Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Vrijdag 14 fóaarf 1941 Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen RIJNSBURG. Bijeenkomst Bloembollencultuur. In een lokaal van Flora was een bijeen komst belegd, waarin als spreker optrad, de beer dr A. J. Verhage, voorzitter der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te Haar lem. Na een welkomstwoord van den heer H. Verhulst, algemeen directeur van de plaatselijken handelscursus, leidde hij den spreker bij de vergadering in. De heer Ver hage had tot onderwerp gekozen: „Hoe komt het, dat bloembollen op crediet ver hecht worden en moet dit ook thans nog ongewijzigd doorgaan?" Spr. gaf een uitvoerig overzicht van het ontstaan en den voortgang van den handel in het bloembollenbedrijf en de gewoonte van levering. Een zeer leerzaam betoog, dat met aandacht werd gevolgd. De heer Ver hulst dankte den heer Verhage en bood hem een boekwerk aan. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling komt weinig ver andering. Van sommige producten wordt de aanvoer geleidelijk minder. Van andere, in zonderheid waschpeen, neemt het aanbod tóe. De prijs daarvan is vaak eiken veiling dag veranderlijk. De laatste dagen is weer een lichte stijging merkbaar. Van Witlof wordt weinig aangevoerd. De noteering is goed. Van koolsoorten komt weinig ter vei ling; de maximumprijzen beheerschen de markt. Knolrapen zijn sterk gedaald en gaan thans veel vóór veevoeder weg. Kro ten en uien zijn mede aan de gestelde grenzen gebonden. Rekening Coop. Boerenleenbank. De rekening 1940 van de Coöp. Boerenleen bank is als volgt samengesteld: Ontvangsten: Kas op 31 Dec. 1939 f. 24.213,08; spaargelden f. 152.235,46; terugbetaalde voor schotten f. 7464,35; in rekening-courant van de leden f. 2.184.145,65; van de Centrale Bank f.351.447,74; afschrijvingen f.1600; op reserve gebraachte winst f. 6487,65; postcheque en giro dienst f. 261.323,67; rente vaste voorschotten f. 967,81; rente rekening (leden) f. 23.473,54; rente Centrale Bank f. 2942,32; provisie f660,15; huur kassierswoning f.500; diverse ontvang sten f783.77. Totaal f3.018.239.19. Uitgaven: Spaargelden f.210.794,42; gegeven- voorschotten f,2677.61; in rekening-courant aan de leden f. 2.166.406,37; aan de Centrale Bank f. 313.762,56; gekochte waarden f. 1678,50; post cheque en Girodienst f. 259.215,08; afschrijving op reserve f. 1950,26; rente spaargelden f 8812,99; rente rekening-courant (leden) f. 4773,96; bij drage Centrale Bank f. 311,20; bijdrage waar borgfonds en kapitaal voor bijzondere doelein den f. 330.40; salarissen f.4200: afschrijvingen f 1600; diverse uitgaven f. 2786.05; op reserve gebrachte winst f. 6487,65; kas op 31 December 1940: f. 32.452,14. Totaal f. 3.018.239,19. SASSENHEIM. Vergadering „Beekpolder." In de in het „Bruine Paard" gehouden vergadering van stemgerechtigde Ingelan den waren 23 stemmen aanwezig; het maximum ls 57. Na opening werden de notulen goedgekeurd. De commissie tot het nazien der reke ning over 1940. bracht, bij monde van den heer G. Dannijs verslag uit; alles was in orde bevonden. De inkomsten bedroegen 1.1405.89, de uitgaven 1.913.39, batig sal do alzoo 1.492.50. De begrooting 1941 werd tot een bedrag van 1.1556.33 vastgesteld, en de omslag evenals vorig jaar, op 1.8 per HA. Tot poldermeester werd herbenoemd de heer J. C. Verdegaal en tot commissie tot het nazien der rekening de heeren G. E. Bergman, G. Dannijs, en E. J. Speelman; tot secundi de heeren P. Th. Mens, F. Moolenaar en S. Rotteveel. Na rondvraag volgde sluiting. Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. De aid. Sassenheim van dezen Bond ver gaderde onder leiding van mevr. Wester- beek-Klijn in „Concordia" Na de opening behandelde mevr. Moo lenaar—Birkhofl, op teere wijze een vraag uit de vragenbus, r..1. „Het beantwoorden van soms moeilijke en intieme vragen van onze kinderen", waarop een geanimeerde bespreking volgde. Na de pauze sprak mevr. Westerbeek over Tebe uit Rom. 16 1 en 2. De tweede presidente, mevr. Dreel, dank te vopr de keurige Inleidingen. Jubileum Chr. Nat. Werkmansbond. De Chr. Nat. Werkmansbond herdacht zijn 20-jarig bestaan. Na het gemeenschap pelijk zingen van Ps. 103 vers 1 en 11 open de de voorzitter, de heer H. Engelberts met gebed. Na het lezen van de notulen hield de heer Jac. Oudshoorn de Bijbelinleiding over Ps. 150. Waarna de heer Korstjes de ver eeniging toesprak. Deze feliciteerde de ver eeniging met het 20-jarlg bestaan en sprak den wensch uit, dat zij haar werk mag voortzetten tot in lengte van dagen. De heer K. W. van Breda sprak over „Verduisteren," waarna gedichten voorge lezen en gezongen werd. Namens der Kerkeraad sprak de heer Oen Haan de vereeniglng toe, terwijl ra- mens de Jongelingsvereenlging de heer A. Dekker de beste wenschen over bracht. Ds Krijkamp sprak zijn dankbaarheid uit over het bestaan van deze vereeniging en hoopte dat zij met Gods zegen nog ja ren werkzaam mag zijn. Na het zingen van de verzen 1 en 3 van Gezang 180 sloot ds. Krijkamp met dank gebed. VOORSCHOTEN. VERGADERING „DE HANZE". In het Graalhuis vergaderde de afdee- ling van de R.K. Mlddenstandsvereeniglng •De Hanze" onder leiding van haar voor- zitter, den heer G. Schrama. In het jaarverslag herdacht de secretaris om. het '25-jarig bestaan der afdeeling in 1940. .Uit. de rekening en verantwoording van ton penningmeester bleek, dat de inkom sten hadden bedragen met inbegrip van het saldo van de vorige rekening f409.17 fn de uitgaven 1.366 97 zoodat het batig su'do bedraagt 1.42.20. De aftr. bestuursleden, P. v. d. Werf t se cretaris! en W. Meijer (penningmeester) Perden met overgroote meerderheid her rezen. De heer L. J. van Aken bracht verslag uit over de werkzaamheden van het Sanc- tosfonds. Het ledental is gegroeid van 7 tot 24; de vaste bijdragen hebben in 1940 be dragen 1.24,90, de bloemendag en een col lecte brachten f. 73,42 op, zoodat voor dit fonds is afgedragen f. 98,32. Aangezien binnenkort pogingen zullen worden gedaan om te komen tot een cen trale mlddenstandsvereeniglng, werden aangewezen om De Hanze te vertegenwoor digen, de heeren G. Schrama en L. C. Oosterlaan. Tot bestuurslid van de St. Barbaraveree- niging werd namens de Hanze in de vaca- ture-J W. Zwetsloot gekozen de heer C. van Wissen. Hierop volgde sluiting. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier, heeft in Café Al, te Leidschendam, de openbare verkooping plaats gehad van een villa aan den Prinses Julianaweg No. 94 te Leidschendam en een perceel bouw- terreln naast gemelde villa gelegen. Koo- per was de heer H. J. Meijs, Den Haag, voor f. 15.525. Voorts 14 huizen met tuinen aan den Veurschestraatweg nos. 14 t/m 38 te Leidschendam. Kooper: J. Verboon. Den Haag, voor f. 38.000. Vergadering der Middenstandsverceniging. In hotel Deurloo is een gecombineerde vergadering gehouden van de afdeelingen van de R.K. Middenstaridsver. „De Hanze" en den Ned. Middenstandsbond, waarin de heer P. A. van Aggelen, districts-conunis- sarts van de Stichting Borgstellingsfonds een uiteenzetting heeft gegeven van „Het Rijnlandsch Borgstellingsfonds en zijn be- teekenis voor den handeldrijvenden en in- dustrieelen Middenstand." In deze vergadering waren mede aan wezig burgemeester M. F. Berkhout, de ge meente-secretaris A. P. Schram de Jong en enkele raadsleden. De heer P. A. van Aggelen heeft op dui delijke en overzichtelijke wijze het ont staan, het doel en de werkwijze van deze instelling uiteengezet. Hierna werden enkele vragen gesteld en beantwoord, waarna de heer C. Bins den spreker dankte voor zijn lezing en de niet-leden opwekte zich te organiseeren, waardoor zij het werk van het borgstel lingsfonds steunen. Tot kweekeling met ake is aan de Herv. School alhier benoemd mej. J. E. Quak te 's-Gravenhage. WARMOND. Vergadering Commissie wering Schoolverzuim. Onder voorzitterschap van prof. J. H. Niekel, dir. van het Philosophicum alhier, 'hield de commissie tot wering van school verzuim haar jaarlij ksche algemeene ver gadering. De voorzitter opende, waarna de secretaris den heer H. L. van Delft de no tulen las, die vastgesteld werden. Uit het jaarverslag bleek, dat de R.K. School thams wordt bezocht door 261 leerlingen en de School met den Bijbel door 88 leerlingen. Het schoolbezoek liet niets te wenschen over. In totaal waren er slechts 16 gevallen van verzuim, terwijl 1 maal proces-verbaal werd opgemaakt. Als voorzitter werd herko zen prof. J. H. Niekel, als secretaris de heer H. L. van Delft. Ook vergaderde de L.O.-commissie even eens cr.der voorzitterschap van prof. J. H. Niekel. De secretaris de heer H. L. van Delft bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het onderwijs in deze gemeente niets te wenschen overliet. Hierop sluiting. De heer van der Gaar is benoemd tot onderwijzer aan de Mulo-sohool te Haarlem. Verbouwing boerderij „Meerrust". Het bekende restaurant boerderij „Meer rust" zal geheel worden verbouwd en ge restaureerd. WASSENAAR. Vergadering: „Roode Kruis". Alhier werd de jaarlij ksche alg. vergade ring gehouden door de afd. Wassenaar van het Ned. Roode Kruis. Na opening werden de notulen vastgesteld. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij. dat het aantal leden thans 255 bedraagt, een be langrijke vermindering, ontstaan door het feit dat helpers en helpsters geen lid meer kunnen zijn; voorts dat de afdeeling per 1 Mei de beschikking kreeg over een eigen ge bouw dat de cursussen een goed verloop hadden en dat 20 dames voor het diploma E. H. B. O. slaagden. De inkomsten bedroegen f. 11.427.64, de uitgaven f. 8:534.06, batig saldo f. 2887.98. De heeren Baart de la Faille stelde zich niet meer herkiesbaar als bestuurslid ter wijl de heer Bakker als zoodanig had be dankt. De heer Hubbeling werd herkozen; in de beide andere vacatures zal niet wor den voorzien. Tot afgevaardigden naar een eventueele algemeene vergadering werden aangewezen de voorzitter en den secretaris en tot hunne plaatsvervangers de heeren von Weiier en van Herwaarden. Hierna sluiting. Inbeslagneming van vleesch. Aangehouden werd M. alhier, die in op dracht van V. versch varkens- en kalfs- vleesch vervoerde naar A. v. d. L. alhier, waar ook nog een partij vleesch in beslag werd genomen. Bij V. alhier werd een partij ongekeurd varkens- en kalfsvleesch in beslag genomen. ZEVENHOVEN. Ja arvergaderi ng. De Chr. Jongelings-Ver. „Zijt Getrouw" hield in beperkten kring haar jaarvergadering, onder leiding van ds. C. A. van Harten. C. v. d. Vaarst hield een bijbel-inleiding over het onderwerp: ..De Paaschmaaltijd en de instelling van het H. Avondmaal". Hierna volgden opstellen en voor drachten. Ds. A. v. Harten had de leiding. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad vergadert Maandagmorgen a.s. des voorm. te 9.30 uur. De punten zijn: 1. Onderzoek geloofsbrief; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Verzoek van de R.K. Vereeniging het Wit-Gele Kruis, Dorp, om subsidie voor de t.b.c.-bestrijding, met voor stel van B. en W.; 5. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van extra-hulp aan werk- loozen in den vorm van kleéding enz. (steun B); 6. Idem tot vaststelling eener veror dening inzake bijdragen in de kosten van ziekenhuisverzekering; 7. Verzoek van Sla- gerspatroonsvereenigingen tot vaststelling eener verordening betreffende winkelslui ting; 8. Schrijven van Ged. Staten betref fende duurtetoeslag en kinderbijslag voor den gemeente-ontvanger, met voorstel van B. en W.; 9. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van duurtetoeslag en kinderbij slag aan de gemeente-ambtenaren en werk lieden; 10. Als voren met betrekking tot de gemeente-veldwachters; 11. Wijziging van de verordening veldwachters, in verband met diensttijd bij marechaussée en/of po- litietroepen12. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaarstellen van een crediet voor den aanplant van boomen langs den Nieu- wenweg; 13. idem tot wijziging der gemeen te-begrooting 1940; 14. Alsvoren tot wijzi ging der gemeente-begrooting 1941; 16 Rondvraag. AARLANDERVEEN. Ver. voor Ziekenhuis verpleging. In de zaal van den heer W. v. d. Berg verga derde de Ver. voor Ziekenhulsverpleging. BIJ ontstentenis van den Voorzitter opende de heer C. Vink, waarna de heer Jac. Bogaard voorging in gebed. De secretaris de heer Jac. Bogaard bracht de notulen uit, welke goedgekeurd wer den. Blijkens het verslag van den penning meester den heer Jac. van Vliet werden ver pleegd 16 leden met een totaal aan verpleeg- dagen van 322. De uitgaven bedroegen f. 1588,02. De ontvangsten f. 2049,55; batig saldo f. 461,53. De controle-commissie, bestaande uit de heeren H. R. Bardel Meijer en G. A. v. d. Pijl verklaar de de bescheiden in orde. Het verslag van den administrateur, den heer I. Zwaneveld vermeldde een stijgend ledental. De heeren J. Blom, Jac. Bogaard en C. Vink werden als bestuurslid herkozen. De voorzitter dankte speciaal den medischen adviseur dr W. v. d. Wind voor zijn komst, waarna de beer Bogaard sloot met dankgebed. ALPHEN. Verkooping;. Bij de ten overstaan van notaris H. G. Boks in hotel „Centraal" .gehouden verkoo ping van het pand Steektenveg 40, alhier, met aanhoorigheden van de erven Verduijn, ln 3 perceelen, in bod staande op f. 6300, werd zulks afgemijnd op f. 600 door den heer G. de Wit q.q. van Bergsohehoek, Aanbesteding rioleering complex „De Kievit' B. en W. besteedden in het Raadhuis aan de uitvoering van het rioleeringswenk betr. het complex „De Kievit". De inschrijvingen 139 Teekening van Aart van Ewjjk. Naar J. J. A. Gouverneur, (Reizen en avonturen vaD MUnheer Prikkebeen). Heel diept duikt Prikkebeen in 't zand, Gelukkig kwam hij goed te land: Hij heeft geen arm of been gebroken Nog nooit heeft hij zoo goed gedoken, Men trekt hem weldra op den grond En zie: hij heeft geen enk'le wond. waren; F. Donker f. 14.220; W. Barreveld f. 12.915; Gesman en Zoetemeijer f. 12.430; Gebrs. W. J. en A. Bergshoeff f. 12.190; De Raadt en Tolk f. 12.500; Oudenes en Tur kenburg f. 11.397; A. J. J. v. Engelen f. 13.600; W. v. d. Helm f. 11.700; C. A. Lan- geveld f. 12.800; A. Vonk f. 13900; V. Beieren en Snel f. 14.526; Gebrs. J. en P. v. Wijk f. 12.400: allen aannemers alhier. Het werk is gegund aan de fa. Oudenes en Turken- burg. Aanhouding. Door de politie zijn alhier twee minder jarige meisjes aangehouden en op transport naar Den Haag gesteld, die aldaar hei melijk de ouderlijke woning hadden ver laten met medeneming van een geldsbedrag. BODEGRAVEN. Jaarvergadering Chr. Vrouwenbond. Alhier werd de jaarvergadering gehou den van den Christelijken Vrouwenbond Uit de jaarverslagen bleek, dat de organi satie regelmatig heeft kunnen vergaderen en dat het ledental opnieuw steeg. Tot be stuurslid werd gekozen mevr. P. Vis. De heer A. J. Dekker, godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. Gemeente alhier besprak het werk van vooraanstaande dichters en dichteressen uit dezen tijd en droeg ver schillende van hun werken voor. Het da meskoor zong mooie liederen. Jaarvergadering Middenstandsvereeniging. In Hotel van Haaften vergaderde de Middenstandsvereeniging. De voorzitter opende Het bestuur was In samenwerking met „de Hanze" steeds actief. Tot bestuurslid werd herkozen de heer L. Spijker, waarna een bestuursvoorstel tot een uniforme winkelsluiting om 7 uur op werkdagen en om 8 uur op Zaterdag goed gekeurd werd. De heer Swagerman, secr. van den Kon. Ned. Middenstandsbond hield een causerie over de situatie van den Middenstand, die gevolgd werd door een levendige discussie. Uitvoering „Solo Deo Gloria". De Chr. Muzlekver. „Soli Deo Gloria" gaf onder leiding van de heer F. A. Grégoire een goedgeslaagde uitvoering in hotel van Rossum. Na opening door den voorzitter, den heer M. Stapper werd een mooi pro gramma zeer verdienstelijk uitgevoerd. Het Dubbel-mannenkwartet „Die Rhijn- se Sanghers" zong onder leiding van den heer C. H. v. Velsen met succes een 6 tal nummers. Gevonden voorwerven. 2 rijwielbelastingmerken, 1 bankbiljet, 1 paar motorhandschoenen, een ceintuur, 4 pakken linnen goederen, 1 houten vlonder, 1 zllverbon, 1 gebreide want, 2 wanten, 1 kinderportemonnaie, 1 rol gaspennlngen. Inlichtingen bij de politie. BOSKOOP. Jaarvergadering Ver. van Marktkooplieden. Onder leiding van haar voorzitter den heer A van Amsterdam, hield bovengenoemde vereeni ging haar 2e jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat de vereeniging in het 2e jaar van haar be staan met groote moeilijkheden te kampen heeft gehad als gevolg van den oorlog. Ook nu nog, speciaal door de vervoersmoeilijk- heden is het voor velen niet doenlijk om handel te drijven. Het verslag van den penningmeester werd onder dank goedgekeurd. De aftr. bestuursleden werden herkozen. De heer B. Bunschoten sprak een opwekkend woord en zette uiteen, hoe het vereenigingsleven zich mogelijk in de toekomst zal ontwikkelen. Hierna sluiting. Zondagsdienst voor doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. C. H. Flim, Tel. 38. Onder leiding van haar directeur, den heer J. van Beek uit Woerden, gaf het Chr. Kinderkoor „Klein Hosanna" alsmede het jeugddameskoor in het R.K. verenigings gebouw Donderdagavond een zanguitvoe ring. Opgevoerd werd o.m. het kinderzang spel „Reepelsteeltje", waarmede men groot succes geoogst heeft. De zaal was tot in alle hoeken geheel bewt. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Chr. Nat. Schoolonderwijs. De Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs hield haar jaarvergadering. Uit het finan cieel overzicht bleek, dat de ontvangsten met inbegrip van het vorige saldo hadden bedragen f. 12375.37'/*; de uitg. f. 12158.84. Batig saldo f. 216.73'/*. Tot bestuurslid werd herkozen de heer H. Langeveld; in de vaca ture van wijlen den heer Ketel de heer W. Wille Jz. Ouderavond der O. L. School. In de O. L. School werd de jaarlij ksche Ouderavond gehouden. Het Hoofd der School de heer v. d. Dool opende en heette in het bijzonder den burgemeester en de beide wethouders welkom. Hierna volgden de notulen, waarna eenige leerlingen een tooneelstukje bijzonder aardig opvoerden. Ook eenige versjes vielen in den smaak. De heer v. d. Dool behandelde: „Wat moeten wij doen in zoo'n geval", waarop goede ant woorden volgden. Een vroolijk orkestje ver leende medewerking en de ouders bezich tigden het werk der kinderen. Voorts wer den enkele schoolfilms vertoond met het projectietoestel der school. Na de rondvraag en muziek, sprak de heer v. d. Dool een dankwoord. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Ontwerp herziening uitbreidingsplan Voorstel tot inwendige verbouwing Raadhuis Verhuring gemeentegrond als volkstuintjes. De raad vergaderde. Alle leden aanwezig. Voorzitter de burgemeester, de heer K. Brug Na vaststelling der notulen, deelde de voor zitter mede dat 43 sollicitaties zijn ingeko men naar de betrekking van gymnastiek leraar. Omtrent de invoering van dit on derwijs wordt nog overleg gevoerd met het betrokken Departement, zoodat een event, benoeming daarop moet wachten. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hieronder bevond zich een schrijven van den Inspec teur van de Volkshuisvesting, waarin wordt afgekeurd de verbouwing van de woningen in Achthoven. Besloten werd een subsidie te verleenen aan de Chr. Bewaarschool over 1940. Een voorstel van B. en W. om evenals het Rijk een duurtetoeslag van 6% te verleenen aan daarvoor in aanmerking komend Ge- meentepersoneel werd aangenomen. Hierna had de aanbieding plaats van het ontwerp herziening uitbreidingsplan met het ontwerp bebouwingsvoorschriften. (Over dit ontwerp hopen wij nadere mededeelln- gen te doen.) Het volgende punt betrof een Inwendige verbouwing van het Raadhuis. De voorzit ter deelde mede, dat eenige meerdere kan toorruimte zeer gewenscht is. Dit ls moge lijk door een deel der burgemeesterswoning bij het Raadhuis te trekken. Na verdere toelichting waaruit de kosten bleken te zijn geraamd op f3500.werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Overeenkomstig art. 101 L. O. Wet drerd aan de Ned. Herv. School een voorschot op' de vergoeding vastgesteld op f. 2231.84. Het voorstel van B. en W. om ten be hoeve van de uitbreiding van de Ned. Herv. School en de later te stichten nieuwe open bare school een buitengewoon crediet aan te vragen bij de Bank van Ned. Gemeenten, werd aangenomen. Aan den heer Samsom werd een kwijt schelding van f.50.van te betalen pacht verleend, omdat de gemeente een deel van het door hem gepachte land noodig had voor wegenaanleg. Een perceel grond aan den Schapenrust- weg, oorspronkelijk bestemd voor plant- soenaanleg werd bestemd voor volkstuin tjes, waarnaar momenteel groote vraag is. Tot leden Commissie tot wering van Schoolverzuim werden benoemd de heeren R. v. d. Hoek, J. B. Blankensteen, Th. Ver- kley, A. Roest en mevr. A. J. E. J. Persant Snoepvan Binnendijk. Tot lid van het Burgerlek Armbestuur werd herbenoemd de heer J. G. Meerburg. Na afdoening van eenige minder belang rijke zaken en rondvraag volgde sluiting. Jaarvergadering „Sparta." De Gymnastiekver. „Sparta" vergaderde. De voorzitter, de heer M. Splinter, opende en heette o.a. welkom den heer Viervant Tukker, lid der commissie van advies. Uit het verslag van de secretaresse bleek dat het ledental het afgeloopen jaar met 27 vooruit ging. Thans zijn er 178 leden. Nog kort geleden ls er een heeren-se- niorenafdeeling bijgekomen. De aftr. bestuursleden de heer Splinter en mej. Wolff werden herkozen. Als 2e se cretaresse werd gekozgen mevr. Verduin. De verdere leiding berustte bij den heer Zaalberg. Men bleef nog geruimen tijd ge zellig bijeen; de heer Dingjan verleende pianistische medewerking. ZOETERMEER. Uitvoering „Pro Patria". Ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de Gymnastiekvereen. „Pro Patria" werd voor een goed bezette zaal een uit voering gegeven onder leiding van den directeur, den heer J. Osephius. eD heer N. directeur, den heer J. Osephius. De heer N. van der Meer toesprak en zijn gehikwen- schen aanbood, daar de heer van der Meer van de oprichting af steeds een trouw lid is geweest, waaraan de vereeniging veel te danken heeft gehad. Als blijk van erkente lijkheid bood de heer Den Hertog namens de vereeniging een, blijk van waardeering aan, bestaande uit een klok, aan den heer v. d. Meer. Deze dankte de vereeniging voor de verrassing, waarna de directeur aan den heer N. den Hertog een bouquet aanbood voor de medewerking, die hij steeds van hem heeft ondervonden. Vervolgens werden de verschillende oefeningen aandachtig ge volgd. Bij sommige numers als de Rhyth- mische oefeningen en het nummer „Rek" voor de heeren kon men wel een speld hoo- ren vallen. Al heeft „Pro Patria" ook wel eens moeilijke tijden gehad, toch blijft de geest om wat te bereiken bij de leden er in. Na een opwekkend woord volgde sluiting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7