Uit de Omstreken LEiDSCH EMBLAD - Tweeds Blad Zaterdag 22 Maari 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Zuid Boulevard 74 Katwijk aan Zee Doodelijke aanrijding te Leidschendam AGENDA Winterhulp Nederland PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 23 MAART. Leiden Chr. Geref. Gem. (Steenschuur) Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10% uur ds. Ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie, mr. E. Mahieu. pasteur k Delft. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10% uur ds. Bieger. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm. 10 uur dr. Westerink; nam. 5 uur ds. Wiersinga. Geref. Kerk (Heerengracht)Voorm, 10 uur ds. Harder; nam. 5 uur ds. Weggemans. Geref. Kerk (Óude Vest): Voorm. 10 uur ds. Wiersinga; nam. 5 uur (Bed. H.D.) dr. Weste rink. Geref. Kerk (Morschweg)Voorm. 10 uur ds. Weggemans; nam. 5 uur ds. Harder. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10% uur ds. Mis pelblom Beyer. Ver. van Vrijz. Herv. (Volkshuis)Voorm. 10 uur. ds. J. F. Kruyt van Den Haag. Geref. Kerk in H. V. (patrimonium): Nam. 5 uur dr. Kroon. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19)Voorm. 10uur pontificale hoogmis. Marekerk: Nam 5 uur (Jeugddienst), ds. Vossers. Aariandcrveen NecL Herv. Kerk: Voorm. 10% uur en nam. 3 uur ds. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur ds. Moolhuizen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk (Juli- anastraat): Voorm. 10 uur ds. Stehouwer (bid stond) nam. 6.30 uur dr. Scheers. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 3 uur dr. Scheers. Oudsh. weg: Voorm. 10% uur dr. Cannegieter Martha-Stichting: Voorm. 10 uur ds. Meijer. Evangelisatie Hooftstraat: Voorm. 10 en nam. 4 uur de heer De Jong. Geref. Kerken (Hooftstraat): Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Hartkamp. Raadhuisstraat: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Mulder (H.A.) De Ruyterstraat: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Bosch (HA.). Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5% uur PrOud6Geïef. Gem. v. Mandersloostr.: Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. W. Bieshaar Sr. van Den Haag; nam. 3 urn- ds. W. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 10.30 en nam. 2.30 uur leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. (Bidstond) ds. Klüsener; nam. 6 uur de heer Dekker Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bidstond) en nam. 3 uur ds. Dam. Geref Gem.: Voorm. 10 en nam. 6% uur de heer wijting van Amersfoort. J Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur ds. A. W. C. de Wit van Delft. Evangelisatiekring: Nam. 315 uur de heer L. Pasman van Hilversum. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- tien en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Petersen Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ^ReS^Geröf. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Zuur- Ö€Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 3 uur, lees dienst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur sd. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Heuzeveldt. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. (Hoofd dorp) Voorm 10 en nam. 3 uur, ds. Salverda. Lijnden: Voorm. 10% uur, de heer v. d. Berg. Aalsmeerderweg: Voorm. 111/4 uur, de heer Koudstaal. Vijfhuizen: Voorm. 10 en nam. 3 uur. de heer Brörens. Badhoevedorp: Voorm. 11 uur. de heer Boer- ^NieuwemeerdljkVoorm. 10 uur, de heer Jac. van Voorst van Amsterdam. Hoogmadc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Van Sinderén. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Eer'hard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Krabbe Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.30 uur, de heer J. Knot, cand. te Heemstede. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 6 uur, de heer Aangeenbrug van Leerdam. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% u., ds. v. d. Windt. Katwijk-aan-den-Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% en nam. 5 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 5 uur, ds. Aalders. Katwijk-aan-Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Gilhuis. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10. en van 6% uur, ds. Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Bieshaar van Benthuizen; nam. 2% uur, ds. S. van Sinderen van Hoogmade. Kinderkerk: Voorm. 10% uur, de heer P. Herfkens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. Dijk. i Ver. van VriJz. Herv. (Lindelaan): Voorm. 10% uur dienst. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm 10.30 uur, ds. S. F. v. Veenen (Bidstond). Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur, candidaat C. Gilhuis van Utrecht. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Jac. Th. van Veenen (bidstond); nam. 5 uur ds. J. H. Mulder van Charlois. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (bidstond) en nam. 4 uur dr Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (bidstond) en nam. 5 uur ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur lees dienst Oud Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 3 uur leesdienst. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Hulst van Ter Aar. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 uur (Bed. H.A.) en nam. 3 uur (Dankz.) ds. Speelman van Nieuw- veen. v Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kater. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, leesdienst. Evangelisatie: Voorm. 10 uur en nam. 3 uur. de heer A. v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. Lazonder. Geref Kerk. Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. Smilde. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 4 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. J. H. de Vree van Rijnzaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur lees dienst. Noordwijk Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. lp en nam. 5 uur ds. H. B. Visser. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Bartholomcus Adrianus, Z. van J. Spruitenburg en A. van der Blom Ernst, Z. van A. Fielmich en T. L. H. Leeman Maria Irene, D. van J. van Ackooij en A. van Doorn Hendricus, Z. van B. Hilgersom en J. Vonk Cornells Adrianus Joezf, Z. van B. van Sta veren en H. Baars Johanna Maria, D. van N. Groot en P. M. van de Pas Godefridus Johannes, Z. van A. J. Vervaart en J. C. van Steen. Ondertrouwd: Johan Nicolaas Peters 28 j. en Elizabeth Vogel 28 j. Getrouwd: Klaas Ewit Tanis 23 j. en Jacoba Hendrika Koole 19 j. Corstiaan Oudshoorn 25 j. en Cornelia Koole 19 j. Barend van Groenigen 23 j. en Geertje Bokhorst 17 j. Overleden: Catharina Cornelia van Dongen 2 maanden. D. van A. W. van Dongen Wil- helmina Ariaantje Claij 56 j„ echtg. van G. Wallbrink Gerrlt Snijder 73 j., wedn. van A. Brasser Maartje Guldemond 74 j., echtg. van J. Biesheuvel Mathijs van der Wiel 73 j-, echtg. van J. van der Vin. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Nieuw raadslid Verhooging van den gasprijs. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig de heeren B. N. Loerakker en G. Pijnacker. De voorzitter wijdde treffende woorden aan de nagedachtenis van het overleden raadslid, den heer J. Veldhuijzen van Zanten. De heer Kijne deed zulks namens de Prot. Raadsfractie. Met algem. stemmen werd hierna beslo ten tot toelating van den heer J. C. Koning als raadslid. Het voorstel van B. en W. in zake vereenvoudiging der benoeming van de leden der vaste commissies vond bestrij ding bij de heeren Van Dam, De Wreede en Mathot. Het werd tenslotte aangenomen met 93 stemmen. Besloten werd voor gymnastiek te huren van de NZHT een ter rein aan de voormalige remise tegen f5 per maand. Ook werd het voorstel tot het treffen van voorzieningen voor het licha melijk opvoeden aangenomen en mede dat tot medewerking voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van het Gymnas tiekonderwijs. De vergoedingen (voorschot ten) voor het lager en m.u.g.l. onderwijs aan bizondere scholen werden verleend. Op een verzoek der Julianaschool. om gelden voor een gymnastieklokaal werd afwijzend beschikt, mede omdat niet gebouwd mag worden dan in uiterste noodzaak en deze hier niet aanwezig is. De wijziging van het werkliedenreglement werd goedgekeurd. De wijziging der Winkelsluitingsverordening (vrije middag voor de slagers) wordt aan gehouden. De gasprijs werd met V2 cent per kub. M. verhoogd als compensatie van het wegvallen der Omzet Belasting. Nog werd aangeno men een voorstel van B. en W. om den grond bij de Spoorlaan te verkoopen aan de fa. De Groot en Kalkers. Na rondvraag volgde sluiting. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het Politiebureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur: Rozenkrans in étui, grijs wantje, kinderschoentje. Diefstal uit consumptietent. De secretaris van een voetbal vereeniging bemerkte, dat des nachts was ingebroken in een der kleedlokalen en dat uit een con- sumiptietent ongeveer 40 rollen drop en pe permunt waren ontvreemd. Terzake dief stal heeft de politie een tweetal jongens van ongeveer 15 jaar aangehouden, die be kenden zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Vergadering Bloembollencultuur. De ajfd. Hillegom der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur vergaderde in Hotel Sister mans. Ir. G. W. van der Helm hield een lezing over het kweeken van groenten en (het gebruik van kunstmeststoffen. De voor zitter, de heer W. Jonkheer, heette den spreker welkom, waarna deze besprak het kweeken der thans in vraag komende groentesoorten als boonen, zoowel voor consumptie als zaadteelt, wortelen, selderij, aardappelen, prei en witlof. Na een gea nimeerde gedachtenwissellng dankte de voorzitter den spreker voor zijn leerzame uiteenzetting. DE KAAG. Uitvoering Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer". De, Zangver. „Looft den Heer" gaf onder zeer groote belangstelling in de Ned. Herv. Kerk haar j aarlij ksche uitvoering onder lei ding van haar directeur C. v. d. Keur, met pianobegeleiding van mevr. Geerling. Het podium was schitterend met vele bloem stukken versierd, dat door de heeren van Tol en A. Rip beschikbaar gesteld en keurig gearrangeerd waren. Na het zingen van ps. 150 1 en 3, en gebed, opende de eere-voor- zitter ds. v. d. Windt, waarna niet minder dan 22 nummers uitgevoerd werden. Het koor was uitstekend, evenals de solisten en de nummers die gezamenlijk voor orgel en piano door den heer C. v. d. Keur en mevr. Geerling gespeeld werden. Ds. v. d. Windt dankte alle medewerken den. Naipens de zangvereeniging werd aan mevr. Geerling een keurig bloemstuk aan geboden en den heer v. d. Keur een enve loppe met inhoud overhandigd. Met gebed en het zingen van „Ik wil U, o God mijn dank betalen", werd deze zeer goed ge- avond besloten. Gedipl. Leerares Solozang - Piano - Orgel Opleiding Koordirigent. MATIGE PRIJZEN. 710 (Ingez. Med.) KATWIJK AAN DEN RIJN. Ontwikkelingscursus voor Tuinders. Voor de ontwikkeling van de tuinbouwers had in het Vereenigingsgebouw aan de Voorstraat de eerste van een serie lezingen plaats, onder leiding van den burgemeester die speciaal begroette den heer P. G. Bal kenende hoofdassistent van den Rijkstuin- bouwconsulent voor de Bloembollenteelt, die sprak over: „Het beheeren van kleine bedrijfjes". Een waarschuwing voor anderen! Bij een controle aan de Sandtlaan trof de politie een 20-tal personen aan zonder identiteitsbewijs. Deze 20 gaven een voor beeld hoe het niét moet. Zij kregen een procesverbaal. KATWIJK AAN ZEE. Aanrijding. Op den hoek Te Brittenstraat-Slulsweg had een aanrijding plaats tusschen een autobus van de lijn NoordwijkDen Haag en een met paard bespannen wagen van D. V. uit de Duinstraat. Beide voertuigen werden beschadigd. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: P. Lelieveld en M. Welp. Aan mej. C. J. M. Boezeman is toege kend de zilveren medaille en aan L. Roos de bronzen medaille der Maatschappij tot redding van drenkelingen. JONGETJE HET SLACHTOFFER. Gisterochtend heeft op den Veur- schestraatweg nabij de Boschlaan on der Leidschendam een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij het 5-jarige zoon tje van den bloemist van der Kraan aldaar, het leven heeft gelaten. Plet ventje had een boodschap gedaan aan dè overzijde van den weg en toen het weer naar huis keerde, stak het den weg over, juist toen een groote vrachtauto in aantocht was. De chauffeur probeerde nog het knaapje te ontwijken, doch slaagde daarin niet. Het ventje kwam onder den wagen en was op slag dood. Noordwijk aan Zee Ned. Herv, Kerk: Vm. 10 uur ds. N. J, Cupédo; nam. 5 uur ds. Touw van Leiden, Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Bouma. Geref. Kerk (H.V.): Voorm. 10 uur ds. K. H. Kroon. Noordwükerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u., A. P. van der Haas. Pauluskerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. T. J Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk): Voorm, 10% uur. dr. Boersema. Geref. Kerk (Mauritslaan)Voorm. 10 uur (Bidstond) en nam. 5 uur cand. Marseille van Katwfjk. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur (Bidstond) dr. Van Katwijk. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur (Bidstond) ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur (Voorber. H.A.) en nam. 3% uur (Bidstond) ds. v. d. Bos. Remonstr Kerk: Voorm. 10% uur ds. Heyn. Rtfnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur dr. R. J. Brouwer van Oegstgeest; nam. 5 uur dr. van Niftrik. Kerkzaal: Voorm. 10 uur de heer J. Smit van Heemstede; nam. 5 uur de heer A, van Roon. Geref. Kerk (Rapenburg); Voorm. 10 uur ds. Van der Loo; nam. 6 uur ds. Post. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 uur ds. Post: nam. 6 uur ds. Van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 u. leesdienst. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk; Nam. 3 u. ds. De Vree. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 3 uur leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 3 uur, ds. Kr kamp. Geref Kerk: Voorm. 9% en nam. 5 uur, ds. Kuiper (Biduur gewas). Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uür, ds. Van der Zaal van Den Haag (H. A.). Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur de heer Dekker van Alphen aan den Rijn. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 3 uur ds. Warner. Voorhout Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp; nam. 5 uur (Jeugddienst), ds. Den Hertog van Noordwijkerhout. Voorschoten Ned. Herv, Gem.; Voorm. 10 Uur en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem.: (Leidscheweg 41); Nam. 5 uur, leesdienst. Waddinxvecn Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 4 uur, ds. Vroegindeweij. Geref. Kerk: Voorm. 10 urn* en nam. 6 uur, ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Van /der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. De Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk) Voorm. 10.05 uur. dr. Van Niftrik van Rijnsburg; nam. 5 uür, ds. Ten Kate. Kievietskerk: Voorm. 10.30 uur, ds. Ten Kate. Ned. Prot, Bond; Voorm. 10.35 uur ds. H. W. Bloemhoff van Heiloo. Geref. Kerk (Zijllaan)Voorm. 10 uur ds. W. B. den Brave van Twijsderheide (Fr.); nam. 5 uur ds. Feringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 uur ds. Feringa; nam. 5 uur ds. den Brave. Woubruggc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Van der Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half drie, ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur (Bidstond) ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur ds. De Jtuig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 2.30 uur, ds. H. Versluijs (H.A). Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur. lees dienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 2 uur, ds. v. d Graaf van Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Herv.: Onbekend. Zoelerwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bidstond gewas), ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur (Bidstond) en nam. 2.30 uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bidstond) en nam. 2.30 uur ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. 10.30 uur mej. ds. Günther. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leoni Johanna Irene. D. van P. L. Schouten en J. A. van Door en Maria, D. van C. A. Bannink en E. Kreutz. Gehuwd: D. Algera en F. W. v. d. Werff. JAARLIJKSCHE UITVOERING. Van „Groot en Klein Excelsior". In de Ned. Herv. Kleuterschool gaven de Chr. gem. zangver. „Excelsior" en het kin derkoor „Klein Excelsior'' onder leiding van den dirigent, den heer Th. Westerdaal, haar jaarlij ksche uitvoering. Medewerking ver leenden de tenor W. Schausman en de heer J Th. Westerdaal, accompagnateur, beiden uit Amsterdam. De eere-voorzitter dr. Ruys verwelkomde koor, dirigent en medewer kenden. „Excelsior" zong eerst Ps. 146 van W. van Laar, „Adoramus" van G. R. da Palestrina ert „In de Stilte" mn J. H. B. Spaander man Sr. De heer Schausman bracht in samenwer king met het koor eenige arias udt „Elias" en „De Schepping" ten gehoor e, waarna „Klein Excelsior" een drietal liederen zong. Ook ha de pauze zongen beide koren met groot succes, afgewisseld door soli van den heer Schausman, die vooral met zijn laatste lied „Ons Vaderland" aller harten stal! Deze avond is uitnemend geslaagd. Een woord van bijzondere hulde .aan den heer Westerdaal is dan ook zeker op zijn plaats Een mooie avond behoort weer tot bet verleden Vergadering „Groene Kruis". De afd. van het Groene Kruis vergaderde in het Wijkgebouw onder voorzitterschap van dr. Th. Ruys Jr. De heer mr. van Aalst bracht het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat het ledental 1406 bedraagt; er werden 80 patiënten ver pleegd,' verdeeld over 46 gezinnen. Het aan tal bezoeken bedraagt 3545. Van de hoogte- zon werd door 11 gezinnen gebruikt met 170 bestralingen. Wat het consultatiebu reau betreft, stonden er óp 1 'Jan. 1940 in geschreven 177 zuigelingen en werden er 133 verpleegd. Het aantal consulten be droeg 2042 .terwijl door de zusters Bosman en Jospha 256 bezoeken werden afgelegd. Het aantal gezinnen onder toezicht van de T.B.C.-bestrijding is 74 met 73 patiën ten. Niet minder dan 1220 bezoeken werden afgelegd door beide zusters. 7 Volwassenen en 5 kinderen zijn in sanatoria verpleegd met 1412 verpleegdagen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. D. Zonne veld, bleek, dat van de alg. afd. de inkom sten. w.o. aan contributiën f. 1406.— had den bedragen f. 2285.42 tegen een uitgave van f. 1963.05; alzoo een voordeelig saldo van f. 322.57. Bij de afd. gezinsverpleging bedroegen de ontvangsten f. 1193.34 tegen een uitgave, w.o. een salaris van zuster Bosman van f1000.en een salaris plaats vervanging van f. 567.14 van f. 1822.10; al- zoo een tekort van f. 628.72. Bij de afd. Tuberculosebestrijding bedroegen de inkom sten f4447.76, tegen f. 5180.60 aan uitga ven; nadeelig saldo f. 732.84. Als verificateurs werden benoemd de heeren Tiwing. Baak en v. Pelt. Na rond vraag volgde sluiting. NOORDWIJK. De Buitenplaats Calorama. De bekende buitenplaats van wijlen mr. J. C. A. Everwijn, Calorama aan den Goo- weg, aldus de N.R.Crt., is voor een gedeelte verkocht aaneen bouwondernemer. De ge meenteraad heeft reeds dwars door het landgoed een weg geprojecteerd. Het is wel zeer te betreuren, dat dit mooie stuk natuurschoon, groot 9 h.a. niet in zijn geheel als natuurmonument behouden is kunnen blijven. Het St .Jeroenspoortje, de toegang tot het Martelveld, welks naam verband houdt met de 'geschiedenis van St. Jeroen, en dat aan talloos velen uit Zuid- en Noord-Holland overbekend is, zal hiermede verdwijnen en daarmede een oud stuk Noordwij ksche historie. Het Martelveld zelf blijft evenwel behouden. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Josepha Clasina, D. van Th. J. Verweij en C. J. M. v. Kempen Alida Catharina Anna, D. van J. Hoedjes en A. C. A. Kaldenbach Hendrik Jacobus, Z. van M. Giezekamp en C. A. van Rfjn Beatrix Irene, D. van G. C. de Vries en A. J. vah Oosten Lodewijk, Z. van P. Waasdorp en E. Rutsch Theodoras Josef Maria, Z. van H. C. Hooge- veen en E, C. M. v. Leeuwen Charles, Z. van P. C. J, Gilhuis en M. v. d. Wilden Albertus Johannes Jacobus, Z. van P. Hermans en C. Steenvoorden. Overleden: Cornells Romjjn 77 j., echtg. van A. Jonkman. OndertrouwdC. Hoek en J. Duindam. Overleden: Maria W. v. Dijk 80 j., wed van W. de Haas Aaltje van den Kraan 61 j echtg. van W. van Delft Jacob Duindam 46 j.r echtgen. van G. v. Leeuwen. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering Chr. Muziekvereen. „Harpe Davids". In hotel v. d. Geest gaf de Chr. Muziekver. „Harpe Davids" haar laatste uitvoering in het winterseizoen, onder leiding van den heer L. v. d. Hoeff, oud-kapelmeester. Ge opend werd met Ps. 150. Acht muzieknum mers, waarmee op verschillende wedstrijden Zondag. Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 3)10 uur v.m. en 6.30 uur n.m. spr de heer van der Horst. Jcruël (le Groenesteeg 16): 10 uur voorm. en 5 uur nam. spr. de heer J. de Wilde uit Den Haag. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling .Rebecca", 2'uur nam. Dinsdag. Jeruël (le Groenesteeg 16): 7.30 uur nam. bijbelbespreking. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. Oegstgeest (Leidsche Straatweg 4): Jaar- verg, Centr. Genootschap voor Kinderherstel- lings- en vakantiekolonies afd. Leiden. 7% uur nam. BIOSCOPEN t 18 Jaar; 14 Jaar; alle leeftijden. Luxor-theater„Pareh" Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Een moderne Salomo" Dagelijks 8 15 uur nam.; 'sZondags te 2, 4.30 en 7% u.. Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-theater: „Bismarck" Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Geheimen van het oerwoud" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur, Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-tehater: „Gier Wally" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): nam. 7% uur (Zondags gesloten)„Geheimen van het oer woud" De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 22 Maart 20 uur tot Zaterdag 29 Maart 8 uur waarge nomen door de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat- 35, tel. 20136. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot. De Graaff, De Jager, Kortmann, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gT. C. (41 gr. F.). Gironummer van de W. H. N. 5 5 53. De Bank van de W.H.N. is Kas- vcreeniging N. V. Amsterdam Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk fa veler leven. eerste prijzen behaald werden, gaven blijk van groot talent en Ijverige studie. Na be ëindiging met Gez. 54 voerden verschillende jongelui een tooneelstuk op, dat zeer ln den smaak viel. Er was veel belangstelling, ook van verschillende plaatselijke autori teiten. Van gemeentewege bestaat gelegenheid tot kostelooze inenting op Donderdag 27 Maart a.s. ln de Ned. Herv. School. RIJNSBURG. De omzet der Groentenveilfag. De omzet van de Groentenveiling be droeg over 1940: Waschpeen 2.633.588 k.g. f. 150.055,11; bospeen 65781 bos f. 4476,71: kroten 887373 k.g. f. 22.973,11; boskroten 65.417 bos f. 737.22; uien 834.928 k.g. £.36.965,81; aardappelen 954.782 kilogram £.42.197,97; bloemkool 365.893 k.g. £.41.256,12 roode kool 471.413 k.g. f. 23.264,57; gele en groene kool 801.260 k.g. £.26.365,41; diversen f. 92.684,39. Totale omzet £.414.611,01. SASSENHEIM. Vergadering Warmonderdammer en Alkemader polder. In het Bruine Paard vergaderden de Ingelanden van bovengenoemden polder. Van het maximum aantal stemmen dat 47 bedraagt, waren er 22 tegenwoordig. Na opening door den voorzitter, den heer A. Warnaar, werden de notulen door den secretaris, den heer P. Polman, gelezen en goedgekeurd. De rekening over 1940 werd in ontvangst f. 5700.30 en in uitgaaf f. 51007.50 vastge steld; er is dus een batig saldo van f. 592.80. De begrooting voor 1941 werd vastge steld tot een bedrag van f. 6290.15, terwijl de omslag werd begroot op f. 10 per H.A. (gelijk vorig jaar). Na benoeming van een commissie voor het nazien der rekening, werd een woord van hulde gebracht aan de voortvarendheid van het bestuur in verband met de stich ting van het nieuwe electrische gemaal, waarna sluitigg volgde. Vergadering der R.K. Schoenmakers- patroonsvereeniging. De R.K. schoenmakerspatroonsvereeni- ging Lisse en Omstreken vergaderde in het Bruine Paard. De voorzitter heette allen welkom, in het bijzonder de 4 nieuwe leden. Hierna werden de maximumprijzen voor re- paratiewerk besproken, vele leden waren daar tegen, wel wilde men minimumprijzen vaststellen. Besloten werd deze zaak nader on der de oogen te zien. Bij de rondvraag werd gewezen op het feit dat er filiaalhouders geplaatst worden zonder diploma D. Dit zal den Kamer van Koophandel gemeld worden. Hierna sluiting. Tot ambtenaar bij de inspectie der Bevolkingsregisters te 's-Gravenhage is benoemd de heer W. Los Jr. Voor het examen waterbouwkundig opzichter, sectie Zeeland, slaagde onze plaatsgenoot, de heer F. v. d. Hulle. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6