telen van tabak en hop Industrie ontwikkelt zich snel tempo in AGENDA Winterhulp Nederland Neem'n VRAGENRUBRIEK Hollandsch Bloembollen kweekers- genootschap. AANDRANG OM BOONEN TE TELEN OP OPENLIGGENDE GRONDEN. Het Hollandsch Bloembollenkweekers- Genootschap heeft gisteren te Haarlem een algemeene vergadering gehouden onder leiding van den heer S. Schoneveld, die in zijn openingswoord betoogde, dat eenheid i nhet vak thans meer dan ooit geboden Is, ten einde de vakbelangen beter te kun nen behartigen. Weliswaar moeten vele moeilijkheden bij het streven naar eenheid overwonnen worden, doch spreker kon ver klaren ,dat men momenteel in de goede richting gaat Ten slotte besprak de voorzitter de waarschijnlijkheid, dat de kweekers verplicht zullen worden boonen en zaai zaad te telen op openliggende gronden. Zij zullen hierover nog deze week na dere mededeelingen ontvangen. Spre ker wees op den noodzaak, dergelijke maatregelen na te komen. Na goedkeuring van de gebruikelijke jaarverslagen en rekeningen kwam een voorstel aan de orde om aan het dage- lijksch bestuur machtiging te verleenen al datgene te doen, dat kan leiden tot con centratie der vakorganisaties in een groote organisatie. In zijn toelichting merkte de voorzitter op, dat de toestand op organisatorisch ge bied in het vak tot dusverre niet zoo was dat er altijd van een krachtige en vrucht bare samenwerking gesproken kan worden. De verdeeldheid op vakvereenigingsgebied was helaas menigmaal oorzaak, dat dik wijls zoo sterk gewenschte resultaten niet bereikt konden worden. Dit wordt thans van vakvereenigingszijde ingezien en er is een krachtig streven ontstaan om op een gezonde basis tot volkomen eenheid in het organisatiewezen van het vak te geraken De onderhandelingen van den laatsten tijd geven hoop tot slagen. In antwoord op eenige vragen deelde de voorzitter nog mede dat het de bedoeling Is, de bestaande organisaties op te heffen. Er zal dan een algemeene organisatie ko men, waarin alle groepsbelangen zijn ver tegenwoordigd. De vergadering ging met het voorstel accoord. Voorts werden nog eenige voorstellen van de afdeellng Lisse aangenomen, waarin werd aangedrongen op vrijstelling van de heffingen ten behoeve van het surplus- fonds over 1940 en op een verhooging van den richtprijs voor zandaardappelen. VERGUNNING IS NOODIG. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en vis- scherij is de bodemproductiebeschlkking 1939 aangevuld met een bepaling, volgens welke het den gebrulksgerechtlgde verbo den is tabak en hop anders dan krachtens vergunning te zaaien te poten of gezaaid of gepoot op zijn grond te hebben. Dit verbod geldt niet ten aanzien van per sonen, die aannemelijk maken, dat zij de in het vorige artikel bedoelde gewassen zaaien, poten, of gezaaid of gepoot op hun grond hebben, met een andere bestemming dan om deze gewassen geheel of gedeelte lijk, al dan niet bewerkt of verwerkt, te verhandelen. Een vergunning als bovenbedoeld geeft aan de grootte van de oppervlakte, waarop de houder der vergunning tabak of hop mag zaaien, poten, of gezaaid of gepoot hebben. Deze beschikking treedt in werking 30 dagen na afkondiging. BEZOEK VAN DR. CONTI AAN ONS LAND Op uitnoodiging van den rijkscommissaris. De leider van den Duitschen dienst voor de volksgezondheid, dr. Conti, is in ons land gekomen op uitnoodiging van den rijks commissaris, rijksminister Seys-Inquart om besprekingen te houden met de Duitsche bestuursorganen en om Nederlandsche ge- zondheidsinriohtingen te leeren kennen. Het reisprogramma voert hem naar Den Haag, Amsterdam en Rotterdam. Dr. Conti zal Woensdag in Den Haag spreken over den gezondheidstoestand in Dultsohland. Mr. G. T. J. DE JONGH 80 JAAR. Heden wordt mr. G. T. J. de Jongh, oud- vicepresident van de Arr. Rechtbank te Amsterdam, die vooral als kinderrechter groote bekendheid in het geheele land heeft verkregen, 80 jaar zoo meldt het „Vad." Geboren te Górredijk in 1861, bezocht hij het gymnasium te Winschoten, waarna hij aan de Groningsche Universiteit rechten studeerde. In 1887 promoveerde hij aldaar tot doctor in de rechtswetenschappen op een proefschrift over: „Verplichte verzeke ring tegen ongevallen in Duitshland". Hier na vestigde hij zich als advocaat te Leeu warden, om vervolgens eerst als substituut- griffier werkzaam te zijn bij de rechtbank te Winschoten, en later als rechter te Rot terdam en Amsterdam. In laatstgenoemde stad heeft hij tot 1933 het vice-presidlum van de rechtbank en het ambt van kinder rechter vervuld. Van de publicaties, die mr. De Jongh het licht heeft doen zien, noemen wij ..Bewijs van goed, zedelijk gedrag1'; „Wet op de voorwaardelijke veroordeeling": „Uit den strijd tegen de misdaad": „Bestrijden en bestraffen", en twee boeken waaruit dui delijk blijkt, hoe hij zijn taak als kinder rechter opvatte „Kinderrechtspraak is volkszaak" en „Kinderrecht Is kinderbe scherming". NIEUWE NEDERLANDSCHE POSTZEGELS WELDRA VERKRIJGBAAR. Binnen enkele weken zal een nieuwe serie Nederlandsche postzegels in de waarden van 5, 71/2, 10, 12'/., 15, 17'/., 20, 22'/., 25, 30, 40 en 50 cent het licht zien. De nieuwe postzegels zullen hetzelfde uiterlijk hebben als de bestaande zegels tot en met 4 cent. De verschillende waarden zullen, evenals dit reeds bij de bestaande lagere waarden het geval is, behalve door de ingedrukte waardecijfers, door kleurverschillen wor den kenbaar gemaakt. De nieuwe postzegels zullen in de waar den van 5, 7'/., 17'/., 25, 30 en 50 cent met ingang van 1 April, in de overige waarden met ingang van 16 April a.s. verkrijgbaar worden gesteld. Tegelijk hiermede zal de verkoop van de overeenkomstige waarden met guilloche-opdruk worden gestaakt, ter wijl na 15 April ook de zegels met guil loche-opdruk in de waarden boven 50 cent niet meer verkrijgbaar zullen zijn. Niéuwe zegels zullen in deze waarden niet worden aangemaakt. Voor de zegels, welke in rol vorm worden gebruikt, en welke o.m. ook in de automaten worden gebezigd, zal de vervanging door de zegels van het nieuwe type in vele gevallen eenigen tijd later plaats vinden. Hetzelfde geldt voor de for mulieren met zegelopdruk van 5 cent en hooger, welke, in vele gevallen, nog eenigen tijd in het bestaande type in gebruik zul len blijven. De postzegels met guilloche-opdruk blij ven voor frankeering geldig. Inruiling van deze zegels tegen nieuwe vindt niet plaats. INTREKKING DISPENSATIES TEN AAN ZIEN VAN DE PLAKBANDINDUSTRIE. De directeur van het rijksbureau voor pa pier heeft de dispensatie, verleend volgens artikel 6 van de papierbeschikking, gedeel telijkingetrokken en wel voor zoover betreft het verwerken of doen verwerken van pa pier tot gegommeerd papier, dat bestemd is om te worden verwerkt tot plakband. Voor deze handelingen zal voortaan een vergunning noodig zijn. SPERTIJD VESTIGING BANKETBAKKERS BEDRIJF EN EENIGE ANDERE BEDRIJVEN. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart is de spertijd van zes maanden ten aanzien van de vestiging van het banketbakkers- en het banketver- koopersbedrijf met zes maanden verlengd. Een zelfde verlenging geldt van den sper tijd voor het terrazzo-bedrijf, voor den kleinhandel in tot verbruik bereide tabak en voor het mineraalwaterbedrijf. WIJZIGING CRISIS-TUINBOUW- BESCHIKKING. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij Is een wijziging van de crisis- tulnbouwbeschikking gegeven, welke ver band houdt met de wijziging van het cri- sistuinbouwbesluit. Voortaan zal als wijze van afzet van asperges, koolrapen en zaaiulen voor den teler gelden het veilen over de'veiling, waarop de teler verklaard heeft of zal ver klaren zijn producten te willen veilen. De telers van asperges, zaaiuien, kool rapen, breekpeen en spalotten zullen deze ter veiling moeten aanbieden en voor den verderen afzet zal een handelsvergunning vereischt zijn. BURGEMEESTERS. De heer J. E. Klaucke is op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslagen als burgemeester van Appingedam. Verder zijn opnieuw benoemd tot burge meester: van Bergen (N.H.), mr. H. D. A. van Reenen; van Nieuw-Vossemeer J. A. J. van Heere- veld; van Velp, L. J. J. M. Ficq; van Heumen W. G. F. G. van 't Huilenaar; en van St. Pancras J. Kroonenburg. Tabaksproductie in drie jaar verdrievoudigd. (Van een bijzonderen medewerker). Met den dag wordt de waarschijnlijkheid grooter, dat ook de voornaamste Balkan- staat, de laatste, welke tot dusverre een strikte neutraliteit in acht heeft genomen, Joego-Slavië, het voorbeeld van Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije zal vol gen en zich door toetreding tot het Drie- mogendhedenpact zal aansluiten bij het complex der Asstaten. Dit zou voor de As een aanzienlijke ver sterking beteekenen, want Joego-Slavië is niet alleen een groot, het is ook een rijk. een dun bevolkt land. dat nog vele ontwik kelingsmogelijkheden heeft. Niet dat de bevolking er welvarend is. Zooals alle Balkanstaten is ook Joego-Sla vië in dat opzicht bij West-Europa ten achter. De moderne techniek heeft daar nog niet, zooals ten onzent geleid tot een geweldige industrieele expansie, die mate rieel de bevolking op een hooger plan plaatst. Wel echter is Joego-Slavië rijk aan bodemschatten, welker ontginning in de toekomst dit land tót een belangrijk cen trum kan maken. Hoe het echter zijde bodemrijkdom van Joego-Slavië maakt, de inschakeling van dezen staat in het Assysteem van even groote beteekenis, als het militaire feit, dat een de As vijandelijke actie op den Balkan zelf buiten het Grieksche front daardoor tot de onmogelijkheden gaat be- hooren. DE LANDBOUW VAN GROOTE BETEJEKENIS. Joego-Slavië is ongeveer acht maal zoo groot als Nederland, doch telt slechts een bevolking van vijftien en een half millioen zielen. Het heeft een bevolkingsdichtheid van iets meer dan 62 zielen per vierkante kilometer, waartegenover Nederland er 265 telt, in het Westen zelfs 500. Groote steden telt het land zeer weinig. Gaat men vol gens Duitsche methoden te werk en noemt men alleen een bevolkingscentrum van meer dan 100.000 inwoners een groote stad, dan telt Zuid-Slavië slechts drie groote steden, namelijk Belgrado met 267.000, Agram (Zagreb) met 186.000 en Maria The- resiastad (Subotica) met ruim 100.000 zie len. In totaal bedraagt de bevolking der groote steden slechts 3,8 pet. der bevolking. Hieruit valt gemakkelijk de conclusie te trekken, dat Joego-Slavië een landbouw staat is en inderdaad. 82,4 pet. der bevol king vindt haar -bestaan in den landbouw. Het voornaamste product is maïs, met wel ke graansoort een derde gedeelte van het akkerland is bebouwd, daarop volgt on middellijk de tarwe, waarmede een vierde deel van den akkergrond bedèkt is. Daarnaast is speciaal in de laatste jaren de verbouw van tabak van groote beteeke nis geworden. In 1934 waren daarmede 7000 H.A. grond bebouwd, die een oogst oplever den van 6 millioen K.G., in 1937 was reeds 21.000 H.A. met tabak bebouwd en bedroeg- de opbrengst 21 millioen K. G. Ook vlas wordt op tamelijk groote schaal verbouwd, terwijl vooral in Zuid-Servië de katoen een steeds meer voorkomend gewas is. De wijn bouw speelt in de warme kuststreek van de Adriatische Zee een rol van beteekenis, terwijl voorts veel pruimen worden ge teeld, die in groote hoeveelheden gedroogd en geëxporteerd worden. Ongeveer een derde gedeelte van den bodem is met dichte wouden bedekt. In de gebieden, die vroeger tct de Donaumonar- chie behoorden, kan van een goed georga- niseerden boschbouw gesproken worden, in de overige bieden v/ordt roofbouw bedre- ven Daar eikenhout zeer veel voorkomt, vindt men in Joego-Slavië in de eikels een goedkoop varkensvoedsel. Het ligt dus voor de hand, dat ook de varkensteelt er van groote beteekenis is. DE INDUSTRIE. Slechts 9 pet. van de arbeidende bevol king is in de industrie werkzaam. Het vroegere Servië en het Noorden van Bosnië zijn zeer rijk aan ertsen en andere bodem schatten, die echter, tengevolge van het ontbreken van kapitaal en goed verbin dingswegen grootendeels nog onontgonnen zijn. De steenkoolpróductie bedroeg in 1937 510.000 ton, die van bruinkool 4,59 millioen ton, van ijzererts 620.000 ton, van ruwijzer- 40.000 ton. van koper 39.410 ton. van lood 4040 ton, van zink 4900 ton, van bauxiet 357.800 ton, van goud 73.000 ons. De mijnbouw en de ijzerindustrie bevon den zich in 1937 in snelle ontwikkeling. Tevens werden In dien tijd reeds pogin gen aangewend om de petroleum, die zich op verscheidene plaatsen in den bodem bevindt, te exploiteeren. De voornaamste uitvoerproducten van Joego-Slavië zijn tarwe, mals, varkens- vleesch, pruimen, eieren, gevogelte, hout en koper. DE BEVOLKING. De bevolking bestaat voor ongeveer de helft uit Serven, voorts uit 3,5 millioen Kroaten 1,5 millioen Slowenen, een half millioen Duitschers, een half millioen Hon garen. een half millioen Roemenen en een half millioen Albaneezen. De Duitschers wonen voornamelijk in de Wojwodina, het zuidelijke deel van het vroegere Hongarije, dat ook wel Zwabisch Turkije wordt ge noemd. Zij stammen af van emigranten, die Zich hier reeds in de 18e eeuw hebben gevestigd. De Albaneezen bevolken voorna melijk het vroegere Montenegro, dat na den wereldoorlog bij den toen nieuw ge stichten staat Joego-Slavië werd ingelijfd. Wat hun religie betreft behooren de Ser ven allen tot de Grieksch Orthodoxe kerk, terwijl de Kroaten. de Slowenen, de Bos- niëers en de Duitschers R.K. zijn. Voorts wonen in Bosnië en Macedonië veel Mo hammedanen. Niet onvermeld mag Hier blijven, dat Joego-Slavië tot de militair sterkste staten van den Balkan behoort en bijvoorbeeld belangrijk sterker is dan Griekenland. Op grond van het bovenstaande mag wel worden vastgesteld, dat als Joego-Slavië zich inderdaad bij het Driemogendheden- pact aansluit en daarmede de verplichting op zich neemt om, als een derde staat de Asmogendheden den oorlog verklaart, even eens partij te kiezen en zich bij de oorlog voerenden te voegen, de As een belangrijke versterking ondergaat. Niet alleen omdat Joego-Slavië, de laatste neutrale plek op den Balkan, militair van beteekenis is, maar vooral omdat het economisch voor de As van groot nut kan zijn. (Nadruk verboden). HEDEN. Jeruël (le Groenesteeg 16): 7.30 uur nam. bijbelbespreking. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. Oegstgeest (Leidsche Straatweg 4)Jaar- verg. Centr. Genootschap voor Kinderherstel- lings- en vacantiekolonles afd. Leiden. 7& uur nam. Woensdag. De Harmonie: Jaarvergadering „Veilig Ver keer". 8.15 uur nam. Leeszaal Reuvens (Breestraat 27): Ledenver gadering te 4.30 uur nam. Rapenburg 22: Alg. ledenvergadering Mij. voor Toonkunst, 8 uur nam. BIOSCOPEN 118 Jaar; 14 Jaar; 5 alle leeftijden. Luxor-theater„Pareh" 8. Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling Lido-theater: „Een moderne Salomo" Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 eD IVi u., Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-theater: „Bismarck" 5. Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Geheimen van het oerwoud" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2Vt uur, Zon dags te 2, 4% en 8 uur. Rex-tehater; „Gier Wally" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur (Zondags gesloten): „Geheimen van het oer woud" De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 22 Maart 20 uur tot Zaterdag 29 Maart 8 uur waarge nomen door. de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. O O LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6% gr. C. (44 gr. F.). 810 (Ingez Med.) door PAJIGWAD. Toen Jim op de Hudson-fabrieken kwam kreeg hij dadelijk den bijnaam van „de Witte". En dat was geen wonder, want Jim had spierwit haar; geen peenhaar doch wit, als dat van een grijsaard. Ware het, dat Jim er den leeftijd voor had, niemand zou zich er over verwonderd hebben, doch hij was nauwelijks dertig jaar oud. Zijn mede-arbeiders hadden zich al dik wijls het hoofd gebroken over de vraag hoe zoo'n jonge vent nu aan zulk spierwit haar kwam. De een meende dat het een ziekte was, de ander dacht aan een familiekwaal tje, maar niemand wist het juiste van de zaak. Jim was electriclen, een goede electri- cien, maar één ding wilde hij niet: „Stuur me alsjeblief nooit in een schakelhuisje baas, had hij in het begin gezegdvan die dingen heb ik niet terug". De baas liet het maar zoo, omdat er genoeg andere menschen waren, die er geen been in za gen. En Jim deed zijn andere werk uitste kend. Na verloop van een paar maanden had Jim zich vele vrienden verworven en ein delijk trok één van hen de stpute schoenen aan. „Kerel, hoe kom je toch in vredesnaam aan zoo'n witten kop met haar?" Jim streek over zijn lokken, die hagelwit over het voorhoofd vielen. Hij keek ernstig en zei: „Ik wil he't jullie wel vertellen. Ten slotte is het geen geheim en ik behoef me er ook niet voor te schamen. Vóór ik hier op de Hudson-fabrieken kwam werkte ik als storingsmonteur bij den Western-Elec- tric". Op een dag moest ik naar een of ander fabriekje in de bergen. Ik geloof, dat ze daar kleine machines maakten of zoo. Enfin, er was een olieschakelaar stuk en ik trok er met mijn motor op uit. Tegen een uur of tien was ik er en de schakelaar, die In een klein betonnen gebouwtje stond," vertikte het grondig. Ik schatte het een karweitje van anderhalf uur. Dus belde ik naar de centrale, dat ze moesten uitscha kelen en om twaalf uur, als ze geen tegen bericht van me kregen de zaak weer onder stroom konden zetten. „Heb je een horloge bij je", vroegen ze me aan den anderen kant van den lijn. Dat had ik, en ik zette het gelijk met ,de klok van de Western. Vol goeden moed toog ik aan het werk, maar het vlotte niet erg. Ik moest onder het geweldige ding kruipen en had nauwelijks ruimte om me te bewegen. Ik zal zoowat een uurtje bezig geweest zijn toen ik na veel gewurm en moeite het kapotte onderdeel er afgesloopt had. Het was een zwaar ijzeren ding dat ergens tusschen den schakelaar zat, vlak boven mijn hoofd. Op één schroefje na had ik het eruit gehaald. Nu was dat ééne schroefje blijkbaar korter dan de anderen, want nauwelijks had ik het een slag los gedraaid of het viel naar beneden. Met een hevigen bons kwam het op mijn hoofd te recht. Het werd zwart voor mijn oogen en het was, alsof ik door het betonnen vloer tje weggleed.... Hoelang ik daar onder dien schakelaar gelegen heb weet ik niet, maar langzamer hand kwam mijn bewustzijn weer terug. Ik opende mijn oogen en merkte, dat ik nog steeds onder den schakelaar lag. Dan ik verstijfde van schrik. Daar hoorde ik het zachte gebrom van den schakelaar, die blijkbaar weer onder stroom stond. Op drie centimeter van mijn hoofd af Hepen de zware koperen draden langs de massief porceleinen potten. Ik wist, dat er vijfdui zend volt op stond. Ook aan de zijde, waar mijn beenen lagen liepen de doodelijke draden. Als ik één beweging maakte zou er con tact ontstaan en was het met me gedaan. Ais versteend staarde ik naar boven en kon geen geluid uitbrengen. Het zou trou wens weinig helpen want de deur van het schakelhuisje was gesloten en de muren waren van dik beton. Ik kreeg neiging om te gaan niezen. Maar dat beteekende een wissen dood Immers wie niest maakt bewe ging en ik mocht geen beweging maken. Een centimeter van mijn beenen af liepen de draden, drie centimeter boven mijn hoofd joeg een stroom van vijfduizend volt door de koperen draden. Ik viel weer te rug in een doffe bewusteloosheid Later op den dag bemerkten ze bij de Western, dat er iets niet in orde was. Zij schakelden weer uit en belden het fabriek je op De mannen die mij eronder van daan haalden, dachten, dat ik dood was. Maar gelukkig bleek dit niet het geval te zijn. Ik ging een week met verlof om op te knappen. Maar. Jim wees op zijn witte haren. ..dat heb ik er van over gehouden (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de WH.N. Is Kas- vereeniglng N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelals In veler leven A. D. te L. De rekening wordt in haar geheel verhoogd met een bedrag voor de om zetbelasting. .Met de bepalingen omtrent het prijspeil komt u niet in conflict. N. R. te L. Wegens kwaadwillige verlating kan een elsch tot echtscheiding worden inge diend bij de rechtbank eerst na verloop van vijf jaar sinds het tijdstip waarop een der echtge- nooten de, woonplaats zonder wettige oorzaak verlaten heeft. C. O. H. te N. - U vraagt meer dan wij weten. Nadere bijzonderheden over den ver plichten arbeidsdienst zijn nog niet bekend. VOOR WOENSDAG 26 MAART. Hilversum I, 414,4 M. - Nederlandsch Pro gramma - 6.45 Gram .muziek 6.50 Ochtend gymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 Grammuziek 8.30 Nieuwsber. ANP 8.45 Gram .muziek 10.00 De Romancers 10.45 Voordracht 11.00 Omroeporkest 11.45 Gram.mulezk 12.25 „Eerst raet- dan baet", programma voor de boeren 12.42 Almanak 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Esmeralda en soliste 1.40 Orgelspel 2.10 Zang met pianobegeleiding 2.30 De Melodisten 3.15 Discocauserie 4.00 Bijbellezing (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 4.20 Philharmonisch kwartet 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 Voor de binnenschippers 5.45 Grammuziek - 6.00 Omroeporkest 6.42 Almanak 6.45 Re portage 7.00 Economische vragen van den dag ANP 7.15 Grammuziek 8.00 Nieuws berichten ANP. 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Omroeporkest, koor en solisten 9.22 Pianovoordracht 9.40 Dagsluiting (Uitzending voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 9.45 Engelsche be richten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP., sluiting. Hilversum II. 301,5 M„ Nederlandsch Pro gramma 6.45 Grammuziek 6,50 Ochtend gymnastiek 7.00 Grammuziek 7.45 Och tendgymnastiek 8.00 Grammuziek 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Grammuziek 10.00 Morgenwijding (uitzending voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité) 10.20 Orgel concert en zang 11.00 Voordracht 11.20 Ensemble Jack der Kinderen 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Om roeporkest 1.40 Sylvestre-trio 2.30 Neder landsch Symphonie-orkest .,'s-Gravenhage'" en soliste 3.00 Causerie voor de vrouw 3.20 Vervolg van 2.30 4.20 Voor de kinderen 5.00 Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" (Uitzending voorbereid door het Vrijz.- Prot. Kerkcomité) 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 De Melodisten en solist 6.00 Grammuziek 6 15 Omroep orkest 7.00 Brabantsch praatje (ANP) 7.15 Volkszang 7.40 Deeclamatie 8.00 Nieuws berichten ANP 8.15 Gram.muziek 8.45 Ra- diotooneel 9.30 Gram.muziek 10.00 Nieuws berichten ANP., sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Woensdag 26 Maart. lste Programma: 6.45—22.00 Hollandsch Pro gramma 22.0024.00 Duitsch Programma. 2de Programma: 6.45—22.15 Hollandsch Pro- mamma 22.15—23.00 Hollandsch Programma, uitsluitend voor Radio-Centrales 23.00—24.00 Duitsch Programma. 3de en 4de Programma 6.4524.00 Duitsch Programma. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6