De krant voor de Jeugd LEIDfCH DAGBLAD - Betéc BSsd Zaterdag 8 Maart t94f CORRESPONDENTIE ANEKDOTEN Warm koud! Oplossingen Nelly, die alles wist Goede oplossingen RAADSELS Beste raadselnichtjes en -neefjes. Een'kort woordje vooraf! Allereerst bedank ik hartelijk voor de gelukwensen, die mij deze keer nog uit vele brieven bereikten. Dit gaf nog een klein staartje aan mijn feestdag. Maar nu is het toch" heus afgelopen! In de tweede plaats nog iets over het insturen. De schooltijden zijn nu weer normaal geworden; jullie lopen dus voor negenen buiten, en kunnen nu ook je. brief op de gewone tijd posten. Het is weer als vroeger: insturen liefst vóór Maandag morgen 9 uur, uiterlijk tot Dinsdagmorgen 9 uur naar Bureau Leidsch Dagblad of naar Was- straat 38. Nieuwelingen vooral, leest dit goed! Verder steeds naam. leeftijd eii adres onder de raadsels. Je leeftijd niet alleen de eerste keer vermelden, maar iedere week. Ik geloof, dat het bij velen overgang was op school, en ik hoop dus veel goed nieuws hier onder to lezen. Nu ga ik weer direct aan de beantwoording van de brieven. Ans Voorma Wat gezellig, dat jullie weer samen waren! Een voorproefje van vele pret tige zomerdagen! Corry de Roon Hertoge Jii hebt je best geamuseerd. Ik zie. dat je de olifant ook laat groeten; het is. of ik hem hoor! Lientje Vis -r- Hartelijk welkom; ja, we wor den nu Tante en nicht! Jaques en Suze de Geus Een pluim voor je overgang met zo'n pracht-rapport, Suze. En komt J. van de zomer met iets moois voor de dag? Coba v. d. Meys Zo'n puzzle is goede her sengymnastiek En al doende leert men! Martien v. d. Meys Het is goed zo, in blok- letters. Heb je toch zin gekregen? Willy Wiggers Allemaal goede berichten. Nu weer zo je best doen in de 5e klas. Riekje Wiggers Natuurlijk hartelijk wel kom; ik vind het fijn, dat je ook mee komt doen. Jo Hartevelt Ik zie, dat het een echte, de gelijke handwerkclub is. Die handwerkjes zijn niet voor "de poes. Jij weet nu, wat je te doen hebt! Ineke en Hans Kriek Door alle drukte ver leden week verzuimde ik jou te feliciteren. Ineke. Nu doe ik het nog hierbij, en hoop nu op 1e verjaarsnieuws. Viertal Stouten Allen gelukgewenst met de overgang, ook de kleine Bepple. Nu allen met irisse moed in de nieuwe klas aan de gang. Herman Verlind Zo vormen jullie een kleine familie in onze grote familie! Jan de Mooy Volgende keer weer meer. hoop ik Wel moet je zorgen voor minstens vier goede oplossingen. Deze keer niet genoeg. Bea v. d. Kooi Ja, ik kan ook meer dan tevreden zijn over mijn feestdag. Paul Rienstra Wat een droevig bericht. Dat is heel verdrietig voor jullie; het zal je moeite kosten, aan de gedachte te wennen. Wim Rienstra Het eerste bericht is wel heel treurig. Tracht de herinnering in jezelf levend te houden; dat zal een grote steun zijn. Atze v. d. Kool Het ergst is het voor het kleine broertje; wat zal hij zijn Moeder dage lijks missen. Nel van Hoeven Nu mag het derde vrien dinnetje niet achter blijven. Je mooie rapport had een prettig, en nuttig gevolg! En dit moet weer een nuttig gevolg hebben: een mooie, rechte rug! Snoezig, die lenteboden om het huis. Coba Verlind-— Jij staat bij een mijlpaal in je leven. Houd je even flink op de nieuwe weg, als op het afgelegde stuk. Elsje Verlind Ook overgegaan, prachtig. Nu kun je veel boeken lezen, dat bevalt je! Wim Verlind Gefeliciteerd, en ik ben blij met je goede voornemens. Amiy. Bekoov Nu kun je tonen, wat je waard bent! Uit je brief merk ik al. dat je je cr flink door heen slaat. Ik hoop echter, dat M weer opknapt. Vooral beterschap voor haar! Elsje Verhoef Je hebt schik in je schortje, hè? Ik ook. evenals in je bloemen en je tuintje. Bedankt voor je raadsels; van de laatste ontbreekt de oplossing. Marijke Verhoef Zorg maar, dat het briefje voortaan bij mij terecht komt. Daar hebben we beiden meer aan! Een mooi rapport. Loesje Sloos Zette M. geen grote ogen op, toen ze jouw cadeau zag? Ansje Eichhorn Nog bedankt; nu vergeet je het rüet meer! Rie Smittenaar Ik ben met een gewoon velletje best tevreden, hoor. Gerard Lina Ik hoop. dat je je fiets spoedig kunt gebruiken; dat zal een goed teken zijn. Loes Horstmann De rode tulpen staan juist fris. Een prócht-rapport Bianca Horstmann Jij hebt ook een mooi rapport. Jullie gelukwensen zijn nog welkom. Gelukkig goede berichten! Adie en Mijntje Mol Binnen spelen met de poppen is ook gezellig. Zijn jullie eveneens dapper aan het tollen? Koos Flaman Nog wel bedankt. Nu is de datum voor jou makkelijk te onthouden. Annle en Beppie v. d. Hart Nu moeten jullie aan elkaar gekoppeld! Want ik moet jullie toch samen feliciteren met je verjaardag. Een heerlijke dubbele feestdag! Moet ik al een versje gaan bedenken voor een van de cadeaux? Ik hoop op een feestverslag. Beterschap voor jullie broertje. Loes van Veggel Weer hartelijk welkom; je bent een oude bekende voor mij. Je rapport is in één woord: prachtig! Dank voor je vrolijke gelukwens, en tot slot voor je raadsel. Rudolf David Hartelijk dank; ik hoop het zelf ook! Joke de Vos Wat een fijn gezicht, zo'n rij achten! Puik in orde! Ook met je oplossingen. Gelukkig, dat jullie je onderwijzeres weer spoe dig zullen terugzien. Nellie Trap Bedankt voor de eerste anek dote; de tweede hebben we al eens gehad. Leuk, Wat je vertelt over Bertie en je pop. Die Truusje is je beste vriendin. Koos en Wimmie Jiigel Wat leuk post papier! Een mooi rapport van Koos! Van Wim hoop ik het volgende rapport te zien! Doe goed je best. Wat schrijft jullie zusje mooi! Het is goed zo. Nu niet meer kibbelen! Nelly van Duyvcnbode Hartelijk welkom, met oplossingen er bij de volgende keer, hè? Gezellig, zo met jullie beidjes! Nelly Varkevisser Ook hartelijk welkom. Je hebt een keurige brief geschreven; dat gaat je best af. en kun je vaker doen! Kor a Key Jij hebt het zonnetje nodig, evenals de bloemen. Ik hoop er ook op. Rudi Arkeveld Gefeliciteerd met je over gang Jij hebt kunnen lachen verleden week Woensdag; Reyer Bolderdijk In regenuurtjes behoef jij 3e nu niet te vervelen. De titel van je boek blinkt grappig. Er was zeker veel bij te lachen? Heerlijk, die voorjaarsboden! Anny Feyenbuik Hartelijk dank; ik hoop bet met je. Marietje LagerwJj Wat een heerlijk en ge- zellig uurtje met elkaar, als Vader ook thuis is! Jullie houden zeker allen veel van lezen? Ver dere beterschap voor Henkie. Nellie v. d. Horst Hartelijk welkom. Je Begint goed. Paul Blangé Als je het met wist. kon je ook. niet feliciteren. Zo is het nog welkom. Gerda Teljeur Jij wordt een handig naai- ertje zo. Je ziet. dat je raadsel VIII juist bij r koo hebt. Dus alle oplossingen goed. Olga Derksen Je broertje trof het niet op feestdag. Hij gaat dus binnenkort naar Khool Wie is er nu aan de beurt van jarig zijn? Thea Genemans Natuurlijk mag je doen, wat je vraagt, helemaal zoals je zelf wilt. Je maakt me er al nieuwsgierig naar! Greetje Lips Hartelijk welkom. Ben jij de zelfde Greet, die vroeger een tijdje meedeed? Is Eddy speciaal van jou? Vertel er maar eens meer van. Ali Stikkelorum Je bent er een klein eindje naast, Ali! Naar dat eindje laat ik je nieuws gierig; je weet nu toch wè.t! Koos Stikkelorum Dat gaat maar best op school! Je krijgt al een echte grote postzegel verzameling. Annie v. d. Vos Met zo'n mooi rapport kun jij voor de dag komen. Ja. je weet al, dat ik dit graag zie. Nu wordt het een grote klas van jullie. Een uur gymnastiek er bij valt vast in jullie smaak. Grietje Deegenaars Ik bën het met je eens, en welbedankt. Ria en Nini de Nie De 2e keer zal het zwemmen wel beter bevallen. Misschien heeft Ria volgende week een „warmer" zwempraatje! Groetje voor Nini. Pim Metselaar Het is in orde met je raad sels. Het mooie weer moet nu maar gauw ko men. voor jou en je fiets. Groeit je verzameling al goed? Elly Punt Een goed begin is het halve werkdat zie je ook aan je brief. Zulk tollen doe ik je niet meer na. Lenie Brocaar Wat gaat dat knus tussen grote en kleine zus! Alleen dat laatste zinnetje uit je brief zal ik maar gauw vergeten! Hanriie Brocaar Je hebt het bijna goed geraden. Alleen: bekijken in'plaats van spelen. Joop Schalks Gefeliciteerd met de poes. Krijgt zij ook een cadeautje? Ja. de gewone schooltijden zijn het prettigst. Bedankt voor je raadsel. Willy Teyn Was jouw feestdag op de 21ste? En jij had het ook naar je zin. Lida Teeuwen Ik ben blij met je goede voornemens. Elke week je leeftijd er bij schrijven. Riekie Batist Hartelijk welkom; Je be hoort bij de grotéren (1116 jaar) Neeltje Braggaar Je ontbrak verleden keer door prettige redenen. Zo wil je het nog wel eens! Drietal Groenewegen Van 2 weken tege lijk: dat geeft een dikke brief. Jullie hadden fijne „uitjes" (geen uitjes, waarvan je gaat huilen!) verleden week. E. en D. spreken zeker al een aardig woordje Frans? Bedankt voor het raadseltje. Zusjes Hartevelt Ik denk, dat Adrie het toch wel fijn zal vinden op de grote school, al wordt het nu meer leren dan spelen. En hoe vindt Co het? Bewaar je mooie getuigschrift maar goed. Nettie Boerendonk Gefeliciteerd met je overgang, en dat als No. vier, knap! Dit krijg je van mij: Zelfs zonder mijn naam raad je later met mis, Van wie dit versje als een raadseltje! is. Denk dan een oogenblik terug aan de tijd, Toen je menig uurtje aan mij hebt gewijd. Maartje Stavleu Tóch een briefje van mij! Want ik wil je nog hartelijk feliciteren met jé verjaardag^ Genoten? Johanna v. d. Zwan Nog hartelijk dank; je kon het ook niet weten. Marijtje v. Rijn Je rapport mag gezien worden. Aan je cijfers is het niet te merken, dat er 'een griepje tussen door loopt. Maartje Schaart Lk ben niet boos, stel je gerust Vragen kost niets, zullen we maar den ken. Dank voor de goede wensen, ook aan Moeder; Ella Meinema Je wist het je binnen ook gezellig te maken; dan deert de regen niet. Ik ken het boek niet, dat je las. Was het mooi? In mijn kamer is ook iets mooi; je begrijpt wel wat! Tinl Rekers Nu jij weer bedankt Een keu rig briefje! Jettie Goudsmit Nu behoor je ook bij de getrouwen; je bent nu geregeld' present. Be dankt voor raadsels en anekdote. Dlentje Veendorp Er waren twee zinnetjes door elkaar gelopen. Voor jou waren het 1ste en 3de zinnetje van jouw stukje; het middelste behoorde bij je bovenbuurvrouw in de corres pondentie, Coba v. Duyvenboden Nog hartelijk gefe liciteerd met je ver jaar-dag; ook met je dubbele overgang: naar de 6de klas en naar de groteren m onze kring. Jij hebt iets moois en kunt nu echt met je póppen schemeren. Vertel je er bij? Dik v. Weizen Dat nieuwtje had ik nooit kunnen raden. Wat heerlijk! Corrie v. Weizen Ik denk, dat je niet weg te slaan bent van dat fijne plaatsje. Je zult wel spoedig over vorderingen kunnen schrijven. Fietje v d. Berg Jij bent- toegerust voor het water; duik er maar gauw in. Dat behoeft aan jou geen twee keer gezegd te worden! Anny en Joop Everink Je krijgt een klein versje: Hoop veel en steeds, maar met-geduld,, Zoo je gelukkig wezen zult. Plonie de Geus Jij kunt tevreden zijn over je verjaardag! Nu feliciteer ik je weer: met je overgang. Dit wordt een gewichtig jaar. Trineke v. Loef Ook gefeliciteerd met je overgang. Overgang en Moeders verjaardag: twee fijne dagen! - Leni v. Loef Voor jou .hetzelfde. Hand werken is zeker je lievedingsvak? Dus volgende week drie brieven in jullie enveloppe! Bernard v. Vliet Ook bedankt voor de 'goede wensen. Jij gaat ook al -hard de. school door. Drietal v. d Pluym Een prettige brief om té lezen, met zoveel goede wensen voor mij, en zulk goed nieuws voor jullie drieën. Alle drie gelukgewenscht met je vorderingen. Zorg maar, dat je je doel bereiktl Gelukkig, d^t V.. mag beginnen. Evert en Johan v. Dijk Zeker, ik had het echt fijn; en late gelukwenschen zijn ook nog welkom. Toni Neuteboom Een mooi rapport. Je zorgt wel, dat het zo blijft! Nelly Dorrepaal Hartelijk dank, ook aan Moeder. Nu worden het weer heerlijke - fiets tochtjes naar school. En voor een Maarts buitje zijn jullie niet bang! Stientje de Ru Ik denk. dat M. meer dan tevreden is over wat zij kreeg. Jij bent mooi overgegaan Peter Westerbeek Jij hebt dus. alleen rap- portennieuws. En goed? Riekje Leemans Wat heb je toch een af wisselend leventje op school! Steeds worden er Maart wordt een dubbele feestdag, nieuwe verrassingen klaargemaakt Die 15de, Annie Schouten Alle drie bedankt. Niek en Marti Bakker Ook aan de veran derde schooltijden merk je, dat we het grootste deel van de winter gehad hebben. Jullie hebben er nu weer een uurtje buiten spelen bij ge wonnen. Truusje v. Weizen Nu zijn de gewone schaatsen in het vet, ten de rolschaatsen uit het vet. Kun je al beter voort op de laatste? Pim v. Weizen Wat hebben jullie Moeder heerlijk verrast 's morgens vroeg! Dat op zich zelf was voor jullie al een feest. Willie v Kampenhout Ik zou zo ook niet begrepen hebben, wat jé broertje bedoelde vah zijn kapstokje! Had hij een fijne verjaardag? Suusje de Wekker Bedankt voor je geluk wens en mooie tekening. Ik ben benieuwd naar - het postpapier van I. Jij mag je rapportcijfers wel eens schrijven! Hannie de Wekker Ik ben blij weer wat te horer». hoewel zonder raadsels en met dan- sen^p letters! Het blijft maar druk bü iuïïte. JuW* hadden twee verjaardagen achter elkaar te vieren. Eveline Doom Moeder was goed af met jouw cadeau. In de brief aan mij kun je Je ook oefenen in het schrijven. Het was netjes. Speel je al stukjes op de piano? Corrie Kronenberg Als je wat langer mee doet, mag je er nog eens óm vragen We moe ten elkaar eerst wat beter kennen. Jannie v. Kampenhout Nu zit je plotseling in een grote klas. Jij vindt het wel leuk, wat met je kleine neefje te dollen! Ria v. - Kampenhout Ook gefeliciteerd met je overgang. Die Juffrouw weet het goed. Ja, ik had een fijne dag. Nanny Nauta Hartelijk dank. Knjntje Kinkel JU had weer een feest dag j e thuis. Wie mag voor al die kleine ko nijntjes zorgen? Nel Boon Gelukkig knap je alweer op. Spoedig verdere beterschap. Woont Gré nu ver van je vandaan? Ik herinner me haar nog wel. Gróet haar van mij. Annie Boon Dit raadseltje vind ik niet zo geschikt. Weet je nog een ander? Jopie en Freddy Susan Prettig, dat ik toch jullie raadsels ontving, ondanks jullie ziekte. Willen jullie V. hartelijk danken voor zijn briefje? Ik hoop, dat Fr. weer op de'been is en dat Jople zich haasten zal,hem in te halen. Beterschap Wim Nieboer Ik zal het onthouden van je zusje. Het is een bekende datum. Lientje Mokkenstorm Reken maar uit. wat je vraagt: deze Zondag is het 2 weken geleden. Het belooft feest te worden bU jullie. Een pluim voor die tien op je Tapport. Bedankt voof je anekdote. Annetje Mokkenstorm Nii mag jij het van mij onthouden, en ik zal proberen het van joü te onthouden. Dat is voor mij een hele toer, met zo'n familie! Lezen jullie begin correspon dentie na over het insturen? Rietje Blonk Wat gaan jullie je zusje aar dig verrassen en leuk, dat jullie het zelf maken. Lydia Botermans In de vorige correspon dentie was één zin, voor jou bestemd, naar het stukje van D. Veendorp verhuisd.- Had je dat begrepen? Cobi kan het niet heipen, wat je schrijft, ^n nu jouw rapport? Piet Brussee Ja, jè raads het goed en ik dank je nog wel..Tijdig insturen. Johannes v. Es Van de kinderen worden alleen raadsels en anekdoten opgenomen en dan alleen als zij ook oplossingen inzenden. Ik heb weer prettig met jullie kunnen babbe len. De volgende week zetten we dit weer voort. Tot zolang! Allen hartelijk gegroet door jullie Raadsel tante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Ingezonden door Joop Schouten. Kleine Wim was in het bad en daar het erg koud was. riep zijn Vader: „Doe die jongen uit- het bad; hU krijgt kippevel." Kleine Wim begon te huilen en zei: .Krijg ik dan ook veren?" Ingezonden door Bep Crama. OnderwUzer: „En, Frits je, wat versta je onder een fabel?" Fritsje: „Eén fabel is als een ezel en een kameel spreken met elkaar, zoals U en ik". De morgentrein zette zich na een kort oponthoud aan een klein stationnetje in beweging. De enkele passagiers, die inge stapt waren, liepen door de treingang, speurend naar een zo leeg mogelijke coupé. „Ha" riep een lange, magere heer, toen hij door een der glazen deuren keek en binnen geen levende ziel zag. Hij trad. bin nen, hees z'n aktentas in het net en ging op het hoekplaatsje zitten. Daarna wreef hij zich- in de handen alsof hij het koud had en wierp een blik op de verwarming. Die stond op „koud". „Natuurlijk!" zei de heer. sprong op en schoof de wijzer op „warm." Een paar -seconden later kwam een dikke heer met een bontjas aan de coupé binnen. „Foei!" riep die „wat een hitte hier!" En hij schoof meteen de wijzer op, „koud." De lange, magere wierp hem een woe dende blik toe, die echter niet werd opge merkt, want de dikke stond juist met de rug naar hem toe. Een listig lachje speelde om de mond van de magere. Hij hoog zich voorover en schoof de wijzer op „warm." De andere heer ging tegenover hem op het hoekplaatsje zitten. Hij pufte, wiste zich het zweet van het voorhoofd en zei nogmaals ,,-pff." Dan keek hij naar de ver warming en schrok zichtbaar. „Hè!" zei hij „nu meende ik toch, dat ik de verwarming op „koud" had gezet!" En hij deed het meteen. .Meneer." zei de magere heer „ik heb het koud." En hij zette de wijzer op „warm" „En ik heb het warm," riep de dikke en schoof de wijzer op „koud." „Meneer!" schreeuwde de magere woe dend „de verwarming behoort in de win ter aan te staan. Dat staat overigens in de instructies!" „Meneer de verwarming kan worden af gezet als het ergens te heet is!" brulde de dikke en hij pakte de arm van zijn tegen stander beet. Er ontstond een formele wor steling, waaraan een binnentredende con ducteur een einde maakte. „Heren, heren, wat zijn dat voor mee- ningsverschillen?" sprak hij kalmerend. ,Hij wil de verwarming afzetten'" hijgde de magere. „Natuurlijk," schreeuwde de dikke, „het is veel te heet hier!" ,Zoi, zo," zei de conducteur „dus u wilt de wijzer op „koud" en u wilt hem op „warm" hebben! Nu, weet u wat? dan zet ten we de wijzer precies in het midden, om u allebei tevreden te stellen. De verwar ming is overigens in deze coupé buiten werking. Daarom was het hier ook zo leeg, weet u!" Hoe Bob en jgqtjjer het eigenwijze meisje voor den gek hielden. E.v.L-. 7 „Ik meen jou niet! Ik meen het Arabisch". „Jongens, ik weet wat leuks voor jullie" roept Moeder, als Bob en Peter uit school thuiskomen. „Wat, wat?" „Raden!" „Oma heeft een pak gestuurd!" raadt Bob. „Een pak met gemberkoek erin" raadt Peter. „Helemaal mis!" „We hebben morgen ijsvrij!" roept Peter. „Malle, hoe kan Moeder dat weten1!" zegt Bob. „O ja, dat is waar ook." De jongens geven het op. Moeder zwijgt een ogenblik en zegt dan: „Er komt iemand logeren!"' „O,! Dat is leuk! Zegt u gauw wie". Nelly" zegt Moeder en dan kijkt ze scherp naar Bob en Peters gezicht. „Oooo!" zeggen de jóngens weer, maar nu is het een hele lange o-o-oo! en het klinkt niets blij. „Vinden jullie het nietleuk?" vraagt Moeder. „Och, jawel hoor!" zegt Bob, maar Peter trekt een pruillip: r»Nee helemaal niet! Die Nelly is zo'n kat! Ze kan alles, ze weet alles, ze heeft alles en ze eet alles op. Bah nee, niks leuk, Moes." Moeder moet er een beetje om lachen. „Kom'' zegt ze „dat was het vorige jaar zo. Nu is Nelly elf en al haast een jonge dame. Ze zal nu heusch wel een jaartje wijzer zijn. En jullie zijn nu al zes en zeven, dus veel te groot om te kibbelen, hè?" Maar de beide jongeus zijn het nog lahg niet met Moeder eens. Als Moeder haar mantel aantrekt om het nichtje van de trein te gaan halen, willen ze véél liever maar niet mee. Ze gaan in tussen buiten spelen, met de vriendjes. „Mag dat. Moeder?" „Och ja, dat mag wel. Als jullie dan maar voorzichtig bent!" Nelly komt altijd nèt als je haar hele maal niet kunt gebruiken. Dat wé.s het vorige jaar zo en nu weer. Bob en Peter zitten juist met hun vrien den Piet en Gijs in het erkertje en willen de verjaarskoek van Piet gaan verdelen, als Nellv ep Moeder binnenkomen. „Hoe moet dat nu?" fluistert Bob. „We hebben vier stukken en met Nelly mee zijn we met z'n vijven." „O, ik zal wel eventjes delen" roept Nelly, met haar muts nog op. „Gaan jullie maar eens naast elkaar staan, twee aan twee. Zó!" En ze duwt de jongens tegen de muur. „Steek nu je handen uit. Ziezo. Jullie tweeën en één stuk koek is drie. Jullie tweeën en één stuk koek is weer drie. En ik en twee stukken koèk is ook drie." De vier jongens kijken heel verbluft, maar Nelly heeft al een stuk koek in de mond en het tweede volgt heel gauw. Daarom zwijgen ze maar liever. Nelly is .nog altijd èrg wijs. Ze weet alles, ze kan alles en ze heeft alles. NU begint ze weer: „Ik heb thuis een hele kast vol kleren!" „Waarvoor?" zegt Bob „je kunt ze toch niet allemaal tegelijk aantrekken!" „Je bent erg dom voor je leeftijd" zegt Nelly. - Maar Bob geeft geen antwoord. „Ik kan piano spelen" zegt Nelly. „Ik ook" zegt Piet, „mijn Moeder geeft me les". Nelly haalt de schouders op en roept: „En ik kan schaatsenrijden." „Ik ook!" roepen de jongens in koor. „Ik kan paardrijden." zegt Nelly. „En ik rijd zelf op een wild paard zonder zadel!" roept Gijs. Nélly zucht ervan. Ze kan vandaag maar geen voet aan de grond krijgen. „Jullie zijn flauwe kinderen"- zegt ze ver achtelijk. „Flauwe kleine bewaarschoolkin deren. Ik ga gauw m'n mantel uitdoen en dan ga ik breien, bij Tante." De jongens vinden het niets jammer, dat Nelly weggaat. „Gelukkig, die zijn we kwijt!" zucht Peter. „Luister eens. Laten we haar eens heel erg voor den gek houden!" stelt Bob voor. „Ja, ja, leuk!" „Kijk dan". De vier jongens zitten lang te fluisteren. Er komt ook een papiertje aan te pas, waar ze van alles opschrijven. Én als Nelly weer komt aanslenteren ze vindt opscheppen toch misschien leuker dan breien zegt Peter: „Zeg, ken jij Frans?" „Natuurlijk" zegt Nelly „ik ken vier talen Frans Duits En dan schreeuwt Peter opeens met lui der stem: c>U-w nelaw nezew neuow ettiw netnaw nessaw, netsiw ijw raaw mraw retaw saw!" Hij heeft er een kleur van. Het kleine pa piertje, waar dit griezelige gekrabbel op staat. stopt hij vlug in zijn mouw. „Wat?" roept Nelly „Wat spreek je daar voor taal?" „Arabisch" zegt Peter met een ernstig gezicht. „Hoe kom je daaraan?" „Mijn Paps is in Afrika geweest." „Dat wil ik ook leren" zegt Nelly. Peter knikt „Dat kun je wel" zegt hij „omdraaien!" En dan doet de eigenwijze Nelly voor het eerst, wat zo'n flauw kind zegt. Ze draait zich om, met haar gezicht naar de muur. Peter kijkt naar Nelly's rug en dan barst hij opeens in een daverend gelach uit. „Ik meen jou niet!" schreeuwt hij „ik meen het Arabisch. Als je het omkeert, dan is het: „Wij walen wezen wouen witte wanten wassen, wisten wij waar warm water was." En de vier jongens kunnen haast niet tot bedaren komen als ze Nelly's woedend ge zicht zien. Nelly, loopt boos de kamer uit. Maar de volgende dagen is ze heel wat aardiger en schept tenminste niet zó erg meer' op. De „bewaarschoolkinderen" heb ben haar een aardig lesje gegeven. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Honger maakt rauwe bonen zoet. Kan, bonen, een, kat. rum, mezen, Geert, werken, noot, maan, Henk. 2. Mier, riem. 3. Helmond; helm, el. Nel, mol, dom. 4. Wie- aan de weg timmert, heeft veel bekyks. 5. Roodeschoolrood, e. school. ,6. Verjaardag; ver, dag is deel'van een jaar. 7. Nis, iep. Spa. 8. Luilekkerland. der raadsels ontvangen van: Loes Horstmann. Bianca Horstmann, Mijntje Mol. Adle Mol, Elsje Boterenbrood. Ineke Bo- terenbrood. Koos Flaman, Ank v Klaveren. Bert van Klaveren, Annie van der Hart, Bepple van der Hart. Gé de Jong, Rudolf David, Aukje v. d. Walle, Loes v. Veggel, Joke de Vos, Nellie Trap, Koos Jiigel, Kora Key! Rudi Arkeveld. Nico Optendrees. Dickie Opten- drees, Reyer Bolderdijk, Anny Feynenbuik, Thea Genemans, Marietje Lagerwlj, Sofietje Lager- wD. Olga Derksen. Coba Heusen. Gerda Teljeur Paul Blangé, Nellie v. d. Horst. Greetje Llps All Stikkelorum, Koos Stikkelorum Annle v d Vos, Grietje Deegenaars. Ria de Nle, Nini de Nle. Pim Metselaar, Elly Punt, Rie Brandt. Geertje Linschoten. Hannie Llnschoten. Joop Schalks. Lenie Brocaar, Hannie Brocaar Wllly Teyn. Llda Teeuwen, Riekie Batist. Leny db Graal, Nellie Braggaar, Peter Groenewegen. Elsje Groenewegen, Dlnl Groenewegen, Jannie Hartevelt, Co Hartevelt, Nettle Boerendonck, Maartje Stavleu, Johanna v. d Zwan, Marijtje V. Rijn, Maartje Schaart, Anny Schipper, Adri Schipper, Ella Meinema, Nel Meinema Tint Rekers, Betsie v. Heuven, Jople v. Heuven Jet tie Goudsmit. Plet Beugel. Mlentje Uitdenboo- gaard, Dlentje Veendorp. Coba v Duyvenboden Corrie v. Weizen, Dik v. Weizen, Rie v d. Laan! Bep v. d. Laan. Anny Everink, Joop Everink Annle de Ridder, Fietje v d. Berg, Tiny de Goederen. Plonie de Geus. Èvert v. Dijk. Johan v. Dijk, Mlentje de Water, Trineke v. Loef, Leni v. Loef, Marietje v. Vliet, Bernard v Vliet Jannie v. d. Pluym, Koos v, d. Pluyym Nico v. d. Pluym. Toni Neuteboom, Afko Neuteboom, Goozen Knol, Nellie Dorrepaal, Stientje de Ru Riekje Leemans, Peter Westerbeek. Armie Schouten, Joop Schouten, Coby Schouten, Ans Voorma, Corry de Roon Hertoge, Jacques de Geus, Suze de Geus, Coba v. d. Meys, Martien v. d Meys, WUly Wiggers, Jo Harteveld, Hans Kriek. Ineke Kriek, Gerard Stouten, Nelly Stouten, Sjaantje Stouten. Flip Stouten. Her man Verlind, Bea v. d. Kool, Paul Rienstra Atze v. d. Kool, Wim Rienstra. Nel v. Hoeven' Anny Bekooy. Elsje Verhoef, Marijke Verhoef Loesje Sloos, Nlek Bakker. Marti Bakker, Ansle Eichhom, Truusje v. Welzen, Pim v Welzen Coba Verlind. Elsje Verlind, Wim Verlind. Rib Smittenaar, Willie v. Kampenhout, Gerard Llna Eveline Doorn, Corrie Kronenberg. Riek van Kampenhout, Nanny Nauta. Annie Boon Nel Boon. Corrie Kronenberg, Riek v. Kampenhout Nanny Nauta, Annie Boon, Nel Boon. KrHntje Kinkel Jopie Susan. Freddy Susan, Wim Nie- boer. Rietje Blonk, Lientje Mokkenstorm, An netje Mokkenstorm, Henav Favier. Gerrit Im- mink, Lydia Botermans, Piet Brussee, Hansje Boterenbrood. voor allen om nit te kiezen; de groteren vier, de kleineren drie goede oplossingen I. Ingezonden door Coba Verlind. MUn geheel is een spreekwoord van 30 letters. 25, 26 is een lidwoord; 6, 11, 3 een kleefstof* 14, 15, 16. 5 een man; 4. 20. 19 dient om te zien: 1, 2. 24 is een boom; 9. 23, 7, 29 een meisjes naam; 28. 21, 22 is niet jong; 30. 28 is een mu zieknoot; 27. 28, 8, 13 gebruik je, als je eet; 17. 2, 7. 9, 10 is altijd prettig: 18. 11, 5 is een insect; 26, 7, 12, 25 een watervogel. II. Ingezonden door Marietje L&gerwy. In welke plaatsen in Nederland wonen onder staande personen? 1. B. Gomurd; 2. N. Neavi; 3 F. Martoreos; 4. D. Loer. m. Ingezonden door Mien de Jager. Vul in onderstaande hokje de ontbrekende let ters in. 1. op niet bepaald aangegeven plaats. 2. grote hoogten. 3. drassig land. 4. het slechter worden. 5. vroeger. IV. Ingezonden door Lydia Botermans. Ik ben een plaats in Zeeland van 7 letters. 1. 2, 3 is een bewoner van Europa; 6. 1. 2, 3 een kleine opening; 5, 7, 3 is een soort lofspraak; 3, 1, 2 is een verkorte meisjesnaam; 4, is de 19e letter van het alfabet. V. Ingezonden door Bep Crama. Met d ben ik een hoge toren, met t een jongensnaam, met k een stenen voorwerp, met g een kleefstof, met s kan ik dikwijls heel moeilUk zyn VI. Ingezonden door Truusje van Welzen. Welke vrucht is omgekeerd een deel? VII. Ingezonden door Jetty Hooghuis. Ik ben een kleine knolvrucht. Zet voor my een ander woord voor Vader, dan ben ik een lusthof. vin. Ingezonden door Maartje v. d. Voort. Uit welke wolken valt geen regen? 3—3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 11