Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 Naar! 1941 Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Onze telefoonnummers: Directie en Administratie25041 Redactie No. 21507 ALPHEN. Uitvoering „Sursum Corda". In het Nutsgebouw gaf het Chr. Kinder koor „Sursum Corda", ter gelegenheid van zijn 12 '/i-jarig bestaan, voor een volle zaal, een jubileum-uitvoering. De avond werd geopend door den eere voorzitter van groot „Sursum Corda", den heer A. J. Dekker die een hartelijk woord van welkom sprak. Hierna zong het Meisjeskoor Sursum Cor da, onder leiding van zijn directeur, den heer J. van Beek uit Woerden, een zestal nummers, waarmee dit kleine koortje haar uitstekende reputatie volkomen handhaaf de. De hoofdschotel voor dezen avond vormde de uitvoering van het kinderkoor dat het bekende zangspel van Joh. Veth, „Reepelsteeltje" uitvoerde. Het spel. waaraan harde studie aan ten grondslag moet hebben gelegen, werd uit gevoerd in Middeleeuwsche costuums, die mede door de belichting, een prachtigen aanblik gaven. Zang, declamatie, enz. stonden op hoog peil; de uitvoering was dan ook voor „Sur sum Corda" onder haar bekwamen direc teur, een groot succes, hetgeen ook bleek uit het spontane applaus na elk bedrijf. Ook de pianobegeleiding van mej. Kerk hoven was heel goed. Wij vermelden voorts, dat de Chr. Mu- ziekvereeniging ,,Arti et Religion!" een bloemstuk zond. Daar Arti's directeur ook 12'/! jaar aan de vereeniging verbonden was, werd hem door den heer Dekker als geschenk een fraai schilderij aangeboden. Het was een prachtige avond! Zilveren jubileum van den heer Duiker. De heer S. Duiker, herdacht het feit, dat hij 25 jaar geleden Ln dienst trad als chef van de zetterij en drukkerij bij de firma N. Samsom N.V. alhier. Dit werd herdacht door directie, personeel en verschillende oud-leden van het personeel', ook mevr. Duiker en enkele kinderen waren aanwezig. Namens de directie sprak de heer J. B. Samsom, die met zeer veel lof en waardee ring gewaagde over het werk en de per soon van den heer Duiker, eerst als chef van zetterij en drukkerij, later als chef van de zetterij alleen, toen het bedrijf zich steeds uitbreidde. In allen eenvoud en be scheidenheid werd dit werk vervuld. Daar voor bracht spr. dank, waarna hij namens de directie een blijvende herinnering aan bood in den vorm van een 4-deelig boek werk en een enveloppe met inhoud. Als een der zetters, die reeds meer dan 25 jaren aan de- zaak verbonden is, sprak de heer G Zwaan, die er op wees, dat zijn mede leven met allen zeer wordt gewaardeerd. De heer Zwaan bood namens het geheele personeel een tweetal fraaie stoelen aan. Als collega-chef sprak de heer J. Ver hoeven en namens de correctie-kamer de heer H. Veenstra, waarna de jubilaris aan directie en andere sprekers voor deze hul de bijzondere woorden van dank bracht. Ook het verdere van den dag. vooral in de avonduren, bereikten den jubilaris nog tal van gelukwenschen en werd hij na mens het hoofdbestuur van de ver. van chefs in het grafisch bedrijf gecomplimen teerd door den heer J. Verhoeven, waarbij hem tevens een bloemenhulde werd ge bracht, terwijl namens de collega's van het district Leiden van genoemde vereeniging de heer F. J. Barens uit Leiden zijn geluk wenschen overbracht. HET ÉÉNRICHTINGSVERKEER VOOR RIJWIELEN. Wordt met ingang van Maandag opgeheven. Het eenrichtingsverkeer voor rijwielen in de van Mandersloostraat en de Raadhuis straat wordt met ingang van Maandag-a.s. thans officieel opgeheven. Alleen blijft van kracht, gelijk vóór het éénrichtingsverkeer, dat des Zaterdags van 17 tot 22 uur het verkeer in beide richtin gen voor rijwielen en motorrijtuigen op twee wielen verboden is. Sluitingsmiddag voor slagers. In de laatste raadsvergadering is in han den van B. en W. gesteld op prae-advies het verzoek van de Slagersvereenigingen alhier om den Woensdagmiddag ingevolge art. 6 der Winkelsluitingswet aan te wijzen als sluitingsmiddag.voor de slagerswinkels. Inmiddels hebben de besprekingen er toe geleid, dat de leden der betreffende ver eeniging er de voorkeur aan geven den slui tingsmiddag op Dinsdag in plaats van op Woensdag te stellen. B. en W. stellen den Raad derhalve voor, tot vaststelling van een verordening. De bepaling der sluiting zal niet van toepassing zijn op den Dins dag voorafgaande aan Nieuwjaarsdag, Christelijk erkend feestdagen en aan een Nationalen feestdag. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Joseph, Z. van Johannes Marinus van Niekerk en Jenneke Maria Petro- nella Margaretha van Leeuwen Anno Dirk Mlcliiel. Z. van Willem Smit en Jantje Zefat Jacoba, D. van Johan Pieter de Witte en Em- metje Montague Jacoba Elisabeth, D. van Bertus Vergeer en Aagje Boon Hester Geertje D. van Güsbert van der Ham en Maartje de Wit. Overleden: Hendrik de Roos 73 j„ gehudw met Cornelia Wfjnanda Eikelenburg. Geboren: Annie Mathilda, D. van Albert Don ker en Geertruida Hendrica Nieuwenhuis Elly Stljntje Geertruida, D. van Lubbertus van der Zanden en Margje Maria Plante Hen- drika, D. van Cornells Machiel Goedhart en Neeltje van Smirren Sarina, D. van Dirk van Klompenburg en Johanna Maria de Groot. Overleden: Pieter van Muyen 89 j., gehuwd met Grietje Stapper. Gehuwd: Dirk Stigter 25 j. van Bodegraven en Neeltje van Rijn 22 j. ALKEMADE. Burgerlijk- Stand Geboren: Wilhelmus Johannes, Z. van J. M. v. d. Geest en H. J. UI jee Petrus Johannes Jozef, Z. ^an H. J. de Jeu en C. M, Hoogen- boom Josephine Hillegonda Maria, D. van C. Hoogenboom en M M. de Jong. De heer C. van der Plas, 2de ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd tot adjunct-' commies ter secretarie van Velsen, afd. Bevol king en Burgerlijke Stand, BODEGRAVEN. Bijeenkomst Ned. Herv. Jeugdverband. Het Ned. Herv. Jeugdverband hield een druk bezochte vergadering onder leiding van ds. Klü- sener. Deze sprak over f „Gemeenteopbouw", waarin hij uitvoerig den nood des ttfds en de oproep tot trouw en bezinning, die daaruit te hooren was, besprak. Vervolgens wees hy op het werk van de commissie Gemeenteopbouw" van de Synode, die onder leiding van dr Kraemer een brochure het licht heeft doen zien. Na zang van een meisjeskoor, sprak de heer D. Looij over de beteekenis van het lied, waarin hy den aard van ware kunst uiteenzette, die hij stelde tegenover het vlakke werk, dat veelal ge bracht word4" en op den naam van Kunst geen aanspraak mag maken, terwijl hy speciaal het 16e eeuwsclie geloofslied uitvoerig behandelde. Burgerlijke Stand. Geboren: Anne Irene, d. van J. v. d. Boon en P. E. Vernoom Julius Josephus z. van A: H. Wieman en S, J. Lampe Thijs Anthonius z. van A. A. Epping en W. Oosterom Marga retha d. van J. M. Rijlaarsdam en A. Breedijk Trijntje Alida Maartje d. van L. Nagtegaal en J. Goudkuil Franciscus Petronella Josephina d. van W. W. Voorn en F. A. van Zoest. Overleden: G Kok echtgen. van J. van Brie- men 69 jr. (overleden te Woerden). In een alhier gehouden vergadering van de besturen van verschillende afdeelingen van den Bond voor Staatspensioneerlng in de Rijn streek, is in tegenwoordigheid van den heer G. van Roekei, voorzitter van den Bond, besloten tot de stichting van een Federatie „De Rijn streek". HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus C. J., Zoon van J. P. Zuid- wijk en E. C. van der Geest Johannes H. J., Zoon van J. H. Kompier en C. H. van der Poel Catharina M.. Dochter van B. P. Boers en M. Clarijs. Ondertrouwd: G. van Iperen 21 j. en H. van Brakel 18 j. Gehuwd: T. M. Noordam 29 j. en J. Noordam 31 j. M. van Vliet 35 j. en J. G Vogelaar 33 jaar KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Opbrengst collecte Winterhulp. De collecte voor Winterhulp welke deze week met lijsten werd gehouden heeft in onze gemeente opgebracht f. 75,29. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Arnoldus Adrianus, Z. van J. P. H. J. van Glabbeek en M. A. J, Heuzen. Geboren: Petronella Catharina Johanna, d. van A. van Tol' en M. E. Egberts Petrus Cor nells Jozephus, z, van A. J. Móllers en M. E. Kalker. Overleden: C. Tijssen ,54 jaar, ongeh. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geborne: Bartholomeus Theodorus Arie z. v. B. Kalshoven en L. C. B. Brenkel Geertruida Petronella d. van H. Brouwer en G. S. van den Berg Cornelia Josephina d. van G. A. Ver geer en J. A. Bunnik. Ondertrouwd: W. Malais 20 jr. won. te Rot terdam en T. E. van Harberden 21 jr. Overleden: Petrus Johannes Versluis 28 Jr. ongeh. Theodorus Petrus Nieuwenhuizen 74 jr. ongeh. Johanna Maria van Haarlem 65 jr. echtgen. van Th. van den Haak Klazina Waaijman 81 jr. ongeh. Vergadering Wit-Gele Kruis. In het Parochiehuis werd de jaarverga dering gehouden van het Wit-Gele Kruis. Na opening door den voorzitter, den heer A. J. Verhaar, las desecretaris-penning- meester, de heer Th. J. F. Teunissen het jaar- en het financieel verslag voor. Het aantal leden is 165, die aan contributie betaalden f. 665.De wijkver pleegster. Zr. H. S. M. Hemmer legde in 1940 1065 bezoeken af (in 1939 964), daar naast 1146 babycontroleeringen (in 1939 848) en verzorgde 23 kraamvrouwen (in 1939 15). Het aantal afgelegde dooden was 4 (in 1939 2). De ontvangsten bedroegen f. 1673.61, de uitgaven f. 1581.batig saldo f. 92.61, ter wijl nog ongeveer f.60.te vorderen is. Het salaris voor de verpleegster is f. 1340. De heer C. van Koert verklaarde alles in orde. Tot leden der nieuwe commissie werden benoemd de heeren Ant. Kwakken- bos en H. van de Loo. De aftr. bestuursle den mevr. L. KuijfTibboel en de heer Th. J. F. Teunissen werden herbenoemd. Na rondvraag werd de cursus E. H. B. O. besproken en volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Lysbeth Johanna, D. van F. Lun- ding en J. H. Lam Johanna Clasina Hen- drika', D. van G. H. van Hecke en C. A. Mole naar. Overleden: Jannetje Spruit 80 j.. wed. van C. Vijfhuizen Willempje Jansen 57 j., echtgen van T. van Lith. GEMEENTERAAD. Vrije middag voor de slagers. Het woonwijkplan. De Raad vergaderde. Een verzoek der gymnastiekver. O.K.K. om toekenning van f. 150 voor het aanschaffen van een brug, werd afgewezen. Het ambtenarenreglement werd mede toepasselijk verklaard op den gemeente-secretaris en de ambtenaren van den burgerlijken stand. "Voor 1941 werd een voorschot toegekend van f. 2375;90 aan de R.-K. Jongens- en Meisjesschool, f. 1212.12 voor de Christel, school en f. 2553 voor de R.-K. school te Noorden. De verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch werd aangevuld met een bepaling, waarbij het verboden is slachtdieren (huisslachtingen) te slachten of te doen slachten in andere lokalen, dan die, welke voldoen aan de eischen krach tens art. 19 der Vleeschkeuringswet ge steld. Op verzoek der slagers werd bepaald dat de slagerswinkels voor het. publiek niet geopend mogen zijn op Woensdag, na des middags 13 uur. Aan het lager bezoldigd gehuwd perso neel werd een tijdelijke toelage verleend van 6% met een verhooging van de kin dertoelage tot f.75. De heer Eijs verdedigde een evenredige verhooging van het personeel, dat in los sen dienst is van de gemeente of het ont- ginningsbedrijf, met het oog op den ook voor hen verhoogden levensstandaard. De twee leden en plaatsvervangende le den voor het alg. bestuur der Stichting Drinkwaterleiding elf Gemeenten, dc heeren A. J. den .Hartog en C. Breedijk en de heeren P. Augustinus en S. Splinter werden herbenoemd. Goedgekeurd werd voor een gjunna- stieklokaal een pand te huren, desnoods voor een behoorlijk bedrag, doch voor een beperkt aantal jaren, B. en W. zullen trachten in deze richting en in overleg met den Inspecteur een oplossing te vin den. Dan volgde het reeds gedurende 3 jaren aanhangige plan voor het stichten van een woonwijk. Het uitbreidingsplan ls door Ged. Staten goedgekeurd, echter met de verplichting om binnen ongeveer 9 maanden te zorgen voor een woonwijk plan. 140 Teekenlng vaD Aart van EwUk. Naar J. J. A. Gouverneur, (Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). V-Kg-.-". - Zoo drijven zij naar -open zee, Hun vlot wiegt met de golven mee: Zij zien de wreede, felle haaien En zouden graag een zeilboot praaien. Maar niemand, die iets derg'lijks ziet, Dus al hun roepen baat hun niet. Voor het maken van een doorbraak van het dorp af naar den Aarlanderveenschen weg is thans een geschikt pand te koop, doch nu ls het de vraag waar de wijk moet komen. De doorbraak wordt niet dringend geacht en men kan deze voor- loopig laten rusten. Men was het er vrij wel over eens, dat de wijk geprojecteerd moet worden ter noordzijde van den Aar- landerveenschenweg met a}s eindpunt den nieuwen provincialen weg. Hier blijft men echter steken. B. en W. en de raadsleden zullen in een volgende vergadering het onderwerp andermaal bespreken. Na bespreking werd de bepaling dei- ligplaats voor woonschepen aangehouden, alsmede dat tot onbewoonbaar verklaring van een paar krotwoningen. De heer Eys kon zich in het geheel niet vereenigen met de gedachte van den heer Stam, die met het oog op het tekort aan woningen het liefst voorloopig geen en kele woning onbewoonbaar wilde verkla ren. Na rondvraag volgde sluiting. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna Margaretha d. van B. P. Janmaat en J. M. Janmaat Louwrens Johan nes z. van J. P. van Eljk en M. A. Hoogenboom. Geboren: Jan Abraham z. van H. van Leeuwen en M. Lagerwey. Overleden: M. M. Kappee 81 ,jr. W. van Amerongen 85 jr. C. Kooy 76 jr. Overleden: Chr. van den Berg 73 jr. J. C. Vermeulen 50 jr. Vergadering Alg. Bègrafenisvcreeniging, De Alg. Begrafenisvereeniging vergader de in hotel Schreuder. De tweede voorzitter de heer J. Burgmeijer opende en wees er op, dat in de vacatures van wijlen den voor zitter den heer C. de Vries en van wijlen het bestuurslid den heer W. F. Kesting. Spr. herdacht met dankbaarheid het vele wat de twee overleden bestuursleden in hun leven voor de Vereeniging gedaan hebben. De notulen werden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Gekozen werden de heeren J. Hoogen- doorn en J. H. v. Leeuwen Dzn. waarvan de eerste het voorzitterschap zal bekleeden. De tweede voorzitter sloot met een woord van dank. TER AAR. Opbrengst collecte Winterhulp. De laatstgehouden collecte voor de stich ting Winterhulp Nederland heeft f. 100.49 opgeleverd. Bugeriykc Stand. Geboren: Johanna d. van C. Pyper en van M. Jansen Petronella Anna d. van J. J. Hoo- gervorst en P. Pieterse. Geboren: Cornelia Wijnanda Maria, D. van H. van 't Hart en L. A. Vermeulen Theunis, Z. van T. van Eyk en J. van der Horst Simon Jozef, Z. van J. Maurits en M. W. van Velsën. Overleden: Dirk Esveldt 81 j. Adrlana den Hertog 83 j., weduwe van Gerbrand Swart. Ondertrouwd: Pieter Kammeraat 33 j. en Cornelia Susanna Angenent 31 J. Vergadering Ver. Ziekenhuisverpleging. De ledenvergadering van de ziekenhuis- vereeniging „Aardam" werd gehouden in café van Acker. Het jaarverslag van den penningmeester vermeldde f. 2121.79 aan inkomsten en f. 1328.95 aan uitgaven, zoodat het afgeloo- pen vereenigingsjaar een batig saldo van f. 792.84 heeft afgeworpen, dat, gevoegd bij het saldo van het vorige dienstjaar, te zamen een batig slot van f2227.89 uit maakt. Hiernaast is er een resevefonds van f. 1012.50. Het ledental van de vereeniging bedraagt 1353. In het afgeloopen jaar wer den 14 leden der vereeniging verpleegd in een ziekenhuis. De ligtijd varieerde van 2 tot 54 dagen met in totaal 255 ligdagen. Het operatiefonds nam toe met f. 103.23 en bedroeg in totaal f607.68, terwijl een reser vefonds van f. 101.25 is gevormd. In de plaats van den heer W. Hoogstra ten, die wegens hoogen leeftijd had be dankt, werd als bestuurslid gekozen de heer M. Tensen, terwijl de heer Jac. Bogerd als zoodanig werd herkozen. Voor het af tredende lid van de controle-commissie Besemer werd aangewezen de heer C. van Vliet Azn. WADDINXVEEN. Ouderavond Hèrv. School. De Hervormde School vereeniging hield in het gebouw achter de Herv. Kerk haar ouderavond. Ds. Vroegindeweij liet zingen ps. 6810 ging voor in gebed en las een gedeelte van 2 Kon. 4. Het hoofd der school de heer v. d. Hoeven, sprak over de school en mej. Ter Lou over het contact met de leerlingen. De avond werd verder gevuld met zang der kinderen uit de hoogste klasse, en voordrachten. Als slot werd ge zongen ps. 150; de heer v. d. Hoeven eindig de met dankgebed, 's Middags had men het werk der leerlingen bezichtigd. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Johannes z. van H. de -Goey en van L. T. den Hollander Krijn Marinus z. van J. J. van Es en C. Romyn. Overleden: Willem Sekeris, echtgen, van K. Hoogerdyk 56 jr. Gehuwd: A. C. Oppelaar en W. la Grand. Gevonden voorwerpen. Een grjjze wollen want en een paar roode kinderwanten; te bevragen op het'politiebureau. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozeph Cornelis z. van S. J. Zwetsloot en C. J. Borst Geertruida Wil- lemina d. van D. Kwakernaak en A. M. van der Lip. Overleden: Dirk van der Meer, echtge noot van C. Bartels 81 jaar. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Wilhelmina, D. van J. Q. van der Meer en E. M. Berk Elisabeth Hermina, D. van A. J. Bos en H. M. Hodes Jan. Z. van H. van Puffelen en L. A, Hoogendoorn. Overleden: Johannes Zonderop 59 j„ geh. met J. H. van Es. De Volkstuintjes Het elcctriciteitsnefc in dc Leidsche Wallen. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. Besloten werd den termijn van ontrui ming der onbewoonbaar verklaarde wonin gen te verlengen met 1 jaar en tot wUzi- ging der legesverordening en regeling Brandweer. In verband met het punt verhuur volks tuintjes deelde de voorzitter mede dat zich een 80-tal gegadigden heeft opgegeven. Spr. stelde voor den verhuur goed'te keu ren, opdat dit aan Ged. Staten kan worden voorgesteld. Aldus besloten. Inzake de uitbreiding van het electrici- teitsnet Leidsche Wallen deelde de voor zitter mede, dat B. en W. voorstellen tot uitbreiding te besluiten. De kesten bedra gen f. 1100.— waarin door belanghebben- dan wordt bijgedragen f. 650.zoodat de gemeente bijdraagt f. 450.—, d.i. gemiddeld ongeveer f. 75.per woning. Spr. stelde voor dezen maatstaf in het vervolg aan te houden. Na discussie stelde de heer v. Duyven- bode voor, alle kosten voor rekening van de gemeente te nemen, behalve de aanleg- kosten, hetgeen werd verworpen. Voor de heeren: A. Vollebregt, K. Dekkers en J. D. P. v. Duyvenbode. Het voorstel van B. en W. om f. 75.per woning in dit geval f.450.bij te dragen, werd aangenomen. Tegen de heeren: A. Vollebregt, K. Dekkers en J. D. P. van Duyvenbode. Een voorstel van den heer v. Duynisveld om ln het Roe- leveen in plaats van f.75.— per woning f. 100.bij te dragen, werd verworpen. Voor de heeren: Duynisveld, Dekkers en v. Duyvenbode. Het voorstel van B. en W. om ook hier f. 75.per woning bij te dragen werd aangenomen. Inzake een voorstel van Ged. Staten om de jaarwedde van den Ontvanger met 6 n/o te verhoogen, werd geadviseerd deze niet toe te kennen. Besloten werd tot beschikbaarstelling van 22 x f2.- in den z.g. B.-steun, tot over name beheer Zegwaartsche weg van de provincie en tot het verleenen van voor schotten aan de bijzondere scholen. Hierop volgde sluiting. Onze vroegere dorpsgenoot A. Bos Czn., thans hoofd-assistent der Rijksuniversiteit te Utrecht, promoveerde j.l. Donderdag tot doctor in de Veeartsenijkunde op het proef schrift getiteld: „Die Trichomoniasis Der Tauben und ihre Bekampfung." Gevonden voorwerpenEen bril met étui een dekkleed; een rijwielbelastingmerk; een een rijksdaalder; een dames-fietstasch; een zwarte Swan vulpenhouder; drie raagbol len; een 'gouden of doublé dames polshor loge met dito armband. Inlichtingen bij de politie. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Benoemingen Vaststelling Gemeenterekening 1939. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester Hoogenboom. Afwezig de heeren van Beuningen en v. Leeuwen. Een verzoek van het R.. Kerk- en school bestuur om overeenkomstig art. 72 derL.O. wet f. 700.beschikbaar te willen stellen voor aanschaffing van nieuwe leermidde len werd in handen gesteld van B. en W. voor onderzoek en overleg met den Inspec teur van het onderwijs. Als gemeentegeneesheeren, tevens be last met kostelooze vaccinatie en dood- schouw, werden voor 1941 herbenoemd voor de wijken A. en B. de heer A. Schreuder, voor wijk C. de heer A. W. v. Beek, beiden arts alhier en voor wijk D. de heer J. Ba telaan, arts te Reeuwijk. De heer W. Domburg, werd herkozen als lid van het Burgerlijk Armbestuur. In verband met het vertrek van den heer J. H. Rutten. voorheen gemeente-veld wachter standplaats Overtocht, werd zijn opvolger de heer C. Karman benoemd tot gemeentebode voor de wijken C. en D. De gemeenterekening 1939 werd voorloo pig vastgesteld met de navolgende eind cijfers: Gewone dienst inkomsten f. 92803.71 Uitgaven f. 86827.69. batig slot f. 5976.02. Kapitaaldienst: Inkomsten, f. 26632.40, uit gaven f. 10808.81, batig slot f. 15853.59; ook de .vergoedingen van het openbaar onder wijs werden vastgesteld. Besloten werd tot wijziging der verorde ning, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging der gemeente veldwachters. Met de door Ged. Staten voorgestelde re geling, om in navolging als zulks voor het rijkspersoneel reeds is geschied, aan de ge huwde burgemeesters, secretarissen en ont vangers met een bruto jaarwedde van min der dan f. 1900 een tijdelijke toelage te ver leenen van 6°/a en voor deze functionaris sen de kindertoelage te bepalen op f.75 per kind, kon de raad zich vereenigen voor wat betreft den burgemeester-secretaris. Wat den gemeente-ontvanger aangaat, meende de raad dat het ontvangerschap als een nevenbetrekking moet worden be schouwd, aangezien de ontvanger zijn hoofdberoep in vasten dienst te Bodegra ven uitoefent. Goedgevonden werd een crediet beschik baar te stellen voor een tijdelijk ambte naar ter secretarie. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Itand. Geboren: Pieter, Z. van Machiel van Greu- ningen en Klazina Overvliet Theodorus Ma rinus, Z. van Gijsbertus Jozef us Vink en Mar garetha Maria van den Broek. Ondertrouwd: Willem de Heer 23 j. en Cor nelia Hamoen 22 j. te Vleuten. Het Bestuur der R. K. Jongensschool heeft tot tijdelijk onderwijzer aan deze school benoemd den heer A. C. de Groot te Bodegraven. (2 lijnen) 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7