LAATSTE BERICHTEN Nederland voedt zichzelf LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Biad Woensdag 26 Februari 1941 VISSCHERIJ-BERKHTEN Officieele Kennisgevingen InstonUneM0^ Dr. Posthuma aan het woord STADSNIEUWS Verspreide berichten Dagbladreclame is niet te vervangen SCHEERBEITE L S Kooplust op de veemarki weer stroef Binnenland Engelsche luchtaanvallen Buitenland De toestand van ex-koning Alfonso Koierpy^ De luchtaanval op Tobroek Verklaringen van Roosevelt Dr. G. KORTHOF f In den leeftijd van 50 jaar is gisteren overleden dr. G. Korthof, conservator aan het Klinisch Laboratorium van het Acade misch Ziekenhuis alhier. Dr. Korthof, die 13 Februari 1891 werd geboren, trad op 1 September 1930 in zijn tegenwoordige functie. Het stoffelijkoVefschot zal a.s. Zater dagmiddag - om 3 -tuur -nabij het Groene Kerkje te Oegstgeest worden ter aarde be steld. COMMISSIE VOOR HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. De tweede kookdemonstratie. De Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting en Gezinsleiding heeft gister middag in de kleine Stadszaal haar tweede kookdemonstratie „Voeding in Oorlogstijd" gehouden, die evenals de eerste zeer be vredigend bezocht was. Ditmaal stond de erwtensoep, evenwel zonder 'kluif, op het programma en met dit recept zullen zeker veel huisvrouwen haar voordeel kunnen doen jiu we wel geregeld erwten, maar geen kluif toegewezen krijgen, en iedereen toch zoo voedzaam mogelijke gerechten op tafel wil brengen. Behalve dit kreeg ieder een hapje rauwkost te proeven, bestaande uit zuurkool met geraspte rauwe biet. Ook dit, haar zeker onbekende gerecht, lieten de aanwezigen zich goed smaken. Terwijl de soep kookte, besprak de leerares een schema van een nuttige besteding der distributie bonnen, welk overzicht de bezoeksters met het recept van de erwtensoep mee naar huis kregen. Mevr. Schaper—Beukema sprak een kort woord om meer bekendheid te geven aan den binnenkort te geven cursus kinderver zorging en opvoeding. Aan het einde der demonstratie lieten weer. vele dames zich inschrijven, zoowel voor een cursus „Voe ding in Oorlogstijd", als voor een in kinder verzorging en opvoeding. De vólgende demonstratie vindt over 14 dagen plaats. Alle op de demonstratie verwerkte groenten en aardappelen worden welwillend- verstrekt door de -Groenten- centrale. Onlangs heeft de heer W. Steemers, chef-commies bij den goederendienst der Ned. Spoorwegen op het station alhier, zijn 40-jarig jubileum bij de Spoorwegen her dacht. In verband hiermede is de heer Steemers in het hoofdgebouw te Utrecht ontboden, alwaar hij door den heer ir. W. F. H. van Rijckevorsel, directeur der N. S., op hartelijke wijze werd toegesproken en gelu'kgewenscht, waarna hij de oorkonde voor 40-jarige trouwe dienstvervulling ontving. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 26 Februari. Groote bot f.55—39; kleine bot f.4032; kleine schol f. 72r—41; pufschol f.37—14; wij ting f.3127; schar f.56—31; kl. schar f. 13,50— 11; pufschar f.107.50 (alles per 50 KG), ka beljauw f. 13—7 per stuk; tongen f. 6,604,70 p. KG.; garnalen 56 ct. per KG Zoetwatervisch: baar 40 ct.; blei 4440 ct.; voorn 3226 ct.; spiering 7365 (alles p. KG). Besomming loggers: KW 104 f,1063; KW 89 f. 2323. MEDEDEELING AAN DUITSCHE VERLOFGANGERS UIT NOORWEGEN. De Duitsche bladen publiceeren een mede- deeling, waarbij alle verlofgangers uit Noorwegen zich terstond mondeling, tele fonisch of schriftelijk bij de dichtst bereik bare militaire instantie, met vermelding van den voorgeschreven dag van vertrek, moeten melden. (DjN.B.) EEN ENGELSCHE KRUISER HOUDT FRANSCHE SCHEPEN AAN. Naar het Fransche ministerie van ma rine mededeelt, zijn het Fransche schip P.L.M. 13 en het vrachtschip Orient, die met een lading steenkool onderscheidenlijk cement, naar Dakar onderweg waren, in de buurt van de Canarische eilanden door een Engelschen kruiser aangehouden. (D.N.B.) DUIZEND AMERIKANEN UIT CHINA VERTROKKEN. Gehoor gevend aan den herhaaldelijk uitgesproken raad van hun officieele in stanties, hebben omstreeks duizend Ameri kanen, meerendeels vrouwen en kinderen, zich op de President Coolidge ingescheept om China te verlaten. Vijfhonderd zijn nog voor begint Maart geboekt. (D.N.B.) DE BEGROOTING DER SOVJET-UNIE. De begrooting der sovjet-unie voor 1941 omvat in totaal 70.9 milliard roebel voor het leger en de marine De stijging der mili taire uitgaven bedraagt, vergeleken met het vorige jaar 13 milliard roebel, d.w.z. onge veer 25 procent én vergeleken met 1939 een bedrag van 30 milliard, d.w.z. 75 procent. (D.N.B.) DE VERMISTE AMERIKAANSCHE VLIEGTUIGEN. Bij San Diego is het wrak van een der sedert gisteren vermiste Amerikaansche marinebommenwerpers gevonden. Beide in zittenden waren dood. Naar het tweede toestel, dat vermoedelijk in zee is gevallen, wordt nog gezocht. SCHADELOOSSTELLING AAN MILITAIREN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat militai ren van land- en zeemacht, die meenen op schadeloosstelling voor gedureride de oor logsdagen te velde verloren gegane eigen dommen, welke zij in hun mobilisatie standplaats bij zich hadden, aanspraak te kunnen maken, zich, bij voorkeur vóór 1 Maart a.s., schriftelijk tot den Secretaris van de S chade- e nqu te - cominissie voor militairen te velde (Javastraat 4 te. 's-Gra- venhage) dienen te wenden met verzoek om toezending van een aangifteformulier. In dit verzoek behoort geen opgave te geschie den van verloren geraakte eigendommen e.d.;_ het schrijven van een brief of brief kaart, houdende verzoek om toezending van een aangifte-formulier, met duidelijke ver melding van den naam en het adres van den aanvrager, is voldoende. 7727 A. TEPE, Weth. lo. Burgemeester. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden -brengt ter algemeene kennis, dat een plan tot herzie ning van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, ten aanzien van gronden, gelegen ten Oosten van den Zoeterwoud- scheweg Otusschen den spoorweg Leiden Utrecht en het kanaal naar de Groente veiling), met ingang van 26 Februari a.s. tot en met l'l Maart da.v. voor een ieder ter inzage zal liggen ter gemeentesecreta rie (afd. Algemeene Zaken). A. TEPE, Weth. lo. Burgemeester. Leiden, 25 Februari 1941. 7726 PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 27 FEBRUARI. Leiden .Geref. Gem. (Nieuwe Rijn): Don- derdagnam. halfzes, ds. P. Honkoop van Den Haag. Boskoop °Geref. Gem.: Voorin. 10 en nam. 2en 6 uur (Biddag gewas), ds. Lamain van Rotterdam. Katwük-aan-den-Rün Geref. Kerk: V.m. 10 uur, ds. J. G. A aiders; nam. 5 uur, ds. J. C. Gilhuis van Katwjjk-aan-Zee (Biddag gewas). Lisse Oud Geref. Gem.: Nam. VA uur, leesdienst. RÜnsburg Geref. Kerk (Rapenburg): V.m. 10 uur ds Post; nam. 5'i uur ds. v. d Loo (Biddag gewas). Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 uur, ds. v. d. Loo, nam. 5 A uur ds. Post (Biddag gewas) NED. HERV KERK. Bedankt: Voor Oldebroek, ds. J. W. van der Linden te Kootwijk. GEREF. KERKEN. Tweetal te Utrecht (6de predikantsplaats), ds. W. de Jager te Zutphen en ds. R. J. van der Meulen te Zaandam; te Utrecht (7de predi kantsplaats) ds M. de Goede te Breukelen en ds. B. Holwerda te Amersfoort. Beroepen: te Wieringen. cand. M. Schneke- veld, thans hulpprediker aldaar. De ZES stalen sclieerbei- tels van de „PhiliShave" 6 verslaan de stugste baard stoppels grondig en snel. Zij worden aangedreven door een speciaal ontwik kelden motor, die het juiste scbeertempo volhoudt op den zwaarsten baard! Prijs24 80 7701 (Ingez. Med.) VOLDOENDE GEBRUIKSVEE. PRIJZEN IETS DALENDE. Ofschoon de belangstelling op de ge- bruiksveeafdeelingen begin dezer week weer vrij groot was, en de aanvoeren van kalf- en melkkoeien en jong fokvee weer iets in stijgende lijn waren, bleef de koop lust toch nog uiterst stroef. Er bleef gis teren zoowel te Rotterdam, als te Gronin gen en Purmerend, nog een heel kwantum onverkocht en de prijzen liepen gaandeweg even terug. Men kon weer een goede melkkoe koo- pen voor f.450. Wel werden nog enkele ex tra beste kalfdragende of versche koeien verkoochts voor ruim f500 doch een week of zes geleden zagen wij daarvoor soms tot f. 600 betalen. Men ziet nu in dat, er gebruiksvee ge noeg is, want-zooals trouwens altijd in het voorjaar, nemen de aanvoeren weer gere geld toe. In dé „jongveehosken" speciaal wat de vaarzen en pinken betreft, stonden de rijen ook weer wat meer gevuld dan voorheen, en de aankoop was ook heel wat geschikter. De slachtveeaanvoeren voor de vleesch- distributie waren over de geheele linie ta melijk, doch niet grooter dan de vorige week. Er was dus voldöénde. Heden werden op de Leidsche markt aangevoerd voor de distributie, 443 runde ren en 179 nuchtere kalveren. Het aantal nuchtere kalveren was óver de geheele linie weer belangrijk grooter. Op de wolveeafdeelingen was duidelijk waar te nemen, dat "er van volgen de week af weer kan worden ge slacht. Er was aanmerkelijk meer „leven". Het ANP meldt; In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn eenige Engelsche bommen op Neder- landsch grondgebied geworpen, welke groo- tendeels op open veld terecht kwamen. In één plaats werd *en scheepvaartbedrijf aangevallen, doch de bommen misten doel. Ook overigens is de schade onbelangrijk, op één'punt na, waar een drietal woonhuizen door een brisantbom is vernield. Hier is een burger gedood, drie anderen zijn onder het puin bedolven, zes personen zijn zwaar ge wond. Elders ging een graanschuur in vlam men op. De toestand van exkoning Alfonso was ook vanmorgen zeer ernstig. Ondanks de pijn en de verzwakking, die het gevolg zijn van de hartaanvallen, die nu reeds 10 da gen duren, blijft de patiënt echter volko men helder, van geest en standvastig. On danks zijn ernstigen toestand stelt de vorst nog steeds belang in de politieke gebeurte nissen. Hij luistert geregeld naar de uit zending van oorlogsberichten. Zondag j.l. wilde hij zelfs de radiouitzending van de redevoering van Mussolini hooren. Hij volg de de woorden van den duce met levendige belangstelling. Bij den aanvang van de ziekte reeds, die op 12 Februari is begonnen met een zeer ernstigen hartaanval, en die voortdurende zorgen noodig maakte, heeft de behande lende geneesheer dr. Colazza, prof. Frugoni bij het ziekbed geroepen, met wien hij her haaldelijk op critieke oogenblikken overleg heeft gepleegd, terwijl de professor ook drie maal per dag komt. Ook de specialist in hartziekten, prof. Puddu, verleent zijn 7705 (Ingez. Med.) Zelfs te Rotterdam, waar den laatsten tijd niets geen wolvee meer werd aangeboden, werden weer enkele hokken gevuld en was er handel. De varkens en biggenmarkten verliepen onveranderd traag, doch wel prijshoudend. In de dagelijksche persconferentie van het rijkscommissariaat heeft heden dr. F. E. Posthuma, oud-minister van landbouw, nijverheid en handel, te Den Haag gespro ken over landbouwvraagstukken, zulks naar aanleiding van een artikel van staatssecre taris Herbert Baoke over Europa's voedsel voorziening. Baoke zegt ten aanzien van de vraag: „hoe staat het met de levensmidde lenvoorziening der bezette gebieden?" on der meer het volgende: Duitschland kan er niet aan denken zijn eigen behoeften in gevaar te brengen door leveringen aan lan den, die door eigen schuld voor Engeland zijn gaan vechten. Maar, voegt hij hieraan toe het schaarsch worden van de levensmid delen in deze landen overdrijft men; Van 19161920 heeft men in Duitschland zich tevreden moeten stellen met rantsoenen, die de helft en nog kleiner waren dan de kleinste rantsoenen thans zijn in de be zette gebieden en men moest toen nog twee en een half jaar oorlog voeren. En ten slotte, aldus Backe, behoeven deze landen, door de blokkade van levensmiddelentoe voeren. niet te verhongeren als het produ- ceeren van levensmiddelen op goede wijze bevorderd, georganiseerd en geleid wordt. Het gaat trouwens niet om tijdelijke oor logsmaatregelen. maar om een princi- pieele verandering in de methoden van het verleden en een gedwongen verandering van de structuur. Naar mate het aantal volken, dat zich op deze houding instelt, grooter is, bestaat voor den landbouw in Europa de mogelijk heid om weder terug te winnen wat in de verloopen tientallen jaren van liberale- economische ontwikkeling verloren is. Daarom gaat Baoke op de technische mogelijkheid in. Hij vertelt ons dan, dat het vaste land van Europa 48 millioen ton nen tarwe verbruikt en dat hiervan 46 mil lioen tonnen op het vasteland van Europa zonder Rusland en zonder de onlangs tot Rusland teruggekeerde gebieden voort gebracht kunnen worden. Van rogge brengt Europa zelf 22 millioen tonnen voort en is het invoeroversdhot slechts 0,4 millioen tonnen. De verzorging van broodgraan is dus bij een kleine ver meerdering der productie in Europa mo gelijk. Volgens Backe kan Frankrijk, waar 5 a 6 millioen H.A. land braak ligt, zeker voor de aanvulling van de tarwe zorgen. Voor haver en gerst bestaat- evenmin zorg Bij maïs en den uit de oliehoudende za den vervaardigden veekoek ligt de zaak iets anders. Bij maïs is behoefte aan 23 millioen ton en wordt 19 millioen ton voortgebracht. Wat de voedergraanbalans betreft liggen de getallen aldus: er is be hoefte aan 63 millioen ton tegen een pro ductie van 56 millioen ton. Hier ligt het probleem, waarbij dan nog de behoefte aan toevoer van veekoek uit oliehoudende zaden komt. Nu gaat van die ingevoerde voedermid delen weder een deel er uit, omgezet in dierlijke producten en zuivelproducten, n.l. naar Engeland. In Duitschland is intussohen wel bewe zen, dat het geen onmogelijk probleem is om het gat, dat nog bij de voedermiddelen- voorziening bestaat, op te vullen. Ook de voorziening van het vaste land van Europa -met suiker en aardappelen -is- geen noemenswaard probleem. Op het gebied van het vetvraagstuk moet echter ernstig aangepakt worden, zal de voorziening van de volken van Europa met vet zoodanig kunnen zijn als deze volken tot nu toe verbruikten. Het vetprobleem is in hoofdzaak, een voederprobleemEr moet dus gestreefd worden naar een vermeerde ring van de productie van voedermiddelen. De conclusie is, dat het technisch mogelijk moet zijn een groot deel van de gaten, die in de Europeesche voe dingsmiddelenvoorziening tot nu toe door invoer gevuld werden, door ver meerdering van de productie te vullen. Ten slotte beziet Backe Denemarken en Nederland. Hiervan zegt hij, dat een ver andering in de structu-ur moet plaats vin den. Door uitbreiding van den verbouw van hakvrudhten moet de afhankelijkheid van voeder-invoer uit het buitenland belangrijk verminderd worden. De hooge trap, waar op de intensieve cultuur in deze landen staat en de gunstige natuurlijke voorwaar den zullen het gemakkelijk maken de ver andering in het bedrijf hier te voltrekken, vooral omdat de afsnijding van de wereld markt in deze richting dwingt en boven dien de hoeveelheid vee het beschikbare voedsel te boven gaat. In Europa als één geheel beschouwd, zullen deze landen hun structuur als veredelings-landen moeten behouden. Dr. Posthuma merkte hierbij nog op: Het schijnt ook thans nog niet tot de Nederlanders door te dringen dat wij in bezet gebied leven en dat wij ons dus heb ben te schikken. Wij hebben niet kunnen verwachten, dat wij het evengoed zouden hebben als wij het hadden en wij mogen niet verwachten dat wij het beter zullen hebben dan de bewoners van het land van den bezetter. - Wij willen allen gaarne wat meer te eten hebben, welnu dan moet er meer geprodu ceerd worden. Dit is voor mij voor het he den reeds een afdoende reden, doch nu de toekomst. Slechts hij, die niet blind is, moet nu toch wel kunnen vaststellen, dat wij na den oor log in een andere wereld zullen leven en dat de veranderingen dan reeds zijn aan gevangen. Nu Duitschland en Italië, en wij mo gen wel aannemen het grootste deel .der Balkanstaten, zich allen aan een bepaalde veelal geleide economie heb ben gebonden, zit er voor Nederland niet anders op en voor de andere lan den van het vaste land van Europa evenmin, of wij en zij zullen ons daar naar hebben te richten. Wij kunnen dat naar mijn overtuiging te gemakkelijker doen, omdat het in wer kelijkheid een verkeerd iets was: onze land bouwbedrijven in speculatieve industriebe- drijven om te zetten. Wij kochten (importeerden) veevoeder en als dan de aanschaffing van de grondstof fen plus die van onze kuikens, biggen en kalveren minder kostte dan de verkregen producten: eieren en kippen, varkens, melk en vee opbrachten, dan meenden wij, dat het in den landbouw goed ging, doch in werkelijkheid konden wij niet anders zeg gen, dan dat de speculatie goed gelukt was. Wij moeten weder uitgaan van onzen eigen bodem. Daaruit aan voeding voor mensch en dier halen, wat er maar uitge haald kan worden en dan bij de voedsel opbrengst voor de dieren onze kippen, var kens en veestapel aanpassen. Er zal bijzondere aandacht geschonken worden aan de verhooging van de aardap pelproductie, de verhooging van het voort brengen van graan en een doeltreffender weideCultuur, in verband met de conser veering van het gras. De oplossing van het vetvraagstuk bren gen wij daardoor een belangrijke schrede verder. Onze opbrengsten van tarwe, gerst en consumptie-aardappelen kunnen zich met de Duitsche opbrengsten meten. Hoe de omstandigheden ook zijn, d.w.z. of er meer of minder kunstmest beschik baar zal zijn en/of meer of minder veevoe der, toch dient alles in het v/erk te worden gesteld om de productie te verhoogen. Het is nu eenmaal gemakkelijker in de ruimte te leven dan in de krapte en wat er ook ten aanzien van het verbruik van het geproduceerde zal worden bepaald, waar veel is, is beter te distribueeren dan waar weinig is. Natuurlijk spelen ook bij een productie slag prijzen en bijkomende omstandigheden een rol, zoo eindigde dr. Posthuma, doch ik heb goede hoop, dat in dezen de noodige steun zal worden verleend. medewerking bij de behandeling van den zieke. De exkoningin, de prins van Asturia, de hertog van Segovia, de prins van Torlonia en persoonlijkheden van het hof van den exkoning houden voortdurend verblijf in het appartement van Alfonso in een groot hotel te Rome en volgen alle fases der ziekte. In den afgeloopen nacht heeft de exkoning een bezoek ontvangen van den prins van Piemont. Het DNB verneemt nader bijzonderheden over den aanval, die Duitsche formaties ge vechtsvliegtuigen in den avond van den 24en Februari op de haven van Tobroek hebben ondernomen. Het reeds als getroffen opgegeven-schip van 10.000 ton stond bin nen twee minuten in brand. Als verder re sultaat van dezen aanval wordt het ge slaagde bombardement van een ander schip van eveneens 10.000 brt. gemeld. Dit kreeg verscheidene bomtreffers op het achter schip en geraakte eveneens in brand. De vliegtuigbemanningen melden, dat het schip s.o.s-lichtseinen uitzond. Waarschijn lijk was de zendinstallatie vernield. Een schip, dat eenigszins kleiner was, werd eveneens aangevallen, doch de uit werking der bommen kón niet met zeker heid worden vastgesteld, daar de plotseling oplaaiende groote brand op het schip van 10.000 ton de verdere waarneming door de ondoordringbare rookwolken zeer bemoei lijkte. Ook in de havengebouwen ontston den twee groote branden. President Roosevelt heeft ten aanzien van de uitlatingen van den Jajpanschen minister van buitenlandsche zaken over Oceanie opgemerkt, dat hij de verklaring van Matsoeoka had gelezen. Het was hem echter niet geheel duidelijk geworden, wat Matsoeoka onder Oceanie verstaat. Ten aanzien van de pogingen van ver scheidene senatoren om een amendement op het wetsontwerp op de hulipverleening aan Engeland te doen aannemen, waardoor het den president zou zijn verboden deelen der Amerikaansche weermacht buiten het Westelijk halfrond te gebruiken, verklaarde Roosevelt, dat hij op het huidige tijdstip slechts in het algemeen kon zeggen, dat hij dergelijke amendementen, die de politiek der Amerikaansche regeering ten opzichte van hulpverleening aan Engeland willen beïnvloeden, niet wenscht. Op de vraag, of de nieuwe Amerikaansche ambassadeur in Londen, Wlnant, een pro gram van vredessdoelstellingen meeneemt naar Londen, antwoordde Roosevelt, dat het geen zin heeft thans vredesdoelstellingen te redigeeren. Eerst moet de oorlog gewon nen worden. DE VREDESCONFERENTIE IN TOKIO. De Japansche regeering heeft, naar de Tokio Asahi Sjknboen meldt, op de vre desconferentie van Tokio een laatste en definitief voorstel ingediend ter bijlegging van het conflict tusschen Thailand en Fransch Indo China. Volgens dit voorstel krijgt Thailand iets meer dan de helft van de opgeëischte grensgebieden in Laos en Cambodja, waardoor men tegelijk de Fransche tegenvoorstellen tegemoet komt. Het Japansche blad merkt op, dat het bij de betrokken gebieden in hoofdzaak gaat om streken, die vroeger tot Thailand be hoorden en waarop derhalve van Thailand- sche zijde beslist aanspraak wordt gemaakt. Gehoopt moet worden, dat beide partijen accoord zullen gaan met deze door Japan voorgestelde oplossing. De conferentie van Tokio komt thans in een beslissend st" dium. waarin een duidelijke houding van Fransch-Indochlna ten aanzien van Japan dringend noodig is. (DNB.) DE TURKSCHE POLITIEK. De Turksche pers blijft commentaar le veren op de Turksch-Bulgaarsche verkla ring, de afgevaardigde Joenoes Naai schrijft in de Coemhoeriyet, dat de Turk sche politiek in dezen oorlog berust op de clausule in het bondgenootschapsverdrag met Engeland, waarin gezegd wordt, dat geen enkele aanleiding of voorwendsel Turkije in conflict met de Sovjet Unie mag brengen. Dit is het fundament der Turk sche buitenlandsche politiek. Daarom zal Turkije in dezen oorlog niet ingrijpen, zoo lang geen werkelijke aanval op zijn gren zen wordt gedaan. De waakzame belang stelling voor de veiligheidszone, aldus de afgevaardigde, behoeft niet verder ver klaard te worden. De Turksch-Bulgaarscne overeenkomst is het beste bewijs voor de opmerkzaamheid, die Turkije ook in dit op zicht heeft. (D.N.B.) HET INCIDENT MET DEN AMERIKAANSCHEN GEZANT IN SOFIA. In de gisteren gehouden zitting van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden heeft afgevaardigde Rich den eisch gfi" steld, dat de Amerikaansche gezant, Ear1- uit Sofia zou worden teruggeroepen. Hij verweet Earl, dat deze zich met een vecht partij had ingelaten, waarbij hij een man zelfs een champagneflesch naar het hooi had geworpen. Het was niet de eerste maai. zoo zeide Rich, dat Earl in dergelijke ver wikkelingen geraakt is. Roosevelt behcora derhalve zoo langzamerhand het optreae van zijn gezant te kennen. Rich verklaar^ dat dergelijke incidenten de stre hebben het aanzien van de Vereeni»^ Staten in het buitenland te verminderen' (DW 21

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2