besparing BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Maandag 24 Februari 1941 De terugkeer van jhr. De Geer Teeltuitbreiding voor onzen tuinbouw Vijfde lustrum Rotferdamsche vrouwelijke studentenvereniging Vijftigjarig bestaan van den Nederlandsche Kappersbond Economisch front der N.S.B. opgericht AGENDA Winterhulp Nederland HIJ IS SINDS 5 FEBRUARI IN DEN HAAG. (A.N.P.) In aansluiting op de verklaring van jhr. De Geer aan „Het Vaderland" ver nemen wij van Duitsche zijde nog het vol gende.' De lieer 9e Geer vertoeft sinds 5 Februari in Den Haag. Te voren had hij tien dagen in Lissabon vertoefd. Hij had het plan vandaar naar Neder- landsch-Lndië of naar de Vereenigde Staten door te reizen. Nadat hij echter te Lissabon den werkelijken toestand op het vasteland en in Nederland had leeren kennen, besloot hij naar Neder land terug te keeren om daar in ruste te gaan leven. Hij kreeg bij de Duit sche vertegenwoordiging in Lissabon spoedig vergunning voor de reis, zonder dat hem vrijheidsbeperkingen zijn op gelegd. De Engclsche propaganda heeft het voorgesteld, alsof de heer De Geer zich aan een officieele opdracht zou hebben onttrokken en heeft hem van desertie beschuldigd. Van een derge lijke opdracht was geen sprake. Slechts heeft jhr. De Geer in Engeland bij het voorbereiden van zijn reis het plan ge uit naar Nederlandsch-Indië te gaan. Van Duitsche zijde istot nu toe over het geval gezwegen, omdat jhr. De Geer den wensch geuit had als ambtenoos burger buiten den pohtieken strijd te blijven. Nu de Engelsche propaganda echter beweerd heeft geheel in tegenstelling tot de vroe gere beschuldiging van desertie dat hij in Stuttgart in gèvangenschap zou vertoe ven, wil men van Duitsche zijde deze pro paganda aan de kaak stellen. United Press berichtte dezer dagen uit Londen, dat de heer De Geer in Lissabon door Duitschers zou zijn ontvoerd en als gevangene in een vliegtuig naar Duitschland zou zijn ge voerd. De Daily Mirror wist te vertellen, dat de Duitschers den heer De Geer met bedreigingen zouden hebben willen pressen inlichtingen te geven en hem, toen hij dit weigerde, in Stuttgart in de gevangenis zouden hebben geworpen. Deze berichten zijn, naar uit de verkla ring van den heer De Geer en uit zijn ver blijf te 's-Gravenhage blijkt, ofwel moed willig gelogen ofwel berusten op een vol slagen gebrek aan informaties omtrent betgeen zich op het continent afspeelt, ge paard aan verregaande lichtvaardigheid. TEN BEHOEVE VAN DE CONSERVEN- ÏNfrüSTRIE. (Van onzen Westlandschen correspondent) Naar we vernemen zal de Nederland sche tuinbouw dit jaar de mogelijkheid ontvangen, om ten behoeve van de Duitsche conserven-industrie een extra oppervlakte van vijf en twintig hon derd H.A. met verschillende producten te betelen, die dan op contract geleverd zullen worden. Deze mededecling welke dezer dagen aan de veilingen is gedaan, zal onge twijfeld door onzen tuinbouw met in stemming worden ontvangen, omdat hierdoor de mogelijkheid wordt ge opend tot een vol benutten van de be schikbare gronden. Het is n.l. de bedoeling, aan de tuin bouwers die hiertoe een aanvraag indienen een bepaalde oppervlakte voor het betelen toe te wijzen, buiten de gewone teeltver gunning, om; gevraagd wordt het kweeken van prei, knotseldery met lof, doperwten, peen van het soort Nantes, dubbele stam- boonen zonder draad. De kweekers verbinden zich dan bij con tract een bepaald aantal Are met genoem de producten te telen, De aflevering hier van geschiedt dan wel via de2veilingen. doch niet volgens de gewone verkoop-regeling, daar later een vaste prijs zal worden ge steld. Hierbij is de garantie gegeven dat deze prijs in elk geval behoorlijk zal zijn. Wel zal aan de veiling de gebruikelijke con trole plaats vinden op de kwaliteit van het geleverde product, dat moet voldoen aan de normale exporteischen. Het is de bedoeling dat bij deze teeltuit breiding, voorkeur wordt gegeven aan de kleine bedrijven, en kweekers die om bij zondere redenen daarvoor in aanmerking komen. In verband hiermede heeft Donderdag j.l. te Den Haag een bespreking plaats ge vonden met de diverse veilingbesturen, die bij de toewijzingen enz. advies zullen ver strekken. In deze vergadering zijn ook de verschillende voorwaarden voor de teelt nader toegelicht. De tuinders die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, kun nen nu aan hun veilingen een ontwerp- contract aanvragen waarop kan worden aangegeven welke oppervlakte zij met de ge noemde producten willen betelen waarna later een eventueele toewijzing volgt. Hoe wel oiaze tuinbouw reeds een belangrijke uilbreidlngsmogelijkheid heeft ontvangen, gezien het feit dat in het afgeloopen jaar al onze producten vlot verkocht konden worden, is de thans geschapen mogelijkheid voor verruimen der cultuur een goede kans die ook voor de werkgelegenheid in de be drijven van beteekenis mag worden, geacht, en dan ook dankbaar aanvaard zal wor den! PLECHTIGE HERDENKING. Zaterdagmiddag vond in een. der zalen van het gebouw der Nederlandsche econo mische hoogeschool te Amsterdam de vijf de lustrum-herdenking van de Ro.tterdam- sche vrouwelijke studenten-vereenlging plaats. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op: het bestuur der Nederlandsche hoogeschool, den rector magnificus, prof. G. Gonggrijp, den voorzitter van het col lege van curatoren, mr. Th. A. Fruin, den vooreitter van het algemeen bestuur, mr. R. Mees, het bestuur van de Rotterdam- sche studentenvereenlging „Hennes" van de R.K. studenten-vereenlging „Sanctus Laurentios". van de vereenlging voor stu- diebelangen en van de S.S.R., de presi dente van den bond van vrouwelijke stu- dentenvereeniglngen en een groot aantal hoogleeraren, studenten en reünisten. De presidente van de jubileerende ver eenlging, mej. E. M. A. Huffnagel, heette allen welkom en gaf een beknopt ovezicht van den groei der vereenlging, die in 1903 werd opgericht door negen vrouwelijke stu denten en die in 1916 goedkeuring op de statuten verkreeg. De Rotterdamsche burgerij heeft steeds getoond met de vrouwelijke studenten mee te leven, hetgeen in 1922 tot uiting kwam toen men een bedrag aan geld kreeg om een clubhuis in te richten. Dat clubhuis was tot stand gekomen dank zij een schen king van dr. H. Kröller en in October 1922 werd het clubhuis aan den Heemraadsingel feestelijk geopend. In 1935 dreigde men dit clubhuis kwijt te raken doch het gebouw werd aangekocht door het hoogeschoolfonds- In verband met de tijdsomstandigheden heeft men gemeend te moeten afzien van een lustrum tooneelspel, maar wel heeft de tooneelvereenlging voor zevenhonderd schoolkinderen sproakjes opgevoerd. Nadat de rede van de presidente beslo ten was met het gezamenlijk zingen van het clublied der vrouwelijke studenten sprak de rector-magnificus, prof. G. Gong grijp, een woord van hulde tot de jubilee- rende vereenlging. Namens den senaat bood spr. in een geestig speechje een geschenk aan. Vervolgens nam mr. Th. A. Fruin het woord. De voorzitter van het college van curatoren wees er op, dat er reden is om verheugd te zijn bij het vijfde lustrum van een vereeniging, die steeds een band ge smeed heeft tussohen de vrouwelijke stu denten. Mr. R. Mees bood voor het clubhuis een nieuw behang aan, waarvoor hij een bon overhandigde. 1 Hierna sprak mevr. M. de JonghKer- sting namens de reünisten. Zij beschreef de gapingen in het meubilair in vroegere tijden en bood een ameublement aan. Eveneens voor het clubhuis werd door de presidente van den bond van vrouwelijke studentenvereenigingen, mej. M. Verloop, een gespijkerd kleed aangeboden, waarna de heer A. van Vollenhoven sprak namens het Rotterdamsche studentencorps. Met enkele hartelijke woorden overhandigde hij een fraaie ets van het „Kolkje" van Delfs- haven. De presidente van de Rotterdamsche vrouwelijke studenten-vereenlging sloot hierna de plechtigheid met enkele woorden van dank in het algemeen. Gisteren, 23 Februari, bestond de Neder landsche Kappersbond een halve eeuw. Na dat men in enkele gemeenten in Nederland gekomen was tot plaatselijke vereenigin gen van kappers, in die dagen meer bar biers geheeten, heeft men het voor 50 jaar tot een organisatie gebracht, die een lan delijk verenigingsverband legde. Het kap- persbedrijf met zijn specifieke eigenaardig heden leende zich buitengewoon moeilijk voor organisatie, daar de bedrijfsbeoefena- ren kleine zelfstandigen zijn, die zoo ge wend waren voor zichzelf te zorgen, dat zij wantrouwig stonden tegenover eiken maat regel, die zijn invloed op het bedrijf deed gelden. Drie figuren hadden een belangrijken in vloed op de organisatie: de heeren Inte Onsman, J. Coraax en W. H. Polman Tuin Inte Onsman kende het bedrijf door en door en had een goeden kijk op de .ontwik keling in de toekomst.. Aan hem heeft het bedrijf en de Nederlandsche Kappersbond veel te danken. De heeren Onsman en Cor- nax zijn reeds overleden. De heer Polman Tuin maakt ook thans nog, op 70-jarigen leeftijd, actièf deel uit van het bondsbe- stuur als penningmeester welke functie door hem nu bijna 40 (jaar vervuld wordt. Hij is het vooral, die de beoefenaren van een kleinbedrijf leerde zorgen voor moeilijke dagen; het ziekenfonds, fonds voor uitkee- ring bij overlijden of op 65-jarigen leeftijd, het invaliditeitsforids, het nood- en sana toriumfonds ressorteeren ónder zijn beheer en hebben Zegenrijk werk verricht. De Nederlandsche Kappersbond, die thans 3500 leden telt en 80 afdeelingen in den lande heeft, bracht groote veranderin gen in de hygiënische toestanden in het bedrijf, leerde den kapper maatregelen van socialen aard waardeeren en wist met suc ces concurrenten tot kameraadschappelijke collega's te maken. Door middel van het orgaan „Het Kappersblad" en den invloed van 20 vakscholen in Nederland, werd en wordt steeds getracht het ontwikkelings peil van den kapper op te voeren. Het 50-jarig bestaan is in een hoofdbe stuursvergadering herdacht; het feest voor de leden is met het oog op de tijdsomstan digheden uitgesteld. Dit jaar zullen alle leden een Gedenkboek ontvangen, waarin de geschiedenis van 50 Jaar weergegeven wordt, terwijl de resultatèn - vaii- een korte lings gehouden landelijk bedrijfsondèrzoek er in verwerkt worden. De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd: PHILIPS 7629 (Ingez. Med.) VRIJSTELLING VAN LEGES. Zij, die in aanmerking wenschen te ko men voor de vrijwillige dienstneming bij den op te richten Nederlandschen Arbeids dienst, moeten een bewijs van goed gedrag overleggen. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken meent, dat het algemeene belang vordert, de verlang de bewijzen kosteloos teverstrekken. Hoe wel vele legesverordeningen reeds bepalin gen zullen bevatten, op grond waarvan vrij stelling zou kunnen worden verleend, 'zal, ten einde de noodige uniformiteit te bevor deren, bij besluit de vrijstelling van leges ter zake van bewijzen als hier bedoeld, v/orden bepaald. Aangezien het eenigen tijd zal vorderen, alvorens dit besluit kan worden afgekon digd, ligt het in de bedoeling, daaraan te rugwerkende kracht te verleenen tot 15 Februari 1941 en daarbij de mogelijkheid van terugvordering van ten onrechte be taalde bedragen te openen. In verband hiermede is het wellicht mo gelijk de bedoelde bewijzen thans reeds zonder heffing van leges te doen afgeven. DE JAARBEURS TE UTRECHT. Deelneming van overheidsinstanties. Onder de auspiciën van den economischen voorlichtingsdienst zal op_ de a.s. voor- jaarsbeurs te Utrecht een aantal stands worden ingericht, in welke, behalve ge noemde dienst zelve, de volgende instanties zullen worden ondergebracht: het rijks bureau voor de voedselvoorziening' in oor logstijd, het rijksarbeidsbureau van het de partement van sociale zaken, de af deeling volksgezondheid van het departement van sociale zaken, het centraal distributiekan toor; de rijksnijverheidsdienst, het centraal instituut voor industrialisatie en het rijks instituut voor brandstoffen-economie. Het centraal bureau voor de statistiek neemt eveneens in collectief verband aan deze in zendingen deel. Het ligt in de bedoeling het geheel onder te brengen op de eerste ver dieping, waar, zooals bekend mag worden verondersteld, de economische voorlich tingsdienst en het centraal bureau voor de statistiek reeds sedert jaren exposeeren. Aangezien het evenwel niet mogelijk bleek op deze verdieping een voldoende aantal aaneengesloten stands te verkrijgen, zullen het centraal instituut voor industrialisatie en het rijksinsituut voor brandstoffen ècor nomie op de 5e verdieping worden onderge bracht. De bouw en inrichting van de di verse stands worden ontworpen door den heer H. C. Pieck. Heb centraal bureau voor de statistiek verzorgt zijn eigen stand. VEERTIG JAAR IN DIENST BIJ DE SPOORWEGEN. Vrijdag heeft de directie van de Neder landsche Spoorwegen diegenen ontvangen, die in de maanden Januari en Februari van dit jaar gedurende veertig jaarin dienst van de Nederlandsche spoorwegen waren. De jubilarissen werden hartelijk toegespro ken, terwijl aan allen als herinnering aan dezen dag een oorkonde werd uitgereikt. Bovendien ontvingen zij via hun chef een enveloppe met inhoud. EXTRA WINTERUITKEERING AAN VLUCHTELINGEN. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat hij be paald heeft, dat aan de vluchtelingen die steun genieten-wegens voorziening in' eigen- huisvesting,- een -extra- winteruitkeering wordt verstrekt, op den voet als is bepaald voor de ondersteunde werkloozen. TOESPRAAK VAN IR. VAN DER VEGTE. Zaterdagmiddag is in het gebouw voor „Kunsten en Wetenschapen" te Utrecht het economisch front der N.S.B. opgericht. De vergadering werd door eenige honderden personen bijgewoond. Na een. inleidend woord van den leider van den raad van volkshuishouding der N.SB. den. heen W. O. A. Koster, heeft de heer ir. W. L. Z. van der Vegte, leider van het economisch front, het woord gevoerd. Hij betoogde, dat naast de in één ver bond gebundelde arbeiders, naast de te zamen opgestelde bewerkers van den bo dem, in nauw verband met de middenstan ders, de ondernemers een front moeten vormen in het economisch front. Dit front moet de juiste, doelmatige organisatie en ordening van het Nederlandsche, niet agra rische bedrijfsleven voorbereiden, en be vorderen en kameraadschappelijk doen samenwerken met de volksgroepen van arbeiders en boeren. De taak van het economisch front is tweeledig. Het ontwerpt den opzet voor het organisatie-apparaat van het bedrijfs leven, dat trapsgewijze zal dienen te wor den opgebouwd d.w.z. uit vakgroepen van gelijke ondernemingen, welke groepen op haar beurt weer zullen worden gebundeld in bedrijfsgroepen, terwijl deze weer in be paalde hoofdgroepen zullen kunnen wor den geconcentreerd. De organisatie zal moeten zijn een sa menvatting van het geheele economisch leven door middel van. groepen harmonisch bijeengeschikte ondernemingen, waarvan elke groep op zichzelf een afgesloten ge heel vormt en wélke groepen langs richt lijnen, door de overheid te trekken, zullen worden geleid door daartoe door de over heid aan te stellen leiders. Van dit organisatie-apvaraat zal Iedere ondernemer lid moeten zijn en hij zal in alle opzichten zijn volle medewerking moe ten verleenen. Dit apparaat is noodig, op dat er leiding van bovenaf zal kunnen wor den gegeven en maatregelen kunnen wor den doorgevoerd, die voor alle ondernemers van een bepaalde groep, zonder uitzonde ring, gelden. Het „beheeren" zal aan de ondernemers worden overgelaten. Indien alle ondernemers gebundeld zijn in een vakgroep ligt de zelfregelende be voegdheid binnen den kring van den be drijfstak voor de hand. Aan alle bedrijfs- genooten, aan allen, die deel uitmaken van de vakgroep zal volop gelegenheid worden gegeven hun oordeel kenbaar te maken.de bekwaamsten uit hun midden vormen een blijvenden raad van advies. Maar de be slissing ligt bij een leider, voortgekomen uit de vakgenooten, die vakkennis paart aan karakter en aan leidersgaven. Hij staat voortdurend onder toezicht van een hooger gezag, dat zorg draagt, dat het groepsbe lang ondergesohikt blijft aan het algemeen belang. MR. J. P. A. I.AMAN DE VRIES. Oud-secretaris-generaal Dep. v. Financiën. Het overlijden wordt gemeld van mr. J. P. A. Laman de Vries, Staatsraad i.b.d. en oud-secretaris-generaal van het departe ment van Financiën. De heer Laman de Vries, die den leeftijd van bijna 78 jaren bereikte, begon zijn loopbaan bij de belastingen. Hij werd in 1894 inspecteur te Doetinchem, waarna hij in 1900 benoemd werd tot referendaris bij het departement van Financiën. Na te rugkeer in den belastingdienst nam hij eerst de functie van hoofdinspecteur waar. In 1904 werd mr. Laman de Vries bevor derd tot hoofddirecteur der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen. In deze hooge functie was hij werkzaam tot begin 1925. Iun dat jaar werd hij benoemd tot secretaris-generaal van het departement. In 1930 werd hem op verzoek eervol ontslag verleend en volgde zijn benoeming tot Staatsraad in buitengewonen dienst. Hij was o.a. commissaris van de 's-Graven- haagsche Hypotheekban ken vaon Het On derling Levensverzekeringsgenootschap „De Olveh van 1879" (Eigen Hulp). Zijn verdiensten werden indertijd erkend door hooge onderscheidingen. (Tel.) AANMELDINGSPLICHT VOOR OFFICIEREN. Het departement van defensie (afwikke lingsbureau) deelt ons mede, dat de offi eieren, die hun aanmeldingsplicht moeten .vervullen, een declaratie tot het ontvangen van vergoeding voor reis- en verblijfkosten van hun woonplaats naar de hoofdstad van de provincie, waar de aanmelding moet plaats vinden, en terug, overeenkomstig het reisbesluit kunnen indienen bij ge noemd departement. PADVINDERS IN DEN NAT. JEUGDSTORM. Zaterdagmiddag' is op het terrein van de voormalige kunstijsbaan te Amsterdam de Jan van Nassaugroep, van de vereeni ging „De Nederlandsche Padvinders", on der den naam Transvaalvendel geïnstal leerd als lid van den Nationalen Jeugd storm. De streekleider van Amsterdam wees op de groote symbolische beteekenis van de daad van hopman Zilver en zijn padvinders van 'de Jan van Nassaugroep, die openlijk hebben durven kiezen door den nieuwen tijd en nu als volwaardige leden in de rijen van den jeugdstorm worden opgeno men. Hierna droeg hopman Zilver het vaandel van de Jan van Nassaugroep over aan den Nationalen Jeugdstorm en werd door den streekleider de vendelvlag, welke het Transvaalvendel zal voeren, uitgereikt. Nadat de leden van het Transvaalvendel de plechtige gelofte hadden afgelegd, deel de de streekleider mede dat de hoofdstor- mer C. van Geelkerken de streek Amster dam had bevorderd tot een onafhankelijk gewest. Met een opwekking, zich altijd te gedragen als volmaakte kameraden en waardige ledenvar, den Jeugdstorm, de- sloot 'de streekleider zijn toespraak. De .middag werd besloten - met een marseh door Amsterdam-Oost, waarbij ge defileerd werd voor den gewestleider van Noord-Holland, schout Van Dieren. L i s s e (kantoor notaris Roes)Buitengew. alg. verg. van aandeelhouders N. V. Potman's Woningmij. Dinsdag. Jeruël (1ste Groenesteeg 16)7.30 uur, bijbel bespreking. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. StadszaaL Kookdemonstratie te 2% uur nam. Woensdag. StadszaalVoorstelling levend poppentheater. 2% uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 13)Gem. Gods te 3]4 uur nam Donderdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Spr. do heer F. Luytjes. 7% uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: LK.V. Schilderijententoonstelling Kees Verwey (tot 16 Maart). 10—4, 'sZondags 1—t4 uur. OIVERSEN s Dinsdag lste Binnenvestgracht 22: Ge- egenheld tot inenting tegen typhus 11—3 uur. s Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9^ 13 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal); Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- •vaardigen 78 uur nam s Donderdags Wfjkgebouw „Bethesda' (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam s Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (lste Binnenvestgr^cht 22); Inenting tegen diphterie 3% uur 's middags precies. s Vrijdags, Inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5, 's Zaterdags: Oude RJjn 44a, Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 2—3 uur nam. BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 Jaar; 9 alle leeftijden. Luxor-theater: „Belami" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorL voorstelling. Lido-theater: „De hemel op aarde" Dagelijks 7% uur aam.; s Zondags, te 2, 4,3( eD 7% u Woensd eD Zaterd matlnée 2.30 u. Trianon-theater: „Jud Silss" t. Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—630 uur doorl voorstelling. Casino-Theater: „Alles voor de firma" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-theater: „De keizer van Californië" t Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags fan 2—6.30 uur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 7% uur (Zondags gesloten) „Inspecteur van Eyck in de val". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag Februari 20 uur tot Zaterdag 1 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406; de Zuid-Apotheek, Lam- menschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek Wilhelmlnapark 8, telef. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.). Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. DISTRIBUTIE VAN PETROLEUM. Bonaanwijzing. Gedurende het tijdvak van heden, Maan dag, tot en met Maandag 31 Maart a.s. geeft het met periode „e" gemerkte petroleum- zeg:. recht op het koopen van twee liter petroleum. De aandacht wordt er op gevestigd, dat na 31 Maart a.s. geen petroleum meer voor verlichtingsdoeleinden beschikbaar zal wor den gesteld, zoodat de met periode „k" ge merkte zegels komen te vervallen. Voorts geeft gedurende het tijdvak van heden tot en met Zondag 20 April a.s. het met periode „9" gemerkte petroleumzegel recht op het koopen van twee liter petro leum voor kookdoeleinden. PAARDEN VOOR P.T.T. Zaterdagmiddag tegen twee uur arri veerde in Rotterdam een ietwat vreemd soortig uitziende stoet. Zeven -knalroode wagens, voorzien van de welbekende ini tialen P.T.T. reden Rotterdam binnen, ge trokken door acht paarden. Het is bet nieuwe materiaal, waarmede de Rotterdam sche posterijen den dienst zal gaan onder houden bij gebrek aan automaterieel: Van de benzine terug naar de haver Deze stoet arriveerde uit Amsterdam en was geformeerd door de Amsterdamsche rijtuigmaatschappij Heden vingen de werkzaamheden voor de nieuwe postpaarden aan en deze nieuwe verschijningen in de Maasstad zullen spoe dig burgerrecht' hebben gekregen. VERSPREIDE BERICHTEN. De heer C. P. van der Sluijs is met in- ang van 16 Maart as., opnieuw tot bur gemeester van de gemeente Landsmeer be noemd. Verder is jhr. J. B. W. van Doorn, gerekènd van 8 Augustus 1940 af, opnieuw tot burgemeester van de gemeente Heem stede benoemd, 22

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6