Verduisteringstijden Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 14 Haarl 1941 De verwijdering van Joden uit het bedrijfsleven Neem'n AKKERTJE KERK- EN SCHOOLNIEUWS De tekst der verordening Gemeente-opbouw der Ned. Herv. Kerk 16 t/m. 22 Maart AGENDA Winterhulp Nederland Het Verordeningenblad van gisteren be vatte een verordening van den rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de behandeling van ondernemingen, welke aangegeven dienen te worden. De tekst dezer verordening luidt als volgt: Artikel 1 (1) Goedkeuring is vereischt voor: 1) Het oprichten van een onderneming, welke onder de bepalingen van de veror dening no. 189/1940 betreffende het aan geven van ondernemingen valt (onderne ming, welke aangegeven dient te worden); 2) Het aanbrengen van veranderingen in een bestaande onderneming, waardoor die onderneming komt te vallen onder de ver plichting tot aangifte. 3) Het verzoek om goedkeuring moet worden ingediend door hem die het oprich ten der onderneming of het aanbrengen der verandering beoogt. Artikel 2 (1) Goedkeuring is vereischt voor: 1) Het vervreemden, verhuren, verpach ten, liquideeren of stilleggen van een on derneming, welke aangegeven dient te wro- den, of van een gedeelte eener zoodanige onderneming; 2) Het vestigen van een recht van vrucht gebruik op een onderneming, welke aange geven dient te worden, of op een gedeelte daarvan; 3) Het aanbrengen van veranderingen in een onderneming, welke aangegeven dient te worden, waardoor de gronden, waarop de verplichting tot aangifte berust, wegval len; 4) Het aangaan van de verplichting tot het verrichten van een rechtshandeling van de onder 1 tot en met 3 bedoelde soort; wordt goedkeuring verleend tot het aan gaan van een zoodanige verplichting, dan heeft die goedkeuring mede betrekking op het ten uitvoer leggen dier verplichting; (2) Het verzoek om goedkeuring nioet worden ingediend doorhem, die de overeen komst, waarvoor de goedkeuring vereischt is, te sluiten of den maatregel, waarvoor góedkeuring vereischt is, te verrichten be oogt. Artikel 3 Maatregelen van de in de artikelen 1 en 2 bedoelde soort, welke reeds getroffen zijn in den tijd tusschen 9 Mei 1940 en den dag van het in werking treden dezer verordening, dienen achteraf goed gekeurd te worden. Artikel 4 Misbruik van formeele of materieele rechtsvoorschriften van burger lijk recht kan niet tot gevolg hebben, dat de verplichting tot het verkrijgen van goedkeuring ontdoken wordt. Artikel 5 Bevoegd tot het verleenen der goedkeuring is de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commis saris-generaal voor Financiën en Economi sche Zaken). Artikel 6 (1) De goedkeuring moet worden aangevraagd. a) in de in de artikelen 1 en 2 be doelde gevallen vóór het treffen der daar bedoelde maatregelen. b) in de in artikel 3 bedoelde geval len binnen een maand na het in wer king treden dezer verordening. (2) Wordt de goedkeuring geheel of ten deele geweigerd, dan bepaalt de Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris-generaal voor Finan ciën en Economische Zaken), of en op welke wijze de getroffen maatregelen on gedaan dienen te worden gemaakt, dan wel of zij rechtsgeldigheid missen. Daarbij kan hij bindend beslissen omtrent de daardoor ontstaande rechtsverhoudingen; zoodanige beslissingen zijn ook bindend voor organen de rechterlijke en uitvoerende macht. 1). De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied (commis saris-generaal voor Financiën en Eco nomische Zaken) kan in ondernemin gen, welke aangegeven dienen te wor den, bewindvoerders aanstellen. 2). De onderneming draagt de kosten der bewindvoering. Artikel 8—1). Voor zoover bij de aan stelling van den bewindvoerder niet anders wordt bepaald, is de bewindvoerder be voegd tot het verrichten, zoo in als buiten rechte, van alle rechtshandelingen en an derszins, welke de bedrijfsvoering der on derneming met zich brengt. Tijdens den duur van de bewindvoering kan geen voogd, curator of eenig ander beheerder worden benoemd, voor zoover zulks de onderne ming aangaat. Tijdens den duur van de bewindvoering worden de bevoegdheden van den eige naar, van de bestuurders of van de overi gens tot vertegenwoordiging of bestuur be voegde personen opgeschort. Hetzelfde geldt voor de bevoegdheden van alle orga nen; deze bevoegdheden oefent de bewind voerder uit. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissa ris-generaal voor Financiën en Economi sche Zaken) kan evenwel bepalen, dat de bevoegdheden der organen geheel of ge deeltelijk door deze blijven worden uitge oefend. (2) De aanstelling van den bewindvoer der in een onderneming, welke in het han delsregister is ingeschreven, wordt ambts halve en vrij van kosten in het handelsre gister ingeschreven. Artikel 9 (1) De bewindvoerder heeft bi) de uitoefening van zijn functie de zorg vuldigheid van een goed bewindvoerder in acht te nemen. (2) De bewindvoerder staat onder toe zicht van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissa ris-generaal voor Financiën en Economi sche Zaken) en is voor zijn handeling Je gens dezen alleen verantwoording verschul digd. Artikel 10 De bewindvoerder heeft recht op teruggave van zijn werkelijke on kosten en op een redelijke vergoeding voor zijn bemoeiingen. Het bedrag wordt door den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied (commissaris-generaal voor Financiën en Economische Zaken) vastgesteld. Artikel 11 De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commis saris-generaal voor Financiën en Economi sche Zaken) kan ten allen tijde de bewind voering doen beëindigen en de aanstelling van den bewindvoerder intrekken. Is de on derneming in het handelsregister inge schreven, dan moet de intrekking van de aanstelling vrij van kosten in het handels register worden ingeschreven. Artikel 12 De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris-generaal voor Financiën en Economische Zaken) kan het voort zetten van eenigerlei bedrijfsuitoefe ning van een onderneming, welke aan gegeven moet worden, verbieden. Hij kan bepalen, dat zoodanige onderne mingen vóór een door hem te bepalen tijdstip geliquideerd of tot een zooda nig tijdstip stilgelegd moeten worden. Artikel 13 Aan een goedkeuring of aan een beschikking, waarbij een gevraagde goedkeuring geheel of ten deele wordt ge weigerd, kunnen voorwaarden en verplich tingen worden verbonden. Artikel 14 1. Op de procedure krach tens deze verordening kan een recht wor den geheven. 2. De behandeling van een verzoek kan van de geheele of gedeeltelijke vooruitbeta ling van het recht afhankelijk worden ge maakt. Voorts bevat de verordening strafbepa lingen. 354 (Ingez. Med.) Prof. dr. H. Kraemer geeft als opsteller van het program zijn visie. BINNENKORT BESPREKING VAN HET RICHTINGENVRAAGSTUK. Onlangs bij de te Leiden gehouden classicalc vergadering der Ned. Herv. Kerk publiceerden wij het program „Gemeente-Opbouw der Ned. Hervormde Kerk". Thans heeft prof. dr. H. Kraemer als opsteller van dit program, dat be doelt de activiteit der Ned. Herv. Kerk tot meerdere ontplooiing te brengen, te Voorburg zijn visie op dit belangrijk ontwerp gegeven. Prof. Kraemer merkte daarbij o.m. op: Het richtingen-vraagstuk. Het ligt in de bedoeling, dat binnenkort op voorstel van de Synode een vergadering gehouden wordt van de kopstukken der voornaamste richtingen. Dit is noodig ook, want op het vlak, waarop tot heden de richtingkwestie behandeld is, komt er nooit iets van terecht. De strijd wordt oók abso luut onchristelijk gevoerd. Want wij beoor- deelen elkander op grond van oude inzich ten. Men staat vastgevroren tegenover el kander. Sterker: men negeert elkander. Wij moeten elkander werkelijk ontmoeten om de wille van de kerk, van de wereld, van Christus. Wij moeten naar elkander gaan luisteren, elkander gaan eerbiedigen, als menschen. Dat gebeurt in de kerk nog niet eens. Laten wij bedenken, dat wij als leden der kerk verantwoordelijk voor elkan der zijn. Hoogstwaarschijnlijk bereikt de Synode binnenkort het verzoek om nader behulp zaam te zijn bij de pogingen om deze hou ding te doen veranderen. In antwoord op een directe vraag ant woordde spr., dat hij Bijbelkringen tusschen orthodoxen en vrijzinnigen persoonlijk goedkeurt. Maar laten wij allereerst beden ken, dat de richtingen in wezen toch zoo onbelangrijk zijn. De verschrikkelijke situa tie in de wereld van heden is de schuld van orthodoxen en vrijzinnigen belde. Eigenlijk is maar één ding belangrijk: Geven wij iets weer van de reuke van Christus? Wij dienen te bedenken, dat het een wereld be treft, die te gronde gaat en dan mag de kerk niet gezapig voortleven, maar moet bidden en strijden voor de overwinning der traagheid, voor de doorbreking bovenal van den Heiligen Geest. En als wij dan naar God's oordeelen ge luisterd hebben en „verbrijzeld" zijn, dan moeten wij met elkander spreken over de verschillen die bestaan. De kerk moet aan de wereld raadselachtig voorkomen, mo menteel staat de wereld alleen maar ge- erger d tegenover de kerk. Christus' liefde moet in onze harten doordringen, dat is belangrijker dan goed ingewerkt zijn in theologische vraagstukken. Wij moeten een kerk hebben, welker leden Christus als Hoofd van hun leven aanvaarden. Wat wij noodig hebben is een heel ge zond wantrouwen in onszelf en dan dienen wij ons iederen dag met God's Woord te confronteeren. Eiken dag hebben wij een bad noodig in des Heeren Woord. Tot nu toe heeft de kerk de wereld op een vreeselijke wijze verwaarloosd. Die fout dient zoo spoedig en zoo volledig mogelijk hersteld te worden! Orthodoxen en vrijzinnigen moeten el kander geen voorwaarden stellen. Wij alle maal moeten grondig veranderen. Wij zijn verplicht ons allen onder de opdracht der kerk te stellen. Wij dienen het licht der wereld, het zout der aarde te worden. En deze kunst verstaan wij geheel niet. Daar in zijn wij nog dilettanten en baby's! Schrift cn Belijdenis. Er wordt veel gesproken over Schrift en belijdenis. Dit is een heel moeilijk vraag stuk, waar vele twistgesprekken en discus sies over mogelijk zijn. Maar als wij dit doen, gaan wij zoo snel aan de eenvoudige dingen voorbij. Zijn wij bezorgd voor elkan der? Hebben wij elkander lief? Dat is veel belangrijker. Zijn wij slaven van Jezus Christus? Kerk, maak u daar bezorgd over! Gij, vrijzinnigen en orthodoxen, maakt u daar bezorgd over! En wanneer gij die vraag met „ja" kunt beantwoorden, ga dan met elkander over uw verschillen praten. Bijbelcritiek. Ga dan b.v. praten over bijbelcritiek. Wat dit betreft: Het ontstaan van den Bijbel en zijn verklaring mag gerust onderzocht wor den, als het maar serieus gebeurt. Voor het geloctf is de bijbelcritiek echter geen ern stige kwestie. De geloofsbelijdenis wordt nogal eens overhaast gedaan, aldus bleek uit een der vragen. Prof. Kraemer gaf den kerkeraad in overweging, de a.s. lidmaten goed te doen onderwijzen in dit opzicht. Maar tevens moet elke kerkeraad er zich van bewust zijn, hoezeer de geheele wereld ontkerstend is. Daar vooral moeten wij tegen vechten. Het gaat niet alleen om de eigen gemeente, de heele wereld moet onze parochie zijn. De kerk en haar leden moeten zich niet in eigen kringetje opsluiten. God heeft ons allen geroepen om zendingswerk te ver richten. De heele schare van gemeenteleden moet op zijn ambt aangesproken worden. Maar op het oogenblik gaat het zóó, dat het overgroote deel „militia Christi" anderhalf uur per week onder het geklank van het Woord vertoeft, maar de rest van de week, wat de kerk betreft, met rust gelaten wordt. Van zoo'n gemeente kan men toch ook geen groote dingen verwachten! Hoe komen wij tot de wereld? De kerk dient zich een overzicht te ver schaffen, wie er in de gemeente voor in aanmerking komt, om met buiten de ge meente staande personen contact te zoeken. Een aantal gemeenteleden kan dan wellicht persoonlijk verschillende menschen uit- noodigen voor bijbelkringen e.d. En dan komt daar op den duur vanzelf wel uit voort, dat er een verdere actie ontstaat. Met de jeugd kan wellicht veel bereikt worden door godsdienst-onderwijs. Daarbij kunnen deskundige gemeenteleden veel steun verleenen. Jeugdorganisaties, zooals de Jong-Hervormden moeten eveneens bij dit werk ingeschakeld worden, aldus besloot prof. Kraemer zijn, met buitengewone aan dacht beluisterde, rede. AALSMEER. DE HEER J. HILVERDA. f Bekend bloemenhandelaar. Na een zeer langdurige ziekte is alhier overleden de heer J. Hilverda. Met hem is heengegaan één van de meest op den voorgrond tredende bloemenhandelaren. Wij herinneren ons nog, hoe hij als jon geman in Aalsmeer de Tuinbouwschool bezocht en later zijn Inzichten verrijkte in het buitenland. Weldra wijdde hij zich met volle energie aan den handel. Hij heeft zich van die taak op bewonderenswaardige wijze gekweten, en wel zoodanig, dat ieder gaarne zaken met hem deed. Ook de kwee- kerij welke hij later exploiteerde, droeg het kenmerk van groote accuratesse. Tal van excursies uit alle oorden van Europa hebben kunnen getuigen van de schitterende cultures. Bij dit alles is Hilverda gebleven de een voudige, humane mensch, levende voor zijn gezin en zijn zaak. Hij kende voor zich zelf geen arbeidstijd. Hij was geen Aalsmeer der van geboorte, maar Aalsmeer eert hem als één van zijn beste burgers! Jaarverslag Coöp. Broodbakkerij „De Eendracht." Het jaarverslag der Coöp. Bakkerij „de Eendracht" getuigt van een goed beheer en een gunstigen bedrijfstoestand. Het omzetcijfer liep, mede tengevolge van stijging der broodprijs tot f. 118.700 omhoog. De bruto winst steeg in gelijke mate met f.3700. Mede door den meerde ren omzet, moest tot personeelsuitbreiding worden overgegaan. De netto winst was ongeveer f2000 hoo- ger dan het vorig jaar. In Februari werd aan alle afnemers een week gratis brood verstrekt, terwijl met Paschen aan ieder gratis krentenbrood werd uitgereikt, in verhouding tot hun afname over het vo rige jaar. Bovendien werd aan 108 gezinnen, waar in het kindertal werd vergroot, twee we ken gratis brood bezorgd. Het verslag ein digt met een dankwoord aan het gansche personeel. BENTHUIZEN. Onze oud-plaatsgenoot de heer M. de Ruiter is te Nijmegen in den ouderdom van 59 jaar overleden. Namens den Alg. Ned. Politiebond is door den burgemeester aan onzen ge meenteveldwachter, den heer S. Sluurman de medaille voor 10 jaar trouwen dienst uitgereikt. KATWIJK AAN ZEE. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER MATTHIJS HUS. Groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling is het stoffelijk overschot van den heer Matthijs 16—17 17—18 18—19 19—20 20—21 21—22 22—23 Maart 19.447.52 16 19.46—7.49 17 19.48—7.47 18 19.50—7.44 19 19.52—7.42 20 19.53—7.40 21 19.55—7.38 22 Aantal daglichturen. Maart 11 uur 50 minuten 11 54 11 59 12 03 12 08 12 11 12 15 Hus, in leven vader van het Ned. Herv. Weeshuis, teraardebesteld. In den rouwstoet werden opgemerkt ds. R. P. A. Rutgers, ds. P. Pras, de leden van den Herv. kerkeraad, de regenten van het weeshuis de heeren Kr. Haasnoot, J, Houwaard, C. A. Kruyt en P. de Wit, alsmede de weezen en oud-weezen. De kist, gedragen door weezen en oud- weezen, was gedekt met een bloemstuk van paarse seringen namens de weeskinderen. Ds. Rutgers wees er op, dat een algemeen bekend en geliefd persoon is uitgedragen, van wien kan gezegd worden, dat hij geen vijanden had. Namens de regenten dankte spreker voor wat hij voor het huis, dat hij ruim 15 j. heeft willen dienen, geweest is. Naar aanleiding van het 1ste hoofdstuk van Jozua sprak ds. Rutgers een troostend woord en wees er op, dat de weezen met dank. baarheid zullen herdenken, wat de heer Hus voor hen geweest is. Allen zongen ten slotte het laatste vers van Psalm 72. De heer B, Vis dankte namens de familie voor de be wezen eer. De vereeniging voor vrijwillige bijdra gen ten bate der Ned. Herv. Kerk verga derde in het Diaconie-gebouw Zuidstraat onder voorzitterschap van den heer L. Kruyt Deze opende met het lezen van een hoofd stuk uit den Bijbel en gebed. De notulen en de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd, waarna de aftredende bestuursleden de heeren G. van Diggele en P. v. Rijn herkozen werden. Na rondvraag volgde sluiting met dankge bed. LISSE. Vergadering der Pluimvee-"vereeniging. De Pluimvee-vereeniging „Lisse en Om streken" hield in gebouw „De Vereeniging" de jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer W. E. Daudeij, die allen welkom heette, waarna de secretaris, de heer Luik de notulen las, welke goed gekeurd werden. Daarna werd het jaar verslag uitgebracht, waarvoor den secreta ris dank werd gebracht. De penningmeester, de heer F. de Haas, bracht het financieel jaarverslag uit. Daar uit vernamen wij dat het afgeloopen boek jaar sloot met een batig saldo van f. 37.61. De aftredende bestuursleden werden herkozen. De voorzitter, de heer W. F. Daudey, werd als voorzitter herkozen, de heer De Wit als bestuurslid, in de-vac.-Dol C. Schakenbos. Algemeen was men er van overtuigd dat het houden van een tentoonstelling zeer wenschelijk is om de activiteit onder de leden gaande te houden. Op de eerstvol gende vergadering zullen de plannen nader besproken worden. De beschermheer, de heer J. C. de Haan, spoorde de leden aan tot blijvende activi teit. Een woord van nagedachtenis werd door spr. gewijd bij het overlijden van den heer Van Wel, die zoovele jaren een trouw en medelevend lid is geweest. Spr. had waardeering voor het besluit tot het hou den van een tentoonstelling, waaruit moed en voortvarendheid spreekt, voorspruitend uit een gezond vereenigingsleven. Na rondvraag en verloting volgde slui ting. Het nieuwe en oude gemeentehuis. Thans is ook het bureau van openbare werken in het nieuwe gemeentehuis ondergebracht, waarmee alle gemeentediensten daarin gehuis vest zijn. Binnenkort zullen nu den raad plannen be reiken om het oude gemeentehuis te verbouwen tot brandweerkazerne met woning voor een der manschappen. Ook de gemeentebode blijft voor- loopig nog in zijn oude woning, daar in den omtrek van het nieuwe gemeentehuis tengevolge van den woningnood geen huis beschikbaar is. Vergadering Het Groene Kruis. Onder leiding van den heer J. Koerts hield de afd. der Z. H. Ver. „Het Groene Kruis" haar druk bezochte jaarvergadering in hotel De Zwaan. J Zondag. Leidsch Volkshuis: Concert Reg. Wünanda, Janny v. Wering en Jules v. Oven, 3^2 uur nam. Luthersche Kerk: Leidsch cappella koor. 2% uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: LK.V. Schilderij ententoonstelling Kees Verwey (.tot 16 Maart). 10—4, 'sZondags 1—4 uur. BIOSCOPEN 118 jaar; 14 Jaar; I alle leeftijden. Luxor-theater: „Lajla". Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater„Amor als doelverdediger" Dagelijks 7% uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7Vz u., Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-theater: „Drie op de huwelijksreis" t Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „Première" t. Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur, Zon dags te 2, 4% en 8 uur. Rex-theater: „De laatste minuut" t. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee)nam. 7% uur (Zondags gesloten): „De Jantjes". De avond-, nacht en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 8 Maart 20 uur tot Zaterdag 15 Maart 8 uur waarge nomen door de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. 0 LUCHTTEMPERATUUR 9 uur voorin.1 gr. C. (34 gr. F.). Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de WJLN. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk tn veler leren. De voorzitter memoreerde de benoeming van zuster Hoogenboezem als verpleegster en het feit dat de afdeellng hecht en sterk is. Goedgekeurd werd het verslag van de afge vaardigde ter alg. vergadering van de Z. H. Ver eeniging, evenals het verslag van den penning meester. Het kassaldo was aangegroeid van f466,67 op 1 Januari 1940 tot f927,51 op 31 Dec. 1940. Vastgesteld werd de begrooting 1941 met een ontvangst en uitgave van f. 3134,51, waarin ge raamd een batig slot van f. 422,01. Bij monde van den heer A. H. van den Akker Johzn., als lid van de controle-commissie werd den penningmeester volledige décharge verleend. Goedgekeurd werd het jaarverslag: van den secretaris. Het ledental steeg van 355 op 371. Als bestuursleden werden herkozen de heeren P. ten Hoppen, H. Verheyen en P. van Elswijk. Inplaats van den heer A, H. van den Akker Johzn. niet herkiesbaar werd tot lid der controle-commissie gekozen de heer W. Schip pers. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger naar de alg. vergadering van de Z. H. Vereeniging wer den resp. aangewezen de heeren J. Koerts en C. Deurloo. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan zal het bestuur in April as. recipleeren. Tot bode werd benoemd de heer M. Wytzes. OEGSTGEEST. Filmvoorstelling „Gemeentebelang". Uitgaande van de Ver. „Gemeentebelang" is in het Patronaatsgebouw een filmvoor stelling gegeven waarbij als spreker op trad de heer G. de Josselin de J ong uit Amsterdam. Na een inleidend woord van den voor zitter den heer C. Rühl gaf de heer de Josselin de Jong een Interessante toelich ting over de vraag: „Hebben de dierenver stand?" Het dier is. evenals de mensoh, gescha pen met een zekere mate van intelligentie waarvan spr. aan de hand van een aantal films een duidelijk overzicht gaf. Daarnaast verstrekte hij tal van toelich tingen. Voor de pauze gaf spr. een overzicht van proeven met jonge beren en visschen; daar na volgde een uitvoerige serie proeven met bijen betreffende het reukvermogen, de onderscheiding van kleuren, het wantrou wen en hun taal, na vooraf een korte uiteenzetting gegeven te hebben over de gemeenschap der bijen, waarna eenige proeven met apen en de waterspin volgden Tot slot vertoonde de heer Josselin de Jong een mooi overzicht van een gedeelte uit het Dierenpark Hagenbeek te Hamburg Na een welverdiend applaus sprak de voorzitter een woord van dank. NOORDWIJKERHOUT. Zilveren jubileum „St. Barbara". In café „De Zwaan" had een druk be zochte feestvergadering plaats, van de R.K. Begrafenisver. „St. Barbara". Deze vereeni ging, die geheel belangloos haar diensten bewijst bij de teraardebestelling van haar leden, heeft op passende wijze haar zilve ren jubileum gevierd. De heer J. Korst Met leedwezen is hier het overlijden ver nomen van den heer J. Kors, die in Den Haag, door de duisternis misleid te water liep en verdronk. Nadat hij 14 dagen ver mist was, werd thans zijn stoffelijk over schot gevonden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6