LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 14 Mgarf 1941 YISSCHERiJ-BERICHTEN Binnenland Engelsche luchtaanvallen Prijzen in het goederenverkeer Duifschland—Nederland Een half millioen voor de Winterhulp te Amsterdam Buitenland BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Duitsch weermachtsbericht Italiaansch weermachtsbericht Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT MARKT KIIKUIli^ Familie-berichten één doode en zes zwaar gewonden. Donderdagavond was het Engelsche lucht- wapen boven ons land bijzonder actief. Een groot aantal vliegtuigen verscheen boven Nederlandsch grondgebied en wierp vele bommen, welke meerendeels buiten de be bouwde kommen neervielen. In een aantal plaatsen echter ontstond schade van niet zeer ernstigen ard aan woonhuizen, aan een sleepboot, aan boerderijen en aan veel ensterruiten. Een burger is gedood en zes zwaar gewond. Een vrouw werd licht ge wond. Het A.NP. meldt uit Diisseldorf In het te Diisseldorf verschijnende economische tijdschrift „Ruhr und Rhein" schrijft Re- geeringsrat, dr. Wurdt, uit Den Haag: Tusschen Duitschland en Nederland heb ben altijd zeer nauwe handelsbetrekkingen bestaan. Na de gebeurtenissen in de maand Mei van het vorige jaar, zijn die handelsbetrek kingen verder uitgebreid. Het Duitsche rijk treedt thans bijna uitsluitend als koo- per en verkooper op. Het handelsverkeer is echter in het geheel niet eenzijdig. Ne derland exporteert niet alleen naar Duitsch land, maar Importeert ook uit Duitsch land. De handelsbalans tusschen heidelan den is volkomen in evenwicht. Volgens de jongste mededeelingen beweegt de waarde van den wederzijdschen goederenruil zich tusschen 35 en 40 mlllioen gulden per maand. De heteekenis van de wederzijd- sche handelsbetrekkingen blijkt in het bij zonder uit het feit, dat voortdurend zeer aanzienlijke orders aan de Nederlandsche industrie verstrekt worden. Zonder een van staatswege geleide prijspolitiek zouden deze maatregelen niet mogelijk zijn geweest. De grondbeginselen zijn als volgt: Uitvoer naar Nederland tegen Duitsche 'oinnenlandsche prijzen, uitvoer naar Duitschland tegen Nederlandsche binnen landsche prijzen, verkoop van Nederland sche producten hoogstens tegen de Duit sche binnenlandsche prijzen en verhooging der Nederlandsche binnenlandsche- en exportprijzen slechts dan, wanneer de kos ten zulks rechtvaardigen en de verhooging uit economisch oogpunt noodzakelijk is. Bij ie prijsverschillen, die thans nog op bijna alle gebieden bestaan, moeten prijs- overeenkomsten, hetzij in Duitschland of in Nederland, door de overheid worden goedgekeurd. Het is daarom aanbevelens waardig om, alvorens onderhandelingen te openen, contact te zoeken met de afdeeling prijsvorming bij den rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden. De hiervoor vermelde grondbeginselen worden uiteraard elastisch gehandhaafd. Zijn de prijsverschillen gering, of worden zij in evenwicht gebracht door het feit, dat bij één industrietak een deel van de pro ducten boven een ander deel onder het prijspeil van den anderen partner ligt, dan zullen er meestal geen bezwaren tegen een prijsaanpassing bestaan, omdat" in die ge vallen het bereiken van het doel aanpas sing van het gezamenlijk niveau belang rijker Is dan het vasthouden aan de grond beginselen. Een andere mogelijkheid om prijsverschillen te overbruggen is de vor ming van „Mischpreise" of de oprichting ran „Ausgleichskassen". De pogingen, reeds thans tot een prijs aanpassing te komen, vinden daar haar grens, waar de prijsverschillen nog aan zienlijk zijn. Al met al gaat de prijsaanpassing stelsel matig verder, want anders is het niet te be grijpen, dat de vermelde orders, die naar de Nederlandsche industrie worden overgehe veld, zonder gevaar voor het Duitsche prijs peil kunnen worden overgebracht. Eén voorwaarde blijft bestaan: dat beide partijen slechts stelselmatig en volgens weloverwogen maatstaven te werk gaan. brand in een garage te helmond. In den afgeloopen nacht heeft een felle brand gewoed in de garage van de N.V. Edah, aan den Westelijken Kanaaldijk te Helmond. De brand werd om ruim elf uur door omwonenden ontdekt. De ijlings ge waarschuwde brandweer slaagde er in den brand tot een deel der garage te beperken Then zij om halftwee de vlammen bedwon gen had en de schade kon worden opgeno men, bleek, dat twee zware trucks door het vuur waren vernield. De schade, welke op ongeveer 15.000 gulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand wordt gezocht in een bran denden gasgenerator van een der trucks. aangifte van buitenlandsche vorderingen. Het deviezeninstituut maakt bekend, dat de termijn binnen welken overeenkomstig bet besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën (verorde ning no. 35/1941) aangifte moet worden ge daan van buitenlandsche vorderingen en andere, niet in effecten belichaamde, bui- 'enlandsche waarden, welke termijn aan vankelijk was vastgesteld op 15 Maart, is 'erlengd tot en met 31 Maart a.s. door hollend paard omver geloopen en aan de gevolgen overleden. Aan het einde van de vorige week is de 13-jarige Th. Groot te Mijdrecht door een tollend paard omver geloopen en zwaar ge wond naar een ziekenhuis te Utrecht over gebracht. Gisteren is de man aan de opge- 'topen verwondingen overleden. De rijkscommissaris heeft zich op voor dracht van den gevolmachtigde van den rijkscommissaris voor de stad Amsterdam, dr. Böhmker, bereid verklaarde uit de hem ter beschikking staande gelden de som van een half mlllioen gulden aan het Neder landsche winterhulpwerk ter beschikking te stellen en wel met de aanwijzing, dat deze som te Amsterdam moet worden besteed. In een naar aanleiding hiervan aan dr. Bömhker gericht schrijven heeft de rijks commissaris er den nadruk op gelegd, dat hij bij deze gift uitgaat van het feit, dat juist dat gedeelte van de Amsterdamsche bevolking, dat aanleiding en plicht bij een dergelijke hulpactie zijn sociale verant woordelijkheidsgevoel te bewijzen, daarin voor een groot deel gefaald heeft. Bij de verdeeling van het bedrag moet er daarom naar gestreefd worden, dat met de laatste gebeurtenissen te Amsterdam reke ning wordt gehouden. gasontploffing te hilversum. Vanochtend vroeg heeft in den ijzerhan del van den heer TH'ourgs aan den Lorentz- weg te Hilversum een hevige gasontploffing plaats gehad, waardoor het huls grooten- deels Is Ingestort. Toen mevrouw Tilburgs beneden kwam, nam zij een sterke gaslucht in de keuken achter den winkel waar. Het bleek, dat een der muurkraantjes openstond en dat de gasslang van het kraantje was gegleden. Zij sloot het gaskraantje, doch stak het andere gasstel aan, waardoor een ontplof fing ontstond. De gevolgen waren zeer ern stig. De buitenmuur werd voor een groot gedeelte weggerukt, terwijl het meubilair vrijwel geheel vernield werd. Alle ruiten van den winkel en de woning sprongen. De dakpannen vlogen over de straat. Een begin van brand kon tijdig door de bewoners worden gebluscht. De vrouw kreeg echter brandwonden aan gelaat en handen. japansch blad over den toestand. In een beschouwing over de politieke ont wikkeling schrijft de „Koekoemin Sjimboen" dat de leen- en pachtwet en Matsoeoka's reis naar Europa een nieuwe bijdrage levert tot een duidelijke uitstippeling der fronten Er behoeft niet meer aan getwijfeld te worden, dat de verhouding tusschen het Engelsch- Amerikaansche en het Japansch-Duitsch- Italiaansche kamp ernstiger wordt. Mat- soeoka komt naar Berlijn en Rome op een oogenblik, dat de Europeesche onderteeke naars van het driemogendhedenverdrag zich gereed maken voor den definitieven slag tegen Engeland, terwijl de Vereenigde Sta ten hun hulp aan Engeland vergrooten. Er is echter nog een andere factor, die niet over het hoofd gezien mag worden. In het Verre Oosten zijn Thailand en Indo-China toege treden tot de reorganisatie van Oost-Azië onder Japansche leiding. Ook de reis van Matsoeoka zal 'n diplomatieke zet blijken te zijn' tegen de Angelsaksische pogingen tot verhindering dezer reorganisatie. Het spreekt vanzelf, dat Matsoeoka zich op een reis in een tijd, die zoo rijk is aan belangrijke politieke gebeurtenissen, niet zal beperken tot gezelschapsconversatie De politiek en diplomatie van Japan zijn on getwijfeld in een beslissend stadium ge komen. Daarvan moet zich het geheele Japansche volk bewust zijn; het moet de politiek der Japansche regeering uit alle kracht steunen. (D.N.B.) vertrek van het britsche gezantschap te belgrado Volgens een bericht van de Roemeensohé Curentul uit Belgrado treft het Britsche gezantschap aldaar voorbereidingen vcar zijn vertrek. (D.N.B.) amnesties in britsch-indië. Volgens officieele Inlichtingen uit krin gen van het Indische nationale congres, zijn sedert het begin der burgerlijke ongehoor- zaamheidscaimpagne 5999 personen gearres teerd. Deze menschen hebben boeten moe ten betalen tot een totaal bedrag van 237.000 roepijen. (D.N.B.) een argentijn verricht 39 parachutesprongen. Het wereldrecord voor het grootste aan tal op elkaar volgende parachutesprongen, dat tot dusver met 38 sprongen in handen was van den Amerikaan George Waltz, is thans overtroffen door den Argentijn Tomas Picasso, die 39 sprongen verricht heeft. Gisterochtend om 7 uur begon hij aan zijn reeks sprongen op het vliegveld San Fernando bij Buenos Aires en ondanks het feit, dat zijn valscherm verscheidene malen onklaar geraakte en er een hevige storm opstak, wist hij tot des avonds 6 uur vol te houden Reeds het vorige jaar heeft Picasso een poging gedaan het wereldrecord te breken, doch toen slaagde hij niet. omdat hij bij den 21en sprong gewónd werd. GEBOREN: Johanna Maria Christina dr. van W. Benning en C van der Blom Jacobus Wilhelmus Nico- laas zn. van Th. J. N. Wurzer en A. M. Kors- wagen Theunis Marinus Jan z. van J. van Driel en van Th. de Nooyer. OVERLEDEN: J. W. D. Leeflang m., 78 jr. J. Kriest wed. van J. Slok 87 jr. F. Verlier m., 64 jr. P. M. C. Töorens gesch. vr. 74 jr. A.^Verhoogt hsvr. van D. Zirkzee 69 Jr. GLASGOW ZWAAR GETROFFEN. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Het Duitsche luchtwapen heeft ook vannacht den vijand opnieuw geduch te slagen toegebracht. Sterke forma ties gevechtsvliegtuigen deden met groot succes aanvallen op het scheeps bouw centrum Glasgow. De aanvallen waren gericht op inrichtingen van ha vens en werven, op opslagplaatsen van grondstoffen en levensmiddelen, en werden ondernomen tijdens volle maan en helder uitzicht Zij duurden ver scheidene uren. Er ontstonden tal van grootc branden, die in den loop van den nacht tot een vlammenzee samen smolten. Tevens bombardeerden andere sterke formaties gevechtsvliegtuigen In Liverpool en Hull bedrijven van de levensmiddelen industrie, verzorgingsinrichtingen van al lerlei aard en opslagplaatsen van grond stoffen. In Liverpool wezen nog oude bran den, die van de aanvallen uit den vorigen nacht afkomstig waren, den gevechtsvlieg tuigen den weg. Andere geslaagde aanvallen waren ge richt op belangrijke militaire doelen in Zuid- en midden-Engeland. Twee verken ningsvliegtuigen deden overdag een aan val op een groot tankschip in het Kanaal van Bristol en beschadigden het ernstig door voltreffers. In den loop van den dag ontstonden er aan de Britsche zuidkust weer herhaalde lijk luchtgevechten, waarbij de vijand zes jachtvliegtuigen van het type Spitfire ver loor. Hierbij onderscheidde zich vooral een afzonderlijk vliegend verkenningstoestel, dat een Spitfirejager uit een formatie van vijf vijandelijke jachtvliegtuigen wegschoot de overige aanvallers dwong terug te kee- ren en zelf behouden de thuishaven weer bereikte. In den afgeloopen nacht deed de vijand aanvallen op verscheidene plaatsen in Noordwest-Dui tschlandvooral op Hamburg. De schade aan industrie- en haveninrich tingen is niet aanzienlijk. Daarentegen wer den in woonwijken weer verscheiden ge bouwen, o.a. twee ziekenhuizen, door bri santbommen verwoest, of zwaar beschadigd. Onder de burgerbevolking ontstonden ver liezen aan dooden en gewonden, vooral in de ziekenhuizen. Nacht jagers, luchtdoel- artillerie en marine-artillerie schoten negen der aanvallende Britsche vliegtuigen neer. In zijn weermachtsbericht no. 280 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: In den sector van het elfde leger aan het Grieksche front plaatselijke actie van in fanterie en artillerie. Talrijke Italiaansche luchtformaties bombardeerden zonder op houden de vijandelijke verdedigingswerken en troepen. Bovendien werd een belangrijke Grieksche vlootbasis gebombardeerd. Vijf vijandelijke vliegtuigen werden door een formatie Italiaansche jachtvliegtuigen neer gehaald. Drie van onze toestellen zijn niet teruggekeerd. In den ochtend van 13 Maart trachtten vijandelijke torpedovliegtuigen Italiaansche schepen aan te vallen, welke gemeerd lagen in de haven van Valona. Als gevolg van de hevige luchtafweer der koninklijke marine, konden slechts twee vijandelijke vliegtuigen den aanval uitvoeren, doch zij werden beide neergehaald. De bemanningen werden ge vangen genomen. Slechts één schip werd beschadigd. Een Duitsche luchtformatie heeft in den nacht van 12 op 13 Maart vijandelijke lucht- en vlootbases in Noord-Afrika be stookt. Op den beganen grond staande vliegtuigen, gemotoriseerde strijdmiddelen en verscheidene andere inrichtingen wer den vernield. Vijandelijke vliegtuigen on dernamen een nachtelijken bomaanval op Tripolis en brachten lichte schade aan. Onze luchtformaties bombardeerden de luchtbases op het eiland Kreta. In den nacht van 12 op 13 Maart wierpen Britsche vliegtuigen brand- en brisantbommen op eenige dorpen en op een klooster van het eiland Rhodos, waarbij twee bewoners ge dood en twee andere gewond werden. Er werd eenige schade toegebracht aan woonhuizen. In Oost-Afrika werd een vijandelijke aanval in den sector Keren afgeslagen. In den Opper-Soedan bombardeerden onze vliegtuigen gemotoriseerde strijdmiddelen en troepen. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. Z. van B. J. G, de Grauw en Wilhelmlna J. de Heij Antje Margaretha Hilletje, D. van H. J. Lamoree en Jansje van Oyen Johanna, D. van J. van den Berg en Hanna de Kok Cornells, Z. van H. Grlfffioen en Adriana Mar j ge Groene veld Adrian a Teuntje D. van N. A. Hagen en Marljtje Schijf. Overleden: Maaike Vogelaar 70" j., wed. van Jan Tuinman Klazina Smit 73 j., geh. met Hendrik Bauer, overl. te Gouda Elisabeth van Riezen 58 j., gehuwd met Pieter Knorren. BODEGRAVEN. raadsagenda. Woensdagmiddag a.s, te 2 uur vergadert de Raad. De agenda luidt: 1. Opening; 2. Vaststelling notulen; 3 Ingekomen stukken; 4. Voorstel tot wijzi ging kindertoelagen Burgemeester, secret, en ontvanger; 5. Voorstel tot het veri.van voorsch. op de gem. verg. ing. art. 101 L.O. wet; 6. Vaststelling pensioengrondslagen; 7. Bezwaarschriften tegen rioolbelasting 1939 en 1940; 8. Voorstel verleënen tijde lijke toelagen en kindertoelagen; 9. Vast stelling vergoedingen L.O.; 10. Voorstel be schikbaarstelling bedragleermidd. Gymn. ond. Chr. School in de Meije; 11. Wijziging verordening gemeenteveldwachters; 12. Wijziging raadsbesluit betreffende over name van bruggen in de Zuidzijde; 13. Wij ziging gemeentebegrooting 1940 en 1941; 14. Voorstel in verband met de uitgiften van volkstuintjes; 15, Bespreking ontwerp verbeteringsplan voor weg 8 (buitenkerk). HAZERSWOUDE. Burgerlijke "•tand. Bevallen: C. M. Droogh, geb. v. Winden, Z. P. C. Zwartjes, geb. v. Egmond, D. A. Th. J. Lourler, geb. v. Beek, D. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Adriana, D. van H. Hoeflak en M. Peters. Overleden: H. van Leeuwen 57 J.. echtgenoot van J. de Vos. LEIDERDORP. Burgelrijke Stand. Geboren: Margaretha Geertruida' d. van S. Baars en A. G. Kram. Overleden: R. v. d. Zwan 73 jr. m., van S. v. d. Stoel. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 14 Maart. Kabeljauw f. 12,50—8 per stuk; tarbot f. 4,20; tongen f. 2,701,45 per KG.; kleine schol 45 30; puf schol 1916; groote bot 3123; kleine bot 2118; groote schar 32; kleine schar 16 10; groote wijting 4240; wijting 2519; kleine wijting 14. Loggers: KW 107 f.2659; KW 44 f.2558; KW 3 f.345. AMSTERDAM, 14 Maart. Op de dezer dagen gehóuden algemeene ver gadering van de Duitsche Rijksbank heeft de president, de rijksminister van economische zaken dr. W. Funk, verklaringen afgelegd, welke van zóó groot belang zijn, dat het zeker waarde heeft enkele passages daarvan naar voren te brengen, niet het minst omdat het in het huidige tijdsbestek van gewicht is te weten, welke opvattingen op economisch ge bied bij onze Oostelijke naburen worden ge huldigd. De verklaringen van dr. Funk inzake de renteverhoudingen zijn bijzonder kenmer kend. Bij de bepaling van het rentepeil toch, zal in de toekomst rekening moeten worden ge houden met de economische en financieele be langen van het rijk. Hoe lager toch de rente standaard, hoe voor'deeligerhet rijk zijn geld behoefte kan financieren en hoe geringer het bedrag aan belasting, benoodigd voor de rente lasten zal behoeven te zijn. Wat het rendement van aandeelen. betreft, zoo meende dr. Funk, dat uitkeeringen boven 6% zoodanig moeten worden belast, dat een dusdanige uitkeering als het ware wordt verhinderd. Wanneer echter een hoogere dlvidenduitkeering wijst op een te geringe kapitalisatie moet aan ondernemingen waarvan verondersteld kan worden, dat zij on- dergekapitaliseerd zijn, de mogelijkheid wor den geboden om dit te ondervangen. Te dien einde zullen de noodige bepalingen worden ge maakt. Indien de ondernemer er niet in slaagt zijn aandeelen een grootere bate te doen af werpen dan de staatspapieren, dan zou het kapitaal er weinig voor gevoelen, om het on dernemersrisico te aanvaarden. De gevolgtrek king kan hier dus worden gemaakt, dat in Duitschland in overheidskringen de meening post is gaan vatten, dit exhorbltante dividen den in de toekomst niet zullen worden getole reerd en dat onderkapitalisatie zal moeten worden te niet gedaan door nieuw geld aan te trekken. Wat de valutapolitiek betreft, zoo wordt het goud nogmaals als dekkingsbasis voor het ruilmiddel afgewezen en de weder invoering van het gele metaal als dekkingsma teriaal wordt onmogelijk geacht. De stabilisatie van de valuta wordt gezien in het kader van evenwichtige goederenprüzen. het evenwicht van den handelsbalans, de arbeid van het volk en daarachter de autoriteit van den staat. De middagbeurs. De effectenbeurs te Amsterdam moest het vandaag wederom stellen zonder fac toren, waaruit met betréfcking tot de ont wikkeling van de markt, goede gevolgtrek kingen konden worden gemaakt. De markt had daarbij een traag verloop. In Wall- street had zich voor verscheidene fondsen, welke ook te Amsterdam worden verhan deld, een inzinking voltrokken en dit was klaarblijkelijk voldoende om een lustelooze stemming te voorschijn te roepen. De Amerikaansche waarden werden mee rendeels lager afgedaan. In de Staalaan- deelen vormden zich nog wel hoeken, maar de affaire in deze fondsen bleef toch uiterst beperkt. In Koperaandeelen en Spoorweg- shares was bijna in het geheel niets te doen. Wat de locale afdeelingen betreft, zoo kenmerken die zich door een groot gebrek aan affaire. Het meest opvallende verschijn sel was het zwakke debuut van Olies, die een zestal punten beneden het vorige slot werden afgedaan, daama achteruit gingen tot 210 pCt., terwijl de koers vervolgens weer een kleinigheid opliep. Onder beurstijd was de koersbeweging weinig geprononceerd en dat op een lager peil werd gehandeld, moest klaarblijkelijk daaraan worden toegeschreven, dat er eenige verkooporders te verwerken waren, zonder dat daarmede veel materiaal ge moeid was. In het verdere verloop was de marktontwikkeling te onjbeteekenend dan dat er ruimte was voor een herstel. De ove rige rubrieken hadden een onbelangwek kend verloop. In Cultuurfondsen was bijna niets te doen en de koersbeweging was on regelmatig. De Tabakken waren prijshoudend met uitzondering van Deli-Batavia's, die een kleinigheid lager golden. Van de Rubber waarden zakten Amsterdam Ruibbers na prijshoudende op'ening een paar punten in. Voor de minder courante soorten bestonden bijna geen opdrachten, maar waar notee ringen tot stand kwamen, waren die over het algemeen lager. Met de Suikeraandee- ien was het niet veel beter gestemd. HVA's zakten onder beurstijd in van 397% tot 394% en het aanbod van slechts enkele stukken was voldoende om deze koersbe- breoigen. De Scheepvaartmarkt was stil, de koersen -waren meerendeels iets lager. Voor industrieelen bestond bijna geen be langstelling, ook hier vertoonden de koer sen wegens afwezigheid van orders een neiging tot achteruitgang. De Fhilips-aan- deelen werden vrij belangrijk lager inge zet en sprongen vervolgens een paar pun ten naar boven. De Beleggingsafdeeling had eveneens een ongeanimeerd voorkomen. De koersen van de Nederlandsche staatspapieren waren weinig veranderd, meerendeels toch een fractie lager. Gemeentelijke en provinciale obligatiën lagen vast in de markt. Pandbrieven ongeanimeerd. Prolongatie 2 3/4 OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en teL transacties). New York 1.88 3/16. 1.88 9/16; Berlijn 75.28, 75.43; Brussel 30.11, 30.17; Helsinki 3.81, 3!83f; Stockholm 44.81, 44.90; Zürich 43.63, 43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19, 75.34; New York 1.86%. 1.901/4; Brussel 30.08, 30.20; Stockholm 44.76 44.94; Zü rich 43.59. 43.75. HOOFDDORP. 13 Maart. - B. Witte tarwe f. 12,15; rogge f. 11,15; brouw f. 11,65; chesvalier gerst f. 11,05; wintergerst f. 10,65; haver f. 9,15; duiveboonen f. 14,65; paardeboonen f. 12,90; bruine boonen f. 23,15; schokker f. 15,65; groene erwten f. 13.15; Wljker vale f. 15,65; vale erwten f. 19,65; gele mosterd f. 18,65; kanariezaad f. 12,65; karwljzaad f. 31,65; blauwmaanzaad f.3244; koolzaal f. 17,15, zonder baal en alles per 100 KG. DELFT, 13 Maart. Aangevoerd: 266 runderen, 4 graskalveren, 167 nuchtere kalveren, 145 ma gere varkens. 245 biggen, 95 schapen of lam meren, 6 geiten of bokken. Prijzen: kalikoeten f.250—500; varekoeien f.150200; magere var kens f.1640; biggen f.1220; schapen met 2 lammeren, f.75—90; schapen met 1 lam f.60 70 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 Mrt. Schor- seneeren A f14,5017Idem B f7,5010,50 per 25 KG. Boerenkool 815 ct. per kist van 6 KG. Roode kool f. 7,20—7,50; gele kool f.6— 6,40; groene kool f. 5,506,40; sprultkool f.16 18; uien f. 5,50—6; witlof f.2—2,30 per 100 KG. Waspeen f. 1,201,80; kroten 6268 ct. per kist van 20 KG. LEEUWARDEN, 14 Maart. Ver. van Zulvelmaatschappjjen: Edammer kaas 20 pl. f.44; Edammer kaas 40 pl. f. 67.50; Goudsche kaas 20 pl. f.44; Goudsche kaas 40 pl. f. 67.50; Broodkaas 40 pl. f. 67.50 per 100 k.g. VOORHOUT, 13 Maart. Slachtkonljnen van f. 1,803,(25; jonge konijnen van 4585 ct.; kippen van 5065 ct.; duiven van 1121 ct. Alles per stuk. RIJNSBURG. 13 Maart. Gele kool f.6,40; roode kool f. 7,50; boerenkool f. 4,506; witlof f.18—20; knolrapen f. 1,80—2,80 per 100 KG.; kroten 68 ct.; uien f. 0,90—1,20; waschpeen f. 1,302 per kist. RIJNSBURG, 13 Maart. Bloemenveiling. Narcissen: Alfred 1418; Helios 1014; Orna_ tus 1012. Hyacinthen: Gemengd f.8,509.50; wit f.89; Convallarla - f. 1.201,50; Freesia's 1418. Tulpen: Theeroos 2226; Titiaan 24 28; Bont 44; Oostenrijkers geel 33; Couleur Cardinal 2028; Bartlgon 27—30; Murillo 18 —20; Pitt 26—32; Copland 18—22; Van der Hoeff 24—30. Getrouwd: j P, C. VAiN DER MOST VAN SPIJK en J. W. F. VAN DAM. De Heer en Mevrouw VAN DER MOST VAN SPIJK.VAN DAM betuigen hierbij, mede namens wederzij dsche 'ouders, hun dank voor de velei bewij zen van belangstelling; bij hun huwelijk ondervonden. 173a Algemeene kennisgeving. Heden overleed: tot onze diepe droefheid, na een kort doch smartelijk lij den, onze innig geliefde Vrouw en Moeder, Be huwddochter, Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mevrouw T. C. FAVIER geb. WOLTERS, in den leeftijd van 49 jaren. H. J. FAVIER ANNIE en verloofde en verdere familie. Leiden, 13 Maart 1941. Vrouwensteeg 16. 361 De teraardebestelling is bepaald op as. Maandag te 12 uur, op de begraaf plaats „Rhijnhof". Hiermede vervullen wij den treurigen plicht ken nis te geven van het over lijden van onze geliefde Behuwddochter en Be huwdzuster, CORNELIA FAVIER, geb. WOLTERS, in den ouderdom van 49 jaar. Fam. H. A. FAVIER Fam. J. KÜHNE Fam. F. WEIJN. Leiden, 13 Maart 1941. Lammermarkt 50. 806a

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3