Wie? Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek tf"W(H DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 8 Maart 1941 AGENDA Winterhulp Nederland 2 HILLEGOM. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der doktoren wordt morgen waargenomen door dr. v. Straaten. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Mattheus, Z. van J. ten Brink en H. W. M. van der Linden - - Johannes Jozef, Z. van J. van Deursen en M. Zomer Joannes Jacobus Petrus Maria, Z. van J. Kunst en M. C. A, Bot Clara, D. van B. Hordijk en J. Karreman Willem. Z. van H. Seis en T. Thoma Helena Hendrika Petronella Maria, D. van H. P. Rijnbeek en H. A. van Ruiten! Getrouwd: G. Kramer en G. Telkamp. Overleden: P. A, Bus, D. 2 j. Gevonden voorwerpen. Te oevragen óp he tpolitieburëau alhier alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur: Padvinders- riem, bruine ceintuur, glas voor koplantaarn, rijwiel, een paar rood-bruine dames handschoe nen, portefeuille, blauw wantje, gekleurde ba bymuts. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij -examens. Bij de in de Visscherijschool alhier gehouden examens zijn geslaagd voor het certificaat in kennis der bepalingen ter voorkoming van aan varingen op zee en de toepassing daarvan: Wil lem Haasnoot Jzn., Jan H. van Iterson, Jacob Groen Jzn., Maart, de Vreugd Azn., Maart van Duijn Jzn., Gerrit Vooijs Gzn., Frans de Vreugd Jzn., Maart v. Duijn Pzn., Dirk Parlevliet Dzn. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt. J. N. Egmond, lid der examencommissie voor stuurlieden te 's-Gravenhage. Uitvoering Duitsch muziekcorps. Een Duitsch militair muziekcorps gaf gis termiddag een geslaagd concert Onze plaatsgenooten Aam Groen Jzn., Maart van Beelen Azn. en Maart v. d. Plas Wzn., leerlingen der Visscherijschool alhier, zijn te 's-Gravenhage geslaagd voor het diploma stuurman op stoomzeevisschersvaartuigen. NOORDWIJK. Cursus In Groententeelt. In hotel Royal is de cursus in groenten- teelt voor particulieren, uitgeschreven door de Kon. Ned. Maatschappij van Tuinbouw geopend. Het verheugde den vice-voorzitter, dat de heer Hordijk, tuinbaas aan de Mr. Dr. W. v. d. Berg-stichting, geheel gratis dezen cursus zal leiden. Hierna sprak de heer Hordijk nog een inleidend woord, waarna hij zijn eerste les Inzette. Hierbij ontpopte hij zich als een aange naam en bevattelijk causeur, gepaard aan rijke ervaring. NOORDWIJKERHOUT. Ouderavond Hervormde School. In „De Gemeentewoning" werd de jaar- lijksche ouderavond gehouden van leerlin gen der Hervormde School. De ouders wa ren goed vertegenwoordigd. Dr. Den Her tog sprak het openingswoord, waarna ver schillende referaten gehouden werden, door het hoofd en het personeel. De volgende week zullen alle ouders ln de gelegenheid gesteld worden het schoolwerk der kinderen te bezichtigen. De resultaten van het bol- len-kweeken door de leerlingen, moesten dit jaar helaas vervallen, daar geen bollen verstrekt werden. Het was een leerzame genoegelijke avond, die door ds. Den Hertog met dankgebed werd gesloten. Voor de jongensclub „Daniël" kwam de heer Verhaar van het Jongel. Verbond een samenkomst leiden. Het werd een ge zellige avond, waarop verschillende jongelui zich als lid opgaven. RIJNSBURG. De Gemeenterekening 1939. De thans voorloopig vastgestelde ge- meenterekening 1939 is als volgt samenge steld: Gewone dienst: Inkomsten f. 197.355,38; uitgaven f. 195.402,64; batig saldo f 1952,74. Kapitaaldienst: Inkomsten f. 375.197,85; uitgaven f245.779,19; batig saldo f 129.418.66 Tot rijksveldwachter in onze gemeente is aangesteld de heer P. Verhoef van Am sterdam. SASSENHEIM. VERGADERING INGELANDEN FLORIS SCHOUTEN POLDER. Onder voorzitterschap van den heer G. H. Heijnes hielden de Ingelanden van boven- genoemden polder hun jaarvergadering ln hotel „Het Bruine Paard". De rekening over 1940 werd vastgesteld als volgt: aan inkomsten op f. 3500.83 en aan uitgaven op f. 4392.91; nadeelig saldo over 1940 f. 892.08. De nog te vorderen polder- lasten e.a. bedragen f. 897.46. De omslag bedroeg over 1940 f. 12.per H.A. terwijl de omslagplichtige grootte be draagt 192.89.37 H.A. Aan deze rekening ontleenen wij de volgende cijfers: onder houd van de bemalingsinrichting f. 409.22. kosten van olie f. 454.39, onderhoud kaden, dijken en beschoeiingen f. 37.50, rente van de goedgekeurde geldleening, pro resto thans f.6760 (3'/2%) (oorspronkelijk f. 13.000) f. 236.61 en aflossing f. 520. stor ting in het „bemaiingsfonds" f. 149.53, af zonderlijke belegging wegens grondverkoop f. 78.40 e.a. De Commissie voor onderzoek van de re kening over 1940, bestaande uit de heeren Chr. Homan, W. J. van Rijn en Nic. Bree- dijk, bracht haar rapport uit omtrent het onderzoek. Alle stukken waren in orde be vonden. Dezelfde heeren werden aangewezen voor onderzoek van de rekening over 1941. ter wijl tot plaatsvervangende leden werden be noemd de heeren J. C. Verdegaal. G. Dannijs en J. P. Warmerdam. De begrooting voor 1941 werd vastgesteld aan inkomsten en uit gaven op f. 5.829.08, terwijl het batig saldo Werd geraamd op f. 301.90, zijnde de post „onvoorzien". De omslag werd geraamd voor 1941 op f. 13 per H.A., derhalve een ver hooging van f. 1.per H.A*. (omslagpllclr- tige grootte 192.89.37 H.A.). Tot voorzitter van den polder werd her kozen de heer C. H. Heijnes. Het stembu reau bestond uit de heeren C. H. Heijnes, M. v. d. Vlugt en J. J. Langeveld. In verband met de olievoorziening ten behoeve van de bemaling van den Polder werd een event, noodbemaling uitvoerig besproken. Nadat bij de rondvraag o.m. het schoon houden van de slooten en het onderhoud van de duikers waren besproken, volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jacobus Hendricus. z. van J. Th. J. Landwer en A. M. de Bruin Gerarda, Maria d. v. C. van der Ploeg en A. P. Sikking. Willem Hendrik, z. van J. Verbeek en J. M. de Regt. Overleden: A. van der Ploeg 27 j. -- S. Borst. 41 j„ echtg. van H. Th. Homan. J. Vos. 79 j. Zondagdienst voor doktoren. De doktersdienst wordt a.s. Zondag waar genomen door de doktoren Hueber en Bots. Dinsdag 11 Maart zal des namiddags van 23 uur ten gemeentehuize gelegen heid bestaan tot kostelooze inënting. VOORHOUT. VERGADERING HOLLANDSCH BLOEM BOLLENGENOOTSCHAP. De afd. Voorhout van het H.B.G. verga derde in café „Boerhave" onder presidium van. den heer P. L. v. d. Hulst. Deze hoopte dat het komende seizoen voor het bloem bollenvak gunstig moge zijn. Met leedwezen herdacht spr. het overlijden van één dei- oudste leden benevens bestuurslid, den heer L. P. Zonneveld. Hierna werden de notulen door den secretaris den heer P. L. Warmerdam voor- verstopping, overmatig vet wil doen verdwijnen en de schade lijke gevolgen: aambeien, rheu- matiek, zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloed en ingewanden met Dr. Schfeffer's Stofwisselingszout Het resultaat Is verrassend! Men bespeurt terstond den grooten dienst aan de gezondheid; men gevoelt zich vrijer en beter. Flacon f 1.oS. Oubbele flacon f 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. 118 (Ingez. Med.) gelezen. Als bestuurslid werd in de vaca ture van wijlen den heer L.. P. Zonneveld de heer G. J. v. Rheenen met overgroote meerderheid van stemmen gekozen. Als af gevaardigde naar de alg. verg. werd geko zen de heer P. A. v. Werkhoven. Nu volgde behandeling van den beschrij vingsbrief van het hoofdbestuur. De voor stellen 1 en 2 der afd. Lisse werden ver worpen, terwijl de punten 3 en 4 van de zelfde afdeeling werden aangenomen. Na een onbelangrijke rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Overleden: Maria Willemse, 45 j., echtgenoote van G Kors. Geboren: Reindert Johannes Albert, z. van R. J. A. Ellenkamp en .T. Roos. VOORSCHOTEN. DE SCHOOL-PAARDENBUS. Deze zal Maandag a.s. rijden! Reeds een week nadat de raad besloten had tot het aankoopen van een paardenbus op rub- berwielen voor het vervoeren van de school jeugd van „Het Haagsche Schouw" af naar de kom der gemeente, zal het vervoer kunnen plaats vinden. Maandagmorgen om halfnegen wordt de eerste rit gemaakt van den Rijndijk af en zul len de schoolkinderen, uit dit gedeelte van de gemeente bevrijd zijn van de groote wandeling door wind en. weer. Wij vermoeden, dat óók de ouders dit bericht met vreugde zullen verne men, want niet alleen dat de kinderen bij regenachtig weer droog in school en thuis zullen komen, maar het .gevaar voor ongelukken is eveneens voorkomen! Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt morgen waargenomen van Za terdagmiddag af door dr. H. J. Keegstra, telef. 120 en dr. M. v. d. Stoel, telef. 56. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen. 3 pA'temormaies met Inhoud, diverse handschoenen, 2 rijwielbelastingmerken, kinderkapje, 2 honden, contactsleuteltje, zilverbon. mapjes met foto's, ceintuur, di rectoire, parapluie. Te bevragen aan het politiebureau. Tegen prijsopdrijving. Tegen den directeur van de N.V. de B. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens opdrijven van den prijs van conserven. ZEVENHOVEN. GEMAAL NOORDSCHEBUURTER POLDER. De eerste paal geslagen. Dezer dagen is de eerste paal geslagen van het gemaal in den Noordschebuurter polder. Opbrengst Winterhulp-collecte. De opbrengst der laatste winterhulp-collecte (verkoop speldjes) bedroeg f. 36,15. Herkozen is tot diaken der Chr. Ger. Kerk Polder) de heer C/de-^Vit. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Rein Lolke, z. van R. Vlieger en Minke Baarsma Willem Cornelis, z. van A. Brsedijk en A. Koole Aart, z. van J. de Jong en Teuntje Verburg -- Antonius Jozef Maria, z. van J. G. E. Handgraaf en Catharina B. G. RUi- tenburg.' Koop, z. van Gerrit Oosterveen en Aartje* Buter. Ondertrouwd: Dirk Stigter 25 j. te Bodegraven met Neeltje van Rijn 22 j. Bij de te Den Haag gehouden examens machineschrijven slaagden de dames T. Bolhuis, B. v. Doorn en T. M. Speet en de heeren J. M. Borgers, L. M. den Besten, O. Klinkenberg en L. Schotemeijer, terwijl de heer L. Groenendijk slaagde voor het examen kantoorstenograaf. ALKEMADE. VERGADERING DER TUINDERSPATROONSVEREENIGING. In de St. Pancratiuszaal werd de jaarver- adering gehouden der Tuinderspatroons- vereeniging. Hierbij waren o.a. aanwezig de Rijkstuinbouwconsulent ir. G. W. v. d. Helm en de tuinbouwleeraar A, J. Verkley. De heer Jac. de Jong Gzn. leidde en herinnerde aan de gevoerde actie voor toelage op den aardbeienoogst, welke met succes is be kroond. Spr. dailkte voorts ir. v. d. Helm voor zijn hulp bij de vele nieuwe vraag stukken o.a. van kolen-, benzine- en mest stoffen verstrekking. Het jaarverslag van den heer Joh. v. d. Meer vertoonde een duidelijk beeld van de moeilijkheden, waarmede de organisatie van den L.T.B. in het vorige jaar had te kampen. Toen men zich den toestand had gerealiseerd, trad de L.T.B. direct weer in contact met zijn leden "tot welzijn van het Nederlandsche volk. Vermeld werd, dat vóór den oorlog nog was opgericht een co mité, dat „Opbouw Veenstreek" heette, en tot doel had, de Veensche tuinderij omhoog te voeren zoowel door vaktechnische voor lichting als door verbetering der finan- cieele uitkomsten. Het werk van het tuin- bouw-onderwijs aan de tuinbouwschool gaat uit-stekend, alsook verschillende an dere avondcursussen, voor jonge en volwas sen tuinders. Het financieel verslag toonde over 1940 een saldo van f. 260.35 aan. be periodiek aftr. bestuursleden werden her kozen. In de plaats van de heeren N. Bak ker Hzn. en Hub. Hoogeiïboom, die voor hun functie bedankten, werden gekozen de heeren H. J. de Jong en E. de Koning. Een voorstel tot wijziging van het collec tief arbeidscontract werd aangenomen. De heer N. Bakker Jaczn. bracht een eindverslag van het Kindertoeslagfonds, waarvoor thans een Rijksregeling is ge troffen. De contributie bleef ongewijzigd. Vervolgens werden nog uitvoerig bespro ken: een regeling voor de werknemers in het baggerbedrijf, waardoor deze kunnen ingeschakeld worden in de landbouw onge vallen- en ziektewet en het kinderto'eslag- 1 fonds; vervolgens de bagger als meststof, waarover ir. v. d. Helm zijn meening naar voren bracht in verband met de omzetbe lasting; verder de opheffing van verschil lende teeltbeperkingen, waarbij een uit zondering moet gemaakt worden voor de halve raampjes, die niet vrij zijn. Een spe ciaal woord sprak de consulent over de toe- deeling van verschillende meststoffen, die zeer veel moeilijkheden geeft wegens het ontbreken van vitale bestanddeelen voor de fabricage daarvan. De heer Verkley richtte de aandacht op den dikwijls treurigen water-toestand in den Veenschen polder en kwam op voor ingrijpende en krachtige verbetering: zoo noodig voor verlaging van het peil in dezen polder. Deze vergadering werd na zeer breede en vruchtbare gedachtenwlsseling gesloten door den voorzitter, den heer de Jong, met den wensch, dat de vruchten van deze be sprekingen overvloedig mogen zijn tot wel zijn van onze tuinderij. BODEGRAVEN. Vergadering van de Boerenleenbank. De Boerenleenbank kwam het eerste oor logsjaar zonder ernstige verwikkelingen door. De spaargelden stegen met on geveer f. 15000 tot ruim f. 700.000. De rekeninghouders legden ook ongeveer f. 45.000 meer in dan zij terugnamen, ter wijl zelfs van uitstaande voorschotten f.5000 meer terugkwam dan verleend werd. Het uitstaand kapitaal is dan ook betrek kelijk gering, f. 227370 aan voorschotten en f 100.509 aan vorderingen op rekeninghou ders. Het overige, f. 600.000. staat grooten- deels uit bij de Centrale Bank, met uitzon dering van een f. 66000 die in effecten zijn belegd. De gebouwen zijn geheel afgeschre ven en van het meubilair rest nog slechts f 104, terwijl er bovendien een reserve is van f. 47459.12, waarbij de winst van dit jaar f. 3264.05 nog moet worden gevoegd. Deze rekening werd op de algemeene vergadering, die onder leiding van den heer W. F. Brunt werd gehouden, na instem mend advies van de controlecommissie goedgekeurd. Het ledental steeg met 2 tot 120. De aftr. bestuursleden werden herko zen, terwijl in de financleele commissie werden benoemd de heeren A. F. Koot en C, J. Broekhuizen. Naar de algemeene ver gadering werden afgevaardigd de heeren W- F. Brunt en Andr. Veelenturf. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Wilhelmina. D. van H. Tuis en A, M. Bripjnes Janny. D. van P. van Tilburg en N. den Boer. Overieden: N Zwijnenburg 38 j. L. Bui telaar 77 j. JA.4RLIJKSCHE PROVINCIALE STIERENKEURING. Alhier werd de gewone jaarlijksche Provin ciale Stievenkeuring gehouden voor het gewone zwartbont Hollandsch veeslag. De aanvoer was als steeds slechts klein, zelfs nog iets kleiner dan anders, omdat voortaal alleen 1- en 2-ja- rigen worden aangevoerd. De volgende bekroningen werden toegekend: 2-jarigen: Adolf Hendrik, eigenaar Jos Wessc- ling te Zoeterwoude, 1ste prijs; Bram 18427 S„ eigenaar A. Dorrepaal, Bodegraven; 3de prijs; Julius 522.2 van P Da,velaar. Alphén a. d. Rijn, eervolle vermelding. 1-jarigen: Excellent 2, eigenaar S. J. Rui- zeveld, Alphen a. d. Rijn. fokker W. Boer, Bo degraven, 2de prijs; Ferard van Hendrikshove, eigenaar H. C Kroft, Alphen a. d. Rijn, 3de prijs; Greetje's Meine 287373. eigenaars Gebr. Verburg, Bodegraven-Meije, 3de prijs. BOSKOOP. Uitvoering „Harmonie Concordia". Onder leiding van haar dirigent, den heer Gregoire werd in het R.K. verenigingsge bouw een concert gegeven door de Chr. Muziekvereniging „Harmonie Concordia". Het met zorg gekozen programma werd vlot afgewerkt, waarvoor dirigent en leden een hartelijk applaus in ontvangst moch ten nemen. Als aanvulling had tot slot een filmver- tooning plaats. Zondagdicnst voor doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. Verkooping. Op de verkooping ten overstaan van no taris Grien alhier, is het woonhuis van den heer C. M. Boom, gelegen aan den Zijweg 162, gegund aan den heer Jac. Booij Az., alhier voor f. 3700.—. DE KAAG. Veel wilde zwanen. De laatste weken werd ons dorp meer dere malen bezocht door een 50-tal wilde zwanen. Vooral op de onder water gezette polders vertoefden zij gaarne. Het was een schitterend gezicht deze groote koppel zwanen te zien opvliegen. Het is bijna nog nimmer voorgekomen, dat men hier zóó veel wilde zwanen bijeen zag! KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering der Chr. Jongeren Groep. De Ohr. Jongeren Groep Koudekerk a. d. Rijn, hield in de Ned. Herv. School haar jaarvergadering. Vele donateurs en genoo- digden toonden hun belangstelling. De voorzitter, de heer E. A. Bloem, opende, waarna de verslagen van den secretaris en den penningmeester werden uitgebracht De heer Bloem behandelde op duidelijke wijze het onderwerp: „Het Nieuwe Testa ment in het licht der nieuwe opgravingen." waarna het feestelijke deel van den avond volgde. Voordrachten en samenspraken werden op aardige wijze ten gehoore ge bracht. Allen hebben van dezen avond vol op genoten. Na het zingen van den Avond zang en dankgebed van ds. v. Binsbergen, volgde sluiting.- Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Petrus Michaël, z. van Th. Meijer en van Th. H. v. d. Voort; Cornelis Gtfsje, d. van D, Dissel en van C. W. Luiten; Huibert, z. van W. Lekx en van G. Zwaan. Opbrengst collecte Winterhulp. De laatste collecte voor Winterhulp heeft op gebracht f. 37.12. LEIDERDORP. BEROEPEN. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk alhier ds. C. Aalders te Oudega (Fr.) Nieuwe kantoorhouder der P.T.T. Met ingang van 1 Mei as. is benoemd tot kantoorhouder der P.T.T. alhier, de heer P. M. v. d. Voort, thans besteller bij den P.T. T. te Leiden. De heer v. d. Voort heeft zitting gehad in den Leidschen Gemeenteraad voor de S.D.AP. Met ingang van den zelfden datum is eervol ontslag verleend aan den heer P. M. v. d. Voort Sr., kantoorhouder der P.T.T. alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Piet er Jacobus, z. v. W. Boneman en S. Beijer. Maria, d. v. D. de Ridder en H. Boom. Pieter, z. v. L. Krijgsman en H. Hoo- gerdijk Ineke Geertruida Maria, d. v. W. Ve- ringa en C. Broekhof Ernst Alfons Boude- wijn, z. v. M. H. A. J. Noort en J. A. M. Neute boom. Opbrengst der Winterhulp-collecte. De alhier gehouden Winterhulp-collecte bracht op f. 54.35. Aanbesteding bouw Aardewerkfabriek. Aan de heeren H. D. van Osnabrugge en W. Hennipman, aannemers alhier, werd op gedragen het bouwen van een Aardewerk- werkfabriek voor rekening van de heeren Groeneveld te Voorschoten voor f. 39.935. Het hoofdgebouw voor f. 26.825. NIEUWKOOP. Opbrengst collecte Winterhulp. De collecte voor de Winterhulp heeft alhier opgebracht f. 54,82. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes Joseph Leliveld, 5 dagen Onze plaatsgenoot Loy Groenendijk be haalde te Utrecht het diploma voor kantoor stenograaf. NOORDEN. Dr» bouw van een tweede grasdrogerij voor rekening van de firma M. van der Vaart cn Zonen is gegund voor het bedrag van de be grooting aan den aannemer F Pieterse alhier RIJNZATERWOUDE. Opbrengst Collecte Winterhulp. De laatstgehouden collecte Winterhulp Nederland, heeft alhier opgebracht f. 10.18. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorin, én 6V2 uur nam Stadszaal: Ned. Volkstooneel „De witte non", 7Vj uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Cello-solist Tibor de Machula. 2 Vz uur nam. Maandag. Leidsche Volkshuis: Spr. dr. Stokvis, over opvoedings- en onderwijsproblemen, 7% uur n.m. DAGELIJKS. Lakenhal: LK.V. Schilderijententoonstelling Kees Verwey (tot 16 Maart). 10—4, 's Zondags 1—4 uur. OIVERSEN 's Dinsdags: 1ste Binneilvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus en dioh- terie. 11—3 uur. 6 Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundle Bureau 9%11 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam s Donderdags Wyfcgebouw „Bethesda' (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam - 's Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45. 's Zaterdags: Oude Rijn 44a, Prot Bureau voor Sociale Adviezen. 2—3 uur nam. BIOSCOPEN t 18 jaar; 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-theater: „Lajla". Dagelijks nam. 2 en 8 uur, 's Zondags 2—7 uur doorloopende voorstelling. Lido-theater: „Moord ln de villa Hardin" f Dagelijks 7% uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7J/6 u., Woensd. en Zaterd. matlnée 2.30 u. Trianon-theater: „De misdaad van Fabreani" Dagelijks 2 en 8 uur, 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: „Ridders in lompen" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2Vt uur, Zon dags te 2, 4% en 8 uur. Rex-theater: „Truxa" f Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): nam. 7Vt uur (Zondags gesloten)„De groote leugen". De avond-, nacht en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 8 Maart 20 uur tot Zaterdag 15 Maart 8 uur waarge nomen door de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren P. van Es, Jasperse, Meyboom, Poortman, Stof fers en Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Leemhuis tel. 22030 LUCHTTEMPERATUUR, 9 uur voorm.: 8 gr. C. 47 gr. F.). Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- verceniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. WADDINXVEEN. Opbrengst der Winterhulpcollecte. De laatste buscollecte voor „Winterhulp" heeft opgebracht f. 143,20, welk bedrag on middellijk aan de hoofdadministratie is overgemaakt. Ten derden male is f.500 disponibel ge steld voor de kindervoeding waardoor deze nuttige instelling voor het loopende seizoen volkomen is gewaarborgd. Hierdoor is aan vele gezinnen in dezen winter kostelijk voedsel verstrekt. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Willem, z. van H. J. de Gruijter en van R. Gelderblom; Cornelis, i. van A. J. Twigt en van A. M. Oskam; Pieter, z. van P. van Dijk en van M. van Zwleten; Jannetje, d. van T. Rigter en van J. Wagenaar; Marle Louise Adriane, d. van G. F. Haspels en H. E. C. Bijl; Nicolaas Adrianus, z. van W. J. J. van Berkesteijn en van J. C. A. Toor. Ondertrouwd: A. C. Oppelaar en W. la Grand, j Gevonden voorwerpen: een étui met vul penhouder, te bevragen op het politie-bureau. WOUBRUGGE. Opbrengst collecte Winterhulp. De collecte voor ..Winterhulp" heeft in totaal opgebracht f. 50,28. Nieuwe brug Woudwetering. Met het aanleggen van de opritten voor de nieuwe brug over Woudwetering is een aan vang gemaakt Alle in den weg staande wo ningen en andere gebouwen op één na zun thans gesloopt. ZWAMMERDAM. Opbrengst Collecte Winterhulp. De laatste huis- en straatcollecte ten bate van „Winterhulp", heeft opgebracht f 27.07. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Adrianus, z. van Gerar- dus Adrianus Vermeulen en van Johann< Maria van der Vlugt Antje Berta, d. van Jacobus Wessel van der Waals en van K-ia~ zina Maat. Bij den veehouder W. N. aan Rijkstraatweg alhier is pestziekte onder a varkens voorgekomen. 22 den da

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6