Bloemententoonstelling op school - - Scheef huis Sfsie Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON Het Noodlot van de Ransome Rovers IN DE SCHOOL der Neutrale Schoolvereeniging te den Haag is heden een tentoonstelling gehouden van de door de leerlingen zelf gekweekte bloembollen. Een groepje deelnemers wachtend op de jury. (Polygoon) Een roman uit de voetbalwereld, door J. WILMAN- (50 ..Neen, vriend, onze piepers blijven héél!" Met de snelheid van een goochelaar haalde Hanley een revolver voor den dag. „Ik was op zooiets voorbereid. Ga vooruit in de vuurlinie, Henry! Op het commando „drie!" open je de deur. Denk er aan, dat ik je met mijn wapen bestrijk. Ik paf je neer als een schadelijk dier zoodra je één verdachte be weging maakt Zeg den braven Turns, dat hij den aftocht blaast, of er zijn twee lijken in „Carpe Diem" te bergen! Cyril, jij vormt de achterhoede!" Rirsell knarsetnadde. In zijn oogen brand de een moorddadig vuur, maar Hanley's re volver dwong hem eerbied af. Op diens ..drie" riep hij: „Tums, naar de keuken terug! Ik heb je er niet bij noodig! Het is voor elkaar!" -.Toch zal ik het zekere voor het onzekere nemen." Steve liet Russell voorgaan. In de Sang was geen Turns te zien. Toen zei hij -Versnelde pas, Cyril!" Met gerichte revol ver liep hij achteruit naar de buitendeur, waardoor Curtis met bekwamen spoed was verdwenen. Russell beet verwoed op zijn nagels, terwijl hij Steve nakeek, die op de £teep nog even bleef staan. „Heel aardige pistooltjes, Henry; je zou haast zweren, dat ze echt zijn! Verkrijg baar in Selfridge's Stores, Grand Avenue. Helaas pas weer een stuiver opgeslagen. Tot kijk in den pruimentijd!" Steve sprong in den auto en gaf .oogenblikkelijk vol gas. Zij reden een tijdje zwijgend. Cyril ver brak de stilte en zei kregel: „Wat minder royaal met beloften aan een schurk was me wel zoo lief geweest! In ieder geval vond ik het kras, ze ook uit mijn naam af te leggen!" „Niet zoo somber! Je snapt toch, dat ik Henry moest lijmen? Bovendien, ik ben geen agent. Daarom doe ik het werk van een agent niet." „Zoo'n schurk hoort in de gevangenis thuis. Nu is hij gewaarschuwd. Of zie je hem voor zoo onnoozel aan om te geloo- ven, dat wij de beloften nakomen?" „Allicht niet, maar daar maak ik me geen kopzorg over. Zijn arrestatie is een kwestie van uren; vandaar mijn haast met de visite aan „Carpe Diem". Weldra wordt Henry geplukt en ze zullen hem bedroefd weinig veeren laten. Er is nog gerechtigheid op ons wereldje heden ik, morgen gij. Met de quitantie houden wij ons aan den veiligen kant." „Als je het mij vraagt, was ze heelemaal 'niet noodig Waarom je haar een maand eerder dateerde, blijft me een raadsel." „Wel, de zaak zit zoo: Den negenden Oc tober kreeg Scotland Yard of beter: de oude Wilson en door dezen inspecteur Gore -- een tip in de richting Ransome van me. Drie weken late waren "'e jagers zoo ver, om als vrijwel 7-'*r aai te neme" dat de gezochte Henry Slater niemand anders moest zijn dan de nagemaakte Thomas Bowser. Er wordt alleen nog op een laat ste aanwijzing uit Londen gewacht om tot arestatie over te gaan, maar het net is al zóó dicht gehaald, dat hij geen kans tot ontsnappen heeft. Het korte uitstel kwam mij hoogst gelegen en ik zorgde met een bezoek aan „Carpe Diem" de politie vóór te zijn. Door de quitantie op 2 October te stellen vermeed ik, dat ze me bij het jasje kunnen pakken voor het feit, dat ik met Slater in relatie'zou zijn geweest na de be wuste tip, die ik de Yard gaf." Curtis zei op stroeven toon: „Wat jij van jezelf een heel leepen zet acht, komt zuiver beschouwd op een onwettige handeling neer. Jij weet heel goed dat, als Slater is gearresteerd, beslag gelegd wordt op de gelden, die hij door bedrog onder zich heeft gekregen. Over den vorm van terugbeta ling beslist de justitie en niet jij." Hè? In zijn verbouwereerdheid reed Han ley haast tegen een boom op. „Zag jij een anderen weg om je dertig duizend ponduit de grijpvingers van een schobbejak te red den? Ik niet. Natuurlijk melden zich bosjes gedupeerden na arrestatie van den pseudo Slater, en als jij het niet weet, dan weet ik het voor jou: dat veel varkens de spoer ling dun maken. Maar ik zal je een probaat middel meedeelen ter ontlasting van je be zwaard gemoed jij staat je dertig duizend pond al om een extra zonnestraaltje door de ruiten van bedroefde schuldeischers te doen glijden." „Dank je feestelijk! Jij hebt het nu een maal zoo voor elkaar gebokst. En al zou ik je raad opvolgen wat schoten de ande ren er mee op? Een druppel in den emmer!" XVIII. Benjamin Sullivan had de conferentie, door George Henline in tamelijk ultimatie ve bewoordingen aangevraagd, te twee uur in zijn privé kantoor belegd, maar reeds lang voor dit tijdstip waren advocaat Rus sell en dokter Ryan present. Zij zagen er niet op hun voordeeligst uit. Russell deed vergeefsche pogingen om zijn zenuwachtig heid te verbergen. Ryan was er niet beter aan toe; zijn gezicht had een vale tint en hij beet voortdurend op de onderlip. Sulli van zat ernstig achter zijn bureau-ministre gereserveerder dan ooit, met de gedachten blijkbaar bij de komende besprekingen. Onder de vermoeide oogen waren donkere kringen. De vierde man, Cyril Curtis, aan een schrijfbureau in een hoek gezeten hield zich onledig met uit een lij vig boek reeksen cijfers over te nemen en deze op te tellen. Hij was de eenige van het kleine gezelschap die niet onder den indruk van de op handen zijnde dingen scheen. Advocaat Russell loer de telkens naar hem. Na eenige minuten van drukkende stilte bracht hij de vraag, die hem sinds het binnenkomen niet had willen loslaten, onder woorden. „Heeft Curtis het voetballen er aan ge geven?" Sullivan trok de wenkbrauwen op. „Hoe zoo?" „Omdat ik hem aan een lessenaar in je privé kantoor zie." „O, bedoel je dat? Als amateur heeft hij zich niet te onderwerpen aan de bepaling voor profs: in het Rovers House te wonen. Van een besluit, als door jou verondersteld, is mij niets bekend.'" „Dit brengt me op een pijnlijk chapiter, Ben." Advocaat Russell streek zich over de kin. „We hebben ons genoodzaakt gezien, Norton zijn congé als manager te geven. Er was een beschuldiging wegens fraude tegen hem ingebracht. Anoniem weliswaar, maar ik achtte het niet verantwoord, ze daarom in den wind te slaan. Bij onderzoek werd ze juist bevonden; er ontbreekt drie en ne gentig pond. Ik beken, dat ik beter had ge daan, eerst jou Sullivan onderbrak hem: „Je weet, dat ik geen tijd heb om me met de interne aan gelegenheden van de club te bemoeien. Na tuurlijk moet iemand, die oneerlijk is, de laan uit." Curtis dacht: „Gooien ze het over dien boeg: Norton's greep in de kas? Ze zullen hem stoppen op voorwaarde, dat hij zoo dicht als een pot is. Maar gelooven die twee schavuiten werkelijk, er zoo makkelijk af te komen?'* Advocaat Russell haalde iets opgeruimder adem. Toch was hij nog lang niet op zijn gemak; Sullivan's stroefheid beviel hem al lerminst. Hij zei, om althans iets te zeggen: „Het doet me genoegen, Ben, dat je er net zoo over denkt als Ryan en ik." „Spreekt vanzelf. Oneerlijke lui kan ik niet gebruiken, niet als employé, niet als speler, evenmin in de leiding." Sullivan zag Ryan aan. „De oorzaak van het mysterieuze uitvallen van spelers is nog altijd niet op gehelderd. Ik heb gehoord, dat groote on gerustheid onder de jongens heerscht." .(Wordt vervolgd)^ j ALLEMAAL WILLEN ZE EEN HANDTEEKENING HEBBEN. De Filmvolksdag werd ook dit jaar tot een zeer groot succes. Talrijke geliefde en bekende filmspelers, die wij zoo vaak op het witte doek bewonderen, verschenen persoonlijk in een groot aantal Berlijnsche bioscopen en werden door de vele honderden auto grammen-jagers bestormd. In Alhambra in Noordelijk Berlijn zag men o.a. Fritz Kampers, Ilse Werner en Jenny Jugo, die onze foto toont temidden van een groote menigte. (Scherl) JARENLANG HEBBEN BEWONERS VAN DIT HUIS OP HET „HELLEND VLAK" GELEEFD en was deze woning een bezienswaardigheid van Duivendrecht. Nu men het niet overbodige bordje „onbewoonbaar ver klaarde woning" heeft aangebracht, is men er maar toe over gegaan het „huis" te sloopen. (Polygoon) KUNSTWERKEN VAN JAPANSCHE GEWONDEN. In Tokio werd een ten toonstelling ingericht, waarop kunstwerken getoond worden, welke door Japansche gewonden gemaakt werden. Onze foto toont de voorbereiding van de tentoonstelling. (Hoffmann) KIJKDAG bij Frederik Müller Co. te Amsterdam, voor de Maandag a.s. te houden veiling van oude en moderne schilderijen, antiquiteiten etc.. afkomstig van oud-Amsterdamsche verzamelingen. Ook worden er eenige eikenhouten kamers met ebbenhouten fineer- werk geveild. In een der kamers staat een prachtig oud-Hollandsche kast uit de 17de eeuw, welke door een der liefhebbers grondig wordt bekeken. (Polygoon) DE COMMISSARIS-GENERAAL VOOR BESTUUR EN JUSTITIE Dr Wim- mer bracht gisteren een bezoek aan de provincie Noord-Brabant. De commis saris-generaal wordt begroet door Mr. F. J. van Lanschot bij zijn bezoek aan 's-Hertogenbosch. Links de Gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor de provincie Noord-Brabant, de heer Ritterbusch. geheel rechtsJhr. van Rijckevorsel, commissaris der provincie. (Het Zuiden)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5