Waar koopt U hel beste De Leidsche Bioscoop-Programma's IEIOSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag IS Maart 1941 VISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN De uitbreiding der nachtvisscherij Handel op de veemarkten weer wat levendiger ONE HOUR CLEANING SERVICE LAND EN TUINBOUW GEVEILDE PERCEELEN UN/T (NUTTERE^ RECHTZAKEN H. Go van Luyken, Br eestraat 39, Telef. 20035 aankomt, dagelijks grooter wordt. De schepen voor New York zijn tot 10 April volgeboekt. Naar verluidt, heeft de Ameri- kaartsche regeering de Washington en de Manhattan van 24.000 ton voor terugrei zende Amerikanen beschikbaar gesteld. (A.NJ?.) VERKLARING VAN DE VALERA. Naar radio Dubin meldt, heeft de Iersche minister-president, de Valera, gisteren in den Dail een verklaring afgelegd omtrent den tegenwoordigen toestand van Eire. De Valera verklaarde, dat Ierland zoo goed als geheel is afgesneden van den import over zee. Ierland heeft nooit beschikt over een eigen handelsvloot, maar zich voor het uit breken van den oorlog bediend van Britsche schepen. Engeland heeft thans echter zijn koopvaarders zelf noodig. Bovendien is het voor Eire tengevolge van de blokkade moei lijk goederen van over zee te importeeren. De levensmiddelenpositie van het land is derhalve niet bijzonder bevredigend. De re geering zal echter alles doen om een hon gersnood te vermijden. In het bijzonder roept de regeering de Iersche boeren op lederen duimbreed gronds voor het verbou wen van noodzakelijke levensmiddelen uit te buiten. Zaad is voldoende in het land aan wezig. Om een gelijkmatige verdeelen van de nog in Eire voorradige levensmiddelen te waarborgen, worden overal in het land pak huizen ingericht, waarover de voorraden verdeeld zullen worden. De Iersche industrie bevindt zich door het gebrek aan grond stoffen in bijzonder moeilijke omstandig heden en zal op een goeden dag. geheel IN EEN UUR (Ingez. Med.) komen stil te liggen. Daaruit vloeit voort, dat de werkloosheid in het land geweldig zal stijgen.'Maar ook hier zal de regeering al het mogelijke doen om hulp te verleenen. Nog zeide de Valera, dat Ierland sedert het uitbreken van den oorlog in gevaar ver keert in den oorlog te worden betrokken, daar zijn aardrijkskundige ligging de ver leiding opwekt, het Iersche grondgebied te misbruiken om daaruit militaire voordeelen te trekken. Dit gevaar is grooter geworden naarmate de oorlog in hevigheid is toege nomen. De Valera wees er op, dat als Ierland in den oorlog zou worden betrokken, dit tegelijkertijd voor het land burgeroorlog zou beteekenen. Ik wensch geen oorlog onder het Iersche volk, zeide Valera; wij hebben één burgeroorlog gehad en willen geen tweeden hebben. In het verdere verloop van de zitting deelde de Iersche minister van financiën mede, dat aan het einde van het loopende boekjaar een groot deficit te verwachten is. Men moet reeds thans maatregelen over wegen met behulp waarvan men dit deficit kan dekken. (D.N.B.). GEBOREN: Hillegonda, D. van W. K. Heesterman en P. Krouwel George Maria, Z. van F. Hakkaart en A. Th, W. Bergmann Ferdiand Maria, Z, van F. Hakkaart en A. Th. W. Bergmann Jo hannes, Z. van J. Pret en J. Klijs Alida, D. van W. Kooreman en A. Fakkel Mintje, Z. van W. G. Ziegelaar en M. H. Graus Cornelis Johannes, Z. van Th. van Hartevelt en S. Wes- seling Lodewijk, Z. van P. Waasdorp en E. Putsch Leonardus, Z .van C. de Jong en W. C. Keyzer Maria Frederika, D. van Chr. Brugman en M. Gijsman Helena, D. van C. Bavelaar en A. Molenaar Adrianus Jacobus, Z van P. J. van Duuren en P. A. Verberg Carla Ingrid, D. van J. Dragt en H. Sjoerds. OVERLEDEN: T. C. Wolters, hsvr. van H. J. Favier 49 j. D. van Klaveren, hsvr. van G. Meij vogel 36 j. J. van der Meij, M. 42 j. C. W. Wallaart, wedn. 76 j. B. M. van Deene, wed. van L. Moller 26 j. u EÉT Standaard's brood voor Uw genoegen. 395 (Ingez. Med.) NAAR EINDE VAN HET MOSSELSEIZOEN. (Van onzen deskundigen medewerker) Het aantal schepen, dat aan de nacht visscherij deelneemt, is de afgeloopen week opnieuw uitgebreid. Het weer was bijzonder gunstig, zoodat regelmatig door alle schepen, ook de kleine kust- en garnalenvisschers gevischt kon worden. Enkele schepen hadden verleden week ver gunning gekregen om tot Zaterdagmiddag uit te blijven. Ten gevolge hiervan was de Maan- dagmarkt ook weer van visch voorzien. Dinsdag en Woensdag kwamen er eveneens enkele sche pen aan de markt; Donderdag en Vrijdag een flink aantal van de loggers, die Maandag uitge varen waren. De vangsten wijting zijn niet meer zoo groot als de eerste weken van de nachtvisscherij en ook is de kwaliteit belangrijk kleiner. Hier staat tegenover, dat sinds einde van de voorgaande week de tongvangsten belangTijk grooter zijn. De prijs van de tong is echter sterk teruggeloo- pen. In de voorgaande weken liepen de tong- prijzen van f.5 tot f.8 per kilo, wat abnormaal hoog was. Thans komt de tong per kilo niet meer boven de f3de kleinere soorten niet meer boven de f.2 per kilo. Voor den consument is dit een groot geluk, daar het thans weer eens mogelijk wordt een tongetje te verschalken. CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! (Ingez. Med.) Ten gevolge van de kleinere wij ting vangsten zijn de besommingen niet meer zoo hoog. Slechts enkele schepen kwamen.boven de f.3000. De meeste besommingen varieerden van f1000 tot f. 2500. Met uitzondering van de tong bleven de vischprijzen op een ongeveer gelijk peil. Groote wijting bracht op van f.30 tot f.45; kleinere soorten van f. 17 tot f. 24 per kist. Zetschol bracht f.40 tot f.50 per kist op; kleine schol f.24 tot f.50: pufschol f.10 tot f.21. Tarbot en kabeljauw behooren op het oogenblik tot de allerduurste soorten; van deze soorten wordt dan ook zeer weinig aangevoerd. Tarbot bracht van f.3 tot f.4 per kilo op; kabeljauw van f. 10 tot f. 18 per stuk. De IJsselmeervisscherij levert de laatste weken weer bevredigende resultaten op, wat de vangst betreft. De prijzen zijn echter, waar schijnlijk tengevolge van de grootere aanvoeren van Noordzeevisch, niet onbelangrijk terugge- loopen. Snoekbaars bracht te IJmuiden van 70 tot 75 ct. per kilo op. Twee Deensche kotters losten hun visch de afgeloopen week nog te IJmuiden. Deze schepen besomden f. 1800 en f. 1500. Buitenlandsche consignatievisch kwam in het geheel niet aan de markt'. De garnalenvisscherij leverde de laatste wec-k bevredigende resultaten op. Er wordt op het oogenblik voldoende aangevoerd om aan de vraag te voldoen. WAARSCHIJNLIJK NOG WEINIG SLACHTPAARDEN. (Van onzen deskundigen medewerker) Gedurende de afgeloopen week was er op de gcbrulksvee-afdecllngen aanmerkelijk meer handel waar te nemen. Zoowel het kalf- en melkvee als het jonge fokvee vond gemakkelijker koopers en de prijzen liepen eenigszins op. Ook werd er voor de weiderij al heel wat vee, voor op regeeringscontract dit seizoen te vet weiden, deze week aangekocht. De weiders nemen wel liever zelf het risico van winst en verlies, doch men voelt wel, dat het in de huidige omstandigheden niet anders kan. Aldus waren de magere weidebeesten, die deze week voor den tijd nog maar vrij schaarsch aan de markt waren, ook even aan den duur- deren kant. Men besteedde gemiddeld 48 tot 50 cent per K.G. levend gewicht, althans naar schatting, want nu men ook van de centrale naar het levend gewicht krijgt uitbetaald, wordt er ook hier naar ingekocht. Wat het slachtvee betreft, was het deze week een uiterst schrale boel. Niet de helft van de vorige week werd aangeboden en bovendien werd er nog een groot kwantum afgezonderd voor de weiden. Door de provinciale voedsel- commissarissen worden de veehouders aange spoord om niet te aarzelen met het leveren en wij verwachten dan ook de volgende week wel weer iets meer vee .voor de vleeschvoorziening. De aanvoer van nuchtere kalveren was de laatste weken wel groot, en ook in de afge loopen week werd er zeer veel aangeboden, doch dit is van korten duur, want over enkele weken is het seizoen hiervoor geëindigd. Nu echter schapen- en paardenvleesch ook distributie-artikelen zijn geworden, en in de komende maanden wel wat aanbod van scha- penvleesch kan worden verwacht, kan dit mo gelijk een aanvulling zijn. Van aanbod van slachtpaarden mag men echter weinig verwach ting hebben, want de prijzen zijn zoo buiten sporig hoog geworden voor een paard, dat nog maar eenigszins dienst kan doen, dat men het (Ingez. Med.) als slachtpaard niet zal kunnen betalen. Dins dag te Rotterdam was er weer eenige handel op de paardenmarkt. Deze paarden mochten met een schriftelijke verklaring worden verkocht en we zagen er verkoopen van f. 1000 tot aan f1500 toe, voor nog maar matige paarden voor het zware werk. Op de varkensmarkt was het aanbod van mesters en biggen, zeer kort en de handel iets williger, met even stijvere prijzen. Het mosselseizoen loopt langzaam aan ten einde. Nog enkele weken en dan wordt de visscherij voor enkele maanden stopgezet. In tegenstelling met voorgaande jaren behoor de het binnenland dit seizoen tot do beste afnemers. Menigeen, die tot nu toe nooit mosselen gegeten had, is in een liefhebber van dit schelpdiertje veranderd! DE NARCISSEN-TENTOONSTELLING TE ROTTERDAM. Expositie der fa. Lubbe uit Oegstgeest. In de Rivièra-hal van de Diergaarde „Bllj- dorp" te Rotterdam, is thans een fraaie en zeer uitgebreide narcissenshow, ingericht door de firma G. Lubbe en Zoon uit Oegst- geest. Weinig leeken beseffen hoeveel geduld er vereischt wordt om een dergelijke collectie te scheppen. Wat men hier ziet, is het resul taat van 40 jaar arbeid der firma Lubbe, een steeds opnieuw probeeren en kruisen van weer andere soorten met elkaar, intenser kleuren o.a. rood en diep oranje, groote bloemen enz. te verkrijgen. De hier tentoongestelde narcissen vormen wel een schitterend resultaat: buitengewoon groote trompetten, prachtige diepgele kleu ren, bloemen, die ons „aanzien" in tegen stelling met de oudere soorten, welke bijna alle hun kopje naar den grond gericht had den zeer groote, oranje cuppen, ook zui ver witte exemplaren, die zeer vroeg bloeien. Vroeger waren de narcissen hoofdzakelijk geel, thans echter is de kleurencombinatie of variatie zeer groot in geel, wit, oranje, rood, zalmkleurig, zoodat aan ieders smaak kan v/orden voldaan. De narcis, die weinig eischen stelt, is niet alleen in ons land, doch ook in het buiten land de tuinbloem bij uitnemendheid en wordt dan ook zeer veel toegepast. Ook het winnen van nieuwe soorten wordt door ver schillende particulieren beoefend. Gelukt het dezen liefhebbers een nieuw product te scheppen, dan worden voor deze bollen hooge prijzen betaald, zelfs tot f. 500. per bol toe. Ten overstaan van Notaris B. H. Stumpel te Leiden: Het woonhuis, erf en tuin te Leiden zyisingel 44, in bod f.4700, kooper de heer T. Beeuwkes q.q. te Leiden voor f.5200. Het pjQchuis en erf te Leiden aan de Caecilia- straat 71, in bod f. 1820, kooper de heer T. Beeuwkes q.q. voornoemd, voor f. 1930. Het winkel- en woonhuis, erf en open grond met schuur te Voorschoten, Leidscheweg 548, in bod t. 4950, kooper de heer L. P. v. Haasteren te Voorschoten voor f.4950. BREESTRAAT TEL. 25885 l^-ö (Ingez. Med.) VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 15 Maart. Kleine schol f.4622; pufschol f.1812; groote bot f.2519; kleine bot f.1916; groote griet f.75; kleine griet f.36; groote gul f.63; groote wijting f.41; kleine wijting f.3017; groote schar f.4232; kleine schar f.23—13; poontjes f.14 (alles per 50 KG). Tongen f.3—1,34 per KG.; kabeljauw f.165 per stuk. Besomming loggers: KW 47 f.2978; KW 43 f1746. REORGANISATIE VAN HET MUZIEKLEVEN. Conferentie op Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Donderdag 13 Maart j.l. vond op het Depar tement van Volksvoorlichting en Kunsten een bijeenkomst plaats, waaraan op uitnoodiging van den secretaris-generaal, dr. T. Goedewaa- gen, een twintigtal vooraanstaande musici deelnam. Bij deze bespreking hebben de secretaris-ge- NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. j VOOR ZONDAG 16 MAART. Noordwyk Binnen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. W. W. Siddré, Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Brinkman van Harmeien. Oegstgeest Geref. Kerk (Maurltslaan)Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. v. d. Loo van Rijnsburg. Geref. Kerk (Morschweg): Voorm. 10 uur ds. R. C. Harder van Leiden. Woubruggc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Van der Ent Braat; nam. 3 uur ds. Van Harten van Zevenhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Dronkert. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.30 dr. Heijn van Oude Wetering. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur ds. De Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. H. Versluijs. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur lees- dienst. Ver. tot Verbr. der Ger. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 2 uur de heer Mours te Gouderak. Ver. van Vrijz. Herv.: Geen dienst. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Eykman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: Voorm. 10.30 ui» me' ds. Günther. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Gameren ds. J. van den Heuvel te Poortvliet, naar Wommels-H(jdaard ds. C. Aalders te Oudega. Bedankt voor Westbroek (U.) ds. P. de Looze te IJsselmuiden. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Rijssen ds. R. Kok te Veenendaal en ds. W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. COSTUUMS 2.90 JAPONNEN V/A 1.75 462 (Ingez. ..led.) HAAGSCHE RECHTBANK. De straf verminderd. J. H. te Leidschendam reed op 20 Decem ber met een door hem bestuurden auto ach ter de blauwe tram. Hij kwam daar plotse ling achter vandaan met het gevolg, dat er een botsing plaats had met een anderen auto. In verband hiermede had de kantonrech ter te Leiden hem veroordeeld tot f. 50 boete subs. 30 dagen hechtenis, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. De officier vor derde vermindering vein deze boete tot f. 20 subs. 20 dagen hechtenis. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte thans veroordeeld tot f.20 boete subs 20 dagen hechtenis. neraal en het hoofd van de afdeeltag muziek, de heer J. G. Govert-s een uiteenzetting gegeven omtrent de richtlijnen, welke bij de reorgani satie van het Nederlandsche muziekleven zullen gelden. en zéér gemakkelijk UWE PICK-UPS los en in electr. cassette. - Waar koopt U de beste KOFFERGRAMO- FOONS.- - His Masters Voice - Telefunken - Oreon - Parlofoon - Paillard, enz. in ruime keuze en kleuren. WAAR KOOPT U DE BEKENDE klassieke werken, o.a. Symph. van Beethoven, Viool- en Piano-concerten, Kwartetten, enz.)Eén antwoord: 450 In het oudste Gramofoonhuis van Leiden, met de beste reputatie (Ingez. Med.) Lido-Theater. Het is een ingewikkelde en eenigszins ongewone geschiedenis, die zich afspeelt in de film „Amor als doelver- dediger". Een voetbalteam, dat binnen af- zienbaren tijd een belangrijken wedstrijd moet spelen, lijdt aan een onverklaarbare depressie, en om hier weer bovenuit te ko men, besluiten de spelers naar een land goed te vertrekken, dat eigendom is van de oom van den aanvoerder. Deze heeft hiervoor zijn toestemming gegeven, vooral ook omdat hij zelf nooit op het landgoed komt en er dus in het geheel geen last van heeft. Deze laatste omstandigheid wórdt eigenlijk oorzaak van de gecompliceerde ge beurtenissen, die zich hier gaan afspelen. Hierbij komt nog, dat, als verstekelinge in de bus, die het team naar het landgoed voert, een meisje meerijdt, dat weggeloo- pen is van haar eigen huwelijksplechtig heid, aangezien de bruidegom, een Schot, haar eenige uren wachten'liet. Zijn aange boren zuinigheid verbood hem namelijk, een taxi te nemen en de tram liet onge woon lang op zich wachten. Het landgoed waar de training van het voetbalteam ern stig ter hand zou worden genomen, blijkt in een hoogst vervallen staat te verkeeren, en de jongens zijn ten slotte blij als de verstekelinge, Grete, die aanvankelijk hoogst onwelkom was, een goed kookster blijkt te zijn en daarnaast zeer geschikt is, om de leiding op zich te nemen van het huishouden. Alles zou nog zonder groote complicaties zijn afgeloopen, ware het niet, dat de huisbewaarder, die zijn baas al in geen 20 jaar op het landgoed had gezien, de laatste jaren gewoon was, het te ver huren aan een troep meisjes, die ook dit jaar weer komen opduiken. Zij nemen geen genoegen met de aanwezigheid van de jon gens en eischen hun gewoontoerecht op, om het kasteel te betrekken. De jongens van hun kant, weigeren weg te gaan, nu zij toestemming van den eigenaar hebben verkregen, om daar te wonen. Men kan zich voorstellen, welke moeilijkheden er voor den dag komen, aangezien ook nog de in den steek gelaten bruidegom van Grete met haar vader het stel voetballers achterna reizen en achterhalen. Alles komt ten slotte in het reine, maar niet dan na vele vreemde gebeurtenissen. Hoe de zaken zich verder ontwikkelen kan men het beste zelf gaan zien. Voor de pauze treedt het Crochet-gezel- schap op en biedt afwisselend aardige goo cheltoeren en dansen. Casino-Theater. „Première" is een ope rette-film van het zuiverste water; een Weensche operette bovendien! De span ning krijgt het verhaal evenwel door een moord-geschiedenis, welke plaats vindt tij dens de eerste voorstelling. Rainolds, de man, die het geld voor de vertooning van de operette verschafte, is daarvan eigenlijk de schuldige. Hij is een man met weinig scrupules, die zijn belangstelling voor mej. Loo, de eerste actrice, heeft overgeheveld op een van elders komende ster, mej. De- viot, en derhalve vastgesteld heeft dat laatstgenoemde de hoofdrol vervullen moet terwijl mej. Loo op staanden voet wordt ontslagen. Natuurlijk leidt zulks tot con flicten! Vlak voor den aanvang der pre mière komt de ontslagene in de directeurs kamer haar vroegeren minnaar een scène maken en in haar wanhoop bedreigt zij hem met een geladen revolver. Nissen, de eerste acteur, komt juist op tijd om een ongeluk te voorkomen en hij neemt den revolver met zich mee na echter eerst eeni ge onvriendelijke woorden aan het adres van Rainolds te hebben gericht. Dan ont wikkelt zich het drama in een betrekkelijk vlot tempo. Rainolds begeeft zich naar zijn loge, de voorstelling begint en als kort daarna een bepaalde schietscène wordt op gevoerd, zakt Rainolds ineen. Hij blijkt te zijn doodgeschoten! Een in de zaal aan wezige politie-inspecteur wordt geroepen en terwijl de operette dan rustig voort gaat, komt het geheele politie-apparaat in actie, op zoek naar den moordenaar. Bui tengewoon interessant is verder de sa menstelling dezer film. In de zaal: een tal rijk publiek, dat enthousiast zit te kijken naar die vele magnifieke scènes, schitte rend van regie en montage, en luistert naar de door Zarah Leander zoo aardig voorgedragen liedjes; in de directeurska mer: de inspecteur bezig met het verhoor van de artisten, die telkens in de korte pauzes bij hem worden geroepen om hun verklaringen af te leggen, maar even snel weer worden weggesleept door Theo Lin- gen, die in zijn rol van toneelmeester, zeer geestig is! Hoe uiteindelijk de dader gevonden wordt en wie het is, blijve hier onbesproken. Wij willen nog slechts vast stellen dat de spanning voortdurend stijgt en dat de hoofdrollen bij Zarah Leander, Attila Hörbiger (als de inspecteur), Theo Lingen en Karl Martel (als de verdachte acteur) in voortreffelijke handen zijn! „Première" is een film, welke een prettigen uitgaansavond waarborgt. De belangstelling was gisteravond trouwens ook aanzienlijk. Ook het voorprogramma van Casino is welverzorgd. Trianon-Theater. Theo Lingen, Maria Andergast, Paul Hörbiger e.a. zijn deze week de amusante vertolkers in de zeer uitvoerige, wel wat gecompliceerde, maar toch humoristische film „Drieop de hu welijksreis". „Drie op de huwelijksreis" is eigenlijk niet een juiste titel: want in de eerste plaats is er van een huwelijk nog geen sprake en komt dit pas aan het slot tot stand en vervolgens gaan er maar twee op reis, terwijl de derde ook pas aan het einde weer op de proppen komt. Dat neemt niet weg, dat de titel pakkend is en het ver loop genoeglijk! Er'is dan sprake van een meisje, wier a.s. echtgenoot niet op de huwelijksplechtig heid verschijnt, omdat hij zijn werk niet in den steek kan laten. Zij vlucht woedend naar een tante, maar ontmoet onderweg op de boot een jongen ingenieur, die on middellijk op haar verliefd wordt. De tante heeft een feestelijke ontvangst bereid aan het meisje, en ontvangt opgetogen het paartje, dat eigenlijk geen paartje is, maar zich door omstandigheden niet anders kan voordoen. Nu ontstaan tal van ingewikkelde situa ties, waarbij Theo Lingen als de portier van tante's hotel „Bella Vista" een drukke en veelszins bemiddelende rol speelt. Want tante ziet er nog héél aardig uit en er is ook nog een goedaardige professor in de zoölogie, die zijn hart aan haar verloren heeft. Totdat na tal van onschuldige voor vallen, die tante in een soort van zenuw trance brengen, twee gelukkige paartjes in den echt vereenigd worden: het meisje en haar ingenieur en de professor met tante. De hotelportier is zoo gelukkig als een kind, dat alles op z'n pootjes terecht komt en de ijverige kantoorman, die het aardige meisje liet schieten komt bedrogen uit, want hij zal zijn heil ergens anders moeten gaan zoeken Het is vooral Theo Lingen, die in deze film de aandacht trekt, hij houdt er met zijn merkwaardige grimassen en dolle in venties den gang in, maar ook Paul Hör biger is als de neg jeugdige professor een acteur, die zijn bekendheid rechtvaardigt. Verschillende journals completeeren het programma. Rex-Theater. Een devlezenzwendel vormt het dankbare onderwerp van het To- bis-prcduct dat thans in Rex draait. De hoofdrollen worden vertolkt door Waltei Steinbeck en Elga Brink, terwijl als derde Hans Richter een zeer grappige en dank bare rol speelt. Walter Steinbeck is de deviezen-smokke laar Temme; hij wordt bij de uitoefening van zijn beroep trouw ter zijde gestaan door zijn vrouw Lydia. Op een van hun smokkelreizen komen zij dank zij het on handige optreden van Temme in een moei lijk parket en zij besluiten het vermogen aan bankpapier, dat zij bij zich hebben te verstoppen achter een schilderijtje in hun coupé. Zij krijgen echter de kans niet het geld er weer achter vandaan te halen en verliezen ten slotte hun wagon geheel uit het oog. Ziehier het voorspel van een zeer Ingewikkelde en af en toe bepaald komi sche geschiedenis. De wagon in kwestie wordt namelijk reeds spoedig afgedankt en dient dan in zijn verdere loopbaan een ge- pensionneerd trelnbeambte tot buitenver blijf. Na jaren zoeken komen Temme en zijn vrouw den wagen op het spoor en ma ken spoedig kennis met den nieuwen eige naar, Piepenbrink. Juist een dag te voren heeft diens vrouw de schat achter het schilderijtje ontdekt. Beide partijen weten niet van de andere dat zij het geheim kent. Temme probeert steeds een oogenblik al leen in de kamer te komen, ten einde het geld terug te krijgen, doch instinctief voelt Piepenbrinks vrouw het gevaar in zijn aan wezigheid. Ten slotte ziet hij als eenig over blijvend middel inbraak. In „De laatste mi nuut". (zooals ook de titel van deze film luidt) wordt hij echter achterhaald en met zijn vrouw opgeborgen. Het zeer uitgebreide voorprogramma laat ons onder meer een filmpje zien over het leven van den nerz, wiens bontvel door de dames gaarne wordt begeerd en een over de ruitersport. Ufa- en Hollandsch wereld nieuws ontbreken natuurlijk niet. Luxor-Theater. „Lajla". de film van het mooie Lappen-meisje, dat verliefd v/ordt op den zoon van een ander volk, is opnieuw geprolongeerd,, hetgeen feitelijk wel te voorzien is geweest. Deze Noorsche film met haar ontroerende accenten, haar prettige sfeer en haar mooie natuurtafree- len, treft den bezoeker diep en zal ook deze week ongetwijfeld weer vele bezoekers trekken, 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2