LE1DSCH DAGBLAD Zaterdag 15 Maarf 1941 Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Geen werkloozen in Nieuwveen De prijsvoorschriften overtreden GEVRAAGD AANGEBODEN f H1LLEG0M. De Bloembollenbeurs. De Bloembollenbeurs in hotel Flora werd door 140 personen bezocht. Er was eenige handel in vroege soorten. De firma Heems kerk had ingezonden Mary Copland, een op Orange Phoenis gelijkende dubbele narcis. Ouderavond Julianaschool. In haar schoolgebouw aan de Juliana - straat hield de Chr. Schoolvereeniging een goed bezochten ouderavond. De voorzitter, de Jieer J. C. Baas, opende met het laten zingen van Ps. 138 en ging voor in gebed. Na een inleidend woord werd men ver gast op mooien zang van een goed ge schoold kinderkoor onder de bekwame lei ding van het hoofd der school, den heer Bos. Daarna volgden eenige gemeenschap pelijk gezongen liederen. Het geb'odene verdiende allen lof en het applaus was hartelijk. Na dezen zang bracht de heer Bos „alle rhande"', n.l. verschillende wederwaardig heden betreffende de school. Na de pauze schetste de onderwijzeres mej. J. Tasma het vertellen van de Bijbel- sche geschiedenis aan kinderen, waarna door den heer Bronsema een schets werd gelezen. Een en ander ondervond veel in stemming. Jaarvergadering „Hulp in Nood". De ziekenvereeniging „Hulp in nood" ver gaderde in hotel Flora. De voorzitter de heer A. Paase opende waarna de 2e voorzitter de heer H. Weijers de notulen las. Het jaarverslag vermeldde, dat de vereeniging per 1 Januari 1941 310 betalende leden en 17 donateurs had. 404 ziektegevallen werden door den voor zitter geteekend. De heer P. van der Zande las het finan- cieele overzicht Aan 91 leden werd ziekte- geld uitgekeerd met 2381 ziektedagen, uit betaald werd f. 2443.29Vi. De ontvangsten bedroegen totaal f 3107.87, waartegenover aan uitgaven staat f. 3148.43. De bezittin gen der vereeniging zijn groot f. 4058,07. De voorzitter dankte den 79-jarigen pen ningmeester, den heer Th. v. Lierop, voor zijn zakelijk beheer. Boeken en bescheiden werden in orde bevonden. De aftr. bestuursleden, de heeren C. v. d. Berg, H. Weijers en P. v. d. Zande werden herkozen; de aftr. commissaris, de heer van Beelen werd herkozen. Wegens ziekte van den heer H. Walter, werd als contro leur de heer W. Lemmers benoemd. De voorzitter dankte de doktoren voor de medewerking. De dienst der doktoren zal Zondag a.s. worden waargenomen door dr. Ten Hoopen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje d. van A. van Roon en T. Hoek Jacobus Marinus z. van A. Durieux en M. J. Lit Leendert z. van M. van der Plas en J. de Best Gijsbertha Wilhelmina d. van J. H, Koetsier en G. Ruygrok van der Werve Martinus Willem Bastiaan z. van S. den Duik en W. D. Wervers Paulus z. van J. van Eg- mond en A. Verdoes IJsbrand z, van G, van der Plas en C. Klok Maarten z. van H. J. Haasnoot en C. Ouwehand Gerard z, van M. Ouwehand en W. Zuyderduyn Andries z. van W. Noppe en L. Paap Klaas Hendrik z. van K. H van der Plas en M. L. Leeb Dirk, z. van C. van Duyvenbode en E. Kwaak Cornells z van J. Hoek en G. Hoek. Overleden: Jacobus Gijsbertus Koetsier z. van J. H. Koetsier en G. Ruygrok van der Werven oud 20 maanden Jannetje Aandewiel d. van H. Aandewiel en M. van der Plas, 74 jr. Dirkje Meyvogel, wed. van E. van der Schalk 92 jr. Matthijs Hus, echtgen, van C. de Best 59 jr. Neeltje van Duyvenvoorde d. van A. van Duyvenvoorde en G. Guyt 17 jr. Getrouwd: P. van Schie en W. J. Olyslager. Lichtenvoorde. Ondertrouwd: J. Verdoes. Waaigat 30 en K. van der Plas, Schev. straat 22 J. Dingemanse Den Helder en E. Verlint, Voorstraat 40. Vergadering der Chr. Jongelingsvereeniging De Chr Jongel. Ver. „Jeremia" 13 16a hield haar 60e jaarvergadering in de zaal Kerklaan. De eere-voorzitter ds. E. War- molts ging voor in gebed; na zingen las hij spr. 27 voor. Dan volgde de jaarversla gen van secretaris, penningmeester en bibliothecaris. De avond werd verder af gewisseld met voordrachten, samenspra ken en spelen In verband met uitlatingen in de laatst gehouden raadszitting als zou de heer Timmermans door zijn particuliere admi nistraties de administratie van het maga zijn der bedrijven in het honderd hebben laten loopen, heeft de heer Timmermans zich, naar wij vernemen, met een request tot den raad gewend waarin hij met kracht opkomt tegen deze bewering gedaan in de openbare raadszitting. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Chx. Werkliedenver. „De Eendracht." Deze vergadering werd in Casa Cara ge- l^ouden. De voorzitter, de heer G. Vooijs, opende met het laten zingen van Ps. 119 vs. 17, gebed en het voorlezen van den 91sten Psalm. Hij herdacht de nagedachtenis van het in den ouderdom van 89 jaren overle den lid den heer Jan de Jong, den meer dan 80-jarigen ouden Arie v. d Plas en van Leen van Duijn. Spr. dankte den bode, den heer M. de Vreugd, die zoo trouw zorgt voor de inning der contributies en sprak naar aanleiding van het voorgelezen Schriftge deelte. De secr. de heer J. Ouwehand, las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Het aantal leden is gedaald van 183 op 164, wegens bedanken en overlijden. De penningmeester de heer C. Rijnsent, bracht zijn nauwgezet en uitvoerig verslag uit. De inkomsten bedroegen f. 1117.62, waarbij aan contributies f. 1058.40; de uit gaven f. 1114.96, waarbij aan uitkeeringen ziektegeld f. 858.55; batig saldo f. 2.66. De kascommissie, bestaande uit de heeren C. Guijt en H, v. d. Plas bevond alles in goede orde. De voorzitter G. Vooijs en het bestuurs lid de heer B. van Rhijn, werden herkozen. Tot leden der nieuwe kascommissie werden benoemd de heeren J. v. d. Boon en A. v. d. Plas. Na een stichtelijk woord van den voor zitter en het zingen van Gez. 189 6 ein digde het bestuurslid de heer B. v. d. Bent, met dankgebed. LISSE. Jaarvergadering Prot. Ziekenhuis- verplegings- en Operatiefonds. In de Ned. Herv Kleuterschool vergader de het Prot. Ziekenhuisverplegingsfonds en het Operatiefonds, onder leiding van den voorzitter den heer A. Tibboel en begroette in het bijzonder den voorzitter van het hoofdbestuur der Federatie, dén heer C. Stolk van Wassenaar en de afgevaardigden van het R.K. Ziekenhuisverplegingsfonds „St. Joannes de Deo". Na vaststelling der notulen, bracht de secretaris, de heer C. H. Steenwinkel Jr., zijn jaarverslag uit. Aan het verslag van den penningmeester den heer A. v. d. Zaal P.Hz., ontleenen wij dat door het Verplegingsfonds werd be taald aan: Verplegingskosten f. 5204.—; controle f. 375.—: auto-vervoer patiënten f. 818.11; bodeloon f. 1205.27; diverse on kosten als Federatie, streekverband, druk werken en administratie f. 413.45, Een „halve-cent-fonds" werd gesticht met het doel om uit dit fonds te kunnen be strijden de extra kosten, ontstaan door het afwijzen van patiënten wegens plaats gebrek in het Acad. Ziekenhuis. Deze kos ten bedroegen in het afgeloopen jaar f. 1105.59, de inkomsten ruim f. 600.zoo dat er een aanmerkelijk tekort was. Verzocht werd zooveel mogelijk van de ziekenhuizen in Haarlem gebruik te maken Het Operatiefonds sloot met een voor- deelig saldo van f. 206.40, dat in mindering werd gebracht op het verlies in het vorig boekjaar van f. 476.89. De heer C. Blom bracht namens de com missarissen verslag uit over het beheer der financiën. De heer Matthijs dankte den voorzitter in verband met het feit, dat hij 10 jaar den voorzittershamer heeft mogen han- teeren. Spr. wees er op, dat de vereeniging den arbeid van den voorzitter op hoogen prijs stelt en hoopte, dat hij nog vele jaren het fonds zal dienen. De voorzitter dankte hiervoor. Samens de bestuursleden huldigde de 2de voorzitter, de heer Jac. Kooyman den voorzitter, onder aanbieding van een stoffelijk blijk van waardeering. Ook de heer Stolk, feliciteerde den heer Tibboel De heer Tibboel en den heer Kulk wer den herkozen,, waarna de voorzitter har telijk dankte voor de waardeering, die er leeft voor zijn arbeid. Na diverse bestuurs- mededeelingen en rondvraag sloot de heer Steenwinkel met gebed. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Extra winstuitkeering - Verhooging opcen ten personeele belasting tot 200 - Bouw arbeiderswoningen - Kasgeldleening van f. 60.000.. In de raadsvergadering, waarin met ken nisgeving afwezig waTen de heeren O. R. I. Viveen. A. Fortgens e<n P. H. J. A. de Booy, werd besloten kleine boeren en tuinbou wers eveneens een extra winsteuitkeering te geven. Eén uitkeering is reeds geschied. De tweede uitkeering heeft plaats gehad over de week van 3 t/m 8 Maart en de derde uitkeering over de wek van 31 Maart t/m 5 April. Medewerking zal worden verleend aan het werkverruimingsobject der firma Gebr. Bouw, n.l. het diepspitten van 14000 M2. grond. Besloten werd van de NZHTM te Haarlem en van de ver. „Kinderzorg" te Den Haag grond aan te koopen en van het R.K. kerk bestuur grond in gebruik te nemen voorden aanleg van een voetpad langs den Leidsche- weg. Voor de uitbreiding van het laagspan ningsnet, het waterbuizennet en het gas- buizennet van de Nieuw Voordorpstraat werd f.2500 beschikbaar gesteld. 'Het verslag van de O. L. School werd voor kennisgeving aangenomen. Aanvankelijk hadden B. en W. gedacht een subsidie in den loonpost te ontvangen van f. 125.140 voor de rioleering en verbree ding Leidscheweg en Veurscheweg, aanleg parallelstraat, aanslag en/of vernieuwing rioleering bebouwde kom en bouw pompge- malen, maar achteraf blijkt dat de uit te geven loonen zullen worden vergoed aan de hand van de daarvoor algemeen geldende voorschriften. Dit beteekent een uitgave ten laste van de gemeente van f. 22.000. Besloten werd de subsidievoorwaarden te aanvaarden en de gemeentebegrooting 1941 te wijzigen. Voor dit werk is aan B. en W. een crediet verleend van f. 578.500; het Rijk verleent een voorschot van f. 212.000, De raad vereenigde zich met de voorwaarden. Besloten werd het aantal opcenten op de hoofdsom van de personeele belasting, te rekenen van 1 Januari 1941 af te veihoogen met 15 en te brengen op 200 en het college van B, en W. te machtigen een aanvraag te richten tot den secr.-gen. van het Dep. va/n Binnenl. Zaken tot het verkrijgen van een uitkeering tot een bedrag, gelijk aan het verschil tusschen de opbrengst van 75 en 55 opcenten op de hoofdsom van de gemeente fondsbelasting over het belastingjaar 1940- 1941, over een vol jaar. BODEGRAVEN. Halve varkens inbeslaggenomen. Bij het uitoefenen van controle op rijwiel lampen hield de politie des avonds een wiel rijder aan, die zonder licht reed. De man maakte daarbij onverwachte bewegingen en wierp haastig een groot pak in den kant van den weg. Natuurlijk werd dat pak even be keken en er bleek een half geslacht varken in te zitten. De wielrijder was er nu natuur lijk dubbel bij! In samenwerking met den Crisisdienst te Gouda heeft de politie eveneens een inwoner van Waarder aangehouden, die zonder ver gunning een half varken vervoerde. In ver band met deze aanhouding zijn enkele huis zoekingen geschied. Zwendel met stikstofbonnen. De politie is een belangrijke affaire met stikstof bonnen op het spoor gekomen. Daar bij werd in samenwerking met de Centrale crisis recherche een inwoner van Lange Ruige Weide aangehouden, die o.a. een middag in de Meije was geweest en daar 43 stikstofbonnen tegen f. 2.50 per stuk had opgekocht, onder het voorgeven dat de boe ren de begeeiue meststof toch niet zouden ontvangen. De zaak is in verder onderzoek Van een cude diefstal? Arbeiders vonden bij het rooien van boo- men in het boschje achter de villa van dr. K. een blikken bus in den grond verborgen. De bus zal vol water, maar oovendien zat er een fraai bewerkt etui in, dat een paarl- snoer bevatte. Bij onderzoek met ultra vio lette stralen bleek echter, dat het geen echte paarlen waren, noewel ze toch op een flinke waarde werden getaxeerd Men denkt een oude diefstal op Let spoor te zijn gekomen. De medewerking aan wachtgeldregelin gen voor personeel van particuliere bedrij ven werd verlengd t/m 31 Dec. 1941. Besloten werd van mej. P. M. L. de Graaf f, Leidscheweg 41, 460 M2 grond aan de Hya- ointhstraat aan te koopen en 53.4 M2. grond, gelegen voor het perceel Leidscheweg 4, voor f. 3000 en van Geb. d. Bruyn, Papelaan, 840 M2 grond aan de Hyacinthstraat voor f.4700 en hierop te bouwen 7 arbeiderswo ningen. De regeling, vastgesteld voor ge huwd personeel in gemeentedienst, toeken ning tijdelijke toelage, werd ook van toe passing verklaard op in gezinsverband le vende eenige kostwinners en op wachtgel ders, eveneens bij de gemeente-veldwach ters. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan van f. 60.000. Ten 'behoeve van de B-steun aan onder steunde en te werk gestelde arbeiders en kleine boeren en tuinbouwers werd voor 1941 f.585 beschikbaar gesteld. Zondagdienst voor doktoren. Deze wordt waargenomen door dr. H. J. Keegstra, tel, 120 en dr. C. J. Kerkhof, telef. 93. WARMOND. INSTALLATIE NIEUW HOOFD SCHOOL MET DEN BIJBEL. Enkele weken geleden nam, gelijk ver meld, de heer De Vries afscheid als hoofd van de school met den Bijbel en nu hoopt het nieuwe hoofd, de heer A. Moret, uit Voorschoten, as. Maandag zijn functie te aanvaarden. De installatie zal plaats heb ben des middags te halfdrle, terwijl om halfvier aan belangstellenden en ouders der kinderen gelegenheid wordt gegeven om met het nieuwe hoofd kennis te maken. Op het oogenbllk doet zich in de ge meente Nieuwveen het bijzondere verschijn sel voor, dat alle werkloozen werk hebben gevonden. Niemand staat thans als werk zoekende op de Arbeidsbeurs ingeschreven. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vergadering „Helpt Elkander". De ver. „Helpt Elkander" vergaderde in hotel De Bruin. De voorz., de heer N. P. Slegtenhorst opende en deelde mee, dat het ledental van 239 tot 258 toenam. De notu len van den heer G. P. de Jong werden goedgekeurd. Uit het verslag van den heer P. H. Boers bleek dat de. ontvangsten waren f. 2771.16 en de uitgaven f. 1866.63; batig saldo 1 Jan. 1941 f. 904.53. De kascommLs- sie bevond de boeken in orde. De bestuurs leden, de heeren P. H. Boers en P. d. Jong Kz. werden herkozen .Na een dankwoord van den voorzitter, volgde sluiting. Vergadering „Het Groene Kruis." De afd. „Koudekerk a. d. Rijn" van „Het Groene Kruis" hield haar jaarvergadering. De bestuursleden A. v. Egmond en C. J. Zuidwijk, werden herkozen; in de vac. van wijlen den heer J. C. Ketel werd de heer J. D. Reyneveld gekozen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ont vangsten f.641.16 waren. De uitgaven wa ren f. 194.13. Het batig saldo bedroeg f. 447.03. Van de 120 leden der vereeniging waren slechts zeer weinige aanwezig. LEIMUIDEN. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". De voorzitter, de heer Muijs opende, waar na de secr. de heer Hakker mededeelde, dat het ledental op 1 Januari 1941 344 be droeg. Het financieele verslag van den heer Beuk vermeldde, dat de inkomsten f. 1048.66 bedroegen, de uitgaven f. 1041.38, batig slot 1940 f. 7.28. Er is nog een spaar bankboekje groot f. 877.35. Het verslag van het fonds van de Emmabloem luidt: uit gaven f. 109.70, in kas f. 667.19, batig slot van f 557.49. De begrooting 1941 werd vast gesteld op f. 472.28. In de vacature van het bestuurslid de heer Offringa, werd geko zen de heer H. Roos. De heeren v. Graas, Kempenaar en Witvliet zullen de bbeken van den penningmeester over 1941 nazien. Hierop sluiting. Burgerlijke* Stand Geboren: Maria Hëndrika Jozef ia, D. van L. H. van Velzen en A. A. Zeldenthuis. TER AAR. HONDERDEN LITERS BENZINE TEGEN f.1.— EN f. 1.25 VERKOCHT. De gemecnte-politie heeft, in samen werking met ambtenaren van den Cri sis Controle-Dienst een frauduleuzen handel in bezine ontdekt. Zonder dat distributiebescheiden hier voor werden ingeleverd, verkocht de hou der van een benzinepomp aan een aantal personen deze „vrije" benzine tegen prijzen van f. 1.en f. 1.25 per liter, alzoo met een winst van 400 a 500%. Zoowel tegen den verkooper als de koo- pers is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Prijsbeheerschingswet. MELKWIJKJE of melkzaak te koop ge vraagd, liefst ln Lelden. Brieven met opgaaf van omzet en prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 532k FLESSCIIEN Wij koopen nog steeds al lo soorten wljnllesschen, Jampotten, slaolleflesschen Clarasteeg 31-33, Lelden P. TAFFIJN. stukken en brokken cn heele gramofoonplaten hoe oud ook, Wij geven een behoorlijke prijs. PELTENBURG. Breestraat 109. BONTJASJE Ter overname gevraagd driekwart of lang zwart bontjasje. Maat 42 of 44. Brieven met prijsopgave Bur. van dit Blad onder No. 866 k. PIANO Duitscho krulssnarlge piano te koop gevraagd door particulier. Bruin of zwart. Brieven met uiter ste prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 009 k. KINDERLEDIKANT Te koop gevraagd een kin derledikant. gr. maat cn con vloerkleed pl.m, 3x4 M. Brieven Bur. v. d. BI. onder No, 903 k. 2e HANDS BOEKEN Gevraagd: romans, popu lair-wetensch. boeken van geschiedenis, kunst e.d.; werken v. Multatull: tijd schriften: Groot-Nederland Wendingen e.a. Albums: Verkade. Droste. Hllle, Bus- slnk e.a. Woordenboeken, Gevraagd een passerdoos. G. v. cl. POST, Seringen- straat 4 B, TROTTOIRTEGELS te koop gevraagd, ongeveer 1500 stuks, ook kleine par tijen komen ln aanmerking Brieven met prijs cn met vermelden, beton of ba zelt aan het Bur. van dit Blad onder No. 836 k. PIANO te koop gevraagd. Brieven piet opgaaf van prUs, merk en houtsoort aan het Bur. v. d Blad ond. No. 973 k. NAAIMACHINES Te koop gevr. alle soorten hand- en trapnaaimachl- nes. O. KOOREMAN, 60 Nieuwe Rijn 60, bij de Hooigracht. KANO Te koop gevr. 1- of 2-pers. kano. ln goeden staat. Kleine reparaties geen be zwaar. Aanbiedingen: S. HARTE VELD. Koenesteeg 30 a/d. Hoogewoerd. Aan het zelfde adres te koop twee bakkersjasjes, leeftijd 14 15 Jaar. KINDERWAGEN Te koop gevraagd een goed onderhouden moderne Kin derwagen. Brieven met uit. prijs aan D. S. v. cl. BENT. Heerengracht b 300, War mond. NAAIMACHINES te koop gevraagd, defect geen bezwaar. Wij geven de hpogsto waarden. Repa ratie van alle merken naai machines, vlug, goedkoop en gegarandeert. Het Ma chinehuls, Haven 7. Telef. 24809." Meubelen en antique Particulier vraagt te koop: meubelen, schilderijen en antique. Brieven Bur. v. d. Blad onder No, 890 k. Zilveren lepels vorken Ter overn. gevr. 3^4 stel zilveren lepels en vorken, zwaar. Tevens zllv. rijst lepel. 6 boterhammessen met zilv. heften, zilver ouderwetsch bonbonmand je. Brieven met prijsopg. Bur. v. d. Blad onder No. 867 k. SCHRIJFMACHINE Gevraagd een gebruikte schrijfmachine met of zon der koffer. Brieven aan Ag. van dit Blad A C. CAR- DOL, Jullanastr. 69, Llsse TEELGROND te huur gevraagd, ongeveer 300 M2. Omtrek Lolden. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 1000 k. BOEKHOUDING Gevraagd voor eenige uren in de week inrichten, bij houden en controleeren der boekhouding. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 998 k. WOONARK of Zomerhuisje te huur ge vraagd. van 15 Juli tot 1 September, minimum 6 slaapplaatsen Ligplaats Kagermeer bij Sociëteit. Aanbieding met vermeld, van prijs en indeeling Bur. v. d. Blad ond. No. 976 k. LINTZAAG -MACHINE Gevraagd linksdraaiende lintzaag machine, wleldia- meter 65 75, op kogel lagers, licht loopend, zon der gebrek Brieven met inlichtingen, merk. totaio hoogte, en prys aan: N. W. VERHAAR. Scheep maker, Roelofarendsveen. WASCHMACHINE te koop gevraagd, met of zonder wringer, klein ge brek geen bezwaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 845 k. HUISORGEL Te koon gevraagd een ln besten staat zijnde orgel. Br. onder No. 20 met merk en prijs aan W. v. BEELEN Czn., Kerkstraat 17, Kat wijk a/d. Rijn. WEILAND Te huur gevraagd pl.m, 3 H A. welland, omgeving Katwijk door A. v. DUYN, Secr. Varkevlsserstraat 58, Katwijk aan Zee. BAD EN GEISER te koop gevraagd, moet ln uitstekenden staat zijn. Omschrijving met uiter ste prijs Bur. van dit Blad onder No. 792 k. GASHAARD ln uitstekenden staat mo derne gashaard te koop gevraagd. Aanbiedingen m. uiterste prijs Bur. v. d Blad onder No. 792 k. WILT GIJ uw huisorgel verkopen, zend dan bericht en wij komen bij u kijken, ook defect geen bezwaar. A. J. v. d. HEIJDEN. Oude Varkenmarkt 10, Leiden. Haarden - Kachels Fornuizen, verouderd mo del of herstelbaar defect, inboedels, mangels, brand- kastne, weegwerktuigen, enz., koopt steeds con tant „De Goederenbeurs", Burchtsteeg 4, Nwe, Bees tenmarkt 79 (Veemarkt) Tel. 24013. Taxeeren. Her stellen, Oude gramofoonplaten behooren wij in te leveren om een nieuwe collectie te kunnen aankoopen. Ver koop dus Uw oude of ver sleten platen niet aan op- koopers. L. VAN GEELEN, Haarl.straat 55, Tel. 20593 De schoonmaaktijd is weer ln aantocht. Kijk Uw zolder eens na of U ncv oude of versleten gra mofoonplaten hebt op te ruimen. Schrijf aan of bel op L. VAN GEELEN. Haar lemmerstraat 55. Tel. 20593 WIE KAN omstreeks 31 Maart kleine Inboedel vervoeren van Ha- zerswoude naar Driebergen Br. met Inlicht aan Agent J. v. STAVEREN, te Ha- zerswoude (Dorp) BOEKHOUDEN 241 geslaagden voor de examens „Handelskennis L O." „Federatie (Mer- curlus) Vereeniging van Leeraren" Condities f.6.- p mnd. per wekcl lesuur J. A JANSEN Kamerllngh Onne6laan 15 (Kerkplein) Lelden. Tel. 22811. Inrich ten. bHbouden controlee ren. adviezen Duitse en Nederlandse Handelscorrespondentie Conversatielessen Opl voor Mercurlus, enz. Brieven v gesl ter Inzage. K. VONK. leraar Mlddelb. Cbem School. Stlcltjesstr. 11, Lelden. Schr lessen Inst. „Verkoren" Wage- nlngen RADIOTOESTEL Te koop: best 5-lamps ra diotoestel met Philips luid spreker. Gekost 250 gulden thans 30 gulden. Te zien en te hooren, ook 's Zon dags: Stationsweg 124, te Ll6«e. REGENMANTEL Te koop: bruin gabardine regenmantel, maat 44-46, zoo goed als nieuw. v. Bönnlnghausenlaan 10 Llsse. TUIN Gratl6,flink stuk tuingrond ln gebruik aangeboden aan het Haagscho Schouw. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 829k. ACCORDEON Viool-, plano-, gultaar-, hawallan-, banjo- en man- dollnelessen onder deskun dige leiding. Billijke con dities. BIJ voldoende be kwaamheid gelegenheid tot samenspel. ADOLF BRUNT. Oude Rijn 11a. HUISORGEL met 9 registers f.29: stu die-plano f- 27.50; groot biljart met toebohooren f15.eiken tafel f, 6 autoped f. 3.76. A. J. v d. HEYDEN, O. Varkenmarkt 10 Lelden. BEHANGERIJ Stoffeerder!), Ondergetec- kende bericht hiermede de ontvangst der nieuwe staalboeken. Vraagt vrij blijvend prijsopgaaf Aan bevelend, H. BAKKER, Leuvenstraat 14, Leiden RUIGE MEST Te koop <«n staal beste ruige mest. Te bevr. bij: W. SIRA, Abspoelweg 6 Oegstgeest. Th. J. van der Heijden H. Rijndijk 105, Lelden. Telef. 23405. Besprekingen: Dinsdag 25, Vrijdag 10 12 en 25. verder des avonds of na afspraak. In casso's, contracten, pacht en rechtszaken. Kinderstoel - Radio Te koop wegens plaats ruimte Philips radio mot Philips luidspreker, kin derstoel, wandspiegel met eiken lijst, eiken vierkant tafeltje en een bloemen tafeltje. Alles ln zeer nette staat Rijnsburgerslngel 43. bij de Maredljk Zwart colbertcostuum met grijs gestreepte pan talon aangeboden, zeer weinig gedragen. Tevens grijze winterjas. Belde zuiver wollen stof. Geen opkooper. Te zien: P. C. Hooftlaan No. 1 (Morschkwartler) WEES VERSTANDIG en laat bijtijds uw klee ding keeren, vermaken, repareeren of oppersen bij: M. B. KLUYVER. Maresln- gel 44 a Ook coupons worden ter bewerking aangenomen, soltede af werking. passende coupe. ZONDER PUNTEN Aangeboden: cososmat 2.50 x 1.70; 2 dames gabardine mantels, blauw en beige, maat 42-44; melsjesman- tel (12 13 Jaar) zoo goed als nieuw. Tevens te koop luidspreker (Philips); pa théfoon met platenkastje en platen. Te zien: Tlmorstraat 48 ana 6 u. SOLDEER-KACHEL Tc koop: loodgieters sol- dcerkachel met wlndkap cn bouten. Bartel voor pe troleum, in prima staat. Te koop gevraagd: electrl- sche bakoven, A.E.G, of Protos. 220 volt. N. EDVELDT, Meerlaan 127, HUlegom. FORNUIS - ORGEL Te koop: een wit emallle fornuis 88 bij 58 c.M., ln goeden staat, en een orgel. 3 spel. zwaar geluld. Te zien en te bevragen bij J. BLIJLEVEN, Dorps straat 221, Benthuizen. AANMAAKHOUT Partij nieuw aanmaakhout 60 cent per y2 H.L. Zendt briefkaart, wordt vergoed. Beleefd aanbev., D. DE L'ECLUSE, Am- bachtstr. 21. Haverzaklaan. INBOEDEL te koop van part., gordij nen, bedden, dekens, zeil, dames schrijfbureau, trap- naalmach., buffet, enz Witte Rozenstraat 14. KINDERWAGEN Te koop: nieuwe kinder wagen wegens omstandig heden met flinke korting. Haven 3. J. C. W. Blankwaardt Stucadoor, Langegracht 87 t.o. Gasfabriek. Beleefd aanbevelend voor alle voorkomende stucadoor-, reparatie- en wltwerken, BAD EN GEISER te koop, ln goeden staat en 2 markiezen, elk 2.70 M. breed. Rljnsburgerweg 161. STEEK WW AGEN te koop. op rubberbanden. Apotheker6dlJk 12. Lecithine spaart gas Werkt al6 zuiveringszout, maar zonder de nadcellge gevolgen. Lecithine is enorm voedzaam en kan ook rijst, havermout, enz. vervangen. Per ponds- pak 60 ct. Reformhuis LIGTHART, Terweeweg 84. Oegstgeest, Telef 25610. Van 12.30 tot 2.30 en na 6 uur gesloten! Voor Uw rubberzolenü en hakken naar Oude Rijn 4, bij de Donkersteeg. Voor het opmaken van rubber zolen en hakken tegen een kleine prljsverhooglng. Voor Rubber en Leder! naar Oude Rijn 4, bi) de Donkersteeg. Strooken rub ber 80-90-100. Lederen heercnzolen 100 p .p. Spij kers, beslag, lcdervet. Jas- senvet. Zie etalage. Voor fournituren naar Oude Rijn 4, bij de Donkersteeg. Schoenzwart 25, Kopspijkers 20 ct per ons, ijzeren leesten 1.25, messen 55 ct., hamers 55, raspen 100. Hoefijzers 15 ct. Gymschoenen, alle ma ten. Zie etalage. WANNINKHOF's Boerenrogge, geeft u jyeer een werkzame maag en het besef dat u weer eens ouderwetsch gegeten heeft P. en J. SMITTENAAR, Morschweg 180, Tasman straat 84. ZOET ROGGE van Wannlnkhof staat aan de spits. Een delicatesse voor do boterham. P. en J. SMITTENAAR. Morschweg 180, Tasman straat 84. Gezondheid cn kracht behoudt u door Volkoren brood, Dat beteekent de hoogste voedingswaarde voor uw bonnen. P. en J. SMITTENAAR. Tasmanstraat 84, Morsch weg 180. H.H. MEUBELMAKERS Te koop een partijtje kort hout. eiken enz., mahonie salontafels, trektafel voor 6 bladen. Damesbureau enz. enz. Tc bevragen: Lange Mare 53. TUINPARASOL ENZ. Te koop een nog geheel nieuwe tuinparasol voor f. 7.50, eenige heerenklee- dlng en enkele mooie schilderijen. Adres: De Kempenaerstraat 75, Oegstgeest. GLAS-IN-LOOD bedrijf „Intlmo" la zeer billijk ln prijs. Vraag eens prbs aan. het zal u mee vallen. Geeregracht 33. SLEEPERSWAGEN Te koop een zoo goed als nieuwe sleeperswagen en een mooie hit. Rijksstraat weg 717, Wassenaar. TRAPMACHINE aangeboden, merk Gritz- ner. naait voor- en ach teruit, kan op gestopt wor den. met 1 Jaar garantie. Prijs f. 45.Te bevr Rljnsburgerweg 29 B.' KOLENFORNUISJE kaptafel, 2-pcrs. eiken le dikant, zllverkastje, pro- Jectlelantaarn, bureau-ml- nlstre, vulkacheltje, da mesbureau, divanbedden 2-pers. kapokmatras, sa lontafels, enz. VAN BERKEL, Haarl. straat 289. Inkoop van In boedels en goederen Ook Inruilen. Oude Engelsche platen Frlesche staartklok, prima loopend; dubbel spinne wiel, antieke slee, porce- lein, koperen bierkraan, doofpotten. 6Cheepsbellen, kristallen coupes, koperen maten, Ingelijste tegels, nachtkastje, gravures, enz. v. BERKEL, Haarlstr. 289 In orde is uw wasch als wij dlo mogen behan delen. Alles gemangeld 25 cent per K.G. Overhemden 20 ct.. styve boorden 9 ct., slappe boorden 6 ct W. A. KOOPMAK. Da Costastraat 38. 12-VOETS JOL te koop, ln goeden staat, eiken 12 voetsjol met zeil en toebehooren. Prijs f. 150. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 9l6k. MEUBILAIR Te koop: cyl. bureau, bu- reaufauteuli, 1-pers. di- vanbed en bijzet tafeltjes, .alles gebruikt, doch ln ''prima staat. Woningin richting DREEF, Burgsteeg Begaafdhcidsonderzoek Kosteloos en verpllchtlng- vrjj. ARIE VAN WOUW. Leeraar plano en alg. mu ziekvakken. Einddiploma Rijksconservatorium. Privé cn Clublcssen, event, exa- menopleidlng. Prljna refe renties. Aanmelding dage lijks 1011 uur: Hooglandsche Kcrkgracht 42, boven. OPKLAPBEDDEN en matrassen met 25 Jaar garantie. Ombouwen, slaap kamer amcubl. ln elk mo del en kleur, babycommo des, ledlkantjes, wiegen, kinderstoelen boxen, enz., Is uw adres: Hoogewoerd 51, naast Casino. KRUIDENTHEE helpt u schitterend uit de theenood! Komt wat kleur en smaak betreft de ge wone thee geheel nabij Zonder bon .ii 36 cent Reformhuls LIGTHART. Terweeweg 84. Oegstgeest. Telef. 25610. Van 12.30 tot 2.30 en na 6 uur gesloten! Alles voor Uw tuin Zaden, planten, kunstmest adviezen. Aanleg en on derhoud. Vraagt gratis Inlichtingen aan: GEBRS. JONKER. Hooge Rijndijk 80. Lelden. BOONENSTOKKEN worden door on6 geleverd. Vraagt prijsopgaaf" by: GEBRS. JONKER Han delskweekers. Zaadhandcl. Hooge Rijndijk 80. Lelden DE MILITAIRE kistjes zijn nog voorradig. Goedkoop en IJzersterk en zonder bon. Zoolbeslag 15 20 ct. per ons. Inkoop not gedragen schoenen. Pantoffels 75 ct per paar. „Cowboy", Nieuwe Rijn 79 3 —4

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 15