lilDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 24 Februari 1941 Competitie Nederlandsche Korfbalbond Wat de Westel. le klassers deden Hillinen I-A.S.C. I 1-3 Tonegido I-Hillegom I 3-0 Blauw-Zwart— D.O.S.R. 6-1 Afdeeling Leiden van den N. V. B. V.V.P-Alphia 3-5 Uitslagen vgn gisteren VERDIENDE ZEGE DER LEIDENAARS. Direct wordt een hoog tempo ingezet doch het Bpel is vooral aan Hilinen-zijde nog zenuwachtig. Als er 8 minuten gespeeld is weet W. Freeken door goed doorzetten het eerste doelpunt te scoren hetwelk echter wegens offside wordt ge annuleerd. Over en weer golven de aanvallen doch de verdedigingen geven geen kamp. Als na 15 minuten de A.S.C. linksbinnen Mooten den bal goed krijgt toegespeeld, lost hij een keihard schot, waarbij Eldenbroek het nakijken heeft. Zoo leidt A.S.C. met 01. Het lijkt thans een moment of Hillinen wordt ingesloten. Spoedig echter weet zij uit de omknelling los te komen en eenige aanvallen te ondernemen welke even wel slordig worden afgewerkt. A.S.C. komt daar na weer zeer gevaarlijk opzetten en de Hillinen- verdediging moet alle zeilen bijzetten om een doorbraak te voorkomen. Veel geluk heeft de achterhoede der thuisclub als de bezoekers bij hun aanvallen telkens weer in het buitenspel valletje loopen. Aan de andere zijde kan de Hillinen voorhoede het juiste spel nog niet vin den Na een half uur is het J. van Nierop die hard tegen den bovenlat knalt. De keeper was reeds gepasseerd, doch het geluk was ditmaal niet met de bezoekers. Nauwelijks zijn de gast- heeren aan dit gevaar ontkomen of het is thans de la Bije die profiteert van een misverstand in de Hillinen-achterhoede en no. 2 in de touwen werkt. (0—2). Direct daarop onderneemt Hillinen een aanval. Daar de Brabander echter hands maakt gaat een mooie kans verlóren. Steeds nog is de Hillinen-voorhocde niet op dreef. Hier mist het beslissende schot en al geeft mldhalf D. Oudejans de mooiste ballen hoog voor doel. de afwerking blijft uit, zoodat van Berge Henegou wen gemakkelijk kan Ingrijpen. Na de pauze oefent Hillinen direct een grooten druk uit op de A.S.C.-veste. De roodzwarte ver dediging is echter paraat en weet van opruimen. Direct verplaatst zich het spel en is het Hille- gomsche doel in groot gevaar als tot 2 maal toe keihard tegen de lat wordt geschoten buiten bereik van den keeper. Na 10 minuten in de 2e helft weet de rechtsbuiten der gasten met een harden schuiver no. 3 in het net te deponeeren. Hillinen laat den moed niet zinken en al botert het niet in de voerhoede, steeds weer wordt alles op alles gezet om den achterstand in te loopen. Zeer vele malen moet v. Bergen Hene gouwen optreden, doch dit gaat hem keurig af. Hen schijnt, alsof Hillinen geen tegengoal zal maken. Ook» A. Freeke, anders zoo handig in liet goochelen met den bal en onverwacht lossen van schoten, vermag niets te doen. De laatste vijf minuten gaan in met Hillinen wederom in den aanval. Scholte geeft een goeden voorzet en de Brabander kopt netjes in buiten het be reik van den keeper. 13. Zoo komt dan het einde en heeft A.S.C. verdiend revanche genomen voor de te Leiden geleden nederlaag. De scheids rechter floot voortreffelijk. Verdere uitslagen van*Hillinen zijn: Edo IV—Hillinen II 7—1. Hillinen adsp.R.C.H. D adsp. 110. Met volle kracht werpen beide elftallen zich in den strijd, waarbij Hillegom het beste deel van het spel in handen heeft. Als er een kwar tier is gespeeld komt Verschoor in botsing met den Tonegldo-doelman en kan niet meer mee, hetgeen de voorhoede der gasten, die toch reeds met 2 invallers speelt niet t-en goede komt. De thuisclub weet dan ook spoedig het spel te ver plaatsen en het duurt niet lang of zij hebben succes door een goed schot van Pino. Niettegenstaande het geleden verlies weet Hillegom goed stand te houden en als de rust ingaat is de score nog steeds dezelfde (1—0). Na dë pauze wordt er flink aangepakt en het ziet er naar uit dat de gelijkmaker niet lang meer op zich zal laten wachten. Achter elkaar echter worden een paar opgelegde kansen ge mist zoodat het gevaar voor het Tonegido doel spoedig geweken is. Bij een snelle doorbraak der thuisclub komen v. d. Loo en Pino met elkaar in botsing. De scheidsrechter komt tusschen- beide en geeft een onpartijdlgen opgooi. Pino vangt den bal op en scoort tot groote verbazing der omstanders. Het sohot treft doel en de arbi ter kent het toe (2—0). Hierdoor zijn de gasten eenlgszins onthutst hetgeen voor den linksbuiten der gastheeren aanleiding is om er van te profi teer en en het 3e doelpunt in de touwen te schieten. Het laatste kwartier domineert hun spel sterk doch geen der talrijke aanvallen kan verande ring in den stand brengen. De door Tonegido behaalde uitslag was geen zuivere spelverhou- ding. Het geluk heeft haar dezen middag zeker veel profijt bezorgd. Verdere uitslagen zijn: E.H.S. II—Hillegom II 1—0. Hillegom III1—Spaarnevogels II 2—3. De rust van 12 weken heeft Blauw-Zwart schijnbaar geen schade gedaan, want er werd goed en zuiver geplaatst en het spel werd goed open gehouden, waartegen D.O.SR. het niet kon bolwerken. Na den aftrap is Blauw-Zwart direct in den aanval en als de wedstrijd 10 minuten oud is, komt de bal bij den middenvoor Westgeest, die zich daarmede door de verdediging weet te werken en den stand op 1—0 brengt. Wanneer hierna D.O.SR, eenige tegenaanvallen heeft ondernomen, die geen succes opleveren, is do beurt weer aan Blauw-Zwart. Na 15 minuten maakt de rechtsbuiten Bellekom het tweede doelpunt (20). Na ongeveer 3 minuten geeft de spil Ruygrok'een goede pass aan den rechts buiten, die zich goed vrij weet te spelen en deze schiet in (3—0). Hoewel D.O.S.R. zich probeert los te werken, lukt dit niet en zij stuit steeds op de hechte verdediging van Blauw Zwart. De enkele goede kansen werden voorts niet benut oi door slecht schieten verknoeid. Vervolgens neemt Blauw-Zwart het initiatief, weer over. De linksbuiten Beijersbergen lost van grooten afstand een schot op het doel, dat den stand op 40 brengt. Na de rust zetten de D.O.SJt-spelers er alles op om den achterstand te verkleinen. Vele aan vallen worden op het BlauW-Zwart doel go- daan, maar wederom voorkomen slecht schieten en goed werk van den keeper en van de backs doelpunten Nadat de wedstrijd ongeveer een halfuur gelijk opgegaan'is, krijgt Blauw-Zwart den bal in het bezit en via het hoofd van den middenvoor wordt de stand op 5—0 gebracht. Eenige minuten daarna doelpunt de linksbinnen Oudshoorn met een lagen schuiver (6—0). Vlak voor het einde weet de middehVoor van D.O.S.R met. een goed schot, te doelpunten en den stand op 6—1 te brengen. Verdere uitslagen zijn: Valkeniers IBlauw-Zwart II 5—1 Pats II—Blauw-Zwart IV 5—6 Blauw-Zwart (a)Vac (b) 1—5 Blauw-Zwart (b)Vac (d) 33 ROODENBURG—DE JAGERS 4—0. Hoewel Roodenburg dadelijk iets in dè meer derheid is, doen ook de gasten goede aanvallen. Binsbergen geeft de thuisclub uit een pass van A. du Prie met een goed schot de leiding. 1—0. Toen Binsbergen er even later wéér door was, floot de scheidsrechter omdat hij meende dat de grensrechter vlagde. Dit bleek onjuist, maar aan Roodenburg ontging aldus een zeker doel punt! Na de hervatting zijn De Jagers een oogen- blik sterker, maar de verdediging van Rooden burg houdt goed stand, Als dan de gasten ge leidelijk worden terug gedrongen, maakt A. du Prie cr 2—0 van. Roodenburg is nu geheel de baas. Fakkel scoort 3—0 en 4-^0 en met dien Btand komt het einde. DE UITSLAGEN. Zalerdagcompetitie 2de klasse B: Qiuck Boys III—ARC III 2—1. 3de klasse: Quick Boys IV—RCL III 7—0. Adspiranten: ARCNoordwijk 82. Zondagcompetitie lste klasse: UVS IVMorschkwartier I 7—4; ZLC I—Alphen III 2—6. 4de klasse A: LDWS V—Alphen.V 2-^-2. R.K. elftallen: lste klasse: D.O.S.R. IIAlphensche Boys I 10—1. 2de klasse: Alphensche Boys II—KRV I 45. LISSE I—L.D.W.S. I 7—3. Geflatteerde overwinning. De Lisser-voorhoede bleek spoedig haar kansen goed te benutten, want hoewel de ploegen ge heel aan elkaar gewaagd waren, doelpuntte van Leeuwen na 10 minuten. Hierna bleef het spel gelijk opgaan en het was dezelfde speler die scoorde. En zelfs werd het 3—0 toen v. Beek een verre pass langs den uitgeloopen doelman wist te plaatsen. Niet ontmoedigd speelde L.D.W.S. verder en maakte het de Lisse-verdediging verschillende malen moeilijk, doch doelpunten bleven uit. Nog voor de rust volgde het vierde doelpunt door een hoog schot van v. d. Berk. 40. In de tweede helft zetten de bezoekers een goed offensief in en reeds na 5 minuten doel puntte de rechtsbuiten, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt van-den linksbinnen. Lisse werd in deze periode geheel overspeeld en nadat het Lisse-doel aan een groot gevaar ontsnapt was, scoorde L.D.WJS. nummer 3. Met de bezoekers steeds in den aanval begon het er hopeloos uitte zien voor Lisse en terwijl de gelijkmaker reeds verwacht werd, wist midvoor Klauw op onverwachte wijze den stand op 5—3 te brengen. Hiermede was de tegenstand van L.D.W.S. gebroken. Lisse kwam steeds meer in den aanval, welke nog twee doelpunten opleverde eveneens gescoord door den midvoor. Het einde kwam tenslotte met een 7—3 over winning voor de thuisclub, hoewel dë uitslag niet de juiste yerhoudlng was. Direct na den aftrap zaten de Hagenaars er fanatiek op en Alphia, dat een ietwat afwach tende houding aannam, moest de eerste minu ten zich tot verdedigen bepalen. Toen de eerste Haagsche aanvallen waren afgeslagen, ging Alphia tot den aanval over. Goed samenspelend ging het op het doel af. doch ook de achter hoede van de gastheeren kon het voorloopig wel aan. Toen evenwel Alphia sterker werd, bleek de Haagsche achterhoede niet voldoende. Na een kwartier nam Alphia de leiding na een goed geslaagden aanval, Reeds vrfj spoedig had Alphia weer succes, toen een goede aanval van den rechtervleugel werd bekroond door een mobi doelpunt van Idenburg. De vleugelspelers van V.V.P. wisten nogal eens door te breken, maar hoewel het Alphia-doel soms gevaarlijk dicht werd benaderd, konden deze aanvallen worden bedwongen. Van Rijsdam maakte hoog opspringend met een mooien kopbal nummer drie (0—3). -Hierna wisten de gasten het spel een tijdje op de Alphen-tielft te houden, in welke periode zij door hun midvoor den stand op 1—3 terug brachten, waarmede de rust aan brak Reeds na vijf minuten in de tweede helft wist V.V.P. op gelukkige wijze den stand op 2—3 te brengen, maar bij den volgenden aan val had Alphia ook succes, zoodat binnerf vijf minuten twee doelpunten werden gescoord. V.V.P kwam er steeds beter in en Alphia werd op eigen helft teruggedrongen. Gevaarlijk kwam zoowel de links- als de rechtsbuiten in de om geving van het Alphia-doel, maar Fo'rtuna Was Alphia goed gezind, zoodat niet zonder geluk doelpunten werden voorkomen. Het was Van Riisdam, die zijn derde doelpunt met een kop bal fabriceerde <25). Ook V.V.P. scoorde nog maals en zoo kwam het einde met een 3—5 overwinning voor de Alphianèn. ARCHIPELROUWKOOP 2—2. Zeèr spannende strijd. In dezen wedstrijd waarin het om de tweede plaats ging, hebben beide partijen zich ten volle gegeven om de punten binnen te halen, doch geen van beide mocht hierin slagen. Reeds direct ontspon zich een felle strijd met Archipel wat in de meerderheid. Toch kwam het eerste doelpunt aan den anderen kant. Bij een gevaar lijken aanval yan links wist C Douwens den bal juist over den uitgeloopen keeper te plaatsen, terwijl de Graaf voor de rest zorgde. Archipel liet het hier echter niet bij zitten en kwam steeds meer In den aanval, waarbij zij de fout begingen Rouwkoop 'in te sluiten. Tal van harde schoten werden op de Rouwkoopveste afgevuurd doch de Rouwkoop-verdediging kweet zich goed van haar taak. Eenmaal juichten de Hagenaars reeds toen de bal in den uitersten hoek ge schoten werd, doch dc Rouwkoop-keeper wist met een sprong het leder weg te werken. Met 1—0 ging de rust in. In de tweede helft was het een strijd tusschen 2-elftallen waarbij Rouwkoop door verdedigen alles in het werk steldé om den voorsprong t-e behouden terwijl Archipel alles op den aanval gooide. Tal van keurige schoten dreigden den gelijkmaker te brengen doch de Rouwkoop-kee per was in zulk een goeden vorm, dat het voor Archipel af en toe hopeloos werd. Eindelijk hadden zij succes, toen een der Archipel aanval lers met een keihard schot gelijk maakte. Thans liet Rouwkoop zijn verdedigende tactiek varen. De Rouwkoopmiddenvoor kreeg een kans teen hij alleen voor den keeper kwam doch deze ging te niet. Hierna was het de Graaf die den bal kreeg toegespeeld en den bal hoog in de touwen joeg.' De spanning bereikte haar hoogtepunt, want slechts enkele minuten waren nog te spe len. Even voor het einde zette Archipel een aanval op welke besloten werd met een schot van Weezenaav. Deze bleek den Rouwkoopkee per te machtig te zijn en zoo kwëm het einde van dezen spannenden wedstrijd met een 22 gelijk spel. A.S.C. II—LUGDUNUM II 0—2. Direct krygt A.S.C. een fraaie kans door nüssen van een der Lugdunum-achterspelers. De bal gaat echter rakelings naast het doel. Als er eenigen tijd gespeeld is, blijken de partijen goed tegen elkaar op te wegen A.S.C. is echter meer in den aanval. Een hard schot van Van Duyn verdient vermelding. Zijn kogel vliegt echter vla de lat achter. Lugdunum weet dan voor half-time de lei ding te nemen, als de rood-zwarte achterhoede bil een vermeend buitenspel blijft staan. Na de rust pakt groen-wit de ^ken energiek aan. Aanval op aanval volgt, waardoor A.S.C. geheel in de verdediging wordt gedrongen. Ten slotte weet zij zich uit de moeilijke situaties los te maken. En geheel opdringen is het gevolg, waarvan Lugdunum handig profiteert door bij een snellen aanval te doelpunten, waardoor de eindstand 20 in haar voordeel wordt. ALPHIA II—L.F.C. II 0—5. Nadat vorige week de Alphianèn een goede beurt hadden, moesten zij nu met 5—2 de vlag strijken tegen L.F.C. II Als excuus kan mis schien gelden, dat zij na een kwartier hun doelman moesten missen, want bij een botsing moest hij van verder spelen afzien. Wel wisten de gasten vrij spoedig de leiding te nemen, maar de thuisclub wist toch den bal meestal op de Leidsche helft te houden. Het was als vanouds, doelpunten werden niet gemaakt, zoodat de gasten een 0—1 voorsprong hadden, hoewel een gelijken stand met de rust niet on verdiend voor Alphia \yas geweest. In de tweede helft was L.F.C. echter heer en meester en zoo gebeurde het. dat in vijf minuten tijd de stand werd opgevoerd tot 0—3. Bij de meeste Alphianèn was de aardig heid er toen af en Alphia was verder een ge willig slachtoffer Toen de goed leidende scheidsrechter De Wissel het einde aankon digde was de stand 05 voor L.F.C. LAAKKWARTIER II—ALPHEN II 3—1. Zooals wel verwacht kon worden zou het tweede elftal van Alphen hetniet gemakkelijk krijgen tegen het reserve elftal van Laakkwar tier. Wanneer men dan evenwel bedenkt, dat Alphen van de vier gescoorde doelpunten er zelf drie gemaakt heeft, doch twee hiervan in eigen doel door Timmer, kunnen wij wel constateeren dat het de Alphenaren dezen middag niet mee zat. Timmer was in dezen wedstrijd wel bijzonder ongelukkig want -bovendien maakte hij ook nog geheel onnoodlg hands in het backgebied. De hiervoor toegestane penalty werd evenwel door Noord-Holland I: OosterkwartierDVD 74. Zuid-Holland I: HSV—Achilles 1—2. Overijsel I: DOSAKC 70; Oranje Zwart Groen Zwart 22. Zuid I: Deto—Sportlust 50. Zuid-Holland IIA: Vicus Oriëntis—ODI 8—1; De KweekGymnasiasten 16. Zuid Holalnd IIB: OSCR—Ons Huis 4—1; Het Zuiden II—Regenboog 12. Zuid Holland IIIA: Achilles III—HKV II 3—1. Zuid Holland III B: Ready IIAlgemeene 1—1. OVERZICHT. Helaas moesten opnieuw een groot aantal wedstrijden in verband met onbespeelbaarheid der terreinen worden afgelast. Zoo vonden in totaal slechts vijf le klasse wedstrijden door gang. De eenige wedstrijd welke in Noord-Holland doorging was OosterkwartierDVD. welke dooi de Haarlemmers, tegen de verwachting in, werd gewonnen (74). Door dit resultaat verlaten zij de voorlaatste plaats, welke thans weer door Sportief wordt ingenomen. Ook in de Zuid-Hollandsche le klasse vond één ontmoeting plaats, n.l. HSVAchilles, waar bij de gasten een kleine 21 zege behaalden. Dit resultaat is overigens van weinig belang, daar beide clubs in de middenmoot op de rang lijst staan. In het. Oosten werd alleen in Overijsel ge speeld. DOS won zonder veel moeite van AKC (7—0) en Groen Zwart verrichtte een goede prestatie door in Zwolle een 2—2 gelijk spel te behalen. In het Zuiden won Deto op normale wijze van de hekkesluiter Sportlust (50). In de Zuid-Hollandsche 2e klasse nam Vicus Oriëntis tegen Odi geen halve maatregelen. Met 81 werd laatstgenoemde het kind van de reke ning. De cijfers zijn nogal geflatteerd, want zóó zwak als de uitslag zou doen vermoeden waren de Hagenaaas niet. Inmiddels behield Vicus Oriëntis haar kans op de eerste plaats. Haar grootste concurrent Gymnasiasten, won even eens met flink'verschil, n.l. 61 van De Kweek. De stand in deze klasse luidt nu: gesp. gew. gel. verl. voor tegen pnt. Gymnasiasten 8 8 - - 45—13 16 Vicus Oriëntis 6 5 - 1 26—14 10 Ons Eibernest II 7 3 2 2 25—4.8 8 De Kweek 9 3 2 4 22—35 8 O. D. I. 8 2 1 5 24—29 5 Achilles II 6 1 2 3 19—27 4 Hv S. V. II 8 2 - 6 19—37 4 Ready 6 114 12—19 3 Voor de Zuid-Hollandsche 3e klasse A hadden zoowel Fluks II als Zuiderkwartier wegens ter- reinafkeuring gedwongen rust. In de 3e klasse B verrichtte Algemeene goed werk, door tegen Ready II in de residentie gelijk te spelen. In deze klasse luidt de stand thans: gesp. gew'. gel. verl. voor tegen prft. Emma 8 6 1 1 28—14 13 Ready II8 4 3 1 29—16 11 Die Haghe 7 3 3 1 20—11 9 Gymnasiasten II 6 3 2 1 2611 8 Olympiaan 6 1 1 4 1036 3 D. K. C. II 7 1 1 5 17—22 3 Algemeene 8 1 1 6 1131 3 VICUSORIËNTISO.D.I. 8—1. Vicus Oriëntis miste aanvoerder Gottmer, die om gezondheidsredenen voorloopig niet kan spelen, terwijl de Kooiclub het bovendien in het vervolg zonder B. Maaer zal moeten stellen. Hier tegenover staat als aanwinst de ex-Fiks-speler en ex-A.S.C.'er J. Krijger. Tengevolge van deze wijzigingen verscheen Vicus Oriëntis thans in de volgende opstelling. Aanval: J. Kruiker. H. van Zijp en de dames G. Bloem en C. Brieër. Midden: J. Cats, J. v. d. Water en de dames S. Boom en M. Brieër! Verdediging: F. v. d. Marck, R. v. d. Broeck en de dames R Cats en S. Stuurop. Over den wedstrijd zelf het volgende: Reeds spoedig geeft 'H. van Zijp aan Vicus Oriëntis de leiding <10). Er is weinig krachts verschil in het veld. Langzamerhand verkrijgen de gasten een klein overwicht. De Leidsche ver dediging kan door het gladde veld weinig vat op het spel krijgen, doch gelukkig voor haar blijken de Hagenaars hun schot in de .residentie achter gelaten te hebben. Op handige wijze brengt Krijger den stand op 20, terwijl mej. S. Boom nog voor de rust zich een goede vrije kans-schept, en zuiver inschiet (3—0). Rust 3—0. O.D.I. geeft zich echter geenszins gewonnen. Het eerste kwartier na de rust is zij het meest in het offensief, doch tot doelpunten komt het niet. De thuisclub benut haar kansen beter. Na 20 minu ten maakt Cats na een snellen doorbraak en 4—0 van en hierna brengen mej. S. Stuurop, R. v. d. Broeck, van Zijp en Krijger binnen een kwar tier den stand op 80. Odi slaagt er daarna in door Penrhyn Lowe het alleszins verdiende tegenpunt te scoren. (81). Scheidsrechter Adam leidde dezen prettigen wedstrijd correct. READY n—ALGEMEENE 1—4 Algemeene telt twee reserves. De indoortrai- ning, welke Algemeene dezen winter organiseert, blijkt thans reeds goede vruchten af te werpen. Het spel is merkbaar sneller en soepeler gewor den, terwijl ook de meeste spelers (sters) meer ausdauer blijken te hebben dan voorheen. Reeds dadelijk ha de aanvraag zet Algemeene een offensief in, dat geruimen tijd duurt. De verdediging van Ready is echter voor haar taak berekend en houdt voorloopig stand. Na 20 minu ten spelen moet zij echter zwichten voor een goed doelpunt van Hartevelt Sr. Ready tracht het spel te verplaatsen, doch de Leidsche ver dediging is op haar quivive. Zonder verdere doelpunten komt dan de rust. Spoedig na de hervatting scoort Hartevelt Sr. opnieuw, doch de goed leidende heer Paap annu leert dit doelpunt terecht. Algemeene krijgt hierna nog menige kans, doch met het schieten zit het haar niet mee. Tot vijf minuten voor het einde blijft jie stand ongewijzigd: dan wordt een fout in de Leidsche verdediging voor Alge meene noodlottig en maakt Ready gelijk (1—1). Zoodoende ontging den Leldenaars een zekere overwinning. Einde 11. LEIDSCHE KOLFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Klasse I: Fluks IV.—Vicus Oriëntis IH (terrein afgekeurd) Klasse II: Zuiderkwartier ni—Fluks V 4—1; Vicus Oriëntis IV—Algemeene III 0—0. Davelaar gestopt. De Hagenaars kregen dah ook veel meer dan haar toekwam. Met een gelijken stand zou hun spel zeker ruimschoots beloond geworden zijn. Reeds vrij spoedig na den aftrap was het Timmer die uit een voorzet van den Haagschen linksbuiten den bal in eigen doel kopte (10). Alsof dit hog niet genoeg was ont stond kort hierna ongeveer dezelfde situatie en weer was het Timmer die'zijn .eigen doelman passeerde (20). Even hiervoor was de Witte uitgevallen en vervangen door Koelewyn welke speler er voor zorgde, dat de rust inging met 2—1 voo* de thuisclub. In de uveede helft was het Alphenelftal vrij wel steeds in den aanval, zonder evenwel tot doelpunten te kunnen komen. Nadat Davelaar de reeds genoemde penalty gestopt had wisten de eastheeren kort voor het einde te scoren toen "Davelaar bij een hard schot den bal liet glippen (3—1). D.W.S.—T GOOI -ï. Het pittige spel, dat 't Gooi in de eerste helft demonstreerde, was een verrassing. Van het elftal, dat de onderste plaats in de afdeeling bezet, had men minder kunnen verwachten. D.W.S. kon reeds vrij spoedig de leiding ne men door een fraai doelpunt van midvoor T. Slot. Even later werd het 20 door denzelfden speler, die met den zwakken Dijkstra rustig op het doel van Mosterd af combineerde, terwijl geen tegenstander zich tusschen hen in den doelman bevond. Een wel zeer duidelijk off-side geval. D.W.S. verkreeg zoo voor rust eëp geheel onverdienden 20 voorsprong. Belangrijk minder aantrekkelijk was het spel na de rust. De uitvallen der bezoekers leverden slechts een doelpunt op, waarvoor midvoor Kreuning onverwacht zorgde. Bij een doorbraak stopte Klein den bal fraai, doch hij kon het leer niet in zijn bezit houden, zoodat de toestormende Kreuning hem gemak kelijk kon passeeren. Dc thuisclub kon den 2—1 voorsprong gemakkelijk behouden. SPARTA—D.F.C. 2—1. Na acht minuten nam Sparta de leiding. Den Boer nam een vrijen schop, de bal bleef voor het DF.C-doel zwever., Weber snelde toe en joeg den bal hoog in het net 1—0. Eerst toen kwam er ook wat leven in de ploeg van DF.C. Mijnders en Punt deden herhaaldelijk goed werk. doch zij hadden te weinig steun. Over het algemeen ging de strijd tot de rust. gelijk op. Na de hervatting gooide DF.C. er een schepje op en toen kwam er een langdurige periode, dat de verdediging van Sparta het zeer hard te ver antwoorden kreeg. Acht minuten voor tijd kwam de gelijkmaker, toen L. Verheul een strafschop veroorzaakte, dien Punt feilloos benutte, 11. Het slot werd toen zeer interessant. DF.C, kreeg nog een kans op een tweede doelpunt, maar die werd verknoeid. Schleicher veroor zaakte vijf minuten voor het einde ook een straf schop, dien den Boer nam, maar Kasteel stopte zijn schot. Even later maakte den Boer zijn fout goed door uit een hoekschop Sparta de leiding en de overwinning te bezorgen, 21. D.H.C.—HERMES D.V.S. 3—3. Al spoedig na den aftrap bleek, dat Hermes de beste kansen had en nadat een kwartier ge speeld was. werd dan ook uit een voorzet van Borrani door Lengbeek het eerste doelpunt ge maakt (0—1). Nadat ongeveer een half uur was gespeeld kwam de Hennes-middenvoor prachtig vrij te staan en wist den stand op 0—2 te brengen. Det D.H.C. scheen het toen te zijn gedaan. Nadat de Deift-sche back Kraus den bal met de hand had aangeraakt werd een strafschop toegekend, welke door Borrani prachtig genomen werd (0—3). Het begon er toen voor D.H.C. wel heel slecht uit te zien, doch even voor de pauze kreeg van de. Engel een mooie kans, welke hij in een doelpunt omzette. (13). Na de hervatting bleken de bordjes te zijn verhangen en leverde D.H.C. het beste spel. Reeds na twee minuten wist Schreuder den achterstand te verkleinen (23). Na 28 minuten kreeg Bos de gelegenheid om uit een corner den gelijkmaker voort te brengen (3—3). Het einde kwam met dezen stand. A.D.O.—STORIMVOGELS 4—1. In den aanvang was het A.D.O.-doel het meest in gevaar. In het veld werd technisch goed spel te zien gegeven, doch voor het doel ging dit over in een strijd in het wilde weg. Westhoven wist de score voor A.D.O. te openen (10). Een minuut later kon Eversteyn den voorsprong reeds tot 20 vergrooten. Ook nummer drie volgde weldra, thans door de Heer gescoord, Na deze overrompeling blijft de stand tot de rust onge wijzigd. Na de rust was A.D.O, over het geheel in de meerderheid. Af en toe een venijnige uitval van de IJmuidenaren: eens redde Koek op bijzonder knappe manier. Maar het spel had niet het peil van de eerste helft. Een der Stormvogels-aanval len had resultaat, toen van Pel een mooi schot in den hoek loste (31). Een minuut later was het 41, door toedoen van de Heer. A.D.O. bleef verder het meest in den aanval; er werd niet meer gescoord. K.F.C.—FEYENOORD 2—3. Nadat Feyenoord een paar malen de Kooger defensie op de proef gesteld had, ging K.F.C. er van door en uit een goede voorzet van rechts buiten Lamie kogelde Kok onhoudbaar in 1—0) KF.C. bleef volhouden, de Boer verknoeide een paar goede kansen, doch daarna namen de be zoekers het offensief over en wisten na 22 min. door Sinke gelijk te maken (11). Dit gaf Feyenoord vertrouwen en uitstekend combinee rend belaagde haar aanval regelmatig het KF.C.-doel. Op goede wijze bracht Bens na half üur den stand op 12, doch daarna kwam de thuisclub zoo geducht opzetten, dat het niemand verwonderde, dat zij ten slotte door Roggeveen voor de tweede maal gelijk maakte (22). Ook in de tweede helft gaf KF.C. goed partij, doch de Rotterdammers hielden stand en namen zelfs na 12 minuten door Linsen de leiding (23), Wel kreeg de thuisclub daarna nog verschillende goede kansen, doch onder groote spanning ver streek de speeltijd. V.S.V.—H.B.S. 3—1. Pas was de bal aan het rollen gebracht, of een corner werd H.B.S, reeds noodlottig, daar van der Kuyl den bal netjes inkopte (10). Deze tegenslag ontmoedigde H.B.S. niet. In tegendeel, de handige Nauwelaerte bracht den bal meermalen gevaarlijk op en uit een zijner voorzetten maakte van der Vegte op zeldzaam mooie wijze gelijk (11). De vreugde was echter van korten duur want een minuut later schoot Sterk den bal in het HBS-doel (2—1). Na de hervatting gaf HBS den moed niet op, doch het geluk zat niet mee. Van der Lugt wist integendeel wel eenigszins tegen de ver houding van het spel na <le rust in, den voor sprong op 31 te brengen. Met dezen stand kwam het einde. C.V.V.—HAARLEM 2—2. In de eerste helft waren de ploegen nagenoeg aan elkaar gewaagd. Enkele minuten voor de rust werd de bal voor het Haarlemsche doel gespeeld. De doelman grabbelde het leer nog weg. doch de scheidsrechter constateerde een doelpunt (10). Direct nadat het spel voor de tweede helft was hervat, maakte Haarlem gelijk. Ninaber had den bal hoog voor het CW-doel gezet, de Winter sprong .op en kopte goed in (11). Na twintig minuten scoorde CW wederom, Een der Haarlemsche achterspelers maakte hands en v. d. Horden nam den strafschop goed (2—1). Opnieuw mocht C.V.V. nie£ lang plezier van dezen voorsprong hebben, want enkele minuten later scoorde Nipaber met een hard en goed gericht schot den gelijkmaker. Beide partijen hebben daarna hard om het winnende doelpunt gestreden doch zij slaagden er niet meer in te scoren. D.O.S.—BLAUW WIT 2—5. Na acht minuten opende van Nol de score (01), doch nog geen minuut later passeerde van der Valk den doelman van Blauw Wit (11). Wederom gaf van Nol zijn club de lei ding (12), doch ook ditmaal wist D.O.S. zijn achterstand in te loopen. Ditmaal maakte Du- mortier gelijk .(22). Enkele minuten voor de rust kon van Nol zijn derde doelpunt scoren (2—3). In de tweede helft werd er minder fraai gespeeld. Blauw Wit was geruimen tijd sterker. Al spoedig slaagde Hannema er in den stand op 24 te brengen. Bergman loste kort daarop een hard schot, dat van Baggum onvoldoende stopte, waarop de toesnellende Hannema wei nig moeite had de score tot 25 op te voeren. Hierna kwam in den stand geen verandering meer. AJAX—XERXES 9—1. In de eerste helft was het spel nog het aan kijken waard, want nadat Ajax de leiding geno men had maakte Xerxes door haar rechtsbuiten Barzily gelijk. Direct daarop was het weer de beurt aan de thuisclub toen Bijl een vrijen schop van Loois langs van de Peppel kopte. Nog voor de rust profiteerde Brokman van een fout van den Xerxes doelverdediger en scoorde Ajax derde doelpunt. In de tweede helft was het pleit al spoedig definitief beslist toen na 10 minuten Bijl goed doorzette en den stand op 4—1 bracht, Xerxes zakte volledig in elkaar en de Ajaxaanaanval- len volgden elkaar in regelmaat op. Doelpunten konden niet- uitblijven, daar de Rotterdamsche achterhoede zich telkens foutief opstelde. Bijl (2x), Hordijk. Van Stoffelen en nogmaals Hor dijk voerden den stand tot 91 op. V.C.S II—U.V.S. III 4—5. Het derde elftal van U.V.S. was te gast bij het Haagsche V.C.S. II. Na 10 min. opent Hof- stra de score. 10 V.C.S. antwoordt direct met eenige goede aanvallen, welke niet zonder moeite door de U.V.S.-verdediging worden afge slagen. Door toedoen van Van Bovene, die het leer van richting veranderde, werd de stand 1—1. Kort hierop was het 2—1 door toedoen van Houps. V.C.S. spande alle krachten in om dezen voor sprong teniet te doen, maar het schot en de goede richting lieten veel te wenschen over. Hofstra verhoogde de score tot 3—1 Na de rust gaf V.C.S. den toon aan. Binnen 15 min. was het 43 ln het voordeel van V.C.S. door toedoen van midvooor en linksbuiten. Kort voor het einde schoot Houps in moeilijke po sitie den gelijkmaker, in de touwen. 44, terwijl Vos in zuivere buitenspelpösite de overwinning tot een fet maakte. Een gelijk spel hadden de gastheeren zeker verdend Voor scheidsrechter Dullemans niets dan lof. CONCORDIA I—GEEL WIT I 2—2. Het is wel eens heel anders gegaan, deze twee oude rivalen tegen elkaar en hoewel het nu een prettige wedstrijd was, is het evengoed een span nende strijd geweest. In het eerst gaan beide partijen om beurten ten aanval, waarbij de Concordia-verdediging het zwakste Jolijkt. Succes komt echter aan den anderen kant als Lubbe een vrije trap keihard onder de lat jaagt, welke de Geel Wit keeper slechts weg kan slaan waar na Staats er als de kippen bij is om Concordia de leiding te geven. Het lijkt of Concordia aan gemoedigd wordt, althans zijn' ze nu sterk in den aanval. Geleidelijk echter ontkomt Geel Wit aan den druk en als ze daarna een goede aanval met een hard schot besluiten, slaat de Concordia-keeper deze tegen een baclk aan en de stand is gelijk. Nog voor de rust neemt Geel Wit de leiding als de Concordia-keeper een hard schot van Geel Wit laat glippen. Na de rust zien we het mooiste gedeelte van den wedstrijd met Concordia iets in de meerderheid. Tot treffers komt het niet daar de mooiste kansen onbenut blijven totdat Aarts een voorzet van Peters in den heek jaagt. Het laatste kwartier zakt Con cordia af en hoewel Geel Wit 5 hoekschoppen te nemen krijgt, het blijft 2—2 waar beiden te vreden mee kunnen zijn. Hiervoor had Concordia II reeds met 3—1 van Geel Wit verloren terwijl de Junioren van Con cordia tegen H.B.C. niet opgekomen waren. SIZO I—JOHEZ I 6—3. In den beginne zou men niet verwacht heb ben dat Sizo de score zoef hoog zou weten op te voeren. Wel nam de thuisclub al heel gauw de leiding met 20 doch deze vreugde was van korten duur daar Johez al spoedig tegen scoorde (2—1). Met het ingaan van de rust was de stand zelfs gelijk (33). Na de rust kwam de Sizo achterhoede er al lengs beter in. Thans echter haperde het in de voorhoede. Zoo bleef de stand ongewijzigd, totdat 7 minuten voor tijd de Sizo linksbinnen zijn ouden vorm had teruggekregen en met een ge weldigen kopbal den stand op 43 bracht. Na dit evenement vlotte het weer beter en wisten de gastheeren de score nog tot 6—3 op te voeren waarmede het einde kwam, daarmede blijft Sizo een kans op de bovenste plaats behouden. De Sizo adsp. gingen op den ingeslagen weg vort en klopten Zeemeeuwen adsp. met niet minder dan 7—0. Daarmede staan zy nog steeds bovenaan de ranglijst. 2-3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10