Verduisteringstijden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 28 Februari 1941 Uit de Omstreken De distributie Nieuwe bonnen aangewezen AGENDA Winterhulp Nederland 2 t/m. 8 Maart KATWIJK AAN DEN RIJN. DE PRIJZEN IN DEN TUINBOUW. De prijzen in den tuinbouw zijn thans redelijk. Waspeen, het hoofdproduct, gaat naar kwaliteit van f. 69.50 per 100 K.G. Kroten zijn zeer stabiel, op f. 3f. 3.10, Uien van f. 5f. 5.50 per 100 K.G. Spruiten f. 13 f. 17 p. 100 K.G. Boerenkool is zeer va- rieerend van f. 0.15f. 0.40 per kist. Kool soorten zijn goed gevraagd en brengen per 100 K.G. op: Roode kool f. 5.50f.7, gele kool van f4.30f6, groene kool f3.50 f. 6, Knolselderie A van f. 12f. 13 en B van f5f; 6.50. OEGSTGEEST. DE MONTESSORISCHOOL. Naar wij vernemen, zal het beroep van het schoolbestuur der Montessorischool in zake het verleenen van een subsidie op 5 Maart a.s. behandeld worden, zoodat er in zake een subsidieverleening aan deze school thans nog geen definitieve beslissing geno men is. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van H. van Beelen en L. Guyt, Meerburgkade 90 Pieternella d. van P. Plug 'en J. van Duyn. Varkevisserstraat 72 Cornells z. van A. de Best en M. van derPlas, Parklaan 28 Amerik, z. van A, Guyt en J. Vlieland, Zuidstraat 45V Leuntje d. van C. Jonker en A. van Duyn. Bal'juwstraat 6a Pe- tronella d. van L. van der Plas en P. Hus, Zuid straat llf Klazina d. van A. Hasenoot en W. Vlieland, Zuidstraat 45U. Getrouwd: G. Ouwehand en W. van Rijn, Schoolstraat 20. Ondertrouwd: P. de Ru, Lelden en J. Onder water, Pepersteeg 4 A. Haasnoot. W. Beu- kelsz.straat 2 en E. Hartevelt, S. Varkevisser straat 266. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het certificaat van kennis der bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee en de toepassing daarvan: Corn, van Duyven bode, Corn, van Dijk, Aart Brouwer, Jac. Dijkhuijzen Jzn., Willem Schuitemaker Kzn., Machiel v. d. Plas Dzn., C. van Duijn Czn., Dirk Duindam Azn., C. Remmelzwaal Gzn.; allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt. J. N. Egmond, lid der examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. Op het politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een gevonden zwart gelakt heerenrijwiel, zwaar model met bel aan stuurstang en electrische lantaarn. LISSE. VOORLICHTINGSDAG OVER GROENTETEELT. Bespreking over de bemesting. Georganiseerd door de afd. Lisse van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur werd in „De Witte Zwaan" alhier een voorlichtings dag gehouden over de groenteteelt, onder leiding van den tuinbouwconsulent den heer ir. van der Helm. De belangstelling voor deze voorlichting was buitengewoon groot. De voorzitter der afdeeling Lisse, de heer M. Veldhuyzen van Zanten Rz. heette de talrijke aanwezigen alsmede ir. van der Helm hartelijk welkom. De heer van der Helm wees vervolgens op de urgentie van een voorlichtingsdag als deze doch deed uitkomen dat hij niet be kend was met de moeilijkheden van de bollenstreek inzake Groenteteelt h.l. wat wel en wat niet mag worden geteeld, doch zeide gelegenheid te zullen geven dienaan gaande na de voordracht vragen te stellen Hij gaf dan het woord aan een zijner assi stenten. Deze besprak in den breede het bemestingsvraagstuk waarbij hij aantoon de, wat onder organische mest wordt ver staan om vervolgens over te gaan tot de behandeling van de kunstmesttoepassing, waarbij hij deed uitkomen dat 4 soorten noodig zijn en wel amoniak, kalksalpeter, kalkammonsalpeter en chili, waarvan hij met cijfers het gemiddelde aangaf. Hij wees op het nut, vooral voor deze zand gronden voor het grondonderzoek om de juiste bemesting toe te passen. Vervolgens werden behandeld de teelt van selderij en aardappelen. Hij verdeelde de selderij in drie groepen en wel bleek-, snij- en knolselderijwaarvan hij de zaai tijden en de zaaimethode aangaf en wees op de ziektebestrijding. Vervolgens behan delde hij de aardappelenteelt, n.l. van de vroege, middel vroege en late aardappelen. Voor elk dezer soorten werden de gewassen genoemd, die hiervoor het best geschikt zijn. Op breede wijze werd de teelt hier van besproken. De cursus werd den ge- heelen dag voortgezet. De deelnemers wa ren zeer ingenomen met hetgeen werd medegedeeld. Het was een duidelijke en leerzame voorlichting. NOORDWIJK. Rijwiel verwisseld. Mej. D. alhier deed bij de politie aan gifte van de verwisseling van haar rijwiel. Op de plaats waar zij haar rijwiel had ach tergelaten, stond een andere fiets. Deze heeft zij bij de politie in bewaring gegeven. De politie tracht de eigenaar op te sporen. Diefstal van boonen. B. deed bij de politie aangifte van dief stal van een partij ongedorschte bruine boonen welke na den oogst op zijn land waren opgeslagen De politie stelt een on derzoek in. De muntgasmeter geledigd. P. alhier deed bij de politie aangifte van het feit, dat onbevoegden zich tijdens zijn afwezigheid, toegang tot zijn woning had den verschaft en den muntgasmeter had den geledigd. De politie stelt een onder zoek in Wederom werd politie-assistentie in geroepen, in verband met het feit, dat een vader zich in dronkenschap op onprettige wijze uitliet tegen zijn huisgenooten. Twee zoons, die hiervan niet gediend waren na men den vader zoodanig onderhanden.dat de politie het veiliger oordeelde dan be schonken man maar mede te nemen, ten einde hem ten politiebureele zijn roes te doen uitslapen. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Afscheid van den heer KortekaasToe lage van het gemeente-personeel Ver bouwing ambtswoning van den burge meester vraagt f. 7000.Groote huurachterstand bij de Ge meentewoningen. De voorzitter burgemeester Sandberg, opende deze eerste vergadering, die'onder zijn leiding gehouden werd. Deze wil uiting geven aan zijn verwachting, dat de be sprekingen van aangenamen aard zullen zijn; voorts bracht hij nogmaals dank voor de hartelijke ontvangst in deze gemeente. De notulen werden goedgekeurd. Onder de Ingekomen stukken was een schrijven inzake de gewijzigde inkomstenbelasting. Daar nadere gegevens nog ontbreken, werd aan B. en W. machtiging verleend om de begrooting te wijzigen. Naar aanleiding van het rapport over de gemeente-woningen werd opgemerkt dat er veel achterstand van huurbetaling is. Er zal een commissie komen om deze zaak te onderzoeken; deze zal dan met voorstellen komen. B. en W. zullen in de volgende ver gadering de commissie aanwijzen en haar taak bepalen. Met alg. st. werd hierop jhr. mi. R. Sand berg van Boelens tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoemd. Ook werd hij benoemd tot lid van den Raad van Com missarissen van het El'ectriciteitsbedrijf. Hierop volgde onderzoek geloofsbrief van den tot lid van den Raad benoemden heer A. W. Tijssen. Namens de commissie tot onderzoek, be staande uit de heeren v. Zonneveld, Ver- kley en van Breda, bracht de heer v. Zon neveld rapport uit en adviseerde tot toe lating. De voorzitter dankte den heer Kortekaas voor hetgeen deze in zijn functie als raads lid voor de gemeente gedaan heeft. De heer Zonneveld sloot zioh, namens den Raad, hierbij aan. De heer Kortekaas dankte voor de vrien delijke woorden en voor de prettige samen werking, die hij gedurende 6 jaren onder vonden heeft. Hierop werd gemeenschappelijk bespro ken de regeling tot onderlinge hulpverlee ning bij brand, waartoe ook de gemeenten Hillegom, Lisse, Noordwij k, Noordwij ker- hout. Voorhout, Warmond en Sassenheim behooren De gemeente is nu toegetreden als lid van den Prov. Bond en een bijeen komst van de burgemeesters dezer gemeen ten besloot eveneens tot toetreding, zoodat de hulpverleening thans Provinciaal gere geld is. Op een vraag van den heer v. Reisen, zette weth. Warnaar de regeling uiteen. Hieruit bleek, dat een gemeente die hier vèr vandaan ligt, recht op onze hulp heeft, evenals omgekeerd. Het voorstel werd goed gekeurd. Voorstel tot het verleenen van tijdelijke toelagen aan gehuwd personeel, dat min der dan f. 1900— verdient. Deze regeling is gelijk aan de rijksregeling en vraagt f808.76 en voor kindertoeslag f. 343.80 to taal f. 1152.56. De heer v. Breda brak een lans voor de losse werklieden, die nu van den toeslag verstoken blijven. De voorzitter geloofde niet dat dit mogelijk is, maar zal het on derzoeken. Het voorstel werd aangenomen. Voorschotten aan de Bijz. scholen over 1941 werden verleend tot een bedrag van f. 10.per leerling voor het L.O. en f17.25 voor het UI.O, Verbouwing ambtswoning van den bur gemeester. De burgemeester heeft zich be reid verkaard de ambtswoning te betrek ken, doch zou gaarne zien, dat de woning werd uitgebreid en een garage werd ge bouwd. Een en ander zal ongeveer f. 7000. kosten. De burgemeester zal van dit bedrag de rente betalen, boven den huurprijs ad f.525.per jaar, zoodat deze dan op f.800 zou kunnen worden gesteld. De heer van Breda vroeg, of er buiten deze verbouwing, nog iets gedaan kan wor den tot verfraaiing der woning. Hij heeft het plan der verbouwing gezien en vreesde dat de f. 7000.wel overschreden zal wor den. De heer van Reisen had gaarne een specificatie van de verbouwing gezien, wel ke de voorzitter hem gaf. Nadat de teekening bezichtigd was en na eenige discussie werd het voorstel aange nomen. De heer v. Breda vroeg aanbeste ding onder plaatsgenooten. Na goedkeuring der wijziging begrootin- en 1940 en 1941, werd besloten tot intrek king der Capitulantenverordening. Bij de rondvraag wees de heer v. Breda op den achterstand der huren. Er is beslo ten het complex Amerika af te breken. Spr. drong op spoed aan. De heer v. Reisen informeerde, hoe het staat met de beplanting van de Hoofdstraat in de richting Lisse. Weth. Warnaar zeide, dat er dit jaar wel niets van zal komen. De heer Verschoor informeerde of er nog gemeentegronden braak liggen, die voor teelgrond benut kunnen worden, terwijl de heer Schrama toeslag op de uitkeering van het B.A. bepleitte. Hierna volgde sluiting. BRANDSTOFFEN. Gedurende het tijdvak van Zaterdag Maait a.s. tot en met Maandag 31 Maart ajs. geven de bonnen no „15", „16" en „17' van de „bonkaart distributie vaste brand stoffen haarden, kachels" en de bonnen No. „35", „36", „37", „38", „39", „40" en „41" van de „bonkaart distributie vaste brand stoffen centrale verwarming," alsmede de met „brandstoffen, één eenheid vijfde periode" en de met „cokes, één eenheid vijfde periode" gemerkte bonnen elk recht op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. De bonnen No. „14" van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen haar den, kachels" en No. „33" en „34" van de bonkaart distributie vaste brand stoffen centrale verwarming" zijn komen te vervallen en kunnen worden vernietigd. De verbruikers in de groepen b, c en d met een verbruik van meer dan 25 een heden per periode, dienen zich in de maand Maart tot de distributiediensten op door deze diensten te bepalen tijdstippen te wen den, ten einde de toewijzingen in ontvangst te nemen. De geldigheidsduur van de bonnen No. „11", „12" en „13" van de „bonkaart dis tributie vaste brandstoffen haarden, kachels" en de bonnen No. „25" tot en met No. „32" van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen centrale verwarming", als mede de met „brandstoffen, één eenheid, vierde periode" en de met „cokes, één een heid, vierde periode" gemerkte bonnen wordt verlengd tot en met Vrijdag 14 Maart Met nadruk wordt er echter de aandacht op gevestigd, dat tegen inlevering van de bon nen, welker geldigheidsduur tot 14 Maart is verlengd, gedurende het tijdvak van Zater dag 1 Maart tot en met Vrijdag 14 Maart geen turf mag worden verkocht of afge leverd. De geldigheidsduur van de toewijzingen, welke geldig waren verklaard tot 14 Maart of een vroegeren, mits na 13 Febr. gelegen, datum wordt eveneens verlengd tot en met Vrijdag 14 Maart. Gedurende het tijdvak van 1 Maart tot en met 14 Maart a.s. zullen deze toewijzingen evenmin recht geven op het koopen van turf. Voorts wordt bekend gemaakt, dat gedu rende het tijdvak van Zaterdag 1 Maart tot en met Maandag 31 Maart 1941 de met de woorden „generatorenanthraciet tweede pe riode" gemerkte bonnen elk recht zullen geven op het koopen van 1 Hl. (maximum 75 K.G.) anthracietnoootjes V. De met de woorden „generator-turf tweede periode" gemerkte bonnen zullen gedurende bovengenoemd tijdvak recht ge ven op het koopen van 50 stuks baggerturf. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Maandag 3 Maart tot en met Zondag 9 Maart a.s. geeft de met „06" genummerde bon van da laatst uitgereikte boter- en vetkaart recht op het koopen van 250 gram boter of margarine. De met „06" genummerde bonnen, die op 9 Maart nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 16 Maart a.s. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 3 Maart tot en met Zondag- 9 Maart a.s. geeft de met „81" genummerde bon van de nieuw uitgereikte „bonkaart algemeen" recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 9 Maart nog niet gebruikt zijn, blijven dien verstande, dat zij gedurende de week van 10 Maart tot en met 16 Maart niet ge bruikt mogen worden in hotels, restaurants e. d BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 3 Maart tot en met Zondag 9 Maart a.s. geeft elk der met „06" genummerde bon nen van de nieuw uitgereikte broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „06" genummer de broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerij producten tel kens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: Beschuit 75 gram; Biscuits en wafels 90 gram; Speculaas 140 gram; Andere koekjes 200 gram; Koek 160 gram; Cake 300 gram; Gevuld klein korstgebak (b.v. amandel broodjes) 400 gram; Gevuld groot korstgebak (b.v. boterlet ter) 500 gram; Taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierbo ven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 9 Maart nog niet gebruikte bon nen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 10 Maart tot en met 16 Maart a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants, e.d. geldig tot en met Zondag 16 Maart a.s., met afgegeven TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 1 Maart tot en met Zondag 30 Maart a.s. geeft de met „16" genummerde bon van de niéuw uitgereikte „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Januari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe sa menstelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeep poeder of 600 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niét gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van was- scherijen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeepvlokken, zelfwer kende waschmiddelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer worden aangemaakt, nog mogen worden uitver kocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 gram zeepvlokken^ of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 grani vloeibare zeep. ZEEP VOOR WASSCHERIJEN. De bestaande regeling ten aanzien van de wasscherijep blijft onverminderd van kracht. N De wasscherijen zijn derhalve verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch een zeepbon van het publiek in ont vangst te nemen. Zooals reeds voorgeschre ven is dienen de wasscherijen eerst een bon van haar klanten in ontvangst te nemen en pas daarna een hoeveelheid van 20 kg. waschgoed, hetzij in eens, hetzij bij ge deelten in behandeling te nemen. De wasch van kantoren, hotels, café's enz., voor zoover het handdoeken, poest- en stof doeken, servetten, tafellakens e.d. betreft, kan ter behandeling worden gegeven zonder dat daarbij bonnen behoeven te worden Zaterdag. Stadszaal: Openbare vergadering N.SDAJ». BIOSCOPEN t 18 jaar; 14 Jaar; 5 alle leeftyden. Luxor-theater: „Lajla" Dagelijks nam 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorl voorstelling. Lido-theater: „Burgem'eester-comediant" Dagelijks Vü uui aam.; s Zondags te z, 4,3l en 7^ a Woensd en Zaterd matinée 2.30 il Trianon-theater; „De baas in eigen huis" Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—630 uur doorl voorstelling Casino-theater: „Hét gestolen testament" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2V> uur. Zon dags te 2 41,£ en 8 uur Rex-theater: „Schurk of gentleman?" Dagelijks '2 en 8 uur nam.; 's Zondags 26.30 uur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 7% uur (Zondags gesloten) „Je hebt 't of je hebt 't niet". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 22 Februari 20 uur tot Zaterdag 1 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 204Q6; de Zuid-Apotheek, Lam- menschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek Wilhelminapark 8. telef. 26274. LUCHTTEMPERATUUR 9 uur voörm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk in veler leven. VOORSCHOTEN. HET GOUDEN JUBILEUM DER ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Diverse toespraken. Het 50—jbestaan der afd. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur is met de leden in een feestvergadering herdacht in hotel Deurloo. Hierbij waren o.a. aanwezig, de voorzit ter en secretaris van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, dr. A. J. Verhagen en H. J. Voors, beiden uit Heemstede, Burge meester en Secretaris dezer gemeente de heeren M. F. Berkhout en A. P. Schram de Jong en de heer F. Limburg, oud-lid, direc teur van ..Narcis" en „Hyacinth" te Sas senheim. Toen allen aan de met bloemen versier de tafels hadden plaatsgenomen sprak de voorzitter, de heer Chr. Eggink, een kort openingswoord en liet enkele feiten de revue passeeren, o.a. de laatste bloembol- lenvellingen In deze gemeente in de jaren 19X41916 en 1920, waarin de ups and downs van het vak sterk naar voren kwa men. Ook van de tentoonstelling bij het 40-jarig bestaan werden foto's vertoond. De secretaris, de heer B. Hoogwerff Kroon gaf een overzicht van deze 50 jaren en memoreerde o.m. het feit dat voor een tentoonstelling in Berlijn in 1909 in deze gemeente 20.000 hyacinthen In bloei wer den getrokken; vele successen werden be haald met collectieve inzendingen op ten toonstellingen. Ook werd de oudere gene ratie, die reeds heenging, herdacht. 2—3 3—4 4—5 5—^6 6—7 7—8 8—9 Maart 19.208.24 2 19.22—8.22 3 19.23—8.19 4 19.25—8.17 5 19.27—8.14 6 19.29—8.12 7 19.31—8.10 8 Aantal daglichturen. Maart 10 uur 54 minuten 10 58 11 1 11 6 11 10 11 15 ii i9 De heer dr. A. J. Verhagen, algemeen voorzitter, sprak een gelukwensch uit en herinnerde er aan, dat de algemeene ver- eeniging ongeveer 80 jaren bestaat, maar dat er ongeveer 20 jaren verliepen, alvo rens plaatselijke afdeelingen werden ge sticht, waarvan Voorschoten één der oudste is. Spr. deelde mede, dat ter herinnering aan dit 50-jarig bestaan in één der ramen van het Krelage Huis te Haarlem het wa pen van de afd. Voorschoten zal worden aangebracht, maar dat de aanbieding pas kan plaats vinden, wanneer normaler tij den zijn teruggekeerd-. De heer H. J. Voors deed vooral uitko men dat vele nieuwe tulpen, geschikt voor den broei, bij haar naamgeving, een oor sprong hadden in deze afdeeling. Burgemeester M. F. Berkhout wees op het vele werk, vooral handenarbeid, dat het bloembollenbedrijf met zich brengt. De heer F. Limburg sprak van zijn ge hechtheid aan deze gemeente, waar hij zijn opleiding had genoten en had geleerd, het geen en niet goed is. Spr. wekte vooral de jongere generatie op den goeden naam van de afdeeling en deze gemeente hoog te houden. Als bijzonderheid kunnen wij nog ver melden, dat voor den zetel van den voorzit ter een koperen bak prijkte, waarin zich bloeiende triumph tulpen „Eggink Senior" bevonden. Zondagsdienst voor Doktoren. Deze wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. C. J. Kerkhof, telef. 93 en dr. M v. d. Stoel, telef. 56. GEMEENTERAAD. Verbetering verlichting Valkenburgscheweg en Gebr. Treubslraat Subsidies Aan schaffing autodraailadder brandweer aan genomen Vervoer schoolkinderen Rijndijk per paardenbus. In de gemeenteraadsvergadering waaraan een geheime zitting van 45 minuten vooraf ging, was de heer J. P. v. d. Marei met ken nisgeving afwezig. Voor de verbetering van de -erlïchting van den Valkenburgscheweg en Gebr. Treubstraat werden bedragen toegestaan. B. en W. werden gemachtigd, aan de daarvoor in aanmerking komende personen, overeenkomstig den inhoud van de circu laire van den waarn. secretaris-generaal van het Dep. van Sociale Zaken, extra win- teruitkeeringen te verstrekken. Besloten werd het besluit tot aanstelling van een adj .-commies le klasse ten kan tore van den gemeente-ontvanger in te trekken en aan te stellen bij de afd. finan ciën, onderwijs en personeelszaken een adj.- commies 2e klasse op een jaarwedde van f. 900.tot f. 1200.Vervolgens het aan tal klerken bij de centrale boekhouding te rug te brengen van 2 op 1 en aan die tak van dienst te verbinden twee schrijvers op een jaarwedde van f.400.tot f.600. Vo<Dr het vervoer van 15 kinderen naar scholen voor buitengewoon L. O. werd aan de afd. van „Het Groene Kruis" een subsi die, over 1940, verleend van f. 182.22. Aan gezien de woning Burg. Treubstraat 26 niet beschikbaar is, werd als dienstwoning voor een veldwachter gehuurd de woning Burg. Treubstraat 10 tegen een huurprijs van f.36.p. m. Met den kerkeraad van de Geref. Kerk is volledige overeenstemming bereikt inzake de beplanting van den Leidscheweg af tot aan de kerk. Besloten werd voor den tijd van 10 Jaren van den kerkeraad te huren een pérceel tuingrond, ter grootte van ongeveer 65 M2, voor een huurprijs van f. 1.per jaar. Voor de aanschaffing van hulpmiddelen voor het vakonderwijs voor lichamelijke oefening wordt een bedrag toegestaan van f. 2000.—. Het punt verbouwing gymnastieklokaal werd aangehouden tot de volgende verga dering. Goedgevonden werd voor de geneeskun dige controle op ambtenaren en werklieden aan te wijzen de heer A. T. Eelkema, rus tend arts, alhier, tegen f2.50 per onder zoek. De subsidie ten behoeve van het voorzie- ningsfonds voor kunstenaars over 1941 werd bepaald op hetzelfde percentage als van rijkswege zal worden vastgesteld, met dien verstande, dat het ten hoogste 200% van de, van de leden, bijeengebrachte contribu ties zal bedragen. Medewerking zal worden verleend tot het werkverruimingsobject van D. Bol Azn. te Valkenburg, het diepspitten van ongeveer 7000 M2. grond aan de Wassenaarsche We- t' ring. Eveneens werd medewerking verleend aan liet verzoek van het bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding van scholen voor L, en U. L. O. op Geref. grondslag, met betrekking tot de aanschaffing van elf schoolbanken. Aan het Rijnlandsch Lyceum te Wassenaar werd over 1938/1939 een sub sidie verleend van f. 100. Inzake het voorstel tot aanschaffing van een autodraailadder voor de brandweer, deelde de voorzitter mede, dat bericht is binnengekomen van den fabrikant, dat voor den ladderwagen geen banden beschikbaar zijn. Na bespreking werd het voorstel aan genomen'met 8 tegen 2 st. ((Tegen de hee ren J. Braggaar en C. L. M. Bancken). Voor het vervoer van de schoolkinderen van den Rijndijk werd besloten een paar denbus op luchtbanden aan tc koopen voor f. 2500.De veehouder Jac. Nell, Landweg 4, zal de bus gratis stallen en voor het ver voer zorg dragen tegen een vergoeding van f. 7.50 per dag Ongeveer 40 kinderen kun nen met deze bus worden vervoerd. Het adres van de slagerspatroonsvereeni- giijigen inzake een uniforme sluitingsmiddag voor alle vleeschwinkels in deze gemeente, ging naar B. en W. voor prae-advies. Ten slotte werd f. 3500.toegestaan voor het uitbaggeren van slooten; als brandsloot werd aangewezen, de Vinkensloot, 100 M:| 2 plaatsen in de Oranjewetering, n. m. bij de Papelaan en de Wijngaardenlaan; plaatsen aan de Krimkade; de sloot lanSj" den Foofweg, van den Leidscheweg af t-oc de trambaan, 120 M„ en de sloot van de Noortheystraat af tot aan de Vliet. Na rondvraag volgde sluiting. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6