LESD5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 18 Maarf 1941 Uit de Omstreken NOG SLECHTS 2 DAGEN mijn laak hoop Ie heropenen DE JANTJES heds C. MEURS AALSMEER. VEEL SERINGEN BLIJVEN ONVERKOCHT Groote vraag naar prima kwaliteiten. Hoewel het kwantum bloemen dat naar Duitschland mag, thans heel wat grooter is, blijft het over het algemeen met de prijzen sukkelen. Vooral de sering moet het steeds ontgelden; nog heel wat takken blij ven onverkocht. Anderzijds is enkele dagen het getal prima takken, niet voldoende voor de vraag. Mindere kwaliteit komt als regel voor export niet in aanmerking. Voor Free- sia bloemen-zijn de prijzen wat beter ge worden, daar hiervan thans ook een flink kwantum over de grenzen mag. Over de potplantenveiling kan gunstiger geschreven worden. Hoewel de aanvoer steeds groot is, blijven de prijzen op peil. Ook hier is natuurlijk altijd een zeker kwantum mindere kwaliteit, die lage prijzen opbrengt, maar vernietigd behoeft hier bij na niets. Teraardebestelling van wijlen den heer J. Hilverda. Onder groote belangstelling is de heer J. Hilverda ten grave gedragen. Een schat van bloemen was van verschillende zijden aan gevoerd. Aan het graf werd door den heer Jac. Alderden op gevoelige wijze de over ledene geëerd als mensch, als Christen en als werker. De heer J. Hulsbosch sprak na mens het personeel; voor de Ver. „Het Witte Kruis" voerde de heer J. van Zijverden het woord en tot slot sprak de heer G. Oud voor de Ver. van Snijbloemenexporteurs. Allen hebben den overledene geëerd als mensch en als werker. Diep onder den in druk verlieten de velen het kerkhof. Een groot mensch was heengegaan. HAARLEMMERMEER. Afscheid van den heer J. Splinter. Op de vergadering van het Burgerlijk Armbestuur van Haarlemmermeer is hulde gebracht aan den heer Jac. Splinter, die na een 45-jarige ambtsperiode, nu op 81- jarigen leeftijd den tijd gekomen achtte zijn functie als zoodanig neer te leggen. Wethouder H. Koning sprak den schel dende waardeerend toe. Een bescheiden huldeblijk werd den nestor van het B.A. aangeboden waarvoor deze ontroerd dankte en herinnerde eraan dat hij in zijn 45-j. ambtsperiode slechts tweemaal een verga dering niet kon bij wonen. Ook het oudste lid van het B. A. de heer G. G. van Beinum heeft den heer Splinter nog toegesproken. RAADSAGENDA. Wijziging politieverordening - BegTOotings- tekort van f.67000 - Belastingverhoogingen De raad vergaderde onder voorzitter schap van den heer Mr. A. Slob. Ingeko men was een schrijven van den heer J. Brevet uit Sint Maartensdijk, waarin deze mededeelt dat hij zijn benoeming als hoofd der O. L. school te Badhoevedorp aan neemt. Verder een schrijven van den heer J. Splinter, waarin deze ontslag vraagt als armmeester van het B.A. en van het R.K. Schoolbestuur om nieuwe banken. Besloten werd om de vergoeding aan ge neeskundigen voor het verrichten van de inenting tegen pokken te bepalen op f. 1 per geval met een minimum van i. 10 per zitting. De wijziging der verordening op de ge meentepolitie betreffende het capitulan- tenstelsel, werd goedgekeurd. Het voorstel tot verkoop van een perceel gemeentegrond aan den heer v. d. Broek te Nieuw-Vennep werd aangenomen, evenals dat tot aan koop van een heerenhuis met erf en gara ge, gelegen aan den Hoofdweg. Dit gebouw zal dienst doen hetzij voor ambtswoning, het voor kantoorruimte. Voor het bouwen van een bloemenkas op de gemeentewerf werd een crediet toe gestaan van f. 1400. Thans werd ook besloten over te gaan tot verhooging. der wethouder-salarissen. Breedvoerig werd gesproken over het voorstel tot dekking van het tekort van f. 67000 op de begrooting voor het dienst jaar 1941. Het werd uitgesloten geacht te bezuini gen op de uitgaven, die zoo scherp mogelijk zijn geraamd. Er blijft dus niets over dan de reeds zwaar drukkende belastingen te verhoogen. Besloten werd tot verhooging van de belasting op de gebouwde eigendommen door het heffingspercentage te brengen van 4 op 4'/, en op de ongebouwde eigen dommen door verhooging van het heffings percentage van 2 op 2 De vermakelijkheidsbelasting zal verdub beld en gebracht worden van 10 op 20. De opcenten op de personeele belasting blijven dus nog gehandhaafd. In verband met zijn vertrek naar de Wieringermeer zal de heer N. J. Blom af scheid als raadslid nemen. HILLEGOM. Inbeslagneming van 800 stukken zeep. De gemeentepolitie heeft op een zolder van een woning ongeveer 800 stukken zeep en een aantal pakjes waschmiddelen aan getroffen. Het bleek, dat de bewoners zelve van dezen voorraad niets af wisten, doch dat deze in kleine hoeveelheden was binnen gesmokkeld door de dienstbode. De partij is in beslag genomen, terwijl proces-verbaal zal worden opgemaakt. RAADSAGENDA. De Raad vergadert Vrijdagmiddag a.s. to 2 uur. 1. Notulen der vorige vergaderingen; 2. Ingekomen stukken; 3. Onderzoek geloofs brief van het nieuw benoemd raadslid, den heer J. C. de Koning: 4. Reclames plaatse lijke belastingen; 5. Voorstel van B. en W. inzake de benoeming van de leden van de commissies van bijstand; 6. Idem tot huur van een terrein van de N.Z.H.T.M. voor on derwijs in lichamelijke oefening; 7. Idem tot het treffen van voorzieningen teil be hoeve van het onderwijs in de lich. oef.; *8. Idem tot het verleenen van medewerking voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van het onderwijs in de lich. oef. op bijzondere scholen; 9. Idem tot het ver strekken van voorschot op de vergoeding ex art. 103 der L.O.-wet 1920. voor 1941; 10. Idem tot vaststelling van een voorschot op de vergoeding ingevolge art. lOlbis der L.O.- wet 1920, voor 1941; 11. Idem inzake het verzoek van het Bestuur van de afd. Hille- gom der Ver. voor Chr. Volksonderwijs (Ju- lianaschool). om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een nieuw gym nastieklokaal en voor de aanschaffing van leermiddelen; 12. Idem tot wijziging van het Werkliedenreglement; 13. Idem tot wij ziging van de tarieven van het gemeente lijk Gasbedrijf; 14. Idem tot wijziging van de Winkelsluitings verordening; 15. Comp- tabiliteitsbesluiten; 16. Mededeelingen. Waar bleven de gouden ringen? Na het sluiten van den winkel ontdekte een horlogewinkelier, dat uit een achter de toonbank staande vitrine een plateau met 42 gladde ringen was verdwenen, dat daar in des morgens zou zijn geplaatst. Sporen van inbraak of verbreking werden door de politie echter niet aangetroffen. Zeer ver moedelijk moet de diefstal hebben plaats gehad tijdens de uren, dat de winkel voor het publiek geopend was. Het raadselach tige van het géval is echter, dat vrijwel voortdurend toezicht op den winkel wordt uitgeoefend. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. N O V A 541 KATWIJK AAN ZEE. DEZE GEWELDIGE FELM (Ingoa Med.) LEIDSCHENDAM. Clandestien geslacht vleesch in beslag genomen. Gisteravond omstreeks halftien troffen rijksveldwachters aan den Oostviietweg ze keren H. van der M. alhier aan, die een geladen bakfiets bestuurde. Daar van der M. bekend staat voor frauduleus slachten, wilden de beide veldwachtes wel iets meer weten over den inhoud van het voertuig. In de bakfiets werd een geheel varken, dat clandestien geslacht en niet gekeurd was, aangetroffen. Tegen van der M. werd proces-verbaal opgemaakt. Het vleesch werd in beslag ge nomen en naar het gemeentelijk slacht huis te 's-Gravenhage vervoerd. Zilveren voorzitterschap. De heer A. H. van den Akker Joh.zn., her denkt op Donderdag 27 Maart a.s. zijn 25- jarig voorzitterschap van de Eierenveilings- vereenlging „Het Wapen van Veur". Het zal den krassen 75-jarige dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Vergadering „Het Wapen van Veur". De Eierenveilingsver. „Het Wapen van Veur" vergaderde onder leiding van den heer A. H. van den Akker Johzn. Na een terugblik van den voorzitter werd het jaarverslag van den penningmeester den heer C. Huisman goedgekeurd. De inkom sten bedroegen f. 1821.15, de uitgaven f. 1468.80. Aan achterstand werd geïnd f. 60.80; batig slot f. 413.15. Na aftrek van f,245.50 kosten 25-jarlg bestaan bedraagt het netto batig slot f. 167.65. Het bezit be droeg f. 3845.95. De heer Joh. Kroon bevond alles in orde. Hierna werd goedgekeurd het verslag van den secretaris den heer J. Al. Aangevoerd waren kippeneieren 930193 (1939 1106753), eenden- en andere eieren 7816 (1939 14396). Totaal 938009 (1939 1121149). De ontvangsten bedroegen voor kippeneieren f. 44629.16, voor eendeneieren f,286.11, voor diverse eieren en wild f. 6552.38, totaal f. 51467.65 (1939 f. 50830.75) LISSE. GECOMBINEERD JAARFEEST. De Geref. M.V. en J.V. hielden een ge combineerd jaarfeest in de Ned. Herv. Kleu terschool. Het feestelijk samenzijn werd ge opend met het zingen van Ps. 75 vers 1 en een gedeelte der H. Schrift. Na een ope ningswoord van den voorzitter der Jongel.- Ver. werden de jaarverslagen uitgebracht Door mej. M. Groeneveld werd namens de Meisjesver. een onderwerp geleverd over: „Anna, een profetes". Een rustige voor dracht over Naomi volgde door mej. KL Horsman. Een tweetal gedichten werd voor gedragen door C. de Jong en G. Horsman over het lijden van den Heiland, welke ge dichten zeer pasten in deze lijdensweken. Vr. Pols gaf een beschouwing namens de Jongelingsver. over „Willem Bilderdljk". Een 5-tal meisjes stelde 5 beroepen voor, waarna nog aardige voordrachten of stuk jes geleverd werden. Dr. Ruys sprak namens den Kerkeraad een kort slotwoord. Jaarvergadering Wottingbouwvereen. „Volksbelang". De Woningbouwver. „Volksbelang" ver gaderde onder leiding van den voorzitter den heer M. J. v. d. Lans. De opkomst was goed. De administrateur de heer Zaneveld, bracht verslag uit. De vereeniging exploi teert thans 142 huizen met een gemiddelde huuropbrengst van f.3.54 per week. De on derhoudskosten hebben bedragen f. 4454.55 hetgeen neer komt op een gemiddelde on kosten van f. 31.37 per woning, terwijl de vaste norm f.29 per woning bedraagt (v. j. f.48) algemeene onkosten per woning f. 7.03. De door het Rijk voorgeschreven norm is f. 6.50, zoodat nog zal moeten wor den bezuinigd. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat wegens de omstandigheden niet tot het bouwen van nieuwe woningen kon worden overgegaan. De heeren P. Ransdorp, C. Horsman en M. Zonneveld werden als bestuurslid her kozen. De voorzitter deelde mede, dat in Augus tus 9 bewoners 25 jaar in een woning van „Volksbelang" zullen wonen. Na rondvraag volgde sluiting. Iluisbroeitentoonstelling Ned. Herv. Schooljeugd. In de Ned. Herv. Kleuterschool werd de Hulsbroeitentoonstellirig der Ned. Herv. Schooljeugd gehouden. De collecties waren nog mooier dan vorig jaar. De 1ste prijs, verplichte inzendingen werd gewonnen door Bets de Kwaasteniet, 2e Bep. v. d. Huls, 3e Plet Huis, 4e Piet van Waveren, 5e Riek je v. d Leede. Vrije inzendingen: le pr. Arie Bütterswijk, 2e Jo v. d. Wijngaard, 3e Arle v. Bütterswijk, 4e Lucle Buut, 5e Jaap Eigenbrood. De mooiste soorten waren in gezonden door: Piet van Waveren met „Delice"; Bep v. d. Hulsf met „Leonidas"; Wim Boot met „Pink Pearl", Bets de Kwaasteniet met „LTnnocence", Siem van Voorst met „La Victoire"; Johnny v. Gor- sel met „Bismarck" en Brahi v. d. Leede met „Duke of W." Het schoolhoofd, de heer Buut, sprak de deelnemende jeugd opwekkend toe en dankte de Jury voor de beoordeeling der inzendingen. De avond werd voorts gevuld met de mooie film „Holland's Glorie", met welwil lende medewerking van Holland's Bloem bollenhuis. De Reizigers-, In en Verkoopersver. in het Bloeml uMemak vergaderde in caié- rest ,De Nachtegaal' Sprekers waren de hecren drs. M. F. H. Betting te Haarlem en D. van Egmond to Hillegom. De eerste sprak over de Virus-ziekte, waarop een gedachtenwisseling volgde. Haa de heer Betting deze ziekte in het algemeen behandeld, de heer D. van Eg- mond deed zulks meer wat. betreft de bloembollencultures. Ook hierop volgde bespreking. NOORDWIJKERHQUT. De nieuwe stoombrandspuit.- Onder groote belangstelling werd te dezer plaatse de nieuwe stoom-brandspult be proefd onder leiding van den garagehouder B. Zandbergen, alhier. Het Gemeentebe stuur was hierbij vertegenwoordigd. Hoewel de spuit goed werkte, dienen nog langere brandslangen te worden aangebracht. De oude spuit vertrekt naar De Zilk. Uitkeering van „Winterhulp". De plaatselijke directeur van „Winterhulp Nederland", burgemeester van Iersel, had het genoegen onder de minder-bedeelden f. 1700.te kunnen uitdeelen. Hiermee wer den 109 gezinnen verblijd. Onze jeugdige plaatsgenoot J. Zwaan behaalde aan de Ambachtsschol te Haarlem het diploma van electricien en instrument maker. Onder leiding van ds.den Hertog werd in „De Gemeentewoning" de derde en laat ste Gemeente-avond in dit winterseizoen ge houden. Behandeld werd het onderwerp: „De opbouw der Gemeente". Er was veel belangstelling. NOORDWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling van wijlen den heer J. Duindam. Gistermiddag is onder buitengewoon groote belangstelling op de Alg. Begraaf plaats teraardebesteld het stoffelijk over schot van wijlen den heer J. Duindam, diaken der Geref. Kerk. Onder de vele aanwezigen waren o.a. de leden van den Kerkeraad en de wethouders als vertegen woordigers van het Gemeentebestuur. Ds. Bouma, predikant der Geref. Kerk, sprak een ernstig woord, waarin hij wees op het „Geloof aan God." OEGSTGEEST. Vergadering ,.Het Groene Kruis". In „Het Witte Huis" vergaderde „Het Groene Kruis" onder leiding van den heer J. de Visser. Na opening werden de notulen van de secre taresse mevr. de Graaf goedgekeurd. De penningmeester de heer de Visser bracht het financieel verslag uit; er ls een batig saldo van f. 145,50. Het financieele verslag over de hoogtszen afd. van mevr. Kramers gaf een batig saldo aan van f96,70. Van de hoogtezon toestellen wordt een steeds stijgend gebruik gemaakt. Mevr. Brouwer gaf een overzicht van de afd. T.B.C. waarvan het batig saldo f. 190.77 is. De wijkzuster bezocht dit Jaar in'totaal 225 gezinnen met 572 patiënten. Uit het jaarverslag van mevr. de Graaf ble ken de onvermoeide werkzaamheden van zuster Viëtor. speciaal tijdens de oorlogsdagen. De Zuster heeft dit jaar 4812 bezoeken afge legd. Het ledental bedraagt thans 840. De heer Hagens dankte den heer de Visser voor zijn nauwkeurig gevoerde beheer. Mej. dr. Hoogendoorn werd tot bestuurslid herkozen; in de vacature mevr. van Riessen werd gekozen mevr. A. M. C. BrouwerSchram de Jong. Tot plaatsvervangend lid kascommis- sie 1941 werd gekozen de heer D. G. Sanders, Na rondvraag volgde sluiting. RIJNSBURG. Tegen prijsopdrijving. Een groentenhandelaar uit deze gemeente is met f. 150.beboet in verband met prijs opdrijving. Ger. Jeugbeweging. De Ger. Knapen- en Jongemeisjesveree- niginpen hebben gemeenschappelijk haar feestelijke jaarvergadering gehouden on der leiding van den voorzitter van het Ouderbestuur, ds. Van der Loo. Van de drie af deelingen der R.V. zijn thans 64 jongens lid, terwijl de J.M.V. 65 leden telt. Verschillende opstellen getuig den van het vele werk, dat deze Vereeni ging onder beproefde leiding verichten. Afwisseling brachten een zangstukje en voordrachtwedstrijden. Verschillende afge vaardigden brachten hun gelukwensohen over. De heer M. Pieper sprak een opwek kend woord, waarna sluiting volgde. Jaarvergadering „Scholen met den Bijbel" De Ver. tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel hield haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. v. d. Mey opende en herinnerde aan het 50-jarig jubileum van de school aan de Smidsstraat. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. Walten, bleek, dat de Emmaschool 31 Dec. 1040 215 leerlingen telde en de Julianaschool 284 leerlingen. De heer H. v. d. Gugten gaf een overzicht van de financiën. Door verbouwing van de onderwijzerswoning aan de Smidsstraat hebben de uitgaven de inkomsten over troffen. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren M. Pieper, W. Ravens- bergen Pz. en A. Noort. Breedvoerig werd van gedachten gewis seld over eventueele aansluiting bij het district Katwijk van den schoolartsen- dienst. Ook de lichamelijke oefening kwam ter sprake. Met gemeenschappelijk gezang en dank gebed werd besloten. Rede voor de kleine tuinders. Voor kleine tuinders uit Rijnsburg en Oegstgeest sprak in Plora de heer C. Schoen, controleur van den plantenziekte- kundigen dienst te Leiden. Na een inlei dend woord van den burgemeester, hield de Schoen een leerzaam en belangwekkend betoog over „Ziekten en afwijkingen in groentengewassen." Ziekten bij boonen, peen en kool werden breedvoerig bespro ken en bestrijdingsmiddelen aanbevolen. Nadat verschillende vragen waren gesteld en beantwoord, sloot de burgemeester met een dankwoord aan den spreker. Balans der Coöp. Boerenleenbank. Dè balans van de Coöperatieve Boeren leenbank ovèr 1940 is als volgt samenge steld: Actief: kas op 31 Dec. 1940 f33.452.14 uitstaande voorschotten f. 16.635.95; debet saldo in Rekening-Courant f. 486.068,38; debet saldo Centrale Bank f. 53.966.99; aan deden C. B. en grondkapitaal Bank f.360; stichting kaiptaal Spaarbank f.50; lande rijen f. 6532.25; gebouwen f. 37.118.38; meu bilair f. 1963.45; postchêquë- en girodienst f. 855.34; nog te vorderen rente f. 402.61. Totaal f. 636.405.39. Passief: Spaargelden f. 323.924.75; credit saldi in rekening-courant f. 244.881.32; re servefonds f. 60.571.44; onderhoudsfonds f. 520.99, saldo winst f 6506.99. Totaal f. 636.405.49. nat en tochtig is, beschermen VcArijgtar t»J Apotheken en Drogisten f.- 30 en - 50 L. S. Hierbij heb'ik het genoegen U mede te deelen, dat ik op Woensdag 19 Maart a.s. v.m. 11 uur, Uw bezoek met 'belangstelling tegemoet ziende, aanbevelend: Levensmiddelenbedrijf - Brood- en Koekbalekerij - KERKPLEIN no. 4 VALKENBURG Z.H. - TELEF. 271. 551 (Ingez. Med.) VALKENBURG. Jaarvergadering Geitenfokvereeniging „Ons Belang". In de zaal de Vries vergaderde de geiten- fokver. „Ons Belang". De voorzitter, de heer de Kruyfl opende en memoreerde, dat in de oorlogsdagen 14 geiten van diverse leden gevallen zijn. Er is een batig saldo van f. 17.01. De heeren P. Vis en H. v. d. Weyden werden herkozen als secretaris en alg. sec. De penningmeester, de heer A. Bol Jz. heeft gemeend wegens zijn hoogen leeftijd te moeten bedanken. In- diens plaats werd ge kozen de heer H. de Mooy. Besloten werd dat de jonge geiten en bokken bij den voor zitter gebracht zullen worden voor verkoop GEMEENTERAAD, Het plan voor den wederopbouw - De verbreeding van den Middenweg. De raad vergaderde onder leiding van burgemeester de Wilde. Het voorschot volgens art. 103 6e lid L.O. wet tot een bedrag van f. 1469,33, werd toe gekend. De belooning voorhet ontwerpen van teekeningen, toezicht en uitbreidingsplan voor den wederopbouw van Valkenburg is f. 1300 vastgesteld. Voor den bouw van 12 arbeiderswoningen -is f. 47.420 aanvaard. Enkele wijzigingen van jaarwedden van de ambtenaren werden aangenomen. Van de Commissie voor den Wederop bouw was advies ingekomen om den Mid denweg te verbreeden tot 7 Meter inplaats van 5 M. zooals oorspronkelijk was vastge steld. De voorzitter zeide, dat alle voorbe reidende werkzaamheden nu afgeloopen zijn, zoodat binnenkort de weg aanbesteed zal worden. Een verzoek der Chr. schoolvereenlging om toekenning voor de benoodigde gelden voor den verbouw van de school tot een bedrag van f. 43000 werd aangehouden tot de volgende vergadering. De voorzitter deelde o.a. mede, dat het distributiekantoor thans gevestigd in het gemeentehuis, verplaatst zal worden naar den Valkenburgerweg 104, welk pand door de gemeente gehuurd zal worden. Ook zal daar de secretarie tijdelijk gevestigd wor den, wegens dringende reparatie der oor logsschade aan het gemeentehuis. Na rondvraag volgde sluiting. Ringvergadering Ned. Herv. Mannenvereeniging. In de consistorie der Ned. Herv. Kerk werd de ringvergadering van Ned. Herv. Mannenvereeniglngen gehouden, waarbij aanwezig waren de leden der ver. van Lei den en Lelderdarp. De voorzitter ds. Veld kamp, opende met te laten zingen den Lofzang van Zacharias 14 en ging voor in gebed, waarna hij Hebreeën 12 van vers 14 af voorlas. Spr. behandelde dan „De kerk en de vereentgingen en de verhouding tot elkaar." Na een geanimeerde bespreking sloot de heer De Groot uit Leiden met dankgebed. VOORSCHOTEN. Gevonden voorwerpen. Een Lipssleutel en een rijwielbelasting- merk. Inlichtingen bij de politie op werk dagen. 531 l ingez. tviru./ Diefstal van stoffen. De politie heeft twee personen aangehou den. werkzaam op een meubelfabriek aan de Donklaan, omdat zij stukken meubel stof hadden ontvreemd ter waarde van on geveer f. 100.Het bleek, dat de 19-j. E. P. G. te den Haag zich reeds meermalen aan diefstal had schuldig gemaakt, en de goe deren had verkocht aan J. L. te Scheve- ningen, die op zijn beurt de meubelstof ook weer van de hand had gedaan. Een drietal stukken meubelstof is nog in beslag geno men. De tweede dader, de 16-j. J. J. S. al hier, had nog stukken thuis; deze werden ook in beslag genomen. Tegen de jeugdige dieven en de helers wordt proces-verbaal opgemaakt. Het onderzoek in deze zaak is nog niet beëindigd. voorhout. Jaarvergadering„De Hanze'". De Middenstandsver. „De Hanze" verga derde onder voorzitterschap van den heer L. P. H. Vester. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. W. Onderwater, volgde en dat van den penningmeester, den heer H. H. Dijsselbloem. Inkomsten f 360.48, uitgaven f. 235.97, batig saldo f 74.51 (v.J. f. 27.98). De heeren P. J. IJsselmulden en H. C. v. Wieringen bevonden de kasbeschel- den in orde. De begrooting voor het komende jaar sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f. 424.54. Goedgekeurd. Aan het verslag van den penningmees- ter-administrtaeur van het Voorschotfonds de heer H. A. A. Klaar, ontleenen wij, dat er een winstsaldo van f. 31.30 is. De heer H. G. Warmenhoven werd als lid aangeno men. In de plaats van den voorz. den heer LL. P. H. Vester, die zich niet meer her kiesbaar stelde, werden gekozen de heeren P. J. IJsselmulden en M. v. Dam, die ech ter niet op hun benoeming ingingen. Een volgende vergadering zal wederom een voorzittersverkiezing aan de orde komen. De heer N. F. Bemelman werd in het be stuur herkozen. Hierop sluitlngA WARMOND. 2C-jarig jubileum der Warmondsche Fanfare. Onder zeer groote belangstelling her dacht de Warmondsche Fanfare in Hotel de Stad Rome haar 20-jarig bestaan. De voorzitter begroette in het bijzonder den eere-voorzitter notaris- P. H. Romyn, de eere-leden de heeren Langelaar en de Wil den en den wethouder-loco-burgemeester den heer Alb. Oudshoorn. Van het bestuur dat op 14 Maart 1921 werd gekozen, aldus spr., hebben thans nog een drietal leden zitting n.l, de hee ren J. Bergman, W. van Bladel en G. Schyf, terwijl de heer Romyn nog steeds het eere-voorzltterschap bekleedt. Van de oprichters zijn nog als werkend lid inge schreven de heeren Bladen, Roest en Tys- sen. Met weemoed herdacht spr. het heen gaan van den beschermheer wijlen S. Ba ron van Heemstra en het eere-lld oud- burgemeester A. J. Schölvinck. Ook bracht spr. hulde aan den directeur, den heer M. Bolderdijk. Ons vaandel, aldus spr., biedt bijna geen plaats meer om er eventueel nofe te behalen lauweren aan te hechten; dit is zeer zeker een overtuigend bewijs dat onze directeurskeuze de juiste was. In 1935 aanvaardde rar. E. E. Menten het beschermheerschap; spr. memoreerde met groote waardeering diens schenking in 1937, n.l. een 15-tal instrumenten. Spr. dankte allen, die medewerkten om de Warmondsche fanfare tot grooter bloei te brengen. Nog spraken de eere-voorzitter en wethouder Oudshoorn die beiden wezen op de buitengewoon goede onderlinge ver standhouding. Daarna werd het programma, waaraan de afd. Fanfare en de afd. tooneel mede werking verleenden, afgewerkt. Het was een buitengewoon geslaagden avond! Vergadering Ver. Ziekenzorg. In Centraal vergaderde de Ver. Zieken zorg. De secretaris bracht het jaarverslag uit. 53 patiënten werden uitgezonden; het aantal verpleegdagen bedroeg 1049. Het aantal verzekerden steeg tot 1634. Er ls een nadeelig saldo van f. 391.15; bij een uitgave van f. 6793.90; het zuiver vermogen der vereeniging bedroep per 31 Dec. f. 8859.44 en het reservefonds f. 7279.02. Herkozen werden de penningmeester en de heer J. Landsman, lid der Commissie van Toezicht. Ned. Christen Vrouwenbond. In Centraal sprak voor de afd. Wasse naar ds. A. Merkelein cm. predikant uit Ned. Indië over „De eerste schrede op het zendingspad." De voorzitster deelde mede dat ds. Wielenga bereid was gevonden tot het houden van een Bijbelcursus en dat de directie van de Wassenaarsqhe Huldhoud- school een cursus zal houden over huishou delijke voorlichting. Ds. Merkelein sprak hierop op onderhoudende wijze over zijn zendlngsarbeid op Java te Magelang. Bijeenkomst der Bloemistpatroons- Verceniging. In het Wapen van Leiden vergaderde de Bloemlstpatroonsver. Wassenaar. De heer T. van Egmond uit Oegstgeest behandelde het onderwerp „Mooie vaste planten en rotsplanten". Een fraaie collectie gekleurde lichtbeel den verduidelijkte het door hem gespro kene. Voorts vertoonde spr. prachtige op namen van zonsondergangen, landschap en zeegezichten; ook vertelde hij bijzonderhe den over den kweek en beplanting van den tuin enz. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7